مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما      مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما

سوالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور

منابع آزمون اشد،دانلود منابع آزمون کارشناسی ارشد،پذیرش دانشجوی ارشد بدون کنکور،دانلود سوالات ارشد،آخرین اخبار کنکور ارشد،نتایج ارشد رشته،دفترچه کارشناسی ارشد، سوالات ارشد سراسری، کارشناسی ارشد رشته، آزمون ارشد، konkor arshad، نمونه سوالات ارشد، دانلود نمونه سوالات ارشد، نمونه سوال ارشد، ارشد، سوالات سالهای گذشته ارشد، سوالات سالهای قبل، سوالات گذشته، دانلود کلید سال88، دانلود سوالات با پاسخنامه، سوالات با کلید، سوالات کارشناسی ارشد، رشته کارشناسی ارشد، سوالات آزمون استخدامی،سوالات عمومی آزمون اس

جزئیات استخدام واجدین شرایط دانشگاه شهید بهشتی در قوه قضاییه

قوه قضاییه به منظور تأمین نیروی قضایی خود 500 نفر از واجدان شرایط دانشگاه شهید بهشتی را از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه های تخصصی و گزینش به صورت رسمی آزمایشی استخدام می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، شرایط پذیرش دانشجو در امر تصدی قضا از سوی قوه قضائیه و در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد.

در یکی از شرایط عمومی استخدام امر تصدی قضا تاکید شده داوطلبان استخدام نباید کارمند رسمی و پیمانی سایر قوا، نیروهای مسلح، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی و یا بازخرید خدمت باشند. در خصوص کارکنان قوه قضائیه و سازمانهای تابعه نیز نباید سابقه خدمت آنان تا آخرین روز مهلت ثبت نام بیشتر از 15 سال باشد.

شرایط اختصاصی استخدام

داشتن حداقل سن 25 سال و حداکثر سن 40 سال تمام تا آخرین روز مهلت ثبت نام، نخستین شرط اختصاصی استخدام از سوی قوه قضائیه اعلام شده است.
 
تبصره: داوطلبان دانش آموخته کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری 4 سال به حداکثر سن آنها اضافه خواهد شد.
 
داوطلبان باید حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های گروه حقوق در تمام گرایشها و رشته الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی و مقاطع بالاتر را به دست آورده باشند.
 
داوطلبان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید دانش آموخته رشته حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی باشند.
 
همچنین، شرکت در آزمون کتبی و کسب حد نصاب نمره قبولی در آن، موفقیت در مصاحبه علمی، مراحل گزینش و آزمون شخصیت، موفقیت در اختیار توسط هیئت احراز صلاحیت داوطلبان تصدی منصب قضا، تعهد خدمت به مدت 10 سال در مناطق مورد نیاز قوه قضاییه و سپری کردن دوره کارآموزی قضایی و موفقیت در آزمون جامع پایان دوره کارآموزی از دیگر شرایط اختصاصی استخدام داوطلبان قضا اعلام شده است.
 
اولویتهای استخدامی
 
داوطلبان در صورت داشتن یکی از این ویژگیها در شرایط یکسان اولویت استخدام قرار می گیرند: دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر، تأهل در زمان ثبت نام، داشتن تجربه و سابقه کار حقوقی به ازای سالهای سابقه از مهمترین اولویتهای استخدامی است.  
 
سازوکار نخبه گزینی و جذب استعدادهای برتر
 
داوطلبانی که یکی از شرایط نخبگی را داشته باشند از مزایای ویژه ای برخوردار می شوند.
 
این داطلبان از معافیت در آزمون کتبی برخوردار می شوند و فقط در مصاحبه علمی و گزینش رقابت خواهند کرد.
 
کاهش طول دوره کارآموزی قضایی و لحاظ امتیاز خاص نخبگی برای تعیین محل خدمت پس از کارآموزی قضایی از دیگر شرایط در نظر گرفته شده برای نخبگان خواهد بود.
 
واجدان شرایط این بند از پذیرش در قوه قضائیه عبارتند از: اعضای بنیاد ملی نخبگان و آن دسته از دارندگان معدل 17 و بالاتر که در یکی از دانشگاههای شهید بهشتی، تهران، علامه، شهید مطهری، تربیت مدرس، امام صادق (ع) و علوم اسلامی رضوی تحصیل کرده باشند.
 
همچنین، افرادی که یکی از شرایط استعدادهای برتر را کسب کنند از شرکت در آزمون کتبی معاف بوده و صرفاً در مصاحبه های علمی و گزینشی رقابت خواهند کرد.
 
نفرات اول کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاههای مورد تأیید وزارت علوم در طول دوره فارغ التحصیلی و دارندگان معدل 18 و بالاتر از یکی از دانشگاه­های مورد تأیید وزارت علوم، می توانند داوطلب این استخدام باشند.
 
زمان ثبت نام و ارسال مدارک

ثبت نام داوطلبان تصدی امر قضا فقط از طریق سایت اینترنتی انجام می­شود. داوطلبان با دریافت آگهی از طریق روزنامه، خبرگزاری و یا سایت اینترنتی به نشانی www.lawtraining.ir شرایط استخدامی را بررسی و پس از اطمینان از دارا بودن شرایط آن نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
 
ثبت نام به مدت 15 روز از اول تا 15 شهریورماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی به نشانی www.lawtraining.ir انجام می شود و زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.
 
مدارک تحصیلی دانش آموختگان دانشگاه­ها در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر 5 ماه پس از اعلام نتیجه) باید به تأیید سازمان مرکزی مذکور برسد.

زمان و محل توزیع کارت ورود به جلسه و آزمون

آزمون کتبی روز جمعه 20 آبان ماه به صورت متمرکز در تهران برگزار و زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون عمومی و تخصصی حداقل 10 روز قبل از برگزاری آزمون از طریق پایگاه اینترنتی به آدرس www.lawtraining.ir اعلام می شود.
 
نحوه انتخاب داوطلبان (شرایط قبولی)

داوطلبان باید حداقل 60 درصد از نمره کل هر یک از آزمونهای عمومی و تخصصی را کسب کنند و انتخاب آنان برای مراحل بعدی، حداقل به میزان 2 برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی است که به تفکیک حد نصاب نمره آزمون عمومی و تخصصی را کسب کرده اند.
 
پس از کسب نمره لازم در آزمونهای عمومی و تخصصی، موفقیت در آزمونهای مصاحبه علمی، روانشناختی و گزینش، شرط ورود به مرحله کارآموزی قضایی خواهد بود.
 
انتخاب محل خدمت بعد از دوره کارآموزی براساس اولویتهای دستگاه قضایی و معدل نمرات دوره کارآموزی داوطلبان خواهد بود.
نویسنده : م.ف : ٤:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد هفته اول شهریور ماه

 

نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد هفته اول شهریور ماه

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد تا هفته اول شهریورماه خبر داد.

ابراهیم خدایی قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 90 تا هفته اول شهریورماه اعلام می‌شود، گفت: براساس آمار اعلام شده دفترچه راهنمای انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد 75 هزار داوطلب پذیرش می‌شوند.وی گفت: با احتساب داوطلبان استعداد درخشان در کنکور کارشناسی ارشد90 حدود 85 هزار داوطلب در این آزمون پذیرش می‌شوند.


انتهای پیام/

 

نویسنده : م.ف : ٤:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد سراسری و دکتری آزاد/ تعیین ظرفیتهای پذیرش

زمان اعلام نتایج کنکورهای تحصیلات تکمیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور از سوی سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد که بر اساس آن داوطلبان کنکور سراسری کارشناسی ارشد و کنکور دکتری آزاد می توانند از زمان اعلام نتایج خود مطلع شوند.
زمان انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد

ابراهیم خدایی - قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سال 90 در اواخر هفته آینده خبر داد و گفت: نتایج کنکور در مقطع کارشناسی ارشد هفته آینده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

وی با بیان اینکه میزان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاهها نسبت به سال گذشته 64 درصد رشد داشته است، افزود: ظرفیت دانشگاهها 75 هزار نفر برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد است و با احتساب پذیرش استعدادهای درخشان با آزمون و بدون آزمون 85 هزار نفر در نهایت پذیرفته می شوند.

به گزارش مهر، کنکور کارشناسی ارشد سال 90 در 142 کد رشته امتحانی و در روزهای 27 تا 29 بهمن ماه برگزار شده است و 870 هزار نفر در این آزمون شرکت کردند.
 
زمان اعلام نتایج 13 رشته دکتری دانشگاه آزاد
 
عبدالله سجادی جاغرق - رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اسامی واجدین شرایط دعوت به مصاحبه 13 رشته دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد و اسامی پذیرفته شدگان اولیه 13 رشته دکتری روی پایگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.net قرار گرفت.
 
وی افزود: با احتساب این 13 رشته، اسامی واجدین شرایط دعوت به مصاحبه 160 رشته دکتری دانشگاه آزاد اعلام شده است. پذیرفته شدگان می توانند با مشاهده نام خود در این پایگاه برای شرکت در مرحله دوم پذیرش دکتری دانشگاه آزاد اقدام کنند. 
 
وی با بیان اینکه اسامی 13 رشته باقیمانده از مجموع 173 رشته دکتری آزاد تا 10 روز آینده از سوی مرکز آزمون اعلام می شود گفت: ظرفیت امسال پذیرش دکتری در این دانشگاه در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و حدود 2 هزار و 500 دانشجوی دکتری برای سال تحصیلی 91 - 90 جذب می شوند.

 

نویسنده : م.ف : ٤:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو در مرکز علمی هلال احمر اهواز

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر و پذیرش دانشجو در مهر ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز صادق سلامات شامگاه دوشنبه در نشست هماهنگی هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی، با بیان اینکه مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان از مهر ماه امسال راه‌اندازی می‌شود، گفت: این مرکز در دو رشته امداد و سوانح و اطفای حریق دانشجو می‌پذیرد.


وی همچنین هدف از برگزاری مراسم در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی را حفظ آمادگی عوامل امدادی و تعامل و انسجام دستگاه‌ها و شاخص اصلی آن را آموزش همگانی، ارتقای سطح آگاهی مردم و تحقق شعار «جامعه آماده» عنوان کرد.


نماینده کار گروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی مدیریت بحران خوزستا) با ارائه گزارشی از برنامه‌های تدارک دیده شده برای هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت: سمینار علمی کاهش اثرات بلایای طبیعی و چند مانور با همکاری چندین شهرستان در این هفته برگزار می‌شود.


وی افزود: مانور زلزله در مسجدسلیمان، مانور جستجو و نجات در کوهستان در ایذه، مانور تخلیه جمعیت و اسکان اضطراری در بهبهان، مانور سیلاب در خرمشهر، مانور امداد جاده‌ای در اندیمشک، مانور امداد و نجات در ارتفاع و تخلیه و رهاسازی از ساختمان‌های بلند در اهواز و مانور سراسری با حضور تمام اعضا نیز از برنامه‌های هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی خواهد بود.


سلامات هزینه برگزاری مانور در سال گذشته را 64 میلیون تومان عنوان و تصریح کرد: این اعتبار تا کنون تامین نشده است.


وی تاکید کرد: امسال نیز برای برگزاری مانور 110 میلیون تومان پیش‌بینی شده که در صورت تامین اعتبار تمام برنامه‌ها اجرایی می‌شود.


سلامات همچنین از تهیه نرم‌افزار جامع و بانک اطلاعاتی با عنوان دستیار مدیر امداد خبر داد و گفت: این نرم‌افزار شامل حوادث 30 سال اخیر، مناطق آسیب‌پذیر و امن، پایانه‌ها، مراکز آموزشی، تفریحی، بیمارستان‌ها، انبار‌ها و... است.


به گفته وی، در این سامانه محرمانه تمام اطلاعات جمعیتی، محل تمرکز جمعیت و امکانات آن همچنین راه‌های دسترسی مشخص شده‌اند که در مواقع بروز بحران می‌توان از آن‌ها برای مدیریت استفاده کرد.


20 مهر ماه (12 اکتبر) روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری شده و از 18 تا 24 مهر ماه نیز در کشور هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی نامیده شده است.

نویسنده : م.ف : ۱:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش طلبه در مقطع کارشناسی ارشد رشته ارتباطات، گرایش حج و زیارت

دانشکده علوم حدیث به سفارش حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، از بین برادران طلبه واجد شرایط، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته ارتباطات، گرایش حج وزیارت، دانش‌پژوه می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری رسا، دانشکده علوم حدیث به سفارش حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت بر اساس مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور، از بین برادران طلبه واجد شرایط، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته ارتباطات، گرایش حج وزیارت، در نیمسال دوم تحصیلی 90-91 از طریق آزمون اختصاصی، به شیوه حضوری دانشجو می پذیرد.

 

براساس این گزارش، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد و التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن، دارا بودن مدرک سطح دو حوزه و یا مدرک کارشناسی معتبر از دیگر مراکز آموزش عالی کشور به همراه مدرک سطح یک حوزه، نداشتن سوء پیشینه، به تشخیص مراجع صلاحیت‌دار، نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مقررات نظام وظیفه عمومی ، حد اکثر سن 40سال از شرایط پذیرش در این رشته اعلام شده است.

 

این گزارش می‌افزاید، اعطای مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم ،تحقیقات وفن آوری، - تحصیل رایگان (تمامی هزینه های تحصیل در طول دوره توسط حوزه نمایندگی ولی فقیه درامور حج وزیارت پرداخت می شود)، جذب به عنوان روحانی کاروان، کارشناس حوزه تبلیغ در سفرهای زیارتی حج وزیارت پس از اتمام تحصیل، فعالیت درعرصه های آموزشی،پژوهشی وفرهنگی در حوزه حج وزیارت، بهرمندی از امکانات آموزشی، پژوهشی ، فرهنگی و ورزشی دانشکده علوم حدیث از مزایا آن به شمار می‌آید.

 

این گزارش حاکی است، طول مدت تحصیل، حداکثر پنج نیمسال تحصیلی است و آزمون در دو مرحله کتبی(تستی) و مصاحبه برگزار خواهد شد.

 

این گزارش می‌افزاید، پذیرفته شدگان نهایی، ملزم به رعایت تمامی ضوابط آموزشی و پژوهشی دانشکده در زمان تحصیل هستند. پذیرفته شدگان نمی‌توانند همزمان با تحصیل در این دانشکده در دیگر مراکز آموزش عالی نیز اشتغال به تحصیل داشته باشند.

 

لازم به ذکر است، دانشجو ملزم به تعهد همکاری با نهادنمایندگی ولی فقیه درامور حج وزیارت درزمینه های آموزشی، پژوهشی، تبلیغی است. دانشجو موظف به گذراندن واحدهای جبرانی زبان عربی یا انگلیسی وتسلط به یکی از این دو زبان تا پایان تحصیل است.

 

مهلت نام نویسی از اول تا 15 مهرماه اعلام شده و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام با  شماره های 7176253-0251 و مرکز آموزش حج: 7734919-0251 داخلی 105 تماس بگیرند.

 

گفتنی است،‌ علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به  پایگاه‌های اینترنتی دانشکده علوم حدیث  www.qom.hadith.ac.ir و مرکز آموزش مجازی  بعثه مقام معظم رهبری در امور حج وزیارت   http://amoozesh.beseh-rohani.ir مراجعه کنند.


نویسنده : م.ف : ۱:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

22 کلید طلایی در انتخاب رشته

- در انتخاب رشته با توجه به استعداد، توانایی، علاقه و شناخت خود، خودتان تصمیم آگاهانه بگیرید، زیرا ممکن است تغییر یا انتقال رشته برای شما مقدور نباشد.

- بر اساس نمره و رتبه خود انتخاب رشته نمایید زیرا انتظار بالای شما ممکن است باعث از دست دادن موقعیت های دیگر باشد که در آینده به راحتی نتوانید بدست آورید.

- حداکثر دقت لازم را در پر کردن فرم انتخاب رشته مطابق با مطالب مندرج در دفترچه انتخاب رشته و آخرین اطلاعیه هایی که سازمان سنجش یا بعضی سازمان ها و دانشگاه ها در مورد پذیرش دانشجو با توجه به شرایط خود اعلام می نمایند، به خرج دهید.

1- قبل از انتخاب رشته با خانواده و مشاوران آگاه مشورت کنید.

2- در انتخاب رشته با توجه به استعداد، توانایی، علاقه و شناخت خود، خودتان تصمیم آگاهانه بگیرید، زیرا ممکن است تغییر یا انتقال رشته برای شما مقدور نباشد.

3- قبل از انتخاب رشته در باره موقعیت جغرافیایی و جایگاه علمی دانشگاه و رشته مورد نظر خود مطالعه و بررسی لازم را انجام دهید.

4- دفترچه راهنمای انتخاب رشته را خودتان به دقت مطالعه کنید و هنگام دریافت برگه انتخاب رشته با اطلاعیه ها و نکاتی که سازمان سنجش یا دانشگاه ها در مورد ظرفیت و شرایط پذیرش منتشر می کنند توجه نمایید.

5- براساس نمره و رتبه خود انتخاب رشته نمایید زیرا انتظار بالای شما ممکن است باعث از دست دادن موقعیت های دیگر باشد که در آینده به راحتی نتوانید بدست آورید.

6- هرگز به انتخاب رشته کامپیوتری اکتفا نکنید زیرا کامپیوتر نمی تواند استعداد، علاقه و شخصیت شما را در نظر بگیرد. اما می توانید از انتخاب رشته کامپیوتری به عنوان راهنما کمک بگیرید.

7- طوری انتخاب رشته کنید که رشته اول بر دوم، دوم بر سوم، و سوم بر چهارم و ... بر دیگری برتری داشته باشد.

8- انتخاب اول با انتخاب آخر از نظر اولویت نمره تفاوتی ندارد، سعی کنید اولویت شما بر اساس استعداد و علاقمندی تان، رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید، باشد.

9- امکان ادامه تحصیل در بعضی از رشته ها مقدور نیست یا به سختی ممکن است؛ در انتخاب اینگونه رشته ها دقت کنید.

10- در صورتی که مجاز به انتخاب رشته در هر یک از رشته های دانشگاه پیام نور یا غیرانتفاعی هستید، رشته های این دانشگاه را انتخاب کنید.

11- رشته شبانه و پیام نور شهر خود یا شهرهای نزدیک را انتخاب نمایید زیرا اولاً سهمیه اختصاص یافته برای شما بیشتر است و ثانیاً امکانات خوابگاهی در دانشگاه های شبانه وجود ندارد.

12- بعضی از رشته های شبانه، غیرانتفاعی و پیام نور شهر خود را در اولویت نسبت به شهرهای دور دست انتخاب نمایید.

13- با توجه به سهمیه قطب، استان و ناحیه شهر خود انتخاب رشته کنید زیرا تقریباً هفتاد درصد سهمیه اختصاص یافته به این مناطق مربوط به شماست.

14- در انتخاب رشته های کاردانی در شهرهای دور دقت نمایید زیرا در صورت قبولی حتماً باید در آن رشته ادامه تحصیل دهید؛ در غیر این صورت به مدت دو سال از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهید شد.

15- شانس خود را در انتخاب رشته های شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و نیمه حضوری امتحان کنید زیرا در صورت عدم ثبت نام و ادامه تحصیل در سال آینده از شرکت در کنکور سراسری محروم نخواهید ماند.

16- داوطلبانی که با مدرک کاردانی در کنکور سراسری شرکت کرده اند مجاز به انتخاب همه رشته ها نیستند و باید مطابق دفترچه انتخاب رشته عمل کنند.

17- داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه اند حق انتخاب رشته در دانشگاه های شبانه و نیمه حضوری را دارند. اما افرادی که تمایل به انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی دارند، در صورتی که مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه ها باشند، می توانند انتخاب رشته نمایند.

18- تنوع انتخاب رشته در گروه های آزمایشی مختلف به شرح ذیل است:

- گروه آزمایشی علوم ریاضی تقریباً 165 رشته.

- گروه آزمایشی علوم تجربی تقریباً 125 رشته.

- گروه آزمایشی علوم انسانی تقریباً 75 رشته.

- گروه آزمایشی هنر تقریباً 35 رشته.

19- پذیرش در بعضی از رشته ها مانند رشته های نیمه متمرکز انصراف از تحصیل ندارد بنابراین در انتخاب این گونه رشته حداکثر دقت لازم صورت پذیرد.

20- فقط با افراد خبره و آگاه که با شرایط و نحوه پذیرش دانشجو طبق دفترچه راهنمای انتخاب رشته امسال آشنایی کامل دارند مشورت نمایید. زیرا هر سال نحوه گزینش شرایط پذیرش در بعضی از رشته ها تغییر می کند.

21- در نحوه گزینش، شرایط پذیرش دانشجو و شرایط خاص بعضی از رشته ها به موارد ذیل دقت نمایید:

- گرایش خاص بعضی از رشته ها.

- جنس پذیرش رشته های مختلف.

- ظرفیت پذیرش مربوط به سازمان ها و نهادهای مختلف مانند آموزش و پرورش.

- گزینش خاص دانشجو در برخی از دانشگاه ها و بعضی رشته ها مانند دانشگاه امام صادق (ع) و رشته های نمیه مرکز.

- نوع سهمیه پذیرش داوطلب و نوع پذیرش دانشجو در رشته های سهمیه دار.

- تعهد بعد از تحصیل در مورد بعضی از رشته ها و انجام تعهد در محل مندرج مطابق با دفترچه انتخاب رشته امسال.

- امکان تغییر رشته یا جابجایی در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه.

22- حداکثر دقت لازم در پر کردن فرم انتخاب رشته مطابق با مطالب مندرج در دفترچه انتخاب رشته و آخرین اطلاعیه هایی که سازمان سنجش یا بعضی سازمان ها و دانشگاه ها در مورد پذیرش دانشجو با توجه به شرایط خود اعلام می نمایند.

نویسنده : م.ف : ۱:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

افزایش ظرفیت کنکور در گروه پزشکی/ دو برابر شدن ظرفیت پذیرش یک دانشگاه

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جلسه مشترک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ظرفیت یک دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و گفت: این افزایش ظرفیت در راستای پذیرش بهتر در سه رشته دکتری حرفه ای انجام شد.

دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مجموع افزایش ظرفیت در رشته های گروه علوم پزشکی 14 درصد است که نسبت به سال گذشته کاهش نداشته است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل نبود امکانات، ظرفیت محدودی را برای رشته های دکتری حرفه ای، دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی اعلام کرده بود که مقرر شد با توجه به پرمتقاضی بودن این رشته ها، ظرفیت در این رشته ها در این دانشگاه افزایش یابد.

سرورالدین اظهار داشت: در مجموع این سه رشته در مقطع دکتری حرفه ای 250 نفر به ظرفیت پذیرش دانشگاه علوم پزشکی تهران افزوده شد.

وی تاکید کرد: با توجه به پرمتقاضی بودن رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به خصوص در دانشگاه علوم پزشکی تهران این افزایش ظرفیت به داوطلبان در رتبه های بالا که نمرات مشابهی دارند برای پذیرش کمک می کند.

به گزارش مهر، در دفترچه کنکور سراسری سال 90 ظرفیت پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران 335 نفر با احتساب بورسیه ارتش اعلام شده است که با افزایش ظرفیت به 585 نفر خواهد رسید.

نویسنده : م.ف : ٦:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ارئه درخواست‌ ایجاد رشته کارشناسی ارشد ماهواره به وزارت علوم در دانشگاه علم و صن

فتحیان درگفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی امسال با سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است، افزود: پذیرش دانشجویان مقطع دکتری رو به افزایش است.

 

وی در خصوص برنامه آموزشی دانشگاه برای سال تحصیلی جدید، گفت: در سال تحصیلی جدید براساس سیاست و راهبرد دانشگاه علم و صنعت که متناسب با راهبرد وزارت علوم است، عمل می‌کنیم، به گونه‌ای که باید دوره‌ها و رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های بزرگ، تحت نظارت وزارت علوم افزایش یابد.

 

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به رشته‌های جدید مقاطع این دانشگاه، تصریح کرد: درخواست‌هایی در خصوص ایجاد رشته‌های جدید مانند رشته ماهواره در مقطع کارشناسی ارشد به وزارت علوم ارایه شده است که در حال حاضر منتظر موافقت دفتر گسترش هستیم.

 

منبع : ایسنا 

نویسنده : م.ف : ٦:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

واحد بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد از سال تحصیلی جدید دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این واحد بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد در رشته‌های مهندسی، علوم ریاضی، علوم اداری و اقتصادی، علوم تربیتی و روانشناسی، ادبیات و علوم انسانی، الهیات کشاورزی و تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشجو می‌پذیرد.

منبع : ایسنا

نویسنده : م.ف : ٦:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اعلام نتایج آزمون دانشگاه آزاد «کارشناسی ارشد» در هفته سوم و «کنکور سراسری» در ه

سجادی جاغرق در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در هفته سوم شهریور ماه، گفت: در این آزمون حدود40 تا 45 هزار داوطلب پذیرفته می‌شوند.

 

وی در ادامه با اشاره به اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاه آزاد در هفته آخر شهریور ماه، در خصوص ظرفیت پذیرش در آزمون سراسری دانشگاه آزاد، اظهار کرد: حدود 350 تا 400 هزار داوطلب در آزمون سراسری دانشگاه آزاد پذیرفته خواهند شد.

 

منبع : ایسنا 

نویسنده : م.ف : ٥:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تسهیلات دانشگاه صنعتی امیر کبیر

تسهیلات دانشگاه صنعتی امیر کبیر

امکان اخذ 24 واحد در هر نیمسال، امکان تغییر رشته به جای تحصیل همزمان در

دو رشته، امکان اخذ 20 واحد از رشته دیگر مازاد بر دروس رشته اصلی از پایان

نیمسال چهارم، امکان تحصیل در دو رشته مهندسی بصورت همزمان و امکان

ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بدون آزمون ورودی سازمان از جمله تسهیلات ویژه دانشگاه امیرکبیر برای رتبه‌های برتر کنکور90 است.

 


همچنین رتبه‌های اول تا سوم آزمون کارشناسی ارشد(فارغ التحصیل کارشناسی

از دانشگاه صنعتی امیرکبیر) یک میلیون ریال، دانشجوی نمونه کشوری یک عدد

سکه تمام بهار آزادی، کمک هزینه بلاعوض به دانشجویان ممتاز واجد شرایط دو

رشته‌ای با معدل کل بالای 17در نیمسال‌های 5، 6،7 و8 هر ترم به مبلغ

پانصدهزار ریال، دانشجویان ممتاز ورودی معرفی شده از سوی سازمان سنجش

در مقطع کارشناسی یک عدد سکه تمام بهار آزادی یا کارت هدیه به مبلغ دو

میلیون ریال بر اساس درصد افراد به نسبت نمره، کمک هزینه سفر دانشجویان

ممتاز برای ارائه مقاله در هر مقطع فقط یکبار به خارج از کشور به مبلغ پنج میلیون

ریال و در داخل کشور به مبلغ یک میلیون ریال، رتبه‌های زیر100آزمون ورودی

کارشناسی یک کامپیوتر لپ تاپ، رتبه‌های اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی

کشوری و جهانی مشروط بر آنکه دانشجو در دانشگاه امیرکبیر باشد یک کامپیوتر لپ تاپ اهداء می‌شود.

بر اساس این گزارش، به برگزیدگان مرحله نیمه نهایی المپیاد علمی دانشجویی

کشور یک عدد نیم سکه بهار آزادی، به برگزیدگان مرحله اول المپیاد علمی

دانشجویی کشور یک عدد ربع سکه بهار آزادی، به برگزیدگان جشنواره خوارزمی

رتبه اول یک عدد سکه تمام بهار آزادی، رتبه دوم و سوم یک عدد نیم سکه بهار آزادی اهداء می‌شود
نویسنده : م.ف : ۸:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تاسیس دانشگاه فنی مهندسی شرق گیلان

"دانشگاه فنی مهندسی شرق گیلان در بهمن ماه سال جاری با جذب دانشجودر 3 رشته مهندسی پلیمر ، مهندسی رباتیک و مهندسی صنایع فعالیت خود را آغاز می کند."

نماینده رودسر و املش در این باره افزود : این دانشگاه در منطقه توریستی واجارگاه راه اندازی می شود و با همت شورای شهر و شهرداری واجارگاه 10 هکتار زمین نیز برای توسعه این مرکز دانشگاهی اختصاص یافته است.
شایان ذکر است این مرکز دانشگاهی دولتی بوده و تحت نظر وزارت علوم اداره می شود.و افتتاح این مراکز دانشگاهی از مهاجرت جوانان مستعد منطقه به استانهای دیگر برای تحصیلات دانشگاهی جلوگیری نموده و با استقبال اهالی شرق گیلان مواجه شده است

منبع : سایت شخصی دکتر اسدالله عباسی نماینده رودسر و املش

نویسنده : م.ف : ۸:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

راه اندازی کارشناسی ارشد معماری داخلی در دانشگاه تهران

راه اندازی کارشناسی ارشد معماری داخلی در دانشگاه تهران


رییس دانشکده معماری دانشگاه تهران:

کارشناسی ارشد معماری داخلی در دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود

رییس دانشکده معماری دانشگاه تهران گفت: مقطع کارشناسی ارشد معماری داخلی در دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، مظاهریان رییس دانشکده معماری دانشگاه تهران با بیان اینکه رشته معماری داخلی در دهه اخیر در ایران مورد غفلت قرار گرفته است، از برگزاری مدرسه تابستانی معماری داخلی در دانشگاه با همکاری کالج داموس ایتالیا خبر داد.

وی با اشاره به ایجاد مقطع  کارشناسی ارشد معماری داخلی در دانشگاه تهران، افزود: در همین زمینه سعی شد با توجه به فاصله‌های موجود این رشته از استانداردهای موجود، بتوانیم با همکاری دانشگاه ایتالیا این فاصله را کم کنیم.

وی با اشاره به برگزاری مدرسه تابستانی با موضوع طراحی رستوران‌ها و فست فودها در شهریورماه سال جاری با همکاری کالج داموس ایتالیا، عنوان کرد: در این مدرسه تابستانی، 60 دانشجو زیر نظر اساتید مجرب این کالج آموزش می‌بینید.

رییس دانشکده معماری دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری یک کارگاه آموزشی با موضوع طراحی مغازه در سال گذشته نیز، گفت: موفقیت در برگزاری این کارگاه آموزشی، باعث شد که به فکر برگزاری یک کارگاه دیگر با ابعاد گسترده‌تر باشیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی دیگری در دانشگاه تهران با همکاری مدرسه AA لندن که یکی از معتبرترین مدارس معماری اروپاست، افزود: سال گذشته 6 مدرس این مدرسه به همراه 60 دانشجو و 3 مدرس ایرانی این کارگاه را اداره کردند.

مظاهریان با بیان اینکه امسال این کارگاه آموزشی با ابعاد گسترده‌تری برگزار شد، افزود: 11 مدرس مدرسه AA لندن به همراه 100 دانشجو و مدرس ایرانی به مدت 2 هفته در این کارگاه حضور داشتند.

رییس دانشکده معماری دانشگاه تهران با اشاره به فعالیت دانشجویان این کارگاه در پنج بخش، گفت: در پایان دوره نیز آثار دانشجویان توسط معتبرترین معماران جهان قضاوت می‌شوند.

نویسنده : م.ف : ۸:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته نهج‌البلاغه

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته نهج‌البلاغه

دانشگاه لرستان در رشته نهج‌البلاغه دانشجو می‌پذیرد

گروه اندیشه و علم: دانشگاه لرستان در رشته کارشناسی ارشد نهج‌البلاغه برای مهرماه 90 دانشجو می‌پذیرد.

«حسین زمانیان»، رئیس دانشگاه لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی

ایران(ایکنا) شعبه لرستان از راه‌اندازی رشته نهج‌البلاغه در دانشگاه لرستان خبر

داد و گفت: دانشگاه لرستان برای مهر 90 در رشته نهج‌البلاغه و در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه رشته نهج‌البلاغه در مقطع کارشناسی ارشد تاکنون تنها در

دو دانشگاه کشور پذیرش دانشجو داشته است، افزود: دانشگاه لرستان سومین دانشگاه کشور است که این رشته در آن راه‌اندازی شده است.

زمانیان با بیان این که امیدواریم با راه‌اندازی این رشته زمینه فعالیت دانشجویان در

بررسی مفاهیم و خطبه‌های نهج البلاغه در قالب پایان نامه‌های دانشجویی

فراهم شود، تصریح کرد: در مرحله اول بین 5تا 10 دانشجو در این دانشگاه پذیرش می‌شود.


نویسنده : م.ف : ۸:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ایجاد رشته کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد

ایجاد رشته کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه علم روز جامعه را با گرایشهای مهارتی به ثروت تبدیل می‌کند

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان همدان از تاسیس رشته کشاورزی با سه گرایش در مقطع کارشناسی ارشد در شهریورماه امسال خبر داد.

سعید نظری در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان

ایران(ایسنا) - منطقه همدان، افزود: در رشته کشاورزی با گرایشهای ماشین

آلات کشاورزی، طیور و گیاهان دارویی حدود 50 دانشجو پذیرش خواهد شد.

وی اظهار کرد: دانشگاه دوره تک پودمانهای مهارتی ویژه برای فارغ التحصیلان نظری تدوین کرده است که به زودی ارائه خواهد شد.

نظری تصریح کرد: افرادی که دارای تحصیلات آکادمیک هستند و این تحصیلات برایشان کفایت نمی کند می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی با بیان اینکه مبنای ارتقای تحصیلی افزایش کیفیت است، گفت: مرکز علمی

کاربردی باید دارای مدرس تمام وقت، استانداردها و زیرساختهای کافی باشد تا

بتوانیم سرفصل دوره‌های مهارتی کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه دهیم.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: ویژگی مدرک مرکز علمی کاربردی، مهارتی بودن آن است.

وی درباره تدابیر اتخاذ شده مرکز علمی کاربردی برای تبدیل علم به ثروت گفت:

تبدیل علم به ثروت از خواسته‌های نظام و مقام معظم رهبری است و ما نیز باید به سمت علوم کاربردی که مورد نیاز جامعه است، برویم.

نظری ادامه داد: ساختار مرکز علمی کاربردی به گونه‌ای است که خود به خود به

سمتی حرکت می‌کند که علم روز جامعه را با گرایشهای مهارتی تبدیل به ثروت کند.


نویسنده : م.ف : ۸:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تاریخ نتایج دکترای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

تاریخ نتایج دکترای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد 

  رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام اسامی واجدین شرایط دعوت به مصاحبه دکترای دانشگاه آزاد تا هفته اول شهریورماه خبر داد.

تاریخ انتشار اسامی واجدین شرایط مصاحبه دکترای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

 دکترعبدالله سجادی جاغرق رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه اسامی واجدین شرایط دعوت به مصاحبه دکترای دانشگاه آزاد تا هفته اول شهریور ماه اعلام می‌شود، گفت: 4 هزار و 500 نفر برای مصاحبه دکترای دانشگاه آزاد معرفی می‌شوند. وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد امسال در 173 رشته دانشجوی دکترا پذیرش می‌کند، گفت: از 4 هزار و 500 داوطلبی که برای مصاحبه دکترای دانشگاه آزاد دعوت می‌شوند، امسال 2 هزار و 400 داوطلب پذیرش می‌شوند. رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به آمار متفاوت داوطلبانی که در رشته‌های دکترای تخصصی دانشگاه آزاد پذیرش می‌شوند، گفت: به طور متوسط در هر رشته 4 دانشجو در دوره‌ دکترای تخصصی دانشگاه آزاد پذیرش می‌شوند.

نویسنده : م.ف : ۸:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی استخدام در شهرداری تهران

نویسنده : م.ف : ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دعوت به همکاری جهت پست مدیر بازرگانی

دعوت به همکاری جهت پست مدیر بازرگانی
یک شرکت معتبر خصوصی فعال در زمینه مخابرات و اتوماسیون جهت سمت مدیر یت بازرگانی از بین افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
ردیف مدرک تحصیلی رشته تحصیلی شغل مورد نظر تخصص و توانایی حداکثر سن جنسیت حداقل سابقه تعداد محل خدمت
 1  کارشناس، کارشناس ارشد  مدیریت بازرگانی، مهندسی برق (کلیه گرایشها)  مدیریت بازرگانی
 تسلط به زبان انگلیسی، مهارتهای مدیریتی و برنامه ریزی، تفکر سیستمی، توان حل مسأله، خلاقیت، کار تیمی، سرعت انتقال بالا، آشنایی با تکنیکها و فنون مذاکره، توانائی و مهارت در برقراری ارتباط موفق و تاثیرگذار با دیگران، قدرت در پیشبرد مذاکره، آشنایی با امور قراردادها در بخش خصوصی، آشنایی با اصول بازاریابی و بازرگانی داخلی، تسلط به Office
 35-45  مرد  5  -  -تهران و کرمانشاه
مدارک مورد نیاز:
کپی سوابق کاری، کپی سوابق تحصیلی، کپی شناسنامه، کپی کارت پایان خدمت، درخواست کتبی استخدام
نحوه تماس:
newjobwp@gmail.com
آخرین مهلت:
31 امرداد 1390
نویسنده : م.ف : ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام کارشناس کامپیوتر(سخت افزار،نرم افزار، شبکه)

استخدام کارشناس کامپیوتر(سخت افزار،نرم افزار، شبکه)
مجتمع کارخانجات روغن نباتی کشت وصنعت شمال نیاز به کارشناس کامپیوتر با 5 سال سابقه دارد
مدارک مورد نیاز:
کپی سوابق کاری، کپی سوابق تحصیلی، درخواست کتبی استخدام
نحوه تماس:
ساری کیلومتر 15 جاده نکا مجتمع کارخانجات روغن نباتی کشت و صنعت شمال
آدرس ایمیل:factory@kesht-sanat-co.com
تلفن تماس:8-2332080-0151
نمابر:2333082-0151
آخرین مهلت:
10 شهریور 1390 12:0
نویسنده : م.ف : ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام مهندس عمران

استخدام مهندس عمران
یک شرکت پیمانکاری از مهندسین عمران با سابقه حداقل 5 سال در پروژه های نفت و گاز جهت سمت سرپرست اجرایی در مناطق نفتی جنوب کشور دعوت به همکاری می نماید. لطفا رزومه کاری و تحصیلی خود را به آدرس ذیل ارسال فرمایید.
Info.job24@yahoo.com
مدارک مورد نیاز:
کپی سوابق کاری، کپی سوابق تحصیلی
نحوه تماس:
Info.job24@yahoo.com
آخرین مهلت:
15 شهریور 1390
نویسنده : م.ف : ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی استخدام مهندس الکترونیک

مهندس الکترونیک
مهندس الکترونیک و مهندس پزشکی ، مرد ، مسلط به تحلیل و طراحی مدارات الکترونیک- توانایی ترجمه متون انگلیسی - دارای روحیه فنی و علاقه مند بکار در سیستم دولتی-
مدارک مورد نیاز:
کپی سوابق کاری، کپی سوابق تحصیلی
نحوه تماس:
درخواست خود را به ادرس ایمیل kazemvakili@gmail.com ارسال نمایید.
آخرین مهلت:
16 شهریور 1390 12:0
نویسنده : م.ف : ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آشنایی با رشته مهندسی کشاورزی -گرایش آب

 

هدف این رشته استفاده از آب در کشاورزی است . بنابراین یک مهندس آب باید با آب و ویژگی های آن،طریقه انتقال آب به محل مصرف و طریقه استحصال آب آشنا باشد و برای تسلط به موارد فوق لازم است که از دانش های دیگری از قبیل:     

زمین شناسی، هوا شناسی،خاک شناسی،گیاه شناسی،طراحی و ساخت تاسیسات آبی و مکانیزم مصرف آب توسط خاک و گیاه اطلاع داشته باشد . به عبارت دیگر این گرایش ،علم آب وخاک است و دانشجویان درباره نحوه رساندن آب تا مزرعه توسط کانالها یا لوله های انتقال آب و شبکه های توزیع آب در زمین زراعی،  تامین نیاز محصولات زراعی و باغی با روشهای مختلف آبیاری،خارج ساختن آبهای اضافی از پیرامون ریشه به منظور تنفس ریشه گیاه توسط شبکه های زهکشی و احداث سد های انحرافی و خاکی برای آبیاری کشاورزی،آموزش می بینند.

توانایی های لازم :

مهندسی کشاورزی دارای 10 گرایش است که در این میان سه گرایش مهندسی آب ،مهندسی اقتصاد کشاوزی و مهندسی ماشین های کشاورزی از بین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی،دانشجو می پذیرد. به عبارت دیگر در این سه گرایش دانشجویان باید بر دروس ریاضی و فیزیک مسلط بوده و بتوانند بخوبی تجزیه و تحلیل کرده و محاسبه کنند و ازعهده دروس مهم این رشته برآیند .

موقعیت شغلی در ایران :

در کشور ما کشاورزی محور توسعه شناخته شده است و محور کشاورزی نیز آب است . پس باید دراین زمینه سرمایه گذاری کنیم .هر چند که در زمینه منابع آب، سر مایه گذاری بسیار خوبی شده است واین سرمایه گذاری ادامه نیز دارد تاجایی که به جرات می توانیم بگوییم که اگر زمانی در مملکتمان پولی برای راهسازی نداشته باشیم ،حتما پولی برای استحصال و توزیع آب کنار خواهیم گذاشت . بنا براین فارغ التحصیلان این رشته بازارکارخوبی دارند و در آینده بازار کار آنها بهتر نیز خواهد شد .

در حال حاضر نیز فارغ التحصیلان این رشته دربخش خصوصی،وزارت نیرو،وزارت جهاد کشاورزی،مهندسین مشاور آب و خاک،پیمانکاری های مختلف و شیلات زمینه کاری دارند . برای مثال در بخش شیلات طراحی استخر برای پروش ماهی در حیطه کار مهندسین آب است.

 

"دانش آموختگان آبیاری پس از فراغت از تحصیل واخذ مدرک کارشناسی می توانند با حضور در دوره های تجربی طراحی سیستم و گذراندن دوره دوماهه موفق به دریافت مجوزطراحی یا طراحی واجرا گردند ومستقلا با تاسیس شرکت های آبیاری وآبرسانی یا درغالب همکاری با شرکت های کشاورزی و آبرسانی دیگر به طراحی یا طراحی توام با اجرای سیستم های آبیاری بپردازند .

  ماهنامه علمی آبینه فروردین و اریبهشت 83"

 

درس های این رشته در طول تحصیل :

دروس مشترک در گرایش های آب ،اقتصاد کشاورزی و ماشین های کشاورزی :

ریاضیات عمومی ،فیزیک عمومی ،شیمی عمومی ،آمار و احتمالات ،برنامه نویسی کامپیوتر،هواشناسی،آبیاری عمومی ،اقتصاد کشاورزی ،خاک شناسی عمومی، زراعت عمومی ،مساحی و نقشه برداری ،باغبانی عمومی، عملیات کشاورزی ،زراعت غلات ،آشنایی با کامپیو تر

 

دروس تخصصی مهندسی کشاورزی _آب :

استاتیک ،مقاومت مصالح ، هیدرولیک ،نقشه برداری ،طراحی سیستم های آبیاری ،ا صول زهکشی ،هیدرولوژی آب های سطحی ،آب های زیر زمینی ،مهندسی زهکشی ،پمپاژ وایستگاه های پمپاژ ، تامین آب شرب روستاها، مصالح و روش های ساختمانی ،هیدرولیک انهار ،طراحی ساختمان های انتقال آب ، حفاظت آب و خاک واقتصاد مهندسی

به نقل ازکتاب آشنایی با رشته های دانشگاهی ، مرکز انتشارات سازمان سنجش آموزش کشور 

نویسنده : م.ف : ۸:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تاریخچه و معرفی رشته مهندسی آب در مقطع ارشد

 

رشته مهندسی آب , مفاهیم پایه در علم آب و خاک را مد نظر دارد و دانشجویان با اصول مهندسی و روشهای آبیاری, طراحی سیستمهای زهکشی , طراحی سازه ها و شبکه های آبیاری و طراحی و کاربرد تجهیزات نوین آبیاری آشنایی کامل پیدا می کنند.

مهندسی آب در کارشناسی ارشد درارای سه گرایش سازه های آبی, آبیاری - زهکشی و منابع آب می باشد. 

اگر به برخی از خبرهاو آمار آب های شیرین توجه کنید و به عواقب خطرناک خشکسالی و خسارت های جبران ناپذیر آن فکر کنید آنچه از تعجب شما می کاهد و به ارزش اسم این رشته می افزاید همان برخورد مهندس با آب ، این ماده حیات بخش است محدودیت منابع ، نیاز روز افزون و افزایش جمعیت برای مهندسی کردن در حوزه آب آنقدر ارزشمند و ضروری است که نیازی به دلیل و برهان ندارد ،برای تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص در رشته آبیاری و زهکشی به منظور نیل به خودکفایی در زمینه آبیاری و زهکشی لازم است متخصصینی تربیت شوند که بتوانند با استفاده از دانش و تجربیات خود در توسعه و رشد اقتصادی کشور از طریق بالا بردن راندمان استفاده از منابع آب و خاک دخالت کرده و در امور تحقیقات و آموزش و برنامه ریزی و طراحی و زهکشی نیز خدمت نمایند.

نویسنده : م.ف : ۸:٥۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی

نظریه‌های جامعه‌شناسی

(به ترتیب اولویت)

1-     زندگی و اندیشه بزرگان جامعه‌شناسی لوئیس کوزر, ترجمة محسن ثلاثی
2-     نظریه‌های جامعه‌شناسی در دوران معاصر جورج ریتزر, ترجمه محسن ثلاثی (چکیده کتاب به صورت جزوه موجود است).
3-     نظریه‌های جامعه‌شناسی دکتر توسلی (چکیده کتاب به صورت جزوه موجود است).
4-     نظریه‌های جامعه‌شناسی دکتر آزاد ارمکی (چکیده کتاب به صورت جزوه موجود است).
5-     جزوه نظریه‌های جامعه‌شناسی دکتر عبداللهی (دانشگاه علامه)
6-      مراحل اساسی اندیشه در جامعه‌شناسی ریمون آرون, ترجمة باقر پرهام
7-     تفکر نظری در جامعه‌شناسی اسکیدمور, ترجمة جمعی از مترجمین
روش تحقیق در علوم اجتماعی
(به ترتیب اولویت)
1-     روش تحقیق در علوم اجتماعی (جلد اول) باقر ساروخانی سه جلد
2-     کندوکاوها و پنداشته‌های دکتر رفیع‌پور
3-     پیمایش در تحقیقات اجتماعی دواس, ترجمة نائبی
4-     آمار در علوم اجتماعی با کاربرد نرم‌افزار, Spss pc در پژوهش‌های اجتماعی/ علی ساعی
 
زبان
1-     زبان عمومی
2-     زبان تخصصی در علوم اجتماعی و متون تخصصی هورتون و گیدنز و ریتزر و ...
3-     مفاهیم و اصطلاحات علوم اجتماعی در کتابهای زمینه جامعه‌شناسی (آقای آریانپور و آنتونی گیدنز)

حوزه‌های جامعه‌شناسی


1-     جزوة جامعه‌شناسی شهری دکتر صدیق سروستانی
2-     جزوه جامعه‌شناسی انحرافات دکتر صدیق سروستانی
3-     جزوه جامعه‌شناسی انحرافات دکتر سخاوت
4-    
جزوه جامعه‌شناسی صنعتی دکتر صدیق سروستانی
5-     جامعه‌شناسی ارتباطات دکتر ساروخانی

6-      جامعه‌شناسی خانواده دکتر ساروخانی
7-     جامعه‌شناسی پزشکی دکتر توکل
8-    
جامعه‌شناسی روستایی دکتر وثوقی
9-     جامعه‌شناسی روستایی دکتر ازکیا
10- جامعه‌شناسی توسعه دکتر ازکیا
11- جامعه‌شناسی توسعه و توسعه نیافتگی دکتر ازکیا
12- جزوه روانشناسی اجتماعی دکتر محسن تبریزی
13- جزوة جامعه‌شناسی انقلاب دکتر پناهی (دانشگاه علامه)
14- تئوری‌های انقلاب استنفورد کوهن, ترجمه علیرضا طیب
15- تغییرات اجتماعی گی روشه, ترجمه دکتر وثوقی
16-  جامعه‌شناسی سازمانها آقای صبوری
17- جامعه‌شناسی کار و شغل دکتر توسلی
18- جزوه جامعه‌شناسی مایکل راس, ترجمه صبوری
19- جامعه‌شناسی سیاسی دکتر بشیریه
20- جامعه و سیاست مایکل راس, ترجمه صبوری
21- جامعه‌شناسی ادبیات دکتر کتبی
22- جامعه‌شناسی قشرها و نابرابریها ترجمه نیک‌گوهر
23- جامعه‌شناسی گیدنز

حوزه‌های توسعه و برنامه‌ریزی1-     جزوه اصول و اندیشه‌های تعاونی دکتر انصاری
2-     تأمین اجتماعی و رفاه دکتر طالب
3-     جامعه‌شناسی توسعه دکتر ازکیا
4-     جامعه‌شناسی توسعه و توسعه‌نیافتگی دکتر ازکیا
5-     جامعه‌شناسی روستایی دکتر وثوقی
6-      جامعه‌شناسی روستایی دکتر ازکیا
7-     جزوه اصول و آموزش و ترویج دکتر شادی‌طلب
8-     مقدمه‌ای بر جامعه‌شناسی توسعه / دکتر ازکیا
9-     مبانی مدیریت دکتر علاقه‌بند


 1-     مدیریت روستایی در ایران

حوزه‌های مردم‌شناسی1-     نظریه‌های مردم‌شناسی، دکتر فکوهی
2-     مبانی انسان‌شناسی (گرد شهر با چراغ)، دکتر روح‌الامینی

3-     مبانی انسان‌شناسی طبیعی
4-     انسان‌شناسی فرهنگی، ترجمه آقای ثلاثی
5-     روش تحقیق در انسان‌شناسی، ترجمه آقای ثلاثی
6-      انسان‌شناسی عمومی، دکتر عسگری خانقاه
7-     روش بینش تجربه، دکتر عسگری خانقاه
8-     انسان‌شناسی زیستی- نژاد و تاریخ، لوی اشتروس
9-     مردم‌شناسی ایران، دکتر یوسفی‌زاده
10- نظام خویشاوندی، دکتر یوسفی‌زاده
11- مردم‌شناسی ماقبل تاریخ، دکتر رفیع‌پور

حوزه‌های جمعیت‌شناسی

1-     مبانی جمعیت‌شناسی،  دکتر امانی
2-     جمعیت‌شناسی جهان، دکتر امانی

3-     درآمدی بر اندیشه‌ها و نظریه‌های جمعیت‌شناسی، احمد کتابی
4-     روشهای تحلیل جمعیت، پولارد
5-     آنالیز جمعیت‌شناختی، رولان پرسا
6-      تحلیل جمعیت‌شناختی، دکتر زنجانی
7-     کاربرد جمعیت‌شناسی،  دکتر میرزایی
8-     جمعیت‌شناسی ایران، دکتر کاظمی‌پور
9-     جمعیت‌شناسی اقتصادی- اجتماعی و توسعه و باروری، دکتر میرزایی
10- روشهای تحلیل جمعیت، آقای کوششی
11- جزوه‌های سرکلاس اساتید و یک جزوه
نویسنده : م.ف : ۸:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته روانشناسی عمومی

دروس
منابع
مولف
مترجم
1- روان شناسی رشد(ضریب 2)
الف) مفاهیم بنیادی درروان شناسی رشد کودک
ب) روان شناسی رشد
ج) روان شناسی ژنتیک(2ج)
د)پیشگامان روان شناسی رشد
ه)روان شناسی رشد
احدی و بنی جمال


جمعی از مولفان
منصور دادستان

ویلیام سی گرین

شعاری نژاد


فرید عراقی
2- زبان تخصصی (ضریب 2)
الف) متن اصلی زمینه‌های روان شناسی(1و2)(خلاصه‌های آخر فصل)
ب)
reading in psychology
ج) متون مرتبط با روان شناسی
هیلگاردکیانوش هاشمیان
 
3- روان شناسی مرضی و کودکان استثنایی (ضریب 2)
الف) روان شناسی مرضی(1و2)
ب) آسیب شناسی(1و2)
ج) آسیب شناسی(1و2)
د) کودکان استثنایی(مقدمه‌ای بر آموزشهای ویژه)
ه) روان شناسی کودکان استثنایی
و) مقدمه‌ای بر روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی
پریرخ دادستان

حسین آزاد
ساراسون
کافمن و هالان


بهروز میلانی فر

غلامعلی افروزبهمن نجاریان
مجتبی جوادیان
4- آمار و روشهای تحقیق (ضریب 1)
الف) احتمالات و آمار کاربردی
ب) روش تحقیق در علوم رفتاری
ج) روش تحقیق در روان شناسی و علوم تربیتی
د) آمار و احتمالات آماری در روان شناسی
ه) روشهای آماری
علی دلاور

سرمد و بازرگان و حجازی
علی دلاورپاشا شریفی
 
5- روان شناسی عمومی (ضریب 2)
الف) زمینه روان شناسی(ج1و2)
ب) روان شناسی عمومی
هیلگارد و اتکینسون

وندر زندن
براهنی و همکاران
دکتر حمزه گنجی
6- علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی (ضریب 1)
الف) علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی
حسن احدی، شکوه السادات بنی جمال
 
7-روان شناسی فیزیولوژیک انگیزش و هیجان (ضریب 1)
الف) روان شناسی فیزیولوژیک
ب) روان شناسی فیزیولوژیک
ج) انگیزش و هیجان
د) انگیزش و هیجان
فابل آرکارسون

جیمز کالان

جان مارشال ریو
محمد کریم خداپناهی
مهرداد یزمانیحیی سید محمدی
نویسنده : م.ف : ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع آزمون کارشناس ارشد رشته مدیریت آموزشی

 دروس منابع  مولف  مترجم 
 1- مدیریت آموزشی

ضریب 3
 الف) مقدمات مدیریت آموزشی

ب) مبانی نظری و اصول مدیریت آموزشی

ج) مدیریت و مدیریت آموزشگاهی

د) مدیریت و رفتار سازمانی

ه) مدیریت عمومی

و) مدیریت آموزشی
 علی علاقه بند

علی علاقه بند

محمدرضا بهرنگی

پال هرسی و کنت بلانچارد

علی علاقه بند

علی شیرازی
 علی علاقه بند
 2- مقدمات برنامه ریزی آموزشی و درسی

ضریب 2
 الف) برنامه ریزی آموزشی چیست؟

ب) فرایند برنامه ریزی آموزشی

ج) مقدمات برنامه ریزی آموزشی و درسی

د) اصول برنامه ریزی آموزشی و درسی

ه) اصول اساسی برنامه ریزی آموزشی و درسی

و) مبانی برنامه ریزی درسی مدارس
 فیلیپ کومیز

گروه مشاوران یونسکو

علی تقی پور ظهیر

یحیی فیوضات

رالف.تیلر


الف.لوی
 برهان منش

فریده مشایخعلی تقی پور ظهیر

فریده مشایخ
 3- اصول و فلسفه تعلیم و تربیت

(تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش)

ضریب 2

ب) نگاهی به فلسفه آموزش و پرورش

ج) اصول و فلسفه آموزش و پرورش

د) مبانی و اصول آموزش و پرورش

ه) آشنایی با فلسفه آموزش و پرورش

و) فلسفه تعلیم و تربیت
 عبدالحسین نقیب زاده

علی اکبر شعاری نژاد

غلامحسین شکوهی

ج.اف.نلر

عیسی ابراهیم زاده
 فریدون بازرگان دیلمقانی
 4- روشها و فنون تدریس

ضریب 2
 الف) الگوهای جدید تدریس

ب) مهارتهای آموزشی و پرورشی

ج) کلیات روشها و فنون تدریس
 جویس بروس و ریل مارشا

حسن شعبانی

امان الله صفوی
 محمدرضا بهرنگی 5- نظارت و راهنمایی

ضریب 2
 الف) نظارت و راهنمایی آموزشی

ب) نظارت در مدیریت

ج) کاربرد فنون کلینیکی در نظارت

د) نظارت و راهنمایی تعلیماتی

ه) رهبری و مدیریت آموزشی
 مصطفی نیکنامی

جان وایلز، جوزف باندی

محمدرضا بهرنگی

اجسون کیت، مودیت رامین

کیمبل واینز
 محمدرضا بهرنگیمحمدرضا بهرنگی

محمدعلی طوسی
 6- آمار و روش تحقیق

ضریب 2
 الف) آمار و روش تحقیق

ب) آمار توصیفی در علوم رفتاری

ج) آمار استنباطی

د) آمار استنباطی
 علی دلاور

حیدر علی هومن

حیدر علی هومن

کیامنش
 
 7- زبان تخصصی

ضریب 2
 الف) منابع متفرقه    

 

نویسنده : م.ف : ۸:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی آموزشی

دروس منابع  مولف  مترجم 
 1- مدیریت آموزشی
ضریب 2
 الف) مقدمات مدیریت آموزشی
ب) مبانی نظری و اصول مدیریت آموزشی
ج) مدیریت و مدیریت آموزشگاهی
د) مدیریت رفتار سازمانی
ه) مدیریت عمومی
 علی علاقه بند
علی علاقه بند
محمدرضا بهرنگی
پال هرسی و کنت بلانچارد
علی علاقه بند
 علی علاقه بند
 2- مقدمات برنامه ریزی آموزشی و درسی
ضریب 3
 الف) مقدمات برنامه ریزی آموزشی و درسی
ب) مبانی برنامه ریزی آموزشی
ج) مبانی برنامه ریزی آموزشی
د) فرایند برنامه ریزی آموزشی
ه) مبانی برنامه ریزی درسی مدارس
و) اصول اساسی برنامه ریزی آموزشی و درسی
 علی تقی پور ظهیر
یحیی فیوضات
بهرام محسن پور
گروه مشاوران یونسکو
الف.لوی
رالف تیلر
 
فریده مشایخ
فریده مشایخ

علی تقی پور ظهیر
 3- روانشناسی تربیتی
ضریب 2
 الف) روانشناسی پرورشی
ب) روانشناسی تربیتی
ج) روانشناسی پرورشی
د) روانشناسی و کاربرد آن در آموزش(دو جلد)
 علی اکبر سیف
علی اکبر شعاری نژاد
علی نقی کمال خرازی
رابرت بیلر
 پروین کدیور
 4- روشها و فنون تدریس
ضریب 3
 الف) کلیات روشها و فنون تدریس
ب) مهارتهای آموزش و پرورش
ج) الگوهای جدید تدریس
 امان الله صفوی
حسن شعبانی
محمدرضا بهرنگی
 
 5- اصول و فلسفه تعلیم و تربیت
(تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش)
ضریب 2
 الف) اصول و فلسفه تعلیم و تربیت
ب) نگاهی به فلسفه آموزش و پرورش
ج) اصول و فلسفه آموزش و پرورش
د) مبانی و اصول آموزش و پرورش
ه) آشنایی با فلسفه آموزش و پرورش
 علی شریعتمداری
عبدالحسین نقیب زاده
علی اکبر شعاری نژاد
غلامحسین شکوهی
ج.اف.نلر
 فریدون بازرگان دیلمقانی
 6- زبان تخصصی
ضریب 2
الف) متون تخصصی برنامه ریزی آموزشی(1و2)
ب)management
ج) social science 
 پیام نور
فرهاد مشفقی
 
نویسنده : م.ف : ۸:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع آزمون ارشد رشته برنامه ریزی درسی

دروس منابع  مولف  مترجم 
 1- مدیریت آموزشی

ضریب 2
 الف) مقدمات مدیریت آموزشی

ب) مبانی نظری و اصول مدیریت آموزشی

ج) مدیریت و مدیریت آموزشگاهی

د) مدیریت و رفتار سازمانی

ه) مدیریت عمومی
 علی علاقه بند

علی علاقه بند

محمدرضا بهرنگی

پال هرسی و کنت بلانچارد

علی علاقه بندعلی علاقه بند
 2- مقدمات برنامه ریزی آموزشی و درسی

ضریب 3
 الف) مقدمات برنامه ریزی آموزشی و درسی

ب) مبانی برنامه ریزی آموزشی

ج) مبانی برنامه ریزی آموزشی

د) فرایند برنامه ریزی آموزشی

ه) مبانی برنامه ریزی درسی مدارس

و) اصول اساسی برنامه ریزی آموزشی و درسی
 علی تقی پور ظهیر

یحیی فیوضات

بهزاد محسن پور

گروه مشاوران یونسکو

الف.لوی

رالف تیلر
 فریده مشایخ

فریده مشایخ


علی تقی پور ظهیر
 3- روانشناسی تربیتی

ضریب 3
 الف) روانشناسی پرورشی

ب) روانشناسی تربیتی

ج) روانشناسی پرورشی

د) روانشناسی و کاربرد آن در آموزش(دو جلد)
 علی اکبر سیف

علی اکبر شعاری نژاد

علی نقی کمال خرازی

رابرت بیلر

پروین کدیور
 4- روشها و فنون تدریس

ضریب 3
 الف) کلیات روشها و فنون تدریس

ب) مهارتهای آموزش و پرورش

ج) الگوهای جدید تدریس
 امان الله صفوی

حسن شعبانی

محمدرضا بهرنگی
 
نویسنده : م.ف : ۸:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو در شعبه گرمسار دانشگاه امیرکبیر

پذیرش دانشجو در شعبه گرمسار دانشگاه امیرکبیر

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه سمنان از پذیرش دانشجو در شعبه گرمسار دانشگاه امیر کبیر از مهر ماه امسال خبر داد.

علی خیرالدین امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان، با اشاره به جمعیت 612 هزار نفری سمنان و همجواری آن با هفت استان بزرگ کشور اظهار داشت: امنیت یکی از شاخصه‌های مهم رتبه‌بندی دانشگاه‌هاست.
وی افزود: خوشبختانه استان سمنان در این زمینه پس از یزد در رتبه دوم کشور قرار دارد و این در توسعه استان مفید خواهد بود.
رئیس دانشگاه سمنان همچنین با بیان اینکه اولویت ایجاد گروه در آموزش عالی متمرکز بر امور فنی و مهندسی است، رشته‌های جدید اولویت‌دار را نیز نانوفناوری، بیوفناوری،‌ فناوری اطلاعات، انرژیهای خورشیدی و باد اعلام کرد.

* پذیرش دانشجو در شعبه دانشگاه امیرکبیر
رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه جمعیت استان سمنان باید تا سال 1404 بیش از یک میلیون نفر افزایش یابد و به رقم بالای یک میلیون و 600 هزار نفر برسد، افزود: رقبای زیادی در آموزش عالی در استان سمنان وجود دارند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه دانشگاه امیرکبیر از مهر ماه امسال در گرمسار دانشجو می‌پذیرد، این به نوعی برای برخی از دانشگاه‌های قدیمی‌تر تهدید محسوب می‌شود اما باید این تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.
خیرالدین ادامه داد: دانشجویان زیادی که در استان سمنان پذیرش می‌شوند، مشکلاتی را ایجاد می‌کنند و مشکلات عمده فرهنگی این اقدام در سند توسعه آموزش عالی استان سمنان بررسی شده است.

* سمنان 3 برابر متوسط سرانه کشور دانشجو دارد
رئیس دانشگاه سمنان همچنین اظهار داشت: سمنان از نظر کمی در کشور در رتبه 21 گروه علوم انسانی، رتبه 12 فنی و مهندسی، رتبه 11 علوم پایه، رتبه 13 کشاورزی و دامپزشکی و رتبه 15 هنر قرار دارد.
وی افزود: استان سمنان 2.5 درصد کل دانشجویان کشور را در خود جای داده است و مجموع دانشجویان این استان بالغ بر 82 هزار و 182 نفر است اما با توجه به جمعیت کم این استان، سمنان سه برابر متوسط سرانه کشور دانشجو دارد.
خیرالدین افزود: 54 واحد آموزش عالی در این استان فعالیت می‌کنند که دانشگاه جامع علمی کاربردی با 11 مرکز، دانشگاه‌های غیردولتی و غیرانتفاعی با 11 مرکز و دانشگاه آزاد اسلامی و سما با 10 مرکز دارای بیشترین فراوانی‌ها هستند.
انتهای پیام/غ20
نویسنده : م.ف : ۸:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانشگاه پیام‌نور مجلس را قانع کرد؛ مجوز رشته‌های جدید برای مراکز با هیئت علمی کا

دانشگاه پیام‌نور مجلس را قانع کرد؛ مجوز رشته‌های جدید برای مراکز با هیئت علمی کافی

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: طی توضیحاتی که مسئولان وزارت علوم درباره دانشگاه پیام‌نور دادند فضای مجلس برای این دانشگاه تلطیف شد و تقریباً تمامی اعضای کمیسیون قانع شدند.

نورالله حیدری عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه جلسه امروز کمیسیون آموزش مجلس با مسئولان وزارت علوم برگزار شد، افزود: در این جلسه قائم‌مقام سازمان سنجش آموزش کشور و معاون آموزشی وزارت علوم حضور داشتند و طی توضیحاتی که مسئولان وزارت علوم درباره دانشگاه پیام‌نور دادند فضای مجلس برای این دانشگاه تلطیف شد و تقریباً تمامی اعضای کمیسیون قانع شدند..

وی با بیان اینکه در جلسه کمیسیون آموزش مجلس با مسئولان وزارت علوم جزئیات برگزاری کنکور دکترای نیمه‌متمرکز و مباحثی که درباره دانشگاه پیام‌نور اعلام شده بود، مورد بررسی قرار گرفت، گفت: پیش از این جلسه ابهاماتی درباره چگونگی برگزاری کنکور دکترای نیمه‌متمرکز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی وجود داشت.

عضو کمیسیون آموزش مجلس، افزایش 2 برابری ظرفیت دوره دکترای نیمه‌متمرکز، نوع سؤالات مطرح شده در این آزمون، شیوه برگزاری این آزمون به صورت نیمه‌متمرکز و اعتراضاتی که به مجلس درباره برگزاری آن گزارش شده بود را از ابهامات و سؤالات نمایندگان مجلس اعلام کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان وزارت علوم گزارش کاملی از برگزاری آزمون دکترای نیمه‌متمرکز ارایه داده‌اند، گفت: آزمون دکترای نیمه‌متمرکز در فرآیند کلی مشکلی نداشت اما مواردی درباره این آزمون تذکر داده شد.

حیدری ادامه داد: آزمون دکترای نیمه‌متمرکز در مجموع خوب برگزار شده و سعی شده است اشکالات دوره‌های قبل برطرف شود اما با این‌ حال مقرر شد وزارت علوم بررسی کند که در جاهایی که امکان افزایش 2 برابری ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری وجود ندارد، این ظرفیت داده نشود.

وی با اشاره به مطرح شدن بحث دانشگاه پیام‌نور در کمیسیون آموزش مجلس گفت: وظیفه اصلی دانشگاه پیام‌نور آموزش در دوره‌های نیمه حضوری است، در حالی که این دانشگاه در دوره‌های مجازی، نیمه‌حضوری و حضوری فعالیت می‌کند، مسئولان وزارت علوم معتقدند که براساس اساسنامه، این دانشگاه اجازه فعالیت در هر 3 دوره را دارد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به صحبت‌های اخیر عباسپور درباره معادل کردن مدارک این دانشگاه گفت: دانشگاه پیام‌نور در رشته‌هایی همچون نفت و فنی مهندسی اقدام به پذیرش دانشجو کرده است و این درحالی است که این رشته‌ها نیازمند امکانات و آزمایشگاه‌های خاص است، برهمین اساس در کمیسیون آموزش مجلس مقرر شد که این رشته‌ها فقط به مراکز استان‌ها که امکانات لازم را دارند، داده شود.

وی گفت: ایراد دیگری که به دانشگاه پیام‌نور گرفته شد کمبود اعضای هیئت علمی این دانشگاه بود وبر همین اساس مقرر شد از این پس مجوز فعالیت در رشته‌های جدید به مراکزی داده شود که اعضای هیئت علمی لازم را داشته باشند.
نویسنده : م.ف : ۸:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی دعوت به همکاری در سازمان سنجش

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود، تعداد پانزده نفر مرد از فارغ التحصیلان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی که دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی در یکی ازرشته های تحصیلی مندرج در جدول ذیل می باشند، دعوت به همکاری می نماید.
متقاضیان پس از ارسال مدارک و تشکیل پرونده اولیه ، مصاحبه و گزینش در صورت احراز صلاحیت علمی و اخلاقی به صورت قراردادی شروع به همکاری خواهند نمود.

ردیفعنوان شغلعنوان رشته تحصیلی مورد نیازمحل خدمتتوضیحات
1 کارشناس تحلیل گر سیستم مهندسی کامپیوتر (تمامی گرایشها)، مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)، علوم کامپیوتر، ریاضی،آمار کرج آشنایی با حداقل یکی از زبانهای برنامه نویسی و آشنایی باضوابط جامع طراحی سیستمهای رایانه ای
2 برنامه نویس سیستم مهندسی کامپیوتر(تمامی گرایشها)،مهندسی فناوری طلاعات( IT )، علوم کامپیوتر ، ریاضی (ترجیحاً کاربرد در کامپیوتر)، مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها) کرج آشنایی با حداقل یکی اززبانهای برنامه نویسی
3 برنامه نویس سیستم مهندسی کامپیوتر نرم افزار، مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستم)، مهندسی فناوری اطلاعات( IT )، علوم کامپیوتر، ریاضی(ترجیحاً کاربرد درکامپیوتر) کرج آشنا به بانکهای اطلاعاتی از قبیل SQL و DB2
4 برنامه نویس سیستم مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) کرج تسلط به Delphi و SQL
5 کارشناس شبکه مهندسی کامپیوتر (تمامی گرایشها) کرج آشنایی کامل با شبکه های کامپیوتری، نصب راه اندازی، نگهداری و پشتیبانی
6 برنامه نویس سیستم مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) تهران تسلط به Delphi و SQL
7 برنامه نویس سیستم مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) تهران آشنا با برنامه های تحت Web ( .NET ، PHP ، MYSQL و ...)
8 کارشناس شبکه مهندسی کامپیوتر(تمامی گرایشها) تهران آشنایی کامل با شبکه های کامپیوتری،نصب، راه اندازی ، نگهداری و پشتیبانی

* مدارک مورد نیاز:

1.تصویر آخرین مدرک تحصیلی (با ذکر معدل).

2.تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه.

3.تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم.

4.دو قطعه عکس 3 × 4 جدید پشت نویسی شده (یک قطعه عکس روی برگ درخواست شغل الصاق شود).

5.رزومه فعالیتهای کاری حداکثر در یک صفحه.

6.تصویر مستندات مربوط به بند 5.

7.برگ تکمیل شده درخواست شغل (با دقت و خوانا تکمیل گردد).

8. ذکر ردیف و عنوان شغلی در فرم درخواست الزامی می باشد

برای دریافت فرم درخواست اینجا را کلیک نمایید

* نحوه ارسال مدارک و مهلت ثبت نام:

متقاضیان واجد شرایط مذکور، بایستی مدارک لازم را حداکثر تا تاریخ 26/5/90 با پست سفارشی به نشانی: تهران – سازمان سنجش آموزش کشور – اداره کارگزینی و رفاه کارکنان – صندوق پستی 4378-15875 ارسال نمایند

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
نویسنده : م.ف : ۳:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

میزان شهریه و ضوابط برگزاری دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور اعلام شد

به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا، براساس اعلام دفتر آموزشهای آزاد، غیر دولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم شهریه دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور برای هرساعت تدریس در گروه علوم انسانی در مقطع کارشناسی 22000ریال و برای مقطع کارشناسی ارشد 33000ریال، برای گروه علوم پایه در مقطع کارشناسی 27500ریال و برای مقطع کارشناسی ارشد 39000ریال، برای گروه فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی 35000ریال و برای مقطع کارشناسی ارشد 42000ریال است.

براساس اطلاعیه این دفتر میزان ساعات تدریس برای دروس عمومی اندیشه اسلامی و فارسی عمومی هرکدام 16ساعت، زبان عمومی 32ساعت و برای دروس تخصصی هر واحد 17ساعت می باشد.

همچنین براساس این اطلاعیه تعداد دانشپذیر برای هر کلاس در دروس اندیشه اسلامی و فارسی عمومی حداکثر 70 نفر، برای دروس زبان عمومی و کلیه دروس تخصصی مقطع کارشناسی حداکثر30 نفر و برای دروس تخصصی مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 20 نفر است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام دفتر آموزشهای آزاد، غیر دولتی و غیر انتفاعی وزارت علوم، اولویت تدریس با اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور و افرادی است که در دانشگاه پیام نور تدریس داشته‌اند که در این زمینه واحدهای استانی دانشگاه پیام نور همکاری خواهند کرد. همچنین دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد برای تدریس در دوره کارشناسی و دارا بودن مدرک تحصیلی دکترا برای تدریس در دوره کارشناسی ارشد و مرتبط بودن رشته تحصیلی مدرس با دروس براساس جدول تطبیق دروس ارائه شده از دانشگاه پیام نور از شرایط مدرسان دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور است.

در این اطلاعیه در خصوص ضوابط تبلیغ برگزاری دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور آمده است: موسسات آموزش عالی آزاد برگزار کننده این دوره‌ها نباید در تبلیغات خود از علایم، آرام و نام دانشگاه پیام نور استفاده کرده و همچنین در خصوص تضمین قبولی تبلیغ نداشته باشند.

همچنین موسسات آموزش عالی آزاد برگزار کننده دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور باید این دوره‌ها را در مکان مورد تایید وزارت علوم برگزار و منابع و محتوای اعلام شده دفترچه راهنمای دانشپذیری دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور در سال 90 اعلامی از طرف دانشگاه پیام نور را رعایت کنند.

براساس اعلام دفتر آموزشهای آزاد، غیر دولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم، زمان شروع کلاسهای دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور بعد از اعلام عمومی دانشگاه پیام نور و سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام این دوره‌ها خواهد بود.

منبع : ایسنا   

نویسنده : م.ف : ۳:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج آزمون‌های فراگیر پیام نور اواخر مرداد اعلام می‌شود

ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه نتایج آزمون فراگیر پیام نور در مقاطع کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد اواخر مرداد ماه اعلام می‌شود، اظهار کرد: نتایج داوطلبان آزمون‌های فراگیر از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری بیست و دومین دوره آزمون فراگیر کارشناسی دانشگاه پیام نور در 30 اردیبهشت ماه با رقابت 137 هزار و 20 داوطلب در 35 گروه و 50 رشته، گفت: همچنین در آزمون کارشناسی ناپیوسته فراگیر 6 هزار و 804 داوطلب و در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نیز 102 هزار و 953 داوطلب شرکت کرده‌اند.

منبع : ایسنا  

نویسنده : م.ف : ۳:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

کاهش10درصدی ظرفیت کارشناسی ارشددانشگاه علامه درپی بازگشت رشته‌های حذف شده

سید ابوالفضل حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: علاوه بر رشته‌های قبلی که در موسسات غیرانتفاعی است دو رشته مذکور نیز با در نظر گرفتن شاخصه‌های کیفی به برخی موسسات اضافه شد.

وی در مورد برگشت مجدد برخی رشته‌های حذف شده در دانشگاه علامه گفت: دانشگاه علامه 10 درصد از ظرفیت کارشناسی ارشد خود را به این دلیل کاهش داد تا بتواند کلاس‌های دوره‌های کارشناسی را برگزار کند و به عبارتی دیگر 10 درصد از ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علامه کم شده است.

منبع : ایسنا

نویسنده : م.ف : ۳:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ارزش مدارک فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

با توجه به اینکه طی روزهای اخیر مصاحبه‌ای منتسب به رئیس محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص معادل بودن مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور در رسانه‌ها و جراید منتشر شده است، سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع کلیه داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته دانشگاه پیام می‌رساند مدارک فارغ التحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور برای کلیه داوطلبان فارغ التحصیل، ورودی‌های سال جاری و انتخاب رشته کنندگان آزمون سراسری سال 1390 مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و هیچگونه تفاوتی از نظر مدرک تحصیلی بین کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی عالی و دانشگاه پیام نور مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته وجود نداشته و به کلیه انتخاب رشته کنندگان این دانشگاه در صورت قبولی و فارغ التحصیلی وفق مقررات جاری  مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم اعطا خواهد شد.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
نویسنده : م.ف : ۳:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

کنکور سراسری 90 و ظرفیت پذیرش دکتری بررسی می شود

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، امروز کنکور سراسری سال 90 و ظرفیت پذیرش دکتری را در دستور کار خود قرار داده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 23 مردادماه علاوه بر بررسی آزمون سراسری سال 90، ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری و بررسی ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاهها را در برنامه های خود دارند.

اعضای این کمیسیون سه لایحه اعاده شده از سوی شورای نگهبان از جمله لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن پارکهای تحقیقاتی دانشگاهی، لایحه عضویت دولت جمهوری‌ اسلامی ‌ایران در انجمن ‌فرهنگستانهای علوم آسیا و لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون بین‌المللی آموزش اولیا را در صورت داشتن فرصت کافی در دستور کار امروز قرار داده اند.
نویسنده : م.ف : ۳:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

انتشار نتایج اولیه آزمون دستیاری دندانپزشکی/ مهلت انتخاب رشته تا 27مرداد

کارنامه و نتایج اولیه بیست و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شد و داوطلبان تا 27 مرداد فرصت دارند رشته - محل خود را انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی با شرکت حدود 2 هزار نفر در روز 6 مرداد برگزار شد و نتایج اولیه در سایت www.Sanjeshp.ir  قرار داده شده است.

در نتایج اولیه، افراد مجاز به انتخاب رشته به میزان حدود 3 برابر ظرفیت پذیرش آزمون معرفی شده اند و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تا ساعت 18 روز 27 مرداد فرصت دارند تا فرم انتخاب رشته - محل را به صورت اینترنتی تکمیل کنند.

رشته های انتخابی داوطلبان شامل 10 رشته تخصصی در کد رشته - محل های معرفی شده است و داوطلبان می توانند 100 رشته محل آموزشی را انتخاب کنند. پذیرش داوطلب بر اساس نمره و انتخاب رشته محل توسط داوطلب صورت می گیرد.

پذیرش در رشته های تخصصی دندانپزشکی در دو گروه پذیرش دولتی و آزاد صورت می گیرد که امسال پذیرش آزاد با پرداخت شهریه در دانشگاه شاهد و دانشگاه آزاد واحد خوراسگان و تهران انجام می شود.

نحوه پذیرش دانشجو در هر رشته محل از سوی دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی اعلام شده است. بر این اساس، ظرفیت هر یک از رشته - محلها حداقل 3 نفر تعیین می شود و پذیرش بومی در قالب 3 نفر ظرفیت اعلام شده، در نظر گرفته شده است.

10 درصد ظرفیت سهمیه بومی به صورت مازاد بوده و رقابت میان داوطلبان این سهمیه است. همچنین سهمیه شاهد به قوت خود باقی است و بر اساس کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد در آن رشته - محل است. سایر ظرفیت پذیرش نیز به تعهد عام اختصاص دارد.

پذیرش دانشجو در رشته های تخصصی دندانپزشکی در رشته های پریودانتیکس، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی کودکان، جراحی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پروتزهای دندانی، رادیولوژی دندان و فک و صورت، پاتولوژی دهان و فک، بیمارهای دهان و فک و صورت صورت می گیرد.

ظرفیت پذیرش از سوی دانشگاههای علوم پزشکی اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شهیدبهشتی، شیراز، کرمان، مشهد، همدان، یزد، شاهد، بابل، قزوین، دانشگاه آزاد واحد تهران و دانشگاه آزاد واحد خوراسگان 412 نفر اعلام شده است.  

نویسنده : م.ف : ۳:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

رد شایعه ادغام "شهیدبهشتی" با "تهران"/ دانشگاه با قوت ادامه می‌دهد

مدیرکل دفتر وزارتی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رد شایعه ادغام دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با دانشگاه علوم پزشکی تهران همزمان با تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی،گفت: با این تغییر شایعه هم از میان می رود و این دانشگاه با قوت به کار خود ادامه می دهد.

دکتر حسن آقاجانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ادغام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه علوم پزشکی تهران به شدت تکذیب می شود و معتقدم که تغییر ریاست این دانشگاه هیچ ارتباطی به این موضوع ندارد.

وی افزود: با این تغییرات این شایعات نیز از بین می رود و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با قوت به کار خود ادامه می دهد و به عنوان بازوی اصلی حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.

آقاجانی تغییر در ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را در راستای بهتر شدن وضعیت بهداشت و درمان استان تهران برشمرد و گفت: بخش مهمی از مجموعه استان تهران زیر مجموعه حوزه بهداشتی و درمانی این دانشگاه بود و با ساماندهی حوزه های بهداشتی، درمانی، دارویی، خدمات بهتری به مردم ارائه می شود.

وی افزود: از سوی دیگر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مجری طرح اصلاحات در آموزش پزشکی است و سالهاست که این طرح را اجرا می کند و تغییری در آن حاصل نمی شود.

مدیرکل دفتر وزارتی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت مستقل کار خود را ادامه می دهد و ادغامی در کار نیست و پیشتاز حوزه فعالیت خود خواهد بود.

وی افزود: رئیس جدید دانشگاه - دکتر حسن ابوالقاسمی دوره عمومی، تخصصی و فوق تخصصی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گذرانده است و از مدیران کارآمد وزارت بهداشت بوده و از فردا کار خود را در دانشگاه آغاز می کند و با توجه به شناخت خوبی که گروه های آموزشی از وی دارند با تعامل مثبت آرامش را به این دانشگاه برمی گرداند.

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته در حکمی دکتر حسن ابوالقاسمی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب کرد. پیش از این دکتر محمدرضا رزاقی رئیس دانشگاه بود. 

دکتر حسن ابوالقاسمی متولد سال 1341 و دارای مرتبه دانشیاری است. وی در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله است.

وی متخصص اطفال و فوق تخصص خون و انکولوژی و فلوشیپ هماتولوژی است. وی دوران دکتری عمومی تا فوق تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اخذ کرده و دوره فلوشیپ هماتولوژی را از دانشگاه لندن کسب کرده است.

به گزارش مهر، هسته اولیه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با نام دانشکده پزشکی دانشگاه ملی ایران به عنوان اولین دانشکده پزشکی خصوصی در سال 1338 و با پذیرش دانشجو در رشته پزشکی ایجاد شد. دانشگاه ملی ایران در سال 1361 به نام دانشگاه شهید بهشتی تغییر نام داد و در سال 1364 دانشکده پزشکی و دانشکده‌های دیگر علوم مربوط به بهداشت و درمان از دانشگاه شهید بهشتی مستقل شده و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را تأسیس کردند.

این دانشگاه در حال حاضر دارای 11 دانشکده پزشکی، علوم توانبخشی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، داروسازی، سلامت، ایمنی و محیط زیست، تغذیه، طب سنتی، پیراپزشکی، فناوریهای نوین پزشکی، بهداشت و دو پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم و بیماریهای ریوی است. 

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران 21 مرکز تحقیقاتی و یک شعبه بین المللی در قشم است. همچنین 24 بیمارستان و مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی و 12 شبکه بهداشتی و درمانی زیر مجموعه این دانشگاه است و بیش از 5 میلیون نفر تهرانی تحت پوشش دانشگاه قرار دارند.

نویسنده : م.ف : ۳:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ظرفیت پذیرش دانشجو در 15موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صفر شد

مدیرکل دفتر آموزشهای آزاد وزارت علوم از صفر شدن ظرفیت پذیرش دانشجو در 15 موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی خبر داد و گفت: این تصمیم بر اساس مصوبه کمیسیون ماده 9 در وزارت علوم اخذ شد.

غلامعلی نادری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر گفت: موضوع 20 موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی در کمیسیون ماده 9 مطرح شده است البته وضعیت 5 مورد از این موسسات به حالت نرمال درآمده اما ظرفیت دانشجویی 15 موسسه به صفر رسید. 

مدیرکل دفتر آموزشهای آزاد وزارت علوم درباره مسائلی که باعث می شود موضوع برخی موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی در کمیسیون ماده 9 وزارت علوم مطرح شود، گفت: اختلافات هیئت موسس در موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی، مسائل فرهنگی و حراستی این موسسات یا بحث های نظارتی بر موسسات از نظر کیفیت تدریس در آنها از عواملی هستند که منجر به مطرح شدن موضوع این موسسات در کمیسیون ماده 9 برای تصمیم گیری قانونی می شوند.

نادری افزود: پس از صفر شدن ظرفیت دانشجویی برخی موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی در صورتی که مدتی گذشت و روندها اصلاح نشد، دانشجویان این موسسات به موسسات دیگر مهمان یا منتقل می شوند.

وی اضافه کرد: چهار موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی در اصفهان، قزوین، سمنان و قم هستند که علاوه بر اینکه ظرفیت دانشجویی آنها صفر شده است دانشجویان آنها به موسسات دیگر مهمان یا منتقل شده اند.

نویسنده : م.ف : ۳:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی استخدام شرکت سیمرغ واحد کرمان

شرکت سیمرغ واحد کرمان
در نظر دارد به منظور تکمیل کادر کارشناسی خود نسبت به بکارگیری یک نفر کارشناس دامپروری (مرد) از طریق آزمون و مصاحبه حضوری اقدام کند .
متقاضیان جهت دریافت و تکمیل فرم مربوطه به همراه تصویر مدارک خود( مدرک تحصیلی ، شناسنامه ، کارت ملی ، کارت پایان خدمت  ) همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 7 تا 14 به مدت 10 روز پس از انتشار آگهی ( تاریخ انتشار آگهی 16 مرداد 90) به نشانی : کرمان - کیلومتر 7 جاده قدیم ماهان - امور اداری مراجعه  نمایند.
تلفن تماس: 2- 3312151
شرکت سیمرغ واحد کرمان
نحوه تماس:
نشانی : کرمان - کیلومتر 7 جاده قدیم ماهان - امور اداری مراجعه  نمایند.
تلفن تماس: 2- 3312151
آخرین مهلت:
25 مرداد 1390
نویسنده : م.ف : ٢:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی استخدام در شرکت همکاران سیستم خوزستان

دعوت به همکاری در شرکت همکاران سیستم خوزستان
شرکت همکاران سیستم خوزستان به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود از افراد مجرب و متخصص با داشتن شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید:
ردیف مدرک تحصیلی رشته تحصیلی شغل مورد نظر تخصص و توانایی حداکثر سن جنسیت حداقل سابقه تعداد محل خدمت
 1  کارشناس، کارشناس ارشد  مهندس کامپیوتر ، مدیریت بازرگانی ، حسابداری  کارشناس پشتیبانی و استقرار
 دارای روحیه کار تیمی ، روابط عمومی قوی
 -  مرد و زن  -  -  -اهواز
نحوه تماس:
 متقاضیان جهت ثبت نام به آدرس سایت  
www.systemgroup.net بخش پیوستن به همکاران سیستم مراجعه نمایند و یا با شماره 3369863-0611 تماس حاصل نمایند.
آخرین مهلت:
19 امرداد 1390
نویسنده : م.ف : ٢:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی استخدام کادر درجه داری در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) آجا

 

آگهی استخدام کادر درجه داری در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) آجا

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) آجاجهت تأمین نیروی انسانی خود از بین دارندگان مدرک دیپلم جهت آموزشگاه نظامی به صورت پیمانی داوطلب پسر می پذیرد.

 

الف) شرایط استخدام:

 

1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران

 

2- متدین به دین مبین اسلام و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و احکام اسلامی

 

3- نداشتن سوء پیشینه کیفری،سیاسی و اخلاقی

 

4- عدم سابقه اعتیاد به مواد مخدر

 

5- داشتن سلامت روانی و جسمانی برابر گواهی اداره بهداشت و درمان (حداقل قد160 سانتیمتر)
6- موفقیت در آزمایش های ورودی(علمی،روان سنجی،عقیدتی،مصاحبه حضوری و ورزش)

 

7- داشتن مدرک تحصیلی قبولی دیپلم متوسطه در یکی از رشته های ریاضی فیزیک،علوم تجربی،علوم انسانی و فنی حرفه ای(الکتروتکنیک) با معدل کل حداقل 14 (فرزندان معظم شهداء از اعمال شرط معدل معاف می باشند)

 

8- با توجه به شبانه روزی بودن دوره آموزش داوطلبان باید مجرد بوده و تا اتمام دوره آموزشی مجرد باقی بمانند .

 

 

 

یادآوری:

 

(1)      فقط از متولدین نیمه دوم سال 69 و سالهای 70 ، 71 و 72 ثبت نام بعمل می آید.

 

تبصره: داوطلبانی که خدمت دوره ضرورت را انجام داده اند طول مدت دوره ضرورت به حداکثر سن آنان اضافه خواهد شد.

 

(2)      استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارایه مدرکی دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومیمی باشد(استخدام مشمولین غایب و دارندگان کارت معافیت پزشکی ممنوع است).

 

(3)      مدت پنج سال به حداکثر سن داوطلبان عضو خانواده معظم شهدا،جانبازان،آزادگان و مفقودالاثرها(همسر،فرزند،پدر و مادر ،برادر و خواهر)اضافه خواهد شد.

 

(4)      مدت قرارداد خدمت پیمانی 5 سال و تمدید آن مجاز نمی باشد و اتمام این مدت به منزله انجام خدمت دوره ضرورت محسوب می گردد.

 

ضمنا کارکنان پیمانی در صورت تمایل و احراز شرایط لازم در پایان خدمت پیمانی برابر ضوابط و مقررات ارتش بعنوان کادر ثابت استخدام خواهند شد.

 

 

 

 

 

ب) امتیازها:

 

1- دانش آموزان در طول مدت آموزش حداقل یک ساله ، شبانه روزی بوده و کلیه هزینه ها از قبیل وسایل کمک آموزشی، خوراک ، پوشاک ، بهداشت و درمان ، مسکن و وسایل زیست رایگان خواهد بود و ماهیانه مبلغی به عنوان حقوق، برابر قوانین و مقررات به آنان پرداخت خواهد شد.

 

2-دانش آموزان پس از پایان دوره آموزش ، به درجه گروهبان یکمی نایل و از دیگر امتیاز های مربوط برابر طرح نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت برخوردار می گردند.

 

 3- فارغ التحصیلان از تسهیلات منازل سازمانی ، وام های مصوب ،‌کارت اعتباری حکمت ، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و عائله تحت تکفل و سایر خدمات رفاهی برابر مقررات و ضوابط موجود برخوردار خواهند شد .

 

 

 

 

 

پ)  مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:

 

1- دو قطعه عکس 4×3  سیاه و سفید.

 

2-  اصل شنا سنامه عکسدار .

 

3- کا رت پایان خدمت و یا گواهی اشتغال بخدمت یا کارت  معافیت دائم غیر پزشکی و یا برگه اعزام بخدمت. 

 

4- اصل گواهی موقت و ریز نمرات دیپلم .

 

5- اصل کارت ملی یا شماره ملی .

 

6- خانواده درجه یک شهدا،جانبازان،آزادگان،فرزندان کارکنان نیروهای مسلح و بسیجیان فعال هنگام ثبت نام،اصل و روگرفت مدرک معتبراز سازمان مربوطه  را جهت برخورداری از امتیازات مصوب ارائه نمایند.

نویسنده : م.ف : ٢:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی رشته ی امتحانی زبان شناسی دوره ی کارشناسی ارشد (کد 1110)

در قرون اخیر تلاش‌های بسیار جامعی در مورد زبان، منشا پیدایش آن، منشا پیدایش خط، بررسی ماورای زبانی (زیر ساخت و روساخت‌های آن)، تجزیه و تحلیل‌های زبانی توسط محققان صورت گرفت که همه آن‌ها زمینه‌های مطالعات علمی برای رشته‌ای به نام "زبان‌شناسی" شدند.

     • معرفی گرایش ها

مجموعه ی زبان شناسی در دوره ی کارشناسی ارشد دارای دو رشته (گرایش) زبان شناسی همگانی و آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان می باشد.

زبان‌شناسی‌ همگانی:

زبان‌شناسی همگانی را بررسی و توصیف علمی زبان گفته‌اند و آن را در شمار علوم تجربی جای داده‌اند؛ علم تجربی‌ای که موضوع آن پدیده‌ای انسانی- اجتماعی است.خاستگاه این علم نوبنیاد زبان‌شناسی تاریخی- تطبیقی است که در قرن نوزدهم در اروپا رونق بسیار یافت و خود در آن زمان فیلولوژی نامیده می‌شد.

آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان:

گرایش آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان تخصصی‌تر از به مقوله زبان‌فارسی می‌پردازد و با نگاهی به کتب تاریخی به پیشینه تاریخی زبان می‌پردازد و مسائل حوزه آموزش را نیز مطرح می‌سازد.

     • بازارهای کار :

یک دانش‌آموخته زبان‌شناسی می‌تواند به تجزیه و تحلیل کتب درسی، یا در نهادهای سیاسی به پژوهش‌های جامعه شناختی یا در شهرداری‌ها به پژوهش‌های گویش شناسی بپردازد. حتی در کلینیک‌های پزشکی به کار گفتاردرمانی مشغول شود.

نویسنده : م.ف : ۸:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی رشته ی امتحانی زبان شناسی دوره ی کارشناسی ارشد (کد 1110)

در قرون اخیر تلاش‌های بسیار جامعی در مورد زبان، منشا پیدایش آن، منشا پیدایش خط، بررسی ماورای زبانی (زیر ساخت و روساخت‌های آن)، تجزیه و تحلیل‌های زبانی توسط محققان صورت گرفت که همه آن‌ها زمینه‌های مطالعات علمی برای رشته‌ای به نام "زبان‌شناسی" شدند.

     • معرفی گرایش ها

مجموعه ی زبان شناسی در دوره ی کارشناسی ارشد دارای دو رشته (گرایش) زبان شناسی همگانی و آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان می باشد.

زبان‌شناسی‌ همگانی:

زبان‌شناسی همگانی را بررسی و توصیف علمی زبان گفته‌اند و آن را در شمار علوم تجربی جای داده‌اند؛ علم تجربی‌ای که موضوع آن پدیده‌ای انسانی- اجتماعی است.خاستگاه این علم نوبنیاد زبان‌شناسی تاریخی- تطبیقی است که در قرن نوزدهم در اروپا رونق بسیار یافت و خود در آن زمان فیلولوژی نامیده می‌شد.

آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان:

گرایش آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان تخصصی‌تر از به مقوله زبان‌فارسی می‌پردازد و با نگاهی به کتب تاریخی به پیشینه تاریخی زبان می‌پردازد و مسائل حوزه آموزش را نیز مطرح می‌سازد.

     • بازارهای کار :

یک دانش‌آموخته زبان‌شناسی می‌تواند به تجزیه و تحلیل کتب درسی، یا در نهادهای سیاسی به پژوهش‌های جامعه شناختی یا در شهرداری‌ها به پژوهش‌های گویش شناسی بپردازد. حتی در کلینیک‌های پزشکی به کار گفتاردرمانی مشغول شود.

نویسنده : م.ف : ۸:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی رشته ی امتحانی زبان شناسی دوره ی کارشناسی ارشد (کد 1110)

در قرون اخیر تلاش‌های بسیار جامعی در مورد زبان، منشا پیدایش آن، منشا پیدایش خط، بررسی ماورای زبانی (زیر ساخت و روساخت‌های آن)، تجزیه و تحلیل‌های زبانی توسط محققان صورت گرفت که همه آن‌ها زمینه‌های مطالعات علمی برای رشته‌ای به نام "زبان‌شناسی" شدند.

     • معرفی گرایش ها

مجموعه ی زبان شناسی در دوره ی کارشناسی ارشد دارای دو رشته (گرایش) زبان شناسی همگانی و آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان می باشد.

زبان‌شناسی‌ همگانی:

زبان‌شناسی همگانی را بررسی و توصیف علمی زبان گفته‌اند و آن را در شمار علوم تجربی جای داده‌اند؛ علم تجربی‌ای که موضوع آن پدیده‌ای انسانی- اجتماعی است.خاستگاه این علم نوبنیاد زبان‌شناسی تاریخی- تطبیقی است که در قرن نوزدهم در اروپا رونق بسیار یافت و خود در آن زمان فیلولوژی نامیده می‌شد.

آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان:

گرایش آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان تخصصی‌تر از به مقوله زبان‌فارسی می‌پردازد و با نگاهی به کتب تاریخی به پیشینه تاریخی زبان می‌پردازد و مسائل حوزه آموزش را نیز مطرح می‌سازد.

     • بازارهای کار :

یک دانش‌آموخته زبان‌شناسی می‌تواند به تجزیه و تحلیل کتب درسی، یا در نهادهای سیاسی به پژوهش‌های جامعه شناختی یا در شهرداری‌ها به پژوهش‌های گویش شناسی بپردازد. حتی در کلینیک‌های پزشکی به کار گفتاردرمانی مشغول شود.

نویسنده : م.ف : ۸:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی رشته ی الهیات و معارف اسلامی-فقه و مبانی حقوق اسلامی دوره ی کارشناسی ارشد

کمیته برنامه ریزی الهیات و معارف اسلامی به منظور تحقیق اهداف شورای عالی برنامه ریزی و با عنایت به نیازهای آموزشی، پژوهشی و کاربردی – در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، تربیتی، ارشادی، تبلیغی، قضائی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران ضروری دانست که با ملحوظ داشتن طرق رفع نیازهای مذکور، برنامه های درسی دوره کارشناسی و دکتری به شمار می آید، با توجه به دگرگونیهای که توسط این کمیته و با تصویب شورای عالی برنامه ریزی در این دو مقطع به عمل آمده مورد جرح و تعدیل کامل قرار دهد و برنامه و سرفصل دروس و منابع درسی کارشناسی ارشد را در پنج رشته تخصصی (علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، کلام و فلسفه اسلامی،ادیان و عرفان، تاریخ تمدن ملل اسلامی ) متناسب و منطبق با اهداف برنامه های گسترش و پیشرفت کشور در زمینه های مزبور باز بینی و بازنویسی نماید.
اهداف و مشخصات کلی برنامه، سرفصل دروس و منابع این که به تصویب کمیته برنامه ریزی الهیات رسیده بدین شرح است:
1- تعریف و اهداف : دوره کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی حلقه اصلی اتصال دوره های کارشناسی و دکتری این رشته ها در نظام آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران است که به منظور تحقق اهداف اساسی زیر به خدمات فرهنگی- آموزشی خویش ادا می دهد:
1-1- تربیت و تامین مربیان و مدرسان متخصص در مسائل حقوق و فقه اسلامی جهت جذب در دادگستری ودیگر نهادهای مشابه براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی
2-1- تربیت و تامین محقق در زمینه مطالعات و تحقیقات اسلامی در رشته های قرآن و حدیث، تاریخ و تمدن اسلامی، حکمت و کلام اسلامی و عرفان و ادیان.
3-1- تامین نیروی لازم و متخصص برای خدمت در رایزنیها ونمایندگیهای فرهنگی در خارج از کشور .
4-1- فراهم ساختن امکانات برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی کارشناسان و صاحب منصبان دستگاهها و سازمانهای دولتی در زمینه مطالعات اسلامی.
6-1- افزایش امکان گزینش مطلوبتر دانشجو برای دوره های دکتری رشته های پنجگانه الهیات
7-1- جذب داوطلبان مطالعات و تحقیقات اسلامی از کشورهای دیگر جهان
8-1- فراهم کردن زمینه و امکانات تحصیل علوم ومعارف اسلامی برای علاقمندانی که امکان کسب این علوم و معارف در حوزه های علمیه برای آنان وجود ندارد.
بند هشتم اهداف مذکور اجمالاً به این نکته مهم و قابل توجه اشاره دارد که کیفیفت، روش، زمینه، مقدمات، طول دوره تحصیل و نحوه پذیرش و گزینش داوطلبان ورود به حوزه های علمیه و دانشگاهها با یکدیگر متفاوت است و هرچند به برکت انقلاب پر بار اسلامی روابط بالنسبه نزدیکی میان این دو بر قاره شده و گامهای بسیاری برای وحدت این نهادها برداشته شده، ولی جامعه اسلامی ایران، همچنان به خدمات سازنده و ضروری آنها نیاز دارد، زیرا شیوه های درس و بحث دانشگاهها که غالباً منطبق با شیوه های دانشگاهی جهان امروز است و اصول متبع در حوزه ها که مبتنی برسنتهای چند صد ساله جهان اسلام است هر یک نظر به اهداف خاص خود دارند که حصول ان اهداف خاص خود دارند که حصول آن اهداف جز از طریق شیوه ها و سنتها و نیز محیط مناسب خویش امکان پذیر نیست . تربیت فقهای برجسته تا نیب به مقام شامخ مرجعیت، وصول به درجه خبرویت در فقه و احراز سمت امامت جمعه و جماعت جز از طریق تعلیم و تعلم در حوزه تحقق نمی باید. در مقابل تربیت و تامین نیروهای انسانی متخصص در علوم اسلامی نیز که بتوانند نیازهای سازمانها و نهادهای دولت جمهوری اسلامی ایران را در چهارچوب قوانین و مقررات ادار و متناسب با مسائل علمی- فرهنگی جهان امروز مرتفع سازد. در دانشگاهها و موسسات عالی صورت می پذیرد. بنابراین وجود و حضور دوره های دانشگاهی الهیات و معارف اسلامی در کنار حوزه های علمیه قم، مشهد و... مکمل یکدیگر و هریک تامین کننده بخشی مهم از نیازهای علمی، فرهنگی، روحی و معنوی جامعه اسلامی ایرانند.

طول دوره تحصیل

مطابق مصوبات شورای عالی برنامه ریزی طول این دوره دو سال خواهد بود.

تعداد واحدها

32 واحد اصلی شامل 28 واحد درس تخصصی و 4 واحد رساله تحقیقی

مواد امتحانی و ضرایب دروس

1- زبان عمومی و تخصصی ضریب 2

2- زبان عربی ضریب 4

3- فقه ضریب 4

4- اصول ضریب 3

نویسنده : م.ف : ۸:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع معرفی شده توسط رتبه های برتر کنکور ارشد رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی

افراد مورد مشاوره و بررسی
رتبه 1 کنکور 86
رتبه 5 کنکور 85
رتبه 8 کنکور 86 = اصول 90 – فقه 88 – عربی 50 – زبان 7
رتبه 11 کنکور 84
منابع و بررسی آنها
اصول : اصول فقه حیدری – از آنجا که ممکن است تست عبارت عربی باشد، بنابراین متن عربی نیز باید با ترجمه خوانده شود- به عبارت دیگر از مفهوم عبارات عربی اصولی ممکن است سوال طرح شود.

فقه : لمعه شهید اول به عنوان منبع اولیه می باشد اما موارد مبهم باید از روری فقه استدلالی و متن عربی آن تحریر الروضه مطالعه شود. از بحث طهارات و دیات و کفارات حج و غیره سوالی نمی آید، مثلا سوال طرح نمی شود که دیه فلان شکستگی عضو چقدر است؟
عربی : سوالات عربی در سه مبحث طرح می گردد 1- تجزیه ترکیب 4سوال 2- ترجمه (شعر و متن عربی و گزینه فارسی ) 7 تا 8 سوال 3- از صرف و نحو کتاب مبادی العربیه 7 تا 8سوال
تست های عربی از دو جنبه طرح می گردد هم نحو و هم صرف برای فهم این مباحث کتاب مبادی العربیه جلد 4 را با تمرینات آن خوب مطالعه کنید. همچنین به آیاتی که تجزیه و ترکیب شده اند با دقت بیشتری توجه کنید.
4- دو سوال نیز از تلخیص جواهر البلاغه
برای بهبود توانایی خود در ترجمه بهتر است کتاب فن ترجمه را نیز مورد مطالعه قرار دهید.
کتاب های تست پردازش در تمامی درس های فوق پیشنهاد می شود.
در زدن تست های در سر جلسه کنکور این ترتیب را رعایت کنید اول عربی بعد فقه بعد اصول و در آخر زبان چرا که ممکن است وقت کم بیاورید.
زبان: از 15 سوال تخصصی و 15 سوال عمومی طرح می گردد. برای مطالعه زبان تخصصی باید کتاب شیعه در اسلام انگلیسی مطالعه شود. در مطالعه این کتاب بر روی تیتر ها و عنوان های کتاب و کلمات و اصطلاحات فقهی حتما تکیه کنید.

نویسنده : م.ف : ۸:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی کلیه گرایش های رشته الهیات و معارف اسلامی در مقطع ارشد

موضوع این رشته تحصیلی:
رشته الهیات و معارف اسلامی دارای شش گرایش علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه شافعی، تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی و ادیان و عرفان است که ما در اینجا به معرفی اجمالی آنها می پردازیم.

گرایش علوم قرآن و حدیث:
درگرایش علوم قرآن و حدیث دانشجویان 12 واحد تفسیر قرآن کریم می گذرانند که در این 12 واحد با شان نزول، مفهوم آیات و تفسیرهای مهم قرآن کریم آشنا می شوند. همچنین دانشجویان 12 واحد درسی در زمینه علوم قرآنی مطالعه می کنند که در این 12 واحد با علوم خاصی که هر پژوهشگر قرآن باید با آنها آشنا باشد مثل مبحث مجمل و مبین، منطوق و مفهوم، آشنا می شوند که لازمه فهم و درک قرآن و تفسیر و تبیین آن می باشد.
علاوه بر مباحث قرآنی دانشجویان این گرایش در بخش حدیث، با علم الحدیث، درایه الحدیث، فقه الحدیث، مجامع حدیثی شیعه و اهل تسنن و اصطلاحات حدیث آشنا می شوند یعنی دانشجویان به طور اجمالی تاریخ تطور، تحول و پیدایش علم حدیث از دیدگاه اهل تشیع و تسنن، معنا و مفهوم اصطلاحات علم حدیث و مفهوم و محتوای احادیث را مطالعه می کنند.
درس های این رشته در طول تحصیل:
دروس مشترک در گرایشهای مختلف الهیات و معارف اسلامی:
تاریخ اسلام، منطق، صرف و نحو عربی کاربردی، اعراب قرآن، ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی، قرائت و درک مفاهیم و متون فقهی و تفسیری، قرائت و درک مفاهیم متون عرفانی، قرائت و درک مفاهیم متون معاصر، قرائت مطبوعات و استفاده از رادیو تلویزیون، مکالمه و محاضره، علوم بلاغی، تاریخ زبان و فرهنگ عربی، روش تحقیق، مبانی جامعه شناسی، زبان تخصصی، مبادی فقه، مبادی اصول، آشنایی با علوم اسلامی( عرفان و فلسفه)، فقه مقدماتی،آشنایی با ادیان بزرگ، تفسیر.

دروس تخصصی گرایش علوم قرآن و حدیث:
تاریخ قرآن، تاریخ تفسیر قرآن کریم، تاریخ حدیث، درایه الحدیث، فقه الحدیث، علوم قرآنی، تفسیر قرآن کریم، تاثیر قرآن کریم در پیدایش علوم ادبی، مروری بر نهج البلاغه، علوم بلاغت.

گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی:
گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، وظایف و حقوق انسان را از دیدگاه تشریعات الهی بیان می کند، حقوقی که از روی حکمت و بر روی محور مصالح ومفاسد خردمندانه است و در زمینه رابطه میان انسان و خدا، رابطه انسانها با یکدیگر یا وظایف انسان نسبت به خود و طبیعت می باشد.
دروس تخصصی گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی:
فقه، فقه مقارن، اصول فقه، آیات الحکام، تاریخ فقه و فقها، احادیث فقهی، حقوق جزای خصوصی اسلام، حقوق بین الملل اسلام، آیین دادرسی در اسلام، حقوق جزای عمومی اسلامی، قواعد فقه مدنی، حقوق خانواده، کلیات حقوق، حقوق تطبیقی.

گرایش فقه شافعی:
یکی از گرایشهای رشته الهیات گرایش فقه شافعی است که بسیاری از دروس آن با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی یکسان می باشد. در گرایش فقه شافعی احکام عملی اسلام مانند عبادت، معاملات، مناکحات، جزا، قضا و شهادت و همچنین اصول از دیدگاه مذهب شافعی آموزش داده می شود.
گفتنی است که گرایش فقه شافعی تنها از بین داوطلبان اهل سنت، دانشجو می پذیرد.

گرایش تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی:
گرایش تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی، دانشجویان را با تاریخ و جغرافیای ممالک اسلامی آشنا می کند یعنی دانشجویان با فرهنگ، عادات و رسوم مسلمانهای نقاط مختلف جهان از جمله مسلمانهای آسیای جنوب شرقی، شمال آفریقا، اروپا و آمریکا آشنا می شوند. همچنین با تاریخ اسلام از زمان ظهور پیامبراکرم تا زمان حال، تاریخ تشکیلات اسلامی (آشنایی با نظام و تشکیلات دولتهای مسلمان اعم از نظام مالی، نظام اداری، تشکیلات سیاسی و ...)تاریخ علوم ( علوم عقلی و نقلی که از اسلام زاده شده است) تاریخ ناحیه ای، تاریخ سال شمار، مآخذشناسی تاریخی(شناخت منابع و مآخذ تاریخی)، تاریخ نگاری (آشنایی با شیوه های تاریخ نگاری در اسلام و انواع تاریخ نگاری اعم از وقایع نامه، معاجم الرجال، طبقات، احوال بلاد، احوال امم و...) تاریخ هنر معماری اسلامی و تاریخ آموزش و پرورش اسلامی آشنا می گردند.
دروس تخصصی گرایش تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی:
وضع کنونی جهان اسلام، تاریخ نگاری در اسلام، تاریخ هنرهای اسلامی، تاریخ اسلام از آغاز خلافت عباسی تا پایان آل بویه، تاریخ اسلام از سلاجقه تا سقوط بغداد، تاریخ اسلام در مصر و شام، تاریخ اسلام در مغرب و اندلس، کلیات فرهنگ و تمدن اسلامی، تاریخ تشکیلات اسلامی، متون تاریخی، اسلام در برخورد با غرب و استعمار، اسلام شناسی در غرب، متون جغرافیایی، تاریخ آموزش و پرورش در اسلام، جغرافیای تاریخی اسلام، تاریخ علوم در اسلام، تاریخ تشیع.

گرایش فلسفه و حکمت اسلامی:
در تاریخ علم و اندیشه ما برای رسیدن به حقیقت و آگاهی از راز هستی و آفرینش به دو راه اصلی و اساسی بر می خوریم، راه عقل و راه عشق.
در تاریخ فلسفه و عرفان اسلامی نیز این دو راه وجود دارد و برای کشف حقیقت هر دو روش کشف و شهود و استدلال و منطق مورد توجه بوده است. در این میان طرفداران اصالت عقل معتقدند که می توان با استدلال و برهان به معرفت و شناخت رسید و از راز آفرینش آگاهی یافت. اعتقادی که در گرایش فلسفه و حکمت اسلامی نیز با آن روبرو می شویم و در واقع دانشجویان این گرایش به مطالعه و پژوهش در این زمینه می پردازند و نظام آموزشی آنها بر پایه مطالعه مکاتب فلسفی مثل مشا»، اشراق یا ملاصدرا استوار می باشد.
دروس تخصصی گرایش فلسفه و حکمت اسلامی:
فلسفه اسلامی، کلام، حکمت عملی، منطق، تاریخ فلسفه اسلامی، تاریخ فلسفه غرب، متون فلسفی به زبان خارجی،

نویسنده : م.ف : ۸:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مهمترین نکات انتخاب رشته‌های پزشکی کنکور

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت توجه و دقت داوطلبان علوم تجربی برای انتخاب رشته در گروه پزشکی گفت: داوطلبان بر اساس علاقمندی رشته خود را انتخاب کنند و توجه داشته باشند که امکان تغییر رشته و دانشگاه در پزشکی وجود ندارد.


دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اولین موضوع در انتخاب رشته، توجه به کارنامه و رتبه علمی است. داوطلب شانس پذیرفته شدن خود را در اولویت های انتخابی در نظر بگیرد چرا که ممکن است فردی با نمره ای که دارد در رقابت نمره های بالا موفق نشود و خود را از امکان پذیرفته شدن در اولویت های دیگر محروم کند.


فرد ضمن علاقمندی، با رشته انتخابی آشنایی داشته باشد


وی افزود: نکته دیگر در انتخاب رشته گروه پزشکی، این است که فرد باید ضمن علاقمندی، با رشته انتخابی آشنایی داشته باشد. آشنایی با رشته انتخابی بسیار مهم است چرا که امکان تغییر رشته تحصیلی طبق ضوابط و مقررات وجود ندارد و افرادی که این کار را می کنند با مشکلات زیادی مواجه می شوند.


محققی اظهار داشت: ظرفیت شغلی آینده رشته، فراز و نشیب های رشته تحصیلی، امکان ادامه تحصیل و ... از دیگر شرایطی است که باید در زمان انتخاب رشته مورد توجه باشد.


انتخاب درست محل تحصیل از نکات مورد اهمیت در انتخاب رشته کنکور گروه پزشکی


وی انتخاب درست محل تحصیل را از دیگر نکات مورد اهمیت در انتخاب رشته کنکور به ویژه در گروه پزشکی برشمرد و گفت: محل های انتخابی باید به درستی در نظر گرفته شود و نزدیک ترین محل به محل سکونت و زندگی داوطلب باشد چرا که امکان انتقال و تغییر وضعیت برای دانشجویان گروه پزشکی امکان پذیر نیست و شرایط انتقالی بسیار سخت است.


معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: ظرفیت انتقال و مهمان شدن برای دوره دکتری حرفه ای از جمله پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی نزدیک به صفر است و امکان تغییر محل تحصیل وجود ندارد و هر ساله مشکلاتی را برای دانشجویان ایجاد می کند.


ظرفیت انتقال و مهمان شدن برای پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی نزدیک به صفر


وی گفت: داوطلبان با این تصور که پس از انتخاب رشته می توانند محل تحصیل و یا رشته تحصیلی خود را تغییر دهند، انتخاب رشته نکنند چرا که این امکان واقعاً وجود ندارد و متاسفانه این مشکلی است که در دانشگاههای مناطق کمتر برخوردار وجود دارد.


11 دانشگاه علوم پزشکی به دلیل شیوه نوین آموزش پزشکی خود امکان نقل و انتقال ندارند


محققی اظهار داشت: ظرفیت رشته ها و پذیرش جنسیتی در دانشگاهها که نسبت به نسبت جنسیتی سایر رشته ها متفاوت است، از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


وی گفت: از سوی دیگر 11 دانشگاه علوم پزشکی به دلیل شیوه نوین آموزش پزشکی خود امکان نقل و انتقال ندارند و این موضوع در دفترچه کنکور سراسری سال 90 مورد تاکید قرار گرفته است.
نویسنده : م.ف : ٦:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آغاز انتخاب رشته کنکور 90

خبرگزاری فارس: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور 90 می‌توانند با وارد شدن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب رشته خود را انجام دهند.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور 90 از روز دوشنبه 17 مرداد ماه آغاز می‌شود و تا روز یک‌شنبه 23 مرداد ماه ادامه دارد.


در کنکور 90 در دوره روزانه 89 هزار و 502 نفر، در دوره شبانه 27 هزار و 246 نفر، در دوره نیمه حضوری 1660 نفر، در دانشگاه پیام‌نور 366 هزار و 583 نفر، در مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 86 هزار و 386 نفر و در دوره مجازی 2 هزار و 680 نفر پذیرش می‌شوند.


در گزینش نهایی داوطلبان کنکور 90 نمره کل داوطلب، رتبه داوطلب، اولویت کدرشته انتخابی، سهمیه بومی، جنس و استان بومی داوطلب لحاظ می‌شود.


به داوطلبان کنکور 90 فرصت داده می‌شود تا 100 انتخاب رشته داشته باشند، انتخاب رشته داوطلبان کنکور 90 بر اساس تقدم علاقه‌مندی و گزینش بر اساس رتبه و نمره اکتسابی است.
نویسنده : م.ف : ٦:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی رشته های فنی دانشگاه شریف برای برترین های کنکور

معرفی رشته های فنی دانشگاه شریف برای برترین های کنکور
دانشگاه صنعتی شریف همایش تخصصی معرفی رشته های فنی، مهندسی و علوم پایه گروه آزمایشی ریاضی و فنی ویژه رتبه های زیر 5 هزار کشوری را برگزار می کند.


این همایش از سوی پایگاه ارتباط دانشگاه صنعتی شریف با دانش آموزان در مهلت انتخاب رشته برگزار می شود.

در این همایش که ویژه رتبه های زیر 5 هزار کشوری برگزار می شود، رشته ‌ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر توسط اساتید هر رشته معرفی خواهند شد.

علاقه مندان برای شرکت در این همایش می توانند تا روز دوشنبه 17 مردادماه با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه شریف به آدرس www.sutstudents.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

نویسنده : م.ف : ٦:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

بیش از 90درصد داوطلبان کنکور امسال مجاز به انتخاب رشته شدند

بیش از 90درصد داوطلبان کنکور امسال مجاز به انتخاب رشته شدند
 

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام نتایج کنکور سراسری 90 از ساعت 24 روز 14 مرداد ماه گفت: 90.5 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه کنکور 90 مجاز به انتخاب رشته شدند.

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدحسین سرورالدین رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در نشستی خبری با بیان اینکه نتایج کنکور سراسری 90 ساعت 24 جمعه 14 مرداد ماه اعلام می‌شود، گفت: آزمون سراسری سال 90 در کمال آرامش و به خوبی انجام شد و مشکل خاصی در هیچ یک از مراحل آزمون وجود نداشت.

وی با اشاره به کمک بسیار مؤثر نیروی انتظامی در حفظ امنیت آزمون گفت: استانداران، فرماندهان و نمایندگان مجلس نیز در حفظ نظم و امنیت آزمون بسیار عالی عمل کردند و هرجا که مشکلی پیش می‌آمد به سرعت آن را برطرف می‌کردند.

سرورالدین با بیان اینکه امسال کنکور در 350 شهر برگزار شد، گفت: سال گذشته کنکور سراسری در بیش از 400 شهر برگزار شد. این تعداد امسال حدود 50 شهر کاهش یافت و به 350 شهر رسید. با کاهش این آمار در تعدادی از شهرها، حوزه‌های بی‌کیفیت و یا کم‌کیفیت حذف شده‌اند و امیدواریم در این راستا در سال‌های بعد قدم‌های محکمتری را در جهت استاندارد کردن حوزه‌های امتحانی برداریم.

سرورالدین با اشاره به آخرین تصمیم کارگروه ماده 4 کنکور گفت: امسال ضمن لحاظ تأثیر 25درصدی سوابق تحصیلی، این سوابق در صورتی لحاظ می‌شوند که تأثیر مثبت داشته باشند یعنی اگر سوابق تحصیلی داوطلبان در پذیرش آنها تأثیر مثبت نداشته باشد لحاظ نمی‌شود. بر این اساس حق داوطلبانی که در دوران تحصیل خود تلاش کرده‌اند محفوظ می‌ماند ضمن اینکه حق داوطلبانی که آزمون خوب داده‌اند نیز محفوظ باقی می‌ماند.

وی با بیان اینکه هنوز هم تعدادی از سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور 90 از سوی وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه نشده است، گفت: تعدادی از داوطلبان سوابق تحصیلی نداشتند یا دسترسی به این سوابق در فرصت محدود وجود نداشت. ان‌شاءالله تا سال آینده این مشکل برطرف می‌شود. ضمن اینکه به داوطلبانی که سوابق تحصیلی نداشته‌اند 2 تا سه هفته فرصت داده می‌شود تا سوابق خود را از وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه بدهند.

* 995هزار و 691 داوطلب در جلسه کنکور 90 حضور داشتند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این‌که یک میلیون و 132 هزار داوطلب در کنکور 90 ثبت‌نام کردند، افزود: 130 هزار داوطلب در رشته‌های شناور ثبت‌نام کردند.

وی درباره داوطلبان حاضر در جلسه کنکور 90 گفت: 995 هزار و 691 داوطلب کنکور 90 در جلسه حضور داشتند.

* نتایج کنکور 90 ساعت 24، 14 مرداد ماه اعلام می‌شود

سرورالدین با بیان اینکه نتایج کنکور 90 ساعت 24 روز جمعه 14 مرداد ماه اعلام می‌شود، گفت: از 15 مرداد ماه دفترچه راهنمای انتخاب رشته روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و از 17 مرداد ماه نیز این دفترچه در باجه‌های پستی توزیع می‌شود.

وی گفت:‌ انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور 90 از روز دوشنبه 17 مرداد ماه آغاز می‌شود و تا روز یک‌شنبه 23 مرداد ماه ادامه دارد.

رئیس سازمان سنجش در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: پاسخ‌نامه‌های داوطلبان گروه ریاضی، فنی و تجربی و انسانی که رتبه زیر 75 هزار آورده‌اند و پاسخ‌نامه‌های داوطلبان گروه‌های هنر و زبان خارجی که رتبه زیر 10‌ هزار آورده‌اند روز 17 مرداد ماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

* بیش از 90 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه کنکور 90 مجاز به انتخاب رشته شدند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه 90.5 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه کنکور 90 مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، گفت: 582 هزار داوطلب در کنکور 90 پذیرش می‌شوند.

وی ادامه داد: نتایج رشته‌های متمرکز کنکور 90 ساعت 24 روز 14مرداد ماه اعلام می‌شود و نتایج رشته‌های با شرایط خاص بورسیه که چند برابر ظرفیت است 18 مرداد ماه و نتیجه دانشگاه امام صادق علیه السّلام 20 مرداد ماه اعلام می‌شود.

* 12 درصد داوطلبان در جلسه کنکور 90 حضور نداشتند

سرورالدین با بیان اینکه 12درصد از داوطلبان کنکور 90 در جلسه آزمون حضور نداشتند گفت: سه درصد از داوطلبان کارت آزمون گرفته اما در جلسه شرکت نکردند ضمن اینکه 9 درصد از داوطلبان نیز حتی کارت آزمون خود را دریافت نکرده بودند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارگروه ماده 4 کنکور 90 گفت: دلیل اینکه این کارگروه درباره کنکور سال بعد اطلاعاتی ارائه نمی‌دهد این است که اطلاعات کامل و کافی ندارد کارگروه ماده 4 بر اساس اطلاعات و شرایط حاکم تصمیم می‌گیرد. حذف کنکور تصویب شده است اما دغدغه کمیسیون آموزش مجلس و کارگروه ماده 4 این است که چه سیستمی را می‌توان جایگزین حذف کنکور کرد.

وی با اشاره به پیشنهاد سازمان سنجش آموزش کشور برای حذف کنکور گفت: این سازمان پیشنهاد داده است که رشته‌های تحصیلی را به 3 دسته تقسیم کنیم در حال حاضر حدود 250 رشته تحصیلی داریم که 50 رشته از رشته‌های پرمشتری 50 تا 100 رشته از رشته‌هایی با تعداد مشتری متوسط و حدود 100 رشته رشته‌هایی هستند که مشتری زیاد ندارند. می‌توان برای 100 رشته‌ای که کم‌مشتری هستند از هم‌اکنون کنکور را حذف کرد و برای رشته‌هایی که تعداد متقاضی آنها در حد متوسط است با سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو داشت اما برای رشته‌های پرمتقاضی ضمن برگزاری کنکور باید سوابق تحصیلی داوطلبان نیز لحاظ شود.

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش تاکنون این گونه سوابق تحصیلی دانش آموزان را ارائه نکرده است، گفت: وقتی قرار است سوابق تحصیلی دانش‌آموزان جایگزین کنکور سراسری شود باید استانداردهای لازم لحاظ شود. سیستم انتقالی وزارت آموزش و پرورش برای این منظور ساخته نشده است اما از حالا به بعد باید اقدامات لازم در این زمینه صورت بپذیرد. وزارت آموزش و پرورش و دیگران برای استانداردسازی آزمون‌های مدارس باید همکاری کنند.
نویسنده : م.ف : ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

66درصد از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پذیرش نهایی می‌شوند

66درصد از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پذیرش نهایی می‌شوند
 

خبرگزاری فارس: قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور از پذیرش نهایی 66درصد از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور 90 خبر داد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ابراهیم خدایی قائم مقام سازمان سنجش آ‌موزش کشور صبح امروز در نشست خبری با تأکید بر اینکه نتایج کنکور به محض آماده شدن اعلام می‌شود، افزود: درگروه علوم ریاضی و فنی 92 درصد از داوطلبان در گروه علوم تجربی 31 درصد از داوطلبان در گروه علوم انسانی 60 درصد در گروه هنر 51 درصد و در گروه زبان‌های خارجی 14درصد از داوطلبان پذیرش می‌شوند.

* 66درصد از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور 90 در دانشگاه‌های کشور پذیرش می‌شوند

وی با بیان اینکه 52 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه کنکور 90 پذیرش می‌شوند و 66 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پذیرش نهایی می‌شود.

خدایی با بیان اینکه کمترین ظرفیت پذیرش در گروه علوم تجربی است، گفت: بیشترین ظرفیت پذیرش کنکور 90 در گروه علوم ریاضی است.

وی با اشاره به کارنامه سه قسمتی داوطلبان کنکور 90 گفت: سه قسمت در کارنامه داوطلبان کنکور 90 لحاظ می‌شود. یک قسمت برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی است که سوابق آنها از سوی وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است بخش دیگر برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی است که سوابق آنها از سوی وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال نشده است و قسمت سوم برای داوطلبانی است که مشمول سوابق تحصیلی نیستند.

معاون سازمان سنجش افزود: باتوجه به مصوبه کارگروه ماده 4 کنکور داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی می‌شوند اما سابقه تحصیلی آنها از سوی وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال نشد‌ه است تا آخر مردادماه فرصت دارند تا با مراجعه به وزارت آموزش و پرورش مشکل سوابق تحصیلی را حل کنند و سوابق خود را برای سازمان سنجش بیاورند. سازمان به این سوابق تأثیر مثبت می‌دهد و مشکل این داوطلبان را برطرف می‌کند.

وی درباره درصد پذیرش داوطلبان دختر و پسر در کنکور 90 گفت: 62 درصد داوطلبان پذیرفته شده در کنکور 90 دخترها و 38 درصد پسرها هستند.

خدایی با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور 90 از 17 مردادماه گفت: آشنایی با ضوابط سازمان سنجش و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای داوطلبان کنکور 90 در انتخاب رشته باشند.

وی ادامه داد: دفترچه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 90 از نظر حجم زیاد است اما راهنمایی‌هایی که داوطلبان باید به آن توجه ویژه داشته باشند فقط 10 صفحه است. دفترچه انتخاب رشته با 2 فرمت امسال ارائه می‌شود.

معاون سازمان سنجش با بیان اینکه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید درباره شناخت رشته و تعداد خودشان مشورت‌هایی را بگیرند، گفت: باتوجه به ظرفیت‌های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان به راحتی می‌توانند جایگاه قبولی خود را متوجه شوند.

وی با اشاره به برخی مؤسسات انتخاب رشته گفت: متأسفانه مؤسسات انتخاب رشته از جای دیگری مجوز می‌گیرند اما کارهای سازمان سنجش را پیگیری می‌کنند و این در حالی است که این سازمان نمی‌تواند پیگیری قانونی درباره آنها داشته باشد.
نویسنده : م.ف : ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نحوه گزینش نهایی داوطلبان کنکور 90

 
طباطبایی اعلام کرد:
نحوه گزینش نهایی داوطلبان کنکور 90

خبرگزاری فارس: معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در گزینش نهایی داوطلبان کنکور 90 نمره کل داوطلب، رتبه داوطلب، اولویت کدرشته انتخابی، سهمیه بومی، جنس و استان بومی داوطلب لحاظ می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان مورد نیاز کنکور 90 از 17 مردادماه آغاز می‌شود، گفت: دفترچه انتخاب رشته کنکور 90 به 2 صورت بر اساس دانشگاه و بر اساس رشته تحصیلی ارائه می‌شود. فرمت دوم به صورت PDF بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه به داوطلبان کنکور 90 فرصت داده می‌شود تا 100 انتخاب رشته داشته باشند، گفت: انتخاب رشته داوطلبان کنکور 90 بر اساس تقدم علاقه‌مندی و گزینش بر اساس رتبه و نمره اکتسابی است.

معاون سازمان سنجش تقدم رشته‌ها بر اساس ارجحیت علاقه‌مندی داوطلبان دانست و افزود: رشته اول انتخابی داوطلب باید نسبت به رشته دوم ارجحیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه دفترچه‌های انتخاب رشته چاپ شده است و از روز پنجشنبه به ادارت پست تحویل داده می‌شود، گفت: از روز شنبه 15مردادماه ستاد پاسخگویی به داوطلبان فعال می‌شود.

وی درباره رشته‌های تحصیلی گفت: 319 رشته تحصیلی وجود دارد که از این تعداد 74 رشته در گروه علوم ریاضی و فنی، 75 رشته در گروه علوم تجربی، 53 رشته در گروه علوم انسانی، 41 رشته در گروه هنر، 15رشته در گروه زبان‌های خارجه و 61 رشته در چند گروهی هستند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: داوطلبان باید توجه داشته باشند که در گزینش نهایی آنها نمره کل داوطلب اولویت کد رشته انتخابی، سهمیه بومی، جنس و استان بومی آنها لحاظ می‌شود.

 

نویسنده : م.ف : ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

کنکور 90 از نگاه آمار و عدد

کنکور 90 از نگاه آمار و عدد
 

خبرگزاری فارس: جزئیات آماری کنکور 90 با تفکیک داوطلبان مجاز، داوطلبان حاضر در جلسه آزمون به تفکیک گروه‌های مختلف، داوطلبان مجاز در دوره و ظرفیت پذیرش در رشته‌های دوره‌های مختلف اعلام شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در کنکور 90 در گروه آزمایشی ریاضی 101 هزار و 204 داوطلب زن و 132 هزار و 534 داوطلب مرد مجاز به انتخاب رشته شدند، به عبارتی 43.30 درصد داوطلبان مجاز گروه علوم ریاضی کنکور 90 خانم‌ها و 56.70 درصد این داوطلبان آقایان هستند.

در گروه علوم تجربی 343 هزار و 147 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 240 هزار و 21 هزار نفر یعنی 69.95 درصد خانم‌ها و 103 هزار و 126 نفر یعنی معادل 30.05 درصد داوطلبان آقا مجاز به انتخاب رشته شدند.

در گروه علوم انسانی 301 هزار و 57 داوطلب مجاز به انتخاب شدند که از این تعداد 192 هزار و 704 داوطلب یعنی معادل 64.01 درصد داوطلبان مجاز خانم و 108 هزار و 353 نفر یعنی معادل 35.99 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آقایان هستند.

در گروه هنر 26 هزار و 928 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 25 هزار و 766 نفر یعنی معادل 95.68 درصد داوطلبان خانم و 1162 نفر یعنی معادل 4.32 درصد آقایان هستند.

در گروه زبان‌های خارجه 94 هزار و 269 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 64 هزار و 132 نفر یعنی معادل 68.03 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته خانم‌ها و 30 هزار و 137 نفر یعنی 31.97 درصد آقایان هستند.

* 62.44 درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور 90 خانم‌ها هستند

در مجموع 999 هزار و 139 نفر داوطلب در کنکور 90 مجاز به انتخاب رشته شدند که از این انتخاب 623 هزار و 827 نفر یعنی معادل 62.44 درصد داوطلبان مجاز خانم‌ها و 375 هزار و 312 نفر یعنی معادل 37.56 درصد آقایان هستند.

در گروه علوم ریاضی 42.75 درصد داوطلبان حاضر در جلسه خانم‌ها و 57.25 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه آقایان بودند.

در گروه علوم تجربی 69.27 درصد داوطلبان حاضر در جلسه خانم‌ها و 30.73 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه آقایان بودند.

در گروه علوم انسانی 63.81 درصد داوطلبان حاضر در جلسه خانم‌ها و 36.19 درصد داوطلبان حاضر در جلسه آقایان بودند.

در گروه هنر 68.75 درصد داوطلبان حاضر در جلسه خانم‌ها و 31.25 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه آقایان بودند.

در گروه زبان‌های خارجه 67.83 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه خانم‌ها و 32.17 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه آقایان بودند.

در مجموع 61.54 درصد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون خانم‌ها و 38.46 درصد از داوطلبان حاضر در جلسه آقایان بودند.

در گروه علوم ریاضی 233 هزار و 599 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 147هزار و 814 نفر در دوره‌های روزانه و شبانه 192 هزار و 817 نفر در پیام‌نور و غیرانتفاعی و 232 هزار و 218 داوطلب در دوره‌های مجازی مجاز به انتخاب رشته شدند.

در گروه علوم تجربی 342 هزار و 641 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 147 هزار و 422 نفر در دوره‌های روزانه و شبانه دانشگا‌ه‌ها 279 هزار و 431 نفر در غیرانتفاعی و پیام‌نور و 336 هزار و 559 نفر در دوره‌های مجازی و 2 هزار و 507 نفر در دوره‌ بهیاری مجاز به انتخاب رشته شدند.

در گروه علوم انسانی در مجموع 300 هزار و 936داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که 130 هزار و 679 نفر از آنها در دوره‌های روزانه و شبانه 274 هزار و 59 نفر در غیرانتفاعی و پیام‌نور و 297 هزار و 366 نفر در دوره مجازی مجاز به انتخاب رشته شدند.

در گروه هنر 37 هزار و 380 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 25 هزار و 793 نفر در دوره‌های روزانه و شبانه 29 هزار و 592 نفر در غیرانتفاعی و پیام‌نور و 27 هزار و 120 نفر در دوره مجازی مجاز به انتخاب رشته شدند.

در گروه زبان‌های خارجه در مجموع 94 هزار و 134 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 36 هزار و 409 نفر در دوره‌های روزانه و شبانه 81 هزار و 661 نفر در دوره‌های غیرانتفاعی و 92 هزار 830 نفر در دوره‌های مجازی مجاز به انتخاب رشته شدند.

* یک میلیون و 8 هزار و 690 داوطلب کنکور 90 مجاز به انتخاب رشته شدند

در مجموع یک میلیون و 8 هزار و 690 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که 488 هزار و 117 نفر از آنها مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و شبانه و 857 هزار و 560 نفر مجاز به انتخاب رشته در پیام‌نور و غیرانتفاعی و 996 هزار و 93 نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره مجازی و 2 هزار و 507 نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره بهیاری شدند.

در کنکور 90 یک میلیون و 282 هزار داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد یک میلیون و 116 هزار و 971 نفر در جلسه آزمون حاضر شدند و یک میلیون و 8 هزار و 690 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

در کنکور 90 در دوره روزانه در رشته ریاضی 31 هزار و 215 نفر، در گروه تجربی 38 هزار و 331 نفر، در گروه علوم انسانی 15 هزار و 406 نفر، در گروه هنر 2 هزار و 339 نفر و در گروه زبان‌های خارجه 2 هزار و 211 نفر پذیرش می‌شوند.

در مناطق محروم در گروه ریاضی 118 نفر در گروه تجربی 97 نفر، در گروه انسانی 67 نفر، در گروه هنر 6 نفر و در گروه زبان‌های خارجه 5 نفر پذیرش می‌شوند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در کنکور 90 ویژه فرهنگیان شاغل رسمی و پیمانی وزارت آموزش و پرورش در گروه ریاضی 615 نفر، در گروه تجربی هزار و 231 نفر، در گروه علوم انسانی 5 هزار و 164 نفر است.

در دوره شبانه 11 هزار و 782 نفر در گروه ریاضی 7 هزار و 132 نفر در گروه علوم تجربی 6 هزار و 580 نفر در گروه علوم انسانی 753 نفر در گروه هنر و 999 نفر در گروه زبان‌های خارجه پذیرفته می‌شوند.

در دوره‌های نیمه حضوری 130 نفر در گروه علوم ریاضی 182 نفر در گروه علوم تجربی هزار و 148 نفر در گروه علوم انسانی و 200 نفر در گروه زبان‌های خارجه پذیرش می‌شوند.

در دانشگاه پیام‌نور 136 هزار و 492 داوطلب در گروه علوم ریاضی، 60 هزار و 956 داوطلب در گروه علوم تجربی، 147 هزار و 240 داوطلب در گروه علوم انسانی، 13 هزار و 720 داوطلب در گروه هنر و 8 هزار و 175 داوطلب در گروه زبان‌های خارجه پذیرش می‌شوند.

در کنکور 90 در مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی 50 هزار و 43 داوطلب در گروه علوم ریاضی، 14 هزار و 532 داوطلب در گروه علوم تجربی، 14 هزار و 486 داوطلب در گروه علوم انسانی، 4 هزار و 5 داوطلب در گروه هنر و 3 هزار و 320 داوطلب در گروه زبان‌های خارجه پذیرش می‌شوند.

در دوره مجازی کنکور 90 هزار و 680 داوطلب در گروه علوم ریاضی، 280 داوطلب در گروه علوم تجربی و 720 داوطلب در گروه علوم انسانی پذیرش می‌شوند.

در دوره بین‌الملل کنکور امسال 30 داوطلب در گروه علوم ریاضی، 945 داوطلب در گروه علوم تجربی، 30 داوطلب در گروه علوم انسانی و 30 داوطلب در گروه هنر پذیرش می‌شوند.

در مجموع 232 هزار و 175 داوطلب در گروه علوم ریاضی، 123 هزار و 686 داوطلب در گروه علوم تجربی، 190 هزار و 841 داوطلب در گروه علوم انسانی، 20 هزار و 853 داوطلب در گروه هنر و 14 هزار و 910 نفر در گروه زبان‌های خارجه پذیرش می‌شوند.
نویسنده : م.ف : ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شاگرد اول‌های کنکور 90 معرفی شدند

شاگرد اول‌های کنکور 90 معرفی شدند

خبرگزاری فارس: اسامی نفرات برتر کنکور 90 در 5 گروه علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی و فنی، زبان‌های خارجه و هنر اعلام شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در گروه علوم ریاضی رتبه اول به ساغر سید عباس‌زاده اسفهلا از تهران، رتبه دوم به سعید مفیدی آستانه از رشت، رتبه سوم به سیده سحر صدری زاده از تهران، رتبه چهارم به سید میلاد موسوی‌فر از کرج، رتبه پنجم به احمدرضا مؤمنی‌سده‌ای از اصفهان، رتبه ششم به شادی شسواری از سنندج، رتبه هفتم به امیر حسین توکلی از تهران، رتبه هشتم به دانیال درویش رحیمی آبادی از رشت، رتبه نهم به حسین حیدری از اصفهان و رتبه دهم به نفیسه قرقچیان از تهران اختصاص یافته است.

در گروه علوم تجربی رتبه اول سیاوش مهران از مشهد، رتبه دوم کیانا امانی از تهران، رتبه سوم امیر رضا آبخو از رفسنجان، رتبه چهارم کیمیا کاظمی زهرانی از اصفهان، رتبه پنجم هاجر فروردین جهرمی از شیراز، رتبه ششم کسری کلاهدوزان از تبریز، رتبه هفتم هادی فردیس از مراغه، رتبه هشتم مهرنوش سماعی از کرج، رتبه نهم سینا دل‌آذر از تبریز و رتبه دهم محمد رضا تبری از ساری هستند.

در گروه علوم انسانی رتبه اول به محمد رضا لمسه‌چی از تهران، رتبه دوم به امیر عباس حبشی از آمل، رتبه سوم به عبدالله عباسی فیروزجاه از بابل، رتبه چهارم به امیر حسین حاج نجفی از تهران، رتبه پنجم به شادی فرزانه از تهران، رتبه ششم به سیده بهاران قوامی از تهران، رتبه هفتم به فائزه رامخو از تهران، رتبه هشتم به مهدیه عابدی از اراک، رتبه نهم به الهه جهانگرد از تهران و رتبه دهم به محسن سلطان نژاد از کرمان اختصاص یافته است.

در گروه هنر رتبه اول به یاسمن فرازان از تهران، رتبه دوم به کیمیا روانگر از تهران و رتبه سوم به رومینا نظامی از تهران اختصاص یافته است.

در گروه زبان‌های خارجی رتبه اول را کسری کلاهدوزان از تبریز، رتبه دوم را سارا عامری مهابادی از کرمان و رتبه سوم را ماکان نجومی از تهران کسب کرده‌اند.

نویسنده : م.ف : ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

همه معلمان حق التدریسی ابتدایی، امسال استخدام می شوند

جمعی از معلمان شرکتی و حق‌التدریسی برای سومین روز پیاپی در این هفته، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

آنها با اعتراض به استخدام نشدن در آموزش و پرورش، گفته اند تا مشخص شدن وضعیت شغلی و بازگشت‌شان به کار، در مقابل مجلس به تجمع خود ادامه خواهند داد. این معلمان، ناکام های آزمون استخدامی آموزش و پرورش هستند.

اما در پاسخ به این متعرضان و البته سوال بسیاری از کاربران خبرانلاین، فاطمه قربان معاون ابتدایی آموزش و پرورش به خبرآنلاین می گوید: "همه معلمان حق التدریسی مقطع ابتدایی امسال جذب می شوند."

او که امروز در کافه خبر حاضر شده بود، درباره تجمع معلمان حق التدریس و شرکت در مقابل مجلس گفت: "وزیر آموزش و پرورش در حال پی گیری است تا معلمان حق التدریس با سابقه 5 تا 6 سال استخدام شوند. معلمان شرکتی هم امتحان دادند تا بر اساس تعیین اولویت استخدام شوند و اصلا شرط استخدام، این آزمون همین بود."

نویسنده : م.ف : ۸:۳۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تغییر زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی گیلان

   
زمان برگزاری آزمون استخدامی استانداری گیلان تغییر کرد.
به گزارش خبرنگار بازارکار، استانداری گیلان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی استان گیلان به دلیل استقبال از ماه مبارک رمضان زمان در تاریخ 90/6/18 برگزار می‌شود.
طبق این اطلاعیه شرکت کنندگان جهت دریافت کارت آزمون می توانند در روزهای دوشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه مورخ 14 الی 16 شهریور ماه سال جاری به سایت استانداری به نشانی http://gilan.namnevisi.com مراجعه کنند.
نویسنده : م.ف : ۸:۳٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شرایط استخدامی کارکنان گمرک مشخص شد

به گزارش کارمندنیوز به نقل از خبرنگار خانه ملت ، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ سه شنبه ۱۱ مردادماه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه امور گمرکی، ماده ۴ این لایحه را با ۱۵۹ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۱۶ رای ممتنع از مجموع ۲۴۳  نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.
براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در بند الف ماده ۴ این لایحه،‌ رئیس کل گمرک ایران از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی منصوب می شود و به عنوان بالاترین مقام اجرائی گمرک در چهارچوب قوانین و مقررات قانونی مربوطه، اداره امور گمرک، پیشنهاد تشکیلات و بودجه، استخدام، عزل و نصب کارمندان، نقل و انتقال آنان از واحدی به واحد دیگر، نمایندگی گمرک در کلیه مراجع قانونی و حقوقی باحق توکیل به غیر و ارجاع به داوری در موارد لزوم و اعمال نظارت برحسن اجرای وظایف محوله به گمرک را زیر نظر وزیر امور اقتصادی و دارایی برعهده دارد. همچنین وی همتراز مقامهای موضوع بند(د) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری است.
همچنین بند ب ماده ۴ تصریح دارد: معاونان گمرک بنا به پیشنهاد رئیس کل گمرک ایران و تأیید وزیر اموراقتصادی و دارایی با حکم رئیس کل گمرک ایران منصوب می شوند.
به موجب بند پ نیز، کارکنان گمرک از نظر مقررات استخدامی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و اصلاحات بعدی آن بوده و با عنایت به ویژگیهای خاص و اهمیت و مسؤولیتهای مشاغل گمرک و تأثیر آن بر وصول درآمدها، از امتیاز جداول حق شغل موضوع ماده (۶۵) قانون مذکور باضریب (۲/۱) برخوردارند. گمرک می تواند برای تأمین نیروی انسانی واحدهای اجرائی نسبت به جابجایی نیروهای انسانی با توجه به مدارک تحصیلی و تجارب و تخصص آنان برای تصدی پستهای سازمانی اقدام نماید.
براساس بند «د» ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، سمتهای ذیل مدیریت سیاسی محسوب شده و به عنوان مقام شناخته می‌شوند و امتیاز شغلی مقامات مذکور در این ماده به شرح زیر تعیین می‌شود:
الف- رؤسای سه قوه (۱۸۰۰۰) امتیاز.
ب- معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضا شورای نگهبان (۱۷۰۰۰) امتیاز.
ج- وزرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین رئیس جمهور (۱۶۰۰۰) امیتاز.
د- استانداران و سفرا (۱۵۰۰۰) امیتاز.
هـ - معاونین وزرا (۱۴۰۰۰) امتیاز.
تبصره ۱- نخست وزیران دوران انقلاب اسلامی با مقامات بند (ب) این ماده همتراز می‌‌گردند و تعیین سایر پست‌های همتراز به عهد هیات وزیران بوده و تعیین همترازی پست‌های کارکنان اداری مجلس به عهده رئیس مجلس خواهد بود.
تبصره ۲- علاوه بر حقوق موضوع ماده فوق و امتیاز ویژگیهای شاغل (مذکور در ماده (۶۶)) که حقوق ثابت تلقی می‌شود فوق‌العاده‌های ماده (۶۸) این قانون نیز حسب مورد به مقامات تعلق خواهد گرفت.
تبصره ۳- مقامات مذکور در این ماده که حداقل ۲ سال در پست مدیریتهای سیاسی انجام وظیفه کرده یا بنمایند پس از تصدی مقام در صورتی که به سمت پایین‌تری منصوب شوند، چنانچه حقوق ثابت و فوق‌العاده مستمر آنها در مسئولیت جدید از هشتاد درصد (۸۰%) حقوق ثابت و فوق‌العاده مستمر وی در پست قبلی کمتر باشد به میزان مابه‌التفاوت تا (۸۰%) را تفاوت تطبیق دریافت خواهند نمود. این تفاوت تطبیق با ارتقاهای بعدی (عوامل شغل و شاغل و فوق‌العاده‌ها) مستهلک می‌گردد و این مابه‌التفاوت در محاسبه حقوق بازنشستگی و وظیفه نیز ملاک عمل خواهد بود.
تبصره ۴- دولت مجاز است با پیشنهاد سازمان، برخی از امتیازات قانونی مقامات موضوع این قانون (به استنثا حقوق و مزایا) را به مشاغل خاص ویژه مدیریت حرفه‌ای و یا سمتهای خاص و ویژه قضایی تسری دهد.
نویسنده : م.ف : ۸:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی بانک دی تمدید شد

مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی بانک دی تمدید شد  
بانک دی به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز شعب خود استخدام می‌کند.
به گزارش خبرنگار بازارکار، این بانک از افراد واجد شرایط در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز با برگزاری آزمون کتبی و انجام مصاحبه تخصصی دعوت به همکاری می نماید.
بر این اساس از دارندگان مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد در 3 گروه متصدی امور بانکی ،کارشناس روابط عمومی ، ستاد بانکی و کارشناس کنترل پروژه دعوت به همکاری می شود.
لازم به ذکر است که زمان ثبت نام تا تاریخ 15مرداد ماه ادامه دارد و صدور کارت آزمون تا تاریخ 20 مرداد در سایت بانک اعلام خواهد شد.
این آزمون 18 شهویور ماه صرفا در شهر تهران برگزار می‌شود.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعات بیشتر به سایت بانک دی مراجعه نمایند.
نویسنده : م.ف : ۸:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون‌های استخدامی آموزش‌وپرورش مبهم‌ است

آزمون‌های استخدامی آموزش‌وپرورش مبهم‌ است  
نماینده مردم رشت ضمن انتقاد از رویه برگزاری آزمون‌های آموزش‌و‌پرورش اظهار داشت: این آزمون‌ها اشکالات عدیده‌ای دارد که باید به این اشکالات رسیدگی شود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ) طی اخطاری با استناد به اصل 84 قانون اساسی اظهار داشت: چندی بیش از 50 نفر از نمایندگان نامه‌ای را امضا کردند که اگر این نامه پیگیری می‌شد، بیش از 200 نماینده هم آن را امضا می‌کردند.
وی افزود: محتوای نامه این بود که بیش از 40 هزار نفر از کارمندان آموزش و پرورش بتوانند با گذراندن آزمون و کسب حدنصاب نمره به کار خود در این وزارتخانه ادامه دهند.
نماینده رشت ادامه داد: آزمونی که آموزش و پرورش برگزار کرد، ابهاماتی دارد که باعث شده کمتر از 30 درصد داوطلبان در این آزمون قبول شوند.
کوچکی‌نژاد با بیان اینکه آموزش و پرورش در سال گذشته هم آزمونی برگزار کرد که طی آن 40 هزار نفر بدون نمره منفی استخدام شدند، گفت: نمی‌دانم چه طور شده که کارمندان آموزش و پرورش با چندین سال سابقه کار در آزمون نمره منفی گرفته‌اند ولی آزمون استخدامی بدون نمره منفی بود.
نماینده مردم رشت ضمن انتقاد از رویه برگزاری آزمون‌های آموزش و پرورش اظهار داشت: این آزمون اشکالات عدیده‌ای داشت که باید به این اشکالات رسیدگی شود.
شهاب‌الدین صدر که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر کوچکی‌نژاد گفت که کمیسیون مربوطه این مسئله را رسیدگی خواهد کرد.
نویسنده : م.ف : ۸:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام در معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی

   
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا استخدام می‌کند.
به گزارش خبرنگار بازارکار،نیروی انتظامی‌از بین‌آقایان به صورت پیمانی 5 سال انتظامی از طریق آزمون ورودی استخدام می‌کند.
براین اساس،از دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم فنی یا کاردانش با حداقل سن 18 و حداکثر 23 سال با حداقل معدل 14 در رشته های الکترونیک ،رایانه ،ریاضی ،علوم تجربی‌والکتروتکنیک دعوت به همکاری می شود.
استان های فاقد ظرفیت ایلام ،فارس،کرمانشاه ،کهیکلویه و بویر احمد،لرستان،گلستان،آذربایجان غربی ،خوزستان و همدان می باشند.
متقاضیان می توانند برای دسترسی به اطلاعات بیشتر به صفحه 6 شماره 627 نشریه بازارکارمورخ 11مرداد مراجعه و تا تاریخ 25 مرداد نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
 
نویسنده : م.ف : ۸:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جدول وضعیت 8 کشور در مقالات علمی/ ایران در کدام رشته پراستتادترین است

رئیس پایگاه استنادی علوم ایران و جهان اسلام (ISC) با اشاره به آخرین گزارش تحلیل استنادی پایگاه تامسون رویترز، گفت: جمهوری اسلامی ایران در دو ماه پیش نیز یعنی در ماه می 2011 در رشته زیست شناسی مولکولی و ژنتیک پراستنادترین کشور بود.

دکتر جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تحلیل استنادی از روشهای مهم علم سنجی است که در ارزیابی علمی و مقایسه کشورها و مؤسسات علمی و حتی دانشمندان به طور انفرادی و بر اساس انتشارات آنان مورد استفاده قرار می گیرد که در این گزارش پراستنادترین کشورها و مؤسسات آموزش عالی با استفاده از داده های ماه ژوئیه2011 میلادی موجود در تامسون رویترز معرفی شده است.

وی یادآور شد: "تامسون رویترز" دانشمندان، نشریات، مؤسسات و کشورها را بر اساس 22 رشته موضوعی کلی رتبه بندی استنادی می کند. برای رتبه بندی هر رشته، آستانه ای از استناد مد نظر قرار می گیرد. به این ترتیب که دانشمندان و مؤسسات آموزش عالی چنانچه بر حسب کل استنادها جزو یک درصد بالا در یک رشته موضوعی باشند انتخاب می شوند.

مهراد اظهار داشت: همچنین کشورها و نشریات علمی نیز باید جزء 50 درصد بالا باشند. این داده های استنادی مربوط است به 10 سال اخیر و هر دو ماه یکبار نیز روزآمد سازی می شود.

رئیس پایگاه استنادی علوم ایران و جهان اسلام اضافه کرد: آخرین داده های پایگاه "تامسون رویترز" بر اساس رشته های 22 گانه و در ارتباط با جدیدترین روزآمد سازی که مربوط به ماه ژوئیه سال 2011 میلادی (مرداد ماه 1390) نشان می دهد که کشور صربستان در 13 رشته از جمله رشته های علوم کشاورزی، زیست شناسی و بیوشیمی، پزشکی بالینی، شیمی، کامپیوتر، علم مواد، مهندسی، داروسازی، فیزیک، علوم گیاهی و دامی، روانشناسی و روانپزشکی و علوم فضا پر استنادترین کشور است.

وی اضافه کرد: کشور جمهوری لیتوانی در اقتصاد و بازرگانی، کشور سریلانکا در علوم زمین، کشور امارات متحده عربی در ایمنی شناسی، کشور ایران در محیط زیست و اکولوژی، کشور پاکستان در ریاضیات، کشور کاستاریکا در رشته های میکروبیولوژی و علوم اعصاب و رفتار و کشور تانزانیا در بیولوژی مولکولی و ژنتیک دارای بیشترین استناد هستند.

ردیف نام کشور رشته پراستناد
1 کشور صربستان

علوم کشاورزی، زیست شناسی و بیوشیمی، پزشکی بالینی، شیمی، کامپیوتر، علم مواد، مهندسی،
 داروسازی، فیزیک، علوم گیاهی و دامی، روانشناسی و روانپزشکی و علوم فضا

2 جمهوری لیتوانی اقتصاد و بازرگانی
3 سریلانکا علوم زمین
4 امارات متحده عربی  ایمنی شناسی
5 ایران محیط زیست و اکولوژی
6 پاکستان ریاضیات
7 کاستاریکا میکروبیولوژی و علوم اعصاب و رفتار
8 تانزانیا بیولوژی مولکولی و ژنتیک

مهراد خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در دو ماه پیش نیز یعنی در ماه می 2011 در رشته زیست شناسی مولکولی و ژنتیک پراستنادترین کشور بود.

وی با اشاره به داده های پایگاه "تامسون رویترز" در زمینه موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی پراستناد، گفت: در میان موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی، در این دوره دانشگاه ژیانگ نان چین (علوم کشاورزی)، دانشگاه پزشکی وین (زیست شناسی و بیوشیمی و ایمنی شناسی)، دانشگاه چارلز پراگ (شیمی)، دانشگاه پزشکی سایتاما ژاپن( پزشکی بالینی)، مدرسه اقتصاد و مدیریت بازرگانی کپنهاک (اقتصاد و بازرگانی) و دانشگاه فنی Vilnius gediminas لیتوانی (مهندسی) از جمله موسسات پراستناد بوده اند.

رئیس پایگاه استنادی علوم ایران و جهان اسلام یادآور شد: دانشگاه سین سیناتی آمریکا (علوم زمین)، انستیتو علوم و تکنولوژی گوانگ جو در کره جنوبی (علم مواد)، کمپانی gene log inc (ریاضیات)، آژانس مراقبت های بهداشتی (میکروبیولوژی)، پلی تکنیک لوزان در سوئیس (بیولوژی مولکولی و ژنتیک)، کمپانی glaxosmithkline در آمریکا (علوم اعصاب و رفتار)، دانشگاه ردینگ انگلستان (داروسازی)، انستیتو تحقیقات و مطالعات پیشرفته کاتالان اسپانیا ICREA (فیزیک)، انستیتو ملی علوم مرتع و دام چین (علوم گیاهی و دامی)، بیمارستان ZUCKER HILLSIDE در نیویورک (روانشناسی و روانپزشکی)، و دانشگاه پی یر و ماری کوری (علم فضا) از دیگر موسسات پراستناد در ماه گذشته میلادی بوده اند.

نویسنده : م.ف : ۸:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

34 موسسه فراگیر در تهران مجاز شدند/ اسامی موسسات مجاز فراگیر

اسامی موسسات آموزش عالی آزاد مجاز برای برگزاری دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور در سال 1390 توسط دفتر امور آموزشهای آزاد، غیر دولتی غیرانتفاعی وزارت علوم اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، موسسات آموزش عالی آزاد مجاز برای برگزاری دوره‌های آمادگی فراگیر پیام نور در شهر تهران شامل موسسات شایگان، پور سینا، بامداد دانش، علوم نوین پارسیان، عصر دین و دانش، خردمند، ابن یمین، نهاوند، عدل، اندیشه نوین پژوهش، نیک اندیش، گفتگو، مبین، چتر دانش، نگاره، خلاقیت، فرهنگ تفاهم، سحاب، هرمزان، رفیع، عصر دانش نظام الملک، ایکاد، توسعه پایدار شرق، تدبیر، مهر پویان، راه آینده، نور، فرهنگ متین، بینش، ماهان، بهروش، دانش نوین، جهش و ندا هستند.

همچنین بر اساس اعلام دفتر آموزشهای آزاد، غیر دولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم موسسات دانشمند، آسیا، خوارزمی خراسان، خلاقان جوان، مهندسان، اندیشه سازان و امین در مشهد، موسسات دانش پژوهان، برهان، صدر، نوین صدر اسپادانا و فناوران حکیم در اصفهان، موسسات دانش گستر، فن آموز، رهروان دانش نوین، ماد، نیایش و فاضل در شیراز مجاز به برگزاری دوره های آمادگی فراگیر پیام نور در سال 1390 هستند.

براساس این گزارش، موسسه مهرگان در تبریز، موسسه نوبنیاد در سیرجان، قابوسیه در گرگان، مهرنیکان در رشت، موسسات چاووش و زبدگان در کرج، موسسه پردیس معمار در بندرعباس، موسسه پندار در اسلامشهر، موسسه نسل فردا در شهرضا و موسسه فناور در کرمانشاه مجاز به برگزاری دوره های آمادگی فراگیر پیام نور در سال 1390 هستند.

براساس اعلام دفتر آموزشهای آزاد، غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم تمدید تعهدنامه سال 1389موسسات آموزش عالی آزاد برای یکسال است و مسئولین موسساتی که برای اولین بار درخواست آنها پذیرفته شده باید برای امضای تعهد نامه به دفتر آموزشهای آزاد، غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم مراجعه کنند.

به گزارش مهر، فهرست اسامی مراکز بسیج دانشجویی، رزمندگان و جهاد دانشگاهی مجاز به برگزاری دوره های آمادگی فراگیر پیام نور به زودی اعلام می شود.

نویسنده : م.ف : ۸:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آغاز ثبت‌ نام دورجدید دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام‌ نور از 15 مهر.

معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: امسال حدود 50 رشته به رشته‌های دفترچه فراگیر اضافه خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر موسسات آموزش عالی آزاد، مراکز دانشگاه پیام نور نیز مجری برگزار کننده دوره‌های آمادگی فراگیر هستند و برای دانش‌پذیران کلاس برگزار می‌کنند، اظهارکرد: داوطلبان دوره‌های فراگیر پیام نور می‌توانند از این کلاس‌ها استفاده کنند.

 

وی از آغاز ثبت‌نام دور جدید فراگیر پیام نور از 15 مهرماه خبر داد و در این زمینه افزود: ثبت‌نام‌های فراگیر در سه مقطع کاردانی به کارشناسی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد به مدت یک هفته ادامه دارد و امتحان دور جدید فراگیر پیام‌نور در دی‌ماه برگزار می‌شود.

 

معتمدی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است از این پس ثبت‌نام‌های دوره‌های فراگیر پیام نور در مهرماه انجام گیرد.

 

منبع : ایسنا 

نویسنده : م.ف : ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اعلام نتایج آزمون‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تا 20 شهریور.

عبدالله سجادی جاغرق در گفت‌وگو با خبرنگار «صنفی آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: نتایج آزمون‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در نیمه دوم شهریور ماه بین روزهای 15 تا 20 شهریور اعلام می‌شود.

 

وی اظهار کرد: قرائت پاسخنامه‌های کنکور به اتمام رسیده است و در حال پردازش و چک کلید سوالات هستیم.

 

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد همچنین خبر داد که در آزمون سراسری 90 دانشگاه حدود 400هزار داوطلب پذیرفته می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه نتایج خام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز آماده شده است، تصریح کرد: در حال حاضر به دنبال ظرفیت‌ها و رشته‌های جدید تصویب شده هستیم تا ظرفیت نهایی استخراج شود.

 

سجادی در خاتمه از پذیرش 12 درصدی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد خبر داد.

 

منبع : ایسنا 

 

نویسنده : م.ف : ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آغاز پذیرش دانشجو در دوره دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی از بهمن 90.

اسماعیل ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، گفت: فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی برای ارائه هر چه بهتر و کامل تر خدمات درمانی به بیماران نیازمند تکمیل سطح دانش فنی و یادگیری متدهای جدید و مطرح در علم روز دنیا هستند.

 

وی با اشاره به تصویب دوره دکترای حرفه ای فیزیوتراپی، افزود: دانشجویان در دوره لیسانس، فوق لیسانس توانمندی و کارایی لازم را در سطح آموزش، پژوهش کسب نمی کنند از این رو بر آن شدیم که مانند کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا و حتی برخی کشورهای منطقه در راستای ارتقاء دانش فنی و یادگیری تکنیک و متدهای جدید دانش دانشجویان را به روز کنیم تا در خدمت گذاری موثرتر باشند.

 

به گفته ابراهیمی، در ایران سال‌هاست در رشته تخصصی فیزیوتراپی (PHD) دانشجو پذیرش می شود که به پشتوانه این همکاران و توانمندی علمی آنها باعث شد که با جدیت پیگیر طرح تصویب دکترای حرفه ای فیزیوتراپی باشیم.

 

وی خاطر نشان کرد: پس از نیاز سنجی های صورت گرفته در بورد فیزیوتراپی در وزارت بهداشت ضرورت راه اندازی این رشته در سال 88 به تصویب رسید و با حمایت وزیر بهداشت و دبیر شورای عالی سیاست گذار این وزارتخانه، عصر شنبه اول مرداد ماه به تصویب نهایی رسید.

 

رییس انجمن فیزیوتراپی ایران ادامه داد: در حال حاضر از بهمن ماه تصمیم بر پذیرش دانشجو به صورت انتقالی از کارشناسی و کارشناسی ارشد به دکترای حرفه ای داریم و در ادامه آن برای حذف موازی کاری، پیگیر حذف دوره کارشناسی رشته فیزیوتراپی هستیم.

 

وی افزود: با تصویب این دوره آموزشی از بهمن ماه امسال در دپارتمان‌های سراسر کشور شاهد پذیرش دانشجو از مقطع لیسانس و فوق لیسانس فیزیوتراپی به مقطع دکتری حرفه ای خواهیم بود.

منبع : ایسنا
نویسنده : م.ف : ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

رتبه ایران در علم اقیانوس‌شناسی/ ترکیه صدرنشین منطقه شد

بررسی رتبه ایران در زمینه علم اقیانوس‌شناسی نشان می‌دهد که ایران و مصر به طور مشترک در جایگاه دوم در زمینه علم اقیانوس‌شناسی منطقه قرار گرفته‌اند و به گفته رئیس موسسه ملی اقیانوس‌شناسی، ترکیه صدرنشین کشورهای منطقه در این علم است.

وحید چگینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اقیانوس‌شناسی از علوم برتر قرن حاضر است، گفت: اقیانوس‌شناسی در کنار هوافضا، فناوری اطلاعات، علوم زیست محیطی و زیست فناوری جزو علوم پیشرفته و راهبردی است که در دنیا خیلی به آن اهمیت می‌دهند.

رئیس موسسه ملی اقیانوس‌شناسی افزود: بر اساس اطلاعات موجود، ترکیه از نظر علم اقیانوس‌شناسی در منطقه دارای رتبه اول است. ترکیه 11 شناور تحقیقاتی دارد این درحالیست که ایران هنوز شناور تحقیقاتی ندارد. مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌های ترکیه سال‌هاست که در زمینه علوم دریایی و اقیانوس‌شناسی فعالیت می‌کنند اما دانشگاه‌های ایران شاید حدود یک دهه است که در این زمینه‌ها جدی‌تر شده‌اند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های ترکیه در زمینه علم اقیانوس‌شناسی حدود 20 سال جلوتر از ایران شروع شده است به مهر، گفت: ترکیه در جایگاه اول و ایران و مصر به طور مشترک در جایگاه دوم منطقه در زمینه علم اقیانوس‌شناسی قرار دارند.

چگینی از تشکیل ناوگان تحقیقات دریایی در ایران، توسعه مرکز داده‌های اقیانوسی و دریایی، ایجاد آزمایشگاه ملی دریایی و اجرای طرح ایجاد ایستگاه پژوهشی جنوبگان در قطب جنوب (اقیانوس منجمد جنوبی) به عنوان برنامه‌هایی جهت افزایش سهم ایران در توسعه علم اقیانوس‌شناسی نام برد.

نویسنده : م.ف : ۳:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اعلام اسامی قبولیهای 131 رشته دکتری آزاد/ آخرین وضعیت غایبان مصاحبه

ئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، از اعلام اسامی واجدین شرایط دعوت به مصاحبه در 131 رشته دکتری تخصصی این دانشگاه تا امروز سه شنبه 11 مردادماه خبر داد و تاکید کرد: تا پایان مردادماه جاری با تمام دعوت شدگان به مرحله دوم، مصاحبه می شود.

عبدالله سجادی جاغرق در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر، اضافه کرد: تا امروز سه شنبه 11 مردادماه، 131رشته از مجموع 173 رشته دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اعلام شده و اطلاعات آن روی پایگاه اینترنتی مرکز آزمون این دانشگاه به نشانی www.azmoon.net قرار گرفته است.

وی درباره تعداد پذیرفته شدگان دعوت به مصاحبه، گفت: در مرحله دوم پذیرش دکتری تخصصی، 580 نفر بدون آزمون و 2 هزار و 106 نفر نیز با آزمون برای مصاحبه دعوت شده اند که سعی می کنیم تا پایان مردادماه تمام مصاحبه ها را انجام دهیم.

به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، تنها 42 رشته از مجموع 173 رشته دکتری تخصصی اعلام نشده که از این 42 رشته، لیست بدون نام حدود 11 رشته هم اکنون در اختیار گروه تخصصی قرار دارد تا افراد دعوت به مصاحبه را تعیین و به مرکز آزمون اعلام کنند.

سجادی جاغرق ادامه داد: اوراق 31 رشته دیگر که متقاضیان آن می بایست دعوت به مصاحبه شوند، هنوز تکمیل نشده است و سایر دعوت شدگان به مرحله دوم، مصاحبه شده یا به زودی با آنان مصاحبه می شود.

وی با اشاره به زمان نهایی اعلام نتایج دکتری تخصصی دانشگاه آزاد، اظهار داشت: نتایج نهایی دکتری تخصصی دانشگاه آزاد در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد درارتباط با غائبان مرحله دوم مصاحبه دکتری تخصصی، گفت: تعداد انگشت شماری از داوطلبان که به سفرحج می رفتند تقاضا کردند تا زمان مصاحبه آنان تغییر کند و سایر دعوت شدگان آمادگی خود را برای شرکت در مصاحبه اعلام کرده اند.

نویسنده : م.ف : ۳:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اسامی سه برابر ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شاهد فردا اعلام می‌شود.

جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دانشگاه شاهد در رشته‌های علوم پزشکی در آزمون کارشناسی ارشد برای 5 رشته اعلام ظرفیت کرده بود، اظهار کرد: بر این اساس اسامی سه برابر ظرفیت متقاضیان این دانشگاه از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir اعلام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه داوطلبان باید از روز شنبه هشتم مرداد ماه برای مصاحبه به دانشگاه شاهد مراجعه کنند، اظهار کرد: شرکت نکردن داوطلبان در مرحله مصاحبه، به منزله انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد.

 

سراجی افزود: پس از انجام مصاحبه، دانشگاه اسامی یک برابر ظرفیت را به ما اعلام می‌کنند و مرکز آن دسته از داوطلبانی که در این دانشگاه پذیرفته نشده‌اند را البته با توجه به اولویت‌های انتخاب رشته خود، در دانشگاه‌های دیگر مورد گزینش قرار می‌دهند.

 

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی تا عید فطر خبر داد.

 

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی با رقابت 52 هزار داوطلب هفته اول تیر ماه برگزار شد.

 

منبع : ایسنا 

نویسنده : م.ف : ٦:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجوی دکتری در رشته «سلامت و رفاه اجتماعی» از سال تحصیلی جدید در دانشگاه

محمد عرب در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: با تشکیل گروه علوم مدیریت و اقتصاد سلامت و استقلال گروه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی توسعه یافت و به تدریج مقطع کارشناسی ارشد و PhD اقتصاد بهداشت و به دنبال آن PhD سیاست گذاری سلامت راه اندازی شدند و از سال تحصیلی جدید در رشته سلامت و رفاه اجتماعی مقطع PhD دانشجو پذیرش می شود.

وی با بیان اینکه این گروه از طریق پردیس بین‌الملل نیز دانشجوی PhD در رشته سیاست گذاری و مدیریت می‌پذیرد، افزود: فعالیت‌های گروه علوم مدیریت و اقتصاد سلامت خیلی فراتر از فعالیت‌های عادی یک گروه آموزشی است و می‌توان ادعا کرد به نوعی مانند یک دانشکده مستقل عمل می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از فعالیتهای پژوهشی گسترده گروه یاد کرد و گفت: طرح‌های پژوهشی که پیشنهاد و به تصویب می رسد غالبا طرح‌های کشوری است که می تواند مشکلی از مشکلات نظام سلامت را حل کند.

عرب با اشاره به خدمات مشاوره‌ای گروه و تعامل آن با نظام سلامت ادامه داد: از آنجایی که تاکید مسئولین نظام به خصوص مقام معظم رهبری در این است که تولیدات علمی دانشگاه‌ها باید در جامعه مورد استفاده قرار گیرد، خدمات مشاوره ای باید به جد دنبال شوند. همچنین گروه علوم مدیریت و اقتصاد در بعضی طرح‌های پژوهشی کشوری نیز به صورت فعال شرکت دارد.

این متخصص مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی خاطرنشان کرد: مشاوره‌هایی از طرف گروه به بخشهای مختلف از جمله وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه‌ای و قوه قضائیه داده می‌شود.

عرب ادامه داد: نیروی انسانی کارآمد و با سواد گروه در بخش‌های مختلف مانند وزارت بهداشت و شورای سیاست گذاری وزارتخانه به عنوان مشاور و عضو شورا فعالیت می کنند.

وی افزود: گروه به بعضی سازمانهای بین المللی مانند WHO و منطقه امرو نیز خدمات مشاوره‌ای ارائه می دهد و در داخل کشور نیز بسیاری از بیمارستانها به ویژه بیمارستانهای دولتی از خدمات گروه ما استفاده می‌کنند.

مدیرگروه علوم مدیریت و اقتصاد سلامت گفت: حاکمیت خدمات بالینی که به عنوان یکی از برنامه‌های کشوری وزارت بهداشت و در مورد نحوه اداره امور بیمارستانها است که به نوعی تضمین کننده کیفیت خدمات در بیمارستانها به شمار می رود و برنامه‌ای مصوب است باید در تمام بیمارستانها اجرا شود.

وی با بیان اینکه مسئولان در صدد بهبود شاخص توسعه انسانی هستند، اظهارکرد: وزارت بهداشت وعلوم به دنبال افزایش ظرفیت دوره‌های تحصیلات تکمیلی هستند و متاثر با این توسعه، امکانات و فضای فیزیکی نیز باید رو به پیشرفت باشند.

مدیر گروه علوم مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران تاثیر هدفمند شدن یارانه‌ها را بیشتر متوجه بیمارستانها دانست و خاطرنشان کرد: با افزایش قیمت حاملهای انرژی و کالاهایی که مشمول یارانه بوده‌اند و با حذف آن قیمت واقعی خود را پیدا کرده‌اند، مردم باید هزینه‌ها را متقبل شوند زیرا بیمه‌ها این پوشش هزینه را نمی‌پذیرند.

این متخصص مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی در پایان افزود: در حالی که تعرفه‌ها دولتی نیستند و سرانه درمان نیز کم است و بیمار توان پوشش قیمت واقعی را ندارد بیمارستان ناچار است مابقی آن را از بیماران بگیرد.

منبع : ایسنا

نویسنده : م.ف : ٦:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

همه دروس رشته کتابداری بازنگری شد

رئیس انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران از بازنگری در تمام دروس و محتوای رشته کتابداری در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خبر داد.

حسن رضایی شریف‌آ‌بادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: شورای برنامه‌ریزیِ کمیته کتابداری و اطلاع‌رسانی دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، کار بازنگری در محتوای تمام دروس رشته «کتابداری و اطلاع‌رسانی» را به پایان برده است.

وی افزود: بازنگری در محتوای دروس این رشته در مقطع کارشناسی ارشد هم به تائید رسیده و در حال انجام است.

رئیس انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران درباره پاره‌ای انتقادها درباره غربی بودن محتوای دروس رشته کتابداری هم گفت: محتوای این دروس تاکنون بر اساس دو نوع رده‌بندی آمریکایی، یکی رده‌بندی کنگره و دیگری رده‌بندی دیویی تدوین می‌شده، اما صاحبنظران بر این عقیده‌اند که این نوع رده‌بندی‌ها در خصوص پاره‌ای موضوعات بومی به اندازه کافی پاسخگو نبوده‌اند.

رضایی شریف‌آ‌بادی تاکید کرد: از جمله این موارد، بسنده نبودن این رده‌بندی‌ها در مورد رده اسلام است که چیزی که تاکنون وجود داشته است، خیلی مفید به فایده نیست و به درد ما نمی‌خورد.

وی در عین حال گفت: ما نمی‌توانیم از خودمان رده‌بندی خلق کنیم و باید از تجارب پیشین استفاده کرد، اما آنچه مسلم است این است که بازنگری در این دروس با همفکری صاحبنظران و اهالی رشته کتابداری صورت گرفته است.

چندی پیش اسحاق صلاحی، رئیس جدید کتابخانه ملی ایران از آنچه «وارداتی بودن محتوا و سرفصل کتاب‌های رشته کتابداری» خواند، انتقاد کرده و گفته بود: شاخص‌ها و استانداردهایی که تاکنون در زمینه کتابداری و آرشیو اسناد در ایران و کشورهای منطقه وجود داشته، وارداتی و عمدتاً برگرفته از غرب بوده است.

وی تاکید کرده بود: برخی معتقدند اینها وحی منزل است، ولی رویکرد سازمان ما امروز این نیست و همه تلاشمان این است که الگوها، استانداردها و شاخص‌هایی را که چه در عرصه کتابداری و چه در زمینه اسناد متداول شده است، با رویکرد جدید تغییر دهیم.
 
رئیس کتابخانه ملی همچنین از ایجاد کرسی نظریه‌پردازی کتابداری و اطلاع‌رسانی با رویکرد فوق‌الذکر خبر داده بود.
نویسنده : م.ف : ٦:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی جذب فوق دیپلم‌ آموزشکده‌های دریایی(ناوبری/ مکانیک موتورهای دریایی) در کشتیر

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز جهت اشتغال در کشتی‌های ناوگان کشتیرانی ج.ا.ا. به عنوان افسر دریایی از بین فارغ‌التحصیلان دارای مدرک کاردانی در یکی از رشته‌های ناوبری و مکانیک موتورهای دریایی با شرایط ذیل دانشجو می‌پذیرد.

 


مدت ثبت نام : از 15/04/1390 لغایت 15/05/1390 بمدت یک ماه

1- شرایط عمومی :

1-1- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

2-1- متدین به یکی از ادیان رسمی کشور مصرحه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

3-1-جنسیت: مذکر

4-1- عدم اشتهار به فساد و تجاهر به فسق

5-1- نداشتن سوء‌ پیشینه به تایید مراجع ذیربط

6-1- عدم اعتیاد به مواد مخدر طبق گواهی مراجع ذیصلاح

2-شرایط اختصاصی :

1-2- داشتن تندرستی و سلامت کامل جسمانی و روانی به تایید پزشک معتمد شرکت

2-2- دید چشم 10/10 (بدون عینک) و نداشتن کور رنگی

3-2- حداقل قد 170 سانتیمتر

4-2- دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی در یکی از رشته های ناوبری یا مکانیک موتورهای دریایی

5-2-  حداکثر سن 24 سال تا تاریخ 1/9/1390 (متولدین از  01/09/1366 ببعد)

6-2- واریز مبلغ 000ر100 (یکصد هزار) ریال به حساب جاری بانک ملت شعبه بنیاد شهید کد6/6320 شماره حساب 93/21431242  کد شبا: 293ر124ر143ر002ر000ر000ر120ر060  و درج مشخصات فیش واریزی در سایت

تبصره – ارایه اصل فیش توسط دعوت شدگان در جلسه توجیهی الزامی بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد.

7-2- عدم اشتغال به تحصیل در سایر مراکز آموزشی و دانشگاهی و عدم تعهد خدمت به سایر ارگانها و سازمانها

تبصره 1 - مدت خدمت نظام وظیفه عمومی برای افراد خدمت کرده به حداکثر سن اضافه می‌گردد

7-2- عدم اشتغال به تحصیل در سایر مراکز آموزشی و دانشگاهی و عدم تعهد خدمت به سایر ارگانها و سازمانها

تبصره 2- داشتن دفترچه اعزام به خدمت (بدون مهر غیبت) برای مشمولان با قید تاریخ اعزام به خدمت از 1/10/90 به بعد

3- نحوه جذب :

1-3- فراخوان ثبت نام کنندگان به ترتیب اولویت معدل کل، جهت انجام مراحل زیر:

* دعوت شدگان از طرق مختلف مانند برگزاری جلسه توجیهی پرسش و پاسخ ، نمایش فیلم در حد  امکان با مشاغل دریایی و سایر مسائل مرتبط آشنا می‌گردند.

2-1-3- معرفی جهت انجام معاینات اولیه پزشکی به واحد درمانی شرکت و حضور قبول شدگان معاینات پزشکی در آزمون ( زبان،مهارتهای کامپیوتر(سیستم عامل ،مبانی کامپیوتر، اینترنت) و درسهای تخصصی دوران فوق دیپلم)

3-1-3- دعوت از قبول شدگان آزمون فوق برای انجام مصاحبه تخصصی و روانشناسی

4-1-3- معرفی قبول شدگان فوق جهت تشکیل پرونده و انجام معاینات کلی پزشکی و پذیرش (گزینش)

5-1-3- اعلام پذیرفته شدگان نهایی از طریق سایت ثبت نام یا مکاتبه رسمی

6-1-3- در شرایط مساوی اولویت با خانواده ایثارگران ، خانواده معظم شهدا و مفقودین می باشد.

* کشتیرانی در قبول و یا رد افراد مختار می‌باشد.

6-1-3- سپردن تعهد و سندملکی لازم توسط پذیرفته شدگان نهایی پس از آگاهی از قبولی، ظرف مدت 20 روز در غیر این صورت به منزله انصراف تلقی خواهد شد

تبصره- تعهدات و وثایق ملکی لازم در یکی از دفاتر اسناد رسمی توسط امور آموزش از فرد و ضامنین اخذ می‌گردد.

4-   نحوه اخذ تعهد از پذیرفته شدگان نهایی

1-4- از پذیرفته شدگان مشمول 10 سال و دارندگان کارت پایان خدمت و معافیت غیرپزشکی 8 سال تعهد خدمت اخذ و به منظور حسن انجام تعهد، وثیقه ملکی( سند شش دانگی منزل مسکونی یا آپارتمان به میزان 000ر000ر350 ریال) اخذ می شود.

تبصره- مبلغ 000ر000ر350 میلون وثیقه ملکی می تواند 000ر000ر210 (دویست و ده میلیون) ریال بصورت سند ملکی و مابقی به صورت سفته با دو نفر ضامن معتبر باشد.

تذکر شماره 1 :

·   مسئولیت صحت و سقم اطلاعات اعلام شده به عهده متقاضی بوده و در صورت مغایرت با اطلاعات واقعی از ادامه مراحل داوطلب جلوگیری بعمل خواهد آمد.

تذکر شماره2 :

·     دوران تحصیل حدودا" 5/2  سال به صورت شبانه روزی ( دوره نظری در بوشهر و عملی بر روی کشتی) خواهد بود.

·     دانشجویان بعد از اتمام دوران تحصیل(نظری و عملی) از موسسه آموزشی کشتیرانی ج.ا.ا.بوشهر

فارغ التحصیل خواهند شد.

·  فارغ التحصیلان به منظور اخذ گواهینامه شایستگی ،ملزم به شرکت در امتحانات شایستگی  افسر دومی و مهندس سومی سازمان بنادر و دریانوردی خواهند بود.

·  پذیرفته شدگان در طول تحصیل از کمک هزینه تحصیلی مصوب برخوردار خواهند بود که پس از اتمام تحصیلات و اخذ گواهینامه شایستگی به صورت قراردادی به استخدام کشتیرانی در خواهند آمد.

·  کلیه هزینه های آموزشی به صورت وام بدون بهره از طرف کشتیرانی اعطاء میگردد که پس از شروع تعهد میبایست به صورت اقساط باز پرداخت گردد.

توجه: تعهد خدمت از زمان معرفی به عنوان افسر آغاز گردیده  و دوران تحصیلی به عنوان شروع زمان تعهد خدمت محسوب نمی گردد

تذکر شماره 3

کلیه هزینه های داوطلب برای انجام مراحل جذب در کشتیرانی (مرحله اول یک روز و در مرحله دوم برای قبول شدگان معاینات اولیه و آزمون جهت مصاحبه تخصصی ،تکمیل پرونده و معاینات کلی، مراحل پذیرش حدودا" یک هفته) به عهده داوطلب بوده و کشتیرانی تعهدی نسبت به اینگونه هزینه ها نخواهد داشت.

نویسنده : م.ف : ٦:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام موسسه مالی و اعتباری قوامین(آقا) در خوزستان(تا 13 مرداد 90)

کاردانی و کارشناسی رشته های بانکداری حسابداری مدیریت با گرایش های بازرگانی و دولتی - اقتصاد رایانه و ریاضی کاربردی


نویسنده : م.ف : ٥:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی

یک آزمایشگاه پاتولوژی از کارشناسان محترم علوم آزمایشگاهی

با حداقل 2 سال سابقه کار مفید دعوت به همکاری مینماید.

5 نفر کارشناس علوم آزمایشگاهی و 3نفر فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی

واجدین شرایط میتوانند برای قرار مصاحبه و ارسال رزومه خود با تلفنهای زیر تماس

حاصل فرمایند.
5 -88547942

نویسنده : م.ف : ٥:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع مطالعاتی آزمون کارشناسی ارشد حقوق 1391

حقوق جزای اختصاصی
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 حقوق جزای اختصاصی  1 (جرایم علیه اشخاص) دکتر حسین میرمحمد صادقی  
2 حقوق جزای اختصاصی 2 ( جرایم علیه اموال و مالکیت) دکتر حسین میرمحمد صادفی  
3 حقوق جزای اختصاصی 3 (جرایم علیه  امنیت و آسایش عمومی) دکتر حسین میرمحمدصادقی  
4 قانون مجازا اسلامی (نموداری چتر دانش)   آراء سبز
آیین دادرسی کیفری 
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 قانون آیین دادرسی کیفری (نموداری چتر دانش)   آراء سبز
2 قانون اصلاح  قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب 1381 (نموداری چتر دانش)   آراء سبز
3 آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی شهر دانش
4 آیین دادرسی کیفری جلد 1 و 2 دکتر محمد  آشوری ارشاد اسلامی
5 کمک آزمون آیین دادرسی کیفری (چتر دانش) مهدی صیادی آراء سبز
حقوق بین الملل خصوصی
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 حقوق بین الملل خصوصی دکتر محمد نصیری آگاه
2 قوق  بین الملل خصوصی (تعارض قوانین) دکتر نجادعلی الماسی میزان
3 مجموعه نکات مهم و کلیدی و نموداری حقوق بین الملل خصوصی محمود رمضانی بهنامی
4 نکات مهم و جامع حقوق بین الملل خصوصی 1 و 2 دکتر صادقی زیازی بهینه
حقوق بین الملل عمومی
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 حقوق بین الملل عمومی دکتر محمد رضا ضیایی بیگدلی گنج دانش
2 بایسته های حقوق بین الملل عمومی دکتر رضا موسی زاده میزان
3 حقوق سازمانهای بین المللی دکتر رضا موسی زاه میزان
4 جزوه حقوق بین الملل عمومی 1 و 2 دکتر ابراهیم بیگ زاده دانشگاه شهید بهشتی
5 حقوق سازمانهای بین المللی دکتر سید داوود آقایی عدالت
حقوق اساسی
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 حقوق اساسی (دو جلدی) دکتر سید محمد هاشمی میزان
2 بایسته های حقوق اساسی دکتر ابوالفضل قاضی  میزان
3 مجموعه آزمونهای حقوق اساسی به همراه درسنامه جامع و نکات مهم محمود رمضانی عدالت
متون حقوقی
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 نکات مهم  Law Text محمود رمضانی عدالت
2 مجموعه آزمونهای متون حقوقی محمود رمضانی بهنامی
3 متون حقوقی بین المللی همراه با  درسنامه و تست محمود رمضانی آراء سبز
4 ترجمه تحت اللفظی و روان A Level and as level law محمود رمضانی آراء سبز
متون فقه
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 مباجث حقوقی شرح لمعه به همراه ترجمه  آن دکتر اسدالله لطفی مجد
2 متن تحریر الروضه به همراه ترجمه (فقه استدلالی سید مهدی دادمرزی) سید مهدی دادمرزی سمت
3 شرح لمعه دکتر علی شیروانی دارالفکر
4 لمعه دمشقیه دکتر علی شیروانی داراالفکر
5 متون فقه (نموداری) مهدی صیادی  آراء سبز
حقوق مدنی
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر ناصر کاتوزیان میزان
2 وقایع حقوقی دکتر ناصر کاتوزیان به نشر
3 اعمال حقوقی دکتر ناصر کاتوزیان به نشر
4 درسهایی از عقود معین 1 و 2 دکتر ناصر کاتوزیان گنج دانش
5 قوائد عمومی قراردادها 1 دکتر صفایی  
6 مختصر حقوق خانواده دکتر صفایی  
7 ارث دکتر مهدی شهیدی سمت
آیین دادرسی مدنی
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 دوره آیین دادرسی مدنی 3 جلد دکتر شمس دراک
2 قانون آیین دادرسی مدنی (نموداری چتر دانش)   آراء سبز
حقوق جزای عمومی
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 زمینه حقوق جزای عمومی دکتر رضا نوربهار گنج دانش
2 حقوق جزای عمومی 2 جلد دکتر محمد علی اردبیلی میزان
3 کمک آزمون حقوق جزای عمومی مهدی صیادی آراء سبز
حقوق اداری
ردیف
عنوان کتاب
مؤلف/ مترجم
ناشر
1 حقوق اداری دکتر عبدالحمید ابوالحمد توس
2 حقوق اداری دکتر منوچهر مؤتمنی سمت
3 حقوق اداری دکتر رضا موسی زاده میزان
حقوق تجارت
ردیف عنوان کتاب مؤلف/ مترجم ناشر
1 حقوق تجارت 5 جلد دکتر ربیعا اسکینی سمت
2 قانون تجارت در نظم کنونی دکتر محمد دمیرچیلی میثاق عدالت
3 قانون تجارت (نموداری چتر دانش)   آراءسبز
4 حقوق اسناد تجاری دکتر کورش کاویانی میزان
5 حقوق شرکتهای تجاری دکتر کورش کاویانی میزان

 

منبع:وزارت علوم و تحقیقات و فناوری موسسه آموزش عالی آزاد چتر دانش

نویسنده : م.ف : ٤:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع خلاصه شده آزمون کارشناسی ارشد حسابداری

با توجه به اصرار برخی از دوستان مبنی بر اعلام منابع خلاصه شده برای آزمون کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد که در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد منابع زیر اعلام می گردد:

حسابداری مالی:

 

۱- حسابداری مالی جلد اول (حسابداری میانه) از دکتر یدا... تاری وردی

 

۲- حسابداری مالی جلد دوم (صورتهای مالی تلفیقی) از دکتر یدا... تاری وردی

 

۳- حسابداری مالی جلد سوم (حسابداری پیشرفته) از دکتر یدا... تاری وردی

 

۴- مباحث جاری حسابداری از جمشید اسکندری

 

یا

 

۱- مروری جامع بر حسابداری مالی جلد اول از دکتر ایرج نوروش

 

۲- مروری جامع بر حسابداری مالی جلد دوم از دکتر ایرج نوروش

 

حسابداری صنعتی:

 

۱- حسابداری صنعتی۱ از سعید باصری

 

۲- حسابداری صنعتی از دکتر حسین اعتمادی (سنجش تکمیلی)

 

یا

 

۲- حسابداری صنعتی (موسسه پارسه)

 

حسابرسی:

 

۱- اصول حسابرسی جلد اول ترجمه عباس ارباب سلیمانی (نشریه ۸۷ سازمان حسابرسی)

 

۲- اصول حسابرسی جلد دوم ترجمه عباس ارباب سلیمانی (نشریه ۱۰۵ سازمان حسابرسی)

 

۳- تستهای حسابرسیCPA از امانی و فاضلی

 

ریاضیات و آمار:

 

۱- ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت از هادی رنجبران

 

۲- آمارو کاربرد آن در مدیریت از هادی رنجبران

 

زبان تخصصی:

 

۱- زبان تخصصی حسابداری از عبدالرضا تالانه

 

یا

 

۱- انگلیسی برای دانشجویان رشته حسابداری از داوود اقوامی

نویسنده : م.ف : ٤:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

راه‌اندازی نخستین شعبه دانشگاه صنایع و معادن ایران

در شهرک بزرگ صنعتی شیراز صورت می‌گیرد؛
راه‌اندازی نخستین شعبه دانشگاه صنایع و معادن ایران

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: راه‌اندازی شعبه دانشگاه صنایع و معادن ایران در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بر اساس مصوبه دور دوم سفر رئیس جمهور به استان فارس در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، علی همت ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با پیگری‌های انجام شده 10 هزار متر زمین با کاربری آموزشی پژوهشی برای ایجاد دانشگاه در شهرک صنعتی بزرگ شیراز اختصاص یافت که مراحل احداث ساختمان توسط دانشگاه صنایع و معادن ایران انجام می شود.
وی اضافه کرد: تا زمان ساخت و تجهیز ساختمان و فضای آموزشی دانشگاه صنایع و معادن در شهرک صنعتی بزرگ شیراز، این دانشگاه در محل مرکز خدمات کسب و کار شهرک فناوری صنایع شیمیایی شهرک صنعتی مستقر و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را انجام می‌دهد.
همت افزود: استقرار این دانشگاه در شهرک بزرگ صنعتی شیراز می‌تواند نقش مهمی در ارائه آموزش‌های دانشگاهی کاربردی به دانشجویان و فعالان بخش صنعت این استان ایفا کند.
در ادامه این گفت‌وگوی رسانه‌ای رئیس دانشگاه صنایع و معادن ایران نیز گفت: شعبه دانشگاه صنایع و معادن شیراز با پیگیری‌های ویژه مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس در شهرک بزرگ صنعتی شیراز راه‌اندازی و از مهر ماه سال جاری اقدام به جذب دانشجو می‌کند.
مرتضی تمیزی‌فر اضافه کرد: دانشگاه در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و همچنین دوره‌های MBA و DBA به شیوه‌های ترمی و پودمانی و آزاد دانشجو جذب می‌کند.
وی با بیان اینکه رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه صنایع و معادن ایران کاربردی و مرتبط با بخش صنعت و معدن کشور است تصریح کرد: ویژگی مهم این دانشگاه تلفیق کردن آموزش‌های تحصیلی و دانشگاهی با فعالیت‌های صنعتی است تا دانشجویان در فضایی علمی و صنعتی بتوانند در رشته تحصیلی خود آموزش‌های لازم را فرا گیرند.
رئیس دانشگاه صنایع و معادن ایران با بیان اینکه شعبه‌های دانشگاه تاکنون در تهران، مرند و تبریز تاسیس و تاکنون 2 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف کاردانی تا دکترا به تحصیل می‌پردازند، گفت: ایجاد شعبه این دانشگاه در شهرک صنعتی شیراز که برای نخستین بار در سطح شهرک‌های صنعتی کشور در آستانه راه‌اندازی است، می‌تواند زمینه مناسبی برای تقویت ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه فراهم کند.
وی ادامه داد: رشته‌های تحصیلی که شعبه دانشگاه صنایع و معادن در شهرک صنعتی شیراز در مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه می‌شود متناسب با نیازهای واحدهای صنعتی و بخش صنعت این استان امکان‌سنجی و نیازسنجی شده و با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و با اخذ مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری اقدام به جذب دانشجو از مهر ماه امسال می‌کند.
تمیزی‌فر با بیان اینکه در مقطع کارشناسی ارشد نیز هم‌اکنون ?? دانشجو در دانشگاه صنایع و معادن در شعبه شیراز در رشته مدیریت MBA به تحصیل می‌پردازند و به زودی با دفاع از پایان‌نامه خود در آستانه فارغ‌التحصیلی هستند، خاطرنشان کرد: در این رشته مهر ماه امسال نیز اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنیم.
وی همچنین بیان کرد: علاوه بر آن دوره DBA نیز پس از اخذ مجوز از وزارت علوم در شیراز راه‌اندازی می‌شود و بر اساس مقررات اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنیم.
رئیس دانشگاه صنایع و معادن در ادامه بیان داشت: فعالیت این دانشگاه با مجوز وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و شورای گسترش وزارت علوم صورت می‌گیرد و قوانین و آیین‌نامه‌های دانشگاه نیز از قوانین وزارت علوم تبعیت می‌کند.
نویسنده : م.ف : ٦:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تحصیل نیمه‌حضوری و غیرحضوری یکهزار ایرانی در دانشگاههای تاجیکستان!

رایزنان علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در آسیای میانه با بیان اینکه بیشترین دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای کشورهای آسیای میانه در تاجیکستان مشغول تحصیل هستند گفت: یکهزار ایرانی دانشجوی غیرحضوری و نیمه حضوری تاجیکستان هستند.

بهروز ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت تعداد دانشجویان ایرانی در کشورهای کشورهای آسیای میانه گفت: در کشورهای آسیای میانه بیشترین تعداد دانشجوی ایرانی را در تاجیکستان داریم. در سایر کشورهای آسیای میانه نظیر قرقیزستان، ازبکستان و ... تعداد دانشجویان ایرانی خیلی کم و حتی کمتر از 10 نفر است.

وی افزود: در تاجیکستان چون زبان فارسی رایج است و مشکل زبان در حین تحصیل کمتر برای دانشجویان ایرانی بروز می کند لذا عده زیادی از داوطلبان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در سالهای اخیر برای ادامه تحصیل به تاجیکستان آمده اند.

ایران هیچ دانشجوی بورسیه ای در دانشگاههای کشورهای آسیای میانه ندارد

رایزنان علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در آسیای میانه با بیان اینکه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای کشورهای آسیای میانه صرفا به صورت آزاد به این دانشگاهها بخصوص دانشگاههای تاجیکستان مراجعه می کنند به مهر گفت: ایران هیچ دانشجوی بورسیه ای در دانشگاههای کشورهای آسیای میانه ندارد.

بهروز ابطحی افزود: البته بورس هایی را به صورت محدود در اختیار داوطلبان اتباع کشورهای آسیای میانه قرار داده ایم تا برای ادامه تحصیل به ایران بیایند.

یکهزار و صد دانشجوی ایران در دوره های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاههای تاجیکستان

وی تعداد دانشجویان ایرانی در تاجیکستان را حدود یک هزار و 400 نفر اعلام کرد و گفت: فقط حدود 300 نفر از آنها به صورت حضوری تحصیل می کنند و بقیه به صورت نیمه حضوری و غیرحضوری در دانشگاههای تاجیکستان مشغول تحصیل اند.

رایزنان علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در آسیای میانه افزود: انبوه مراجعه ایرانیان برای تحصیل در دوره های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاههای تاجیکستان در سه یا چهار سال قبل بوده و در حال حاضر وزارت علوم دیگر دوره های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاههای تاجیکستان را قابل ارزشیابی نمی داند.

حضور فرزندان مسئولان در آسیای میانه اپیدمی نیست

ابطحی در پاسخ به اینکه آیا شایعه ای مبنی بر اینکه فرزندان و وابستگان مسئولان از مشتریان دوره های نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاههای آسیای میانه هستند را تایید می کنید به مهر گفت: در بین دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های نیمه حضوری یا غیرحضوری در تاجیکستان ممکن است افرادی از نزدیکان یا فرزندان مسئولان و مدیران کشور حضور داشته باشند اما اپیدمی خاصی در تاجیکستان در این زمینه وجود ندارد البته قانون برای همه یکسان است و هیچ امتیازی برای فرزندان مسئولان در زمینه ارزشیابی مدارک تحصیلی وجود ندارد.

ایرانیها در تاجیکستان علوم انسانی می خواننند!

وی در پاسخ به اینکه دانشجویان ایرانی در تاجیکستان بیشتر در چه رشته ای تحصیل می کنند گفت: بیشتر دانشجویان ایرانی در دانشگاههای تاجیکستان در رشته های علوم انسانی تحصیل می کنند و اغلب آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند.

نویسنده : م.ف : ٦:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو در دوره دکتری دانشگاه علوم و فنون مازندران بدون شرکت در آزمون اختصا

اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه علوم و فنون مازندران در مورد پذیرش دانشجو در دوره دکتری (Ph.D.) بدون شرکت در آزمون اختصاصی برای سال تحصیلی تحصیلی 91-1390


دانشگاه علوم و فنون مازندران در اجرای ماده 6 " آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر" مصوب جلسه مورخ 31/2/1386 شورای هدایت استعداد های درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای سال تحصیلی 91 – 1390 در رشته مهندسی صنایع، به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده براساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، با رعایت کامل شرایط زیر در مقطع دکتری دانشجو می­پذیرد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمائید.
نویسنده : م.ف : ٦:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور

معاون وزیر علوم با اعلام ظرفیت دقیق پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور، گفت: 40 دانشگاه و پژوهشگاه مجری برگزاری دوره‌های دکتری پژوهش‌محور هستند.


محمد مهدی‌نژاد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: تصویب ایجاد دوره‌های دکتری پژوهش‌محور در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها ظرفیت قابل توجهی برای پذیرش دانشجوی دکتری ایجاد کرده است.


معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور را 620 نفر اعلام کرد و گفت: در تاریخ آموزش عالی کشور این برای اولین بار است که جهت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور اعلام ظرفیت می‌شود.


وی افزود: پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور ضمن تحول کیفی در فعالیت‌های علمی، منجر به افزایش ظرفیت پذیرش دکتری نیز می شود.
نویسنده : م.ف : ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مصاحبه با رتبه 5 رشته هوافضا و کارنامه و ریز نمرات آن

مصاحبه با رتبه 5 رشته هوافضا

 1389/11/19
مصاحبه شونده  :  مریم شکری
موضوع مصاحبه : مهندسی مکانیک
خلاصه  :  ضمن معرفی کامل خودتان بفرمایید در چه رشتهای وگرایشی، کدام مقطع و در کدام دانشگاه مشغول تحصیل هستید؟
  

مریم شکری هستم رتبۀ 5 کارشناسی ارشد سال1389 که در حال حاضر در رشتۀ هوافضا، گرایش پیش رانش، درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل هستم.

 

در روزهایی که تا کنکور کمتر از یک هفته باقی مانده  است، هیچ چیز نشاط آورتر از شنیدن صحبت‌های کسانی که کنکورکارشناسی ارشد سال ‌گذشته برایشان یک خاطرة شیرین شده است، نیست.
در این شماره میهمان صحبت‌های گرم و صمیمی سرکار خانم مهندس شکری بودیم تا از کنکور سال گذشته برای داوطلبان  کنکور کارشناسی ارشد امسال بگویند. 

ضمن معرفی کامل خودتان بفرمایید در چه رشته‌ای وگرایشی، کدام مقطع و در کدام دانشگاه مشغول تحصیل هستید؟
مریم شکری هستم رتبۀ 5 کارشناسی ارشد سال1389 که در حال حاضر در رشتۀ هوافضا، گرایش پیش رانش، درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل هستم.

 


در مقطع کارشناسی، دانشجوی کدام دانشگاه بودید؟
ورودی سال84 رشتۀ هوا فضا در دانشگاه علوم تحقیقات تهران بودم.

چی شد که عزمت رو برای ارشد جزم کردی؟
ابتدا که وارد مقطع کارشناسی شدم و تعداد ترم‌ها رو دیدم، فکر می‌کردم که در این مدت طولانی خیلی چیزها یاد میگیرم و به قول معروف یه پا دانشمند میشم اما وقتی کم‌کم این دوره رو به اتمام بود متوجه شدم که هنوز باید خیلی چیزها رو یاد بگیرم. این طور شد که تصمیم گرفتم حتماً ادامه تحصیل بدم.

از چه زمانی تصمیم گرفتی در آزمون ارشد شرکت کنی؟
ترم 7 که بودم با اساتید و دانشجویان کارشناسی ارشد مشورت و تصمیم گرفتم که شروع به جمع آوری منابع و اطلاعات کنم.از افرادی که رتبه‌های خوبی کسب کرده بودند و منابع و نحوۀ آزمون را خوب می شناختند کلی پرس و جو و تحقیق کردم.

از همان زمان هم به طور جدی خواندن رو شروع کردید؟نه.من از اواخر تابستان سال88 شروع به خواندن کردم چون تا قبل از آن روی پروژه ام کار می کردم.

احساس نکردی آن موقع برای کنکور دیر است؟
نه.چون خیلی دقیق برنامه ریزی کردم و تمام منابع و مطالب مورد نیاز رو از قبل آماده کرده بودم و می دانستم که باید چگونه و از کجا شروع کنم. راه کاملاً برایم روشن بود.

روزی چند ساعت درس می خواندید؟
اساساً در برنامه ریزی ام ساعت ثابتی را تعریف نکرده بودم و سعی کرده بودم که برنامه‌ام منعطف باشد .مثلاً اگر طوری می‌شد که یک یا دو روز نمی‌توانستم درس بخوانم برای جبران آن نیز فکر کرده بودم.

 

آیا در درسی هم ضعفی هم داشتید؟
بله در برخی دروس نظیر سازه کمی ضعف داشتم.

اتفاق افتاد که  در حین خواندن برای کنکور خسته شوید یا به اصطلاح وسط راه کم بیاورید؟
بله.خیلی.وقتها مخصوصاً وقتی که درس ریاضی مهندسی را می خواندم. چون خیلی فرّار بود و خیلی زود احساس می‌کردم فراموش کرده‌ام. در چنین مواقعی من و دوستم که  هماهنگ باهم درس می خواندیم یکدیگر را دلداری داده و به ادامۀ راه تشویق می کردیم. ضمناً ما وقتی هم برای توقف نداشتیم چون من و یکی از دوستانم به صورت اشتراکی کتابها را تهیه کرده بودیم و از قبل قرار گذاشته بودیم که هر کتابی چه مدت زمانی نزد کدام یک باشد و می دانستیم که باید آخر هفته آن کتاب را به دوست خود بدهیم پس ناچار بودیم آن را خوانده و خوب بفهمیم.

اگر زمان به عقب بر می گشت آیا باز هم همین مسیر رو طی می‌کردید؟

بله باز هم همین برنامه ریزی و جمع آوری همین منابع را انجام می دادم؛ چون من حدود یک و نیم سال برایش وقت گذاشته بودم  و می دانستم که جواب می دهد.

توی این مدت تفریح هم داشتی؟

بله .اساساً برنامه ریزی ام طوری بود که بتوانم آخر هفته‌ها را تفریح کنم.

آیا آزمون ارشد تغییر اساسی ‌در زندگی ات ایجاد کرد؟
احساس می کنم بزرگتر شده‌ام.

از چه کتاب ها و منابعی  بیشتر استفاده کردید؟ کمی دوستانتان را در این زمینه راهنمایی کنید.بستگی به وضعیت درسی و مهلت باقیمانده تا کنکور دارد.مثلاً برای درس ریاضی مهندسی ، کتاب نصیر را توصیه می کنم.

جزوۀ معادلات دیفرانسیل مهندس کریمی نیز منبع مفیدی است.

در دورۀ کارشناسی چگونه دانشجویی بودید؟بسیار با انگیزه درس می خواندم و معمولا جزء نفرات برتر کلاس بودم.

 چه چیز هایی باعث می شد که برای قبولی انگیزه داشته باشی؟تشویق های خانواده.به ویژه مادرم.

شرکت در کلاسهای آمادگی کنکور نصیر تا چه اندازه در موفقیت شما تأثیر گذار بود؟
خیلی.چون استاد درس ریاضی مهندسی(مهندس کریمی) شور و انگیزۀ خاصی به بچه ها داده، سبب می شدند که  دید بچه ها  نسبت به کنکور ارشد و اساساً طریقۀ نگرش به سوالات تغییرکنه. به نظر من نحوه خواندن درسها برای کنکور کارشناسی ارشد با کنکور سراسری کاملا متفاوت است بخصوص درس ریاضی مهندسی که برای حل سوالات‌‌ ‌آن باید به تمامی مباحث درس ریاضی که تا حالا خوانده‌ایم تسلط داشته باشیم، بنابراین طی پرس و جویی‌که انجام دادم دریافتم که کتاب ریاضی مهندسی نصیر، با اینکه خیلی حجیم به نظر می رسه ولی جامع ترین و خلاصه‌ترین منبع برای ریاضی مهندسی بود و آقای کریمی هم که نویسندۀ این کتاب هستند ، کاملا به  نحوۀ تدریس و تست زنی این درس تسلط دارند بنابراین چون دغدغۀ خواندن این درس را داشتم در کلاس ایشان شرکت کردم. 
 

اگر قرار می شد بار دیگر در کنکور شرکت کنید، آیا  باز هم به مجموعۀ نصیر اعتماد می کردید؟بله به طور حتم چون خودم نیز در تحقیقاتم برای ارشد خیلی راجع به نصیر شنیده بودم.

آیا پارسال در این ایام استرس داشتی؟و اصلاً نگران قبول نشدن بودی؟
بعضی وقت ها خیلی نگران می‌شدم چون نزدیک 2سال از زندگی ام را صرف برنامه ریزی و درس  کرده بودم و می‌ترسیدم نتیجه نگیرم.

برای داوطلبین کنکور امسال چه توصیه‌ای دارید؟اول از همه، سوالات حداقل پنج سال گذشتۀ کنکور را تهیه کرده و خوب در آنها دقت کنند. سوالات را تفکیک کنند و ببینند از هر مبحثی چه تعداد و چگونه سوال طرح شده است. با این کار می توانند راه خود و آن کاری را که لازم است انجام دهند مشخص کنند. با این شیوه  می فهمیم که برای هر مبحثی چه مدتی لازم است اختصاص داده شود. مثلاً از درس ترمودینامیک که درس نسبتاً حجیمی است طی سالهای اخیر تنها 1سوال آمده است در نتیجه من نیز وقت زیادی برای خواندن آن اختصاص ندادم.

ضمناً درس را طوری بخوانند که خوب متوجه شده و درک کنند. من وقتی درسی را یادگرفته تلقی می کنم که بتوانم بعد از خواندن آن درس مطالب را در قالب 2یا3صفحه خلاصه نویسی کنم.

از حال و هوای پارسال خود در این روزها برای دوستانتان بگویید
درس ها رو تمام کرده بودم و مشغول تست زدن بودم .ضمن اینکه مجبور بودم تا این زمان کتابها را مطالعه کرده و به دوستم بدهم. احساسم این بود که  تمام مطالب را فراموش کرده ام و اصلاً امسال قبول هم نمی شوم. ولی بازهم با تشویق‌های خانواده و دوستان ادامه می دادم.

 

برنامه ریزی شما برای درس زبان  چگونه بود؟
هرروز حدود 20واژه از کتاب 504 را مطالعه می کردم. البته سر جلسۀ امتحان وقت کم آوردم و نتوانستم زبان جواب دهم.

 

آیا مکان خاصی را برای مطالعه در نظر گرفته بودید؟(یک توضیح مختصر راجع به مکان مطالعۀ مناسب برای دانشجویان بفرمایید.)؟من بیشتر در منزل و اتاق خودم درس می خواندم و معتقدم که هرجایی که آرام و ساکت باشد می شود درس خواند.البته اگر داوطلبین بخواهند همیشه در یک جای ثابت درس بخوانند خسته می شوند که می توانند در این حالت مکان مطالعۀ دیگری را انتخاب کنند. ولی معمولاً همان منزل را توصیه می کنم.

در مورد رشته و گرایش قبولی خود یک توضیح مختصر بفرمایید؟
کلاً رشتۀ هوا فضا شامل پنج گرایش می شود:

آیرودینامیک، فضا، پیش رانش، سازه و مکانیک پرواز.

گرایش پیش رانش به طراحی و تحلیل اجزای موتور می پردازد.

آیا تصور چنین رتبه ای را داشتی؟ برای خودت چه رتبه‌ای را در نظر گرفته بودی؟
بله روزهای اولی که شروع به خواندن کرده بودم فکر می کردم که رتبه ام تک رقمی شود، اما در اواخر که حجم درسها را می‌دیدم حس می کردم اصلاً امسال قبول هم نشوم.

 

در رسیدن شما به این موفقیت چه کسانی سهیم هستند؟
خانواده

عامل موفقیت خودتون رو بیش از هرچیزی چه می دانید؟
اینکه خودم واقعاً می خواستم که موفق بشم.

آیا از شیوۀ خاصی در تست زنی استفاده می کردید؟
بله.حذف گزینه هایی که مطمئن بودم صحیح نیست و تحلیل و حتی حل گزینه هایی که احتمال می دادم پاسخ صحیح باشد.

در هفتۀ پایانی کنکور چطور درس میخواندی؟ در این ایام  چه توصیه ای برای داوطلبین امسال داری ؟
تست می زدم.توصیه می کنم داوطلبین امسال نیز در این ایام پایانی تمام وقت خود را صرف تست زنی و مرور نکات تست‌ها و خلاصه هایی که قبلاً نوشته اند بکنند.

از شب قبل از کنکور برای دوستانتان بگویید
همۀ خانواده آن شب استرس داشتند اما من بدون کوچکترین استرس آن شب را به راحتی استراحت کردم تا فردا به خوبی در جلسه حاضر شوم.

در زمان اعلام نتایج اولیۀ برای انتخاب دانشگاه با کسی هم مشورت کردی؟آن ایام چگونه گذشت؟
در آن روزها تازه استرس گرفته بودم و از آنجا که در ساعات اولیه  نمی‌توانستیم نتایج را مشاهده کنیم واقعاً نگرانتر می‌شدم اما وقتی که ساعت3 بعد از نیمه شب رتبه‌ام را از دوستم شنیدم هیجان زده شدم.برای انتخاب دانشگاه که  تردیدی نداشتم فقط بین دو گزینۀ پیش رانش و آئرودینامیک مردد بودم که پس از مشورت با اساتید متوجه شدم که به نوعی می‌توان گفت گرایش آئرودینامیک زیرمجموعه‌ای از گرایش پیش رانش است و به همین جهت پیش رانش را انتخاب کردم.

آیا به نظر شما دانشگاه محل تحصیل خیلی مهمه ؟تاچه اندازه در آینده تأثیر گذار خواهد بود؟
نه زیاد. هرکس که برای رسیدن به اهدافش تلاش کند به طور حتم موفق هم میشود.

در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید.
اصل این نیست که کمیت مطالعه زیاد باشه، بلکه  مهم آن است که با کیفیت مطالعه کنیم.درواقع اگر ما 100درصد مطالب را نخواندیم مهم نیست بلکه باید آنچه را که خوانده‌ایم 100درصد فهمیده باشیم.

اگر  خاطره‌ای به یاد ماندنی در مورد کنکور کارشناسی ارشد در ذهنتان است برای خوانندگان نشریه بفرمائید بعد از کنکورسال88 که به صورت آزمایشی در آن شرکت کرده بودم با خدای خودم عهد بستم که من تمام تلاشم  را صرف کنم و خداوند نیز من را برای شرکت در آزمون سال آینده یاری کند و در کنار این عهدم  یک دوره ختم قرآن شروع کردم تا برای سلامتی امام زمان(عج) خوانده و به ایشان هدیه کنم. نتیجه این شده بود که من هر روزم را با قرآن شروع می کردم که باعث می شد برنامه هایم خیلی خوب و دقیقتر پیش رفته و به لطف خدا نتیجه ای را که دنبالش بودم کسب کنم.

با تشکر از سرکار خانم مهندس شکری و آرزوی موفقیت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد برای تمام شما عزیزان و خوانندگان نشریه ره‌آورد نصیر 

 

مصاحبه از: خانم نادری
منبع :سایت نصیر

ادامه مطلب
نویسنده : م.ف : ۱:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مصاحبه با رتبه 1 کامپیوتر سال 90(به همراه کارنامه و ریز نمرات)

مصاحبه با رتبه 1 کامپیوتر سال 90 از موسسه کارشناسی ارشد نصیر(به همراه کارنامه)

 1390/04/18
مصاحبه شونده  :  هادی مردانی کمالی
موضوع مصاحبه : مهندسی کامپیوتر
خلاصه  :  مثل اینکه رتبه یک در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی و مرکز خدمات آموزشی نصیر موروثی شده است امسال نیز در نهایت اقتدار مهندس جوان، هادی مردانی رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد سراسری گرایش معماری کامپیوتر را از آن خود کرد و برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و همچنین مرکز خدمات آموزشی نصیر افزود. نزدیک 6ماه پیش بود که با مهندس جوان دیگری به نام رضا اکبر در همین مکان به صحبت نشستم تا از کنکور و رتبهای که کسب کرده برای خوانندگانمان سخن بگوید در آن زمان هرگز فکر نمیکردم که سال بعد نیز روی همین صندلی میزبان دوست و همدانشگاهی رضا اکبر باشم دو جوانی که به گفته خود شباهتهای بسیاری به یکدیگر دارند و حالا این شباهتها با رتبه 1 یک هردو در کنکور ارشد تقریبا یک اتفاق نادر را رقم زده که همه ما را به خصوص این دو همدانشگاهی را خوشحال کرده است.

ضمن تشکر از این دو دوست صمیمی و تبریک ویژه به جناب آقای مهندس هادی مردانی به سبب کسب رتبه یک شما خوانندگان عزیز را به مطالعه این مصاحبه گرم و صمیمی دعوت می‌کنیم.:
ضمن معرفی خودتان بفرمایید چه رتبه ای در چه رشته‌ای از کنکور کارشناسی ارشد کسب نموده اید

هادی مردانی کمالی هستم رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد گرایش معماری کامپیوتر(سخت افزار) فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی و داوطلب کلاسهای کارشناسی ارشد نصیر
آیا فکر میکردی رتبه یک شوی؟
 راستش بعد کنکور  خیلی اظهار نظر راجع این مسئله مشکل بود چون امسال خیلی کنکور سخت بود به خصوص درسهای مشترک  سئوالها یک کم اذیت می کرد.

مثل درسهای معماری و ساختمان داده واقعا سخت بودن  من هم در درس  معماری قوی بودم ولی درسرجلسه  اذیت شدم و سیستم عامل هم سخت بود از کنکورکه  بیرون اومدم نامید ترین آدم دنیا بودم و واقعا هیچ حسی نداشتم و فقط این فکر و می کردم که چه واحدی رو برای سال دیگه نگه دارم البته روز دوم کنکورخیلی بهتر بود.  من همیشه ریاضی و دروس تخصصی نقطه قوتم بود و باز ریاضی رو خوب دادم

روز دوم تخصصی ها رو که زدم خوب بود یه خورده آروم شدم  ولی هرگز انتظار نداشتم که چنین رتبه ای کسب کنم و فقط انتظار داشتم که رتبه دورقمی بیارم ودانشگاه صنعتی شریف قبول بشوم .
•چطور شد که تصمیم گرفتی ادامۀ تحصیل بدی؟
حتی از موقعی که دوران ابتدایی درس می خوندم دوست داشتم تا بالاترین مقطع درس بخونم همون موقع هم دوست داشتم تا دکترا درس بخونم
•از چه زمانی تصمیم گرفتی در آزمون ارشد شرکت کنی؟
من اصلا قصد نداشتم 4 ساله درسمو تموم کنم و کنکور بدم ولی خوب وقتی کم کم پیش رفتم دیدم دور از دسترس نیست.  تقریبا از بهمن ماه پارسال عزمم رو جزم کردم که برای آزمون 90 شرکت کنم و تصمیم گرفتم از همان موقع هم درس بخونم
آیا سال گذشته هم در کنکور شرکت کرده بودی؟سال 89 هم بصورت آزمایشی ثبت نام کردم ولی خوب شرکت نکردم
درس خواندن رو از چه زمانی شروع کردی؟
درس خوندن به صورت جدی از شهریور شروع کردم ولی اگه بخوام توضیح دقیقتری بدم،  درسهای ریاضی رو از مرداد شروع کردم چون زمان زیادی از پاس کردن اونا تو دانشگاه میگذشت و دوست نداشتم با استرس خوندن درسی که نسبت بهش تسلط کمتری داشتم رو از شهریور شروع کنم به همین علت ریاضی‌‌ها رو تابستون خوندم که یه ذره راحتتر بتونم درسا رو ادامه بدم .

شهریور ماه دیگه خیلی جدی شروع کردم به درس خوندن فکر میکردم که دیگه دیر شده چون واحدهای درسی دانشگاه یعنی درحدود 15واحد درسی  هم داشتم به همین علت ترس این رو داشتم که شاید دیر شروع کردم ولی خوب همه درسها رو هم  نمره خوبی گرفتم.
روزی چند ساعت درس می‌خواندی؟
به طور میانگین روزی 6تا 7 ساعت درس می‌خوندم ولی خوب این ثابت نبود روزایی می شد که شاید یک ساعت درس میخوندم ولی روزهایی هم بود که مثلا شبم به صبح وصل می‌شد و کاملا بستگی داشت به اینکه در چه حال و هوایی باشم و چه حسی داشته باشم بعضی روز ها کاملا خسته بودم و حس درس خوندن نبود و بعضی روزها هم با انرژی بودم و حسش بود

ولی از روز اول شهریور تا روز کنکور فکر نکنم روزی بود که اصلا درس نخونده باشم مثلا روزهایی بود که واقعا دوست نداشتم درس بخونم و سراغ کتاب برم ولی میرفتم یک درس تکراری که کامل بلد بودم رو میخوندم که لااقل این فکر تو ذهنم بوجود نیاد که امروز درس نخوندم و بگم که فردا میخونم و فردا دوباره بگم حسش نیست فردا میخونم و همینطور چند روز عقب بندازم چون به طور طبیعی اگر شما چند روز درس نخونید واقعا بعدش دوباره شروع کردن به درس سخته

همه چی عادته و من عادت کرده بودم که درس بخونم و روزهایی که دیگه حسش نبود درسهایی رو میخوندم که بلد بودم تا خسته نشم و از درس زده نشم
آیا در درس خاصی ضعف داشتی؟درسهایی مثل ساختمان داده و سیستم عامل نمیتونستم باهاشون برخورد خوبی داشته باشم و بیشتر ضعف داشتم البته سیستم عامل بیشتر و تو کنکور هم از 6سئوال هیچ سئوالی رو جواب ندادم .
اتفاق می‌افتاد در حین خواندن برای کنکور خسته شوید و حوصله درس خواندن نداشته باشید؟
اتفاق که زیاد می‌افتاد خسته شم و اصلا حوصله درس خوندن نداشته باشم در چنین مواقعی فقط درسهایی که بلد بودم رو تکرار میکردم به خصوص درسهای ریاضی چون اگه یه مدت نخونی از فکرت میپره به دلیل فرمولی بودن اینکار دوفایده داشت هم اینکه درسهایی که بلد بودم یک دوره کرده بودم و بیشتر تسلط پیدا می کردم و هم اینکه اوقاتی که حس درس خوندن نبود رو تلف نکرده بودم و از درس خوندن جدا نشده بودم.
اگر زمان به عقب بر می گشت چه کاری در دوران آمادگی برای کنکور انجام نمی دادید و چه کاری را بیشتر انجام میدادید؟اگه روز قبل از کنکور از من این سئوالو می‌پرسیدید می‌گفتم وقت بیشتری روی سیستم عامل میگذاشتم ولی الان راضی‌ام چون بالاتر از رتبه یک دیگه نمی‌تونستم بشم:)
از چه کتاب ها و منابعی  بیشتر استفاده کردید؟

در مورد ریاضی،از کتابهای آقای کریمی استفاده می‌کردم و واقعا لذت می‌بردم . وقتی این کتاب رو میخوندم واقعا هیچ کمبودی احساس نمی کردم.

و توی دروس مشترک وقتی کلاسهای دکتر اجلالی رو می رفتم دیگه هیچ نقصی نداشتم وقتی با شک و شبه‌ای روی یک مسئله به کلاس میرفتم در انتهای کلاس میدونستم دیگه اون موضوع کاملاً برام روشن میشه

مدارهای الکتریکی مهندس کهن نقش بسزایی در ایده داشتن در این درس و آشنایی با تکنیک های سریع حل مدار داشت همچنین از  جزوه‌های اساتید نصیر آقای کارگهی  در درس نظریه زبان ها و آقای  سید جوادی  در درس طراحی الگوریتم استفاده کردم که من حیث المجموع از کیفیت عالی برخوردار بودن .

اگه بخوام بگم سه تا درس رو از نظر زمانی کمتر خونده باشم  یکی مدار  منطقی که سرکلاس آقای اجلالی میرفتم  , الکترونیک دیجیتال و وی ال اس آی که دروس تخصصی هستن که اغلب بچه ها  توش ضعف دارن , یعنی مشکلی که بچه ها تو رشته معماری دارن میشه گفت دروس تخصصیه !من به شخصه نمونه کارنامه زیاد دیدم که خیلی از بچه‌ها شاید ریاضی و دروس مشترک رو  خوب میزنن ولی همشون دروس تخصصی رو سفید گذاشتن چون ترس دارن از رفتن به طرف درسهایی مثل مدار مثل الکترونیک دیجیتال و وی ال اس آی که تقریبا همه تو یک سطح هستن و همه پایشون مدار الکتریکی و مدارالکترونیکی هستش ولی واقعا مهندس کهن در درس مدارالکتریکی و دکتر نیکوبین در دروس الکترونیک دیجیتال و  وی ال اس آی که خیلی هم همینجا ازشون تشکر میکنم ایشون عالی بودن و چیزی در تدریس کم نگذاشتن که شاید 66.7 درصد در این دروس گواهی بر این مدعاست که باز هم از هر دو این عزیزان تشکر میکنم .

در دورۀ کارشناسی ات چه جور دانشجویی بودی؟

دردوره کارشناسی یک دانشجوی معمولی بودم ولی بعضیا  منو درسخون صدا میکردن ولی اصلا راجع خودم اینجوری فکر نمی کردم:)

و اصلا برای نمره درس نمی خوندم و هدفم تنها یادگیری دروس بود.

چه چیز هایی باعث می شد که برای قبولی انگیزه داشته باشی؟
اوایل فکر میکردم که سربازی معاف می شم انگیزه خیلی خوبی بود و همینطور هدفی که همیشه برای زندگی خودم داشتم و اون  این بود که مدارج علمی رو طی کنم و تو بهترین دانشگاه درس بخونم ، اینها خیلی بهم انگیزه می‌داد.

شرکت در کلاسهای آمادگی کنکور نصیر تا چه اندازه در موفقیت شما تأثیر گذار بود؟
3 کلاسی که استفاده کردم یعنی مدار الکتریکی , مدارهای منطقی و معماری  واقعا خیلی خیلی تاثیر گذار بود و خیلی خوب بود , در این مورد من در 2 درس از این 3 درس که در نصیر بودم یعنی مدار الکتریکی و مدارهای منطقی تست های کنکورش را به طور کامل درست زدم .

•اگر قرار می شد یکبار دیگر در کنکور شرکت کنید،  آیا مجموعۀ نصیر را انتخاب می کردید؟
با کادر مجربی که نصیر از اونها استفاده می‌کنه و محل برگزاری کلاسها که در دانشگاه خودمون بود و کلا کیفیت بالای آموزشی در نصیر حتما اینکارو می‌کردم . شرکت در کلاسهای نصیر رو به همه دوستانم هم توصیه کردم
آیا نشریه ره‌آورد نصیر رو مطالعه می‌کردید؟ مطالب اون چطور بود؟
خود نشریه کمتر به دستم میرسید ولی مطالب اون که روی سایت قرار می‌گرفت که شامل مصاحبه‌ها بود رو بارها بارها مطالعه می‌کردم و انرژی مثبت  می‌گرفتم و هروقت که از درس خوندن خسته می‌شدم با خوندن  اونها دوباره انرژی می‌گرفتم و با شدت درس می‌خوندم.

در‌آن ایام تفریح هم داشتی؟
یه سری از آدمها تک بعدی هستند یعنی فقط درس میخونن و تفریحی ندارن

ولی من آدمی هستم که با دوستانم بیرون میرفتم و تفریح داشتم حتی باز‌ی‌های کامپیوتری هم انجام می‌دادم تا کاملا روال عادی داشته باشم واز استرس درس خوندن بدور باشم.

البته روزهایی که دانشگاه میرفتم هم خیلی خوب بود که با دوستان خوب خودم بودم و  از خستگی درس خوندنم بسیار کم میکرد.

وقتی درس می‌خوندم فقط تمرکزم روی درس بود و وقتی تفریح میکردم دیگه فکر درس نبودم فقط تفریح میکردم تا افکار منفی از ذهنم پاک شه و یک آدم پر از انرژی بشوم

در پایان در ابتدا از پدر و مادر عزیزم که همه ی شرایط عالی و موردنیاز رو در طول دوره ی آماده سازی کنکور برای من فراهم کردند و از هیچ لطف و محبتی بر من دریغ نکردند سپاس گزارم و دستان پرمهرشان را می بوسم , همچنین از آقای دکتر اجلالی و همچنین آقای مهندس کهن به خاطر زحمات ارزشمندشان در ارائه مطالب در این دوران و همچنین آقای دکتر تحسیری که لطف بسیار زیادی در دانشگاه در ترم منتهی به کنکور به من داشتن تشکر می‌کنم .

از آقای دکتر اجلالی تشکر ویژه می‌کنم چون امثال ایشون بسیار کم هستند و بدون هیچ تعارفی شخصیتی نمونه از  نظر اخلاق و رفتار و همچنین ممتاز از نظر علمی  هستند

با تشکر از همه شما عزیزان در مجموعه نصیر و آروزی موفقیت بیش از پیش برای شما و همچنین تمامی داوطلبان و دانشجویانی که امسال داوطلب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد هستند. 

ادامه مطلب
نویسنده : م.ف : ۱:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی

 

زبان تخصصی انگلیسی  (ضریب 4)(دو مورد اول در بازار موجود نیست)

1.Going international (English for Tourism)

2.Tourism planning

               ۳) واژگان تخصصی فراغت؛ گردشگری و هتلداری   دکتر ضیائی و میرزائی 

 

اقصاد و برنامه ریزی توسعه گردشگری (ضریب 3)

1)      اقتصاد خرد              آقای کمیجانی

2)      اقتصاد کلان             آقای طبیبیان

3)      اقتصاد جهانگردی     دکتر فرزین

4)     گردشگری، اثرات برنامه ریزی و مدیریت      ترجمه میرزائی و  ترابیان

5) Tourism planning  اینسکیپ

 

اصول مدیریت و بازاریابی (ضریب 2)

1)       مدیریت                 استونرو فری من         ترجمه پارسائیان و اعرابی

2)      رفتار سازمانی       رابینز( 3  جلدی) ترجمه پارسائیان و اعرابی

3)      مدیریت بازار           محبعلی و فرهنگی

4)      بازاریابی گردشگری             لس لومسدن    ترجمه ابراهیم گوهریان

5      مدیریت و بازاریابی خدمات    لاولاک و رایت    ترجمه تاج زاده

 

دروس کمی (ضریب 2)

1)      آمار کاربرد آن در مدیریت 1     ابراهیمی و صدقیانی

2)      پژوهش عملیاتی                  مهرگان

3)      ریاضیات کاربـرد در مدیریت 1   ترجمه ضرغام و ممقانی

 

علوم اجتماعی( ضریب 2)

1)      مبانی انسان شناسی                     دکتر فربد

2)      مبانی انسان شناسی                     اچ آر هیس

3)      جامعه شناسی ارتباطات                  دکتر ساروخانی

4)      فرهنگ شناسی                              آقای پهلوان

5)      موزه های باد                                   دکتر فرهادی

6)      درآمدی بر ارتباطات سنتی در ایران     دکتر فرقانی

 

تاریخ و جغرافیا و شناخت صنعت (ضریب 2)

1)      مبانی نقشه خوانی                  دکتر یمانی

2)      چکیده تاریخ ایران                      حسن نراقی

3)      جغرافیا و توریسم                     دکتر رضوانی

4)      مبانی کشور شناسی جغرافیایی ترجمه دکتر رهنمایی

5)      گذران اوقات فراغت                  ترجمه دکتر احسانی

6)      جهانگردی در چشم انداز جامع    ترجمه پارسائیان و اعرابی

7)      Tourism  geography

 نویسنده : م.ف : ۱:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانشگاه فرهنگیان تشکیل می‌شود

دانشگاه فرهنگیان تشکیل می‌شود

خبرگزاری فارس: در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده‌ای درخصوص دانشگاه فرهنگیان به ‌تصویب رسید که براساس آن دانشگاه فرهنگیان به‌ منظور تربیت نیروی‌انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش تشکیل می‌شود و شعبات آن در مراکز استان‌ها دایر می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جلسه 694 شورای عالی انقلاب فرهنگی، شب گذشته به ریاست علی لاریجانی تشکیل شد.

در این جلسه که بیشتر زمان آن به بررسی بخش‌های مختلف سند تحول راهبردی نظام تعلیم و تربیت اختصاص داشت، اهداف عملیاتی 7 تا 20 این سند به‌ همراه راه‌کارهای آن به تصویب رسید.

برخی از اهداف عملیاتی سند تحول راهبردی نظام تعلیم و تربیت که در جلسه شب گذشته به تصویب رسید شامل موارد ذیل است:

تنوع‌بخشی به محیط‌های یادگیری در فرایند تعلیم و تربیت رسمی عمومی، بازنگری و بازتولید نظام تأمین، تخصیص و توزیع با رویکرد بسط عدالت تربیتی، افزایش مشارکت نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در رشد و تعالی به‌ عنوان نهاد مولد سرمایه انسانی، فرهنگی، اجتماعی و معنوی، استقرار نظام ارزشیابی و تضمین کیفیت تعلیم و تربیت رسمی و عمومی.

همچنین در این جلسه ماده واحده‌ای درخصوص دانشگاه فرهنگیان به ‌تصویب رسید که براساس آن دانشگاه فرهنگیان به‌ منظور تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش تشکیل می‌شود و در شعبات آن در مراکز استان‌ها دایر خواهد شد.

دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش است که طبق ظوابط و معیارهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در چارچوب قانون هیئت‌های امنا فعالیت خواهد کرد.

براساس این گزارش، در جلسه 694 شورای عالی انقلاب فرهنگی، خیرالله اسداللهی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام موفق به کسب رأی اعتماد شد.
نویسنده : م.ف : ۱:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به 42 هزار نفر رسید

ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به 42 هزار نفر رسید

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد گفت: ظرفیت اعلام شده اولیه در پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشگاه 40 هزار نفر بود اما با توجه به تصویب رشته‌های جدید حدود 2 هزار نفر دیگر بر این ظرفیت افزوده می‌شود.

عبدالله سجادی جاغرق رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در گفت‌وگو یا خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه در کنکور کارشناسی ارشد امسال دانشگاه آزاد حدود 42 هزار نفر پذیرش می‌شوند، گفت: ظرفیت اعلام شده اولیه در پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشگاه 40 هزار نفر بود اما با توجه به تصویب رشته‌های جدید حدود 2 هزار نفر دیگر بر این ظرفیت افزوده می‌شود.

وی درباره رشته‌های تصویب شده جدید نیز اظهارداشت: بیشتر رشته‌هایی که جدیداً تصویب شده‌اند در گروه فنی حرفه‌ای و مهندسی است.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با بیان اینکه پاسخنامه‌های داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد قرائت شده است، افزود: پاسخنامه‌های داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد قرائت شده، نمرات خام آنها به دست آمده است و در حال حاضر مرکز آزمون دانشگاه آزاد در حال ظرفیت سازی است.

وی درباره زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گفت: نتایج کنکور کارشناسی ارشد 90 در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.
نویسنده : م.ف : ۱:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی استخدام در بانک تات

آگهی دعوت به همکاری


سرمایه انسانی متعهد، متخصص و نوآور، بزرگترین سرمایه انسانی ما است.


شما هم به ما بپیوندید. "بانک تات، بانک متمایز" بانک تات (سهامی عام- غیردولتی) هشتمین بانک خصوصی کشور با ویژگی های متمایز در عرصه بانکداری، و با اعتقاد به سرمایه انسانی به عنوان مهمترین شایستگی کلیدی برای ایجاد مزیت رقابتی، از افراد مجرب، متخصص، متعهد و با انگیزه در سطح کارشناس امور طرح و برنامه در واحدهای ستادی تهران از واجدین شرایط دعوت به همکاری می نماید:
الف- شرایط عمومی:
 1. تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
 2. اعتقاد به یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 3. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 4. دارا بودن شرایط عمومی استخدام و برخورداری از سلامتی کامل جسم و روان، بنا به تشخیص پزشک معتمد بانک.
 5. دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم غیرپزشکی (ویژه آقایان)
 6. عدم سوء پیشینه کیفری.
 7. برخورداری از روابط عمومی قوی و آراستگی ظاهر.
 8. تسلط کامل به مهارتهای هفتگانه  ICDL
 9. تسلط کامل به زبان انگلیسی.
 10. حداقل 3 سال تجربه کاری مرتبط ترجیحاً در امور بانکی.

ب: شرایط اختصاصی:
 1. مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
 2. رشته های تحصیلی مورد نیاز:
 MBA - گرایش بازاریابی ( 1 نفر )
 MBA - گرایش استراتژی ( 1 نفر )
فناوری اطلاعات ( لیسانس کامپیوتر – نرم افزار ) ( 1 نفر )
 علوم اقتصادی ( 1 نفر )

ج- روش ثبت نام:
 1. ثبت نام فقط از طریق تارگاه (وب سایت) بانک تات www.tatbank.ir و به مدت 2 هفته از تاریخ 02/05/1390 لغایت 16/05/1390خواهد بود.
 2. تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام در تارگاه بانک تات و اخذ کد رهگیری.

 د- نکات شایان توجه:
 1. تکمیل فرم و مصاحبه هیچگونه تعهدی برای بانک ایجاد نخواهد نمود.
 2. درج شماره تلفن ( در فرم تقاضای همکاری ) برای تماس ضروری بوده و در صورت عدم توفیق بانک در برقراری ارتباط، هیچگونه مسئولیتی متوجه بانک نخواهد بود.
 3. پذیرش متقاضی فقط برای افراد بومی میباشد. چنانچه افراد غیر بومی مبادرت به ثبت نام و ارسال مدارک نمایند به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 4. پس از بررسی اولیه، در صورت حائز شرایط بودن و قبولی در مصاحبه، از افراد واجد شرایط برای همکاری دعوت به عمل خواهد آمد.
 5. زمان مصاحبه بر اساس اولویتهای مورد نیاز از طریق تلفن به اطلاع متقاضیان خواهد رسید و نیازی به پیگیری حضوری و تلفنی با این امور نیست.
لطفاً شماره پرونده الکترونیکی (کد رهگیری)را نزد خود نگهداری نمائید چون امکان جستجوی آن از طریق بانک مقدور نمی باشد.

بانک تات - مدیریت امور اداری و توسعه منابع انسانی

ورود به فرم ثبت نام

 

 

نویسنده : م.ف : ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دعوت به همکاری بانک دی

 

بانک دی به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز شعب خود، از افراد واجد شرایط در تهران، اصفهان،تبریز،شیراز و مشهد، دعوت به همکاری می نماید.
بدیهی است شروع همکاری منوط به طی شدن مراحل استخدامی بانک، آزمون کتبی و انجام مصاحبه تخصصی، اخذ گواهی سلامت از مراجع پزشکی بانک و گذراندن موفقیت آمیز دوره آموزشی مربوطه بوده که به تدریج و همزمان با راه اندازی و افتتاح شعب، به اطلاع داوطلبان محترم خواهد رسید.
اعتقاد به ارزش آفرینی در حد اعلا برای مشتریان و سهامداران، آشنایی با فناوری نوین اطلاعات و ارتباطات، داشتن روحیه تحول آفرینی، خلاقیت، نوآوری، مورد تاکید و توجه ویژه بانک خواهد بود.
 

سمت مورد نیاز و شهرستان محل خدمت شرایط احراز
گروه  1:
متصدی امور بانکیتعداد افراد مورد نیاز در شهر تهران 60 نفر، در شهرهای اصفهان، مشهد ، شیراز وتبریز هرکدام 2 نفر می باشد.
1- مدرک تحصیلی: کارشناسی (دارندگان مدرک کارشناسی ارشد مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند)
2- دارا بودن حداکثر 26 سال سن (متولدین 1364/06/18 به بعد)
3- دارا بودن حداقل معدل 15
4- رشته های مورد نیاز: حسابداری، علوم بانکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، اقتصاد نظری و اقتصاد پول، ارز و بانکداری، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر وحقوق
5- بومی بودن در شهر محل خدمت
6- تسلط بر مهارت های هفت گانه کامپیوتر
7- داشتن سلامت جسم و روان به تاییدمراجع پزشکی بانک
8- آشنایی کافی با زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای ارائه در روز مصاحبه
• اصل گواهینامه پایان دوره کارشناسی با معدل ذکر شده
• اصل کارت ملی و شناسنامه
• اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت عمومی برای آقایان
• مدارک مرتبط با گذراندن دوره های رسمی مهارت های هفت گانه کامپیوتر
گروه2:
کارشناس روابط عمومی
(ستاد بانک)
یک نفر
1- مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد
2- دارا بودن حداکثر 30 سال سن (متولدین 1360/06/1 به بعد)
3- دارا بودن حداقل معدل 15
4- رشته های مورد نیاز: ارتباط تصویری، روابط عمومی، روزنامه نگاری و یا رشته های مرتبط
5- بومی تهران
6- تسلط بر مهارت های هفت گانه کامپیوتر
7- داشتن سلامت جسم و روان به تاییدمراجع پزشکی بانک
8- مسلط به روش تحقیق و فنون نظرسنجی و افکار سنجی
9- آشنایی با اصول روزنامه نگاری و تهیه خبر
10- اشنایی با اصول طراحی وب
11- آشنایی کافی با زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای ارائه در روز مصاحبه
• اصل گواهینامه پایان دوره کارشناسی با معدل ذکر شده
• اصل کارت ملی و شناسنامه
• اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت عمومی برای آقایان
• رزومه کوتاه از سوابق کاری مرتبط
• مدارک مرتبط با گذراندن دوره های رسمی مهارت های هفتگانه کامپیوتر و زبان انگلیسی
گروه3:
کارشناس کنترل پروژه
(ستاد بانک)
یک نفر
مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد
1- دارا بودن حداکثر 30 سال سن (متولدین 1360/06/1 به بعد)
2- دارا بودن حداقل معدل 15
3- رشته های مورد نیاز: مدیریت اجرایی (MBA) و مدیریت پروژه
4- تسلط بر کنترل پروژه
5- بومی بودن در شهر تهران
6- تسلط بر مهارت های هفتگانه کامپیوتر
7- داشتن سلامت جسم و روان به تاییدمراجع پزشکی بانک
8- آشنایی با نرم افزار های کنترل پروژه
9- آشنایی کافی با زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای ارائه در روز مصاحبه
• اصل گواهینامه پایان دوره کارشناسی ارشد با معدل ذکر شده
• اصل کارت ملی و شناسنامه
• اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت عمومی برای آقایان
• رزومه کوتاه از سوابق کاری مرتبط
• مدارک مرتبط با گذراندن دورههای رسمی مهارت های هفتگانه کامپیوتر

تذکر مهم

1- چنانچه در هر مرحله ثابت شود متقاضی فاقد شرایط اعلام شده می باشد از  ادامه فرایند جذب خودداری خواهد شد و هیچ حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کردو عندالزوم هزینه های مربوط اخذ می گردد.
2- تذکرات مهم:برای گروه 1 ازمون کتبی و مصاحبه تخصصی برگزار می شود.
3- گروه های 2 و 3 از طریق مصاحبه تخصصی و بررسی رزومه و تجربیات کاری انتخاب خواهند شد.
4- آزمون صرفاً در شهر تهران برگزار می شود.
5- فرزندان معزز شهدا به شرط داشتن شرایط احراز و کسب حداقل 80 درصد نمره آزمون کتبی آخرین نفر پذیرفته شده، در اولویت جذب و استخدام خواهند بود
6- منابع  آزمون متصدیان امور بانکی  در حد سر فصل های  دروس تخصصی و عمومی کارشناسی رشته علوم بانکی است.
7- بانک در پذیرش تقاضای ثبت نام کنندگان مختار می باشد ثبت نام هیچ گونه تعهدی برای بانک جهت بکارگیری  افراد ایجاد نخواهد کرد.
8- داوطلبان برای ثبت نام و دریافت اطلاعیه های مربوط صرفا می بایست به درگاه  الکترونیکی بانک به ادرس www.bank-day.ir مراجعه نمایند.
9- هزینه آزمون 100000 ریال می باشد که داوطلبان می بایست به شماره  حساب  0100002909008  به نام بانک دی  ( قابل واریز در کلیه شعب بانک دی) واریز نمایند. 
10- زمان ثبت نام 90/04/30 لغایت 90/05/10
11- صدور کارت تا 90/05/20 در سایت بانک اعلام خواهد شد.               12- زمان برگزاری آزمون 90/06/18

جهت ورود به بخش ثبت نام اینجا کلیک کنید
   
نویسنده : م.ف : ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام در تالیا،اولین شبکه ی تلفن همراه اعتباری

 

بنظر ما مهمترین سرمایه هر شرکتی ، افراد متخصص ومتعهد آن شرکت می باشند.
شرکت تالیا (اولین شبکه تلفن همراه اعتباری) جهت تکمیل کادر خود از متخصصین وکارشناسانی  که دارای شرایط ذیل هستند دعوت به همکاری می نماید . لذا از متقاضیان استخدام تقاضا می گردد پیش از تکمیل فرم حداقل شرایط مورد نیاز استخدام در تالیا را مورد مطالعه قرار دهند:

ارسال رزومه به : taliya.employment@valiyacom.com

نویسنده : م.ف : ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام نقشه کش و نقشه بردار 90/05/04

فوق دیپلم نقشه برداری , یا تکنسین نقشه برداری آقا , نیازمندیم
09168075213
[یکنفر‌نقشه‌کش‌مسلط به‌اتوکد]
یکنفر‌نقشه‌کش‌مسلط به‌اتوکد

, یکنفر نقشه کش مسلط به اتوکد , جهت کار در , جاجرود – منطقه صنعتی خرمدشت
49 – 76217948
[نقشه‌برداری‌صنعتی]
نقشه‌برداری‌صنعتی

, نقشه برداری صنعتی , نظارت و اجرای پالایشگاهی , تکنسین نقشه برداری , با حداقل3سال سابقه , عسلویه -کنگان , prosurv.oas@Gmail
77899408
[به یک اتوکد کارآقا]
به یک اتوکد کارآقا

, به یک اتوکد کارآقا , با 5 سال سابقه و آشنا به , ضوابط شهرداری نیازمندیم
09360919001
[استخدام نقشه کش]
استخدام نقشه کش

, استخدام نقشه کش , یک شرکت مهندسی , به یکنفر آقا مسلط به نقشه کشی , نقشه های مهندسی و مسلط به , 3D و Auto CAD2D , نیازمندیم , لطفا رزومه خود را به , آدرس زیر ارسال فرمایید
gmail.com @iranvacancy2011 :ایمیل
[نقشه کش ]
نقشه کش

, نقشه کش , مسلط به انواع سازه ها با , سابقه کار مرتبط جهت دفترمهندسی
44162906
[دانشجویان‌معماری‌یاعمران‌مسلط]
دانشجویان‌معماری‌یاعمران‌مسلط

, دانشجویان معماری یاعمران مسلط , به اتوکدو3Dmaxجهت کارآموزی , (رایگان)درشرکت ساختمانی
44330964 -44314891
[شرکت بازرگانی ]
شرکت بازرگانی

, شرکت بازرگانی , نقشه کش , مسلط به اتوکد , نیازمند است. , mail:carrera.lighting , yahoo.com@
فکس: 22751852
[یک کارخانه تولید کننده]
یک کارخانه تولید کننده

, یک کارخانه تولید کننده , اسکلت پیش ساخته فلزی , به یک نفر نیروی با تجربه , آشنا به نقشه کشی , جهت کار در دفتر فنی کارخانه , نیاز دارد
2344742 ـ 0255
[نقشه ‌کش‌ معماری‌آقا‌ مسلط ‌به‌]
نقشه ‌کش‌ معماری‌آقا‌ مسلط ‌به‌

, نقشه کش معماری آقا مسلط به , اتوکد وضوابط شهرداری , جهت کار در دفتر مهندسی
09121245260

نویسنده : م.ف : ٩:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام کارمند 90/05/04

( شرکت مهندسی ) , کارمند خانم نیازمندیم , panizafzar@gmail.com
88920816
[تعدادی کارمند آشنا به ]
تعدادی کارمند آشنا به

, تعدادی کارمند آشنا به , کامپیوتر جهت امور اداری , نیازمندیم
77600009
[کارمنــد خانم]
کارمنــد خانم

, کارمند خانم , آشنا به کامپیوتر , جهت کار در رستوران , محدوده بازار , نیازمندیم , تماس 8 الی 12
33906190
[یک شرکت معتبر]
یک شرکت معتبر

, یک شرکت معتبر , به تعدادی خانم جهت , پشتیبانی تلفنی مسلط , به حسابداری و کامپیوتر , و یک خانم طراح خوش سلیقه , آشنا به نرم افزار CSSِ
33133102 ـ 33138032
[به یک کارمند خانم ]
به یک کارمند خانم

, به یک کارمند خانم , آشنا به کامپیوتر جهت , همکاری نیازمندیم
55878537
[به یک کارمند]
به یک کارمند

, به یک کارمند , حداکثر 25 سال , در یک شرکت کامپیوتری
2 – 88892721
[کارشناس خانم]
کارشناس خانم

, کارشناس خانم , آشنا به آفیس و , کارهای آموزشی مدارس
66557434 – 66557433
[به یک فوق دیپلم نرم افزار]
به یک فوق دیپلم نرم افزار

, به یک فوق دیپلم نرم افزار , جهت تولید نرم افزارهای , آموزشی ترجیحا خانم
نارمک 77228323

کارمند (آمار گر)
[تعدادی‌پرسشگرخانم]
تعدادی‌پرسشگرخانم

, تعدادی پرسشگرخانم , جهت پروژه تبلیغاتی1ماهه , (سمپلینگ خدمات) , حقوق=500هزار تومان , , شماره تماس:
88921745

کارمند (آژانس هواپیمایی )
[به تعدادی کارمند خانم]
به تعدادی کارمند خانم

, به تعدادی کارمند خانم , جهت تورهای داخلی و خارجی , وتعدادی کارآموزرایگان نیازمندیم
88829518 – 88304348
[(کارآموزی رایگان) ویژ‌ه‌خانم‌ها]
(کارآموزی رایگان) ویژ‌ه‌خانم‌ها

, (کارآموزی رایگان) ویژ ه خانم ها , منشی آشنابه کامپیوتر و کارمند , باسابقه تورهای داخلی وخارجی
88520798
[کارمند‌فروش‌تورخارجی‌-داخلی]
کارمند‌فروش‌تورخارجی‌-داخلی

, کارمند فروش تورخارجی -داخلی , کارمند رزرواسیون هتل سراسر دنیا , فقط حرفه ای ها حقوق عالی
44951095
[رزرواسیون‌هتل‌سراسر‌دنیا]
رزرواسیون‌هتل‌سراسر‌دنیا

, رزرواسیون هتل سراسر دنیا , فقط کارمند حرفه ای با , سابقه مفیدبالای 3سال
44951095
[کارمنـد تور داخلـی]
کارمنـد تور داخلـی

, کارمند تور داخلی , با سابقه ( خانم ) , ستاره میرداماد
81050
[کارمند فروش داخلـی]
کارمند فروش داخلـی

, کارمند فروش داخلی , با مدرک ای تیکت ,
88640310
[آژانس هواپیمایی]
آژانس هواپیمایی

, آژانس هواپیمایی , نیازبه کارمند:بلیط داخلی،خارجی , تور ، ویزا و حسابدار دارد
8 و 88976307
[کارمندتورداخلی]
کارمندتورداخلی

, کارمندتورداخلی , کارمندتورخارجی , باسابقه , , ,
88679067
[آژانس هوایی ]
آژانس هوایی

, آژانس هوایی , به یک کارمند خانم , آشنا به حسابداری نیازمند است
88728777
[تعدادی کارآموز‌رایگان‌و]
تعدادی کارآموز‌رایگان‌و

, تعدادی کارآموز رایگان و , کارمند حرفه ای جهت تورهای , داخلی وخارجی نیازمند است(میرداماد)
آرمیتا پرواز 22224749
[کارآموز رایگان ]
کارآموز رایگان

, کارآموز رایگان , جهت آژانس هواپیمایی , نیازمندیم
88414140
[به تعدادی لیدر خانم]
به تعدادی لیدر خانم

, به تعدادی لیدر خانم , جهت تورهای داخلی و خارجی , نیازمندیم
66437427
[استخدام فوری]
استخدام فوری

, استخدام فوری , تعدادی طلبه روحانی , تحصیلکرده , دارای پاسپورت و امکان سفر , جهت تورهای گروهی خارجی , TaaTa@TaaTa.ir
ارسال رزومه: 22754609
[تعدادی کارمند‌(کم‌وبی‌تجربه)]
تعدادی کارمند‌(کم‌وبی‌تجربه)

, تعدادی کارمند (کم وبی تجربه) , جهت فروش تور مسافرتی tickting , راهنمای گردشگری مدیر فنی بند ب
71 و 66342170
[کارمند فروش]
کارمند فروش

, کارمند فروش , بلیط داخلی , با ساین e_tkt , باسابقه کار , آژانس هواپیمایی , در شمال تهران نیازمندیم
22830909
[کارمندتورترکیه‌باحقوق]
کارمندتورترکیه‌باحقوق

, کارمندتورترکیه باحقوق , ومزایا فوری وکارآموزرایگان تور , نیازمندیم.
88904323
[مدیر فنی بند الف]
مدیر فنی بند الف

, مدیر فنی بند الف , کارمند تور خارجی و داخلی , با سابقه کار
88505052

کارمند (اداری)
[یک شرکت بازرگانی]
یک شرکت بازرگانی

, یک شرکت بازرگانی , ازکارمنداداری آقا بافن بیان , مناسب دعوت به همکاری می نماید
88811359
[همکار خانم با روابط عمومی بالا]
همکار خانم با روابط عمومی بالا

, همکار خانم با روابط عمومی بالا , جهت امور دفتری و بازرگانی , آشنا به کامپیوتر و زبان نیازمندیم
44844076
[کارمند اداری]
کارمند اداری

, کارمند اداری , جهت امور خارج از شرکت , ساعت کار 18 الی 9 نیازمندیم
55690767
[موسسه آموزشی وفرهنگی]
موسسه آموزشی وفرهنگی

, موسسه آموزشی وفرهنگی , کارمند خانم , آشنا به کامپیوترنیازمنداست
66727033
[تعدادی کارمند اداری]
تعدادی کارمند اداری

, تعدادی کارمند اداری , و مشاور با سابقه جهت , شرکت ثبتی معتبر نیازمندیم ,
22890186 ساختمان 1000 بلوک 2 واحد 1 ضلع شمال غربی پل سید خندان
[تعدادی کارمند خانم]
تعدادی کارمند خانم

, تعدادی کارمند خانم , با روابط عمومی خوب جهت , شرکت ثبتی نیازمندیم ,
22890186 ساختمان 1000 بلوک 2 واحد 1 ضلع شمال غربی پل سید خندان
[یک کارمند خانم جهت انجام]
یک کارمند خانم جهت انجام

, یک کارمند خانم جهت انجام , امور دفتری آشنا به word و , Excelدر منطقه ولنجک نیازمندیم
22174688 – 22174686
[کارمند آقا با ضامن معتبر ]
کارمند آقا با ضامن معتبر

, کارمند آقا با ضامن معتبر , با حقوق مکفی , محدوده سعادت آباد
09121034032
[‌یک‌خانم‌باتحصیلات‌دانشگاهی]
‌یک‌خانم‌باتحصیلات‌دانشگاهی

, یک خانم باتحصیلات دانشگاهی , جهت تصدی اموردفترمدیرعامل , نیازمندیم.نشانی:خ مطهری , خ جم شماره43طبقه2-روزهای , مراجعه:4/ 5 و5 /5ساعت , 17تا19-6 /5ساعت9تا12
88307989
[به‌‌ چند ‌نفر کارمند اداری خانم]
به‌‌ چند ‌نفر کارمند اداری خانم

, به چند نفر کارمند اداری خانم , مسلط به کامپیوتر و اینترنت , نیازمندیم
4 – 88325011
[کارمند دفتری خانم]
کارمند دفتری خانم

, کارمند دفتری خانم , حداکثر35سال-جهت شرکت معتبر , حقوق مکفی+بیمه
88997359
[به یک خانم جهت ]
به یک خانم جهت

, به یک خانم جهت , انجام امور اداری داخل وخارج , ازشرکت حوالی غرب تهران , نیازمندیم،واجدین شرایط , میتوانند مشخصات وسوابق کاری , خودرابه شماره زیر فاکس نمایند
44339682
[کارمند اداری نیازمندیم]
کارمند اداری نیازمندیم

, کارمند اداری نیازمندیم , خیابان مطهری خیابان کوه نور , کوچه سوم پلاک 7 طبقه 2
88544839 – 88545229
[یک‌شرکت‌معتبرمهندسی]
یک‌شرکت‌معتبرمهندسی

, یک شرکت معتبرمهندسی , به یکنفر دستیار مدیر عامل , آشنا به زبان انگلیسی , دقیق و منظم نیازمند است , ارسال رزومه به :
26204508 Job@moreco.ir
[کارمند اداری خانم]
کارمند اداری خانم

, کارمند اداری خانم , مسلط به زبان و کامپیوتر , چهارراه استانبول پاساژگلشن واحد6
66736495و66737376
[به تعدادی خانم جهت]
به تعدادی خانم جهت

, به تعدادی خانم جهت , همکاری در نمایشگاه ساختمان , نیازمندیم
22901010
[یک‌نفرکــارمند ]
یک‌نفرکــارمند

, یک نفرکارمند , اداری فعال , آشنا به امور اداری , با 5سال سابقه کار , (تماس 9 الی 16)
44230255
[نمایندگی‌111کیاموتورز]
نمایندگی‌111کیاموتورز

, نمایندگی 111کیاموتورز , به کارمند خانم , حداقل تحصیلات لیسانس , آشنا به نرم افزارهای مالی , نیازمند است.
88414266 مطهری بعداز4راه سهروردی پ79
[به یک خانم آشنا به امور ]
به یک خانم آشنا به امور

, به یک خانم آشنا به امور , حمل و نقل بین المللی و مسلط , به کامپیوتر و ترانزیت نیازمندیم
88809700
[کارمند اداری]
کارمند اداری

, کارمند اداری , مسلط به کامپیوتر و نرم افزار , اکسل و اکسس و تایپ
88658104

کارمند (اداری)
[کارمنداداری خانم جهت فعالیت]
کارمنداداری خانم جهت فعالیت

, کارمنداداری خانم جهت فعالیت , درنمایندگی بیمه ایران , نیازمندیم
88341311
[به تعدادی کارمند خانم ]
به تعدادی کارمند خانم

, به تعدادی کارمند خانم , جهت انجام امور اداری , نیازمندیم ( محدوده تجریش )
22748773
[خانمی جهت کار در دفتر وکالت]
خانمی جهت کار در دفتر وکالت

, خانمی جهت کار در دفتر وکالت , تمام وقت , ساکن منطقه تجریش
22404689
[خانم آشنا به کامپیوتر]
خانم آشنا به کامپیوتر

, خانم آشنا به کامپیوتر , جهت شرکت بازرگانی , نیازمندیم
55376480
[یک شرکت معتبر]
یک شرکت معتبر

, یک شرکت معتبر , کشتیرانی , جهت قسمت عملیات , به یکنفر کارمند خانم , مجرب،باروابط عمومی قوی , مسلط به زبان انگلیسی , و کامپیوتر , جهت دفترتهران , نیازمند می باشد , لطفا با شماره تلفنهای , ذیل تماس و یا رزومه , خود را ایمیل نمایید.
gmail.com@ rainbowshpg 88544403 88544147
[به تعدادی نیروی خانم و آقا]
به تعدادی نیروی خانم و آقا

, به تعدادی نیروی خانم و آقا , جهت کار اداری , نیازمندیم
77371898
[تعداد محدودی کارمند خانم]
تعداد محدودی کارمند خانم

, تعداد محدودی کارمند خانم , پاره وقت و تمام وقت , با روابط عمومی بالا
90 الی 66476989
[کارمند اداری خانم با مدرک]
کارمند اداری خانم با مدرک

, کارمند اداری خانم با مدرک , لیسانس مسلط به زبان انگلیسی جهت , انجام امور هماهنگی دفتر مدیر عامل
66550038
[کارمندخانم بامدرک‌کارشناسی]
کارمندخانم بامدرک‌کارشناسی

, کارمندخانم بامدرک کارشناسی , آشنابه اموراداری وروابط عمومی , بالا ، حقوق طبق وزارت کار+بیمه
66975242
[به خانم جهت ]
به خانم جهت

, به خانم جهت , چاپ و رایت cd در , یک شرکت معتبرنرم افزاری
نارمک 77228323
[یک ‌شرکت ‌الکترونیکی جهت]
یک ‌شرکت ‌الکترونیکی جهت

, یک شرکت الکترونیکی جهت , تکمیل کادراداری به کارمند آقا , تمام وقت و پاره وقت نیازمند است
88780706
[به یکنفر کارمند خانم]
به یکنفر کارمند خانم

, به یکنفر کارمند خانم , با سابقه کاردردفتراسنادرسمی , نیازمندیم
88592717
[یک شرکت آلمانی]
یک شرکت آلمانی

, یک شرکت آلمانی , کارمند خانم لیسانس، مسلط به , زبان انگلیسی و کامپیوتر نیازمندیم
88748548

کارمند (اپراتور کامپیوتر)
[به چند نفر اپـراتـور ]
به چند نفر اپـراتـور

, به چند نفر اپراتور , باحقوق و مزایای بالا , نیازمندیم
22312881

کارمند (بیمه)
[یکنفر خانم جهت صدوربیمه]
یکنفر خانم جهت صدوربیمه

, یکنفر خانم جهت صدوربیمه , با سرعت بالا بصورت حرفه ای , ودارای سابقه کار نیازمندیم
44845031
[کارمند خانم]
کارمند خانم

, کارمند خانم , جهت امور بیمه ای , نیازمندیم
88948968 ـ 88948969
[کارمند آشنا به صدور]
کارمند آشنا به صدور

, کارمند آشنا به صدور , کلیه بیمه نامه ها , ( ترجیحا بیمه ایران )
5 – 88480684
[نمایندگی بیمه ایران]
نمایندگی بیمه ایران

, نمایندگی بیمه ایران , محدوده پل چوبی- کارمندخانم , تمام وقت آشنا به کامپیوتر
77655403
[کارمند صدور بیمه نامه ]
کارمند صدور بیمه نامه

, کارمند صدور بیمه نامه , با روابط عمومی بالا مسلط به , کامپیوتر با سابقه در بیمه ایران
4 – 88480841
[کارشناس خانم]
کارشناس خانم

, کارشناس خانم , آشنا به صدورانواع بیمه نامه , (ترجیحا درمان گروهی) , مسلط به تایپ و Office , @kiainsurance
فکس : 88528755 yahoo.com

کارمند (فروش)
[به‌تعدادی‌خانم‌وآقا‌باسابقه]
به‌تعدادی‌خانم‌وآقا‌باسابقه

, به تعدادی خانم وآقا باسابقه , جهت واحد فروش نیازمندیم , حقوق مکفی+پورسانت+بیمه
22376085
[کارمند فروش خانم]
کارمند فروش خانم

, کارمند فروش خانم , با روابط عمومی بالا نیازمندیم ,
6 – 88921400
[یک شرکت معتبر]
یک شرکت معتبر

, یک شرکت معتبر , به تعدادی کارمند فروش و , کارشناس فروش نیازمند است
88201718
[کارمند فروش خانم]
کارمند فروش خانم

, کارمند فروش خانم , با روابط عمومی قوی , جهت کاردرشرکت(حقوق+پورسانت)
88980342
[کارمند خانم]
کارمند خانم

, کارمند خانم , با روابط عمومی خوب , جهت شرکت ثبتی , نیازمندیم
22890186 ساختمان 1000 بلوک 2 واحد 1 ضلع شمال غربی پل سید خندان
[کارمندفروش]
کارمندفروش

, کارمندفروش , باروابط عمومی بالاخانم وآقا , حقوق بالا+پورسانت+بیمه
5و66967644
[یک‌شرکت‌بازرگانی‌معتبر]
یک‌شرکت‌بازرگانی‌معتبر

, یک شرکت بازرگانی معتبر , به تعدادی کارمندفروش خانم , و منشی خانم نیازمنداست
88722407- 88718088
[به‌چند‌نفر‌کارمند‌فروش‌جهت‌]
به‌چند‌نفر‌کارمند‌فروش‌جهت‌

, به چند نفر کارمند فروش جهت , کار درشرکت کامپیوتری نیازمندیم , حقوق ثابت + پورسانت
4 – 88325011
[ازخانم‌ترجیحا‌لیسانس‌بازرگانی]
ازخانم‌ترجیحا‌لیسانس‌بازرگانی

, ازخانم ترجیحا لیسانس بازرگانی , جهت واحدبازرگانی فروش صنعتی , دعوت به همکاری می گردد
88032858
[یک رسانه صنفی ]
یک رسانه صنفی

نویسنده : م.ف : ٩:٥۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام تکنیسین برق و تکنسین کامپیوتر 90/05/04

 یک شرکت معتبر , واقع درشهرک صنعتی شمس آباد , به یک لیسانس برق-قدرت , جهت آزمایشگاه با3سال سابقه کار , نیازمندی است
88842769 2 – 56232021
[به تعدادی دانشجوی]
به تعدادی دانشجوی

, به تعدادی دانشجوی , الکترونیک ترجیحا” خانم , نیازمندیم
2 – 66754511
[5 نـفـر]
5 نـفـر

, 5 نفر , دیپلم یاکاردانی ماشین ابزارو , تکنسین الکترونیک , حداکثر سن 35 سال , , قائم مقام فراهانی
5 الی 66917244
[شرکت‌معتبرتولیدی]
شرکت‌معتبرتولیدی

, شرکت معتبرتولیدی , جهت تکمیل کادر خود , نیاز به همکاری تکنسین برق , با سابقه کار و آشنا به امور , فروش دارد.
Borna-co.com @Ghasemipanah
[تکنسین برق]
تکنسین برق

, تکنسین برق , مسلط به اتوکد و Eplan , آشنا به تابلوسازی , با سابقه مرتبط , جهت دفتر مرکزی
فکس : 88792679 tma_eng@yahoo.com

تکنسین (کامپیوتر)
[کاردان کامپیوتر آشنا به ]
کاردان کامپیوتر آشنا به

, کاردان کامپیوتر آشنا به , الکترونیک و شبکه با دیپلم , ریاضی فیزیک
46 و 22332445
[شرکت‌معتبردرزمینهIT]
شرکت‌معتبردرزمینهIT

, شرکت معتبردرزمینهIT , برای تکمیل کادرفنی خود , جهت ارائه خدمات پشتیبانی , فنی به مشتریان درسطح , استان تهران ازآقایان با , مشخصات ذیل دعوت می نماید , دارا بودن مدرک تحصیلی , دیپلم یافوق دیپلم برق , الکترونیک ، کامپیوترو… , حداکثرسن 35 سال , دارابودن کارت پایان خدمت , یامعافیت دائم ،دارابودن , موتورسیکلت وگواهینامه آن , ارسال مشخصات وسوابق کاری
فکس : 88901885 Info@pcdiran.com
[به تعدادی پشتیبان]
به تعدادی پشتیبان

, به تعدادی پشتیبان , نرم افزار نیازمندیم , sh.sharifi51@gmail.com
44022582
[دانشجوی کامپیوتر ]
دانشجوی کامپیوتر

, دانشجوی کامپیوتر , ( آقا ) , آشنا به SQL نیازمندیم
4 – 88307883
[تکنسین]
تکنسین

, تکنسین , جهت امور دفتری , کار در یک شرکت ISP
تلفکس 22088057
[نصاب مجرب جهت نصب]
نصاب مجرب جهت نصب

, نصاب مجرب جهت نصب , وایرلس و ADSL , داشتن وسیله نقلیه الزامی است
تلفکس 22088057
[استخدام فـوری]
استخدام فـوری

, استخدام فوری , (یک شرکت معتبر ) , تعدادی آقا مسلط به سخت افزار , ونرم افزارآشنابه شبکه و , مجموعه نرم افزارهای کاربردی , باتجربه درزمینه پشتیبانی فنی , جهت کاردرHelpDeskتمام وقت , دستمزدماهانه450هزارتومان , ساکن شرق تهران
77183675
[یک شرکت اینترنتی]
یک شرکت اینترنتی

, یک شرکت اینترنتی , به نصاب تجهیزات بی سیم , ( آشنا به اینترنت و شبکه ) , با وسیله نقلیه , نیازمند است ,
jobs@petiak.comِ
[تکنسین کامپیوتر آقا]
تکنسین کامپیوتر آقا

, تکنسین کامپیوتر آقا , جهت پشتیبانی نرم افزار , تمام وقت نیازمندیم
[فوق‌دیپلم‌کامپیوتر]
فوق‌دیپلم‌کامپیوتر

, فوق دیپلم کامپیوتر , آشنا به گرافیک , جهت نگهداری سایت , nikouie@gmail.com

تکنسین (گوناگون)
[شرکت معتبرتولیدی]
شرکت معتبرتولیدی

, شرکت معتبرتولیدی , به فوق دیپلم فنی , بصورت تمام وقت , نیازمنداست
14 – 02623432812
[به‌تعدادی‌تکنسین‌راه‌وساختمان]
به‌تعدادی‌تکنسین‌راه‌وساختمان

, به تعدادی تکنسین راه وساختمان , باسابقه جهت سرپرستی کارگاه , ( ترجیحا اسلامشهر یا حومه )
02282255168
[تکنسین‌چاپ‌مجرب‌آشنابه‌]
تکنسین‌چاپ‌مجرب‌آشنابه‌

, تکنسین چاپ مجرب آشنابه , دستگاه نوریت سو37HD و , کرومیرامحدوده شهرری نیازمندیم
3 – 33393290
[دیپلم و فوق‌دیپلم معماری]
دیپلم و فوق‌دیپلم معماری

, دیپلم و فوق دیپلم معماری , با 6 سال سابقه کار , جهت پروژه در تهران
فکس رزومه 88069416
یک شرکت بازرگانی
یک شرکت بازرگانی

, یک شرکت بازرگانی , جهت تکمیل کادر فنی خود , به تعدادی نیروی مجرب با , شرایط ذیل نیازمند است , , 1- حداقل مدرک دیپلم , 2- آمادگی کامل جهت سفر , به شهرهای دور و نزدیک , 3 – روابط عمومی قوی
تلفن 88435124 فکس 88400395
[به تعدادی]
به تعدادی

, به تعدادی , تکنسین یا دیپلم فنی , آشنابه نگهداری ایستگاه های , گاز و یا تاسیسات پالایشگاهی , نیازمندیم , لطفارزومه ،آدرس وتلفن تماس , خودرابه آدرس ذیل ایمیل نمایید , .
gmail.com @Employees1389
[1 - تکنسین تاسیسات]
1 – تکنسین تاسیسات

, 1 – تکنسین تاسیسات , آشنا به جوش و , نقشه تاسیسات , 2 – جوشکار یا پایپینگ , لوله کش تاسیسات , مونتاژکار پایپینگ
فکس : 8855765

تکنسین درمانی
[کارشناس آزمایشگاه]
کارشناس آزمایشگاه

, کارشناس آزمایشگاه , مجرب با سابقه کار مفید , جهت شیفت شب-تماس 30 / 7تا14
88753959
[به یک پرسلن کار ماهر ]
به یک پرسلن کار ماهر

, به یک پرسلن کار ماهر , نیازمندیم
22530488
[تکنسین اتاق عمل وبیهوشی]
تکنسین اتاق عمل وبیهوشی

, تکنسین اتاق عمل وبیهوشی , شیفت صبح جهت کاردر , مرکز جراحی منطقه سعادت آباد
77451839
[به یک تکنسین جهت ]
به یک تکنسین جهت

, به یک تکنسین جهت , کار در لابراتوار دندانسازی در , منطقه نیاوران نیازمندیم
26113172
[کاردان یا کارشناس آزمایشگاه]
کاردان یا کارشناس آزمایشگاه

, کاردان یا کارشناس آزمایشگاه , مسلط به نمونه گیری , با سابقه کار(جهت شیفت صبح)
88675111
[تکنسین‌رادیولوژی‌خانم‌باسابقه]
تکنسین‌رادیولوژی‌خانم‌باسابقه

, تکنسین رادیولوژی خانم باسابقه , در فک وصورت شیفت عصردرستارخان
44668479 66516124

نویسنده : م.ف : ٩:٠۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام حسابدار و کمک حسابدار 90/05/04

یک شرکت معتبرخارجی , استخدام می نماید : , 1 حسابدار با تجربه , 2 مدیر امور مالی ترجیحاً , آشنا به زبان انگلیسی
22665344
[«حسابـدار ارشـد»]
«حسابـدار ارشـد»

, «حسابدار ارشد» , با حداقل مدرک لیسانس , و5سال تجربه تمام وقت , مسلط به حسابداری پیمانکاری , و نرم افزار تدبیر , info@mhertebat.com
فکس: 88901214
[سرپرست حسابداری‌و]
سرپرست حسابداری‌و

, سرپرست حسابداری و , کارشناس مالی , جهت شرکت پیمانکاری ساختمانی , مسلط به نرم افزار همکاران , info@arman-bb.ir
فکس 77203913 7 و 77198186
[لیسانس‌حسابداری‌خانم‌آشنا]
لیسانس‌حسابداری‌خانم‌آشنا

, لیسانس حسابداری خانم آشنا , به همکاران سیستم با3سال سابقه
فکس 88529646 5 – 88529641
[«مسئـول‌حـسابداری»]
«مسئـول‌حـسابداری»

, «مسئول حسابداری» , باحداقل مدرک لیسانس , و7سال تجربه تمام وقت , مسلط به حسابداری بازرگانی , و نرم افزار تدبیر , info@faressco.com
فکس: 88926030

حسابدار
21115696.jpg 26014171.jpg
[حسابدار خانم]
حسابدار خانم

, حسابدار خانم , (محل کار محدوده امین حضور) ,
33505540
[حسابدار با سابقه کارو‌آشنابه]
حسابدار با سابقه کارو‌آشنابه

, حسابدار با سابقه کارو آشنابه , امورمالی و حسابداری , Mr. khansary@yahoo.com
66039757
[حسابـدار خانم]
حسابـدار خانم

, حسابدار خانم , با 5سال سابقه کار نیازمندیم
22062745 22094604
[حسابدار تمام وقت ]
حسابدار تمام وقت

, حسابدار تمام وقت , آشنا به نرم افزار حسابداری , وامور اداری ترجیحاٌ خانم نیاز مندیم
4 ـ 77655952
[خانم لیسانس حسابداری]
خانم لیسانس حسابداری

, خانم لیسانس حسابداری , مسلط به نرم افزارهای حسابداری و , Officeبا5سال سابقه
4 الی 77647531
[حسابدار خانم باتجربه ]
حسابدار خانم باتجربه

, حسابدار خانم باتجربه , جهت کاردرشرکت بازرگانی معتبر , حوالی بلوار کشاورز نیازمندیم
66594910
[حسابدار نیمه‌وقت خانم]
حسابدار نیمه‌وقت خانم

, حسابدار نیمه وقت خانم , جهت کار در تالار پذیرایی , نیازمندیم
4 – 55529000
[حسابدار خانم مجرب]
حسابدار خانم مجرب

, حسابدار خانم مجرب , با سابقه کار نیازمندیم
77617190 77615832
[به یکنفر حسابدار یا ]
به یکنفر حسابدار یا

, به یکنفر حسابدار یا , کمک حسابدار آشنا به , Office و Word (بازار) نیازمندیم
55570365
[یکنفر حسابدار خانم یا آقا]
یکنفر حسابدار خانم یا آقا

, یکنفر حسابدار خانم یا آقا , مسلط به سیستم آسان جهت کار در , فروشگاه کاشی وسرامیک-نیمه وقت
26319318
[شرکت تجهیزات پزشکی]
شرکت تجهیزات پزشکی

, شرکت تجهیزات پزشکی , حسابدار با سابقه , حداقل با1سال سابقه کار
88705973
[حسابدار خانم با]
حسابدار خانم با

, حسابدار خانم با , حداقل 3 سال سابقه کار , نیازمندیم
33910181
[شرکت معتبر مهندسی]
شرکت معتبر مهندسی

, شرکت معتبر مهندسی , به یک حسابدار و کارشناس , بازرگانی با مدرک مرتبط و , 5 سال سابقه کار نیازمند است , متقاضیان رزومه خود را به , آدرس ایمیل و یا فکس ذیل , ارسال نمایند. ,
فکس : 88730865 info@keisunpars.org
[به یک خانم حسابدار ]
به یک خانم حسابدار

, به یک خانم حسابدار , ترجیحاآشنا به نرم افزار , پیوست حوالی غرب تهران , نیازمندیم،واجدین شرایط , میتوانند مشخصات وسوابق کاری , خودرابه شماره زیر فاکس نمایند
44339682
[شرکت پخش مواد غذائی ]
شرکت پخش مواد غذائی

, شرکت پخش مواد غذائی , جهت محصولات لبنی و آبمیوه , حسابدار خانم نیازمندیم
8 ـ 66054657
[حسابدار خانم آشنا]
حسابدار خانم آشنا

, حسابدار خانم آشنا , به نرم افزار حسابداری , با 5 سال سابقه کار
44230411 – 44230105
[یک‌شرکت‌معتبر‌]
یک‌شرکت‌معتبر‌

, یک شرکت معتبر , نرم افزاری به کارشناس , ارشد مسلط به راه اندازی , سیستم های مالی واداری , ترجیحاٌ آشنا به سیستم های , دولتی وشهرداریها , جهت مدیریت پروژه واستقرار , سیستم نیاز مند است
info@hesabrayan.com تلفن : 87760
[یک‌شرکت‌معتبر]
یک‌شرکت‌معتبر

, یک شرکت معتبر , نرم افزاری , به کارشناس حسابدار فروش , جهت پیگیری مطالبات , نیاز مند است
info@hesabrayan.com تلفن : 87760

حسابدار
[حسابدار خانم]
حسابدار خانم

, حسابدار خانم , با 5سال سابقه کار آشنا به , Word و اکسل نیازمندیم
27 و 55301826
[یک موسسه معتبر]
یک موسسه معتبر

, یک موسسه معتبر , حسابرسی , به تعدادی حسابرس و , حسابرس ارشد , با حداقل 3 سال سابقه مفید , نیازمند است .
تلفن : 88528194
[حسابداربا تجربه کم ]
حسابداربا تجربه کم

, حسابداربا تجربه کم , یاترجیحاآشنابه حسابداری , نیازمندیم
66046577
[حسابدار خــانم]
حسابدار خــانم

, حسابدار خانم , محل کار شهرک صنعتی شمس آباد , جهت شرکت تولیدی پلاستوفوم
9 – 56231638
[شرکت‌خدمات‌ارزی]
شرکت‌خدمات‌ارزی

, شرکت خدمات ارزی , (محدوده جردن) , لیسانس حسابدار مالی خانم , آشنا بانرم افزارهای حسابداری , ودفاترقانونی 3روزدرهفته , ارسال رزومه،حقوق مکفی به:
omidb66@yahoo.com
[شرکت آرسس لبن]
شرکت آرسس لبن

, شرکت آرسس لبن , سهامی خاص , به یک نفر حسابدار , فروش , باحداقل10سال , سابقه کار , مسلط به نرم افزارتدبیر , نیازمنداست , نشانی:ستارخان،نرسیده , به تهران ویلا , جنب کوچه عنبرافشان , پلاک 375
3 – 66555190
[شرکت مهندسی پزشکی به یک]
شرکت مهندسی پزشکی به یک

, شرکت مهندسی پزشکی به یک , حسابدار ماهر،باتجربه و متعهد , جهت همکاری نیازمند می باشد.
فکس 88721922 – 88721441
[به یک نفر حسابدار لیسانس ]
به یک نفر حسابدار لیسانس

, به یک نفر حسابدار لیسانس , آقا حوالی شیر پاستوریزه , نیازمندیم
66392101 – 66392102
[شرکت معتبر لوازم خانگی و ]
شرکت معتبر لوازم خانگی و

, شرکت معتبر لوازم خانگی و , صوتی – تصویری حسابدار , مجرب با تحصیلات مرتبط مسلط , به گشایش LC و امور بانکی به , صورت تمام وقت نیازمند است
فکس : 88806820 تلفن : 5 – 88806864
[حسابدار آقا جهت کار در]
حسابدار آقا جهت کار در

, حسابدار آقا جهت کار در , لاله زار آشنایی به برنامه هلو , انگلیسی و اینترنت نیازمندیم
09194081898
[حسابدار خانم]
حسابدار خانم

, حسابدار خانم , آشنا به نرم افزار هلو
77474280
[شرکتی معتبر به یک‌حسابدار]
شرکتی معتبر به یک‌حسابدار

, شرکتی معتبر به یک حسابدار , خانم به صورت تمام وقت یا , نیمه وقت نیازمنداست(فرمانیه)
4 و 22837493
[به یک حسابدار خانم]
به یک حسابدار خانم

, به یک حسابدار خانم , با تجربه جهت رستوران , نیازمندیم
88789529
[حسابدار با 5سال‌سابقه]
حسابدار با 5سال‌سابقه

, حسابدار با 5سال سابقه , مسلط به سیستم قیمت , تمام شده وامور مالی ترجیحاً , آشنا به نرم افزار شایگان جهت , کارخانه تولیدی واقع درشهرک , صنعتی عباس آباد علاقه مندان , رزومه خودرابه آدرس , ایمیل و یا فکس ارسال فرمائید.
فکس 22981099 h.shariat@gmail.com
[حسابدار خانم]
حسابدار خانم

, حسابدار خانم , با حداقل 2 سال سابقه کار , آشنا به نرم افزار مالی , جهت شرکت پیمانکاری , منطقه شریعتی – پل صدر
فکس 22614853 22614850
[یک‌شرکت‌معتبربازرگانی]
یک‌شرکت‌معتبربازرگانی

, یک شرکت معتبربازرگانی , و تولیدی جهت کادرمالی , به یکنفردارای لیسانس حسابداری , وباتجربه نیازمنداست , , Tosan@Tsco.ir
88948775
[حسابدارخانم جهت]
حسابدارخانم جهت

, حسابدارخانم جهت , سفره خانه سنتی , نیازمندیم
88323224
[خانم حسابدار مسلط به ]
خانم حسابدار مسلط به

, خانم حسابدار مسلط به , نرم افزا هلو و EXCEL , ترجیحاً ساکن شمال غرب
44477290
[حسابدار و کمک حسابدار]
حسابدار و کمک حسابدار

, حسابدار و کمک حسابدار , مسلط به نرم افزار هلو , ( تماس یک هفته )
40 ـ 55437439
[حسـابـدار ]
حسـابـدار

, حسابدار , در امور پیمانکاری , تمام وقت
ارسال رزومه 88763433

حسابدار
[سه‌نفرحسابدارآقا‌ ترجیحا]
سه‌نفرحسابدارآقا‌ ترجیحا

, سه نفرحسابدارآقا ترجیحا , آشنا به امور کامپیوتر اعم از , نرم افزار و سخت افزار نیازمندیم
09126083868
[حسابدار خانم آشنا به]
حسابدار خانم آشنا به

, حسابدار خانم آشنا به , همکاران سیستم حوالی میدان , شیر پاستوریزه نیازمندیم
66658416
[حسابدارآقاوخانم]
حسابدارآقاوخانم

, حسابدارآقاوخانم , بامدرک لیسانس حسابداری , وسابقه کار،مسلط به نرم افزار , حسابداری وOffice – تمام وقت
yahoo.com@ masoud_ yadak خ قزوین 55412300
[به یک حسابدار خانم جهت]
به یک حسابدار خانم جهت

, به یک حسابدار خانم جهت , کار در دفتر پخش کیف وکفش , نیازمندیم
33934043ـ33992699
[به یک حسابدار خانم]
به یک حسابدار خانم

, به یک حسابدار خانم , جهت کار در چاپخانه , نیازمندیم
77552208
[حسابدار‌ خانم باسابقه کار]
حسابدار‌ خانم باسابقه کار

, حسابدار خانم باسابقه کار , بیش از2سال جهت کار درمرکز , پخش موادغذایی ترجیحاساکن شرق
77009569- 77315428
[حسابدار آقا]
حسابدار آقا

, حسابدار آقا , جهت کارگاه ساختمانی , با 5 سال سابقه
66704152
[دعوت‌از‌علاقمندان‌به‌امور‌مالی]
دعوت‌از‌علاقمندان‌به‌امور‌مالی

, دعوت از علاقمندان به امور مالی , کارگاه حسابداری با هلو , کارگاه حسابداری مشاغل
33074923
[حسابدار تمام وقت آشنا به]
حسابدار تمام وقت آشنا به

, حسابدار تمام وقت آشنا به , برنامه پانیذ نیازمندیم , ( محدوده بازار شوش )
55343672
[به تعدادی حسابدار]
به تعدادی حسابدار

, به تعدادی حسابدار , و کارآموز حسابداری (رایگان) , جهت موسسه حسابداری
77949407
[شرکت‌ایده‌آل‌سیستم]
شرکت‌ایده‌آل‌سیستم

, شرکت ایده آل سیستم , با20سال سابقه تولیدنرم افزار , دعوت می نماید:مربیان حسابداری , جهت آموزش نرم افزار مالی
(10خط) 88843102 com. jobs@idealsystemCo
[شرکت معتبر حسابداری]
شرکت معتبر حسابداری

, شرکت معتبر حسابداری , از علاقه مندان و دانشجویان حتی , بدون تجربه دعوت به همکاری مینماید
66949511

کمک حسابدار
[به‌یک‌نفر‌کاردان‌حسابداری]
به‌یک‌نفر‌کاردان‌حسابداری

, به یک نفر کاردان حسابداری , جهت انجام امور خرید وتدارکات , نیازمندیم(ترجیحا اسلامشهریاحومه)
02282255168
[حسابدارآقایاخانم‌باتجربه‌مسلط]
حسابدارآقایاخانم‌باتجربه‌مسلط

, حسابدارآقایاخانم باتجربه مسلط , به نرم افزارهلووحسابداری با2سال , سابقه کار،تمام وقت(یافت آباد)
66326931
[یک شرکت معتبر بازرگانی]
یک شرکت معتبر بازرگانی

, یک شرکت معتبر بازرگانی , به یک کمک حسابدار خانم , با سابقه کار و مسلط به , نرم افزارهای مالی , نیازمند است
info@assabco.com فکس 88041399
[به سه نفر کمک حسابدار]
به سه نفر کمک حسابدار

, به سه نفر کمک حسابدار , نیازمندیم , ( تماس تا یکهفته )
4 – 44261063
[به یک نفر کمک حسابدار]
به یک نفر کمک حسابدار

, به یک نفر کمک حسابدار , در کرج نیازمندیم
02612284148
[یک شرکت معتبر به یک ]
یک شرکت معتبر به یک

, یک شرکت معتبر به یک , کمک حسابدار با تجربه , نیازمند است
2 و 02923423261
[شرکت‌تاجران‌ترخیص]
شرکت‌تاجران‌ترخیص

, شرکت تاجران ترخیص , کمک حسابدار تمام وقت , باتحصیلات مرتبط مسلط به , EXCEL رااستخدام می کند
estarinta@gmail.com :Email فکس: 88278628
[به سه نفر کمک حسابدار]
به سه نفر کمک حسابدار

, به سه نفر کمک حسابدار , و حسابدار نیازمندیم , (تماس تا یکهفته)
66004340و66069007
[دعوت از بی تجربه ها]
دعوت از بی تجربه ها

, دعوت از بی تجربه ها , کسب تجربه عملی+سابقه کار , کارگاه حسابداری ودههانرم افزارمالی
پیروزی 33784634
[به دو نفر کمک حسابدار خانم]
به دو نفر کمک حسابدار خانم

, به دو نفر کمک حسابدار خانم , فوری نیازمندیم
66483326 66978652
[کمک حسابدار خانم ]
کمک حسابدار خانم

, کمک حسابدار خانم , مسلط به نرم افزار هلو
22579913 22579909

نویسنده : م.ف : ٩:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام مهندس برق و کامپیوتر

مهندس برق , آشنا به سیستم های , ابزار دقیق در پروژه , تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران , با حداقل 10سال سابقه کارمفید
55938162 55938161
[مهندسین معمار-محاسب-برق]
مهندسین معمار-محاسب-برق

, مهندسین معمار-محاسب-برق , مکانیک پایه1،2،3 دارای پروانه , اشتغال به کارجهت مهندسین مشاور
88466916ـ88466797
[مهندس برق - الکترونیک]
مهندس برق – الکترونیک

, مهندس برق – الکترونیک , ساکن شرق تهران – جاده خاوران
Hr.ap.fr@gmail.com تلفن: 4772155 – 0232
[مهندس پایه 1 و 2 و 3]
مهندس پایه 1 و 2 و 3

, مهندس پایه 1 و 2 و 3 , دارای پروانه اشتغال
88434151 88410425
[شرکت‌مهندسین‌مشاور]
شرکت‌مهندسین‌مشاور

, شرکت مهندسین مشاور , برای تقویت دفترمرکزی , دعوت به همکاری می نماید , (تمام وقت-پاره وقت) , 1-مهندسین برق(قدرت)و , مکانیک باحداقل10سال , تجربه درمطالعات تاسیسات , برق ومکانیکی نیروگاههای , کوچک برق آبی , 2-مهندسین برق(قدرت) , ومکانیک باحداقل6سال , تجربه مفید , درمطالعات انرژی خورشیدی , ,
tappce@yahoo.com
[مهندس عمران معماری]
مهندس عمران معماری

, مهندس عمران معماری , برق و مکانیک پایه 1و2و3 , جهت شرکت حقوقی
26104209
[مهندسین‌برق-مکانیک]
مهندسین‌برق-مکانیک

, مهندسین برق-مکانیک , عمران – معماری , با پروانه اشتغال , جهت شرکت حقوقی , دعوت به همکاری میشود
1 _ 22820230

مهندس (کامپیوتر)
[شرکت بازرگانی]
شرکت بازرگانی

, شرکت بازرگانی , مهندس کامپیوتر , با گرایش سخت افزار , با حداقل3سال سابقه کار مفید ,
تلفن: 88662211 info@didafzar.ir
[کارشناس‌‌نرم‌افزار]
کارشناس‌‌نرم‌افزار

, کارشناس نرم افزار , مسلط بهCMS,HTML,CSS
9 – 88543206
[پشتیبان نرم افزار خانم]
پشتیبان نرم افزار خانم

, پشتیبان نرم افزار خانم , آشنا به SQL,.Netتمام وقت
Jobs@arangit.com 22850725
[یک‌شرکت‌معتبر‌]
یک‌شرکت‌معتبر‌

, یک شرکت معتبر , نرم افزاری به کارشناس , ارشد پشتیبانی جهت , سیستم های مالی واداری , برای سرپرستی پشتیبانی , وامور مشتریان مسلط , به SQL با حداقل 3 سال , سابقه کارنیاز مند است
info@hesabrayan.com تلفن : 87760
[جهت‌راه‌اندازی‌یک‌خبررسانی]
جهت‌راه‌اندازی‌یک‌خبررسانی

, جهت راه اندازی یک خبررسانی , اینترنتی در رابطه با علم , موفقیت واقتصاد از یک متخصص , کامپیوتر واینترنت(آقا)و یک , روانشناس انگیزشی موفقیت و , NLP (آقا)دعوت بعمل می آید
09116006440
[کارشناس نرم افزار]
کارشناس نرم افزار

, کارشناس نرم افزار , مسلط به SQL Server , با سابقه کار مفید
88532979

نویسنده : م.ف : ٩:٠٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام مهندس صنایع و مکانیک 90/05/04

یک شرکت معتبرمهندسی , به یکنفر دستیار مدیر عامل , آشنا به زبان انگلیسی , دقیق و منظم نیازمند است , ارسال رزومه به :
26204508 Hrm@moreco.ir
[استخدام ]
استخدام

, استخدام , مهندس صنایع , با 5سال سابقه کار مفید , درزمینه سیستم های کیفیت , محل کار :کیلومتر 40 , جاده خاوران شهرک صنعتی , عباس آباد , sedghifar.ALi@gmail , .com
فاکس 02923423325
[مهندس صنایع،شیمی،برق]
مهندس صنایع،شیمی،برق

, مهندس صنایع،شیمی،برق , مکانیک (آقا) فقط باسابقه , جهت رتبه بندی ( تسویه نقدی)
09118672793
[کارشناس‌مهندسی‌صنایع]
کارشناس‌مهندسی‌صنایع

, کارشناس مهندسی صنایع , حداقل 2سال سابقه کار جهت , اموربرنامه ریزی تولید،کنترل , موجودی،انباروفروش , Email:hrdep@green , energy.i

مهندس (مکانیک – اتومکانیک)
34217802.jpg
[مهندس مکانیک]
مهندس مکانیک

, مهندس مکانیک , آشنا به نصب تجهیزات , در پروژه تصفیه خانه , در جنوب تهران , دارای حداقل10سال سابقه کار
55938162 55938161
[مهندس‌مکانیک‌باسابقه‌]
مهندس‌مکانیک‌باسابقه‌

, مهندس مکانیک باسابقه , ماشین سازی ساکن شرق -جاده خاوران
نمابر: 4772155 – 0232 Hr.ap.fr@gmail.com
[مهندس مکانیک خانم]
مهندس مکانیک خانم

, مهندس مکانیک خانم , آشنا به اتوکد
88820898 info@psavalve.com
[مهندس متالورژی و مکانیک]
مهندس متالورژی و مکانیک

, مهندس متالورژی و مکانیک , با سابقه بازرسی قطعات , :Email
paidarce@yahoo.com
[مهندس مکانیک یا]
مهندس مکانیک یا

, مهندس مکانیک یا , نقشه کشی صنعتی مسلط به , نرم افزار Solid Works , ترجیحا آشنا به امور تولیدی
yahoo.com @bcc_research ارسال رزومه 22371106
[یک شرکت معتبر]
یک شرکت معتبر

, یک شرکت معتبر , درزمینه مکانیک برای کادر , فنی خود نیازمند به یک نفر , مسلط به نقشه کشی , با سابقه کار مفید , آشنابه زبان انگلیسی می باشد
88014845
[یکنفر فنی کار آقا]
یکنفر فنی کار آقا

, یکنفر فنی کار آقا , جهت ارائه خدمات به , ماشین های صنعتی , فوق دیپلم نساجی یا مکانیک , مورد نیاز است ,
66492997

نویسنده : م.ف : ۸:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام مهندس عمران و معماری 90/05/04

 مهندسین مشاور , مهندس معماردارای پروانه , جهت همکاری
746و88044742
[مهندس معمار]
مهندس معمار

, مهندس معمار , مسلط به 3Dmax , Vray , و Archicad , با نمونه کار
22645086 22645084
[همکاری با مهندسین]
همکاری با مهندسین

, همکاری با مهندسین , پایه 3 و پایه 1(ارشد)رشته , معماری و عمران جهت شرکت حقوقی
تماس 10 الی 18 22740337
[مهندس‌عمران‌5سال‌سابقه‌کار]
مهندس‌عمران‌5سال‌سابقه‌کار

, مهندس عمران 5سال سابقه کار , جهت کارهای اجرایی درکارگاه واقع , درمرکزتهران ارسال رزومه
66756509
[مهندس‌‌معمار،محاسب،برق]
مهندس‌‌معمار،محاسب،برق

, مهندس معمار،محاسب،برق , مکانیک ( پایه 1 و 2 و3 ) , جهت مهندسین مشاور
22225292- 22225825
[فوق‌لیسانس‌عمران-ژئوتکنیک]
فوق‌لیسانس‌عمران-ژئوتکنیک

, فوق لیسانس عمران-ژئوتکنیک , ترجیحا پایه یک -بازنشسته , هیات علمی
شماره فکس 77719234
[ازمهندسین‌معمار،محاسب]
ازمهندسین‌معمار،محاسب

, ازمهندسین معمار،محاسب , برق -مکانیک پایه 3 جهت , پروانه اشتغال(طراحی )
55780934و55132030
[مهندس عمران ]
مهندس عمران

, مهندس عمران , و زمین شناسی , با بهترین قیمت
4و88472583
[مهندس عمران]
مهندس عمران

, مهندس عمران , مهندس زمین شناسی , باحداقل 3سال سابقه راه , جهت رتبه بندی نیازمندیم. ,
22141610 22141611
[استخدام‌در‌مهندسین‌مشاور]
استخدام‌در‌مهندسین‌مشاور

, استخدام در مهندسین مشاور , (با حداقل 3 سال سابقه کار) , 1- کارشناس ارشد سازه , 2- کارشناس معماری , 3- نقشه کش سازه
6 – 44000134 artepadeir@yahoo.com
[خانم لیسانس معماری مسلط به ]
خانم لیسانس معماری مسلط به

, خانم لیسانس معماری مسلط به , اتوکد و کامپیوتر و آشنایی با , ضوابط شهرداری و دستور نقشه
3 -66203001
[مهندس معمار مسلط به]
مهندس معمار مسلط به

, مهندس معمار مسلط به , Archi CAD , جهت یک دفترمهندسی درشمال تهران
فکس : 22822429
[مهندس عمران]
مهندس عمران

, مهندس عمران , با بیش از 15سال سابقه کار , در زمینه , ساختمانهای بلندمرتبه وبرج , جهت سرپرستی کارگاه درتهران , ارسال رزومه به شماره های
3 – 88930500
[مهندسین مشاور]
مهندسین مشاور

, مهندسین مشاور , استخدام می نماید: , 1-مهندس معمارباحداقل , 8سال سابقه کاروسابقه نظارت , در پروژه های سیمان و یا , سازه های صنعتی جهت , شهرستان آبیک , 2- مهندس نقشه بردار , با حداقل 7 سال سابقه کار , وسابقه نظارت درپروژه های , سیمان جهت شهرستان داراب , ارسال سوابق کاری به فکس:
88735566
[مهندس ‌عمران‌ یا صنایع‌]
مهندس ‌عمران‌ یا صنایع‌

, مهندس عمران یا صنایع , با گرایش برنامه ریزی جهت کارگاه
CV_TSO@YAHOO.COM 88215435
[مهندس عمران ]
مهندس عمران

, مهندس عمران , باحداقل5سال سابقه کار , در دفتر فنی , لیسانس مهندسی عمران , باحداقل 5سال سابقه جهت , سرپرستی کارگاه درایلام
ارسال رزومه 48065103
[از مهندسین دارای پروانه ]
از مهندسین دارای پروانه

, از مهندسین دارای پروانه , اشتغال پایه یک بامدرک کارشناسی , ارشدعمران دعوت به همکاری می گردد
9 – 77187604
[مهندس عمران آقا با 5 سال]
مهندس عمران آقا با 5 سال

, مهندس عمران آقا با 5 سال , سابقه جهت کار در شرکت , ساختمانی محدوده شمال تهران
09123509894و09121226437
[فوق دیپلم یا کارشناس]
فوق دیپلم یا کارشناس

, فوق دیپلم یا کارشناس , عمران برای متره و برآورد , مورد نیاز می باشد
88531195

مهندس (عمران – معماری)
[کارشناس‌طراحی‌صنعتی]
کارشناس‌طراحی‌صنعتی

, کارشناس طراحی صنعتی , یا معماری حوزه کاری , نورپردازی و آب نما , سابقه کار یک سال , پاسداران-نگارستان6-پلاک45
info@abginehco.ir 22842074
[مهندس‌ناظرمعمار-عمران]
مهندس‌ناظرمعمار-عمران

, مهندس ناظرمعمار-عمران , نظارت درتهران-20سال سابقه
pardaraz@yahoo.comِ فکس : 88534198
[مهندسین‌محترم‌عمران،برق،]
مهندسین‌محترم‌عمران،برق،

, مهندسین محترم عمران،برق، , مکانیک و…جهت رتبه بندی , باوبدون سابقه-تماس9/30تا17/30
88940298
[از‌مهندسین‌معماری ‌-عمران]
از‌مهندسین‌معماری ‌-عمران

, از مهندسین معماری -عمران , مکانیک و برق با پروانه اشتغال , پایه (1-2-3)جهت همکاری نیازمندیم
44802389 – 88729119
[دفتر فنی]
دفتر فنی

, دفتر فنی , شرکت معتبر پیمانکاری , آب و فاضلاب , جهت کار در تهران نیازمند , به یک دفتر فنی ماهر , می باشد
55051950
[مهندس عمران جهت کارگاه]
مهندس عمران جهت کارگاه

, مهندس عمران جهت کارگاه , اسکلت فلزی حومه تهران , 7 سال سابقه کاری
44462335
[آگهی استخدام]
آگهی استخدام

, آگهی استخدام , و رتبه بندی , به چندنفرکارشناس عمران , بدون سابقه جهت استخدام , ورتبه بندی درشرکت معتبر , داخلی106 خانم موسوی
31 – 88247828
[به2 نفر مهندس عمران ]
به2 نفر مهندس عمران

, به2 نفر مهندس عمران , با 5و10 سال سابقه کار اجرایی , جهت پروژه های ساختمانی نیازمندیم
88646672
[مهندس عمران]
مهندس عمران

, مهندس عمران , آشنا به طراحی و اجرای , سازه های صنعتی , 2 سال سابقه کار ,
info@kianaco.net فکس : 88208254
[مهندس عمران]
مهندس عمران

, مهندس عمران , با 3 سال سابقه , دفتر فنی کارگاه تهران
88105298
[رتبه بندی با تسویه نقدی]
رتبه بندی با تسویه نقدی

, رتبه بندی با تسویه نقدی , مهندسین محترم کلیه رشته های , فنی وفوق دیپلم عمران باشرایط عالی
88283904 -88282936
[(مرصاد پردازه‌)]
(مرصاد پردازه‌)

, (مرصاد پردازه ) , ثبت17294- مهندس عمران , مکانیک،برق،زمین،معماری , کشاورزی(آب)باوبدون سابقه , جهت رتبه بندی،تسویه نقدی
34_88948733 88942521
[Canada]
Canada

, Canada , اعزام نیروی کار متخصص , اخذ ویزای اقامت کاری , (تخفیف ویژه ) , کاردانی و مهندسی عمران , موسسه KAPبامجوزرسمی , وزارت کار و امور اجتماعی , www.kap-services.com
مرکزمیرداماد4و22894833 مرکزسمیه56 و 88341363
[مـدیـر دفتر فنی]
مـدیـر دفتر فنی

, مدیر دفتر فنی , عمران , با حداقل 10 سال سابقه کار , ( شمال شرق تهران ) ,
gmail.com@ Email: padir.abnie تلفن : 2 – 26115301 فکس : 26123759
[عمران ،معماری ،زمین]
عمران ،معماری ،زمین

, عمران ،معماری ،زمین , مکانیک و…جهت رتبه بندی , تسویه نقدی 1 تا 5میلیون
66342106ـ19 ـ 66342018

نویسنده : م.ف : ۸:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اعلام نتایج کنکور ارشدپزشکی در عیدفطر/ معرفی قبولیهای شاهد فردا

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد پزشکی در عید فطر گفت: اسامی پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت دانشگاه شاهد فردا 5 مرداد اعلام می شود.

دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اسامی قبول شدگان مرحله اول کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی که دانشگاه شاهد را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده بودند، فردا 5 مرداد از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود.

وی افزود: اسامی قبول شدگان سه برابر ظرفیت پذیرش معرفی شده است و این افراد باید برای انجام مصاحبه و سایر مراحل پذیرش 8 صبح روز 8 مرداد به دانشگاه شاهد مراجعه کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: در صورتی که از میان افراد قبول شده مرحله اول، افرادی در این دانشگاه پذیرفته نشوند در سایر دانشگاهها شرکت داده می شوند و در صورت کسب حد نصاب نمره مذکور از فرآیند انتخاب رشته محل حذف نمی شوند.

وی یادآور شد: مدارک مورد نیاز و شرایط مصاحبه در دانشگاه شاهد به همراه آدرس دانشگاه برای مراجعه این گروه از داوطلبان، فردا از سوی مرکز سنجش اعلام می شود.

نسل سراجی اظهار داشت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی که با رقابت 53 هزار و 300 نفر در 54 رشته و 24 شهر در روزهای دوم و سوم تیرماه برگزار شده بود نیز عید فطر اعلام می شود.

به گزارش مهر، بر اساس ظرفیت اعلام شده در مجموع 54 رشته در دانشگاههای علوم پزشکی 2 هزار و 963 نفر پذیرش می شوند. همچنین 116 نفر در رشته های وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی، 59 نفر در رشته های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله و 311 نفر در شعب بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی پذیرفته می شوند.

نویسنده : م.ف : ٦:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

خروج 2هزار دانش‌آموز برای گریز از کنکور و سربازی/ مالزی مقصد دانش‌آموزان

مدیرکل امور دانشجویان خارج وزارت علوم از تحصیل 2 هزار دانش آموز ایرانی در کشور مالزی خبر داد و گفت: این 2 هزار نفر ایرانیانی هستند که قبل از رسیدن به سن سربازی از کشور خارج شده و مالزی را برای تحصیل انتخاب کرده اند.

حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار با اشاره به دانش آموزان ایرانی شاغل به تحصیل در مالزی گفت: این دانش آموزان به مالزی رفته اند که بعد از پایان دوران مدرسه شان در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند.

مدیرکل امور دانشجویان خارج وزارت علوم افزود: برخی از خانواده ها فرزندانشان را قبل از سن سربازی به خارج از کشور می فرستند. آنها که کنکور و سختی های آن را می بینند قبل از اینکه فرزندانشان به سن های سربازی برسند فرزندشان را از کشور خارج می کنند تا بالاخره با تحصیل بخشی از دوران دبیرستان در کشور خارجی، در خارج کشور هم دانشجو شوند.   

وی اضافه کرد: یک عده از خانواده ها بخاطر اینکه می خواهند فرزندانشان را به خدمت نظام وظیفه نفرستند یا حداقل می خواهند یک مقدار اعزام فرزندشان به خدمت را عقب بیاندازند، فرزندشان را قبل از سن سربازی و در دوران مدرسه به خارج کشور می فرستند.

مسلمی نائینی با اشاره به مشکلات محیطی دانش آموزان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور که قبل از سن سربازی از کشور خارج شده اند، به مهر گفت: خوب است که برای دانش آموزان فرصتی گذاشته شود تا وقتی از مقطع متوسطه فارغ التحصیل شدند علاوه بر اینکه شش ماه فرصت داشته باشند که حداقل یک بار در کنکور شرکت کنند، این فرصت را هم داشته باشند که اگر در کنکور قبول نشدند بتوانند به خارج از کشور برود.

وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب در صورتی که یک دانش آموز و خانواده اش بدانند که اگر در کنکور قبول نشود فرصتی برایش وجود دارد، دیگر قبل از دیپلم و قبل از اینکه به سن سربازی برسد تصمیم نمی گیرند که به خارج کشور برود.

نویسنده : م.ف : ٦:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شرایط و انواع معافیت‌های کفالت اعلام شد

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی انواع معافیت‌های کفالت و شرایط کلی آن را تشریح کرد.
به گزارش سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ محمدرضا حلوائی، معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی، انواع معافیت‌های کفالت را بدین شرح بیان کرد:
1.پدر 59 سال تمام و بالاتر
2.پدر کمتر از 59 سال که به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی نیازمند مراقبت باشد.
3.مادر فاقد همسر (همسر مادر فوت‌شده یا از یکدیگر طلاق گرفته باشند) یا شوهر مادر (ناپدری مشمول) که بیش از 70 سال سن داشته باشد یا به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی بیمار و نیازمند به مراقبت باشد.
4.پدربزرگ (پدری یا مادری) فاقد فرزند پسر که بیش از 70 سال سن داشته یا نیازمند مراقب به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی باشد.
5.مادربزرگ( پدری یا مادری) فاقد همسر و فرزند پسر.
6.برادر بیش از 18 سال فاقد همسر، فاقد فرزند سالم بالای 18 سال و فاقد پدر که به تشخیص شورای پزشکی نیازمند مراقبت باشد.
7.خواهر بیمار بیش از 18 سال فاقد پدر، همسر و فرزند و نیازمند مراقبت به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی.
8.خواهر مجرد ازدواج نکرده، فاقد پدر دارای سن 18 تا 24 سال تمام.
9.خواهر و برادر صغیر فاقد پدر (سن زیر 18 سال).
حلوائی افزود: برای احراز شرایط معافیت کفالت علاوه بر این موارد، داشتن سه شرط ذیل برای کلیه متقاضیان معافیت کفالت الزامی است.
1.فرد به سن مشمولیت رسیده باشد(18 سال تمام).
2.مشمول فاقد غیبت باشد.
3.مشمول یگانه مراقب و نگهدارنده از شخص مکفول( پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ، مادربزرگ) باشد و در صورتی‌ که مشمول دارای برادر بالای 18 سال دیگری نیز باشد، در صورتی واجد شرایط معافیت کفالت است که بنا به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی آن برادر قادر به سرپرستی و مراقبت از شخص مکفول نباشد.
معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی افزود: در معافیت کفالت جد و جده، پدربزرگ و مادربزرگ باید فاقد نوه ذکور بالای 18 سال سالم دیگری باشند و در معافیت‌هایی هم که نداشتن پدر شرط است مانند کفالت خواهر و برادر صغیر و امثالهم چنانچه پدر با رای مراجع قضایی زندانی بوده و حداقل یکسال از حبس قطعی وی باقی مانده باشد؛ نیز مشمولان می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط تقاضای کفالت کنند.
نویسنده : م.ف : ٦:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

وضعیت پذیرش دانشجوی بورسیه خارج کشور/ محدودیتی درباره کشورها نداریم

حدود هفت هزار نفر متقاضی دوره اخیر پذیرش دانشجوی بورسیه خارج کشور بوده اند که به گفته مدیرکل امور بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 300 نفر از آنها پذیرفته شده اند که اکثر این پذیرفته شدگان از رشته های فنی مهندسی هستند.

حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: امسال همه ثبت نام های بورس خارج کشور الکترونیکی بود و حدود 5 هزار و 900 نفر ثبت نام کننده داشتیم. حدود یک هزار نفر هم توانستند معرفی نامه از یک دانشگاه، موسسه یا مرکز خدماتی بیاورند. مصاحبه این افراد انجام شده و تقریبا 300 نفر در رشته های مختلف که ابتدا رشته های فنی و مهندسی، سپس علوم انسانی و تعدادی نیز از رشته های کشاورزی، علوم پایه و هنر است قبول شده اند.

وی افزود: پذیرفته شدگان بورس دکتری خارج کشور پس از اعلام نتایج باید به دنبال ارتباط با یک دانشگاه خارج کشور باشند. البته اگر از قبل در ارتباط بوده اند بهتر است اما در صورتی که ارتباطی نداشته اند باید سریعا با اساتید و دانشگاههای ممتاز در تمام دنیا ارتباط ایجاد کنند.

مدیرکل امور بورس وزارت علوم خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان بورسیه خارج کشور از نظر کشور محل تحصیل هیچ محدودیتی ندارند و هیچ محدودیتی از نظر کشورها نداریم.

مسلمی نائینی افزود: پذیرفته شدگان بورسیه خارج پس از اینکه پذیرش گرفتند، موضوعشان در کمیته علمی تخصصی اداره کل بورس بررسی می شود. اگر پذیرش آنها و استاد، دانشگاه و پیشنهاد رساله شان تایید شد باید به دنبال اخذ ویزا بروند و وزارت علوم هم برای اخذ ویزا حمایت مالی می کند.

وی اضافه کرد: اگر پذیرفته شدگان بورس خارج کشور، نمره زبان ندارند باید پیگیری کنند و نمره زبان را کسب کنند. وزارت علوم نمره Msrt را به عنوان حداقل نمره زبان می خواهد.

نویسنده : م.ف : ٥:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

زمان فراخوان جدید دانشجوی بورسیه

فراخوان جدید اعزام دانشجوی بورسیه به خارج از کشور به گفته معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نیمه دوم سال 91 صادر می شود.


محمود ملاباشی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مهلت بورسیه های سال 90 برای اعزام به خارج گفت: "آنچه برای پذیرش دانشجوی بورسیه در سال 89 انجام شده و به عنوان بورسیه 90 اعلام می شود تا مهر 91 فرصت دارند با اخذ پذیرش از دانشگاههای معتبر درجه یک خارج و با توجه به رشته های اولویت دار و مورد نیاز کشور به خارج کشور اعزام شوند."


معاون دانشجویی وزیر علوم در خصوص اعلام تعداد دانشجویان بورسیه داخل و بورسیه خارج امسال، گفت: "تعداد بورسیه های خارج از کشور امسال حدود 250 تا 300 نفر بود و برای دانشگاههای داخل کشور نیز سالانه حدود یک هزار بورس اعطا می شود.

نویسنده : م.ف : ٥:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ظرفیت تحصیلات تکمیلی تا دو سال آینده دو برابر می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برنامه این وزارتخانه برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری طی دو سال آتی را اعلام کرد.

کامران دانشجو در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه این وزارتخانه برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی گفت: برنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای توسعه تحصیلات تکمیلی به این ترتیب است که در طول دو سال آینده ظرفیت  تحصیلات تکمیلی را حتماً تا دو برابر افزایش دهیم.

وی گسترش تحصیلات تکمیلی را سیاستی جدی در آموزش عالی کشور اعلام کرد و گفت: هم اکنون نزدیک به 900 هزار داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور داریم و سعی می کنیم با گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی در بیشتر دانشگاههای کشور، ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری را به حد مطلوب برسانیم تا پاسخگوی نیاز جامعه باشد.

نویسنده : م.ف : ٥:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو ارشد از طریق سهمیه استعدادهای درخشان در دانشگاه نوشیرو

پذیرش دانشجو از طریق سهمیه استعدادهای درخشان

آن دسته از دانشجویان ورودی 86 که جزء 10 درصد برتر دانشجویان هم رشته ای و هم ورودی خود می باشند در صورت تمایل جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه از طریق سهمیه استعدادهای درخشان (بدون آزمون) می توانند درخواست خود را به همراه مدارک ذیل از تاریخ 15 مرداد تا 15 شهریور 1390 به این دفتر تحویل دهند.

مدارک مورد نیاز :

1- درخواست متقاضی به معاونت آموزشی دانشگاه

2-ارایه گواهی معدل و رتبه (گواهی 10 درصد برتر ورودی 86)

3- کارنامه کلی تایید شده

http://www.nit.ac.ir/view_lastnews.aspx?myID=MENGOEJGQUQtRjZFNy00NUY0LTlFMTctREI5RkYxNTZEQUUx

نویسنده : م.ف : ٥:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

راه‌اندازی سه رشته جدید کارشناسی ارشد و دکتری علوم تغذیه در دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر مجید حاجی فرجی در نشست همایش ملی زیتون، با اشاره به تدوین طرح ایجاد هفت رشته تخصصی تغذیه‌ای در دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه شهید بهشتی، اظهار کرد: تاکنون طرح راه‌اندازی سه رشته به وزارت بهداشت ارائه و تصویب شده است.

 

وی اضافه کرد: رشته‌های «سیاستگذاری غذا و تغذیه» و «اپیدمیولوژی تغذیه» از جمله این رشته‌ها هستند که به علت نیازی که در امر ارتقای سطح سلامت و امنیت غذایی در جامعه احساس می‌شود، پایه‌ریزی و طراحی شدند.

 

حاجی فرجی ادامه داد: افرادی که در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری سیاستگذاری غذا و تغذیه، آموزش می بیند با درک مناسبی که از اقتصاد، تغذیه و فرهنگ جامعه پیدا می‌کند، می‌تواند در حوزه سیاستگذاری‌های کلان مرتبط با مبحث سلامت و تغذیه، تاثیرگذار باشد.

 

وی با بیان اینکه دانشکده و انستیتو تحقیقات علوم تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور مشغول تربیت 650 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتراست، عنوان کرد: در حال حاضر 14 دانشکده و گروه علوم تغذیه‌ای در سطح دانشگاه‌های کشور، به امر تربیت دانشجویان می پردازند و درصددیم تا به تدریج آموزش در مقطع کارشناسی را به مراکز آموزشی دیگر سپرده و تنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش دانشجو داشته باشیم.

 

رئیس دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه از جمله سیاست‌های دانشگاه، تربیت افرادی توانمند در حوزه تخصص‌های پزشکی و تغذیه مانند متخصص تغذیه در گوارش، قلب و اعصاب است، تصریح کرد: پیش از این، در حوزه بالینی، رشته تغذیه و رژیم درمانی مورد تصویب قرار گرفته بود.

 

وی از طراحی برنامه‌های گوناگونی در حوزه ایمنی غذا و بسترسازی مناسب به منظور آموزش دانشجویان و همچنین برنامه «رهبری غذا و تغذیه» در کشور خبر داد و عنوان کرد:در طراحی این برنامه‌ها سعی شده است با کانون‌های صنعت غذایی تعامل ایجاد شود تا امکان بررسی چالش‌ها و به وجود آمدن یک درک مشترک از مشکلات فراهم شود.

 

حاجی فرجی افزود: از جمله محسنات این طرح این است که می‌توان مواد غذایی کم ارزش و پرمصرفی همچون برخی از تنقلات که در بخش صنایع تولید می شوند، با کمک متخصصان و مشاوران تغذیه‌ای و ایجاد تغییر در فرمولاسیون را به محصولات سالمتری تبدیل کرد.

 

وی در پایان اضافه کرد: جشن پنجاهمین سال تاسیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای، نیمه دوم سال جاری برگزار می‌شود.

منبع : ایسنا
نویسنده : م.ف : ٥:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تصویب رشته کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان

تصویب رشته کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان

رئیس دانشکده هنر، معماری وشهرسازی واحد کرمان از تصویب رشته کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان و پذیرش دانشجو در سال جاری خبر داد.

به گزارش آنا، دکتر عباس مسعودی ضمن تقدیر از پیگیریهای دکتر غضنفری رئیس واحد گفت: دانشکده هنر معماری وشهرسازی از سال 1371 در این واحد دانشگاهی تاسیس شده ودر حال حاضر با قریب دوهزار دانشجو و63 عضو هیات علمی ومدعو فعال می باشد.

مسعودی ادامه داد: در این دانشکده رشته های گرافیک، شهرسازی، معماری در دو مقطع کاردانی وکارشناسی وجود دارد و در تلاشیم تا رشته طراحی صنعتی را ایجاد نماییم.

رییس دانشکده هنر،معماری وشهرسازی واحد کرمان خاطر نشان کرد: از جمله امکانات وتجهیزات این دانشکده می توان به سالن اجتماعات، کتابخانه تخصصی با قریب سه هزار جلد کتاب ، دو مرکز کامپیوتر، یک فضای سمعی وبصری، هفت آتلیه وچندین کارگاه تخصصی وآموزشی اشاره کرد.

مسعودی ضمن اشاره به عملیات ساخت وساز وگسترش فضای کالبدی کارگاهی واتاق اساتید دانشکده اظهار داشت: سلسله سخنرانی های علمی، انتشار مجله علمی در دانشکده واستفاده بیشتر از حضور اساتید برجسته کشوری برای آموزش دانشجویان از اولویتهای دانشکده می باشد.

نویسنده : م.ف : ۱:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد معماری ومدیریت اجرایی در دانشگاه پیام نور قشم

پذیرش دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد معماری ومدیریت اجرایی در دانشگاه پیام نور قشم


پرتال دانشگاهی کشور : معاون علمی آموزشی دانشگاه پیام نور هرمزگان در ادامه بیان داشت: با توجه به افزایش تعداد واحد های این دانشگاه به 13واحد برای نخستین بار از مهرماه سال جاری در رشته معماری و مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد در واحد قشم دانشجو پذیرش می شود.
به گزارش خبرگزاری آریا،  پور علی مردان ادامه داد: رشته صنایع دستی، مهندسی عمران و مکانیک گرایش گاز و طراحی فرآیندهای صنایع نفت، مهندسی شهرسازی، مهندسی شیمی و مهندسی برق در گرایش الکترونیک نیز از مهرماه سال جاری در مقطع کارشناسی این دانشگاه راه اندازی می شود.
او دربخش دیگری از سخنان خود در خصوص آمار فارغ التحصیلان این دانشگاه ادامه داد: با توجه به شرایط جذب دانشجو در این دانشگاه در هر ترم 60 درصد دانشجویان معادل 700 نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.
پور علی مردان در خصوص طرح های پژوهشی این دانشگاه نیز بیان داشت: تاکنون اقدامات بسیار خوبی از سوی اعضای هیئت علمی انجام شده که نتیجه آن تالیف 20جلد کتاب طی 45 سال اخیر، 10 عنوان مقاله، 100خلاصه مقاله، بیش از پنج طرح پژوهشی در همایشهای داخلی و خارجی از سوی استادان و اعضای هیئت علمی است.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور

معاون وزیر علوم با اعلام ظرفیت دقیق پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور، گفت: 40 دانشگاه و پژوهشگاه مجری برگزاری دوره‌های دکتری پژوهش‌محور هستند.

محمد مهدی‌نژاد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: تصویب ایجاد دوره‌های دکتری پژوهش‌محور در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها ظرفیت قابل توجهی برای پذیرش دانشجوی دکتری ایجاد کرده است.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور را 620 نفر اعلام کرد و گفت: در تاریخ آموزش عالی کشور این برای اولین بار است که جهت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور اعلام ظرفیت می‌شود.

وی افزود: پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور ضمن تحول کیفی در فعالیت‌های علمی، منجر به افزایش ظرفیت پذیرش دکتری نیز می شود.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

طراحی و ایجاد رشته‌های جدید در دانشکده پیراپزشکی تهران برای نخستین بار در کشور.

طراحی و ایجاد رشته‌های جدید در دانشکده پیراپزشکی تهران برای نخستین بار در کشور.

دکتر حسین درگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا - منطقه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه ادغام دو دانشگاه از نظر علمی کاری گریز ناپذیر بود، ادامه داد: قبل از ادغام دو فرهنگ متفاوت در دو دانشکده و دو پردیس وجود داشت اما هم اکنون پس از گذشت 8 ماه نزدیک شدن فرهنگ های سازمانی به هم کاملا محسوس است.

وی با اشاره به اینکه این دانشکده با وجود حدود 1300 دانشجو دارای شرایط خاصی است، گفت: بخش اعظم دانشجویان در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند و و دانشکده نیز در قبال دوره کارشناسی و بالا بردن توان علمی دانشجویان مسئولیت دارد بنابراین بخشی از نیرو انرژی مسئولین دانشکده صرف این موضوع می شود.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به سیاست های آموزشی و برنامه هایی که دارد درصدد توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه است و دانشکده پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز جدا از این مقوله نیست بنابراین باید در این زمینه نیز تلاش شود.

دکتر درگاهی ادامه داد: بعد از ادغام یکی از کارهایی که دانشکده پیراپزشکی در راستای حرکت جدی به سمت توسعه تحصیلات تکمیلی انجام داد تصویب و ابلاغ کارشناسی ارشد و دکترای رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی در کنار مدیریت اطلاعات بهداشتی درمانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بود و امیدواریم از بهمن امسال در مقطع دکترای کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی هم دانشجو جذب شود.

وی گفت: رشته هماتولوژی نیز در مقطع کارشناسی ارشد و در مقطع دکترا در دانشکده فعالیت می کند و رشته رادیو بیولوژی و حفاظت از پرتو ها نیز تصویب شد که پیشنهاد دانشکده بود و از مهر امسال دانشکده پیراپزشکی در این رشته ها اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

دکتر درگاهی اظهار داشت: چند برنامه دکترا و کارشناسی ارشد جدید در دانشکده از جمله دکترای پروتئومید وجود دارد که به دانشگاه فرستاده شده و پس از آن به وزارت خانه برای تصویب نهایی ارسال خواهد شد.

رییس دانشکده پیراپزشکی با اشاره به پیشنهاد ایجاد یک رشته جدید توسط دانشکده پیرا پزشکی به نام رشته مدیریت کیفیت آزمایشگاه پزشکی برای اولین بار در کشور به منظور افزایش سطح کیفی آزمایشگاه ها ادامه داد: این رشته هم اکنون مراحل تصویب خود را در دانشگاه می گذراند و در حال راه اندازی است.

دکتر درگاهی بیان کرد: رشته دیگری نیز در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد و در حال طراحی است به نام رشته ام بی ای بایوتکنولوژی که این رشته نیز قرار است برای اولین بار در دانشکده پیراپزشکی و در کشور ایجاد شود.

وی در ادامه در خصوص فضای آموزشی دانشکده پیرا پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: با اهدای یک ساختمان از طرف دانشگاه علوم پزشکی تهران در پردیس همت علاوه بر ساختمان قبلی مشکلاتی که از نظر فضای فیزیکی در گذشته در دانشکده وجود داشت مرتفع شد و هم اکنون دانشکده از فضای فیزیکی فضای آزمایشگاهی خوبی برخوردار است.

رییس دانشکده پیراپزشکی گفت: تنها مشکل این دانشکده پس از ادغام مسئله کمبود کلاس است که با داشتن 1300 دانشجو امکان تشکیل کلاس در یک محل وجود ندارد و دانشکده در صدد است ساختمان پور سینا را هم به عنوان کلاس استفاده کند که در این زمینه به مساعدت مسئولین دانشگاه نیز نیازمندیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در مسائل فرهنگی طبق سیاستهایی که دانشگاه علوم پزشکی تهران داشته حرکتهای جدی شروع شده است و البته فضای فیزیکی مناسبی نیز در اختیار دانشکده قرار گرفته که مهمترین آن افتتاح نمازخانه جدید پیراپزشکی است که با تجهیزات و امکانات کاملی که دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه در اختیار دانشکده قرار داده است روز گذشته با حضور مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه انجام شد.

منبع : ایسنا

نویسنده : م.ف : ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در حال رسیدن به جمعیت کنکوری‌هاست.

 شمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در حال رسیدن به جمعیت کنکوری‌هاست.

محمد حسین سرورالدین در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه تنها منبع درآمد سازمان سنجش از طریق برگزاری آزمون‌ است، تصریح کرد: آزمون‌های سازمان به دو شکل موظفی همچون آزمون سراسری، آزمون کارشناسی ارشد، دکتری، آزمون فراگیر پیام نور، علمی کاربردی و غیره و همچنین آزمون غیرموظفی همانند آزمون‌های مربوط به گزینش کارمند گزینش دانشجو و ... است.

وی بزرگترین آزمون‌های سازمان را مربوط به آزمون‌هایی همچون آزمون سراسری و کارشناسی ارشد عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در حال رسیدن به تعداد داوطلبان آزمون سراسری است.

سرورالدین افزود: امسال تعداد داوطلبان کنکور سراسری یک میلیون و 150 هزار نفر بود و این در حالی است که تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به 900 هزار نفر رسید.

منبع : ایسنا   

نویسنده : م.ف : ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

10 رشته جدید در دانشگاه سمنان راه اندازی می‌شود.

 10 رشته جدید در دانشگاه سمنان راه اندازی می‌شود.

به گزارش سرویس «صنفی آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، مدیر روابط عمومی دانشگاه سمنان ضمن اعلام این خبر، گفت: رشته‌های مخازن هیدروکربوری، اکتشاف، مهندسی سیستم‌های انرژی، سازه‌های هوایی، زیست فناوری (بیوتکنولوژی) و نانوشیمی در پردیس علوم و فناوری‌های نوین، رشته‌های تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایشی رفتار حرکتی در پردیس علوم انسانی، رشته‌های شیمی معدنی و شیمی فیزیک در پردیس علوم پایه و رشته‌های هوش مصنوعی در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر از جمله رشته‌های ایجاد شده در این دانشگاه است.

وی افزود: با احتساب رشته‌های جدید، شمار رشته‌های این دانشگاه در حال حاضر به 22 رشته و گرایش در مقطع دکتری، 75 رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 60 رشته در مقطع کارشناسی افزایش یافت.

شایان ذکر است، در حال حاضر نزدیک به 3 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه سمنان مشغول به تحصیل هستند.

منبع : ایسنا    

نویسنده : م.ف : ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج اولیه کنکور تا 13 مردادماه اعلام می‌شود

نتایج اولیه کنکور تا 13 مردادماه اعلام می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون سراسری 90 در روزهای 12 یا 13 مردادماه اعلام می‌شود.

محمدحسین سرورالدین، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه یک میلیون و 250 هزار داوطلب در کنکور 90 ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: با توجه به احتساب 150 هزار داوطلب در گروه‌های آزمایشی شناوری زبان و هنر امسال سازمان سنجش یک میلیون و 300 کارت ورود به جلسه آزمون سراسری صادر کرد.

وی گفت: آزمون داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی صبح پنج‌شنبه 9 تیر، آزمون گروه آزمایشی هنر بعد از ظهر پنج‌شنبه 9 تیر ماه، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 10 تیر ماه، آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی بعد از ظهر جمعه 10 تیر ماه و آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح شنبه 11 تیر ماه در 295 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه کنکور 90 در 27 کشور و 31 حوزه امتحانی برگزار شد، گفت: کشورهایی همچون آلمان با 3 حوزه امتحانی، ترکیه و پاکستان با 2 حوزه امتحانی در کنکور 90 حضور داشتند.

وی گفت: کنکور در کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر، کویت، آلمان، سوریه، ایتالیا، فرانسه، انگلستان، سوئیس، لبنان، چین، ژاپن، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، بوسنی و هرزگوین، اسپانیا، اتریش، ازبکستان، ترکمنستان، گرجستان، تاجیکستان، کانادا، پاکستان، هندوستان و مالزی برگزار شد.

سرورالدین با بیان اینکه جلسه کارگروه ماده 4 کنکور برگزار شده است، افزود: در این جلسه مقرر شد به هر داوطلب 2 نمره داده شود، نمره‌ای براساس آزمون کنکور و نمره‌ای براساس آزمون کنکور و سوابق تحصیلی و سرانجام نمره‌ای که بالاتر بود در گزینش دانشجو لحاظ شود.

وی درباره آمار داوطلبان مجاز انتخاب رشته کنکور 90، گفت: حدود 80 درصد از داوطلبان کنکور 90 مجاز به انتخاب رشته می‌شوند.
نویسنده : م.ف : ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دعوت به همکاری بانک سامان در بندرعباس

بانک سامان بمنظور تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز خود با عنوان متصدی امور بانکی در شهرستان بندر عباس از علاقمندان آقا دارای شرایط زیردعوت به همکاری می نماید.

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان :
-داشتن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
-متدین به یکی از ادیان رسمی کشور و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران
-عدم سوء پیشینه کیفری
-سلامت کامل جسم و روان بنا به تشخیص مرجع پزشکی بانک و عدم اعتیاد به مواد مخدر
-حداکثر سن 27 سال
-دارابودن مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته های حسابداری - اقتصاد « گرایش های نظری ، بازرگانی ، صنعتی ، پولی و بانکی » -مدیریت « گرایش های دولتی ، بازرگانی ، صنعتی ، امور بانکی » - ریاضی - فیزیک - شیمی
-دارا بودن حداقل معدل کل 17
-داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم قانونی
توانائی به کار گیری مهارتهای ICDL-
آشنا به زبان انگلیسی درسطح Intermediate-
-بومی و ساکن شهر بندر عباس
داوطلبان واجد شرایط می توانند حداکثر تا تاریخ  به آدرس بندر عباس ، خیابان امام خمینی ، سه راه دلگشا ،  برج نیلوفر ، طبقه همکف ،  شعبه بندر عباس مراجعه و فرم مربوطه را دریافت و تکمیل نمایند.

مهلت:6 مرداد 90

نویسنده : م.ف : ٩:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دعوت به همکاری بانک دی در تهران، اصفهان،مشهد، شیراز و تبریز

بانک دی به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز شعب خود، از افراد واجد شرایط در تهران، اصفهان،مشهد، شیراز و تبریز دعوت به همکاری می نماید.

 

گروه  1:
متصدی امور بانکی
تعداد افراد مورد نیاز در شهر تهران 60 نفر، در شهرهای اصفهان، مشهد ، شیراز وتبریز هرکدام 2 نفر می باشد.
1- مدرک تحصیلی: کارشناسی (دارندگان مدرک کارشناسی ارشد مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند)
2- دارا بودن حداکثر 26 سال سن (متولدین 18/06/1364 به بعد)
3- دارا بودن حداقل معدل 15
4- رشته های مورد نیاز: حسابداری، علوم بانکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، اقتصاد نظری و اقتصاد پول، ارز و بانکداری، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر وحقوق
5- بومی بودن در شهر محل خدمت
6- تسلط بر مهارت های هفت گانه کامپیوتر
7- داشتن سلامت جسم و روان به تاییدمراجع پزشکی بانک
8- آشنایی کافی با زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای ارائه در روز مصاحبه
• اصل گواهینامه پایان دوره کارشناسی با معدل ذکر شده
• اصل کارت ملی و شناسنامه
• اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت عمومی برای آقایان
• مدارک مرتبط با گذراندن دوره های رسمی مهارت های هفت گانه کامپیوتر

 

گروه2:
کارشناس روابط عمومی
(ستاد بانک)
یک نفر
1- مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد
2- دارا بودن حداکثر 30 سال سن (متولدین 1/06/1360 به بعد)
3- دارا بودن حداقل معدل 15
4- رشته های مورد نیاز: ارتباط تصویری، روابط عمومی، روزنامه نگاری و یا رشته های مرتبط
5- بومی تهران
6- تسلط بر مهارت های هفت گانه کامپیوتر
7- داشتن سلامت جسم و روان به تاییدمراجع پزشکی بانک
8- مسلط به روش تحقیق و فنون نظرسنجی و افکار سنجی
9- آشنایی با اصول روزنامه نگاری و تهیه خبر
10- اشنایی با اصول طراحی وب
11- آشنایی کافی با زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای ارائه در روز مصاحبه
• اصل گواهینامه پایان دوره کارشناسی با معدل ذکر شده
• اصل کارت ملی و شناسنامه
• اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت عمومی برای آقایان
• رزومه کوتاه از سوابق کاری مرتبط
• مدارک مرتبط با گذراندن دوره های رسمی مهارت های هفتگانه کامپیوتر و زبان انگلیسی

 

گروه3:
کارشناس کنترل پروژه
(ستاد بانک)
یک نفر
مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد
1- دارا بودن حداکثر 30 سال سن (متولدین 1/06/1360 به بعد)
2- دارا بودن حداقل معدل 15
3- رشته های مورد نیاز: مدیریت اجرایی (MBA) و مدیریت پروژه
4- تسلط بر کنترل پروژه
5- بومی بودن در شهر تهران
6- تسلط بر مهارت های هفتگانه کامپیوتر
7- داشتن سلامت جسم و روان به تاییدمراجع پزشکی بانک
8- آشنایی با نرم افزار های کنترل پروژه
9- آشنایی کافی با زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای ارائه در روز مصاحبه
• اصل گواهینامه پایان دوره کارشناسی ارشد با معدل ذکر شده
• اصل کارت ملی و شناسنامه
• اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت عمومی برای آقایان
• رزومه کوتاه از سوابق کاری مرتبط
• مدارک مرتبط با گذراندن دورههای رسمی مهارت های هفتگانه کامپیوتر

 

تذکر مهم

 

1- چنانچه در هر مرحله ثابت شود متقاضی فاقد شرایط اعلام شده می باشد از  ادامه فرایند جذب خودداری خواهد شد و هیچ حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کردو عندالزوم هزینه های مربوط اخذ می گردد.
2- تذکرات مهم:برای گروه 1 ازمون کتبی و مصاحبه تخصصی برگزار می شود.
3- گروه های 2 و 3 از طریق مصاحبه تخصصی و بررسی رزومه و تجربیات کاری انتخاب خواهند شد.
4- آزمون صرفاً در شهر تهران برگزار می شود.
5- فرزندان معزز شهدا به شرط داشتن شرایط احراز و کسب حداقل 80 درصد نمره آزمون کتبی آخرین نفر پذیرفته شده، در اولویت جذب و استخدام خواهند بود
6- منابع  آزمون متصدیان امور بانکی  در حد سر فصل های  دروس تخصصی و عمومی کارشناسی رشته علوم بانکی است.
7- بانک در پذیرش تقاضای ثبت نام کنندگان مختار می باشد ثبت نام هیچ گونه تعهدی برای بانک جهت بکارگیری  افراد ایجاد نخواهد کرد.
8- داوطلبان برای ثبت نام و دریافت اطلاعیه های مربوط صرفا می بایست به درگاه  الکترونیکی بانک به ادرس www.bank-day.ir مراجعه نمایند.
9- هزینه آزمون 100000 ریال می باشد که داوطلبان می بایست به شماره  حساب  0100002909008  به نام بانک دی  ( قابل واریز در کلیه شعب بانک دی) واریز نمایند. 
10- زمان ثبت نام 90/04/30 لغایت 90/05/10
11- صدور کارت تا 90/05/20 در سایت بانک اعلام خواهد شد.               12- زمان برگزاری آزمون 18/06/90

 

لینک ثبت نام

 

اصلاح اطلاعات

 

نویسنده : م.ف : ٩:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دعوت به همکاری بانک تات

شما هم به ما بپیوندید. "بانک تات، بانک متمایز" بانک تات (سهامی عام- غیردولتی) هشتمین بانک خصوصی کشور با ویژگی های متمایز در عرصه بانکداری، و با اعتقاد به سرمایه انسانی به عنوان مهمترین شایستگی کلیدی برای ایجاد مزیت رقابتی، از افراد مجرب، متخصص، متعهد و با انگیزه در سطح کارشناس امور طرح و برنامه در واحدهای ستادی تهران از واجدین شرایط دعوت به همکاری می نماید:

الف- شرایط عمومی:
1. تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
2. اعتقاد به یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
3. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
4. دارا بودن شرایط عمومی استخدام و برخورداری از سلامتی کامل جسم و روان، بنا به تشخیص پزشک معتمد بانک.
5. دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم غیرپزشکی (ویژه آقایان)
6. عدم سوء پیشینه کیفری.
7. برخورداری از روابط عمومی قوی و آراستگی ظاهر.
8. تسلط کامل به مهارتهای هفتگانه  ICDL
9. تسلط کامل به زبان انگلیسی.
10. حداقل 3 سال تجربه کاری مرتبط ترجیحاً در امور بانکی.

ب: شرایط اختصاصی:
1. مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
2. رشته های تحصیلی مورد نیاز:
MBA - گرایش بازاریابی ( 1 نفر )
MBA - گرایش استراتژی ( 1 نفر )
فناوری اطلاعات ( لیسانس کامپیوتر – نرم افزار ) ( 1 نفر )
علوم اقتصادی ( 1 نفر )

ج- روش ثبت نام:
1. ثبت نام فقط از طریق تارگاه (وب سایت) بانک تات www.tatbank.ir و به مدت 2 هفته از تاریخ 02/05/1390 لغایت 16/05/1390خواهد بود.
2. تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام در تارگاه بانک تات و اخذ کد رهگیری.

د- نکات شایان توجه:
1. تکمیل فرم و مصاحبه هیچگونه تعهدی برای بانک ایجاد نخواهد نمود.
2. درج شماره تلفن ( در فرم تقاضای همکاری ) برای تماس ضروری بوده و در صورت عدم توفیق بانک در برقراری ارتباط، هیچگونه مسئولیتی متوجه بانک نخواهد بود.
3. پذیرش متقاضی فقط برای افراد بومی میباشد. چنانچه افراد غیر بومی مبادرت به ثبت نام و ارسال مدارک نمایند به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
4. پس از بررسی اولیه، در صورت حائز شرایط بودن و قبولی در مصاحبه، از افراد واجد شرایط برای همکاری دعوت به عمل خواهد آمد.
5. زمان مصاحبه بر اساس اولویتهای مورد نیاز از طریق تلفن به اطلاع متقاضیان خواهد رسید و نیازی به پیگیری حضوری و تلفنی با این امور نیست.
لطفاً شماره پرونده الکترونیکی (کد رهگیری)را نزد خود نگهداری نمائید چون امکان جستجوی آن از طریق بانک مقدور نمی باشد.

بانک تات - مدیریت امور اداری و توسعه منابع انسانی

لینک ثبت نام

نویسنده : م.ف : ٩:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام تکنسین و مهندس در پالایشگاه آبادان

استخدام تکنسین و مهندس در پالایشگاه آبادان

1-مهندس صنایع(آقا)”با 7 سال سابقه مسلط به برنامه های پریماورا ام اس پی روجکت در زمینه نفت گاز پتروشیمی

2-تکنیسین برق(آقا):با 5 سال سابقه کار مسلط به امور اجرایی در زمینه نفت گاز پتروشیمی

3-مهندس برق(آقا):با 10 سال سابقه کار اجرایی در زمینه نفت گاز پتروشیمی

ارسال مدارک به شماره فکس: 3334765-

نویسنده : م.ف : ٩:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام بانک تات

استخدام بانک تات

بانک تات جهت تامین و تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز خود در سطح کارشناس

امور طرح و برنامه از فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد دعوت به همکاری
می نماید
WW.TATBANK.IR

نویسنده : م.ف : ٩:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام کارشناس فروش و کارشناس الکتریک

کارشناس (فروش)
34217744.jpg 32915922.jpg
[یک کارخانه تولید تجهیزات ساختمانی]
یک کارخانه تولید تجهیزات ساختمانی

جهت تکمیل کادر فروش خود به تعدادی کارشناس آقا و خانم با حقوق ثابت و پورسانت عالی نیازمند است.
88368176 – 88077753
[شرکت‌مهندسی]
شرکت‌مهندسی

, شرکت مهندسی , صنعت نمای ساختمان , کارشناس فروش خانم-آقا , ترجیحاً رشته های معماری , و عمران مسلط به زبان , انگلیسی و اینترنت
22921095
[بازاریاب]
بازاریاب

, بازاریاب , و کارشناس فروش UPVC
33 – 26407126
[شرکت‌ارکان‌ارتباطات]
شرکت‌ارکان‌ارتباطات

, شرکت ارکان ارتباطات , نماینده رسمی نوکیادرایران , جهت تکمیل کادرفروش خود , به کارشناس فروش (آقا) , باسابقه فروش وبازاریابی , درصنعت موبایل باحداقل , مدرک تحصیلی دیپلم مسلط به , اینترنت ، نرم افزارهای , Out look و Officeدر , تهران،تبریز،اصفهان،مشهد , شیراز،همدان،اهواز،رشت , کرمانشاه،یزد،بندرعباس،کرج , نیازمنداست متقاضیان رزومه , خودرابه پست الکترونیکی زیر , ارسال نمایند. @HR
Arkandelecom.com
[کارشناس فروش خانم]
کارشناس فروش خانم

, کارشناس فروش خانم , حداقل فوق دیپلم(کامپیوتر) , جهت شرکت IT-حداکثر30سال , 2 سال سابقه کار , تمام وقت – هفت تیر
88347583 88843761
[استخدام کارشناس فروش در]
استخدام کارشناس فروش در

, استخدام کارشناس فروش در , گروه شرکتهای شاتل ارسال رزومه به
job@shatel.ir 22612602
[شرکت فعال در زمینه]
شرکت فعال در زمینه

, شرکت فعال در زمینه , لوازم آشپز خانه , دعوت به همکاری می نماید , کارشناس فروش حداقل 3 سال , سابقه فروش مویرگی لوازم , خانگی ترجیحاً با موتور , @raniz . sale 1ِ ِ , gmail.com
فکس: 22015085 تلفن: 22022527
[کارشناس فروش خانم]
کارشناس فروش خانم

, کارشناس فروش خانم , بامقطع لیسانس برق ویا صنایع , باتجربه کاری مفید , وروابط عمومی بالا , نیازمندیم
88926401
[شرکتی‌معتبر‌درزمینه‌فروش]
شرکتی‌معتبر‌درزمینه‌فروش

, شرکتی معتبر درزمینه فروش , دستگاه های چاپ افرادی با انگیزه , مجرب،متعهد ، خلاق با کلیه مزایا
88830797
[شرکت معتبر]
شرکت معتبر

, شرکت معتبر , نماینده علمی خانم , در زمینه کرم های تخصصی , دعوت به همکاری می نماید. , حقوق ثابت + پورسانت , مزایای عالی + موبایل
88712340
[استخدام]
استخدام

, استخدام , کارشناس و بازاریاب فروش , با سابقه کار مفید در زمینه , دوربین های مداربسته , حقوق ثابت+پورسانت+بیمه , (محدوده خیابان دولت) , ِ
داخلی 101 22776397
[شرکت‌معتبر‌سهامی‌خاص]
شرکت‌معتبر‌سهامی‌خاص

, شرکت معتبر سهامی خاص , کارمند فروش خانم , آشنا به کامپیوتر واینترنت , حداقل یکسال سابقه فروش با , روابط عمومی بالا حقوق +بیمه , empiran@gmail.com
10 الی 18 88801690
[یک شرکت فعال]
یک شرکت فعال

, یک شرکت فعال , در زمینه تجهیزات پزشکی , واقع در سعادت آباد به چند نفر , کارشناس فروش با سابقه , ترجیحا رشته مرتبط نیازمنداست
darabi1383@gmail.com 88086389
[یک شرکت معتبر]
یک شرکت معتبر

, یک شرکت معتبر , مهندسی پزشکی , جهت بخش فروش , ترجیحا از فارغ التحصیلان , مهندسی پزشکی و , بهداشت محیط با سابقه کار , مرتبط دعوت به همکاری می نماید
info@dta-med.com 9 – 88930927 ارسال رزومه :
[مهندسین مشــاور ]
مهندسین مشــاور

, مهندسین مشاور , کارشناس خانم با تجربه جهت , فروش تلفنی با روابط عمومی بالا
9 – 77187604
[کارشناس فروش خانم جهت]
کارشناس فروش خانم جهت

, کارشناس فروش خانم جهت , یک شرکت معتبربادرآمدعالی ومزایا , تمام وقت و نیمه وقت(فرمانیه)
26115631
[یک‌شرکت‌معتبرIT]
یک‌شرکت‌معتبرIT

, یک شرکت معتبرIT , جهت تکمیل کادر فروش خود , کارشناس فروش خانم یاآقا , همراه باحقوق ثابت , 000 / 350 تومان , + , پورسانت , بیمه , استخدام می نماید , حوالی خیابان طالقانی , jobs@hitechpay.com
فکس : 88346966 تلفن : 88594258

کارشناس (گوناگون)
39815118.jpg
[استخدام]
استخدام

, استخدام , کارشناس پشتیبانی فنی , در گروه شرکت های شاتل , آشنا با مفاهیم , MCITP,MCSA , ارسال رزومه به آدرس:
job-cs@shatel.ir
[مدیروکارشناس‌بازرگانی‌خانم]
مدیروکارشناس‌بازرگانی‌خانم

, مدیروکارشناس بازرگانی خانم , مسلط به زبان انگلیسی , حداقل 2 سال سابقه(حقوق ثابت)
33 و 26404922
[شرکت‌چینی‌مقصود جهت]
شرکت‌چینی‌مقصود جهت

, شرکت چینی مقصود جهت , استخدام درقسمت فروش , اداری وفنی مهندسی واحد , تهران به تعدادی کارشناس , آقاوخانم نیازمنداست. لطفاً , رزومه کاری خود را به ایمیل: , www.Trade6@magh , soudporcelaininc , com.با موضوع STMارسال , و یا به شماره ذیل فکس نمایید
ابری 55539047 محمدی 8 -05115413071 فکس 05115413714
[حداقل مدرک تحصیلی]
حداقل مدرک تحصیلی

, حداقل مدرک تحصیلی , فوق دیپلم , ساکن جنوب غرب تهران یااسلامشهر
26 – 88706625
[کارشناس الکترونیک]
کارشناس الکترونیک

, کارشناس الکترونیک , مسلط به میکروکنترلرهای , AVR و برنامه نویسی C , آشنا به میکروکنترلرهای , ARM مسلط به کار با , LCD های گرافیکی , , ارسال رزومه به آدرس :
rocketmail.com @jobvacancy
[Canada]
Canada

, Canada , اعزام نیروی کار متخصص , اخذ ویزای اقامت کاری , ( تخفیف ویژه ) , کارشناس آمار – کارشناس شیمی , موسسه KAPبا مجوز رسمی , وزارت کار و امور اجتماعی
www.kap-services.com مرکزمیرداماد4و22894833 مرکزسمیه56و88341363
[یک شرکت معتبر]
یک شرکت معتبر

, یک شرکت معتبر , پیمانکاری نیروی انسانی , به چند نفر کارشناس , در زمینه امور اداری , و مدیریت پروژه , نیازمند است.
26312591
[کارشناس آبیاری]
کارشناس آبیاری

, کارشناس آبیاری , با مجوز اجرا , جهت رتبه بندی نیازمندیم
88780766
[شرکت‌مهندسی]
شرکت‌مهندسی

, شرکت مهندسی , وبازرگانی همکارخانم , تسلط کامل به زبان انگلیسی , مسلط به کامپیوتر ،اینترنت , نر م افزارهای officeوفتو شاپ
job.@joule.ir ارسال رزومه به آدرس:
[سرپرست‌سالن‌رنگ‌خودروسازی]
سرپرست‌سالن‌رنگ‌خودروسازی

, سرپرست سالن رنگ خودروسازی , متخصص رنگ آمیزی خودرو و , مدیریت نیرو-تماس 1هفته
44031722
[به چندکارشناس مذهبی]
به چندکارشناس مذهبی

, به چندکارشناس مذهبی , (روحانی)جهت همکاری بایک , موسسه مطبوعاتی نیازمندیم
66573852
[شرکت تجهیزات]
شرکت تجهیزات

, شرکت تجهیزات , تصویربرداری پزشکی , دعوت به همکاری می نماید , 1 – تعمیرات ونگهداری , 2 – بازاریابی و فروش
info@Lspco.net فکس: 22014095

نویسنده : م.ف : ۸:٥٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور سال 90 در سراسر کشور

آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور سال 90 در سراسر کشور

دیوان محاسبات کشور نیروی انسانی متخصص مورد نیاز خود را از طریق آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی و گزینش به صورت پیمانی از بین افراد بومی و ساکن شهرهای مربوط به شرح آگهی ضمیمه دعوت به همکاری می‌نماید .

شرایط عمومی استخدام :
- تدین به دین اسلام
- تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه یا معافیت دائم (ویژه برادران)
- عدم اشتغال در سایر مؤسسات دولتی و نهادها ی انقلاب اسلامی و عدم بازخرید خدمت و بازنشستگی از دستگاههای
دولتی
- داشتن توانایی انجام کاری که برای آن استخدام می شوند .
شرایط اختصاصی استخدام :
1355 )، به بعد برای داوطلبان مقطع /5/ – حداکثر سن برای داوطلبان مقطع کارشناسی 35 سال تمام از تاریخ ( 1
1352 )، به بعد و برای داوطلبان دک تری 40 سال تمام از تاریخ /5/ کارشناسی ارشد 38 سال تمام از تاریخ ( 1
1350/5/1 )، به بعد م یباشد . )
- دارا بودن شرایط احراز شغل مورد درخواست
- دارندگان رتبه اول، دوم و سوم در رشته های مذکور از دانشگاههای دولتی مستقر در تهران، اصفهان، فارس، خراسان
رضوی و آذربایجان شرقی و همچنین دانشگاه آزاد واحد علوم و تح قیقات بدون نیاز به آزمون استخدامی بعد از
گزینش و مصاحبه تخصصی در دیوان استخدام می شوند. (ثبت نام اینگونه افراد نیز در آزمون ضروری می باشد) .
مدارک مورد نیاز :
- تکمیل برگ درخواست شغل
- تصاویر : مدرک تحصیلی ، شناسنامه ، کارت پای ان خدمت یا معافیت دائم
3 جدید پشت نویسی شده (یک قطعه عکس روی برگ درخواست شغل الصاق شود) × – دو قطعه عکس 4
- اصل رسید بانکی واریز مبلغ 47,000 ریال به حساب 980 خزانه تحت عنوان حق ثب تنام آزمون استخدامی
نحوه ارسال مدارک و مهلت ثبت نام :
90 (به مدت 10 /5/ 90 حداکثر تا تاریخ 10 /5/ – متقاضیان واجد شرایط لازم است مدارک مشروحه فوق را از تاریخ 1
14155 ارسال نمایند. / روز) با پست سفارشی به نشانی تهران میدان ونک، انتهای برزیل شرقی صندوق پستی 6471
- به مدارک ناقص و یا مدارکی که بعد از مهلت مقرر به پست تحویل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
تذکرات :
- داوطلبان نباید از جمله افرادی باشند که بموجب آراء مراجع قضایی و ذیصلاح از خدمت دولتی منع شده باشند.
- دواطلبان نباید استخدام رسمی و پیمانی سایر دستگاههای دولتی باشند.
- به مدارک تحصیلی پائی نتر ، معادل و رشت ههای غیرمرتبط ترتیب اثر داده نخواه د شد .
- ایثارگران محترم در صورت داشتن شرایط مندرج در آگهی و کسب حدنصاب قبولی در آزمون از اولویت برخوردار
خواهند بود.
- کارکنان شاغل پیمانی موقت دیوان محاسبات کشور که حائز شرایط فوق باشند می توانند در آزمون مربوط به رشته
شغلی مورد تصدی شرکت نمایند.
و دیوان WWW.dmk.ir – تاریخ توز یع کارت و برگزاری آزمون از طریق سایت اینترنتی دیوان محاسبات به نشانی
محاسبات استانها در مورخ 6 لغایت 8 شهریورماه اعلام خواهد شد.
- با توجه به اینکه پذیرش داوطلبان براساس استان محل سکونت صورت می گیرد لذا م تقاضیان غیر بومی حق انتخاب
استانی غیر از استان محل سکونت خود را ندارند .
90 اعلام می گردد.

دریافت فرم استخدام دیوان محاسبات کشور

نویسنده : م.ف : ۸:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام تالیا در سال 90

استخدام تالیا در سال 90

تالیا اولین شبکه تلفن همراه اعتباری کشور استخدام می کند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، شرکت تالیا جهت تکمیل کادر خود از متخصصین و کارشناسانی  که دارای شرایط مورد نیاز هستند، دعوت به همکاری کرده است.
متقاضیان استخدام در تالیا می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی این شرکت به آدرس www.Taliya.ir فرم حداقل شرایط موردنیاز استخدام را تکمیل کرده و برای این شرکت ارسال کنند.
مدیر بازاریابی، نیروی تخصصی بازاریابی، مدیر تخصصی فروش، نیروی تخصصی وب‌سایت با گرایش فروش و بازاریابی از طریق وب، کارمند ویزیتور، مدیر خدمات مشترکین، کارمند بخش حسابداری، کارمند حسابرداری و مهندس عمران از جمله مشاغل و نیروهای مورد نیاز تالیا هستند.

نویسنده : م.ف : ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام تعداد 700 نفرنیروی یگان حفاظت سازمان زندان ها

مدیرکل امورکارکنان و خدمات اداری سازمان زندان ها از استخدام تعداد 700 نفرنیروی یگان حفاظت سازمان زندان ها خبرداد.
یوسف افضلی با اعلام این خبرگفت : به منظور تقویت بخش یگان حفاظت سازمان زندان ها ی کشوربا هماهنگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایرانی درمرحله اول این تعداد نیروهای مورد نیازسازمان که امور مقدماتی استخدام آنها از لحاظ شرایط احراز ، معافیت پزشکی و گزینش آن ها از طریق نیروی مزبور به اتمام رسیده است برای شرکت در دوره های آموزشی لازم از طریق آموزش های علمی و تخصصی ناجا اعزام می شوند .‏
وی همچنین افزود: از ابتدای مرداد ماه سال جاری 275 نفر به آموزشگاه ثامن الائمه ،275 نفربه آموزش گاه شهید بهشتی و 150 نفر به آموزش گاه شهید چمران اعزام خواهند شد . ‏
مدیرکل امورکارکنان و خدمات اداری سازمان زندان ها از کمبود شدید نیروی انسانی در زندان های کشور خبرداد .
افضلی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه زندانبانی از مشاغل سخت و طاقت فرساست،اظهارکرد: کمبود شدید نیروی انسانی به ویژه در بخش مراقبان از مهم ترین مشکلات سازمان زندانهاست که امیدواریم با حمایت و همکاری دولت این مهم مرتفع گردد.
وی افزود: با توجه به سختی کار نیروی مراقب این مشکل مضاعف شده است و فشاربیش از حد به نیروهای موجود وارد می آید ودردوره های طولانی مدت نیروهای مراقب زودتراز سایرکارکنان دچار فرسودگی شغلی می شوند .
این مقام مسوول خاطرنشان ساخت: دردنیا به ازای هر سه زندانی یک نفرنیرو ارایه خدمات می کند درحالی که درایران به طور متوسط به ازای هر13 زندانی یک نیرو وجود دارد و دربرخی از استانها به ازای 21 نفرزندانی یک نفرنیروخدمت می کند.‏
وی اظهارکرد با ازدحام جمعیت کیفری همچنان برنامه های فر هنگی ، تربیتی، قرآنی در زندان های کشور به طور مطلوبی برگزار می شود.‏
 
29
نویسنده : م.ف : ۱:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج آزمون تعیین اولویت استخدام آموزش و پرورش از طریق سایت اینترنتی این وزارتخا

نتایج آزمون تعیین اولویت استخدام آموزش و پرورش از طریق سایت اینترنتی این وزارتخانه اعلام شد.
به گزارش خبرنگار بازارکار شرکت‌کنندگان در این آزمون استخدامی در استان‌های مختلف می‌توانند جهت آگاهی از نتایج آزمون به پایگاه اینترنتی وزارت آموزش و پرورش به نشانwww.medu.ir مراجعه و با وارد کردن شماره کد داوطلبی نسبت به نتیجه آزمون اطلاع یابند.
طبق اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عبدالامیر عرفی گفت: حدنصاب نمره قبولی در این آزمون  کسب50 درصد امتیازات نمره کتبی عمومی و تخصصی که بر اساس سابقه کار اعم از حق التدریس ، نهضت سواد آموزی ویا شرکت خدمات آموزشی می باشد موثر است.
بر اساس این گزارش آن دسته از پذیرفته شدگان این آزمون که از بین آموزشیاران نهضت سواد آموزی می باشنددر اولویت استخدام قرار گرفته و در صورت عدم قبولی کماکان به صورت آموزشیار مشغول به کار خواهند بود.
وی در ادامه اظهار داشت : کلیه  شرکت کنندگان در آزمون در کسب  امتیاز حد نصاب، در صورت نیاز وزارت آموزش و پرورش به شکل معلم حق التدریس به کار گرفته و در اولویت استخدام خواهندبود .
رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش همچنین در گفت و گو با پانا با اشاره به برگزار شدن آزمون تعیین اولویت استخدام، در 235 حوزه امتحانی در سراسر کشورافزود: تعداد کل شرکت کنندگان در این آزمون 54053 نفر بوده است که از این تعداد 30648 نفر را آموزشیاران نهضت سواد آموزی سراسر کشور تشکیل داده اند.
وی ادامه داد: تعداد 23405 نفر از شرکت کنندگان نیز از نیروهای شرکتی و حق التدریس که فعالیت های آن ها به صورت غیر مستمر بوده است شرکت کرده اند.
عرفی منظور از نیروهای شرکتی را همان نیروهای خدماتی که در آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند عنوان کرد. 
وی تصریح کرد: استان «فارس» با بیش از 4 هزار و 850 نفر بیشترین آمار شرکت‌کنندگان و استان «چهارمحال و بختیاری» با حدود 400 نفر، کمترین میزان شرکت‌کنندگان در این آزمون را داشته اند. 
گفتنی است تعداد پذیرفته شدگان در آزمون تعیین اولویت استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در حدود 16 هزار نفر خواهد بود.
شایان ذکر است که این آزمون در اجرای تبصره 7 ماده 17 قانون الحاق سه ماده ودو تبصره به قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی مصوب 7/10/89 مجلس شورای اسلامی و به منظور تعیین تکلیف افراد مشمول ماده مذکور با رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوط آزمون تعیین اولویت استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی  در تاریخ 3/4/90 برگزار شد.
 
1
نویسنده : م.ف : ۱:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم