مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما      مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما

سوالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور

منابع آزمون اشد،دانلود منابع آزمون کارشناسی ارشد،پذیرش دانشجوی ارشد بدون کنکور،دانلود سوالات ارشد،آخرین اخبار کنکور ارشد،نتایج ارشد رشته،دفترچه کارشناسی ارشد، سوالات ارشد سراسری، کارشناسی ارشد رشته، آزمون ارشد، konkor arshad، نمونه سوالات ارشد، دانلود نمونه سوالات ارشد، نمونه سوال ارشد، ارشد، سوالات سالهای گذشته ارشد، سوالات سالهای قبل، سوالات گذشته، دانلود کلید سال88، دانلود سوالات با پاسخنامه، سوالات با کلید، سوالات کارشناسی ارشد، رشته کارشناسی ارشد، سوالات آزمون استخدامی،سوالات عمومی آزمون اس

کنکور سال 92 حذف می‌شود

معاون وزیر آموزش و پرورش:
کنکور سال 92 حذف می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: کنکور سراسری قطعاً سال 92 حذف می‌شود و به جای آن محاسبه نمرات دوره متوسطه در پذیرش دانشجویان تأثیرگذار خواهد بود.

ابراهیم سحرخیز در حاشیه سفر به اردبیل در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: بر اساس توافقی که با وزارت علوم داشتیم به این جمع‌بندی رسیدیم در سال 92 کنکور حذف شده و شرط پذیرش دانشجو محاسبه نمرات پایانی دوره متوسطه باشد.
وی خاطرنشان کرد: از سال گذشته معدل پایانی سه سال متوسطه در کنکور با 25 درصد تأثیر اعمال می‌شود که تا سال 92 به تدریج این تأثیرگذاری به 100 درصد می‌رسد.
سحرخیز ادامه داد: این تأثیرگذاری معدل با تغییر نظام آموزشی و حذف نظام پیش ‌دانشگاهی همچنان اعمال شده و با برگزاری آزمون هماهنگ سراسری در پایه‌های اول، دوم و سوم متوسطه میانگین معدل سالانه در پذیرش دانشجویان دخیل خواهد بود.
معاون وزیر آموزش و پرورش هرگونه تغییر و تحول در نظام آموزشی را برای سال تحصیلی پیش رو منوط به ابلاغ سند ملی و برنامه‌ درسی اعلام کرد و یادآور شد: تا زمانی که سند به عنوان یک نقشه راه برای اجرا ابلاغ نشود نظام کنونی آموزش پا برجا خواهد بود.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود توجه جدی این وزارتخانه به تربیت نیروی انسانی ماهر و زبده را از اولویت‌های اصلی اعلام کرد و متذکر شد: ما با یک تغییر محتوایی از سال تحصیلی آینده اجازه نمی‌دهیم رشته‌های تحصیلی بی‌رویه توسعه پیدا کند.
سحرخیز ابراز داشت: در این زمینه جلوی رشد بی‌رویه رشته علوم انسانی و تجربی را می‌گیریم و اجازه نمی‌دهیم بخش عظیمی از دانش‌آموزان به ویژه در روستاها به تحصیل در این گروه آزمایشی روی آورند.
معاون وزیر آموزش و پرورش توسعه رشته‌های ریاضی و فنی و مهارتی را از جمله اولویت‌ها اعلام کرد و اضافه کرد: تحصیل 53 درصد دانش‌آموزان روستاها در رشته علوم انسانی مورد وثوق و خواست ما نیست.
وی عنوان کرد: در نظام جدید آموزشی که به «شش،سه، سه» معروف است سعی شده نظام آموزشی مبتنی بر مهارت و یادگیری همراه با پایه‌های کاربردی مورد توجه قرار گیرد.
سحرخیز بیان داشت: سند ملی آموزش و پرورش در شورای انقلاب فرهنگی مراحل پایانی بررسی و تصویب را پشت سر می‌گذارد و بعد از چندین بار چکش‌کاری و اصلاح در شورای عالی آموزش و پرورش و انقلاب فرهنگی به زودی به تصویب می‌رسد.
معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: سند برنامه درس ملی نیز بر همین محور و مبنا به عنوان یک نقشه راه تدوین و اجرایی می‌شود تا جوابگوی نیاز آموزشی و پرورشی باشیم.
این مسئول از ادغام نظام پیش ‌دانشگاهی در نظام متوسطه خبر داد و گفت: این ادغام از سال تحصیلی جاری موجب شده تا توان مدیریتی و نیروی انسانی و برنامه‌‌ریزی تقویت شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان اذعان داشت: تمام اعضای شورای عالی آموزش و پرورش با این ادغام موافق بودند و ما امروز باید به سمت آموزش‌های کاربردی که باید در تمام حالات و سکنات تحول بنیادین اتفاق بیفتد حرکت می‌کنیم.
انتهای پیام/ن20
نویسنده : م.ف : ٢:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم