مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما

سوالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور

منابع آزمون اشد،دانلود منابع آزمون کارشناسی ارشد،پذیرش دانشجوی ارشد بدون کنکور،دانلود سوالات ارشد،آخرین اخبار کنکور ارشد،نتایج ارشد رشته،دفترچه کارشناسی ارشد، سوالات ارشد سراسری، کارشناسی ارشد رشته، آزمون ارشد، konkor arshad، نمونه سوالات ارشد، دانلود نمونه سوالات ارشد، نمونه سوال ارشد، ارشد، سوالات سالهای گذشته ارشد، سوالات سالهای قبل، سوالات گذشته، دانلود کلید سال88، دانلود سوالات با پاسخنامه، سوالات با کلید، سوالات کارشناسی ارشد، رشته کارشناسی ارشد، سوالات آزمون استخدامی،سوالات عمومی آزمون اس

استخدام در شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش

استخدام در شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش  
شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود درمناطق عملیاتی و خارج از شهر تهران استخدام می‌کند.
به گزارش‌خبرنگار بازارکار، شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش ازمیان واجدین شرایط مرد از طریق برگزاری‌آزمون های‌کتبی و روانشناختی (شغلی) ،مصاحبه فنی، تخصصی و طب صنعتی‌گزینش و استخدام می نماید.
براین اساس از دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی در رشته های مدیریت، فنی صنایع ، مکانیک ، برق ، شیمی ، آمار،حسابداری و کارشناسی در رشته های مهندسی نفت ، مهندسی شیمی ،مهندسی مکانیک،مهندسی برق، مهندسی صنایع ،مهندسی عمران،مهندسی مواد،مهندسی کامپیوتر،مهندسی ایمنی ،مهندسی دریا، مهندسی هوانوردی ،مدیریت، علوم اجتماعی ،روانشناسی ،شیمی ،حسابداری ،زمین شناسی ،مهندسی محیط زیست ، حقوق،بهداشت حرفه ای ، علوم ارتباطات اجتماعی ،آمار، علوم تغذیه دعوت به همکاری می شود.
حداکثر سن برای داوطلبان مقطع کاردانی 26 سال (متولدین 64/1/1 به بعد) و کارشناسی 30 سال (متولدین 60/1/1 به بعد ) می باشد.
همچنین حداقل معدل برای داوطلبان بامدرک تحصیلی کاردانی و کارشناسی 13 می باشد.
کلیه داوطلبان بومی از امتیازات ویژه استانی مربوطه برخوردار خواهند بود.

بنا بر این گزارش، متقاضیان استخدام می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات استخدام و تبصره های مربوط به شرایط سن، معدل، همچنین ثبت‏نام برای شرکت در آزمون استخدامی از 8 تا 17 تیرماه امسال به پایگاه اطلاع رسانی http://azmoon.nioc.ir مراجعه کنند.
نویسنده : م.ف : ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام مجلس شورای اسلامی سال 90

مجلس شورای اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای از استخدام در مشاغل مختلف خبر داده است.
مجلس طی اطلاعیه‌ای در سایت‌های سازمان سنجش و مجلس شورای اسلامی اعلام نموده است به منظور تامین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز خود، افراد واجدشرایط را از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه، گزینش و با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور استخدام می‌نماید.
براین اساس، از دانش‌آموختگان 51 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا دعوت به همکاری می‌شود.
دارا بودن حداقل معدل 16 از جمله شرایط گزینش اعلام شده است.
به علاوه حداکثر سن 40 سال تمام می‌باشد.
داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون می‌بایست از تاریخ 14 تیر ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون خویش اقدام نمایند.

آگهی استخدام مجلس شورای اسلامی در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در سال 1390

 


متقاضیان جهت اطلاع از شرایط و رشته های مورد نیاز می توانند فایل پیوست را دانلود نمایند.


رشته های تحصیلی و شغلی مورد نیاز : حسابداری ، مدیریت مالی ، ارتباطات ، امور فرهنگی ، روابط عمومی ، مدیریت دولتی ، مدیریت صنعتی ، مجموعه علوم تربیتی ( کلیه گرایشها ) ، مهندسی صنایع ، مجموعه مدیریت ، مهندسی کامپیوتر ، IT ، مخابرات ، حقوق ، فقه و حقوق ، فقه و مبانی حقوق ، علوم سیاسی ، روابط سیاسی ، ادبیات فارسی ، عربی ، ادبیات عرب ، اقتصاد ، امور فرهنگی ، علوم اجتماعی ،  علوم دفاعی

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس اینترنتی سازمان سنجش مراجعه نمایید :
www.sanjesh.org


تاریخ برگزاری آزمون استخدامی : 1390/04/17


فرم استخدام

نویسنده : م.ف : ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جزییات استخدام 4900 نفری در شرکتهای نفتی (30/4/1390)

خبرگزاری فارس: مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، سهمیه بندی در نظر گرفته شده برای استخدام نیروی انسانی در شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران را اعلام کرد.

به گزارش فارس به نقل از شرکت ملی نفت ایران، عباس خنیفر؛ مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این مطلب که مجوز جذب 4907 نفر نیروی انسانی در شرکت ملی نفت ایران صادر شده است، به تشریح جزییات استخدام نیروی انسانی در شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران پرداخت.
وی گفت: بنابر سهمیه شرکت ملی نفت ایران برای استخدام نیروی انسانی در شرکت های تابعه قرار شد که 736 نفر در شرکت نفت فلات قاره ایران، 375 نفر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، 816 نفر در شرکت ملی حفاری ایران، 1422 نفر در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، 838 نفر در شرکت نفت و گاز پارس، 457 نفر در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، 164 نفر در شرکت پایانه های نفتی ایران و 99 نفر در شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان جذب شوند.
خنیفر با اعلام این مطلب که کمینه مدرک تحصیلی در نظر گرفته شده برای نیروهای تازه استخدام کاردانی خواهد بود، افزود: کسب مجوز استخدام فارغ التحصیلان برتر دانشگاه آزاد نیز در سال جاری محقق شد که گام مثبتی در جهت افزایش بهره وری در صنعت نفت به شمار می رود.
خنیفر همچنین از جذب 121 نفر از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در شرکت ملی نفت ایران خبر داد و افزود: جذب فارغ التحصیلان ممتاز از طریق مصاحبه ای که در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد، صورت گرفته است و این روال در اردیبهشت ماه نیز ادامه پیدا کرد که بنابر آن 434 نفر از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهی در این دو مقطع شناسایی و جهت طی مراحل گزینش، معرفی شده اند.

 

توقف طرح جذب فارغ التحصیلان ممتاز لیسانس بدون آزمون

 

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران درباره آخرین مصوبات جذب نیروی انسانی نیز گفت: جذب و استخدام فارغ التحصیلان ممتاز در مقطع لیسانس بدون آزمون منتفی شده است و قرار است تمامی فارغ التحصیلان این مقطع از طریق آزمون گزینش شوند.
وی ادامه داد: در صورت قبولی فارغ التحصیلان ممتاز این مقطع در آزمون کتبی و شفاهی، مزایای مخصوص ممتازین برای این نیروها اعمال خواهد شد.
خنیفر همچنین گفت: مصوبه دیگر هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران در خصوص گزینش نیروی انسانی شامل استخدام قطعی نیروهایی است که مراحل گزینش آن ها بیشتر از سه ماه به طول بینجامد.
وی توضیح داد: گزینش باید در مدت یک ماه نتایج حاصل از بررسی جذب نیرو را اعلام بکند، پس از آن استفاده از خدمات نیروی انسانی مورد نظر در شرکت ملی نفت ایران صورت گرفته و در صورتی که پس از سه ماه از سوی گزینشی پاسخی دریافت نشود، جذب و استخدام نیرو قطعی خواهد بود.

نویسنده : م.ف : ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

راهنمای آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران

مـقدمـه:

شرکت ملی نفت ایران به منظورتأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت خدمت در شرکتهای نفت فلات قاره ایران (داوطلبان سراسر کشور) و نفت مناطق مرکزی (داوطلبان بومی استانهای فارس، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه ایلام و لرستان) از بین واجدین شرایط مرد در مقطع تحصیلی دیپلم، کاردانی، کارشناسی (لیسانس ) از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه فنی/ تخصصی و روانشناختی ، طب صنعتی و گزینش استخدام می نماید.

مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره : جزایر خارک، لاوان، سیری، منطقه بهرگان و سکوهای بهره برداری نفت مستقر در خلیج فارس .

مناطق عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی :مناطق آغار و دالان ، سروستان و سعادت آباد، دی و سفید زاخور، قشم و سرخون ، ناروکنگان ، نفت شهر، تنگ بیجار ، چشمه خوش ، دهلران و سرکان مالکوه .

تذکر 1: داوطلبان در صورت پذیرش نهایی ملزم به ارائه تعهد محضری مبنی بر 7 سال خدمت در مناطق عملیاتی  می باشند.

تذکر 2: اشتغال در شرکت نفت فلات قاره ایران به صورت اقماری(دو هفته کار در یکی از مناطق عملیاتی فوق و دو هفته استراحت) می باشد.

تذکر 3: ایاب و ذهاب کارکنان به مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره از مبادی تهران، اصفهان، شیراز و اهواز با هواپیما به عهده شرکت می باشد.

تذکر 4:اشتغال در شرکت نفت مناطق مرکزی بصورت اسکان بوده و بطور کلی تعیین محل خدمت و وضعیت اشتغال پذیرفته شدگان نهایی به عهده شرکت می باشد.

تذکر 5: در رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی طبق دستورالعمل استخدام وزارت نفت، فارغ التحصیلان ممتاز در اولویت اول جذب قرارداشته و درصورت عدم تامین نیرو از بین این دسته ازمتقاضیان، از پذیرفته شدگان آزمون کتبی جهت انجام مصاحبه دعوت خواهد شد.

تذکر 6:کارکنان قراردادی موقت ( مدت معین) و پیمانکاری شاغل در صنعت نفت در صورت دارا بودن شرایط استخدام میتوانند بدون توجه به جنسیت ( به غیر از مقطع تحصیلی دیپلم برای خانمها ) در رشته تحصیلی مرتبط با مدرک تحصیلی در آزمون استخدامی شرکت نمایند.


الف ـ شرایط داوطلبان استخدام
1- شرایط عـمومی :
1ـ1ـ تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران و متدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور
1ـ2ـ عدم سوء پیشینه کیفری
1ـ3ـ داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی به تائید سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت (طب صنعتی)
1ـ4ـ دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم کامپیوتری در زمان ثبت نام
1ـ‎5ـ عدم اشتغال و تعهد به کار به صورت پیمانی، آزمایشی و رسمی در سازمانها و موسسات دولتی و مراکز وابسته به آن و همچنین عدم استخدام بصورت پیمانی یا رسمی در واحدهای تابعه صنعت نفت (شرکت ملی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش و شرکتهای فرعی آنها)

2- شـرایط سـنی :
حداکثر سن برای داوطلبان مقطع دیپلم 23 سال (متولدین 1/1/64 و بعد از آن)، کاردانی26 سال (متولدین 1/1/61 و بعد از آن) کارشناسی30 سال (متولدین 1/1/57 و بعد از آن) می باشد.
2-1-مدت زمان خدمت سربازی به حداکثرسن داوطلبان افزوده می شود.
2-2- مدت سابقه کار معتبر، مفید و مرتبط با مدرک تحصیلی و شغل مورد نظر(به شرط پرداخت حق بیمه)، حداکثر به میزان 5 سال به سقف سنی فوق افزوده می شود(ارائه گواهی معتبر الزامی است).
2-3- مدت زمان سابقه کار تمام وقت بصورت پیمانکاری طرف قرارداد واحدهای تابعه صنعت نفت و یا قراردادی موقت(مدت معین) به حداکثر سن افزوده می شود(ارائه گواهی های معتبر الزامی است).
2-4- شرط حداکثر سن در مورد ایثارگران با رعایت موارد ذیل افزایش می یابد:
الف -داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل به طور داوطلبانه حضور داشته اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب دراثر مجروحیت
ب - داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضد انقلاب درآمده اند، به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه
ج - افراد خانواده شهدا و مفقودالاثرها(همسر، فرزندان، برادروخواهر)، جانبازان و آزادگان حداکثر به میزان 5 سال
2-5- شرط حداکثر سن برای داوطلبان بومی تا سه سال قابل افزایش است.
2-6- کارمندان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک تحصیلی می باشند از شرط سنی معاف هستند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر
اینجا کلیک کنید
نویسنده : م.ف : ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام وزارت نفت در سال 90

استخدام وزارت نفت در سال 90

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، سهمیه بندی در نظر گرفته شده برای استخدام نیروی انسانی در شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران را اعلام کرد.


به گزارش روابط عمومی شرکت ملی نفت دو شرکت ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده های نفتی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود برای خدمت در مناطق عملیاتی و خارج از کلان شهر تهران از میان واجدان شرایط مرد در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی از طریق برگزاری آزمون های کتبی و روان شناختی، مصاحبه فنی و تخصصی، طب صنعتی و گزینش استخدام می کند.

این گزارش حاکی است شـرایط سـنی داوطلبان مقطع کاردانی 26 سال (متولدان 1/1/64 و به بعد) و مقطع کارشناسی 30 سال (متولدان 1/1/60  بعد) و حداقل معدل برای داوطلبان با مدارک تحصیلی کاردانی و کارشناسی 13 است.

بنا بر این گزارش، متقاضیان استخدام می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات استخدام و تبصره های مربوط به شرایط سن، معدل، همچنین ثبت‏نام برای شرکت در آزمون استخدامی از 8 تا 17 تیرماه امسال به پایگاه اطلاع رسانی http://azmoon.nioc.ir مراجعه کنند.

همچنین به گزارش مشرق به نقل از شرکت ملی نفت ایران، عباس خنیفر؛ مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این مطلب که مجوز جذب 4907 نفر نیروی انسانی در شرکت ملی نفت ایران صادر شده است، به تشریح جزییات استخدام نیروی انسانی در شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران پرداخت.

وی گفت: بنابر سهمیه شرکت ملی نفت ایران برای استخدام نیروی انسانی در شرکت های تابعه قرار شد که 736 نفر در شرکت نفت فلات قاره ایران، 375 نفر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، 816 نفر در شرکت ملی حفاری ایران، 1422 نفر در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، 838 نفر در شرکت نفت و گاز پارس، 457 نفر در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، 164 نفر در شرکت پایانه های نفتی ایران و 99 نفر در شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان جذب شوند.

خنیفر با اعلام این مطلب که کمینه مدرک تحصیلی در نظر گرفته شده برای نیروهای تازه استخدام کاردانی خواهد بود، افزود: کسب مجوز استخدام فارغ التحصیلان برتر دانشگاه آزاد نیز در سال جاری محقق شد که گام مثبتی در جهت افزایش بهره وری در صنعت نفت به شمار می رود.

خنیفر همچنین از جذب 121 نفر از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در شرکت ملی نفت ایران خبر داد و افزود: جذب فارغ التحصیلان ممتاز از طریق مصاحبه ای که در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد، صورت گرفته است و این روال در اردیبهشت ماه نیز ادامه پیدا کرد که بنابر آن 434 نفر از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهی در این دو مقطع شناسایی و جهت طی مراحل گزینش، معرفی شده اند.

توقف طرح جذب فارغ التحصیلان ممتاز لیسانس بدون آزمون

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران درباره آخرین مصوبات جذب نیروی انسانی نیز گفت: جذب و استخدام فارغ التحصیلان ممتاز در مقطع لیسانس بدون آزمون منتفی شده است و قرار است تمامی فارغ التحصیلان این مقطع از طریق آزمون گزینش شوند.

وی ادامه داد: در صورت قبولی فارغ التحصیلان ممتاز این مقطع در آزمون کتبی و شفاهی، مزایای مخصوص ممتازین برای این نیروها اعمال خواهد شد.

خنیفر همچنین گفت: مصوبه دیگر هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران در خصوص گزینش نیروی انسانی شامل استخدام قطعی نیروهایی است که مراحل گزینش آن ها بیشتر از سه ماه به طول بینجامد.

وی توضیح داد: گزینش باید در مدت یک ماه نتایج حاصل از بررسی جذب نیرو را اعلام بکند، پس از آن استفاده از خدمات نیروی انسانی مورد نظر در شرکت ملی نفت ایران صورت گرفته و در صورتی که پس از سه ماه از سوی گزینشی پاسخی دریافت نشود، جذب و استخدام نیرو قطعی خواهد بود.

نویسنده : م.ف : ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت

سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت
این سوالات شامل زبان انگلیسی- ادبیات فارسی- کامپیوتر می باشد.
1-سوالات زبان انگلیسی مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت و شرکتهای تابع با پاسخنامه
2-سوالات زبان و ادبیات فارسی مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت و شرکتهای تابع با پاسخنامه
3-سوالات کامپیوتر مربوط به آزمونهای استخدامی شرکت ملی نفت و شرکتهای تابع با پاسخنامه
همراه سوالات فوق که سوالات اصل آزمون استخدامی وزارت نفت می باشد سوالات زیر نیز ارسال میشود.(سوالات زیر بدون کلید می باشند.کلید سوالات منتشر نشده و در هیچ جا موجود نیست)
1-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 19 تیر 88
2-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 18 مرداد 87 (سری دوم)
3-سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت مورخ 18 مرداد 87 (سری سوم)
4- 80 سوال هوش و استعداد شغلی مربوط به آزمون شرکت نفت


فایل سوالات از طریق ایمیل و در مدت زمان 24 ساعت ارسال می شود در صورتی که تمایل دارید از این سوالات را دریافت نمایید به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید.و یا اینجا کلیک نمایید
رمز موفقیت در تکرار، مکرار است.
به علت تشابه سوالات آزمونهای استخدامی هر سال نسبت به سالهای گذشته، مطالعه نمونه سوالات سالهای گذشته می تواند راهکاری مناسب جهت افزایش اطلاعات ، مرور دانستها و آشنایی با نحوه سوالات و در نتیجه افزایش احتمال قبول شدن در آزمونهای استخدامی باشد. لذا جهت موفقیت بیشتر در آزمونهای استخدامی پیشنهاد می شود حتما نمونه سوالات سالهای قبل را مطالعه نمائید
ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com
mory1360@gmail.com
تلفن:09358547794
برای دریافت سوالات به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید. و یا اینجا کلیک نمایید

نویسنده : م.ف : ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام سازمان بورس و اوراق بهادار

سازمان بورس و اوراق بهادار جهت تکمیل نیروی انسانی متخصص مورد نیاز خود در تهران از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی به شرح زیر دعوت به همکاری می نماید .
موقعیت های شغلی
عنوان شغل
فرم استخدام
مدیریت IT/ مهندسی IT
مهندس کامپیوتر (نرم افزار)
حقوق، جزا، اقتصادی، مالکیت فکری
مهندسی کامپیوتر (سخت افزار)
فناوری اطلاعات
حسابداری

مدرک تحصیلی رشته تحصیلی حداقل تجربه کاری نوع تجربه کاری
لیسانس مدیریت مالی، اقتصاد، حسابداری و حقوق 2 سال حسابرسی، حسابداری، حقوق
قوق لیسانی و بالاتر مدیریت مالی، اقتصاد، حسابداری و حقوق 2 سال حسابرسی، حسابداری، حقوق
متقاضیان واجد شرایط می­توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا تکمیل فرم استخدام به آدرس اینترنتی http://emp.seo.ir مراجعه نمایند. .


برای کسب اطلاعات بیشتر به نشریه بازار کار شماره 615 مراجعه نمایید

 

نویسنده : م.ف : ٦:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام حسابدار و کمک حسابدار

حسابدار(ارشد)
16013725.jpg
29613412.jpg
28812986.jpg
[کارشناس حسابداری]
کارشناس حسابداری

, کارشناس حسابداری , بصورت تمام وقت , باحداقل 5سال سابقه کارجهت , شرکت فنی ومهندسی،عمرانی , (افراد آشنابه نرم افزار , رایورز دراولویت می باشند)
22368625
[لیسانس‌حسابداری]
لیسانس‌حسابداری

, لیسانس حسابداری , خانم مسلط به سیستم حسابدار , وانبارداری آشنابه برنامه همکاران , سیستم ونوید درمنطقه اتوبان , تهران -کرج ایستگاه مترو وردآورد
فاکس: 44989208 تلفن: 44989201
[مسئول حسابداری]
مسئول حسابداری

, مسئول حسابداری , لیسانس حداقل7سال تجربه , مسلط به تدبیر , و حسابداری پیمانکاری , تمام وقت , info@mhertebat.com
فاکس 88901214
[یک‌شرکت‌‌سرمایه‌گذاری]
یک‌شرکت‌‌سرمایه‌گذاری

, یک شرکت سرمایه گذاری , نیاز به همکاری افراد ذیل دارد , 1- کارشناس ارشد حسابداری , با سابقه 8سال حسابرسی , 2- کارشناس ارشد اقتصاد , با سابقه 10سال , متقاضیان رزومه کاری خود را , به شماره تلفن زیر ارسال نمایند ,
22843991
37411399.jpg
حسابدار ارشد
[موسسه‌حسابرسی‌به‌‌تعدادی]
موسسه‌حسابرسی‌به‌‌تعدادی

, موسسه حسابرسی به تعدادی , کارمندحسابرس وحسابرس ارشد , و سرپرست با سابقه کارنیازدارد
88543882
[لیسانس‌حسابداری‌خانم‌آشنا]
لیسانس‌حسابداری‌خانم‌آشنا

, لیسانس حسابداری خانم آشنا , به همکاران سیستم با3سال سابقه
فکس 88529646 5 – 88529641

حسابدار
39312574.jpg
21115696.jpg
حسابدار
27317842.jpg
[علاقمندان به حسابداری]
علاقمندان به حسابداری

, علاقمندان به حسابداری , حتی بی تجربه برای اشتغال باارائه , سابقه کاری(پشتیبانی درحین کار)
(انقلاب) 22676755
[به دو نفر حسابدار]
به دو نفر حسابدار

, به دو نفر حسابدار , و کمک حسابدار نیازمندیم , تماس تا یکهفته 9 الی 18
66978652
[اولین‌شرکت‌استخدام‌کننده]
اولین‌شرکت‌استخدام‌کننده

, اولین شرکت استخدام کننده , (حتی بدون تجربه)باارائه نرم افزار , ویک جلسه رایگان باتضمین
66907845
[یک‌موسسه‌حسابرسی‌معتبر]
یک‌موسسه‌حسابرسی‌معتبر

, یک موسسه حسابرسی معتبر , تعدادی حسابرس باحداقل , 3 سال سابقه نیازمنداست
22351743 – 22356108
33012085.jpg
4ستون3کادرحسابدار33012085
28812992.jpg
29613420.jpg
[یک شرکت معتبر]
یک شرکت معتبر

, یک شرکت معتبر , به یک نفر حسابدارخانم , مسلط به پیمانکاری،اموربیمه , و مالیات بصورت تمام وقت , نیازمند است
(داخلی101) 22263044 info@trtco.com
[به یک نفر خانم فوق دیپلم]
به یک نفر خانم فوق دیپلم

, به یک نفر خانم فوق دیپلم , حسابداری با حداقل 2سال , سابقه کار نیازمندیم
88481084 – 88719111
[یک‌شرکت‌معتبر‌بازرگانی]
یک‌شرکت‌معتبر‌بازرگانی

, یک شرکت معتبر بازرگانی , جهت تکمیل کادر خود , به تعدادی حسابدار خانم , با مدرک تحصیلی لیسانس , و بالاتر نیازمند است.
اقدام نمایند. com. acc@iranestekhdam از طریق ایمیل متقاضیان جهت ارسال رزومه
[به یک حسابدارحرفه‌ای خانم ]
به یک حسابدارحرفه‌ای خانم

, به یک حسابدارحرفه ای خانم , مسلط به نرم افزار هلو , نیازمندیم.تمام وقت
66214689 و 66237783
28013393.jpg
[حسابدار]
حسابدار

, حسابدار , شرکت صنعتی درغرب تهران , باتجربه جهت سرپرستی , امورمالی و اداری
Job@santamco.com فاکس : 66816581 تلفن : 66796123
[حسابـدار خانــم]
حسابـدار خانــم

, حسابدار خانم , آشنا به نرم افزار هلو , و سابقه کار نیازمندیم
5 – 2208140 – 0261
[یکنفرخانم ‌یاآقاجهت‌حسابداری]
یکنفرخانم ‌یاآقاجهت‌حسابداری

, یکنفرخانم یاآقاجهت حسابداری , تمام وقت آشنابه نرم افزارهلو , behinesazi@ymail.com
22302666
اطلاعات بیشتر

, شرکت بازرگانی در شرق تهران , به حسابدار بامدرک لیسانس حداقل 5سال سابقه کار مرتبط , مسلط به نرم افزارهای مالی word,Excel , نیازمند است
77347345 و 77342371 hr@nbmmachinery.com
[به‌یک نفر حسابدار آشنا به ]
به‌یک نفر حسابدار آشنا به

, به یک نفر حسابدار آشنا به , نرم افزار هلو و زبان انگلیسی , تمام وقت نیازمندیم
33551803ـ33513107

حسابدار
[حسابدار خانم با سابقه کار]
حسابدار خانم با سابقه کار

, حسابدار خانم با سابقه کار , مسلط به تایپ و کامیپوتر , تماس 10 الی 16
66356581
[به‌یک‌حسابدار‌خانم‌با‌تجربه‌]
به‌یک‌حسابدار‌خانم‌با‌تجربه‌

, به یک حسابدار خانم با تجربه , مسلط به نرم افزار های مالی , تمام وقت ترجیحا ساکن غرب نیازمندیم
فکس 44608033
[به یک نفر خانم]
به یک نفر خانم

, به یک نفر خانم , کارمند دفتر , آشنا به حسابداری نیازمندیم
44450010
[حسابدار مسلط به نرم‌افزارهلو]
حسابدار مسلط به نرم‌افزارهلو

, حسابدار مسلط به نرم افزارهلو , آشنا به امور اداری جهت کاردر , شرکت بازرگانی وپخش نیازمندیم
88539585
[حسابدار آقا]
حسابدار آقا

, حسابدار آقا , پاره وقت , ترجیحا ساکن شرق تهران ,
09126397674 09125065459 77333481
[شرکت معتبر بازرگانی]
شرکت معتبر بازرگانی

نویسنده : م.ف : ٦:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

امکان تغییر اولویت در انتخاب رشته کنکور ارشد پزشکی/ افزایش ظرفیت پذیرش

امکان تغییر اولویت در انتخاب رشته کنکور ارشد پزشکی/ افزایش ظرفیت پذیرش
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز انتخاب رشته کنکور ارشد پزشکی از 28 خرداد خبر داد و گفت: داوطلبان در مدت زمان تعیین شده می توانند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد پزشکی را انجام دهند.

دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کلیه داوطلبان می توانند در روزهای 28 خرداد تا 3 تیرماه همزمان با انتخاب محل تحصیل، کارت ورود به جلسه آزمون را نیز دریافت کنند.

وی درباره افزایش ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی گفت: ظرفیت برخی از رشته ها افزایش خواهند یافت و در زمان مقتضی به داوطلبان اطلاع رسانی می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: آزمون در روزهای ابتدایی تیرماه برگزار می شود اما افراد پس از اعلام ظرفیت ها و برگزاری آزمون، در صورت افزایش ظرفیت در رشته مورد علاقه داوطلب می توانند نسبت به تغییر اولویت های انتخابی خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت اولیه پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد پزشکی همزمان با انتخاب رشته داوطلبان منتشر می شود.

به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در 54 رشته برگزار می شود که بر اساس اعلام مرکز سنجش، آزمون 19 رشته در نوبت صبح 2 تیرماه، آزمون 16 رشته در نوبت عصر 2 تیرماه و آزمون 19 رشته در نوبت صبح 3 تیرماه به طور همزمان در سراسر کشور در 24 شهر و با رقابت حدود 53 هزار نفر برگزار خواهد شد.

نویسنده : م.ف : ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

افزایش 2 برابری پذیرش دانشجوی بورسیه خارجی از سال آینده

افزایش 2 برابری پذیرش دانشجوی بورسیه خارجی از سال آینده

خبرگزاری فارس: معاون دانشجویی وزارت علوم از افزایش پذیرش دانشجویان بورسیه خارجی از مهرماه سال آینده خبر داد.


محمود ملاباشی معاون دانشجویی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه آیین‌نامه دانشجویان بورسیه خارجی وزارت علوم تغییر می‌کند، گفت: در آیین‌نامه جدید تسهیلات بیشتری برای دانشجویان بورسیه خارجی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به افزایش تعداد پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کشور گفت: وزارت علوم برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا در مهر سال آینده پذیرش دانشجویان بورسیه خارجی را 2 برابر کند.

معاون دانشجویی وزارت علوم گفت: با تغییر آیین‌نامه دانشجویان بورسیه خارجی آمار این دانشجویان با توجه به آمار فعلی 2 برابر می‌شود.
نویسنده : م.ف : ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تأکید یک نماینده بر توسعه تحصیلات‌تکمیلی در استا‌ن‌های مرزی

تأکید یک نماینده بر توسعه تحصیلات‌تکمیلی در استا‌ن‌های مرزی

خبرگزاری فارس: یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید با توسعه تحصیلات تکمیلی خصوصاً در استان‌های مرزی از برون رفت‌های دانشجویان برای تحصیل جلوگیری کرد.


حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی نماینده اردبیل و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرایی شدن ابعاد مختلف نقشه جامع علمی کشور به خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: باید دانشگاه‌ها در چارچوب نقشه جامع علمی از نظر علمی متناسب با آخرین تحولات به روز شوند.

وی همچنین تأکید کرد: باید تحصیلات تکمیلی مخصوصاً در استان‌های مرزی گسترش پیدا کند و از برون رفت‌هایی همچون سفر دانشجویانی که برای تحصیل حتی به کشورهای همسایه می روند و سپس با فرهنگی دیگر به کشور بازمی‌گردند، جلوگیری شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر ارجحیت کیفیت بر کمیّت تأکید کرد و گفت: باید رشد علمی مراکز آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد و سطح کیفیت تدریس در جامعه افزایش یابد و در همین راستا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر اساس منویات مقام معظم رهبری لایحه‌ای را تصویب کرد که در صحن علنی مجلس هم به تصویب نمایندگان ملت رسید و شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی هم بر آن صحه گذاشت.

حجت‌الاسلام موسوی در پایان بر لزوم اجرای دقیق لایحه مذکور تأکید کرد و گفت که با تجاری سازی علم، می‌توان به بالندگی کافی در منطقه دست یافت.
انتهای پیام/

نویسنده : م.ف : ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

راهکار های عملی برای اخذ پذیرش تحصیلی رایگان و بورسیه خارج کشور 2011

آیا می دانید با هر شرایطی می توانید از یکی از دانشگاههای خارجی پذیرش بگیرید؟

در این مجموعه بی نظیر و استثنایی سعی شده است هرآنچه که برای اخذ پذیرش و بورس تحصیلی از دانشگاه های خارج کشور باید بدانید از الف تا ی شرح داده شود.

راهنمای جامع روش های اخذ پذیرش و بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا هم اکنون در اختیار شماست..

بانک اطلاعاتی جامع و به روز شده از شرایط تحصیلی و اقامتی کلیه کشورها – تمامی رشته ها

در این مجموعه خواهید یافت:

- شرایط و ملزومات اخذ پذیرش و بورس تحصیلی در هر کشور (آمریکا،کانادا،سوئد،مالزی،هندو..) به صورت پله به پله از اخذ مدرک زبان TOEFL، IELTS ، GRE و نامه نگاری با اساتید تا اخذ پذیرش و بورس تحصیلی

- فرمت و نحوه نامه نگاری برای اساتید دانشگاه ها.

- چگونه نظر اساتید را به خودمان جلب کنیم و از آنها بورس تحصیلی بگیریم؟

- در نامه چه بنویسیم؟

- نحوه نوشتن رزومه ، SOP و توصیه نامه.

- در معرفی بر روی هوش و استعداد خود تاکید کنیم یا بر روی پشتکار خود؟

- ده ها نمونه رزومه(CV)، پروپوزال و SOP موفق از دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی و پذیرش از بهترین دانشگاه های آمریکا و اروپا شده اند.

- هزینه های زندگی دانشجویی در هر کشور.

- معرفی دانشگاه های رایگان دنیا در مفطع کارشناسی ارشد.

- معرفی کشور هایی که دانشجویان در آنها اجازه کار دارند.

- لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در هر کشور تا هر مقطع تحصیلی.

-روش های کم رنگ کردن معدل پایین در پیش چشم دانشگاه مورد نظر!

-معرفی کتاب ها و مراجع معتبر برای آمادگی آزمون های  و GRE TOEFL و IELTS

-تجربیات شخصی دانشجویان موفق در خارج از کشور (دانشگاه های MITو Harvard)

و…

لزومی ندارد که پول خود را برای دانستن نکات فوق و تجربیات دیگران، بابت مشاوره و به موسسات اعزام دانشجو هدر دهید..
در این مجموعه پاسخ تمامی پرسش های شما و راهکارهای مناسب وجود دارد..

مجموعه ای بی نظیر برای کسانی که قصد ادامه تحصیل و اقامت در کشورهای دیگر را دارند که در هیچ کجا مشابه آن را نخواهید یافت.

بیش از ۱۰۰۰ صفحه جزوه دیجیتالی و مطالب pdf


همراه با هدیه ویژه فروشگاه : ۲۰۰ مگابایت کتاب های آموزشی و نمونه سوالات آزمون GRE برای موفقیت بیشتر شما

و همیشه به یاد داشته باشید که      اطلاعات لازمه موفقیت است

نوع محصول : سی دی

فرمت محصول : PDF (کتاب الکترونیکی)

قابل اجرا در : فقط کامپیوتر

روش خرید پستی:
ابتدا تحویل کالا درب منزل شما سپس دریافت مبلغ توسط مأمور پست (تحت پوشش شرکت پست ایران) برای دریافت از طریق پست به انتهای آگهی بروید و  بر روی گزینه خرید پستی کلیک نمایید. بعد از اتمام مراحل ثبت نام حتما شماره پیگیری صادر شده از طریق سایت را یادداشت فرمایید. بسته شما ظرف مدت 2 تا 8 روز کاری به دست تان میرسد. اگر بسته شما ظرف این مدت به دست تان نرسید با ما از طریق ایمیل های زیر مکاتبه نمایید.
ارسال کالای شما به تمامی نقاط ایران بین 2 تا 8 روز (بـا سیستم پست پیشتاز و قابلیت رهگیری کالا)
پشتیبانی تمام وقت از خرید شما تلفنـی ، آنـلاین و یا پست الکترونیک ( خرید با اطمینان کامل )
ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com
mory1360@gmail.com
تلفن:09358547794

برای خرید پستی کلیک کنید  و یا به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید
نویسنده : م.ف : ٧:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نحوه برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش دو هفته دیگر اعلام می‌شود

 حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد آموزش و پرورش که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش طی فراخوانی در دو هفته آینده چگونگی برگزاری آزمون استخدامی 40 هزار نفری در این وزارتخانه را اعلام می‌کند.
وی افزود: این آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله نخست به صورت عمومی و کلی در کشور برگزار می‌شود و سه برابر ظرفیت یعنی 120 هزار نفر پذیرفته می‌شوند.
حاجی‌بابایی ادامه داد: در مرحله دوم، سهمیه‌بندی مشخص می‌شود و افراد ساکن در هر شهرستان در اولویت هستند.
وی تصریح کرد: معلمان حق‌التدریس دارای مدرک لیسانس با 4 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش، دارندگان مدرک کاردانی با 5 سال سابقه و دارندگان مدرک دیپلم با 7 سال سابقه جزء 26 هزار معلم حق‌التدریس هستند که طبق قانون مجلس به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.
حاجی‌بابایی ادامه داد: سهمیه استان‌ها و رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در روزنامه‌های کثیرالانتشار اعلام می‌شود.
وی افزود: وزارت آموزش و پرورش برای اینکه حق کسی ضایع نشود و در عین حال قانون مجلس به درستی اجرا شود، دقت بسیاری در تنظیم آیین‌نامه استخدامی این وزارتخانه به کار گرفته است.

*‌ استخدام 40 هزار نفر از طریق آزمون

وزیر آموزش و پرورش گفت: در مناطق بسیار دور و بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری می‌توانیم به طور استثناء افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند را نیز استخدام کنیم و خانواده معظم شهدا نیز که دارای دیپلم تخصصی یا کاردانی باشند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
وی گفت: منابع آزمون مرحله اول را در وقت مقتضی اعلام می‌کنیم و مرحله دوم آزمون تخصصی‌تر و همراه با مصاحبه خواهد بود و در مصاحبه عملی، ویژگی ظاهری فرد و ویژگی علمی او مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش 20 هزار مربی ورزش، 10 هزار نفر مشاور، 10 هزار نفر نیروهای متخصص در قسمت‌های گوناگون به ویژه هنرستان نیاز خواهد داشت.
وی در مورد تکلیف نیروهای آزاد و شرکتی گفت: از این به بعد براساس مصوبه مجلس آموزش و پرورش هیچ نیرویی را نمی‌تواند به این صورت استخدام کند و کسانی که در آموزش و پرورش مشغول هستند ولی استخدام نیستند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

* ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش مرداد پایان می‌پذیرد

حاجی‌بابایی با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی در حال حاضر در آموزش و پرورش آغاز شده است، ابراز امیدواری کرد که تا پایان مرداد ساماندهی همه نیروهای انسانی مدارس کشور به اتمام برسد و این وزارتخانه برای مهر با مشکل مواجه نشود.
وی افزود: در سال گذشته همایش بزرگ مدیران آموزش و پرورش را برگزار کردیم که در آن مدیران آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس حضور داشتند و اعلام کردیم از این به بعد دستورالعمل‌های آموزشی را با مشورت کارشناسان و مدیران اعلام می‌کنیم و با مدیران استانی نیز مشورت می‌شود تا این دستورالعمل‌ها بهتر اجرایی شود.
نویسنده : م.ف : ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

سوالات عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با پاسخنامه

سوالات عمومی و  اختصاصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با پاسخنامه
این سوالات شامل 650 سوال عمومی و  تخصصی شامل ( زبان و ادبیات فارسی ، قرآن و معارف اسلامی ، روانشناسی تربیتی ، اصول و روشهای فنون تدریس ، تکنولوژی آموزشی ، سنجش و ارزیابی ، تعلیم و تربیت اسلامی) می باشد .
علاوه بر این 650 سوال فوق که پاسخنامه هم دارند سوالات زیر نیز ارسال می شود: (سوالات زیر بدون کلید می باشند.کلید سوالات منتشر نشده و در هیچ جا موجود نیست)
1-سوالات عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش مورخ 7 خرداد 1389
2-سوالات اختصاصی رشته آموزگار دوره ابتدایی مورخ 7 خرداد 1389

فایل سوالات از طریق ایمیل و در مدت زمان 24 ساعت ارسال می شود در صورتی که تمایل دارید از این سوالات را دریافت نمایید به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید.و یا اینجا کلیک نمایید
رمز موفقیت در تکرار، مکرار است.
به علت تشابه سوالات آزمونهای استخدامی هر سال نسبت به سالهای گذشته، مطالعه نمونه سوالات سالهای گذشته می تواند راهکاری مناسب جهت افزایش اطلاعات ، مرور دانستها و آشنایی با نحوه سوالات و در نتیجه افزایش احتمال قبول شدن در آزمونهای استخدامی باشد. لذا جهت موفقیت بیشتر در آزمونهای استخدامی پیشنهاد می شود حتما نمونه سوالات سالهای قبل را مطالعه نمائید
ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com
mory1360@gmail.com
تلفن:09358547794
برای دریافت سوالات به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید. و یا اینجا کلیک نمایید

نویسنده : م.ف : ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام در سازمان اتمی درسال 1390

استخدام در سازمان انرژی اتمی

استخدام کارشناس یا کارشناس ارشد الکترونیک در سازمان انرژی اتمی ایران

آگهی استخدام کارشناس الکترونیک پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران جهت صنعتی نمودن دستگاه های در دست ساخت در آزمایشگاه گاما اسکن خود چند نفر کارشناس/ کارشناسی ارشد رشته الکترونیک را به صورت تمام وقت و با شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید:

1-آشنایی با تحلیل مدار

2-طراحی، چاپ و مونتاژ PCB

3-آشنایی کامل با انواع میکرو کنترلرها

4-دارای تجربه کاری

5-آشنا با قطعات SMD

6-آشنا با خروجی های صنعتی mA 20-4

علاقمندان واجد شرایط می توانند رزومه خود را به آدرس الکترونیک  nstri.pr@aeoi.org.ir
ارسال نمایند و یا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن
82064221

تماس حاصل فرمایند.
نویسنده : م.ف : ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام درجه دار در پلیس کرمان

هسته گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان کرمان به منظور جذب جوانان مومن ،متعهد و کار آمد از میان داوطلبان واجد شرایط جهت تکمیل کادر درجه داری نیرو استخدام می کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، رییس هسته گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان کرمان با اعلام این خبر گفت: پلیس استان جهت تکمیل کادر درجه داری از بین جوانان مومن و متعهد و بسیجی (مرد) به صورت پیمانی 5سال ،نیرو استخدام کند.


سرهنگ عبدالعلی روانبخش شرایط عمومی استخدام را اعتقاد و التزام به دین مبین اسلام، التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به ولایت فقیه، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروههای سیاسی در زمان تقاضای استخدام، عدم محکومیت قضایی ذکر کرد.
وی عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی، نداشتن سوء پیشینه کیفری، عدم اعتیاد به مواد مخدر و داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر را از دیگر شرایط استخدام برشمرد.
رییس هسته گزینش پلیس استان دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی ، سن حداقل 18 حداکثر23(متولدین 1/1/1367 تا 30/12/1372)، قد 170 سانت ، معدل 14 در کلیه رشته ها را از شرایط اختصاصی ویژه داوطلبان مقطع درجه داری عنوان کرد.
سرهنگ روانبخش با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان به صورت استانی و بومی خواهد بود و در صورت انجام دوره ضرورت مدت مذکور به حداکثر سن افزوده خواهد شد افزود:فرزندان معظم شهداء از شرط معدل معاف می باشند وفرزندان محترم نیرو مسلح و جانبازان و داوطلبین بسیجی حداقل با یکسال عضویت فعال و ورزشکاران با سابقه حکم قهرمانی کشوری یا استانی با شرط معدل نمره 12 و قد 165 سانتیمتر می توانند ثبت نام کنند.
وی مشخص بودن وضعیت خدمت سربازی (کارت پایان خدمت، کارت معافیت غیرپزشکی، داشتن دفترچه به خدمت سربازی بدون مهر غیبت اولیه یا گواهی در حین خدمت سربازی، داشتن گواهینامه پایه دوم رانندگی و گواهی دوره مقدماتی کار با رایانه را از الزامات این اطلاعیه برشمرد.
رییس هسته گزینش پلیس استان مدارک اولیه لازم جهت ثبت نام را روگرفت و اصل مدارک شناسنامه، اصل مدرک تحصیلی، گواهینامه رانندگی پایه دوم و رایانه،مدرک نظام وظیفه و سه قطعه عکس 3*2 عنوان و بیان کرد:متقاضیان می بایست با در دست داشتن مدارک از مورخه 1/4/1390 به آدرس: کرمان خیابان قدس خیابان معلم جنب اداره کل آموزش و پرورش، مدیریت گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان مراجعه کنند.
سرهنگ روانبخش اظهار داشت:ضمناً علاقمندان می توانند به منظور آگاهی بیشتر به آدرس اینترنتی ww.police.ir پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی مراجعه نمایند.

نویسنده : م.ف : ٤:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سواد آموزی

برای آموزشیاران نهضت سواد آموزی دارای مدرک دانشگاهی که مشمول ماده پنج قانون استخدام آموزشیاران نشده اند ، آزمون استخدامی برگزار می شود.


به گزارش واحد مرکزی خبر، این آزمون سوم تیر ماه برگزار می شود و آموزشیاران در صورت پذیرفته شدن در این آزمون ، به عنوان معلم حق التدریسی در آموزش و پرورش بکارگیری می شوند.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در جلسه روسای نواحی و مناطق 24 گانه آموزش و پرورش آذربایجان غربی و روسای نهضت سواد آموزی استان گفت: سقفی برای پذیرش این آموزشیاران وجود ندارد و شرط قبولی در این آزمون ، احراز 60 درصد نمره کل است.

باقرزاده در خصوص وضعیت استخدام چهار هزار آموزشیار مشمول ماده 5 قانون استخدام آموزشیاران نیز افزود : کار استخدام این آموزشیاران ، قطعی و مراحل اداری در حال اجراست.

معاون وزیر آموزش و پرورش ، آمار بی سوادان 10 تا 49 ساله کشور را طبق سر شماری سال 85، دو میلیون و 700 هزار نفر اعلام کرد .

باقرزاده افزود :‌ رساندن این رقم به صفر و ریشه کنی کامل بی سوادی در این گروه سنی هدف برنامه پنجم تعیین شده است.

وی همچنین به ادغام سازمان نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت :‌ با این اقدام تمام نیروها ، فرصت ها و امکانات وزارت آموزش و پرورش در خدمت تحقق ریشه کنی بی سوادی قرار می گیرد.

باقرزاده از تغییر جدی در روند سواد آموزی در کشور خبر داد و افزود :‌ زیر ساخت های مورد نیاز این امر از جمله تغییر در ساختار نظام آموزش و پرورش ، اصلاح نظام اداری و اصلاح کتب درسی صورت گرفته است.

نویسنده : م.ف : ٤:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام کاردان و کارشناس در شرکت نفت

استخدام کاردان و کارشناس در شرکت نفت

سامانه آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران آغاز به کار کرد
به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت، به منظور تامین نیروی انسانی موردنیازبرای خدمت در مناطق عملیاتی، محروم و خارج از کلانشهر تهران، شرکت ملی نفت ایران، ازمیان واجدان شرایط (صرفا مرد) در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی اقدام به جذب نیروی انسانی خواهد کرد.

نیروی انسانی مورد نیاز در رشته‌های مختلف ازجمله مهندسی نفت، شیمی، صنایع، مکانیک، کامپیوتر، عمران و مدیریت از طریق برگزاری آزمون‌های کتبی و روان شناختی، مصاحبه فنی – تخصصی، طب صنعتی و گزینش انتخاب می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت اطلاع‌رسانی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت به نشانی http://azmoon.nioc.irمراجعه کنند.

براساس این گزارش، با راه‌اندازی این سامانه، واجدان شرایط می‌توانند مشخصات خود را در آن ثبت کنندکه پس از بررسی شرایط سنی ومدرک تحصیلی از نظر موارد مختلف مانند معدل، دانش آموختگان موردنظر جذب خواهند شد.

نویسنده : م.ف : ٤:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

 

واحد مرکزی خبر: وزیر آموزش و پرورش گفت : مراحل استخدام 24هزار معلم حق‌التدریس آموزش و پرورش از فروردین سال آینده آغاز می شود.

                                                                                                                   

حمیدرضا حاجی بابایی درحاشیه همایش موسسین مدارس غیردولتی گفت: سابقه، مهم‌ترین مولفه استخدام حق‌التدریسی‌ها خواهد بود و این تعداد معلم حق التدریس با طی مراحل استخدام فعالیت خود را از سال آینده با احکام رسمی آغاز خواهند کرد .

وی افزود : بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، آموزش و پرورش طی پنج سال آینده باید 60هزار معلم حق‌التدریسی را به تدریج استخدام کند و بر اساس نیازسنجی‌های ، 26هزار نفر از این تعداد در سال آینده استخدام خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد : آگهی استخدام 40هزار نیروی متخصص در آموزش و پرورش که پیش از این اعلام شد نیز از فروردین سال آینده چاپ خواهد شد.

حاجی بابایی تصریح کرد : از داوطلبان استخدام در آموزش و پرورش ابتدا آزمون علمی گرفته می شود و سه برابر نیاز پذیرفته خواهند شد و بعد از برگزاری آزمون تخصصی تعداد مورد نیاز را جذب خواهیم کرد .

وی به پاداش پایان خدمت بازنشستگان پیش از موعد اشاره کرد و یادآور شد: تنها بدهی وزارتخانه هم اکنون پاداش پایان خدمت بازنشستگان پیش از موعد است که 53هزار نفر هستند و با احتساب بازنشستگان عادی به 70هزار نفر می‌رسند.
نویسنده : م.ف : ٥:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جزییات بزرگترین آزمون استخدام پرستاران

فارس: مدیر کل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت، جزئیات برگزاری بزرگترین آزمون استخدام پرستاران را در 6 اسفند تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، حسین مبارکی در پاسخ به این پرسش که، با توجه به اختصاص مجوزهای استخدامی قانون ارتقا بهره وری کارکنان نظام بالینی، قانون ارتقاء بهره وری از چه زمانی اجرا خواهد شد؟ توضیح داد: پیرو پیگیری های انجام شده از سوی وزارت بهداشت در خصوص کسب مجوزهای استخدامی، مقدمات انتشار آگهی استخدام نیروهای موردنیاز به منظور اجرای قانون مورد نظر با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری در دست اقدام است تا در صورت تایید موارد درخواستی با جذب این نیروها زمینه اجرای کامل قانون فراهم شود.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور زمینه مناسبی را برای جذب نیروهای مورد نیاز در سطح کشور به نحوی مهیا کنیم تا شرایط استفاده از کل مجوزهای استخدامی فراهم شود. با این وجود نیروهای متقاضی استخدام در سطح کشور یکی از نکات مهم برای استفاده از کل ظرفیت‌های مجوز مذکور است .به دانشگاه‌ها گفته شده نهایت تلاش خود را برای اطلاع رسانی و فراخوان متقاضیان در سطح هر استان به طور گسترده به کار گیرند.

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های کارشناسان، مشخص شده است که حداقل 80 درصد مشمولان قانون ارتقاء بهره وری کادر پرستاری( پرستار، اتاق عمل، هوشبری و بهیار) هستند و بر همین اساس مراتب به دانشگاه ها ابلاغ شده که حداقل سقف مربوطه را در استخدام کادر پرستاری موردنیاز رعایت کنند.

مبارکی در پاسخ به این پرسش که برخی از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در پی استفاده از اختیار خاص خود برای تخصیص درصدی از سهمیه فوق به نیروهای خاص هستند. گفت: حسب ابلاغ‌های صورت گرفته به دانشگاهها جذب و بکارگیری هرگونه نیرو از محل این مجوزهای استخدامی به صورت موردی و خارج از نشر آگهی ممنوع است و صرفاً نیروهای مورد نظر برای اجرای قانون ارتقا یهره وری در دانشگاه‌ها استخدام می‌شوند.

وی درباره جایگاه نیروهای قراردادی و مشمولان تبصره 3 ماده 2 و موارد مشابه از محل استخدام 23 هزار نفر توضیح داد: در خصوص نیروهای موردنظر حسب بررسی‌های انجام شده و هماهنگی با حوزه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در دو مورد زمینه جذب این افراد در صورت داشتن شرایط احراز مشاغل موردنظر از طریق شرکت در آزمون استخدامی ‌دانشگاه‌ها فراهم شده است. مورد اول احتساب و افزودن سنوات خدمتی آنان به حدنصاب سن مقرر در قانون و مورد دوم اولویت دادن به استخدام آنان در شرایط یکسان با سایر متقاضیان شرکت کننده در آزمون است.

مبارکی درباره اینکه، نیروهای مشمول قانون پزشکان و پیراپزشکان با چه شرایطی در آزمون استخدامی شرکت می‌کنند، گفت: متقاضیان استخدام مشمول قانون پزشکان و پیراپزشکان یا باید طرح نیروی انسانی یا ضریب K خود را به اتمام رسانده باشند یا دارای معافیت از شمولیت از این قانون را داشته باشند. با این وجود در خصوص نیروهایی که در حال حاضر درحین گذراندن طرح هستند، زمینه شرکت در آزمون استخدامی دانشگاه محل خدمتشان فراهم شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این درست است که برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی، اجرای قانون ارتقاء بهره وری به تفاسیر موردی از اجرای بندهای مربوط به قانون می‌پردازند از جمله محاسبه ضرایب شبکاری و ایام تعطیل. گفت: سؤالات و ابهامات دانشگاه‌ها در مورد مفاد قانون و نحوه اجرا در محیط های تابعه در حال جمع آوری است تا در قالب یک بخشنامه مراتب جهت اجرای یکسان در کل کشور مدنظر دانشگاهها قرار گیرد.

مبارکی درباره تاریخ آزمون استخدامی پرستاران در دانشگاههای علوم پزشکی گفت: قبلاً از طریق برخی رسانه‌ها و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی زمان آزمون 29/11/89 اعلام شده بود اما به دلیل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و آزمون دستیاری در تاریخ فوق، آزمون استخدام پرستاران به 6/12/89 موکول شد که این تاریخ قطعی و در سراسر کشور یکسان خواهد بود.

وی افزود: مجوزهای اختصاص یافته برای اجرای قانون ارتقاء بهره وری صرفاً به منظور تامین نیروی مورد نیاز بیمارستان ها و واحدهای درمان بستر که در حال ارائه خدمات به بیماران خود هستند و در جهت کاهش ساعت کار کارکنان مشمول پیش بینی شده است و به هیچ عنوان هدف از این مجوزها تامین کسری نیروهای تخصصی برای واحدهای راه‌اندازی شده یا توسعه یافته نیست. البته در این آزمون برای جذب نیروی مورد نیاز 10 بیمارستان جدیدالاحداث مجوزهای استخدامی جداگانه‌ای به دانشگاه‌های ذیربط اختصاص یافته است. همچنین با توجه به نیاز بخش بهداشتی کشور به جذب نیروهای موردنیاز در خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی روستایی مجوزهای جداگانه به دانشگاه‌های مربوط اختصاص یافته است که همزمان در آگهی استخدام دانشگاه‌ها لحاظ خواهد شد.

وی گفت: در مرحله بعدی امیدوار هستیم که مجوز استخدامی نیروهای موردنیاز برای بخش های جدیدالاحداث و توسعه یافته در حوزه سلامت کشور از سوی مبادی ذیربط به زودی صادر شود.

مدیر کل منابع انسانی وزارت بهداشت، در پاسخ به این پرسش که اگر دانشگاههای علوم پزشکی از ضوابط تخلف کردند، چه اقدامی انجام می دهید، پاسخ داد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده نسخه مشترکی برای آگهی استخدام دانشگاه‌ها با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری تهیه شده که به آنان ابلاغ می‌شود، ضمناً تاکید شده است قبل از انتشار آگهی استخدامی توسط هر دانشگاه، رشته‌های شغلی مورد نیاز را به تفکیک شهرستانهای تابعه خود در قالب مجوزهای ارتقاء بهره‌وری و واحدهای جدیدالاحداث به این اداره کل ارسال کنند. همچنین گزارش عملکرد هر دانشگاه پس از آزمون در قالب اطلاعات دریافتی بررسی و ارزیابی می‌شود.

مبارکی در پاسخ به این پرسش که آیا با ابلاغ قانون ارتقاء بهره وری به دانشگاه ها تمام آن ها ملزم به اجرای قانون مخصوصا کاهش ساعت کار پرستاران هستند چون شنیده می‌شود برخی دانشگاه‌ها کمبود نیرو و کمبود اعتبار را کماکان دلیلی برای عدم اجرای این قانون حتی پس از ابلاغ اعلام کرده‌اند، گفت: با توجه به پیش بینی کامل نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای کامل قانون ارتقاء بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت در قالب سهمیه استخدامی تخصیص یافته به هر دانشگاه، دانشگاه موظف شده به نحوی اقدام کند تا قانون مزبور اجرا شده و وزارتخانه تعهدی دیگر برای تامین نیرو و اعتبار از این بابت نخواهد داشت. که مراتب این مهم در ابلاغ مجوزهای استخدامی موردنظر به دانشگاهها نیز تصریح شده است.

مبارکی درباره سهمیه های اختصاصی دانشگاه ها و مغایرت داشتن آن با پستهای سازمانی این مراکز توضیح داد: هماهنگی لازم در زمینه پیش بینی‌ پست‌های مورد نیاز برای جذب مجوزهای استخدامی در خصوص دانشگاه‌های که مشکل کمبود پست بلاتصدی دارند با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارتخانه صورت پذیرفته و طبق برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی مرکز ذیربط مسئولان دانشگاهها مشکل مربوطه با استفاده از محل سایر پستهای بلاتصدی مرتفع می‌شود.

وی درباره تدابیر لازم برای بکارگیری تکنسین فوریت‌های پزشکی که مشمول قانون ارتقاء بهره‌وری است می شوند گفت: با توجه به اختصاص حداقل 80درصد مجوزهای قانون ارتقاء بهره‌وری به کادر پرستاری، درصد مانده از مجوزهای مربوطه به استخدام تکنسین فوریت‌های پزشکی، ماما و پزشک حسب برآورد و تشخیص دانشگاه‌ها اختصاص یافته است.

نویسنده : م.ف : ٥:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ظرفیت دانشجوی ارشد دانشگاه های دولتی در سال ۱۳۹۰ – رشته کامپیوتر

ظرفیت دانشگاه دولتی برای گرایش اول(معماری) کد رشته کامپیوتر(۱۲۷۷)در سال ۱۳۹۰: ۳۰۵ نفر

روزانه: ۱۱۸ نفر

شبانه: ۲۵ نفر

مجازی: ۱۶۲ نفر

ظرفیت دانشگاه دولتی برای گرایش دوم(هوش مصنوعی) کد رشته کامپیوتر(۱۲۷۷)در سال ۱۳۹۰: ۴۱۰ نفر

روزانه: ۲۳۳ نفر

شبانه: ۷۷ نفر

غیرانتفاعی: ۳۸ نفر

مجازی: ۶۲ نفر

ظرفیت دانشگاه دولتی برای گرایش دوم(رباتیک) کد رشته کامپیوتر(۱۲۷۷)در سال ۱۳۹۰: ۱۳ نفر

روزانه: ۸ نفر

شبانه: ۵ نفر

ظرفیت دانشگاه دولتی برای گرایش سوم (نرم افزار) کد رشته کامپیوتر(۱۲۷۷) در سال ۱۳۹۰: ۶۳۷ نفر

روزانه: ۱۷۱ نفر

شبانه: ۴۰ نفر

پیام نور: ۱۳۲ نفر

غیرانتفاعی: ۵۷ نفر

مجازی: ۲۱۲ نفر

بین الملل: ۲۵ نفر

ظرفیت دانشگاه دولتی برای گرایش سوم (مهندسی فن آوری اطلاعات IT) کد رشته کامپیوتر(۱۲۷۷) در سال ۱۳۹۰: ۴ نفر

روزانه : ۴ نفر

ظرفیت دانشگاه دولتی برای گرایش چهارم(الگوریتم و محاسبات) کد رشته کامپیوتر(۱۲۷۷) در سال ۱۳۹۰: ۲۴ نفر

روزانه: ۱۲ نفر

شبانه: ۱۲ نفر

نویسنده : م.ف : ٤:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تنها ۱۰ درصد از داوطلبان کارشناسی‌ ارشد در دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند

تنها ۱۰ درصد از داوطلبان کارشناسی‌ ارشد در دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به ۹۰۰ هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد ، گفت: دانشگاه‌های کشور اعم از دولتی و آزاد ظرفیت پذیرش تنها ۱۰ درصد از این متقاضیان را دارند که این مساله موجب خروج میلیارد‌ها دلار ارز از کشور می‌شود.

عبدالله جعفرعلی جاسبی رئیس دانشگاه آزاد  بیان داشت: تاکنون شعبات واحد علوم و تحقیقات برای پاسخ‌گویی به نیازهای تحصیلات تکمیلی و جذب اعضای هیأت در همه استان‌ها تأسیس شده و در صورتی که سبزوار شرایط لازم را داشته باشد برای تأسیس واحد علوم و تحقیقات در هیأت موسس و هیأت امنا پیگیری خواهد شد.
وی در حاشیه این مراسم افتتاح پروژه های عمرانی واحد سبزوار در جمع خبرنگاران با تأکید بر توسعه تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ، علت مهاجرت دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به کشورهایی نظیر هند، مالزی و آسیای میانه را در ظرفیت پایین پذیرش دانشجو در داخل کشور دانست.

نویسنده : م.ف : ٤:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانشجویان رشته های آموزش وپرورش استثنایی در اولویت استخدام آموزش و پرورش

دانشجویان رشته های آموزش وپرورش استثنایی در اولویت جذب
معاون وزیر آموزش و پرورش ورئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: دانشجویان رشته های آموزش و پرورش استثنایی در اولویت جذب وزارت آموزش و پرورش هستند.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، حسین هژبری امروز در نشست خبری طرح سنجش سلامت کودکان بدو ورود به دبستان افزود: قرار است دانشگاه ویژه فرهنگیان تاسیس شود که پس از تاسیس این دانشگاه رشته آموزش و پرورش کودکان استثنایی به طور فعال دانشجو جذب خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در سازمان آموزش و پرورش استثنایی کمبود نیرو داریم و میزان آن پس از پایان طرح سنجش مشخص می‌شود، افزود: در حال حاضر 19 هزار و 844 نفر در این سازمان مشغول به کار هستند که 10 هزار نفر از آنها معلمان داخل کلاس‌ها هستند و سایر این افراد نیز در بخش‌های اداری، پرورشی، توانبخشی و خدماتی مشغول به فعالیت هستند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در سال تحصیلی 90 ـ89، 74 هزار و 286 دانش‌آموز استثنایی در مدارس تابعه سازمان ثبت‌نام کرده ا‌ند.
وی با اشاره به اینکه احتمالا امسال بیش از یک میلیون و 50 هزار نوآموز در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شرکت کنند، گفت: سال گذشته یک میلیون و 43 هزار و 46 نوآموز در این طرح شرکت کردند.
هژبری گفت: این نوآموزان در 827 پایگاه و 715 شهر و منطقه از نظر جسمی و ذهنی مورد ارزیابی قرار گرفتند که بیش از 90 درصد نوآموزان واجد شرایط ثبت نام در پایه اول ابتدایی بودند.
وی با بیان اینکه اعتبار آموزش و پرورش استثنایی در مقایسه با سال گذشته کمی افزایش یافته است، افزود: سرانه دانش آموزان استثنایی در سال گذشته در مجموعه های آموزشی، پرورشی و توانبخشی به ازای هر دانش آموز 832 هزار تومان بوده است که بیش از 8 میلیارد تومان برای 104 هزار دانش آموز استثنایی هزینه شد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه 74 هزار و 286 دانش آموز استثنایی در سال 90-89 در مدارس این سازمان ثبت نام کرده اند، گفت: 19هزار و 844 نیرو دراین سازمان فعالیت می کنند که 10 هزار نفر در کلاس های درس و بقیه در مجموعه های پرورشی و توانبخشی حضور دارند.
بر اساس این گزارش امسال نوزدهمین دوره طرح سنجش سلامت جسمانی وآمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان است که از 28 خرداد به مدت 3 ماه در مکانهای در نظر گرفته شده استانها،شهرستانها و حتی روستاها اجرا می شود
نویسنده : م.ف : ٤:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آیین نامه استخدامی کارکنان دانشگاه ها در وزارت علوم تدوین می شود

تهران - معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با یادآوری اینکه تاکنون استخدام کارکنان دانشگاهها براساس قانون خدمات کشوری صورت می گرفته است از تدوین آیین نامه جدید استخدام این افراد در وزارت علوم خبر داد.
آیین نامه استخدامی کارکنان دانشگاه ها در وزارت علوم تدوین می شود
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، 'مهدی ایرانمنش' روز شنبه در نشست خبری افزود: پیش از این، فقط استخدام اعضای هیات علمی دراختیار وزارت علوم بود و استخدام کارکنان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برمبنای قانون خدمات کشوری انجام می شد که با تصویب آیین نامه جدید، تغییراتی در استخدام کارکنان ایجاد خواهد شد.
معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری یادآورشد: اسناد بالادستی کشور، مهم ترین ملاک عمل در تدوین آیین نامه استخدام کارکنان مراکز دانشگاهی و پژوهشی خواهد بود که این آیین نامه پس از تصویب هیات امنای مرکزی و تایید وزیر علوم، برای ابلاغ به دانشگاهها ابلاغ می شود.
رییس مرکز هیات های امنا و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم افزود: علاوه بر کارگروه تدوین آیین نامه استخدامی کارکنان، سه کارگروه دیگر نیز از فروردین ماه امسال به منظور بازنگری آیین نامه های 'استخدامی اعضای هیات علمی'، ' تشکیلاتی' و 'مالی و معاملاتی' با نظارت کمیته راهبردی وزارت علوم تشکیل شده و مشغول فعالیت است.
معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با یادآوری اینکه قانون برنامه پنجم برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ظرفیت های خوبی را فراهم کرده است گفت: هرآنچه برای اجرای درست ماموریت های دانشگاه ها نیاز بوده در بندهای ماده 24 قانون برنامه پنجم به خوبی دیده شده است.
ایرانمنش به تلاش وزیر علوم برای تسهیل در تبدیل وضعیت شغلی اعضای هیات علمی دانشگاه ها از پیمانی به رسمی آزمایشی و از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی اشاره کرد و ادامه داد: این روند که در سال های گذشته بسیار سخت و دشوار شده است به زودی تسهیل خواهد شد.
وی از گسترش اعطای بورس تحصیلی برای ادامه تحصیل مربیان دانشگاهها در مقطع دکتری، تخفیف شهریه فرزندان اعضای هیات علمی در دوره های شبانه دانشگاه ها، افزایش وام مسکن اعضای هیات علمی از 150 میلیون ریال به 400 میلیون ریال و افزایش فوق العاده ویژه اعضای هیات علمی شاغل و تعمیم آن به اعضای هیات علمی بازنشسته با مرتبه استادی برای سال 1390 را از جمله تسهیلات درنظر گرفته شده برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها عنوان کرد.
وی پیش بینی کرد وام مسکن اعضای هیات علمی دانشگاه ها در آینده نزدیک از 400 میلیون ریال فعلی به دوبرابر افزایش یابد.
نویسنده : م.ف : ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع آزمون استخدامی سال 90 آموزش و پرورش

با توجه به اینکه منابع این آزمون در سطح کتب تربیت معلم برگزار خواهد شد لذا فایل پی دی اف کتب تربیت معلم -تمام کتاب ها صفحه به صفحه اسکن شده -بزودی  آماده ارائه به متقاضیان می باشد :

۱- آشنایی با مسائل کودکان استثنایی کد کتاب ۹۰۰۱

۲- بهداشت عمومی کد کتاب ۱۰۰۵

۳- تعلیم و تربیت اسلامی کد کتاب ۱۰۰۰

۴- روش تدریس زبان فارسی کد کتاب ۱۰۱۴

۵- رسانه های آموزشی کد کتاب ۱۰۰۴

۶-روانشناسی تربیتی کد کتاب ۱۰۱۹

۷- ارزشیابی از دانش آموزان کد کتاب ۱۰۰۳

۸- کلیات روشها و فنون تدریس ۱۰۰۲

۹- معارف اسلامی

نویسنده : م.ف : ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

سوالات عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی پرستاران با پاسخنامه

 

سوالات عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی پرستاران با پاسخنامه

1000 سوال عمومی آزمون و 400 سوال تخصصی آزمون استخدامی پرستاران با پاسخنامه:

سوالات دروس عمومی شامل (زبان فارسی،معارف اسلامی،زبان انگلیسی،ریاضی،آمار،کامپیوتر،سوالات هوش و اطلاعات عمومی) و سوالات دروس تخصصی شامل (پرستاری بیماری های داخلی و جراحی، پرستاری بیماری های کودکان، پرستاری بهداشت روان، پرستاری بهداشت جامعه و پرستاری بیماری های مادران و نوزاد) می باشد.

همراه این بسته سوالات زیر نیز ارسال می شود:

1-سوالات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت رشته پرستاری مراقبت های ویژه سال 89-90 با پاسخ

2- سوالات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت رشته پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان سال 89-90 با پاسخ

3- سوالات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت رشته پرستاری سال 89-90 با پاسخ

4- سوالات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت رشته پرستاری سال 89-88 با پاسخ

5- سوالات آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم مجموعه پرستاری سال 88 با پاسخ

6- سوالات آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم مجموعه پرستاری سال 86 با پاسخ

فایل سوالات از طریق ایمیل و در مدت زمان 24 ساعت ارسال می شود  برای دریافت سوالات به سایتwww.banksoallat.com مراجعه نمایید

ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com

mory1360@gmail.com

تلفن:09358547794

نویسنده : م.ف : ٢:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام بانک دی سال 90

بانک دی با هدف تکمیل کادر بانکداری الکترونیکی خود از میان فارغ التحصیلان رشته‌های رایانه،(کلیه گرایش‌ها) ، مخابرات، علوم بانکی و مهندسی فن اوری اطلاعات در مشاغل ذیل دعوت به همکاری می نماید

۱-کارشناس سیستم‌های بانکداری متمرکز
۲-کارشناس پشتیبانی  سخت افزار و نرم افزار
۳-کارشناس پشتیبانی  خدمات کارت
۴-کارشناس پشتیبانی  ارتباطات و شبکه


شرایط عمومی :

۱-بومی یا ساکن تهران

۲-معدل  کارشناسی :۱۴

۳-معدل کارشناسی ارشد:۱۵

۴-دارا  بودن کارت پایان خدمت یا  معافی دائم

۵-دارا بودن مدرک تحصیلی­کارشناسی ­یا کارشناسی­ ارشد و حداقل ۳ سال تجربه کاری ­مرتبط (دارندگان ­مدرک ­تحصیلی کارشناسی ارشد در اولویت می باشند)
استخدام
۶-فراغت­ از تحصیل­ دررشته­‌های : رایانه،(کلیه گرایش‌ها) ، مخابرات، علوم بانکی. مهندسی فن اوری اطلاعات

۷-دارا بودن­حداکثر ۳۵سال­سن برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و حداکثر ۳۰ سال سن برای دارندگان مدرک کارشناسی.

۸-آشنایی کامل به زبان انگلیسی

۹-تسلط به نرم افزارهای OFFICE و خودکارسازی اداری و آشنا به مفاهیم بانکداری و حسابداری

۱۰- دارا بودن سلامت جسمی و روانی به تایید بیمارستان معتمد بانکشرایط اختصاصی :

۱٫کارشناس سیستم‌های بانکداری متمرکز و خدمات کارت: مسلط به مفاهیم پایگاه داده،‌SQL و آشنا به محیط‌های UNIX و Linux و آشنا با سیستم‌های بانکداری متمرکز و خدمات کارت و آشنا به دانش عمومی بانکهای اطلاعاتی

۲٫کارشناس پشتیبانی ارتباطات و شبکه و سخت افزار و نرم افزار: آشنا با مفاهیم تجهیزات مخابراتی و شبکه ای و عملیات رایانه ای و تسلط به عملکرد کلیه ابزارهای خدمات بانکداری الکترونیکی

فرم استخدام
نویسنده : م.ف : ٢:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ثبت‌نام در آزمون استخدامی گمرک ادامه دارد

ثبت‌نام در آزمون استخدامی گمرک ادامه دارد
گمرک جمهوری اسلامی ایران با درج اطلاعیه‌ای در سایت اینترنتی خود از استخدام تعداد 388  نفر در استان‌های متقاضی خبر داده است.
به گزارش خبرنگار بازارکار، کارکنان مورد نیاز از میان دانش‌آموختگان دانشگاهی و از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه، گزینش و به صورت پیمانی استخدام می‌شوند.
براین اساس، از دارندگان مدرک کاردانی تا کارشناسی‌ارشد در رشته‌های تحصیلی مورد نیاز اعلام شده در متن آگهی دعوت به همکاری می‌شود.
حداکثر سن برای دارندگان مدرک کاردانی 28 سال، کارشناسی 30 و کارشناسی‌ارشد 33 سال اعلام شده است.
مواد آزمون در متن اطلاعیه استخدامی درج شده است.
کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه مورخ 16 و 17 شهریور ماه در محل گمرکات استان‌ها توزیع خواهد شد.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه کامل استخدامی به صفحات 8، 9 و 10 شماره 614 نشریه بازارکار مورخ 21 خرداد مراجعه و حداکثر تا چهارم تیر ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

 

نویسنده : م.ف : ۱:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون استخدامی پرستاران و ماماها

23 هزار پرستار و ماما استخدام می شوند
23 هزار پرستار و ماما تا 2 ماه آینده در کشور استخدام می شوند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، با استخدام پرستاران جدید و اضافه شدن نیروهای قراردادی ، ساعات کار در مراکز درمانی کاهش می یابد .
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح پزشک خانواده گفت: باتوجه به اینکه اجرای این طرح باید در برنامه پنجم توسعه تحقق یابد مصمم هستیم امسال با اجرای این طرح 10 تا 14 میلیون نفر را در شهرها و روستاهای سراسر کشور زیرپوشش قرار دهیم .
مرضیه وحید دستجردی با هشدار به مردم درباره مصرف داروهای تقلبی که از کانال های ماهواره ای تبلیغ می شود افزود : این داروها به هیج وجه دارای تاییدیه وزارت بهداشت نیستند و فاقد اثر درمانی اند و عوارض جبران ناپذیری دارند.
نویسنده : م.ف : ۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون عملی اخذکارت صلاحیت تدریس موسیقی برگزار شد

آزمون عملی اخذکارت صلاحیت تدریس موسیقی برگزار شد
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: آزمون عملی اخذکارت صلاحیت تدریس همه گروه های موسیقی با حضور استادان مطرح این رشته با توجه به نوع ساز انتخابی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد رضا نداف افزود: آزمون عملی اخذکارت صلاحیت تدریس موسیقی با حضور بیش از 200 نفر از متقاضیان استانهای خوزستان، کهکیلویه و بویر احمد، کرمان، هرمزگان، بوشهر و فارس در شیراز برگزار شد.
وی با بیان اینکه در این آزمون استادانی چون ارسلان کامکار، اردشیر کامکار،  ساکت، دکتر رادمان حضور داشتند، افزود: این آزمون در همه گروه های موسیقی شامل ساز و آواز ایرانی، غربی، سازهای پاپ، موسیقی کودک و.. برگزار شد.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: نتایج این آزمون پس از ارسال نمرات و تایید دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در نیمه تیر ماه اعلام می شود.
وی با اشاره به برگزاری آزمونهای تئوری متقاضیان کارت صلاحیت تدریس در همه رشته های تجمسی نمایش و موسیقی گفت: در همین راستا آزمونهای عملی متقاضیان کارت صلاحیت تدریس در رشته های تجسمی و نمایش در روزهای دوشنبه و سه شنبه 26 و 27 اردیبهشت ماه جاری با بیش از 170 نفر شرکت کننده در 22 رشته برای متقاضیان مناطق جنوب کشور در فارس نیز برگزار شد که نتایج آن نیز اعلام می شود.
نداف با تاکید بر اینکه کارت صلاحیت تدریس تنها مجوز تدریس در آموزشگاه های هنری است، گفت: تمامی مربیان باید تا پایان سال جاری نسبت به شرکت در آزمون های مربوطه اقدام وبرای اخذ این نوع مدرک جهت ادامه فعالیت در آموزشگاه های هنری سراسر استان تلاش کنند.

 

نویسنده : م.ف : ۱:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اختصاص 2500 سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اصفهان

 

اختصاص 2500 سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اصفهان
معاون توسعه مدیریتی و منابع انسانی استاندار اصفهان از اختصاص 2 هزار و 482 سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اجرایی استان در نیمه دوم سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، فرزاد زیویار در جمع فرمانداران و مدیران استان با اشاره به اینکه استان اصفهان دارای سرمایه‌های انسانی توانمند در بخش اداری است، اظهار داشت: استان اصفهان در فرآیند تصمیم‌سازی در حوزه‌های مختلف از جمله استان‌های تاثیرگذار است که در همواره از طریق تبادل نظر با ستاد در اجرای منویات دولت پویا و فعال ظاهر شده است.
وی با اشاره به تحول اداری در استان اصفهان افزود: در طول دو سال گذشته با فعال‌سازی کمیسیون تحول اداری استان و تشکیل گروه‌های کارشناسی نسبت به بررسی و عملیاتی کردن مباحث تحول اداری، بازنگری ساختار و تشکیلات، برنامه‌ریزی منابع انسانی، بهبود روش‌های انجام کار انجام شده است.
معاون توسعه مدیریتی و منابع انسانی استاندار اصفهان تصریح کرد: استقرار مدیریت بهره‌وری، ایجاد بستر مناسب در راستای فرهنگ‌سازی بهره‌وری به وسیله برنامه پنجم توسعه در استانداری، فرمانداری‌ها و بخش‌ها از دیگر برنامه‌های صورت گرفته در همین راستا است.
وی ادامه داد: بروز چنین تحولی همراه با اراده‌ای استوار و با تکیه بر باورها و با نگرشی توام با دانش و ایجاد فرصت‌های مناسب برمبنای روش‌های عقلانی و هم‌گرایی صورت می‌گیرد.
زیویار اضافه کرد: با استفاده از کارشناسان، ساختار تشکیلات و تدوین برنامه جامعه نیروی انسانی و انتخاب روش‌هایی صحیح در انجام کار و نیز استقرار نگرش بهره‌وری در فرآیند ارائه خدمات نتیجه بخش خواهد شد.
وی در ادامه به مسئله مهم کمبود نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و بیان داشت: با امضای توافقنامه‌ای که برای برآورد نیاز نیروری انسانی استان اصفهان بین معاون توسعه مدیرت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان انجام شده است، برای نیمه دوم سال 90،‌ 2 هزار و 482 سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اجرایی استان اختصاص مییابد.
وی همچنین به دفاتر پیشخوان دولت و رتبه نخست استان اصفهان در ایجاد این دفاتر اشاره و تصریح کرد:‌ 387 دفتر پیشخوان دولت در استان اصفهان وجود دارد که 80 خدمت از دستگاه اجرایی تا پایان سال جاری به خدمات دفاتر پیشخوان اضافه خواهد شد.
زیویار همچنین در فناوری اطلاعات و شبکه نرم‌افزاری استانداری اصفهان به تنظیم سند راهبردی توسعه و فناوری اطلاعات پرداخت و افزود: مدیریت بحران به عنوان یک نقشه راه برای مدیریت و هم‌گرایی در حرکت به سمت بهره‌گیری از ICT و جلوگیری از اقدامات موازی در سطح استان است.
وی بیان داشت: با گسترش شبکه استان توانسته‌ایم تاکنون بیش از 800 نقطه از دستگاه‌های اجرایی استان را از طریق اینترنت و اینترانت به یکدیگر وصل کنیم.
معاون توسعه مدیریتی و منابع انسانی استاندار‌ اصفهان پرتال استانداری اصفهان را از جمله پربیننده‌ترین سایت‌ها برشمرد و گفت: این پرتال تاکنون یک میلیون بازدید کننده داشته است.
وی در مورد ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی از حدود 81 دستگاه اجرایی استان 75 دستگاه به صورت داوطلبانه در ارزیابی شاخص‌های عمومی و اقتصادی شرکت میکنند که در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در سه گروه توسط کارشناسی صورت گرفته که از برترین‌های آنها در جشنواره شهید رجایی تقدیر خواهد شد.
زیویار بیان داشت: امور مربوط به کارکنان ایثارگر استانداری و کارکنان ایثارگر در سایر دستگاه‌های اجرایی از طرف استاندار در بخش حوزه کلی امور ایثارگران به این معاونت تفویض شد تا توجه ویژه‌ای به امور ایثارگران در استان شود.
نویسنده : م.ف : ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اختصاص 2500 سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اصفهان

اختصاص 2500 سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اصفهان
معاون توسعه مدیریتی و منابع انسانی استاندار اصفهان از اختصاص 2 هزار و 482 سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اجرایی استان در نیمه دوم سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، فرزاد زیویار در جمع فرمانداران و مدیران استان با اشاره به اینکه استان اصفهان دارای سرمایه‌های انسانی توانمند در بخش اداری است، اظهار داشت: استان اصفهان در فرآیند تصمیم‌سازی در حوزه‌های مختلف از جمله استان‌های تاثیرگذار است که در همواره از طریق تبادل نظر با ستاد در اجرای منویات دولت پویا و فعال ظاهر شده است.
وی با اشاره به تحول اداری در استان اصفهان افزود: در طول دو سال گذشته با فعال‌سازی کمیسیون تحول اداری استان و تشکیل گروه‌های کارشناسی نسبت به بررسی و عملیاتی کردن مباحث تحول اداری، بازنگری ساختار و تشکیلات، برنامه‌ریزی منابع انسانی، بهبود روش‌های انجام کار انجام شده است.
معاون توسعه مدیریتی و منابع انسانی استاندار اصفهان تصریح کرد: استقرار مدیریت بهره‌وری، ایجاد بستر مناسب در راستای فرهنگ‌سازی بهره‌وری به وسیله برنامه پنجم توسعه در استانداری، فرمانداری‌ها و بخش‌ها از دیگر برنامه‌های صورت گرفته در همین راستا است.
وی ادامه داد: بروز چنین تحولی همراه با اراده‌ای استوار و با تکیه بر باورها و با نگرشی توام با دانش و ایجاد فرصت‌های مناسب برمبنای روش‌های عقلانی و هم‌گرایی صورت می‌گیرد.
زیویار اضافه کرد: با استفاده از کارشناسان، ساختار تشکیلات و تدوین برنامه جامعه نیروی انسانی و انتخاب روش‌هایی صحیح در انجام کار و نیز استقرار نگرش بهره‌وری در فرآیند ارائه خدمات نتیجه بخش خواهد شد.
وی در ادامه به مسئله مهم کمبود نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و بیان داشت: با امضای توافقنامه‌ای که برای برآورد نیاز نیروری انسانی استان اصفهان بین معاون توسعه مدیرت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان انجام شده است، برای نیمه دوم سال 90،‌ 2 هزار و 482 سهمیه استخدامی به دستگاه‌های اجرایی استان اختصاص مییابد.
وی همچنین به دفاتر پیشخوان دولت و رتبه نخست استان اصفهان در ایجاد این دفاتر اشاره و تصریح کرد:‌ 387 دفتر پیشخوان دولت در استان اصفهان وجود دارد که 80 خدمت از دستگاه اجرایی تا پایان سال جاری به خدمات دفاتر پیشخوان اضافه خواهد شد.
زیویار همچنین در فناوری اطلاعات و شبکه نرم‌افزاری استانداری اصفهان به تنظیم سند راهبردی توسعه و فناوری اطلاعات پرداخت و افزود: مدیریت بحران به عنوان یک نقشه راه برای مدیریت و هم‌گرایی در حرکت به سمت بهره‌گیری از ICT و جلوگیری از اقدامات موازی در سطح استان است.
وی بیان داشت: با گسترش شبکه استان توانسته‌ایم تاکنون بیش از 800 نقطه از دستگاه‌های اجرایی استان را از طریق اینترنت و اینترانت به یکدیگر وصل کنیم.
معاون توسعه مدیریتی و منابع انسانی استاندار‌ اصفهان پرتال استانداری اصفهان را از جمله پربیننده‌ترین سایت‌ها برشمرد و گفت: این پرتال تاکنون یک میلیون بازدید کننده داشته است.
وی در مورد ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی از حدود 81 دستگاه اجرایی استان 75 دستگاه به صورت داوطلبانه در ارزیابی شاخص‌های عمومی و اقتصادی شرکت میکنند که در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در سه گروه توسط کارشناسی صورت گرفته که از برترین‌های آنها در جشنواره شهید رجایی تقدیر خواهد شد.
زیویار بیان داشت: امور مربوط به کارکنان ایثارگر استانداری و کارکنان ایثارگر در سایر دستگاه‌های اجرایی از طرف استاندار در بخش حوزه کلی امور ایثارگران به این معاونت تفویض شد تا توجه ویژه‌ای به امور ایثارگران در استان شود.
نویسنده : م.ف : ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آموزش تصویری هشت شغل پر درآمد در منزل

بدون نیاز به سرمایه و قابل انجام در منزل

1 دی وی دی

قابل اجرا در کامپیوتر

مجموعه ای استثنایی و باور نکردنی از : آموزش ویدئویی 8 شغل درآمد بدون نیاز به سرمایه و قابل انجام در منزل در قالب یک دی وی دی قابل اجرا در کامپیوتر
ویژگیهای این مجموعه آموزشی : بهترین فرصت درآمد سازی در منزل بدون نیاز به سرمایه اولیه عدم نگرانی از بابت هزینه های گزاف آموزش در کلاس های حضوری آموزش ویدئویی بسیار ساده و قابل فهم قابلیت انتخاب و شروع فعالیت شما در چندین شغل پردرامد لیست آموزشهای داده شده در این مجموعه به شرح زیر می باشد:

1- کامل ترین آموزش ویدئویی کشت قارچ در منزل با فراگیری این آموزش در کمترین زمان ممکن تمام جزئیات تخصصی مورد نیاز برای ایجاد مزرعه کشت قارچ در هر مقیاسی که اراده کنید (از مقیاس کوچک آپارتمانی تا مقیاس های کارگاهی وحتی صنعتی ) را می توانید یکجا دراختیار داشته باشید.

2 - آموزش چاپ سیلک در منزل آموزش ویدئویی چاپ سیلک روی سطوح صاف و مسطح مانند سی دی ، دی وی دی، بشقاب های صاف ، بدنه خودرو ، آئینه و شیشه، ورق های آلومینیم و ... که در این آموزش شما با تمام اصول کار تولید توری مادر و استفاده چندین باره از آن و کل ریزه کاری ها و جزئیات این حرفه پردرآمد آشنا می شوید. اصول کارکرد میز چاپ و نحوه ساخت آن در منزل به کمک وسایل ساده از جمله آموزش های ارزشمند این مجموعه به شمار می آید به نحوی که شما با حداقل هزینه می توانید با کمترین وسایل ممکن میزکار چاپ سیلک در هر اندازه ای که بخواهید رابسازید و سفارش های متنوع در مقیاس های مختلف را قبول کنید

. 3 - آموزش ساخت مهر ژلاتینی در منزل در این آموزش شما به خوبی نحوه ساخت انواع مهرهای ژلاتینی ، با کمترین هزینه ممکن را فرا خواهید گرفت.

4 - آموزش شمع سازی در منزل شمع سازی جزو هنرهای بسیار قدیمی بشریت است. در واقع سابقه شغل پردرآمد شمع سازی به روزهای اول کشف روشنایی می رسد. اندکی چربی و یک رشته نخ یا الیاف جاذب روغن برای ساخت یک شمع کفایت می کند. اما با کشف برق و وفور انواع لامپ های روشنایی اکنون ، شمع سازان باید به فکر استفاده از این ابزار روشنایی قدیمی در شکل و مدل های جدید باشند. در حال حاضر شمع های فانتزی جزو پرمشتری ترین شمع های موجود در بازار هستند. شمع هایی که داخل گیلاس های شیشه ای جادهی شده اند و اعماق دریا یا آسمان و یا کوه و دشت را در دل خود منعکس می کنند و یا شمع هایی که به شکل گل و میوه و وسایل منزل اند و.... ! شمع سازی یک هنر جهانی است. در این مجموعه بی نظیر ویدئویی شما به طور گام به گام با تمام جزئیات مورد نیاز برای ساخت انواع متداول شمع های فانتزی آشنا شوید

5 - آموزش ساخت جعبه های فانتزی در منزل ساخت جعبه های فانتزی مخصوص نگه داری وسایل عتیقه ، هدایای گرانبها و اصولا هر نوع ماده و جسمی که نیازمند یک بسته بندی متفاوت و زیبا باشد از جمله هنرهای پردرآمد شاخه بسته بندی کالاهاست که با توجه به تعدد و تنوع فراوان کالاهای مصرفی و تزئینی موجود در بازار ، تعداد مشتری آن تقریبا غیر قابل پیش بینی است. در این مجموعه ویدئویی اصول ساده ساخت جعبه های فانتزی دستی به شما آموزش داده می شود و شما با درک سادگی قواعد این شغل می توانید هر طرح دلخواه دیگری را شخصا به صورت جعبه درآورید و برای هر هدیه ای ، جعبه ای شکیل و زیبا طراحی کنید که بعضی اوقات ارزش خود جعبه به اندازه هدیه داخل آن باشد. ساخت جعبه های فانتزی جزو مشاغل پردرآمد بازار است.

6- آموزش کامل و جامع شارژ تونرهای لیزری در منزل

7- آموزش هویه کاری روی پارچه در منزل هویه کاری روی پارچه یعنی استفاده از هویه های ضعیف لحیم کاری برای انتقال طرح های آماده روی پارچه از طریق سوزاندن مسیرها بر اساس قالب های فلزی آماده.با کمی ظرافت و حوصله و ذوق و سلیقه می توانید تمام وسایل عروس ، سجاده و جانماز ، وسایل اتاق خواب ، وسایل آشپزخانه و غیره را با این هنر بسازید و بخشی از بازار بزرگی را که در حال حاضر بسیار هم پرمشتری است را از آن خود سازید.

8 - آموزش روتوش تصاویر در فتوشاپ در این آموزش شما با اصول روتوش تصاویر دیجیتالی در فتوشاپ و همچنین مونتاژ تصاویر با یکدیگر - تنظیم رنگها و تغییراتی که می توان برای بهینه کردن یک تصویر دیجیتالی توسط فتوشاپ انجام داد را بخوبی خواهید آموخت


به شما پیشنهاد می نماییم این مجموعه و فرصت استثنایی را که می تواند رهگشای بسیاری از مشکلات مالی شما باشد ، از دست ندهید.
برای خرید آموزش تصویری هشت شغل پر درآمد در منزل اینجا کلیک کنید و یا به سایت www.banksoallat.com مراجعه نماید و پس از کلیک روی دکمه خرید پستی و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

نویسنده : م.ف : ۸:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

روشﻫﺎ و ﻓﻨﻮن ﺗــﺪرﯾﺲ روش ﻫﺎی آﻣﻮزش

ﻣﺠﻤﻮﻋــﻪ ﺗــﺪاﺑﯿﺮی ﮐــﻪ ﺑــﺎ اﺳــﺘﻔﺎده از اﻣﮑﺎﻧــﺎت ﻣﻮﺟــﻮد ﺑــﺮای رﺳــﯿﺪن ﺑــﻪ ﻫــﺪﻓﯽ ﻣــﻮرد اﺳــﺘﻔﺎده ﻗــﺮار ﻣﯿﮕﯿــﺮد،   

روش  ﮔﻔﺘــﻪ ﻣــﯽ ﺷــﻮد ﮐــﻪ ﻧﻬﺎﯾﺘــﺎ ﺑــﻪ ﯾــﺎدﮔﯿﺮی در ﻓﺮاﮔﯿــﺮان ﻣﻨﺠــﺮ ﻣــﯽ ﺷــﻮد  . ﻫــﺮ روش آﻣﻮزﺷــﯽ و ﺗــﺪرﯾﺲ

دارای ﻣﻌﯿﺎرﻫــﺎ و ﺷــﺮاﯾﻂ ﺧﺎﺻــﯽ اﺳــﺖ  ﮐــﻪ در زﯾــﺮ ﺑــﻪﺑﺮﺧــﯽ از اﯾــﻦ ﻣﻌﯿﺎرﻫــﺎ اﺷــﺎره ﻣــﯽ ﺷــﻮد 

 .ﯾــﮏ روش

ﻣﻄﻠﻮب،  اوﻻ و ﻗﺒﻞ از ﻫـﺮ ﭼﯿـﺰ ﺑﺎﯾـﺪ ﺑـﺎ ﭘﺎﯾـﻪ ﻫـﺎی ﺑﯿﻮﻟـﻮژﯾﮑﯽ و رواﻧـﯽ رﻓﺘـﺎر اﻧﺴـﺎﻧﻬﺎ ﻫﻤـﺎﻫﻨﮕﯽ داﺷـﺘﻪ ﺑﺎﺷـﺪ              .

ﺛﺎﻧﯿــﺎ دارای اﻋﺘﺒــﺎر و ارزش ﻣﻨﻄﻘــﯽ  و ﻫﻤﺴــﻮ و ﻫــﻢ ﺟﻬــﺖ ﺑــﺎ روﺷــﻬﺎی ﻣﻌﺘﺒــﺮ ﮐﺴــﺐ داﻧــﺶ ﺑﺎﺷــﺪ ، ﺛﺎﻟﺜــﺎ ﺑــﺎ    

اﺻﻮل و اﯾﺪه ال ﻫﺎی اﻧﺴﺎﻧﯽ ﻫﻤﺪم وﺳﺎزﮔﺎر ﺑﺎﺷﻨﺪ و ﺑﺎﻻﺧﺮه دارای ارزش و اﻋﺘﺒﺎر ﺗﺮﺑﯿﺘﯽ ﺑﺎﺷﺪ   .

ﻫــﺪف اﯾــﻦ ﻗﺴــﻤﺖ ، ﻣﻌﺮﻓــﯽ روش ﻫــﺎی ﻣﺘــﺪاول آﻣــﻮزش اﺳــﺖ . ﻣﻤﮑــﻦ ﺷــﻤﺎ ﻣﺮﺑﯿــﺎن در ﻣــﻮرد ﺳــﻼﻣﺖﻣﻄﺎﻟــﺐ

زﯾــﺎدی ﺑﺪاﻧﯿــﺪ وﻟــﯽ روش آﻣﻮزﺷــﯽ ﻣﻨﺎﺳــﺐ ﺑــﺮای دﺳــﺘﯿﺎﺑﯽ ﺑــﻪ اﻫــﺪاف آﻣﻮزﺷــﯽ و اﻧﺘﻘــﺎل ﻣﻄﺎﻟــﺐ و داﻧــﺶ ﺑــﻪ 

ﻓﺮاﮔﯿــﺮان را ﺑﺨــﻮﺑﯽﻧﺪاﻧﯿــﺪ  .ﻏﺎﻟﺒــﺎً روش آﻣــﻮزش ﺑــﺮ اﺳــﺎس ﻣﯿــﺰان دﺳــﺘﯿﺎﺑﯽ ﻓﺮاﮔﯿــﺮان ﺑــﻪ ﻣﻄﺎﻟــﺐ و ﺑﻬــﺮه     

ﮔﯿــﺮی آﻧﻬــﺎ از دوره ﺗﻌﯿــﯿﻦ ﻣــﯽ ﺷــﻮد ﻓﺮاﮔﯿــﺮان ﺑــﺎ ﮔــﻮش ﮐــﺮدن ، دﯾــﺪن ، ﭘﺮﺳــﺶ و ﭘﺎﺳــﺦ و اﺟــﺮای آﻣﻮﺧﺘــﻪ   

ﻫــﺎ ﻣﻄﺎﻟــﺐ را ﯾــﺎد ﻣــﯽ ﮔﯿﺮﻧــﺪ و ﺑــﺮ ﻫﻤــﯿﻦ اﺳــﺎس ﻫــﻢ روش آﻣﻮزﺷــﯽ ﻣﻨﺎﺳــﺐ اﻧﺘﺨــﺎب ﻣــﯽﺷــﻮد  . روش ﻫــﺎی

ﺗــﺪرﯾﺲ ﻓــﺮاوان و ﻣﺘﻌــﺪد ﻫﺴــﺘﻨﺪ ﮐــﻪ ﻫــﺮ ﮐــﺪام ﺷــﺮح ﻣﻔﺼــﻞ و ﻃــﻮﻻﻧﯽ دارد  ﻫــﺮ ﯾــﮏ از روش ﻫــﺎی آﻣﻮزﺷــﯽ 

ﺑــﻪ ﺗﻨﻬــﺎﯾﯽ ﻣﺰاﯾــﺎ و ﻣﻌــﺎﯾﺒﯽ دارد و از اﯾﻨﺮوﺳــﺖ ﮐــﻪ ﻏﺎﻟﺒــﺎً ﺑﮑــﺎرﮔﯿﺮی ﻣﺠﻤﻮﻋــﻪ ای از روش ﻫــﺎی ﺗــﺪرﯾﺲ و      

آﻣﻮزش ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد ﺗﺎ ﮐﺎرآﯾﯽ و اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮی ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ   .

ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ داﺷﺘﻪﺑﺎﺷﯿﺪ   :

ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﮔﻮش ﻣﯽﮐﻨﯿﺪ ، ﻓﺮاﻣﻮش ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ ؛  

ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯿﺪ ؛ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﻣﯽ آورﯾﺪ ؛  

و ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ اﻧﺠﺎم ﻣﯽ دﻫﯿﺪ ؛ ﯾﺎد ﻣﯽ ﮔﯿﺮﯾﺪ ؛  

ﭘﮋوﻫﺶ ﻫﺎ در زﻣﯿﻨﻪ “ﮔﻮش دادن” ﻧﺸﺎن ﻣﯽ دﻫﺪ ﮐﻪ   :

۶۰%  از وﻗﺖ ﻓﺮاﮔﯿﺮان در ﻣﺪارس اﺑﺘﺪاﯾﯽ و  90%  در دوره ﻫﺎی ﺑﺎﻻﺗﺮ و داﻧﺸﮕﺎه ﻫﺎﺻﺮف ﮔﻮش دادن ﻣﯽ

ﺷﻮد.ﺷﺎﮔﺮدان  ﺗﻨﻬﺎ ﻗﺴﻤﺖ ﻧﺎﭼﯿﺰی ازآﻧﭽﻪ را ﮐﻪ ﺷﻨﯿﺪه اﻧﺪ ﺣﺪود  3/1 ( ﺗﺎ  %5/1  )  ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﻣﯽ ﺳﭙﺎرﻧﺪ . اﻓﺮاد ﺑﺎﻟﻎ

ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺘﻮﺳﻂ ﻗﺎدر ﺑﻪ ﺣﻔﻆ ﮐﺮدن  50%  ﻣﻄﺎﻟﺐ در ذﻫﻦ ﺧﻮد ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺣﺪود  دو ﻣﺎه  ﺑﻌﺪ  ، اﯾﻦ ﻣﯿﺰان ﺑﻪ ﻧﺼﻒ ﻧﯿﺰ

ﮐﺎﻫﺶ ﺧﻮاﻫﺪ ﯾﺎﻓﺖ.

  ﻧﺘﯿﺠ  ﻪ اﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎ وﺟﻮد ﺻﺮف وﻗﺖ زﯾﺎد در ﮐﺎرﺑﺮد ﺣﺲ ﺷﻨﻮاﯾﯽ، اﯾﻦ ﺣﺲ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﻧﺎﭼﯿﺰی در ﯾﺎدﮔﯿﺮی اﻧﺴﺎن

دارد.

ﯾﺎدﮔﯿﺮی  ﮔﻮش ﮐﺮدن  20   %

ﮔﻮش ﮐﺮدن دﯾﺪن 50   %

ﮔﻮش ﮐﺮدن دﯾﺪن ﺻﺤﺒﺖﮐﺮدن  70   %

ﮔﻮش ﮐﺮدن دﯾﺪن ﺻﺤﺒﺖﮐﺮدن ﻋﻤﻞ ﮐﺮدن  100   %

آﺷــﻨﺎﯾﯽ ﺑــﺎ روش ﻫــﺎی آﻣــﻮزش ﻣــﯽ ﺗﻮاﻧــﺪ در ﺑﺮﻧﺎﻣــﻪ رﯾــﺰی آﻣــﻮزش و ﻧﯿــﻞ ﺑــﻪ اﻫــﺪاف آﻣــﻮزش ﮐﻤــﮏ ﺑﺴــﯿﺎر

ﻣﺆﺛﺮی ﻧﻤﺎﯾﺪ از اﯾﻨﺮو ﺳﻌﯽ دارﯾﻢ ﺷﻤﺎ را ﺑﺎ ﺗﻌﺪادی از روش ﻫﺎی آﻣﻮزش ﻣﻮﺟﻮد آﺷﻨﺎ ﺳﺎزﯾﻢ   .

ﻗﺒﻞ از آﻧﮑﻪ روش ﺧﺎﺻﯽ را ﺑﺮای آﻣﻮزش اﻧﺘﺨﺎب ﮐﻨﯿﺪ ﺑﻪ ﭼﻨﺪ ﺳﻮال در ذﻫﻨﺘﺎن ﭘﺎﺳﺦ دﻫﯿﺪ   :

.1 ﺗﻌﺪاد ﻓﺮاﮔﯿﺮان

.2 ﻣﺪت زﻣﺎن اﺟﺮای آﻣﻮزش

.3 ﺳﻄﺢ آﮔﺎﻫﯽ و داﻧﺶ ﻓﺮاﮔﯿﺮان

.4 ﺗﺠﻬﯿﺰات آﻣﻮزﺷﯽ ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز

.5 اﻧﺘﻈﺎر ﺷﻤﺎ از ﻣﯿﺰان ﻣﺸﺎرﮐﺖ ﻓﺮاﮔﯿﺮان در ﻃﻮل دوره آﻣﻮزش

و ﺑــﻪ ﺧــﺎﻃﺮ داﺷــﺘﻪﺑﺎﺷــﯿﺪ ﮐــﻪ روش آﻣﻮزﺷــﯽ ﻣــﻮرد اﺳــﺘﻔﺎده ﺑﺎﯾــﺪ ﺑــﺎ ﺗﻮﺟــﻪ ﺑــﻪ اﻫــﺪاف آﻣــﻮزش ﻣــﻮرد ﻧﻈــﺮ در   

اﻧﺘﻘــﺎل داﻧــﺶ ، ﺗﻐﯿﯿــﺮ ﻧﮕــﺮش و ﻣﻬــﺎرت ﻫــﺎی ﻋﻤﻠــﯽ و ﻋﻠﻤــﯽ رﻓﺘﺎرﻫــﺎی ﻓﺮاﮔﯿــﺮان     اﻧﺘﺨــﺎب ﺷــﻮد . ﭼﻨﺎﻧﭽــﻪ روش

آﻣﻮزﺷــﯽ ، ﻣﻨﺎﺳــﺐﺑــﺎ دوره ﻣــﻮرد ﻧﻈــﺮ اﻧﺘﺨــﺎب ﺷــﻮد ، ﺷــﻤﺎ ﺑــﻪ اﻫــﺪاف آن دوره دﺳﺘﺮﺳــﯽ ﭘﯿــﺪا ﻣــﯽ ﮐﻨﯿــﺪ و       

ﺗــﺪرﯾﺲ ﻣــﻮﻓﻘﯽ را اﺣﺴــﺎس ﻣــﯽ ﮐﻨﯿــﺪ  . روش آﻣﻮزﺷــﯽ ﻣﻨﺘﺨــﺐﺷــﻤﺎ ﺑﺎﯾــﺪ ﺑــﻪ ﻓﺮاﮔﯿــﺮان اﺟــﺎزه ﺷــﺮﮐﺖ ﻓﻌــﺎل در   

ﮐــﻼس و ﺑﺮﻧﺎﻣــﻪﻫــﺎی درﺳــﯽ را ﺑﺪﻫــﺪ و ﻓﺮاﮔﯿــﺮان ﺑﺘﻮاﻧﻨــﺪ ﺑــﺎ اﺑﻌــ   ﺎد ﻓﺮﻫﻨﮕــﯽ ﺟﺎﻣﻌــﻪ ای ﮐــﻪ ﻣــﯽ ﺧﻮاﻫﻨــﺪ در آن  

ﺧﺪﻣﺖ ﮐﻨﻨﺪ ارﺗﺒﺎط ﺑﺮﻗﺮار ﻧﻤﺎﯾﻨﺪ   .

ﻫﻤﺎﻧﻄﻮر ﮐـﻪ ذﮐـﺮﺷـﺪ ﻫـﺮ ﯾـﮏ از روش ﻫـﺎی آﻣـﻮزش ﻣـﺎ را در رﺳـﯿﺪن ﺑـﻪ اﻫـﺪاف آﻣﻮزﺷـﯽ ﮐﻤـﮏ ﻣـﯽ ﮐﻨـﺪ و ﺑـﺮ                

اﺳــﺎس اﻧﺘﺨــﺎب اﯾــﻦ روش ﻫــﺎ درﺟــﺎﺗﯽ از ﮐﺴــﺐ داﻧــﺶ ، ﻣﻬــﺎرت ﻫــﺎی ﻋ   ﻤﻠــﯽ و رﻓﺘــﺎر و ﻋﻤﻠﮑــﺮد را در ﻓﺮاﮔﯿــﺮان 

اﯾﺠﺎد ﻣﯽ ﺷﻮد . ﺟﺪول زﯾﺮ راﻫﻨﻤﺎی ﺧﻼﺻﻪ ، ﺑﺮای اﻧﺘﺨﺎب روش آﻣﻮزﺷﯽ در ﻣﺮاﺣﻞ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ   .

روش آﻣﻮزﺷﯽ

  داﻧﺶ  ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی ﻋﻤﻠﯽ  رﻓﺘﺎر و ﻋﻤﻠﮑﺮد 

1  ﺳﺨﻨﺮاﻧﯽ  ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺆﺛﺮ ++  ﻣﺆﺛﺮ ﻧﯿﺴﺖ  ﻣﺆﺛﺮ ﻧﯿﺴﺖ 

2  داﺳﺘﺎن و ﺷﻌﺮ ﮔﻔﺘﻦ  ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺆﺛﺮ ++  ﻣﺆﺛﺮ +  ﻣﺆﺛﺮ + 

3  ﻧﻤﺎﯾﺶ  ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺆﺛﺮ ++  ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺆﺛﺮ ++  ﻣﺆﺛﺮ+ 

4  ﺑﺎزدﯾﺪ از ﺻﺤﻨﻪ ﻫﺎی

واﻗﻌﯽ 

ﻣﺆﺛﺮ +  ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺆﺛﺮ ++  ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺆﺛﺮ ++ 

5  ﻣﺒﺎﺣﺜﻪ  ﻣﺆﺛﺮ +  ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺆﺛﺮ ++  ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺆﺛﺮ ++ 

6  اﺑﺘﮑﺎرات ﻓﮑﺮی  ﻣﺆﺛﺮ +  ﻣﺆﺛﺮ ﻧﯿﺴﺖ  ﻣﺆﺛﺮ ﻧﯿﺴﺖ 

7  ﭘﺮﺳﺶ و ﭘﺎﺳﺦ  ﻣﺆﺛﺮ+  ﻣﺆﺛﺮ ﻧﯿﺴﺖ +  ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ ﻧﺒﺎﺷﺪ -/+ 

8  ﺗﮑﺮار ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻋﻤﻠﯽ

ﺗﻮﺳﻂ ﻓﺮاﮔﯿﺮ 

ﻣﺆﺛﺮ +  ﺷﺪﯾﺪاً ﻣﺆﺛﺮ +++  ﻣﺆﺛﺮ + 

9  اﯾﻔﺎی ﻧﻘﺶ  ﻣﺸﺨﺺ ﻧﯿﺴﺖ  ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ -/+  ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺴﯿﺎر ﻣﺆﺛﺮ ++++ 

نویسنده : م.ف : ٢:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی رشته روانشناسی تربیتی - مقطع کارشناسی ارشد

روان شناسی تربیتی به طور کلی یادگیری آموزشگاهی سرو کار و نقش آن در موارد زیر دسته بندی می شود
1- تعیین هدفهای آموزشی، یعنی اینکه یادگیرندگان چه باید بیاموزند
2- تعیین ویژگیهای یادگیرندگان و رابطه آن ویژگیهای با یادگیری
3- شناخت فرآیند یادگیری یعنی شناخت عواملی که افراد را به یادگیری سوق می دهد و یا باعث تغییر طرز فکر آنها به موضوعی می گردد.
4- شناخت فرآیند یادگیری، یعنی چه رابطه ای بین شیوه ها و فعالیتهای آموزشی در رابطه با هدفهای خاص و اختلافات فردی یادگیرنده موجود است.
5- ارزشیابی یادگیری بالاخص یادگیری پیشرفت درسی طرز فکر و چگونگی استفاده از این ارزشیابیها در بازبینی جنبه های مختلف برنامه ها درسی
6- پرورش ابزارهای اندازه گیریهای روانی – تربیتی لازم برای شناخت یادگیرندگان و ارزشیابی فرآیند آموزش- یادگیری

طول دوره تحصیل

دوره کارشناسی ارشد رشته روان شناسی تربیتی به صورت آموزش و ناپیوسته برده و طول مدت آن به طور متوسط 2 سال می باشد که در طی آن دانشجویان قادر خواهد بود دروس نظری و عملی این دوره را بگذرانند. حداکثر مدت مجاز در این دوره 3سال است.

تعداد واحدها

تعداد کل واحدهای این دوره 32 واحد به شرح زیر است
الف: دروس الزامی 26 واحد
ب: دروس اختیاری 6 واحد
ج: دروس پیشنیاز

چارت درسی زیر صرفا جنبه پیشنهادی دارد. انتخاب واحد باید با نظر و تائید استاد راهنما صورت گیرد. در غیر این صورت هیچ مسوولیتی متوجه مسوولیت سایت دانشگاه نخواهد بود

برنامه درسی مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تربیتی

 

خیرکد درسنام درس(اختیاری)نوع
ترم 1
1 31423139 نظریات تربیتی ومکاتب فلسفی خیر اصلی     
2 31423140 آمار استنباطی خیر اصلی     
3 31423151 روان شناسی تربیتی خیر اصلی     
4 31423173 نظریه های انگیزش در آموزش وپرورش خیر اصلی     
نویسنده : م.ف : ٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

داغترین سوال در روانشناسی تربیتی

ریچارد مایر، استاد روانشناسی تربیتی دانشگاه کالیفرنیا،کسی است که در سال 2007 میلادی بیش از هر روانشناس هم­رشته خودش، آثارش در نشریات معتبر این رشته مورد ارجاع قرار گرفته است. مطلب زیر قطعه­ای از مصاحبه­ای با اوست که از این منبع (Educational Psychology Review, Vol. 17, No. 2, June 2005  ) گرفته شده­است. ترجمه کامل این مصاحبه را بعدها در دسترس علاقه­مندان قرار خواهم داد.

 

پ. در حال حاضر، داغترین سوال در حیطه روانشناسی تربیتی چیست؟

ج. سوالات داغ زیادی در حیطه روانشناسی تربیتی وجود دارد و ابزارهای تحقیقی نیز برای مشخص کردن آنها داریم. به علاوه، دو حقیقت روانشناسی تربیتی را به یک شاخه زنده تبدیل کرده است. سوالی که تحقیقات من قویاً بر آن متمرکز است طبیعت یادگیری انسان است: چگونه می­توانیم به یادگیری مردم کمک کنیم به روشی که انتقال را بهبود دهد، یعنی، بتوانند آنچه را که آموخته‌اند در شرایط تازه به شکل سودمندی مورد استفاده قرار دهند. این یک سوال کلاسیک در روانشناسی و آموزش است که دلیل تاریخی آغاز شاخه ما بوده است. به عقیده من، اگر بتوانیم بفهمیم مردم چگونه یاد می­گیرند – و تا اندازه‌ای، بدانیم چگونه به مردم کمک کنیم که یاد بگیرند- مشارکت عظیم روانشناسی و آموزش رخ خواهد داد.

یادگیری قلب پرورش است. هدف پرورش بهبود یادگیری است، یعنی، تسهیل تغییرات شناختی در یادگیرنده. من دوست دارم بگویم این سوال که «چگونه فرایند تغییر شناختی در یادگیرندگان تسهیل می‌شود؟» داغترین سوال در حیطه روانشناسی تربیتی است.

 

نویسنده : م.ف : ٢:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ماهیت روان شناسی تربیتی

واژه روان‌شناسی، ترجمه psychology است. این کلمه مشتق از دو کلمه یونانی و به معنای علم روح یا علم نفس است. روان‌شناسی یکی از ارکان مهم تعلیم و تربیت است که به مطالعه علمی رفتار و فرایندهای ذهنی می‌پردازد و روان‌شناسی تربیتی امروزه به عنوان تعلیم و تربیت تجربی و یا شاخه‌ای از روان‌شناسی کاربردی شناخته شده است.
 
 
تعریف روان‌شناسی تربیتی
  روان‌شناسی تربیتی، علمی است که به ماهیت و چگونگی یادگیری، روش‌های آموزشی، سنجش و ارزشیابی آموخته‌های یادگیرندگان می‌پردازد.[1] می‌توان بیان کرد این علم با به‌کارگیری معلومات حاصل از موضوعات و میدان‌های مورد مطالعه علوم دیگر، معلومات دیگری به وجود می‌آورد که در زمینه آموزش و مسائل آموزشی مورد استفاده قرار گیرد.
 
 
روان‌شناسی تربیتی، هنر یا علم!؟
  از آنجا که روان‌شناسی تربیتی به آموزش و یادگیری در موقعیت تعلیم و تربیت اختصاص یافته است و علم و تمرین در آن نقش مهمی دارد، دانش مربوط به حوزه‌های علمی این رشته از نظریه و پژوهش ناشی از کار روان‌شناسان تربیتی و همچنین تجارب علمی معلمان استخراج شده است و بحث‌های جدی در رابطه با این موضوع که تا چه میزان آموزش بر پایه علم استوار است، در برابر این موضوع که چه حد بر اساس هنر است، مطرح می‌گردد.
  به عنوان یک علم، هدف روان‌شناسی تربیتی فراهم آوردن دانش‌های پژوهشی است که شما بتوانید به صورت مؤثر از آنها در کلاس استفاده نمایید. اما دانش ناشی از علم به تنهایی نمی‌تواند تمام موفقیت‌هایی را که در تدریس با آن مواجه هستید را تضمین نماید و این جایی است که تدریس، یک هنر در نظر گرفته می‌شود.[2]
 
 
پیشینه تاریخی
  آغاز روان‌شناسی تربیتی را باید بین سال‌های 1880 و 1900 دانست. در این دو دهه است که تحقیقات تجربی در مورد خصوصیات انسان و قدرت‌های ذهنی او شروع گردید. این تحقیقات به سه دسته اندازه‌گیری، روان‌شناسی کودک و یادگیری تقسیم می‌شوند.[3] شاخه روان‌شناسی تربیتی را چندین نفر از پیشگامان روان‌شناسی، قبل از شروع قرن بیستم بنیان نهادند. سه تن از این پیشگامان که نقش بیشتری داشتند، عبارتند از:
 
الف. ویلیام جیمز[4]
  بعد از تدوین اولین درسنامه روان‌شناسی با عنوان "اصول روان‌شناسی" به ارائه چندین سخنرانی با موضوع گفتگو با معلمان پرداخت. جیمز، خاطرنشان ساخت که روان‌شناسی آزمایشگاهی اغلب نمی‌تواند به ما بگوید که چگونه به‌طور اثربخش به کودکان آموزش دهیم. او بر اهمیت مشاهده تدریس و یادگیری در کلاس‌ها به منظور بهبود آموزش تأکید داشت. یکی از توصیه‌های وی این بود که معلمان برای کمک به رشد ذهنی کودکان باید درس را از نقطه‌ای شروع کنند که کمی فراتر از سطح دانش و فهم کودک باشد.
 
ب. جان دیویی[5]
  دومین پیشگام در شکل‌گیری روان‌شناسی تربیتی، جان دیویی است که نقش بسزایی در کاربرد علمی روان‌شناسی داشت. دیویی، اولین آزمایشگاه روان‌شناسی تربیتی را در سال 1894 در دانشگاه شیکاکو در ایالات متحده امریکا راه‌اندازی کرد. نخستین ایده او این بود که به کودک به عنوان یادگیرنده‌ای فعال بنگریم، قبل از دیویی، اعتقاد بر این بود که کودکان باید ساکت در صندلی‌های خود بنشینند و منفعلانه و طوطی‌وار مطالب را یاد بگیرند. در حالی که او معتقد بود که کودکان از طریق عمل کردن به بهترین شکل یاد می‌گیرند.
  ما مدیون این ایده او هستیم که در آموزش باید کودک را به صورت کلی در نظر گرفت و بر انطباق او با محیط تأکید کرد. او اعتقاد داشت که کودکان را نباید تنها با موضوع‌های تحصیلی مورد آموزش قرار داد بلکه باید آنها یاد بگیرند که چگونه فکر کنند و با دنیای بیرون از مدرسه انطباق یابند. به‌ویژه وی فکر می‌کرد که کودکان باید یاد بگیرند که چگونه مسائل را حل کنند.
  دیویی، این ایده آزادمنشانه را زمانی مطرح کرد که کیفیت آموزش تنها برای عده کمی از کودکان، به‌ویژه پسران خانواده‌های مرفه، مطرح بود. وی یکی از روان‌شناسان و مربیان بانفوذ بود که بر آموزش مناسب برای همه کودکان گروه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و قومی اصرار داشت.
 
پ. ادوارد ثرندایک[6]
  سومین پیشگام این عرصه از علم که می‌توان او را آغازگر تأکید بر سنجش و اندازه‌گیری و ارتقای شالوده علمی یادگیرندگان دانست. ثرندایک، عنوان کرد که یکی از مهمترین تکالیف مدرسه، پرورش مهارت‌های استدلال کردن در کودکان است. او مطالعه علمی آموزش و یادگیری را بنیان نهاد. به‌ویژه این باور را تقویت کرد که روان‌شناسی تربیتی باید بنیان علمی داشته و به شدت بر اندازه‌گیری مبتنی باشد.
  روش او برای مطالعه یادگیری، هدایت‌کننده روان‌شناسی تربیتی در طول نیمه اول قرن بیستم بود. در روان‌شناسی امریکایی، رویکرد بی.اف.اسکینر که بر اساس باورهای ثرندایک بنا نهاده شده بود، تأثیر شگرفی بر روان‌شناسی تربیتی در دهه‌های میانی قرن بیستم گذاشت. دیدگاه رفتاری او، دربرگیرنده تلاش‌های وی برای تعیین دقیق بهترین شرایط یادگیری بود.[7]
 
  روان‌شناسی پرورشی یا تربیتی، یکی از درس‌های باسابقه دانشگاه‌های ایران است. پیشینه تألیف کتاب درسی برای این درس در سطح دانشگاه به سال 1317 باز می‌گردد و نخستین مؤلف و بانی تدوین کتاب برای درس روان‌شناسی پرورشی در سطح دانشگاه، دکتر علی‌اکبر سیاسی استاد سابق دانشگاه تهران است.[8]
 
 
اهداف روان‌شناسی تربیتی
  روان‌شناسی تربیتی، بیشتر حاصل جمع دو علم روان‌شناسی و تربیت است. شناختی که از روان‌شناسی به دست می‌آید در فعالیت‌های کلاس درس و مدرسه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این علم، یک علم پیچیده است و در دین، فلسفه و روان‌شناسی محض که شامل مطالعات آزمایشگاهی روی حیوانات است، ریشه دارد. از آنچه ذکر شد، می‌توان هدف‌های ویژه روان‌شناسی تربیتی را به اختصار این‌گونه بیان نمود:
 
الف. فراهم کردن اطلاعات و شناخت‌های عملی یا کاربردی
  بینش در معنای کامل اصول روان‌شناسی تربیتی(شناخت، آگاهی و فهمیدن)، نه برای حفظ کردن یا به‌خاطرسپردن، بلکه به عنوان ابزاری که در آموزش و پرورش موثر، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شناخت جنبه‌های مختلف رشد و تکامل و اثرهای محیطی آن. آشنایی با مفاهیم فنی برای کسب توانایی شناخت ادبیات شغلی، به منظور برقراری ارتباط با همکاران و درک بهتر مسائل حرفه‌ای در معلمی.
 
ب. مهارت‌ها و توانش‌ها
  مهارت در انتخاب، ساختن و کاربرد وسایل و فنون خاص ارزشیابی درسی و رشدی محصلان. توانایی هماهنگ ساختن کوشش‌های مدرسه با اصول رشد و تکامل محصلان. توانایی برانگیختن محصلان به حداکثر تلاش در رسیدن به هدف‌های مطلوب.
 
پ. ایجاد گرایش‌ها، رغبت‌ها و درک(ارج‌گذاری)
  شناخت محصل به عنوان یک ارگانیزم در حال رشد و تکامل، شناختن و درک ارزش و مقام او و اعتقاد نامحدود به اینکه محصل می‌تواند، رشد کند. یک ذهن باز و انتقادی نسبت به روش‌شناسی و درک نقش تحقیق در اصلاح آموزش و پرورش. رغبت فزاینده در روان‌شناسی یادگیرنده و کاربرد آن در کلاس. هدف غایی روان‌شناسی تربیتی عبارت است از، توانا ساختن معلم در کاربرد مفاهیم و اصول روان‌شناختی در اصلاح عمل آموزش و پرورش.[9]
 
 
محتوای روان‌شناسی تربیتی
  دانش روان‌شناسی تربیتی، دارای اهمیت اساسی در حل مسائل تدریس و تربیت است. این علم یک رشته علمی مشخصی است که دارای نظریه‌های مخصوص به خود، روش‌های پژوهش، مسائل و فنون خاص خویش است. این علم دارای پنج وظیفه اساسی است که عبارتند از: انتخاب هدف‌های تدریس و تربیت، شناخت ویژگی‌های شاگرد، شناختن و به‌کار بردن نظریه‌های مربوط به فرایند یادگیری و رشد، انتخاب و به‌کارگیری روش‌های تدریس و تربیت و ارزشیابی یادگیری و رشد شاگردان.[10]
 
 
کاربرد روان‌شناسی تربیتی
  روان‌شناسی تربیتی می‌تواند در شناخت تفاوت‌های موجود میان یادگیرنده‌ها به یاری ما بشتابد. از آنجا که هر یادگیرنده، شخصی منحصر به فرد و یگانه است، آگاهی داشتن از تفاوت‌های فردی یادگیرندگان برای آموزش اثربخش و کارآمد ضروری است. روان‌شناسی تربیتی در شناخت و درک فرایندهای یادگیری و ماهیت دانش‌ها و مهارت‌هایی که انتظار داریم یادگیرندگان کسب کنند، به ما کمک می‌کند. روان‌شناسی تربیتی می‌تواند در بخش آموخته‌های یادگیرندگان و روش‌های تهیه ابزارهای سنجش کارآمد به ما کمک کند.[11]
 
 
پژوهش در روان‌شناسی تربیتی
  پژوهش در این رشته علمی روی فرایندهایی که اطلاعات، مهارت‌ها، ارزش‌ها و نگرش‌ها به وسیله آنها بین آموزگاران و دانش‌آموزان در کلاس انتقال می‌یابند و بر کاربردهای اصول روان‌شناسی در کاربست‌های آموزشی تأکید دارد. این پژوهش‌ها، به خط مشی‌های آموزشی، برنامه‌های توسعه حرفه‌ای و مواد آموزشی شکل می‌دهد.[12]
  تحقیق علمی، عینی، منظم و آزمون‌پذیر است. این ویژگی‌ها احتمال اینکه تحقیق براساس باورها، عقاید و احساسات شخصی مبتنی باشد را کاهش می‌دهد. روش علمی، شامل مراحلی از قبیل مفهوم‌سازی مساله، جمع‌آوری داده‌ها، استخراج نتایج و بازبینی پژوهش و نظریه می‌باشد.[13]
  روش‌های پژوهش در روان‌شناسی پرورشی شامل دو دسته پژوهش‌های کمی و کیفی می‌باشند. عمده‌ترین روش‌های پژوهش کمی، روش همبستگی و روش آزمایشی هستند. از آنجا به این دو روش کمی می‌گویند که در آنها به متغیرهای مورد مطالعه ارزش عددی داده می‌شود تا از لحاظ آماری تحلیل‌پذیر شوند، فلسفه زیربنای روش‌های پژوهش کمی، اثبات‌گرایی است.
  اما عمده‌ترین روش‌های پژوهش کیفی از این قرارند: موردپژوهشی، بررسی میدانی، قوم‌نگاری(مردم‌شناسی) و زمینه‌یابی. در پژوهش‌های کیفی معمولا از فنون مشاهده، مصاحبه و بررسی خاطرات استفاده می‌گردد. اطلاعات به‌دست آمده با این روش‌ها، عمدتا جنبه کلامی دارند نه عددی. همچنین در این روش‌ها، به جای تأکید بر نتایج یا فرآورده‌های یک فعالیت، بیشتر فرآیندهای آن فعالیت مورد مطالعه قرار می‌گیرد، فلسفه زیربنای روش‌های پژوهش کیفی، پس‌اثبات‌گرایی است.
  مراحل انجام پژوهش در روان‌شناسی پرورشی شامل طرح سؤال، بیان فرضیه، جمع‌آوری داده‌ها و تحلیل داده‌ها و وضع قوانین و نظریه‌هاست. بنابراین هدف نهایی علم، کشف و وضع قوانین و نظریه‌های علمی است.[14]
  پس به‌طور خلاصه می‌توان موضوعات پایه‌ها یا ارکان اصلی روان‌شناسی تربیتی را در هفت محور زیر مورد توجه قرار داد:
·        قوانین و عوامل مؤثر در فرایند یادگیری
·        ویژگی‌های یادگیرنده یا تربیت‌شونده
·        موضوع یادگیری یا پیام متنی
·        موقعیت یادگیری یا شرایط انتقال پیام
·        روش‌های تعلیم و تربیت
·        ویژگی‌های مربی
·        ارزیابی و ارزش‌سنجی.[15]

 


[1] . کریمی، یوسف؛ روان‌شناسی تربیتی، تهران، ارسباران، 1380، چاپ اول، ص 4.
[2] . سانتراک، جان دبلیو؛ روان‌شناسی تربیتی، ترجمه مرتضی امیدیان، یزد، دانشگاه یزد، 1385، چاپ اول، ص 4 و 5.
[3] . مک‌دانلد، فردریک؛ روان‌شناسی تربیتی، ترجمه زهره سرمد، تهران، دانشگاه تهران، 1366، چاپ اول، ص 10.
[4] . Wiliam James
[5] . John Dewey
[6] . Edvard Shorndike
[7] . بیابانگرد، اسماعیل؛ روان‌شناسی تربیتی، تهران، ویرایش، 1384، چاپ اول، ص 6 و 7.
[8] . سیف، علی‌اکبر؛ روان‌شناسی پرورشی، تهران، آگاه، 1385، چاپ اول، ص 67.
[9] . شعاری‌نژاد، علی‌اکبر؛ مبانی روان‌شناختی تربیت، تهران، مؤسسه مطالعات و تحقیقات فرهنگی، 1368، چاپ دوم، ص 25.
[10] . لطف‌آبادی، حسین؛ روان‌شناسی تربیتی، تهران، سمت، 1384، چاپ اول، ص 49.
[11] . کریمی، یوسف؛ روان‌شناسی تربیتی، ص 5.
[12] . رابرت‌ایی، اسلاوین؛ روان‌شناسی تربیتی، ترجمه یحیی سیدمحمدی، تهران، روان، 1385، چاپ اول، ص 29.
[13] . بیابانگرد، اسماعیل؛ روان‌شناسی تربیتی، ص 16.
[14] . سیف، علی‌اکبر؛ روان‌شناسی پرورشی، ص 96.
[15] . افروز، غلامعلی؛ روان‌شناسی تربیتی کابردی، تهران، سازمان انجمن اولیا و مربیان، 1379، چاپ پنجم، ص 17.

 
نویسنده : م.ف : ٢:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تعریف روانشناسی تربیتی

«کسانی که روانشناسی پرورشی را یک نظام مستقل علمی دارای روشها و نظریه­های خاص خودش می­دانند برای آن دو هدف و وظیفه اصلی قائل­ند: (1) درک و فهم فرایندهای یادگیری و آموزش، و (2) تهیه و گسترش راههای بهبود بخشیدن به این فرایندها. بلکین و گری (1977) در این باره گفته­اند "سه عامل اساسی زیر موضوعهای اصلی روانشناسی پرورشی را تشکیل می­دهند: یادگیرنده، معلم و فرایندی که بین این دو واقع می­شود. تمام مباحث اصلی روانشناسی پرورشی مشتقات این سه عامل زیربنایی هستند" (ص 19).  همچنین سیفرت (1991، ص 5) روانشناسی پرورشی را به عنوان "مطالعه چگونگی ایجاد یادگیری و اینکه به چه نحوی آموزش می­تواند به ایجاد یادگیری کمک نماید" تعریف کرده است. سیفرت در تکمیل تعریف خود، دانش روانشناسی پرورشی را شامل موارد زیر دانسته است: ویژگیها یا رشد و تحول یادگیرندگان، نحوه یادگیری رفتارها یا اندیشه­ها، شرایط ارتقاء یادگیری، چگونگی پاسخگویی به نیازهای دانش­آموزان دارای تواناییها و پیشینه­های متفاوت، و نحوه ارزشیابی یادگیری».
نویسنده : م.ف : ٢:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تعریف تکنولوژی آموزشی

افراد مختلف درباره تکنولوژی آموزشی ومعنی آن دارای نظرهای گوناگونی می باشند. بعضی آن را ابزار،گروهی کاربرد ابزار در آموزش وعده ای آن را کاربرد مواد می دانند.دلیل گوناگونی تصورات ذهنی از تکنولوژی آموزشی نحوه وارد شدن این رشته به سیستم آموزشی کشور است.

مراحلی که مفهوم تکنولوژی آموزشی در سال های بعد از ١٩٠٠طی کرده است:

١.مرحله ابزار و وسایل

٢.مرحله مواد آموزشی

٣.مرحله نظامهای درسی

۴.مرحله نظامهای آموزشی

۵.مرحله نظامهای اجتماعی

بیشتر کشورها از این مراحل گذر کرده اند.کشور ما نیز بدور از این مراحل نبوده است.

واژه تکنولوژی technology از ریشه یونانی technologia به معنی برخورد سیستمتیک می آید.

تکنولوژی آموزشی را از (educatinal technology) نظر لغوی کاربرد دانش یا یافته های علمی برای مقاصد آموزشی،یا برخورد سیستمتیک با آموزش بدانیم.

تعریفی که کمیته مخصوص تکنولوژی آموزشی در آکادمی ملی مهندسی آمریکا از تکنولوژی آموزشی می کند :مجموعه ای از معلوملت ناشی از کاربست علوم آموزشی ویادگیری در دنیای حقیقی کلاس درس،همراه با ابزار و روش هایی که کاربست علوم را تسهیل کنند.

تعریفی از تکنولوژی آموزشی که اکنون تقریبا مورد پذیرش همه است تعریف جیمز براون از تکنولوژی آموزشی است که عبارت است از :طراحی،اجراوارزشیابی سیستمتیک تمامی فرایند یادگیری وآموزش بر اساس هدفهای مشخص ونتایج تحقیقات در زمینه های یادگیری انسانی وارتباط وهمچنین بکار گرفتن مجموعه ای از منابع انسانی وغیر انسانی به منظور ایجاد آموزش موثرتر می داند.

برگرفته از کتاب مقدمات تکنولوژی آموزشی،مولف:خدیجه علی آبادی

نویسنده : م.ف : ٢:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معرفی رشته تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی آموزشی در لغت از واژه های خاص  تکنو به معنی برخورد سیستماتیک با پدیده های علمی ،  لوژی  به معنای شناخت و  آموزش  به معنای فعالیت های هدفمندی است که مربیان یا معلمان انجام می دهند تا تغییر رفتار یا توانایی تغییر رفتار در فراگیرنده به وجود بیاید. از همین جا مشخص می شود که تکنولوژی آموزشی به معنای شناخت پدیده ها یا روش های دقیق آموزشی برای رسیدن به اهداف آموزشی است .
تکنولوژی آموزشی ، رویکردی سیستمی است که فرآیند یاددهی و یادگیری را کنترل می کند . برای مثال متخصص تکنولوژی آموزشی بررسی می کند که در فرآیند یاددهی و یادگیری چه مسائل یا مشکلاتی وجود دارد تا بتواند مسئوولیت حل این مشکلات را بر عهده بگیرد . چنین فردی نسبت به تمام فرآیند یاددهی و یادگیری ، خواه فرآیند در مرحله درون داد سیستم باشد یا برون داد یا خود فرآیند سیستم باشد ، حساسیت نشان می دهد .
تعلیم و تربیت یک فرآیند است و عوامل سیستماتیک مثل کلاس ، معلم ، کتاب ،  فضای آموزشی و امکانات آموزشی در آن وجود دارد و دارای درون دادی به نام شاگرد و برون دادی به نام فارغ التحصیل می باشد .
خیلی ها تصور می کنند که تکنولوژی آموزشی ،  تکنولوژی است و این رشته باید در دانشکده فنی استقرار داشته باشد . اما باید گفت که تکنو با تکنیک فرق دارد و تکنولوژی آموزشی همراه و همگام با روانشناسی تربیتی کار آموزش را آسان می سازد . به همین دلیل محل فعالیت دانشجویان و استادان این رشته دانشکده های علوم تربیتی و روانشناسی تربیتی است و چگونگی فعالیت متخصصان این رشته با توجه به مبانی تئوریک و عملی روانشناسی پرورشی شکل می گیرد و در آن طراحی آموزش و اجرا و ارزشیابی آموزش مطرح می باشد . در واقع کارشناسان این رشته ، طراحان آموزشی یا مهندسان آموزشی هستند . مهندسانی که هم و غم آنها تسهیل سازی یادگیری و آموزش است .
 فرصتهای شغلی فارغ التحصیلان گرایش تکنولوژی آموزشی:

فلسفه اصلی این رشته استفاده از توانایی فارغ التحصیلان آن در آموزش و پرورش و سپس صدا و سیما است . اما در عمل می بینیم که به دلیل تفکر غلط حاکم بر برخی محیط های آموزشی ، تکنولوژیست های آموزشی به سختی جذب این مراکز می شوند . البته برخی از فارغ التحصیلان این رشته جذب مدارس غیر انتفاعی شده اند و با ارائه طرح های آموزشی برای دوره ها و درس های مختلف، کارآیی مدرسه را بسیار ارتقاء داده و در واقع بسیار موفق بوده اند .
عده ای از فارغ التحصیلان نیز جذب وزارت ارشاد یا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می شوند و بالاخره برخی از فارغ التحصیلان با توجه به توانایی هایی که در طی تحصیل کسب کرده اند جذب بازار کار آزاد می شوند و به عکاسی آموزشی با تولید فیلم های آموزشی می پردازند.

 

دروس اصلی
تاریخ آموزش و پرورش در اسلام و ایران جامعه شناسی آموزش و پرورش
فلسفه آموزش و پرورش اقتصاد آموزش و پرورش
اصول و مبانی آموزش و پرورش مقدمات مدیریت آموزشی
آموزش و پرورش تطبیقی مقدمات برنامه ریزی آموزشی درسی
آموزش و پرورش ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه آموزش و پرورش کودکان استثنائی
اخلاق اسلامی مقدمات تکنولوژی آموزشی
روشها و فنون تدریس آشنایی با کتابخانه و اصول کتابداری
روانشناسی عمومی روش های آماری در علوم تربیتی
روانشناسی رشد 1و2 سنجش و اندازه گیری در علوم تربیتی
جامعه شناسی عمومی مقدمات روش تحقیق در علوم تربیتی

 

دروس تخصصی
سمینار در برنامه ریزی درسی و آموزشی اصول برنامه ریزی درس و تحلیل محتوا
مبانی ارتباط انسانی برنامه ریزی درسی ابتدایی
اصول طراحی پیامهای آموزشی سمینار در تکنولوژی آموزشی
اصول عکاسی برنامه ریزی درسی متوسطه
تولید برنامه های تلویزیونی رادیو و تلویزیون آموزشی
انتخاب ، بهره برداری و ارزیابی مواد و وسایل آموزشی تئوری ها و روش های کاربردی در رسانه های جمعی
تولید مواد آموزشی آموزش برنامه ای
آموزش با روش مبتنی بر سیستم ها اصول طراحی نظام های آموزشی
تولید فیلم های آموزشی برنامه ریزی درسی آموزش عالی و بزرگسالان
ارزیابی نظام های کوچک آموزشی آشنایی با مراکز و مواد آموزشی
کارورزی ها و اجرا پروژه های فردی کارورزی ها و اجرا پروژه های گروهی
جامعه شناسی ارتباطی

 

 
نویسنده : م.ف : ٢:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی

منابع کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی

مدیریت اموزشی:

1- اصول  مدیریت اموزشی تالیف دکتر علی علاقه بند

2- مدیریت عمومی : دکتر علاقه بند

3- مدیریت رفتار سازمانی "دکتر علاقه بند

4- اصول و مبانی نظری مدیریت اموزشی دکتر علاقه بند

5-فرایند خودگردانی در مدارس :دکتر علاقه بند(منبع جدید)

6- کلیات مدیریت اموزشی :دکتر عباس زاده

 

*نظارت و راهنمائی اموزشی:

1- نظارت و راهنمائی اموزشی: دکتر بهرنگی

2- نظارت و راهنمائی اموزشی: دکتر نیکنامی

3- نظارت و راهنمائی اموزشی:دکتر میرکمالی

 

*روشها و فنون تدریس:

1- روشها و فنون تدریس: دکتر امان الله صفوی

2- مهارتهای پرورشی:دکتر شعبانی(2جلد)

3- الگوهای تدریس: دکتر بهرنگی

 

*روانشناسی تربیتی:

1- روانشناسی تربیتی (یادگیری): دکتر سیف

2- روانشناسی تربیتی: دکتر پروین کدیور

 

 

*زبان تخصصی :

1- متون مرتبط با علوم تربیتی و روانشناسی

2- کتابهای متون تخصصی برنامه ریزی اموزشی و مدیریت اموزشی : دکتر نیره سینائی ودکتر منصور کوشا

3- لغات اخر کتابهای علوم تربیتی

 

*سنجش و اندازه گیری:

1- سنجش و اندازه گیری: دکتر علی اکبر سیف

 

 

*تکنولوژی اموزشی:

1- تکنولوژی اموزشی : دکتر احدیان

2- تکنولوژی اموزشی(مبانی نظری) : دکتر هاشم فرددانش

3- تکنولوژی اموزشی : دکتر خدیجه علی ابادی

4- رسانه های اموزشی : دکتر تیموری

 

 

*فلسفه اموزش و پرورش:

1- فلسفه اموزش و پرورش: دکتر نقیب زاده

2- فلسفه اموزش و پرورش: دکتر فریدون بازرگان (ترجمه)

3-اصول و  فلسفه اموزش و پرورش: دکتر شریعتمداری

4- اصول تعلیم و تربیت :دکتر شریعتمداری

5- اصول تعلیم و تربیت :دکتر غلامحسین شکوهی

6- فلسفه اموزش و پرورش : دکتر عیسی ابراهیم زاده

 

*امار و روش تحقیق:

1- روش تحقیق : دکتر علی دلاور

2- روش تحقیق در علوم رفتاری: دکتر عباس بازرگان /سرمد /حجازی

3- روش علمی در علوم رفتاری: دکتر هومن

4- روش تحقیق در علوم انسانی : دکتر نادری و سیف نراقی

5- امار استنباطی و توصیفی: دکتر کیا منش (ترجمه کتاب شیولسون)

6- امار استنباطی : دکتر علی دلاور

نویسنده : م.ف : ٢:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شرایط خرید خدمت سربازی ایرانیان خارج کشور تشریح شد

 

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا تسهیلات خرید خدمت سربازی مشمولانی که قبل از سال 1382 از ایران خارج شده و بیش از دو سال در خارج اقامت داشته اند را تشریح و اظهار کرد که این قانون تا سال 1390 دارای اعتبار بوده و ادامه این روند نیازمند مصوبات قانونی بعدی است.  سردار محمدجواد زاده کمند در حاشیه جلسه پاسخگویی و رسیدگی به مسایل و مشکلات هموطنان مقیم خارج در مرکز 2777، افزود: استفاده از معافیت تحصیلی برای مشمولانی که قبل از پایان شهریور سال 1385 از کشور خارج شده و در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مشغول تحصیل هستند از دیگر تسهیلات ارایه شده برای مشمولان خارج از کشور است. وی افزود: مشمولان واجد شرایط یاد شده می توانند پس از درج مهر خروج در گذرنامه، از طریق سفارت خانه های ایران در محل تحصیلشان، سالی دو بار به ایران سفر کرده و در مجموع سالی سه ماه در ایران اقامت داشته باشند. وی ادامه داد: مبلغ تعیین شده برای خرید خدمت سربازی براساس قانون بودجه تعیین می شود و مصوبه مجلس شورای اسلامی است که امکان تغییر آن هم وجود ندارد. اما دولت در تلاش است با ایجاد امکان ویژه ای، ترتیبی اتخاذ کند که مشمولان این قانون با دریافت وام از بانک ها و پرداخت اقساطی برای خرید خدمت سربازی اقدام کنند. سردار زاده کمند تصریح کرد: با اجرای قانون خرید خدمت سربازی و اعطای معافیت تحصیلی به ایرانیان مقیم خارج، مشکل بیش از 90 درصد این هموطنان حل شده است. به گفته وی هم اکنون یک کمیته ویژه ایرانیان خارج از کشور در نیروهای مسلح برای بازنگری قوانین و مقررات مرتبط با مشمولان ایرانی مقیم خارج تشکیل شده، اما تضمینی به تغییر قوانین یا تمدید مدت های تعیین شده برای بهره مندی از برخی تسهیلات از جمله خرید خدمت سربازی نیست. وی در تشریح مدت زمان استفاده از معافیت تحصیلی برای دانشجویانی که قبل از پایان شهریور 1385 از ایران خارج شده اند، هم اظهار کرد: مدت معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی 3/5 سال، دکترای ناپیوسته پنج سال، دکترای پیوسته هشت سال و کارشناسی ارشد پیوسته هفت سال است. سردار زاده کمند با اشاره به مشکلات مربوط به آگاهی نداشتن ایرانیان مقیم خارج از قوانین مرتبط با نظام وظیفه، ایجاد مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور را مهم ارزیابی کرد و افزود: با ایجاد این مرکز و استقرار نمایندگان تام الاختیار وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف، همه موظف به پاسخگویی به ایرانیان خارج از کشور شده اند و در این راستا سازمان وظیفه عمومی نیز نمایندگان تام الاختیار خود را در مرکز 2777 مستقر کرده است.
نویسنده : م.ف : ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو در ۱۴ رشته دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه امام رضا

دانشگاه امام رضا(علیه السلام) برای سال تحصیلی ۹۱ – ۹۰ از بین داوطلبان شرکت کننده در آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته که مجاز به انتخاب رشته شده اند در ۱۴ رشته تحصیلی دانشجو می پذیرد.


لیست رشته های دوره کارشناسی ارشد به شرح ذیل می باشد:


۱- مهندسی برق – مخابرات


۲- مهندسی کامیپوتر – نرم افزار


۳- مهندسی فناوری اطلاعات (IT)


4- مهندسی معماری اسلامی


۵- مترجمی زبان انگلیسی


۶- مدیریت صنایع چاپ


۷- مدیریت نشر


۸- علوم کتابداری و اطلاع رسانی


۹- ایرانشناسی – اصول نسخه شناسی و مرمت نسخه های خطی


۱۰- مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی


۱۱- مهندسی کامپیوتر – معماری کامپیوتر


۱۲- برنامه ریزی شهری


۱۳- طراحی شهری


14-آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
نویسنده : م.ف : ٩:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تنها 10 درصد از داوطلبان کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند

پرتال دانشگاهی کشور : رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به 900 هزار داوطلب آزمون کارشناسی‌ارشد، گفت: دانشگاه‌های کشور اعم از دولتی و آزاد ظرفیت پذیرش تنها 10 درصد از این متقاضیان را دارند که این مساله موجب خروج میلیاردها دلار ارز از کشور می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، عبدالله جعفرعلی جاسبی رئیس دانشگاه آزاد در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی واحد سبزوار با بیان این که دانشگاه آزاد جایگاه ایران را در زمینه شاخص‌های آموزش عالی و نیروی‌انسانی تحصیل‌کرده در جهان ارتقا بخشیده است، گفت: پیدایش و شکل‌گیری دانشگاه آزاد کار خدا بوده و این دانشگاه اکنون با 400 واحد و مرکز دانشگاهی در سراسر کشور و 5 واحد و مرکز در خارج از کشور، یک میلیون و600 هزار دانشجو، 4 میلیون فارغ‌التحصیل، بیش از 20 میلیون متر مربع فضای آموزشی، 30 هزار عضو هیأت علمی، بیش از 30 هزار پرسنل، 600 مدرسه سما، با بیش از 50 هزار دانش‌آموز، 50 مرکز پژوهشی و تحقیقاتی و کتابخانه‌ها و سایت‌های تربیت‌بدنی، مساجد، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و هزاران آزمایشگاه، کارگاه، مزرعه و ... امروز بزرگ‌ترین مجموعه آموزشی جهان است.

جاسبی در ادامه تصریح کرد: در سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی که دانشگاه‌ها به علت انقلاب فرهنگی تعطیل شده بود، بلندگوها و تریبون‌های مخالفان انقلاب، جمهوری اسلامی را ضدعلم و دشمن پیشرفت می‌خواندند اما با گشایش دانشگاه‌ها و تأسیس دانشگاه آزاد امروز شاخص تعداد دانشجویان ایران به حد استاندارد کشورهای پیشرفته رسیده است اما دستگاه‌های تبلیغاتی بیگانه این موفقیت عظیم را منعکس نمی‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: دهه اول حیات دانشگاه آزاد به نام دهه تثبیت، دهه دوم به نام دهه توسعه، دهه سوم به نام دهه کیفیت و دهه چهارم این دانشگاه دهه رقابت با سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی معتبر دنیاست.

وی در ادامه گفت: امروز از لحاظ فضای عمرانی و رفاهی دانشگاه‌های دولتی را پشت سر گذاشته‌ایم و سالانه حدود 7 هزار عضو هیأت علمی جذب دانشگاه آزاد می‌شود و در زمینه تولید مقالات علمی، پژوهشی ISI به رتبه اول کشور دست یافته‌ایم و برای فتح قله‌های علوم و تکنولوژی برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

جاسبی بیان داشت: تاکنون شعبات واحد علوم و تحقیقات برای پاسخ‌گویی به نیازهای تحصیلات تکمیلی و جذب اعضای هیأت در همه استان ها تأسیس شده و در صورتی که سبزوار شرایط لازم را داشته باشد برای تأسیس واحد علوم و تحقیقات در هیأت موسس و هیأت امنا پیگیری خواهد شد.

وی دانشگاه آزاد را محصول عشق، اعتقاد، ایمان، همت، اراده، انگیزه و توکل به خدا دانست و گفت: با عقل محاسبه‌گر ایجاد بزرگ‌ترین دانشگاه جهان مقدور نبود و این عظمت کار خداست و ما تنها افتخار خدمت‌گزاری در سنگر علم و دانش را داریم.

جاسبی همچنین با اشاره به مناسبت‌های تاریخی خردادماه تصریح کرد: 15 خرداد روز با شکوه و نقطه عطف پیروزی و مبدا تاریخ انقلاب اسلامی در کشور است.

وی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تأکید بر توسعه تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، علت مهاجرت دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری به کشورهایی نظیر هند، مالزی و آسیای میانه را در ظرفیت پایین پذیرش دانشجو در داخل کشور دانست و خاطرنشان کرد: 900 هزار داوطلب آزمون کارشناسی‌ارشد هستند که دانشگاه‌های کشور اعم از دولتی و آزاد ظرفیت پذیرش 10 درصد از متقاضیان را دارا هستند که این مساله موجب خروج میلیاردها دلار ارز از کشور می‌شود.
نویسنده : م.ف : ٩:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

کلید آزمون کارشناسی ارشد سال 90 مجموعه تربیت بدنی وعلوم ورزشی


علوم انسانی

1

C

 ---

مجموعه تربیت بدنی وعلوم ورزشی

1106

گزینه صحیح

شماره سوال

 

گزینه صحیح

شماره سوال

 

گزینه صحیح

شماره سوال

 

گزینه صحیح

شماره سوال

1

76

4

51

2

26

2

1

2

77

3

52

4

27

3

2

1

78

3

53

2

28

4

3

3

79

3

54

4

29

4

4

4

80

3

55

4

30

1

5

4

81

2

56

2

31

2

6

1

82

2

57

3

32

1

7

3

83

1

58

4

33

3

8

1

84

4

59

3

34

1

9

4

85

2

60

1

35

2

10

2

86

1

61

3

36

4

11

4

87

2

62

1

37

4

12

1

88

3

63

1

38

2

13

3

89

3

64

3

39

3

14

2

90

2

65

4

40

1

15

4

91

1

66

2

41

1

16

4

92

1

67

4

42

3

17

1

93

3

68

2

43

1

18

1

94

2

69

4

44

2

19

2

95

4

70

2

45

3

20

4

96

2

71

1

46

1

21

1

97

1

72

1

47

3

22

3

98

4

73

2

48

4

23

3

99

2

74

3

49

3

24

2

100

4

75

4

50

1

25

گزینه صحیح

شماره سوال

 

گزینه صحیح

شماره سوال

 

گزینه صحیح

شماره سوال

 

گزینه صحیح

شماره سوال


191


161

1

131

1

101


192


162

2

132

3

102


193


163

2

133

2

103


194


164

3

134

3

104


195


165

4

135

4

105


196


166

1

136

2

106


197


167

3

137

1

107


198


168

3

138

3

108


199


169

1

139

4

109


200


170

4

140

1

110


201


171

3

141

2

111


202


172

2

142

4

112


203


173

1

143

1

113


204


174

2

144

1

114


205


175

4

145

3

115


206


176

2

146

4

116


207


177

3

147

1

117


208


178

3

148

3

118


209


179

4

149

2

119


210


180

4

150

4

120


211


181


151

4

121


212


182


152

3

122


213


183


153

2

123


214


184


154

1

124


215


185


155

2

125


216


186


156

1

126


217


187


157

3

127


218


188


158

4

128


219


189


159

2

129


220


190


160

3

130

 

 

نویسنده : م.ف : ٩:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون استخدامی مجلس شورای اسلامی

 • مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز خود، افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون کتبی و انجام مصاحبه علمی و با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور استخدام می‌نماید.

برنامه زمانی

 • مهلت ثبت نام: مهلت ثبت نام تا پایان روز دوشنبه، مورخ 90/3/23 می باشد.
 • زمان توزیع کارت: اطلاعات لازم در خصوص کارت ورود به جلسه آزمون در اطلاعیه های آتی منتشر می شود.
 • تاریخ و ساعت برگزاری آزمون: آزمون در روز جمعه، مورخ 90/4/17 راس ساعت 8 صبح برگزار می شود
 • محل برگزاری آزمون:  محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد

نکته مهم در خصوص ثبت نام

 • توجه ویژه: در طی مراحل ثبت نام از کلیک برروی دکمه Back مرورگر خود یا باز کردن بیش از یک صفحه مرور گر برروی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید
 • توجه ویژه: ثبت نام فقط وقتی تکمیل خواهد شد که پس از سپری کردن مراحل ثبت نام، شماره رهگیری ثبت نام  14 رقمی دریافت نمایید؛ در غیراینصورت حتی اگر تعدادی از مراحل ثبت نام را سپری کرده باشید، ثبت نام شما ناقص فرض می شود و حق شرکت در آزمون نخواهید داشت
 • توجه ویژه : در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل می توانید راهنمایی های لازم را از صفحه مشکلات احتمالی یا شماره تلفن 33120000 (پیش شماره 021)، در ساعات اداری بجز ایام تعطیل دریافت کنید

چه کسانی می توانند ثبت نام کنند

 • شرایط عمومی و اختصاصی: متقاضیان بایستی شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آگهی دعوت به همکاری را دارا باشند؛ برای مشاهده شرایط عمومی و اختصاصی می توانید اینجا را کلیک کنید
 • مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت نام:
  •  - فیش واریزی به مبلغ 250,000ریال به حساب سیبا به شماره 2170418009002 بنام تنخواه گردان حسابداری مجلس (قابل واریز از تمامی شعب بانک ملی در سراسر کشور)
  •  - فایل تصویری از چهره داوطلب
  •  - اطلاعات فردی و تحصیلی
  •  - داوطلبانی که کارت ورود به جلسه برایشان صادر شده است ملزم هستند، اصل فیش واریزی هزینه ثبت نام را در روز آزمون ارائه کنند

ادامه مطلب
نویسنده : م.ف : ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مهلت انتخاب محل تحصیل از 28 خرداد و برگزاری آزمون از2 تیر

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی از دوم تیر ماه آغاز می‌شود، گفت: انتخاب محل تحصیل از 28 خرداد ماه انجام می‌شود.

دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در روزهای دوم تا سوم تیر ماه با رقابت 52 هزار داوطلب در سراسر کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: داوطلبان می‌توانند در روزهای 28 خرداد تا سوم تیر ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir  نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه داوطلبان می‌توانند از 28 خرداد ماه محل تحصیل خود را انتخاب کنند، خاطرنشان کرد: بنابراین داوطلبان باید توجه داشته باشند که این مهلت به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.

سراجی با بیان اینکه جدول ظرفیت پذیرش نهایی در مهلت مقرر به صورت همزمان با دریافت کارت اعلام خواهد شد، اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در شهرهای اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سنندج، شیراز، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، ‌همدان و یزد برگزار می‌شود.

وی در خصوص تغییرات آزمون ارشد امسال، گفت: بر اساس قانون برقراری عدالت آموزشی فقط در آزمون امسال سهمیه آزاد وجود دارد که 20 درصد از این سهمیه به رزمندگان در صورت کسب حد نصاب لازم تعلق می‌گیرد.

سراجی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال90 در کلیه رشته‌ها به صورت یک مرحله‌ای برگزار خواهد شد، اظهارکرد: هر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه در صورتی که پذیرفته شدگان در آزمون پس از ثبت‌نام در دانشگاه از ادامه تحصیل انصراف دهند، ‌مجاز به شرکت در آزمون سال 91 نیستند، اظهارکرد: در صورت محرز شدن عدم رعایت این امر، داوطلب متخلف محسوب شده و طبق قوانین هیات بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها با وی برخورد خواهد شد.

 

نویسنده : م.ف : ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

افزایش پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در گیلان

افزایش پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در گیلان

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه گیلان از افزایش پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عبدالله حاتم‌زاده صبح امروز در نشست کارکنان دانشگاه گیلان در تالار حکمت دانشکده علوم انسانی این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه همواره به عنوان مکان تولید علم مطرح بوده است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه به عنوان مهم‌ترین نهاد آموزشی و برنامه‌ریزی علم اقتصاد و تربیت‌گاه اقتصاددانان در جوامع امروزی حائز اهمیت است، ادامه داد: دانشگاه علاوه بر آموزش اصول غالب اقتصادی، نقش به‌سزایی در القای تعاریف بومی و فرهنگی دارد.
رئیس دانشگاه گیلان گفت: رهبر فرزانه انقلاب سال 90 را سال جهاد اقتصادی نامگذاری کردند و این امر موجب می‌شود تا جهش اقتصادی کشور مورد بررسی قرار گیرد و بازنگری و بازتعریفی از الگوی اسلامی و پیشرفت در حوزه اقتصاد ارائه شود.
وی با اشاره به ضرورت توسعه کیفی‌سازی دانشگاه با افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که در دانشگاه انجام گرفته است قصد داریم تا میزان افزایش تعداد دانشجویان را در سال‌های آتی به 40 درصد کل تعداد دانشجویان برسانیم.
حاتم‌زاده تصریح کرد: دانشجویان کوشا و پویای دانشگاه با تلاش و استمداد از الطاف الهی، برای به اهتراز درآوردن پرچم دین و دانش در جهان، گام‌های استوار و موثری بر می‌دارند.

* افزایش پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در گیلان
وی با تاکید بر ضرورت توجه به کیفی‌سازی دانشگاه، افزود: افزایش رشته‌گرایش‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گیلان در دستور کار هیئت رئیسه دانشگاه است.
رئیس دانشگاه گیلان توسعه و تقویت دوره‌های تحصیلات تکمیلی را موجب اعتلای فرهنگ پژوهش و فناوری در کشور دانست و افزود: در این زمینه هر چه بیشتر سرمایه‌گذاری لازم است.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان منبع اصلی تولید دانش هستند، بیان کرد: دانشجویان اصلی‌ترین دارایی‌ها به‌شمار می‌روند و باید با شیوه مناسب بر دانش آنها مدیریت شود تا دارایی‌های نهفته در ذهن آنها کشف شده و تبدیل به دارایی‌های ارزشمندی شود.
حاتم‌زاده نقش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را ‌در نهادینه کردن تحقیق و پژوهش مهم دانست و تصریح کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند موجبات شکوفایی جامعه را فراهم کنند.
رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه این دانشگاه در حال حاضر دارای 10 دانشکده، یک واحد پردیس بین‌الملل و یک پژوهشکده است، اضافه کرد: افزایش تعداد رشته‌ها و دانشجویان مقاطع تحصیلی تکمیلی از مهم‌ترین اولویت‌های این دانشگاه در سال جاری است.

* ارتقای ناوگان حمل‌ونقل دانشگاه گیلان
وی از تجهیز دانشگاه گیلان به 10 دستگاه اتوبوس جدید خبر داد و افزود: با ارزش اقتصادی 15 میلیارد ریال ناوگان حمل‌ و نقل داخلی و بیرونی دانشگاه گیلان در مجموع مجهز به 30 دستگاه اتوبوس شده است.
حاتم‌زاده گفت: از طرف دانشگاه بابت خرید 10 دستگاه اتوبوس مبلغ 300 میلیون تومان پرداخت شد و بقیه هزینه‌ها نیز توسط وزارت علوم پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه در دولت نهم و دهم خدمات در دانشگاه گیلان دارای جهش چشمگیری بوده است، افزود: ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه در پنج‌ سال گذشته از 2 هزار و 700 نفر به 4 هزار و 500 نفر افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: با افزایش 70 درصدی رشته‌های تحصیلی در چهار سال گذشته، اکنون 173 رشته گرایش تحصیلی در دانشگاه گیلان فعال است.
به گفته وی، در همین مدت زمان، گروه‌های آموزشی دانشگاه گیلان از 38 گروه به 50 گروه آموزشی و تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه از 302 عضو به 420 عضو افزایش یافته است.
نویسنده : م.ف : ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ثبت‌نام دوره فراگیر دانشگاه پیام‌نور از سال آینده در آبان‌ماه صورت می‌پذیرد

ثبت‌نام دوره فراگیر دانشگاه پیام‌نور از سال آینده در آبان‌ماه صورت می‌پذیرد

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه پیام‌نور گفت: در صورت موافقت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام دوره فراگیر دانشگاه پیام‌نور از سال آینده در آبان‌ماه صورت می‌پذیرد.


حسن زیاری رئیس دانشگاه پیام‌نور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه آزمون دوره فراگیر نمی‌تواند 2 بار در سال برگزار شود، افزود: شروع کلاس‌های دانشجویانی که از طریق آزمون فراگیر دانشگاه پیام‌نور پذیرش می‌شوند همزمان در اول مهر با دانشجویان پذیرش شده از طریق کنکور است بر همین اساس نمی‌توان در سال 2 بار آزمون دوره فراگیر برگزار کرد.

وی گفت: دانشگاه پیام‌نور به سازمان سنجش آموزش کشور پیشهاد داده است که ثبت‌نام دوره فراگیر این دانشگاه در آبان‌ماه صورت بپذیرد، چرا که در ماه‌های بهمن و اسفند ثبت‌نام دانشگاه پیام‌نور با ثبت‌نام دانشگاه‌های دیگر تداخل پیدا می‌کند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور گفت: در صورت موافقت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام دوره فراگیر دانشگاه پیام‌نور از سال آینده در آبان‌ماه صورت می‌پذیرد.
نویسنده : م.ف : ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

برگزاری هرگونه آزمون مستقل در دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو ممنوع شد

برگزاری هرگونه آزمون مستقل در دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو ممنوع شد

خبرگزاری فارس: طی اطلاعیه‌ای که به امضای معاون آموزشی وزارت علوم رسیده است، برگزاری هرگونه آزمون مستقل و بدون مجوز برای پذیرش دانشجو توسط دانشگاه‌ها ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین نادری منش طی بخشنامه‌ای اعلام کرده است که بر اساس ضوابط و قوانین آموزش عالی پذیرش دانشجو در تمام مقاطع تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با مجوز شورای گسترش آموزش عالی و منحصراً از طریق آزمون‌های سراسری سازمان سنجش آموزش کشور امکان‌پذیر است.

بر اساس این اطلاعیه برگزاری هرگونه آزمون مستقل و بدون مجوز برای پذیرش دانشجو توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برخلاف ضوابط و قوانین آموزش عالی کشور است و مورد تأیید وزارت علوم نیست.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس بر اساس این اطلاعیه حتی پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل دانشگاه‌ها نیز باید از طریق سازمان سنجش صورت بپذیرد چرا که برگزاری آزمون مستقل توسط دانشگاه‌ها ممنوع شده است.
انتهای پیام/

نویسنده : م.ف : ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آمار دانشجویان بورسیه شهریه‌پرداز/ ایران مقصد دانشجویان بورسیه سوریه

582 دانشجوی بورسیه غیرایرانی از 33 کشور به گفته معاون مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در حال حاضر در 15 دانشگاه علوم پزشکی کشور در حال تحصیل هستند که 557 نفر از آنها شهریه پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت‌الله طاهرخانی امروز سه شنبه در نشست خبری نهمین آئین نکوداشت دانش‌آموختگان بورسیه غیرایرانی با بیان این مطلب افزود: 273 نفر از دانشجویان بورسیه غیرایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی بدون پرداخت شهریه و با دریافت کمک‌هزینه تحصیل می‌کنند و 284 نفر نیز نه شهریه‌ای پرداخت و نه کمک هزینه‌ای دریافت می‌کنند همچنین 25 نفر نیز با هزینه خود شاغل به تحصیل هستند.

معاون مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت افزود: بیشترین آمار دانشجویان بورسیه غیرایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی به ترتیب از سوریه، افغانستان، لبنان، یمن و عراق هستند و نسبت دانشجویان سایر کشورها کمتر است.

طاهرخانی با اعلام اینکه 470 نفر از دانشجویان بورسیه غیرایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقطع دکترای حرفه‌ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مشغول به تحصیل هستند، افزود: 43 نفر نیز در مقاطع تخصصی، 12 نفر در کارشناسی‌ارشد و 57 نفر نیز در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پرمتقاضی ترین دانشگاهها برای انتقال و مهمانی دانشجویان

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از ثبت درخواست‌های انتقال و مهمانی 22 هزار دانشجو در سامانه جامع خدمات آموزشی این اداره کل خبر داد و گفت: دانشجویان به ترتیب بیشترین تقاضا برای انتقال یا مهمانی در دانشگاههای فردوسی مشهد، اصفهان، شیراز، تهران و صنعتی اصفهان را دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی بذرافشان پیش از ظهر امروز سه شنبه در نشست خبری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاههای سمنان، بیرجند، باهنر کرمان، زابل و صنعتی شاهرود به عنوان پر متقاضی ترین دانشگاههای مبدأ در فرآیند انتقال و مهمانی دانشجویان نام برد و گفت: این دانشگاهها از نظر شاخص های عمرانی، آموزشی و پژوهشی جزو دانشگاههای خوب و مطلوب وزارت علوم هستند.

وی با بیان اینکه 11 هزار و 766 تقاضای مهمانی، 2 هزار و 162 تقاضای مهمانی دائم و 7 هزار و 786 تقاضای انتقال از سوی دانشجویان در سامانه جامع خدمات آموزشی اداره کل امور دانشجویان داخل ثبت شده است، گفت: دانشجویان زن 54 درصد متقاضیان انتقال و مهمانی و دانشجویان مرد 46 درصد متقاضیان را تشکیل می دهند.

تحلیل آماری متقاضیان مهمانی و انتقال از نظر جنسیتی

زن مرد
مجرد متأهل مجرد متأهل

8906 نفر
(41 درصد کل متقاضیان و 76 درصد متقاضیان زن)

2787 نفر
(
13 درصد کل متقاضیان و 24 درصد متقاضیان زن) 

9455 نفر
(
5/43 درصد کل متقاضیان و 94 درصد متقاضیان مرد)

566 نفر
(
5/2 درصد کل متقاضیان و 6/5 متقاضیان مرد) 

بذرافشان افزود: 6/5 درصد متقاضیان انتقال و مهمانی در مقطع کاردانی، 8/19 درصد متقاضیان در مقطع کارشناسی ناپیوسته و 6/74 درصد در مقطع کارشناسی پیوسته هستند.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تاریخ مصاحبه کنکور دکتری دانشگاه تربیت مدرس تغییر

زمان مصاحبه مرحله دوم کنکور دکتری که قرار بود روزهای 16 تا 19 خردادماه انجام شود، به تاریخ دیگری موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه تربیت مدرس، زمان مصاحبه برخی رشته‌ها را که در اطلاعیه سازمان سنجش در فاصله زمانی 16 الی 19 خردادماه اعلام شد به زمان دیگری موکول کرد.

علاوه بر این، در زمان مصاحبه برخی دیگر از کد رشته‌های مندرج در اطلاعیه سازمان سنجش نیز تغییراتی داده شده است. بنابراین، تمام داوطلبان آزمون نیمه ‌متمرکز دوره‌های دکتری تخصصی سال 1390 به منظور آگاهی از زمان و مکان دقیق و شرایط کامل مرحله مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال 1390 دانشگاه تربیت مدرس به وبگاه این دانشگاه به نشانی http://www.modares.ac.ir مراجعه کنند.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

رقابت 700نفر در آزمون دستیاری داروسازی/ برگزاری آزمون در 19خرداد

بیست و سومین آزمون دکتری تخصصی رشته های تخصصی داروسازی فردا پنجشنبه 19خرداد برگزار می شود و داوطلبان می توانند ضمن دریافت کارت ورود به جلسه محل تحصیل خود را انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حدود 700 داوطلب در بیست و سومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در رشته های تخصصی داروسازی شرکت می کنند. این افراد می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir نسبت به انتخاب محل تحصیل اقدام کنند.

همچنین داوطلبان می توانند با ورود به سایت مرکز سنجش، کارت ورود به جلسه آزمون کتبی را دریافت کنند داوطلبان باید توجه داشته باشند پیش از دریافت کارت باید محل تحصیل خود را انتخاب کنند.

بیست و سومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در رشته های تخصصی داروسازی رأس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 19 خرداد 90 در یکی از پردیس های دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و نشانی محل آزمون روی کارت ورود به جلسه درج خواهد شد.

این دوره از آزمون در 12 رشته تخصصی فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی، بیوتکنولوژی دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، اقتصاد و مدیریت دارو، کنترل دارو، داروسازی هسته ای، نانوفناوری دارویی، زیست مواد دارویی برگزار می شود و 192 نفر در دانشکده های داروسازی تهران، شهیدبهشتی، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز، کرمان، ساری و انستیتو پاستور پذیرفته می شوند.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

رشته کارگردانی تلویزیون در دانشگاه بیرجند راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه بیرجند از انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشکده صدا و سیمای استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: با امضای این تفاهم نامه، برخی از رشته های هنری از جمله کارگردانی تلویزیون در دانشکده هنر دانشگاه بیرجند راه اندازی می شود.

محمدرضا میری در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: با ایجاد استان خراسان جنوبی، صدا و سیما هم در این استان شکل گرفت و خدمات رادیو توسعه یافت تا برای تامین نیازهای بومی منطقه قدم بردارد. به همین منظور، دانشگاه بیرجند به منظور گسترش رشته های هنری تفاهم نامه همکاری با دانشکده صدا و سیما را امضا کرد.

وی افزود: با امضای این تفاهم نامه، رشته های مهمی از جمله کارگردانی تلویزیون و ادبیات نمایشی در مقطع کاردانی در این دانشکده راه اندازی می شوند. هر چند این رشته ها در مقطع کاردانی هستند تا در آینده و در سایر مقاطع رشد یابد اما می توان این رشته ها را کاربردی دانست.

رئیس دانشگاه بیرجند ادامه داد: دانشکده هنر دانشگاه هم اکنون در سه رشته صنایع دستی، فرش و باستان شناسی دانشجو می پذیرد و به زودی در دو رشته کارگردانی تلویزیون و ادبیات نمایشی نیز دانشجو جذب می کند و ایجاد سایر رشته های مرتبط نیز در دست مطالعه و امکان سنجی است.

میری خاطر نشان کرد: دانشگاه بیرجند به منظور تعامل و گسترش همکاری ها بین دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در جهت ارتقای سطح کیفی آموزش و پژوهش در رشته های هنر و تاسیس رشته های جدید در دانشکده هنر، تفاهم نامه همکاری با دانشکده صدا و سیما را به امضا رساند.

نویسنده : م.ف : ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آگهی استخدام 35 نفر در استانداری کرمانشاه خرداد 90

استانداری کرمانشاه در نظر دارد برای تأمین نیروی انسانی دستگاه های اجرایی استان کرمانشاه طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی از محل سهمیه استخدامی شماره 60024/224 تاریخ 24/11/1389 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهورو باقی مانده سهمیه استخدامی شماره 169661/814 تاریخ 11/10/1385 و شماره 407/1/26694 تاریخ 11/11/1385 سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق کشور تعداد 35 نفر از افراد واجد الشرایط را از طریق برگزاری آزمون کتبی عمومی ، تخصصی ، مصاحبه تخصصی و گزینش به صورت پیمانی استخدام نمایند.

داوطلبان گرامی  جهت تسریع در امر ثبت نام فقط یکی از آدرسهای ذیل را انتخاب نمایند 

 لینک 1

لینک 2

 لینک 3

 لینک 4


نویسنده : م.ف : ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

فراخوان جذب نیرو در استانداری خراسان رضوی منتشر شد

فراخوان جذب نیرو در استانداری خراسان رضوی منتشر شد
استانداری خراسان رضوی جهت خدمت در دستگاه‌های اجرایی دعوت به همکاری می‌نماید.
به گزارش خبرنگار بازارکار، تعداد 82 نفر از کارکنان مورد نیاز شهرستان‌های مختلف از میان دانش‌آموختگان دانشگاهی و از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه، گزینش و به صورت پیمانی استخدام می‌شوند.
براین اساس، از آقایان با مدرک کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا در رشته‌های تحصیلی مورد نیاز مندرج در متن آگهی استخدامی دعوت به همکاری می‌شود.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه استخدامی به صفحه 12 شماره 613 نشریه بازارکار مورخ 16 خرداد مراجعه و حداکثر تا 25 خرداد نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایند.
نویسنده : م.ف : ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام رسمی در سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور

استخدام رسمی در سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور از استخدام تعداد 532 نفر خبر داده است.
به گزارش خبرنگار بازارکار، این سازمان کارکنان مورد نیاز استان‌های متقاضی نیرو را از میان واجدین شرایط و از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه،‌ گزینش و به صورت رسمی- آزمایشی استخدام می‌نماید.
براین اساس، از دارندگان مدرک دیپلم، فوق‌دیپلم و لیسانس در رشته‌های مورد نیاز دعوت به همکاری می‌شود.
حداکثر سن برای متقاضیان استخدام 35 سال اعلام شده است.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه استخدامی به صفحه 9 شماره 613 نشریه بازارکار مورخ 16 خرداد مراجعه و حداکثر تا 26 خرداد نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
نویسنده : م.ف : ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام پیمانی در گمرک

استخدام پیمانی در گمرک
گمرک جمهوری اسلامی ایران با درج اطلاعیه‌ای در سایت اینترنتی خود از استخدام تعداد 388  نفر در استان‌های متقاضی خبر داده است.
به گزارش خبرنگار بازارکار، کارکنان مورد نیاز از میان دانش‌آموختگان دانشگاهی و از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه، گزینش و به صورت پیمانی استخدام می‌شوند.
براین اساس، از دارندگان مدرک کاردانی تا کارشناسی‌ارشد در رشته‌های تحصیلی مورد نیاز اعلام شده در متن آگهی دعوت به همکاری می‌شود.
حداکثر سن برای دارندگان مدرک کاردانی 28 سال، کارشناسی 30 و کارشناسی‌ارشد 33 سال اعلام شده است.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه کامل استخدامی به صفحه 15 شماره 613 نشریه بازارکار مورخ 16 خرداد مراجعه و حداکثر تا چهارم تیر ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
نویسنده : م.ف : ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام پیمانی دستگاه‌های اجرایی در استان کرمانشاه

استخدام پیمانی دستگاه‌های اجرایی در استان کرمانشاه
استانداری کرمانشاه با درج اطلاعیه‌ای در پایگاه اینترنتی خود از استخدام تعداد 35 نفر نیروی انسانی خبر داده است.
به گزارش خبرنگار بازارکار، کارکنان مورد نیاز ادارات متقاضی نیرو از میان دانش‌آموختگان دانشگاهی و از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه، گزینش و به صورت پیمانی استخدام می‌شوند.
براین اساس، از دانش‌آموختگان مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا در رشته‌های تحصیلی مورد نیاز ادارات متقاضی نیرو دعوت به همکاری می‌شود.
حداکثر سن 35 سال تمام اعلام شده است.
متقاضیان می‌توانند برای دسترسی به اطلاعیه استخدامی به صفحه 14 شماره 613 نشریه بازارکار مورخ 16 خرداد مراجعه و حداکثر تا تاریخ 25 خرداد نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.
نویسنده : م.ف : ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام مهندس عمران و معماری

مهندس (عمران – معماری)
39815070.jpg
صفحه داخلی – دعوت به همکاری یک شرکت
[مؤسسـه پـارسه]
مؤسسـه پـارسه

, مؤسسه پارسه , کاردان و کارشناس , گرایشهای عمران معماری , زمین شناسی مکانیک , کشاورزی با سابقه و بدون , سابقه جهت رتبه بندی
22880879
[رتبه بندی کلیه رشته ها ی]
رتبه بندی کلیه رشته ها ی

, رتبه بندی کلیه رشته ها ی , مهندسی با سابقه و بدون سابقه , نیازمندیم
66615128
[عمران،مکانیک،معماری،زمین‌و‌...]
عمران،مکانیک،معماری،زمین‌و‌…

, عمران،مکانیک،معماری،زمین و … , با و بدون سابقه , بالاترین پرداختی (جهت رتبه بندی)
3 – 44250512
[مهندس و فوق دیپلم]
مهندس و فوق دیپلم

, مهندس و فوق دیپلم , عمران،برق،مکانیک وزمین شناسی , جهت رتبه بندی نیازمندیم
44266863
[دوره‌تخصصی‌سخنوری‌حرفه‌ای]
دوره‌تخصصی‌سخنوری‌حرفه‌ای

, دوره تخصصی سخنوری حرفه ای , و فنون ارتباطات کلامی , با ارائه گواهینامه پایان دوره
44200438و26408273
اطلاعات بیشتر

, کانون بزرگ رتبه بندی , فوق دیپلم فقط باسابقه , تمامی گرایش های عمرانی , لیسانس باسابقه و بی سابقه , AsiaSabt.com , (جهت رتبه بندی) , شرایط ویژه
88874101 88662151
[مهندس عمران ، مکانیک]
مهندس عمران ، مکانیک

, مهندس عمران ، مکانیک , برق ، معماری ، زمین باسابقه , و بدون سابقه جهت رتبه بندی
50 – 22262049
[مهندس معمار پایه 2 و 3]
مهندس معمار پایه 2 و 3

, مهندس معمار پایه 2 و 3 , با پروانه اشتغال به کار , جهت شرکت حقوقی
55411986 ـ 55402927
[مهندسین عمران]
مهندسین عمران

, مهندسین عمران , معماری – برق – مکانیک , با پروانه اشتغال , جهت شرکت حقوقی , دعوت به همکاری میشود
1 _ 22820230
[رتبه‌بندی‌‌باتسویه‌نقدی]
رتبه‌بندی‌‌باتسویه‌نقدی

, رتبه بندی باتسویه نقدی , شرکت خلج سازه ثبت357890 , مهندسین محترم عمران وکلیه , رشته های فنی وفوق دیپلم عمران , جهت رتبه بندی نیازمندیم. , (بیواسطه )
88282936 -88283904
[عمران ،معماری ،زمین]
عمران ،معماری ،زمین

, عمران ،معماری ،زمین , مکانیک و…جهت رتبه بندی , تسویه نقدی 1 تا 5میلیون
19 ـ 66342018
[(مرصاد پردازه)]
(مرصاد پردازه)

, (مرصاد پردازه) , ثبت 17294 , مهندس عمران-مکانیک , زمین شناسی و سایر رشته ها , با3سال سابقه بیمه وبدون سابقه , جهت رتبه بندی باتسویه نقدی
88942521_88948733
[مهندس معمار آقا]
مهندس معمار آقا

, مهندس معمار آقا , مسلط به اتوکد سه بعدی , جهت کار در پروژه شیراز , ,
فکس: 88043178 iran@kinlong.com
[مهندس عمران - نیمه وقت]
مهندس عمران – نیمه وقت

, مهندس عمران – نیمه وقت , با 15 سال سابقه , جهت دفتر فنی تهران
88327967
[یک شرکت معتبر ساختمانی]
یک شرکت معتبر ساختمانی

, یک شرکت معتبر ساختمانی , نیازبه مهندس عمران باحداقل , 10سال سابقه ابنیه درپروژه تهران
09126903451 – 09123184920
[خانم مهندس معمار]
خانم مهندس معمار

, خانم مهندس معمار , تسلط کامل برطراحی ساختمان , و ضوابط شهرداری , با سابقه کار , حقوق مکفی + مزایا , «پیروزی شرق تهران»
77436766
[یک‌نفر‌مهندس دفتر فنی‌ و‌ اجرا]
یک‌نفر‌مهندس دفتر فنی‌ و‌ اجرا

, یک نفر مهندس دفتر فنی و اجرا , (آقا) به یک نگهبان و یک نفر , انباردار (آقا) نیازمندیم
09367606780
[مهندس عمران]
مهندس عمران

, مهندس عمران , سرپرست کارگاه ومسئول , دفترفنی جهت پروژه های , استان خوزستان , , ارسال رزومه به:
26300562
[مهندس باتجربه آقا]
مهندس باتجربه آقا

, مهندس باتجربه آقا , در قسمت تولید اسکلت فلزی , ( محدوده کهریزک )
09121261767و4_56543972

مهندس (عمران – معماری)
[شرکت مشاور]
شرکت مشاور

, شرکت مشاور , جهت نظارت در گچساران , استخدام مینماید , عمران – معماری , مکانیک – برق , با سابقه 10 تا 15سال
26403786
[کارگاه ساختمانی]
کارگاه ساختمانی

, کارگاه ساختمانی , واقع در دربند به , مهندس معمار( طراحی داخلی) , و عمران با سابقه مکفی جهت , سرپرستی پروژه نیازمند است , رزومه و حقوق درخواستی فکس به
22711073
[مهندس سازه با سابقه حداقل]
مهندس سازه با سابقه حداقل

, مهندس سازه با سابقه حداقل , 7سال طراحی ابنیه بتنی وفلزی , جهت کار در شرکت مشاور
22115796و 22079191
[به‌یک‌مهندس‌عمران‌جهت]
به‌یک‌مهندس‌عمران‌جهت

, به یک مهندس عمران جهت , اجرای ساختمان بتنی با5سال , سابقه کاردرتهران نیازمندیم.
44016249- 44016246
[مهندس‌عمران(آقا) مسلط به]
مهندس‌عمران(آقا) مسلط به

, مهندس عمران(آقا) مسلط به , امور دفتر فنی و نرم افزار تدکار , تکسا جهت کار در پرند و پردیس
09121211691
[مهندسان‌مشاوراستخدام‌می‌کند]
مهندسان‌مشاوراستخدام‌می‌کند

, مهندسان مشاوراستخدام می کند , مهندس معمار با سابقه کار مکفی , درمهندسان مشاورمسلط به3DMAX
info@cidcons.com
[مهندس معمار آشنا به]
مهندس معمار آشنا به

, مهندس معمار آشنا به , اتوکد و 3D MAX , نیازمندیم
22433812
[دعوت به همکاری]
دعوت به همکاری

, دعوت به همکاری , مهندسین طراح معمار،محاسب , تاسیسات ، برق و مکانیک , دارای شماره شهرسازی , و مهندسین ناظر
okcivil@gmail.com ارسال رزومه به :
[کارشناس عمران (آقا)]
کارشناس عمران (آقا)

, کارشناس عمران (آقا) , متولد 63 به بالا آشنا به , فهرست بهاء سدسازی-ارسال رزومه
civil.employ@gmail.com
[فاز2کارحرفه‌ای‌باتسلط کامل‌به]
فاز2کارحرفه‌ای‌باتسلط کامل‌به

, فاز2کارحرفه ای باتسلط کامل به , نقشه های اجرایی معماری درمعماری , داخلی و ساختمان های بلندمرتبه
88686383
[مهندس عمران یامعماری مسلط ]
مهندس عمران یامعماری مسلط

, مهندس عمران یامعماری مسلط , به اتوکد ترجیحا آشنا به , 3D MAX باحداکثر سن 35سال
88680625و88687497
[به چند نفر کاردان عمران آقا]
به چند نفر کاردان عمران آقا

, به چند نفر کاردان عمران آقا , جهت همکاری باشرکت ساختمانی , سایه افکن البرز درگیلاوند نیازمندیم
09194644536
[مهندس عمران]
مهندس عمران

, مهندس عمران , جهت رئیس کارگاه ساختمانی در , تهران،تکنسین عمران جهت مسئول , اجرایی کارگاه ساختمانی درتهران , s.rasulzadeh , gmail.com@
88449143
[یکنفر فوق دیپلم]
یکنفر فوق دیپلم

, یکنفر فوق دیپلم , یا مهندس عمران , جهت دفتر فنی , یک شرکت مصالح , نوین ساختمانی , آشنا به قوانین و مقررات , با حداقل 3 سال سابقه , کار مرتبط ,
فکس: 88747476
[We need one]
We need one

, We need one , ,civil Eng , with control project , ,experience , .to work aboard
farapeyma@gmail.com 6 – 33934445
[کارشناس‌و‌کاردان‌]
کارشناس‌و‌کاردان‌

, کارشناس و کاردان , عمران آقا مسلط به , امور اجرایی , معماری خانم مسلط به , اتوکد و 3D MAX ,
77509332
[مهندس‌عمران‌آشنا‌به‌ابنیه]
مهندس‌عمران‌آشنا‌به‌ابنیه

, مهندس عمران آشنا به ابنیه , وسیویل حداقل10سال سابقه
workshop@rad-negar.comِ 22717342
[شرکت‌پیمانکاری‌جهت‌کارگاه‌]
شرکت‌پیمانکاری‌جهت‌کارگاه‌

, شرکت پیمانکاری جهت کارگاه , پل سازی دراستان تهران نیاز به , رئیس کارگاه باسابقه کاری کافی دارد
22959366
[مهندس‌‌معمار،محاسب،برق]
مهندس‌‌معمار،محاسب،برق

, مهندس معمار،محاسب،برق , مکانیک ( پایه 1 و 2 و3 ) , جهت مهندسین مشاور
22225292- 22225825
[فرصت‌استثنایی‌‌جهت‌اشتغال]
فرصت‌استثنایی‌‌جهت‌اشتغال

, فرصت استثنایی جهت اشتغال , دوره های بین المللی بازرسی جوش: , RT,UT,PT,VT,MT (آقایان)
09124180359و66926648

مهندس (عمران – معماری)
[‌تعدادی‌کارشناس‌بازنشسته‌]
‌تعدادی‌کارشناس‌بازنشسته‌

, تعدادی کارشناس بازنشسته , عمران،راه وساختمان ،نقشه برداری , وکارتوگرافی(جهت رتبه بندی)
88949114
[تکنسین‌یامهندس‌عمران]
تکنسین‌یامهندس‌عمران

, تکنسین یامهندس عمران , با حداقل 1 سال سابقه , جهت تهران ,
yahoo.com @infoemployment تلفکس:88672809
[به‌یکنفرمهندس‌عمران‌یامعماری]
به‌یکنفرمهندس‌عمران‌یامعماری

, به یکنفرمهندس عمران یامعماری , آقا با3سال سابقه بیمه ای , جهت تغییرات در شرکت ساختمانی
09195535308
[مهندس معمار - عمران]
مهندس معمار – عمران

, مهندس معمار – عمران , جهت سرپرستی کارگاه , در پروژه تهران
66936440
[دعوت‌به‌همکاری‌درمهندسین]
دعوت‌به‌همکاری‌درمهندسین

, دعوت به همکاری درمهندسین , مشاور : تایپست مسلط به , Officeِ با سابقه کارمفید
88755028و88763395
[با کارآموزی رایگان در شرکت]
با کارآموزی رایگان در شرکت

, با کارآموزی رایگان در شرکت , ساختمانی با اعتماد به نفس , وارد بازار کار شوید
66297712
[مهندسین پایه3]
مهندسین پایه3

, مهندسین پایه3 , معماری-برق-مکانیک , ارائه پروانه اشتغال درشرکت حقوقی
80_22871879
[مهندس عمران آقا]
مهندس عمران آقا

, مهندس عمران آقا , مسئول کنترل کیفیت , محل کار : شهرک صنعتی شمس آباد
ارسال رزومه : 56235549
[مهنـدس عمران - معماری]
مهنـدس عمران – معماری

, مهندس عمران – معماری , آشنا به سیستم های کناف , نیازمندیم
44822389
[شرکت ساختمانی]
شرکت ساختمانی

, شرکت ساختمانی , برای پروژه دماوند , مهندس عمران(آقا)با3سال سابقه
09121594037
[فارغ‌التحصیل معماری(آقا)]
فارغ‌التحصیل معماری(آقا)

, فارغ التحصیل معماری(آقا) , مسلط به 3DMAX , و VRAY
09124348698
[مهندس عمران یا تکنسین]
مهندس عمران یا تکنسین

, مهندس عمران یا تکنسین , جهت نظارت و اجرا(بندرجاسک)
77041645 1 ـ 77041640
[ازمهندسین‌معمار،محاسب]
ازمهندسین‌معمار،محاسب

, ازمهندسین معمار،محاسب , برق ، مکانیک جهت , پروانه اشتغال(طراحی ،تسویه نقدی
55780934و55132030
[سرپرست‌کارگاه‌‌‌‌محدوده‌دماوند]
سرپرست‌کارگاه‌‌‌‌محدوده‌دماوند

, سرپرست کارگاه محدوده دماوند , خیابان ملاصدرا – خیابان شیراز جنوبی , کوچه فلاحی -پلاک1 – واحد 2
88613312
[شرکت‌مهندسی‌مشاور]
شرکت‌مهندسی‌مشاور

, شرکت مهندسی مشاور , جهت تکمیل کادر فنی خودنیاز , به افرادامتیازآوربامدرک , تحصیلی وسابقه کار در(ترجیحاً , شرکت مهندسی مشاور) , دارد:1-کارشناسی10سال , وکارشناسی ارشد5سال , دررشته برق،مکانیک،محیط , زیست، طراحی شهری , 2-کارشناسی15سال وارشد , 9سال رشته عمران عمران آب , سازه ،راه وساختمان«تلفکس»
22618632و22618647
[2 نفر مهندس آقا با]
2 نفر مهندس آقا با

, 2 نفر مهندس آقا با , 3 سال سابقه در زمینه , ساخت شعب بانک نیازمندیم
09125076171و 22068095
[فوق لیسانس پایه یک ]
فوق لیسانس پایه یک

نویسنده : م.ف : ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام پرستار ، بهیار ، بهداشت یار و پیراپزشک90/03/16

Canada , قابل توجه پرستاران عزیز , مرکز رسمی و معتمد , سازمان نظام پرستاری , با تسهیلات ویژه , موسسه KAP با مجوز رسمی
56 و 88341363
[پرستار]
پرستار

, پرستار , با شرایط عالی , در آشتیان نیازمندیم , 2 ساعت تا تهران ,
08627222844 08627225284
[به تعدادی پرستار - بهیار ]
به تعدادی پرستار – بهیار

, به تعدادی پرستار – بهیار , وتکنسین بیهوشی جهت , مرکزآمبولانس نیازمندیم
33300568
[پرستار - تکنسین - بهیار]
پرستار – تکنسین – بهیار

, پرستار – تکنسین – بهیار , در مرکز آمبولانس , نیازمندیم
44654103
[موسسه ورزشی آرمین]
موسسه ورزشی آرمین

, موسسه ورزشی آرمین , پرستار کودک , در شرق تهران نیازمندیم
77424069
[پرستار و پذیرش خانم]
پرستار و پذیرش خانم

, پرستار و پذیرش خانم , جهت شیفت عصر درمانگاه , محدوده مینی سیتی
22497266
[خانمی آشنا به دوره]
خانمی آشنا به دوره

, خانمی آشنا به دوره , Skin Care , جهت درمانگاه شبانه روزی
1 ـ 66290470
[بیمارستان ساسان]
بیمارستان ساسان

, بیمارستان ساسان , استخدام کارشناس پرستاری , بلوارکشاورز-کارگزینی بیمارستان
88965171
[کارشناس پرستاری]
کارشناس پرستاری

, کارشناس پرستاری , کارشناس مامایی , بهیار
55607461
[یک پرستارخانم جهت]
یک پرستارخانم جهت

, یک پرستارخانم جهت , کلینیک ترک اعتیاد , درنوبت عصرنیازمندیم
7_77523466
[خانم پرستار ( عصر ) و تکنسین]
خانم پرستار ( عصر ) و تکنسین

, خانم پرستار ( عصر ) و تکنسین , بیهوشی وکارشناس علوم آزمایشگاهی , سهروردی شمالی،هویزه شرقی پ52

بهیار
[بهیار آقا آشنا به کامپیوتر]
بهیار آقا آشنا به کامپیوتر

, بهیار آقا آشنا به کامپیوتر , جهت فعالیت درمرکز کاهش , آسیب تماس تا ساعت 14
55186937
[بهیار ، پزشکیار یا پرستار]
بهیار ، پزشکیار یا پرستار

, بهیار ، پزشکیار یا پرستار , خانم جهت تزریقات , شیفت صبح 9 الی 17
88775894 ـ 88794118
[بهیار جهت‌ مرکز‌]
بهیار جهت‌ مرکز‌

, بهیار جهت مرکز , ترک اعتیاد عصرها نیازمندیم. , تماس 3 تا 7 – تماس تا یکهفته
55738760

دستیاردندانپزشک
[Canada]
Canada

, Canada , اخذ ویزای اقامت کاری , ارائه تخفیف ویژه , و تسهیلات بدون سود , دستیار دندانپزشک , بهداشت کار دهان و دندان , موسسه KAPبامجوزرسمی , وزارت کار و امور اجتماعی
www.kap-services.com 56 و 88341363
[دستیار دندانپزشک]
دستیار دندانپزشک

, دستیار دندانپزشک , نیازمندیم ,
66364865
[دستیار دندانپزشک با]
دستیار دندانپزشک با

, دستیار دندانپزشک با , سابقه کاری جهت شیفت صبح , ساعت کار 30 / 8 الی 14
26316704
[دستیار دندانپزشک خانم]
دستیار دندانپزشک خانم

, دستیار دندانپزشک خانم , جهت مطب واقع درخیابان دولت , تماس بعدازظهرها
4 و 22763053
[دستیار دندانپزشک]
دستیار دندانپزشک

, دستیار دندانپزشک , با سابقه کار , میرداماد
26406440
[دستیار دندانپزشک]
دستیار دندانپزشک

, دستیار دندانپزشک , مسلط و با تجربه , با حقوق بالا جهت همکاری , در کلینیک تخصصی دندانپزشکی , « شرق تهران »
77800370
[به‌یک‌ دستیاردندانپزشک ‌خانم]
به‌یک‌ دستیاردندانپزشک ‌خانم

, به یک دستیاردندانپزشک خانم , جهت کاردردرمانگاه واقع درمیدان , امام حسین نیازمندیم(7/5عصر24)
77651514
[دستیار دندانپزشک]
دستیار دندانپزشک

, دستیار دندانپزشک , محدوده خیابان آفریقا , « شیفت عصر »
88656620
[دستیارباسابقه و منشی]
دستیارباسابقه و منشی

, دستیارباسابقه و منشی , جهت مرکز دندانپزشکی , صبح و عصرنیازمندیم(فرمانیه)
22827903 – 22286812
[به‌یک‌دستیاردندانپزشک]
به‌یک‌دستیاردندانپزشک

, به یک دستیاردندانپزشک , محدوده شهرری , نیازمندیم
55031822
[منشی دستیار‌ جهت ]
منشی دستیار‌ جهت

, منشی دستیار جهت , کلینیک های دندانپزشکی , انقلاب – آزادی – آذری
66040155
[دستیار دندانپزشک خانم]
دستیار دندانپزشک خانم

, دستیار دندانپزشک خانم , جهت مطبی واقع در شهران , نیازمندیم
44317326
[منشی‌و دستیاردندانپزشک]
منشی‌و دستیاردندانپزشک

, منشی و دستیاردندانپزشک , با سابقه کار , شیفت صبح وعصرمترو آزادی
66062499
[دستیاردندانپزشک با تجربه]
دستیاردندانپزشک با تجربه

, دستیاردندانپزشک با تجربه , (ساعت کار بعداز ظهر) , حوالی امیریه نیازمندیم
55391695
[دستیــار دندانپزشک ]
دستیــار دندانپزشک

, دستیار دندانپزشک , جهت کلینیک , در فرمانیه غربی
22749509
[یکنفر منشی و دستیار]
یکنفر منشی و دستیار

, یکنفر منشی و دستیار , جهت مطب دندانپزشکی از15/30 , الی20/30(حوالی وزراء-پارک ساعی)
88556510
[دستیار دندانپزشک]
دستیار دندانپزشک

, دستیار دندانپزشک , به تعدادی دستیاردندانپزشک , خانم – با سابقه کار , در کلینیک دندانپزشکی , جهت شیفت عصر , محدوده گاندی نیازمندیم.
88661300
[دستیاردندانپزشک‌با‌سابقه‌کار]
دستیاردندانپزشک‌با‌سابقه‌کار

, دستیاردندانپزشک با سابقه کار , آشنا به مواد و مسلط در جراحی , ( سعادت آباد )
22357279

ماما
[به یک کارشناس مامایی ]
به یک کارشناس مامایی

, به یک کارشناس مامایی , باسابقه کاری جهت درمانگاه , در نسیم شهر رباط کریم
4356666 – 0229
[ماما جهت مجتمع پزشکان]
ماما جهت مجتمع پزشکان

, ماما جهت مجتمع پزشکان , فعال در شهر قدس , نیازمندیم
46886432

پیراپزشک
[شرکت صنایع آزمایشگاهی]
شرکت صنایع آزمایشگاهی

, شرکت صنایع آزمایشگاهی , واقع درحسن آباد(اتوبان قم) , دعوت به همکاری می نماید: , کاردان و کارشناس : , علوم آزمایشگاهی،میکروبیولوژ ی , و زیست شناسی
88306275ـ88814023
[بهـیار - پـرستـار ]
بهـیار – پـرستـار

, بهیار – پرستار , پزشک MMT , نیازمندیم
66305343_66574010
[کارشناس میکروب]
کارشناس میکروب

, کارشناس میکروب , یا منشی مسلط به آزمایشگاه ,
77818822
[به یک کارشناس مددکاری‌در]
به یک کارشناس مددکاری‌در

, به یک کارشناس مددکاری در , مرکز توانبخشی اعصاب وروان , درمنطقه بومهن(تماس9تا15)
9الی76253465
[اپتومتریست آقا با مجوز]
اپتومتریست آقا با مجوز

, اپتومتریست آقا با مجوز , جهت مطبی فعال نیازمندیم ,
09379648698

نویسنده : م.ف : ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

524 نفر در شهرداری‌های هرمزگان استخدام می‌شوند

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری هرمزگان از برگزاری آزمون استخدامی شهرداری‌های هرمزگان در نیمه دوم امسال با هدف جذب 524 نفر نیرو خبر داد.
ابوالفضل فانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس در این راستا اظهار داشت: این آزمون با توجه به ضرورت جذب نیروهای متخصص و کارآمد در شهرداری‌های استان پس از تایید معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری و ابلاغ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور برگزار می‌شود.
به گفته وی، آزمون استخدامی شهرداری‌های استان از طریق سازمان سنجش و بر اساس چارت جدید سازمان شهرداری‌ها برگزار و با توجه به کمبود نیروهای متخصص در شهرداری‌ها، در مجموع 524 نفر (از کل استان) از پذیرفته شدگان جذب شهرداری‌های استان می‌شود.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به قانون جدید تشکیل شهرها، تصریح کرد: با اضافه شدن پرونده تبدیل 9 روستا به شهر طی یک ماه گذشته، در مجموع پرونده تبدیل به شهر 19 روستای استان در راستای بررسی به وزارت کشور ارسال شده است.
وی ابراز داشت: از این تعداد، اسامی پنج روستا از شهرستان میناب، پنج روستا از شهرستان رودان، یک روستا از جاسک، سه روستا از بستک، سه روستا از شهرستان بندرعباس و دو روستا نیز از شهرستان قشم برای تبدیل به شهر اعلام شده است.
فانی همچنین با اشاره به افزایش بودجه مصوب شهرداری‌های استان در سال 90 نسبت به سال گذشته، احداث پارک ساحلی سیریک، زیرسازی و جدول‌گذاری و آسفالت خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر، احداث پل خروجی جناح، تکمیل مجموعه گرشگری تفریحی رودخانه، احداث ساختمان شهرداری قلعه قاضی، پروژه بولوار ساحلی شهرداری سوزا و بولوار ورودی شهرداری هشتبندی، سندرک و زیارتعلی را از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی امسال مجموعه شهرداری‌های استان عنوان کرد.
هرمزگان بیش از 30 شهرداری دارد و سرانه جمعیت روستایی این استان برخلاف بسیاری از استان‌ها از جمعیت شهری آن بیشتر است.
نویسنده : م.ف : ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دستورالعمل برگزاری ازمون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آم

خبر مهم: دستورالعمل برگزاری ازمون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی

ازسوی معاونت توسعه مدیریت پشتیبانی دستورالعمل برگزاری ازمون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی مصوب 7/10/89 مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد

وزارت اموزش وپرورش در اجرای تبصره 7 ماده 17 قانون الحاق سه ماده و دو تبصره به قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی مصوب 7/10/89 مجلس شورای اسلامی و به منظور تعیین تکلیف افراد مشمول ماده مذکور با رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوط و شرایط مندرج در این شیوه‌نامه وزارت آموزش و پرورش اقدام به برگزاری آزمون می نماید.
شرایط عمومی شرکت در این آزمون

شرکت کنندگان علاوه بر دارا بودن شرایط اختصاصی باید در هنگام ثبت نام دارای کلیه شرایط مصرحه در قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون گزینش که اهم آنها به شرح زیر اعلام می شود ، باشند :

1- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .

2- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .

3- داشتن تابعیت ایران

4- داشتن حداقل سن20 سال تمام و حداکثر 40 سال تمام

5- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

6- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

7- نداشتن سابقه محکومیت جزایی مؤثر

8- داشتن مدرک تحصیلی معتبر دانشگاهی یا مدارک همتراز معتبر ( مورد تأیید مراجع قانونی صادر کننده)

9- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که بکارگیری می شوند .

شرایط اختصاصی شرکت در این آزمون :

1- افرادی که از 1/1/1379 به بعد به صورت حق التدریس و یا در سالهای اخیر از طریق شرکت های خدماتی حداقل 12 ساعت تدریس در هفته و یکسال تحصیلی با وزارت آموزش و پرورش همکاری آموزشی و پرورشی داشته اند و یا در نهضت سوادآموزی به صورت آموزشیار حداقل در یک دوره خدمت نموده اند و خدمت و همکاری آنها مستمر نبوده است .

تبصره 1 : احراز همکاری آموزشی و پرورشی این افراد به عهده آموزش و پرورش و آموزشیاران نهضت سواد آموزی با گواهی نهضت سوادآموزی خواهد بود .

تبصره 2: نیروهای حق التدریس مطابق با ابلاغ آموزش و پرورش مشغول بکار شده ، و از آموزش و پرورش حق التدریس دریافت کرده باشند ، و نیروهای شرکتی مطابق لیست های موجود در آموزش و پرورش از جمله آموزش و گزینش و ذیحسابیها  شناسایی می شوند .

تبصره 3: کلیه آموزشیاران نهضت سوادآموزی که مشمول استخدام قانون تعیین تکلیف مصوب 15/7/88 مجلس شورای اسلامی و الحاقیه های پس از آن نمی باشند ، می توانند دراین آزمون شرکت نمایند.

2- کسب حد نصاب لازم 60 درصد نمره  در این آزمون .

تذکر  : افراد مشمول این ماده چنانچه در آزمون شرکت نکنند و یا در صورت شرکت حدنصاب تعیین شده را کسب ننمایند به خدمت آموزشی یا همکاری آموزشی آنها خاتمه داده می شود .

3- نداشتن مانع قانونی استخدام در دستگاههای دولتی و همچنین نداشتن منع بکارگیری در آموزش و پرورش به موجب آراء مراجع قانونی .

4- سپردن تعهد رسمی مبنی بر اینکه در صورت بکارگیری ( حق التدریس یا استخدام ) حداقل به مدت 10 سال درمجتمع های روستایی و مناطق روستایی که آموزش و پرورش نیاز داشته و اعلام می کند خدمت نماید و در صورت استنکاف مکلف بوده به ازای هر سال عدم ایفای تعهد مبلغی را مطابق مفاد سند تعهد که توسط آموزش و پرورش تنظیم می شود به آموزش و پرورش پرداخت نماید .

5- افرادی که براساس این ماده بکارگیری می شوند آموزش و پرورش بر اساس نیاز خود و برحسب جنسیت و نیاز هر منطقه و صرفاً برای مناطق روستایی بکارگیری می کند .

6- این آزمون صرفاً برای رشته های آموزش ابتدایی ، آموزش استثنایی و مراقب بهداشت مدارس برای مقطع ابتدایی برگزار می شود و افرادی که براساس اولویت ها به کارگیری می شوند  فقط باید در همان رشته و مقطعی که آزمون داده اند خدمت کنند .

تذکر : افراد شرکت کننده در آزمون می بایست با توجه به سوابق تجربی ، رشته تحصیلی و علاقمندی خود صرفاً در یکی از رشته های فوق الذکر ثبت نام کنند .

**تذکرات مهم:

1- افرادی که حدنصاب مقرر در آزمون را به دست آورده و دارای اولویت های قانونی می باشند باید در زمان استخدام نیز دارای شرایط و صلاحیت عمومی باشند .

2- چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون و جذب ( حتی پس از قبولی نهایی و تعیین اولویت بکارگیری ) محرز شود داوطلب اطلاعات و مدارک خلاف واقع داده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی این آزمون بوده محروم و قبولی وی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

3- صحت مدارک تحصیلی پذیرفته شدگان در این آزمون توسط آموزش و پرورش از مراجع ذی ربط استعلام و در صورت عدم تأیید ، قبولی آنها کان لم یکن می شود .

4- افراد واجد شرایط درصورتیکه در استانهای مختلف سابقه خدمت آموزشی دارند صرفاً در محل سکونت استان فعلی خود مجاز به شرکت در آزمون می باشند .

شرایط و زمان نحوه ثبت نام :

افراد واجد شرایط می توانند از تاریخ 10/2/1390 لغایت 20/2/1390 با مراجعه به آموزش و پرورش محل خدمت پس از تکمیل فرم مشخصات در صورت تائید آموزش و پرورش نسبت به واریز مبلغ 000/50 ریال به حساب 31-1245 درآمدهای اختصاصی  نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (‌قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ) به عنوان حق شرکت در آزمون اقدام با مراجعه حضوری به کارگزینی ( امور اداری ) استان نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند .

تذکر : وجه واریزی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد ، ضروری است داوطلبان پس از اطلاع کامل از شرایط ثبت نام در خصوص واریز وجه اقدام نمایند .

مدارک لازم برای ثبت نام :

1-        دو قطعه عکس 4 ×3

2-        کپی شناسنامه و کارت ملی همراه با اصل

3-        کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان

4-        تصویر و اصل مدرک فارغ التحصیلی ، گواهی های انجام کار تائید شده حسب مورد توسط ادارات محل خدمت یا نهضت سوادآموزی

نحوه احتساب نمره و اولویت بندی :

1- افراد شرکت کننده در آزمون باید حداقل 60 درصد نمره آزمون کتبی را کسب نماید .

2- در صورت کسب این نصاب به ازای هر سال خدمت آموزشی یا همکاری آموزشی که حداقل 12 ساعت تدریس در هفته برای نیروهای حق التدریس و خرید خدمات آموزشی و دو دوره سوادآموزی برای آموزشیاران نهضت سوادآموزی که به طور کامل در یکسال تحصیلی انجام گرفته باشد 5 امتیاز و حداکثر تا 30 امتیاز محاسبه می شود .

3- نتیجه آزمون کتبی حداکثر 70 امتیاز است و حداکثر امتیاز به بالاترین نمره در این آزمون تعلق می گیرد .

4- در صورت داشتن حد نصاب لازم مجموع امتیاز آزمون و امتیاز خدمت آموزشی یا همکاری آموزشی مبنای اولویت بکارگیری خواهد بود .

مواد آزمون :

1-        زبان و ادبیات فارسی

2-        قر آن و معارف اسلامی

3-        تکنولوژی آموزشی

4-        ریشه های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه

5-        روانشناسی تربیتی

6-        تعلیم و تربیت اسلامی

7-        اصول و روش های فنون تدریس

8-        سنجش و ارزشیابی

تبصره 1 : این آزمون یک مرحله ایی است . سؤالات آزمون چهارگزینه ای و در حد کتب مراکز تربیت معلم طراحی و نمره منفی به میزان (  ) نیز لحاظ خواهد شد .

تبصره 2 : اقلیتهای دینی  از پاسخگویی به سؤالات قرآن و معارف اسلامی معاف بوده و نمره آن در سایر مواد آزمون توزیع می شود .

تبصره 3: برای رشته های مورد نیاز ( آموزش ابتدایی، استثنایی و مراقبان بهداشت 20 سؤال تخصصی حسب مورد از بررسی کتب دوره ابتدایی ، شناخت کودکان استثنایی ، بهداشت عمومی )

زمان و نحوه توزیع کارت ورود به آزمون :

توزیع کارت ورود به آزمون از روز 30/3/1390 لغایت 1/4/1390 از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه خواهد بود .

نام و نشانی محل برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه درج خواهد شد .

زمان برگزاری آزمون :

زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ 3/4/1390 می باشد که ساعت برگزاری و سایر اطلاعات مورد نیاز توسط آموزش و پرورش استان به اطلاع متقاضیان خواهد رسید .

خ- شیوه نامه اجرایی این آزمون متعاقباً به ادارات کل آموزش و پرورش استانها ابلاغ خواهد شد

نویسنده : م.ف : ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مربیان بهداشت می‌توانند در آزمون تعیین اولویت استخدام شرکت کنند

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: مربیان بهداشت می‌توانند در آزمون تعیین اولویت استخدام شرکت کنند.
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، درپی انتشار اطلاعیه‌های قبلی این وزارتخانه، گروه خاصی از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و همچنین افرادی که در شرکت‌های خرید خدمات آموزشی در سنوات گذشته فعالیت داشته‌‌اند، از جمله آن دسته از مربیان بهداشت که در قالب شرکت‌های خرید خدمات آموزشی فعالیت داشته و شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده در آگهی تعیین الویت استخدام این وزارتخانه را دارا بوده‌اند، می‌توانند در آزمون تعیین الویت استخدام وزارت آموزش و پرورش که در سوم تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

بر اساس این اطلاعیه، افراد متقاضی ابتدا باید در زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام کرده باشند و شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون مذکور را نیز داشته و مدارک لازم را هنگام ثبت نام به تأیید اداره آموزش و پرورش منطقه خود رسانده باشند.

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ضمن اصلاح خبر منتشر شده در برخی سایت‌های خبری در روز جمعه ۱۳ خرداد ۱۳۹۰ مبنی بر اینکه مربیان بهداشت نمی‌توانند در آزمون تعیین الویت استخدام این وزارتخانه شرکت کنند، گفت: در این آزمون بحث استخدام و ردیف استخدامی و سایر امور مربوط به یک استخدام قطعی مطرح نبوده و صرفاً آزمون با هدف تعیین الویت انجام می‌شود و استخدام افراد در آینده تابع شرایط لازم استخدام خواهد بود.

نویسنده : م.ف : ٧:٥۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکترا اجازه شرکت در آزمون سال آینده را ندارند

پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکترا اجازه شرکت در آزمون سال آینده را ندارند

خبرگزاری فارس: معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 90 قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال 1391 نخواهند بود.


جلال طباطبایی معاون سامزان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه مصاحبه پذیرفته‌شدگان نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز از فردا 16 خردادماه آغاز می‌شود، گفت: نتایج اعلام شده فقط بر اساس آزمون برگزار شده و اعمال 20 درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

وی با بیان اینکه نتایج نهایی نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز پس از اعلام نتیجه مصاحبه تخصصی از طرف دانشگاه‌ها و وصول صلاحیت عمومی داوطلبان از طریق مراجع ذیصلاح توسط سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان و دانشگاه‌ها اعلام می‌شود، گفت: داوطلبانی که پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 90 اعم از دوره‌های روزانه، شبانه، پیام‌نور، غیر انتفاعی یا بین الملل قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال 1391 نخواهند بود.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور درباره تعداد پذیرفته‌شدگان نهایی نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز گفت: حدود 130 هزار داوطلب در نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد در نهایت حدود 6 هزار داوطلب پذیرش می‌شوند.

نویسنده : م.ف : ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

سرپرست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار منصوب شد

کامران دانشجو طی حکمی سرپرست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر علوم طی حکمی دکتر امین بهزادمهر را به عنوان سرپرست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است: امیدوارم با جلب مشارکت مسئولین استان و بهره مندی از تجارب اعضای هیئت علمی و همکاران متعهد در جهت تحقق اهداف تبیینی در برنامه تقدیمی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی، حفظ بیت المال و صرفه جویی در هزینه های غیرضروری، تقویت نظم وانضباط، رعایت مقررات مالی در تربیت دانش آموختگانی قانون پذیر و با نگرشی ارزشی و معنوی و گفتمانی عدالتخواهانه برای جامعه اسلامی موفق باشید.

دکتر امین بهزادمهر عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان است و پیش از این ریاست پژوهشکده فناوری نانو این دانشگاه را برعهده داشت.
 
همچنین وزیر علوم ضمن تقدیر از دکتر محمود اوکاتی رئیس سابق دانشگاه دریانوردی وعلوم دریائی چابهار طی دوران مسئولیت این دانشگاه، طی حکمی وی را به عنوان سرپرست دانشگاه زابل منصوب کرد.

نویسنده : م.ف : ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جدول زمانبندی مصاحبه دکتری در 23 پردیس و دانشکده دانشگاه تهران

دانشگاه تهران زمان مصاحبه در 23 پردیس و دانشکده خود را اعلام کرد بر این اساس، مصاحبه نخستین کنکور نیمه متمرکز دکتری 90 در دانشگاه تهران از فردا دوشنبه 16 خردادماه آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه تهران، زمان برگزاری مصاحبه کنکور دکتری نیمه متمرکز 90 را اعلام کرد.

بر این اساس، زمان آغاز مصاحبه در این دانشگاه از فردا دوشنبه 16 خردادماه در برخی دانشکده ها و پردیس آغاز می شود. با این حال در سایر دانشکده ها و پردیس های این دانشگاه، تاریخ برگزاری مصاحبه از روز سه شنبه 17 خردادماه جاری اعلام شده است.

جدول زمانبندی مصاحبه کنکور دکتری 90 دانشگاه تهران

ردیف پردیس/دانشکده زمان برگزاری مصاحبه کنکور دکتری 90
1 ادبیات و علوم انسانی 16 خردادماه
2 الهیات و معارف اسلامی 17 خردادماه
3 اقتصاد 19خردادماه
4 ابوریحان 19خردادماه
5 محیط زیست 21خردادماه
6 مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک 17 خردادماه
7 زبانها و ادبیات خارجی 16 خردادماه
8 موسسه ژئوفیزیک 21 خردادماه
9 حقوق و علوم سیاسی 16 خردادماه
10 دامپزشکی 17 خردادماه
11 علوم و فنون نوین 18 خردادماه
12 هنرهای زیبا 16 خردادماه
13 کارآفرینی 17 خردادماه
14 مدیریت 23 خردادماه
15 تربیت بدنی 22 خردادماه
16 جغرافیا 22 خردادماه
17 مطالعات جهان 19 خردادماه
18 روانشناسی و علوم تربیتی 19 خردادماه
19 دانشکده های فنی 16 خردادماه
20 کشاورزی و منابع طبیعی 18خردادماه
21 علوم اجتماعی 28خردادماه
22 پردیس قم 24 خردادماه
23 پردیس کیش 21 خردادماه

نویسنده : م.ف : ۱٠:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش 6هزار نفر در کنکور دکتری/ انتشار کارنامه نهایی در اواخر خردادماه

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام نتایج اولیه نخستین آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 90 گفت: 15 هزار نفر از میان 131 هزار داوطلب آزمون دکتری سال 90 به دانشگاهها معرفی شدند که از این بین حدود 6 هزار نفر پذیرش می شوند.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبانی که به دانشگاهها معرفی شده اند می توانند بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده از سوی دانشگاهها که از 16 خرداد آغاز می شود در فرآیند مصاحبه شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان با دریافت کارنامه می توانند از نتیجه آزمون خود مطلع شوند و افرادی که نمره لازم را کسب کرده اند حداکثر به 5 دانشگاه معرفی شده اند.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش گفت: کارنامه ای که برای داوطلبان اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1390 صادر شده است کارنامه اولیه بوده و شامل نمره داوطلب است و کارنامه نهایی در اواخر خردادماه منتشر می شود و در آن داوطلب نتیجه خود را در مقایسه با نمره آخرین فرد معرفی شده به دانشگاهها می سنجد.

خدایی گفت: برنامه مصاحبه دانشگاهها در یک دوره زمانی37 روزه تعیین و به گونه ای برنامه ریزی شده که دانشگاههای همجوار و رشته های مرتبط با فاصله زمانی نزدیک به هم، مصاحبه خود را انجام دهند.

وی یادآور شد: 15 هزار نفر از میان 131 هزار نفر داوطلب آزمون نیمه متمرکز دکتری به دانشگاهها معرفی شده اند و دانشگاهها نیز تا اواسط مردادماه نتایج را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

معاون سازمان سنجش تاکید کرد: نتایج نهایی شهریورماه اعلام می شود و حدود 6 هزار نفر در نهایت پذیرفته می شوند.

وی درباره جزئیات مصاحبه آزمون دکتری خاطرنشان کرد: دانشگاهها در نحوه برگزاری مصاحبه اختیارات خود را دارند اما به طور کلی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری از نظر دانشگاه مهم است البته ممکن است دانشگاهی تنها به دریافت سوابق آموزشی، پژوهشی فرد اکتفا کند و آن را مورد بررسی قرار دهد و برخی از دانشگاهها مصاحبه شفاهی برگزار کنند.

به گزارش مهر، نخستین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 90 روز 25 فروردین در 32 شهر و61 حوزه امتحانی با رقابت 130 هزار و 900 نفر در گروه های فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی، زبانهای خارجی، دامپزشکی، هنر و تربیت بدنی و 107 کد رشته برگزار شد.

نویسنده : م.ف : ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

کسب حد نصاب آزمون تعیین تکلیف، آموزشیاران را در اولویت استخدام قرار می دهد

علی باقرزاده' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در مجموع 31 هزار آموزشیار شامل چهار هزار آموزشیار که به صورت غیر مستمر و 27 هزار آموزشیار که به صورت مستمر همکاری دارند و دارای مدرک دانشگاهی هستند، برای شرکت در این آزمون نام نویسی کرده اند.
وی تاکید کرد: شرکت در آزمون تعیین تکلیف اختیاری است ولی تقریبا همه آموزشیارانی که با نهضت سوادآموزی همکاری دارند، در این آزمون شرکت می کنند.
باقرزاده گفت: آزمون تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، چهارم تیرماه امسال به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شود.
وی افزود: آموزشیاران نهضت سواد آموزی می توانند با اختیار در این آزمون شرکت کنند؛ در غیر اینصورت همچنان به عنوان آموزشیار به خدمت خود ادامه خواهند داد.
رییس سازمان نهضت سوادآموزی افزود: سال گذشته بدون برگزاری آزمون، سه هزار نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی مطابق قانون جذب این وزارتخانه شدند و آزمون اخیر ویژه مشمولان قانون است.
وی درباره ادغام ادارات نهضت سواد آموزی با ادارات آموزش و پرورش استان ها گفت: این اقدام با هدف سازماندهی دوباره و ایجاد رابطه طولی و عرضی جدید بین افرادی است که ماموریت نهضت سوادآموزی را در کشور دنبال می کنند.
باقرزاده خاطر نشان کرد: این کار در جهت استفاده از همه ظرفیت های نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات همه بخش های آموزش و پرورش برای ریشه کن کردن بیسوادی و قرار گرفتن در خدمت نهضت سواد آموزی صورت می گیرد تا در چند سال آینده به هدف ریشه کنی بیسوادی در کشور دست پیدا کنیم.
وی افزود: این اقدام به منزله حذف ادارات نهضت سوادآموزی نیست بلکه در واقع، بکارگیری همه بخش های آموزش و پرورش در راستای اجرای ماموریت های این سازمان است.
وزیر آموزش و پرورش روز گذشته در جمع معلمان و فرهنگیان شهرستان رشت از ادغام ادارات نهضت سواد آموزی با ادارات آموزش و پرورش خبر داده بود.

نویسنده : م.ف : ٦:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

درباره حق التدریسی ها

جروبحث طولانی نمایندگان درباره حق التدریسی ها
به گزارش خبرآنلاین، قسیم عثمانی که از طراحان این طرح بود در سخنان خود به رسیدگی به وضعیت حق التدریسی ها اشاره کرد ، اماعباسپور رئیس کمیسیون آموزش مجلس مخالفت با ۲ فوریت این طرح بود و آن را این باعث به هم ریخته شدن سیستم آموزش و پرورش می دانست با بیان اینکه برخی معلمان حق التدریس در هفته تنها ۶ ساعت تدریس می کنند، افزود: این افراد در طول سه ماه تابستان نیز ارتباطی با آموزش و پرورش ندارند، پس چرا باید یک سال از خدمت آنها به عنوان بازنشستگی در نظر گرفته شود.

وی افزود: در حالی که معلمان رسمی در هفته قریب به ۲۱ ساعت تدریس دارند، برخی معلمان حق التدریس ۲۸ ساعت در هفته به تدریس می پردازند و بنابراین چگونه می توان با چنین شرایطی، یک سال از خدمت کسانی را که در هفته ۶ ساعت تدریس داشته اند، به عنوان بازنشستگی منظور کنیم.

عباسپور با بیان این که دو فوریت این طرح هیچ ضرورتی ندارد، تصریح کرد: این طرح باید در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به کار کارشناسی دارد زیرا با تصویب آن حقوق بسیاری از بین می رود.

وی ادامه داد: ما قانون را برای ایجاد عدالت وضع می کنیم و این طرح نیز باید در فرصت مناسب بررسی شود و با همکاری وزارت آموزش و پرورش آمارها جمع آوری شود تا نه دولت متضرر شود، نه سازمان بازنشستگی و نه افراد. در حالی که با تصویب ۲ فوریت این طرح، از فردا باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در صورت قانونی شدن، معلمان حق التدریس که ۲۸ ساعت در هفته، در نقاط محروم تدریس می کنند و در طول سه ماه تابستان هم با وزارت آموزش و پرورش ارتباط دارند، با خود احساس بی عدالتی خواهند کرد.

 در ادامه محمد قسیم عثمانی طی تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده ۷۷ آیین‌نامه، گفت:  عباسپور در هنگام مخالفت با دو فوریت طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدام در آموزش و پرورش از دفاع من در مورد اهمیت این طرح اظهار تعجب کرد که این یک توهین است.

وی که می گفت عباسپور همیشه مخالف روشن شدن وضعیت حق‌التدریسی‌هاست،ادامه داد: اگر دو فوریت از طرح گرفته شود، عملا از خاصیت می‌افتد.

در ادامه سید"محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه رابر عهده داشت درپاسخ به عثمانی، گفت: تذکر شما وارد نیست، عباسپور با توضیحاتی که داد قصد توهین به همکار خود را نداشت.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت  دیگر نماینده ای بود که در مخالفت با فوریت طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق التدریس استخدامی در آموزش و پرورش، گفت: توضیحات رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نواقص طرح کافی بود و انتظار می رفت که طراحان از نظر خود برگردند.

وی با بیان این که مشکلات نیروهای آموزش و پرورش فقط محدود به معلمان حق التدریس نمی‌شود، تصریح کرد: هم اکنون معلمان پیش دبستانی آموزشیاران نهضت سوادآموزی، نیروهای قراردادی و خرید خدمت نیز مشکلات عدیده ای دارند که باید به همگی آنها به صورت یکجا و کارشناسی شده رسیدگی کرد.

وی با اشاره به مخالفت اکثر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با طرح یاد شده، افزود: اکثر طرح هایی که با هدف رفع مشکلات فرهنگیان تهیه می شوند کار کارشناسی دقیقی روی آنها صورت نمی گیرد؛ بنابراین به جای تعجیل در ارائه طرح های این چنینی اقدامی کامل و جامع انجام شود.

 در ادامه بررسی دو فوریت طرح احتساب سابقه حق‌التدریسی معلمان مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه این معامان با الا به نقاط دور افتاده سفر می کردند تا تدریس کنند خطاب به نمایندگان گفت:برای آنکه دولت بامشکل منبع مالی روبه‌رو نشود و مطابق با اصل ۱۷۵قانون اساسی، دراین طرح در نظر گرفته شد تا معلمانی که سابقه حق‌التدریس دارند پس از استخدام در آموزش و پرورش، سال‌های حق‌التدریس آنها جزو سابقه کاریشان قرار گیرد و حق بیمه این سال‌ها را خودشان پرداخت کنند.

وی ادامه داد: همچنین در تبصره ۴۵ ماده واحده این طرح مدت خدمت حق‌التدریس را برعهده آموزش و پرورش قرار دادیم تا نگرانی در این زمینه ایجاد نشود.

عضو کمیسیون عمران از نمایندگان خواست با رای بالا به این طرح و فوریت آن به معلمان حق‌التدریسی که در شرایط سخت به روستاهای دوردست می‌رفتند کمک کنند.

در نهایت بعد از رای گیری حتی یک فوریت  این طرح رای نیاورد.

نویسنده : م.ف : ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

"الزامی‌بودن " شرکت در آزمون استخدامی برای آموزشیاران دارای سابقه "غیرمستمر "

علی باقرزاده در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سوم تیرماه سال جاری اظهار داشت: در قانون مصوب 15 مهر 88 مجلس شورای اسلامی مقرر شده بود که 7 هزار نفر از آموزشیارانی که دارای 60 ماه سابقه «مستمر» بوده و مدرک دانشگاهی نیز دارند، طی پنج سال استخدام شوند که بر این اساس، در سال گذشته 3 هزار و 200 نفر استخدام شدند و 3 هزار و 800 نفر دیگر نیز طی مدت باقی‌مانده استخدام خواهند شد.

وی افزود: در زمان تصویب این قانون در مجلس، حدود 14 هزار و 200 نفر از آموزشیاران نهضت سوادآموزی شرایط مدنظر قانونگذار را داشتند اما تنها در رابطه با استخدام 7 هزار نفر از آنان در قانون تصمیم‌گیری‌ شد و قانون در رابطه با 7 هزار و 200 نفر باقی‌مانده صراحت چندانی برای استخدام ندارد.

باقرزاده با بیان اینکه در حال حاضر و در مجموع برای تعیین تکلیف حدود 27 هزار نفر از آموزشیاران نهضت سوادآموزی صراحت قانونی وجود ندارد، گفت: با توجه به این مسئله، یکی از فرصت‌هایی که برای تعیین تکلیف این افراد فراهم شده است، رقابت در آزمون استخدامی است.

* شرکت در آزمون استخدامی، برای آموزشیاران "مستمر " «اختیاری» و برای آموزشیاران "غیرمستمر " «الزامی» است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه دوگروه از آموزشیاران مخاطب آزمون استخدامی سوم تیرماه هستند، خاطرنشان کرد: آموزشیارانی که از سال 79 به بعد به صورت «غیرمستمر و متناوب» با آموزش و پرورش یا نهضت سوادآموزی همکاری کرده‌اند، «الزاماً» باید در این آزمون شرکت کنند تا تعیین تکلیف شوند و اگر شرکت نکنند، هیچ حقی برای ادامه ارتباط با نهضت نخواهند داشت.

باقرزاده افزود: همچنین آموزشیارانی که از سال 80 به بعد با آموزش و پرورش یا نهضت سوادآموزی به طور «مستمر» همکاری داشته و در حال حاضر نیز در نهضت شاغل‌اند، «اختیار» دارند تا در آزمون استخدامی سوم تیرماه شرکت کنند.

وی عنوان کرد: این افراد با شرکت در آزمون و در صورت کسب حداقل 60 درصد نمره آزمون کتبی پذیرفته می‌شوند و از آموزشیاری به «معلم حق‌التدریس» تبدیل وضعیت‌ می‌یابند و در اولویت استخدام نیز قرار می‌گیرند تا در صورت امکان در سقف سهمیه 7 هزار نفری سابق یا بر اساس مجوزهای استخدامی بعدی که احتمالاً اخذ خواهد شد، استخدام شوند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خاطرنشان کرد: در صورتی که این افراد در آزمون نمره لازم را نیز به دست نیاورند، همچنان به صورت «آموزشیار نهضت سوادآموزی» به کار خود ادامه خواهند داد.

* اعلام اسامی 3 هزار و 800 آموزشیار استخدام شده تا پایان اردیبهشت‌ماه

باقرزاده در رابطه با زمان اعلام اسامی 3 هزار و 800 نفر از آموزشیارانی که بر اساس قانون مصوب 15مهر 88 مجلس باید استخدام شوند، اظهار داشت: در حال کنترل نهایی اسامی و بررسی پرونده‌ها هستیم و تا پیش از برگزاری آزمون اسامی را منتشر می‌کنیم تا افرادی که اسامی آنها در این فهرست قرار دارد، در آزمون شرکت نکنند.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم که تا آخر اردیبهشت ماه اسامی این افراد را از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کنیم.

نویسنده : م.ف : ٦:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

24 هزار معلم حق التدریسی در کشور تبدیل وضعیت خواهند شد

به گزارش روزسه شنبه خبرنگار ایرنا 'سیدجاسم ساعدی 'در آیین معارفه مدیرجدیدآموزش و پرورش شوش در تالار نیایش این شهرستان افزود: بر اساس مجوزی که وزارت آموزش و پرورش از معاونت توسعه نیروی انسانی رییس جمهوری دریافت کرده این تعداد معلمان حق التدریس دارای مدرک کارشناسی با سابقه 4 تا 5 سال تغییر وضعیت خواهند شد.

وی گفت: طبق برنامه قرار بود هر سال 12 هزار معلم حق التدریسی در آموزش و پرورش تغییر وضعیت شوند اما مجوز امسال برای وزارت آموزش و پرورش به دو برابر افزایش یافت.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای همکاری و هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش بویژه در ارتباط با مجوز فوق اعلام کرد.

در این آیین که امام جمعه، فرماندار و مسوولان محلی حضور داشتند 'عبدالرحمان فلاحی' مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به ویژگی های شغل معلمی گفت: فرهنگیان در سنگرتعلیم و تربیت، علم و دانش در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی هستندو ما تا زنده هستیم خود را خادم می بینیم.

در این آیین 'عبدالجلیل حامدی پور ' به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شوش معرفی و از ' سیدعباس سیدنور' مدیر پیشین این اداره قدردانی شد.

نویسنده : م.ف : ٦:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون استخدام معلمان حق‌التدریس و کارکنان خریدخدمت

جام جم آنلاین: رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدام برای معلمان حق‌التدریس، کارکنان شرکتی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی خبر داد.

محمد عرفی در گفتگو با  واحد مرکزی خبر گفت: معلمان حق‌التدریس ورودی سال79 به بعد که دارای حداقل یک سال سابقه با ابلاغ12ساعت تدریس در هفته هستند و کارکنان خرید خدمتی (شرکتی) سال88 به بعد و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که حداقل یک دوره تدریس داشته‌اند می توانند برای تعیین وضع استخدامی خود در این آزمون شرکت کنند.

وی افزود: آزمون استخدام سوم تیر به صورت هماهنگ در استان های سراسرکشور برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند در یکی از رشته های آموزش ابتدایی، مراقب بهداشت و کودکان استثنایی شرکت کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم و شرط سنی حداکثر40سال برای شرکت کنندگان الزامیست.

عرفی یادآور شد: داوطلبان شرکت در این آزمون تا18اردیبهشت فرصت دارند به ادارات آموزش و پرورش مراجعه و مدارک مورد نیاز را تحویل دهند و زمان توزیع کارت آزمون 28 تا 30خرداد خواهد بود.

وی تصریح کرد: آزمون بصورت چهار گزینه ای و منابع آن نیز در پایگاه اینترنتی آموزش و پرورش به نشانیwww.medu.ir مشخص شده است.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش تاکید کرد: پذیرفته شدگان این آزمون با اولویت نمره کسب شده و سابقه همکاری به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد.

نویسنده : م.ف : ٦:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آموزش تصویری هشت شغل پر درآمد در منزل

بدون نیاز به سرمایه و قابل انجام در منزل

1 دی وی دی

قابل اجرا در کامپیوتر

مجموعه ای استثنایی و باور نکردنی از : آموزش ویدئویی 8 شغل درآمد بدون نیاز به سرمایه و قابل انجام در منزل در قالب یک دی وی دی قابل اجرا در کامپیوتر
ویژگیهای این مجموعه آموزشی : بهترین فرصت درآمد سازی در منزل بدون نیاز به سرمایه اولیه عدم نگرانی از بابت هزینه های گزاف آموزش در کلاس های حضوری آموزش ویدئویی بسیار ساده و قابل فهم قابلیت انتخاب و شروع فعالیت شما در چندین شغل پردرامد لیست آموزشهای داده شده در این مجموعه به شرح زیر می باشد:

1- کامل ترین آموزش ویدئویی کشت قارچ در منزل با فراگیری این آموزش در کمترین زمان ممکن تمام جزئیات تخصصی مورد نیاز برای ایجاد مزرعه کشت قارچ در هر مقیاسی که اراده کنید (از مقیاس کوچک آپارتمانی تا مقیاس های کارگاهی وحتی صنعتی ) را می توانید یکجا دراختیار داشته باشید.

2 - آموزش چاپ سیلک در منزل آموزش ویدئویی چاپ سیلک روی سطوح صاف و مسطح مانند سی دی ، دی وی دی، بشقاب های صاف ، بدنه خودرو ، آئینه و شیشه، ورق های آلومینیم و ... که در این آموزش شما با تمام اصول کار تولید توری مادر و استفاده چندین باره از آن و کل ریزه کاری ها و جزئیات این حرفه پردرآمد آشنا می شوید. اصول کارکرد میز چاپ و نحوه ساخت آن در منزل به کمک وسایل ساده از جمله آموزش های ارزشمند این مجموعه به شمار می آید به نحوی که شما با حداقل هزینه می توانید با کمترین وسایل ممکن میزکار چاپ سیلک در هر اندازه ای که بخواهید رابسازید و سفارش های متنوع در مقیاس های مختلف را قبول کنید

. 3 - آموزش ساخت مهر ژلاتینی در منزل در این آموزش شما به خوبی نحوه ساخت انواع مهرهای ژلاتینی ، با کمترین هزینه ممکن را فرا خواهید گرفت.

4 - آموزش شمع سازی در منزل شمع سازی جزو هنرهای بسیار قدیمی بشریت است. در واقع سابقه شغل پردرآمد شمع سازی به روزهای اول کشف روشنایی می رسد. اندکی چربی و یک رشته نخ یا الیاف جاذب روغن برای ساخت یک شمع کفایت می کند. اما با کشف برق و وفور انواع لامپ های روشنایی اکنون ، شمع سازان باید به فکر استفاده از این ابزار روشنایی قدیمی در شکل و مدل های جدید باشند. در حال حاضر شمع های فانتزی جزو پرمشتری ترین شمع های موجود در بازار هستند. شمع هایی که داخل گیلاس های شیشه ای جادهی شده اند و اعماق دریا یا آسمان و یا کوه و دشت را در دل خود منعکس می کنند و یا شمع هایی که به شکل گل و میوه و وسایل منزل اند و.... ! شمع سازی یک هنر جهانی است. در این مجموعه بی نظیر ویدئویی شما به طور گام به گام با تمام جزئیات مورد نیاز برای ساخت انواع متداول شمع های فانتزی آشنا شوید

5 - آموزش ساخت جعبه های فانتزی در منزل ساخت جعبه های فانتزی مخصوص نگه داری وسایل عتیقه ، هدایای گرانبها و اصولا هر نوع ماده و جسمی که نیازمند یک بسته بندی متفاوت و زیبا باشد از جمله هنرهای پردرآمد شاخه بسته بندی کالاهاست که با توجه به تعدد و تنوع فراوان کالاهای مصرفی و تزئینی موجود در بازار ، تعداد مشتری آن تقریبا غیر قابل پیش بینی است. در این مجموعه ویدئویی اصول ساده ساخت جعبه های فانتزی دستی به شما آموزش داده می شود و شما با درک سادگی قواعد این شغل می توانید هر طرح دلخواه دیگری را شخصا به صورت جعبه درآورید و برای هر هدیه ای ، جعبه ای شکیل و زیبا طراحی کنید که بعضی اوقات ارزش خود جعبه به اندازه هدیه داخل آن باشد. ساخت جعبه های فانتزی جزو مشاغل پردرآمد بازار است.

6- آموزش کامل و جامع شارژ تونرهای لیزری در منزل

7- آموزش هویه کاری روی پارچه در منزل هویه کاری روی پارچه یعنی استفاده از هویه های ضعیف لحیم کاری برای انتقال طرح های آماده روی پارچه از طریق سوزاندن مسیرها بر اساس قالب های فلزی آماده.با کمی ظرافت و حوصله و ذوق و سلیقه می توانید تمام وسایل عروس ، سجاده و جانماز ، وسایل اتاق خواب ، وسایل آشپزخانه و غیره را با این هنر بسازید و بخشی از بازار بزرگی را که در حال حاضر بسیار هم پرمشتری است را از آن خود سازید.

8 - آموزش روتوش تصاویر در فتوشاپ در این آموزش شما با اصول روتوش تصاویر دیجیتالی در فتوشاپ و همچنین مونتاژ تصاویر با یکدیگر - تنظیم رنگها و تغییراتی که می توان برای بهینه کردن یک تصویر دیجیتالی توسط فتوشاپ انجام داد را بخوبی خواهید آموخت


به شما پیشنهاد می نماییم این مجموعه و فرصت استثنایی را که می تواند رهگشای بسیاری از مشکلات مالی شما باشد ، از دست ندهید.
برای خرید آموزش تصویری هشت شغل پر درآمد در منزل اینجا کلیک کنید و یا به سایت www.banksoallat.com مراجعه نماید و پس از کلیک روی دکمه خرید پستی و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

نویسنده : م.ف : ٥:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

سوالات عمومی آزمون استخدامی بانک ها با پاسخنامه

سوالات عمومی آزمون استخدامی بانک ها با پاسخنامه
بعد از دریافت سوالات هزینه آنرا پرداخت نمایید
1000 سوال عمومی آزمون استخدامی بانک ها با پاسخ
همراه این بسته سوالات زیر نیز ارسال می شود:
1-سوالات عمومی آزمون استخدامی بانک سپه مورخ سال 87
2-سوالات عمومی آزمون استخدامی بانک تجارت مورخ 15 مرداد 86
ابتدا تحویل کالا درب منزل شما سپس دریافت مبلغ توسط مأمور پست (تحت پوشش شرکت پست ایران)
ارسال کالای شما به تمامی نقاط ایران بین 2 تا 8 روز (بـا سیستم پست پیشتاز و قابلیت رهگیری کالا)
پشتیبانی تمام وقت از خرید شما تلفنـی ، آنـلاین و یا پست الکترونیک ( خرید با اطمینان کامل )
برای دریافت به سایت www.banksoallat.com مراجعه مراجعه نمایید
سفارش شما ثبت شده و بعد از بررسی، سفارش خود را در محل دلخواه تحویل گرفته، سپس وجه کالا و خدمات را به مامور پست بپردازید.ما پرینت سوالات را با کیفیت عالی در اختیار شما قرار می دهیم.
ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com
mory1360@gmail.com
تلفن:09358547794
فایل سوالات از طریق ایمیل و در مدت زمان 24 ساعت ارسال می شود در صورتی که تمایل دارید از طریق ایمیل سوالات را دریافت نمایید به سایت www.banksoallat.com مراجعه مراجعه نمایید

نویسنده : م.ف : ٥:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

استخدام 85 هزار عضو هیأت علمی و جذب 100 هزار دانشجوی خارجی تا افق 1404

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد تا افق سال 1404با استخدام 85 هزار عضو هیأت علمی جدید برای جذب 100 هزار دانشجوی خارجی برنامه‌ریزی کرده است.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا، دکتر کریم زارع در مراسم اختتامیه اجلاس مسئولان روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی، فناوری‌های نو و انرژی‌های پاک و طراحی ساز و کارهای درآمد زایی جدید و صرفه جویی، از محورهای فعالیت دانشگاه در سال90 است.

وی با اشاره به حضور فراگیر و مشارکت فعالانه دانشگاه آزاد در مراسم بیست و دومین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) اظهارکرد: در دیداری که در سال 64 به همراه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی با حضرت امام خمینی (ره) داشتیم، ایشان تأکید کردند که ایران را دانشگاه کنید و کاری کنید که نیاز نباشد جوانان ما برای تحصیل به خارج از کشور بروند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد افزود: امروز دانشگاه آزاد، خواسته حضرت امام(ره) را تحقق بخشیده و مانع خروج بیش از60 میلیارد دلار ارز از کشور شده است.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه در سال 1361 با مبلغ 10 هزار تومان از بودجه یک میلیون تومان اهدایی حضرت امام (ره) ، واحد تبریز در مصلای تبریز با 14 رشته با نیت 14 معصوم راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: لطف و رضایت خدا و برکت هدیه ماندگار مادی و معنوی حضرت امام (ره) ، دانشگاه آزاد اسلامی را از نقطه صفر به بزرگترین دانشگاه جهان تبدیل کرده است و تمام پیشرفت‌ها و توسعه دانشگاه مرهون عنایات خداوند است و دانشگاه آزاد در کشتی نوح بوده و از گزندها محفوظ است.

زارع گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامی در پرتوی حمایت‌های حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبری، آیت الله هاشمی رفسنجانی، دکتر جاسبی، مسئولان نظام و اعتماد ایرانیان، اعتبار جهانی یافته است و در دهه چهارم فعالیت خود به معتبرترین دانشگاه جهان تبدیل خواهد شد.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده، دانشگاه آزاد اسلامی رتبه نخست را در میان دانشگاه‌های کشور از لحاظ مقالات ISI و علمی ـ پژوهشی کسب کرده است.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی، یادگار حضرت امام(ره) و فرزند نماز جمعه است و تبیین خدمات آن حائز اهمیت است.

زارع روابط عمومی‌ها را قلب تپنده و پیشانی هر سازمان و خبرنگاران را طلیعه داران عرصه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بر شمرد و گفت: خبرگزاری‌های ایسنا، فارس و مهر از پرمخاطب ترین رسانه‌های کشورهای اسلامی هستند و روابط عمومی واحدهای دانشگاهی با توجه به اینکه 7/1 میلیون دانشجو دارند باید نهایت تعامل و همکاری صمیمانه را با اصحاب رسانه و مطبوعات و خبرنگاران داشته باشند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امضای 3 لوح افتخار آفرین توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 255، 255 و 265 امضاء در حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی بستر مناسبی برای تحصیل و تعالی جوانان و طالبان علم و معرفت فراهم آورده است.

زارع با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی حافظان قرآن کریم و نهج البلاغه هستند، تصریح کرد: مایه مباهات و افتخار است که جهان غرب و شرق در برابر جوانان میهن اسلامی مان سر تعظیم فرود آورده‌اند.

وی با اشاره به عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی در صیانت از ارزش‌های اسلامی، احداث بیش از 125 مسجـد و تـوسعه فعالیت‌های قرآن و عترت، ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی در جهت آماده سازی ظهور امام زمان (عج) گام بردارد.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: مردم ایران، مسلمان، عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ، ولایت مدار و انقلابی هستند و با بصیرت، منتظران واقعی فرج هستند.

 

نویسنده : م.ف : ۳:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد امشب تمام می‌شود

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد امشب تمام می‌شود
مشاورعالی سازمان سنجش:
بیش از200 هزار تن از مجازین تا کنون انتخاب رشته کرده‌اند

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اتمام مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت 24 امشب، گفت: تا کنون بیش از 200 هزار تن از مجازین نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه مهلت انتخاب رشته مجازین آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت 24 امشب تمام می‌شود، اظهار کرد: داوطلبانی که تا کنون نسبت به انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند باید هر چه سریعتر به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  مراجعه کنند؛ چرا که پس از مهلت مذکور هیچگونه مساعدتی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه داوطلبان می‌توانند 100 کد رشته محل را انتخاب کنند، تصریح کرد: مجازین باید کد رشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه آن را مرتب کنند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است، نسبت به ثبت کد رشته محل‌های انتخابی و تکمیل فرم اقدام کنند.

توکلی افزود: آن دسته از مجازین که انتخاب رشته کرده‌اند نیز می‌توانند تا ساعت 24 امشب برای ویرایش اطلاعات انتخاب رشته اقدام کنند؛ چرا که در غیر اینصورت پس از اتمام مهلت مذکور هر گونه تغییر، جابجایی، حذف و اضافه کردن کد رشته محل نیز امکانپذیر نمی‌باشد.

انتهای پیام

 

نویسنده : م.ف : ۳:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شهریه دانشگاه پیام‌نور در سال تحصیلی جدید افزایش نمی‌یابد

شهریه دانشگاه پیام‌نور در سال تحصیلی جدید افزایش نمی‌یابد

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه پیام‌نور از عدم افزایش شهریه این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

حسن زیاری رئیس دانشگاه پیام‌نور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه در ثبت‌نام فراگیر سال‌های گذشته 65 هزار تومان از داوطلبان دریافت می‌شد که این میزان امسال به 50 هزار تومان کاهش یافته است، گفت: امیدواریم با صرفه‌جویی‌هایی که در دانشگاه پیام‌نور صورت می‌پذیرد مجبور به افزایش شهریه نشویم و شهریه سال تحصیلی جدید بدون هیچ افزایشی باشد.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه هیئت امنای داشگاه پیام‌نور این دانشگاه می‌تواند در صورت نیاز سالانه تا 10 درصد افزایش شهریه داشته باشد، افزود: برنامه‌هایی برای صرفه‌جویی به مراکز دانشگاه پیام‌نور ابلاغ شده است که در صورت رعایت آنها هزینه‌های این دانشگاه کاهش می‌یابد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور همچنین با بیان اینکه یکی از وظایف این دانشگاه حرکت به سمت گرایش‌های مجازی است، گفت: در گذشته توفیقی در زمینه گرایش‌های مجازی در دانشگاه پیام‌نور صورت نپذیرفته اما طی یک سال گذشته برای اولین بار این دانشگاه با مجوز شورای گسترش اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مجازی کرد که این داوطلبان کلاس‌های خود را از هفته قبل آغاز کرده‌اند.
انتهای پیام/

 

نویسنده : م.ف : ۳:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

میانگین شهریه دانشگاه آزاد یک هفتم دریافتی دانشگاه‌های دولتی از خزانه است

میانگین شهریه دانشگاه آزاد یک هفتم دریافتی دانشگاه‌های دولتی از خزانه است

خبرگزاری فارس: محمدصادق مهدوی بیان داشت:‌ میانگیـن شهریه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی به ازای هر دانشجو دریافت می‌کند، یک هفتم بودجه‌ای است که دانشگاه‌های دولتی از خزانه مملکت دریافت می‌کنند.


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سید محمدصادق مهدوی امروز سه شنبه در مراسم افتتاحیه اجلاس مسئولان روابط عمومی و اطلاع رسانی مناطق 17 گانه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مردم باید از نزدیک در جریان نحوه هزینه درآمدهای ناشی از شهریه دانشجویان قرار گیرند و ببینند که شهریه فرزندانشان چگونه و صرف چه اموری می‌شود.

وی افزود: میانگیـن شهریه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی به ازای هر دانشجو دریافت می‌کند، یک هفتم بودجه‌ای است که دانشگاه‌های دولتی از خزانه مملکت دریافت می‌کنند.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل‌گیری ستاد بزرگداشت سی امین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی استان‌ها گفت: نهادینه‌سازی فرهنگ پاسخگویی، تقویت ارتباطات مطلوب بین مسئولین، دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان، تکریم ارباب رجوع، تلاش در جهت ارتقای جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه ملی و بین‌المللی و فراهم‌سازی بستر مناسب جهت تبیین خدمات دانشگاه از اهداف این ستاد است.

وی افزود: رفع شبهات و پاسخگویی اقناعی از وظایف روابط عمومی واحدهای دانشگاهی است.

جانشین رئیس ستاد بزرگداشت سی امین سالگرد تأسیس دانشگاه گفت: این ستاد در تمام استان‌ها باید هر 2 هفته یکبار تشکیل جلسه دهد و از اجرای برنامه‌های پرهزینه خودداری کنند و برای هزینه‌های خود از سازمان مرکزی مجوز بگیرند.

مهدوی گفت: تا 31 اردیبهشت ماه سال آینده باید ضمن ایجاد خلاقیت و نوآوری و پویایی تمامی تلاش خود را در ارائه و تبیین دستاوردهای دانشگاه به افکار عمومی به کار گیرید.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دبیران مناطق، دبیران شورای اطلاع رسانی مناطق، نمایندگان ریاست دانشگاه در هیأت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی و اساتید، برخی از رؤسای واحدها به تشخیص رئیس منطقه و 2 نفر از اساتید و صاحب نظران مجرب در رشته‌های علوم ارتباطات و رسانه از اعضای ستاد بزرگداشت هستند.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول خسروبیگ، محمد اثنی عشری، محمدرضا قلی‌پور، منصور نقدعلی، حمید بورقانی فراهانی، علیرضا سعادت، غلامحسین اسلامی، عامر عابدی، امیر خالقی، مهندس شبیر دائمی، هیوا همایون نژاد، حمیدرضا سعیدی، فتح علی عیدی، سیدابوالفضل هاشمی، علی بحرینی، فخرالدین مرتضوی و حامد ناصح دبیران شورای اطلاع رسانی مناطق 17 گانه دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه دیدگاه‌ها و راهکارها در خصوص تقویت جایگاه روابط عمومی در واحدهای دانشگاهی به تشریح مسائل و طرح پیشنهادها برای تشکیل ستاد بزرگداشت سی اُمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.
انتهای پیام/

نویسنده : م.ف : ۳:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

"دانشگاه ویژه فرهنگیان " در آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرد

"دانشگاه ویژه فرهنگیان " در آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرد

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش گفت: "دانشگاه ویژه فرهنگیان " از طریق آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرد و فارغ التحصیلان از این دانشگاه مدرک آموزش دریافت می‌کنند.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حمیدرضا حاجی‌بابایی اظهار داشت: "دانشگاه فرهنگیان " از طریق آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرد و فارغ التحصیلان از این دانشگاه مدرک آموزش دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان همان مراکز تربیت معلم با روش‌ها و شیوه‌های جدید است، ادامه داد: طرح ایجاد "دانشگاه ویژه فرهنگیان " در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده و روند تأسیس آن در حال پیگیری است.

حاجی‌بابایی در خصوص آغاز ساخت 32 مجتمع آموزشی و پرورشی بر اساس معماری اسلامی ـ ایرانی گفت: این مجتمع‌ها بر اساس معماری اسلامی ـ ایرانی ساخته می‌شود و همه این مدارس باید به صورت مجتمع باشند.

وزیر آموزش و پرورش در مورد الگو بودن این 32 مجتمع تصریح کرد: این مجتمع‌ها در بهترین نقاط ساخته می‌شوند و الگو و نمونه‌ای برای تمام مدارس در دست احداث خواهند بود.

وی با اشاره به تأثیر فضاسازی در تربیت کودکان اظهار داشت: ساختمان‌سازی و معماری اسلامی در تربیت کودکان تأثیرگذار است؛ همچنین، مکتب، گرایش، دیانت و تاریخ تمدن باید در معرض دید دانش‌آموزان باشد.
انتهای پیام/

نویسنده : م.ف : ۳:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج اولیه کنکور دکتری اعلام ‌شد/ آغاز مصاحبه از 16 خرداد

نتایج اولیه کنکور دکتری اعلام ‌شد/ آغاز مصاحبه از 16 خرداد
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام نتایج اولیه نخستین آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 90 گفت: نتایج اولیه این آزمون اعلام شد.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبان در این مرحله 5 برابر ظرفیت نهایی به دانشگاهها معرفی می شوند و می توانند با استفاده از کد رهگیری یا شماره پرونده به کارنامه خود دسترسی پیدا کنند.

خدایی خاطرنشان کرد: داوطلب با دریافت کارنامه می تواند از نتیجه آزمون خود مطلع شود و افرادی که نمره لازم را کسب کرده اند به حداکثر 5 دانشگاه معرفی می شوند.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش گفت: برنامه زمان بندی مصاحبه ها در دانشگاهها از 16 خرداد آغاز می شود و جزئیات نحوه زمان بندی مصاحبه ها و سایر موضوعات در اطلاعیه سازمان سنجش در زمان اعلام نتایج اولیه اعلام خواهد شد.

وی گفت: برنامه مصاحبه دانشگاهها در یک دوره زمانی 37 روزه تعیین و به گونه ای برنامه ریزی شده که دانشگاههای همجوار و رشته های مرتبط با فاصله زمانی نزدیک به هم، مصاحبه خود را انجام دهند.

به گزارش مهر، اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1390 پنجشنبه 25 فروردین در 32 شهر کشور و61 حوزه امتحانی با رقابت 130 هزار و 900 نفر در گروه های فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی، زبانهای خارجی، دامپزشکی، هنر و تربیت بدنی و 107 کد رشته برگزار شد.

از میان داوطلبان نخستین آزمون نیمه متمرکز دکتری 61 درصد داوطلبان را مردان و 39 درصد را زنان تشکیل داده اند و به گفته مسئولان سازمان سنجش ظرفیت پذیرش در این مقطع بیش از 6 هزار نفر برآورد می شود.

نویسنده : م.ف : ۳:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

هزینه 25هزار تومانی برای مصاحبه دکتری/ شرایط هیئت علمی‌ها در مصاحبه

هزینه 25هزار تومانی برای مصاحبه دکتری/ شرایط هیئت علمی‌ها در مصاحبه
جزئیات زمان بندی و پرداخت هزینه برای معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 90 برای شرکت در مراحل انجام مصاحبه و یا آزمون اختصاصی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام سازمان سنجش برنامه زمانی مراجعه و مدارک مورد نیاز معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کدرشته‌های امتحانی برای شرکت در مراحل انجام مصاحبه اعلام شده است.

داوطلبانی که با توجه به کارنامه نتایج اولیه آزمون دکتری سال 90 در یک و یا چند کد رشته محل تحصیلی از رشته امتحانی ذیربط در ردیف معرفی ‌شدگان چندبرابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه قرار گرفته‌اند، می توانند بر اساس برنامه زمانی اعلام شده، عمل کنند.

داوطلبان باید با دردست داشتن مدارک اعلام شده در اطلاعیه برای شرکت در مصاحبه و سایر مراحل پذیرش به نشانی مشخص شده در جداول مربوط مراجعه کنند عدم مراجعه برای شرکت در مراحل ذکر شده به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کد رشته محل یا رشته محلهای انتخابی مربوط تلقی می شود.

پرداخت هزینه 25 هزار تومانی برای هر بار مصاحبه آزمون دکتری

داوطلبانی که اسامی آنان در سایت سازمان سنجش به عنوان معرفی شده یک و یا چند کد رشته محل از رشته امتحانی مربوط درج شده، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه برای هریک از کد رشته محلها مبلغ 250 هزار ریال معادل 25 هزار تومان به شماره حساب مشخص شده واریز و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته باشند و آن را هنگام شرکت در مصاحبه به مسئول مربوطه تحویل دهند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، به هنگام گزینش نهایی در هر کدرشته محلهای اعلام شده برای داوطلب، افرادی شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذیربط به سازمان اعلام شود.

داوطلبان باید در مهلت مقرر برای مصاحبه شرکت کنند

به داوطلبان توصیه می شود که در مهلت مقرر تعیین شده به محل موسسه مربوطه مراجعه کنند چرا که پس از انقضای مهلت مقرر برای شرکت در مصاحبه و یا آزمون اختصاصی هیچگونه تقاضایی قابل پذیرش نیست.

ممنوعیت شرکت در آزمون 91 برای پذیرفته شدگان نهایی سال 90

داوطلبانی که پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 90 اعم از دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و یا بین الملل قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال 91 نخواهند بود.

کارنامه تفصیلی آزمون دکتری سال 90 در اواخر خردادماه بر روی سایت سازمان قرار می گیرد و داوطلبان چنانچه در خصوص نتایج آزمون هرگونه سئوالی داشته باشند پس از دریافت کارنامه تفصیلی می توانند منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی با سازمان مکاتبه کنند و به مراجعات حضوری و مکاتباتی که قبل از انتشار کارنامه تفضیلی و به طرق دیگر واصل شود پاسخ داده نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز معرفی‌شدگان برای انجام مراحل مصاحبه

داوطلبانی که جزء معرفی شدگان برای انجام مصاحبه هستند باید مدارک مورد نیاز از جمله اصل مدرک کارشناسی ارشد یا گواهی دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد، اصل مدرک کارشناسی یا اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک، اصل شناسنامه و یا کارت ملی، مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه، اصل گواهی مبنی بر عضویت در هیئت علمی رسمی و یا پیمانی وزارت متبوع با تایید بالاترین مقام مسئول، مدرک نشانگر وضعیت استفاده از سهمیه رزمندگان، اصل گواهی شرکت در آزمون‌های ملی و بین‌المللی زبان و مشخص بودن نمره اخذ شده را همراه خود داشته باشند.

شرایط هیئت علمی دانشگاه آزاد و موسسات غیرانتفاعی برای مصاحبه در کنکور دکتری

بر اساس اعلام سازمان سنجش گروهی از معرفی شدگانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته هستند باید اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه کنند. همچنین مربیان رسمی (آزمایشی و قطعی) دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم و مربیان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، غیردولتی غیرانتفاعی و آزاد اسلامی درصورتی که مراتب عضویت آنها در هیئت علمی توسط هیئت مرکزی و یا هیئت ممیزه منصوب وزارت علوم انجام شده باشد، با حداقل سه سال سابقه کار به عنوان هیئت علمی می‌توانند از سهمیه مربوط در دوره‌های دکتری داخل بهره‌مند شوند.

برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی علاوه بر مدارک لازم برای مصاحبه و همچنین در خصوص ساعت و زمان حضور در مصاحبه اطلاع رسانی لازم را در سایت خود مشخص کرده اند که داوطلبان باید با مراجعه به سایت اینترنتی دانشگاهها از جزئیات زمان بندی و مدارک مورد نیاز مطلع شوند.

نویسنده : م.ف : ۳:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دفترچه سوالات عمومی آزمون اعزام به خارج فرهنگیان سال 1390

برای دریافت دفترچه سوالات عمومی آزمون اعزام به خارج فرهنگیان سال 1390 اینجا کلیک کنید

نویسنده : م.ف : ٥:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع آزمون های جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی اعلام شد

منابع آزمون های جامع علوم پایه و پیش‌کارورزی اعلام شد
منابع امتحانی آزمونهای جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و جامع پیش‌کارورزی که در شهریور سال 90 برگزار می شود، اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز سنجش آموزش پزشکی منابع امتحانی آزمونهای جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و جامع پیش‌کارورزی را منتشر کرده است و دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش از منابع امتحانی خود مطلع شوند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، شرط قبولی در آزمونهای جامع علوم پایه و جامع پیش‌کارورزی شهریور ماه 90 و پس از آن، کسب حداقل 50 درصد نمره کل آزمون است.

آزمون پیش کارورزی برای دانشجویان رشته پزشکی که وارد دوره کارورزی می شوند، برگزار می شود و آزمون های جامع نیز در سه رشته دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با هدف ارتقاء سطح علمی هماهنگی و یکنواختی کیفیت آموزش در کلیه دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود.

نویسنده : م.ف : ٥:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

امکان ویرایش کد رشته محل داوطلبان مجاز آزمون کارشناسی ارشد تا فردا ادامه دارد

امکان ویرایش کد رشته محل داوطلبان مجاز آزمون کارشناسی ارشد تا فردا ادامه دارد

خبرگزاری فارس: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان مجاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تا فردا برای ویرایش کد رشته محل‌های خود فرصت دارند.


حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه امکان ویرایش کد رشته محل برای داوطلبان مجاز آزمون کارشناسی ارشد که نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند، از دیروز فراهم شده است، افزود: این داوطلبان باید تا ساعت 24 فردا چهارشنبه 11 خرداد ماه برای تغییر و اصلاح کد رشته محل‌ها با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام کنند.

وی گفت: مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 90 تا روز چهارشنبه 11 خرداد ماه تمدید شده است و داوطلبان مجاز می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن اطلاعات شخصی خود اقدام به انتخاب رشته کنند.
انتهای پیام/

 

نویسنده : م.ف : ٥:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج اولیه آزمون دکترای نیمه متمرکز پنجشنبه اعلام می‌شود

نتایج اولیه آزمون دکترای نیمه متمرکز پنجشنبه اعلام می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه نخستین آزمون دکترای نیمه متمرکز در روز پنجشنبه 12 خرداد ماه خبر داد.


ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه 5 هزار و 500 داوطلب بدون احتساب داوطلبان استعدادهای درخشان در نخستین آزمون دکترای نیمه متمرکز پذیرش می‌شوند،‌ گفت: نتایج اولیه نخستین آزمون دکترای نیمه‌متمرکز در روز پنجشنبه 12 خردادماه از طریق سایت سازمان آموزش کشور اعلام می‌شود.

وی گفت: نتایج اولیه آزمون دکترای نیمه متمرکز به صورت 3 تا 5 برابر ظرفیت رشته‌های معرفی شده به دانشگاه‌های کشور است.

خدایی گفت: هر داوطلب به 4 دانشگاه معرفی می‌شود تا مراحل نهایی پذیرش در این آزمون را طی کند.
انتهای پیام
نویسنده : م.ف : ٥:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان آزمون دکترای تخصصی داروسازی از چهارشنبه آغاز می‌شود

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از آغاز مهلت ویرایش اطلاعات داوطلبان آزمون دکترای تخصصی رشته‌های تخصصی داروسازی از روز چهارشنبه 11 خرداد ماه خبر داد.

دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه حدود 600 داوطلب برای شرکت در آزمون دکترای تخصصی رشته‌های تخصصی داروسازی ثبت‌نام کرده‌اند، اظهارکرد: داوطلبان می توانند از 11 تا 12 خرداد ماه برای اصلاح اطلاعات ثبت نامی به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir  مراجعه کنند.

وی افزود: داوطلبان می‌توانند در مهلت ویرایش، علاوه بر اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی نسبت به تکمیل مدارک لازم اقدام کنند.

سراجی با بیان اینکه آزمون ورودی بیست و سومین دوره پذیرش دانشجو در مقطع ph.D رشته‌های تخصصی داروسازی شامل دو بخش کتبی و شفاهی است، تصریح کرد: در این آزمون نمره بخش کتبی 80 درصد نمره کل و نمره آزمون شفاهی 20 درصد از کل نمره آزمون ورودی را تشکیل خواهد داد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در خاتمه، گفت: آزمون کتبی 19 خرداد ماه در رشته‌های فارماسیوتیکس، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی، بیوتکنولوژی دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی سنتی، اقتصاد و مدیریت دارو، کنترل دارو، داروسازی هسته‌ای، نانوفناوری دارویی و زیست مواد دارویی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

 

نویسنده : م.ف : ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی فردا شب پایا

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی فردا شب پایان می‌یابد.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه حدود 278 هزار داوطلب در آزمون امسال برای انتخاب رشته مجاز شده‌اند، اظهار کرد: مجازین می‌توانند تا ساعت 24 فردا دوشنبه نهم خرداد ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به انتخاب رشته نشوند به منزله انصراف از ادامه مراحل آزمون تلقی خواهند شد، اظهار کرد: از آنجایی که گزینش علمی بر اساس نمره کل محاسبه شده برای هر یک از داوطلبان انجام می‌شود، بنابراین ترتیب تقدم یا تأخر کدهای محل تحصیل انتخابی توسط داوطلب هیچگونه تاثیر یا امتیازی در گزینش نهایی نخواهد داشت و فقط تقدم کد محل تحصیل نشانگر ترتیب علاقه داوطلب به تحصیل در محل مربوط می‌باشد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص نحوه انتخاب رشته، خاطرنشان کرد: مجازین باید کد رشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه آن را مرتب کنند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است، نسبت به ثبت کد رشته محل‌های انتخابی و تکمیل فرم اقدام کنند.

توکلی افزود: پس از تایید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، شماره رمز 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است.

وی با بیان اینکه سیستم انتخاب رشته، تا حدود زیادی هوشمند پیش‌بینی شده تا در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر دهد، اظهار کرد: چنانچه داوطلبی نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نکند، انتخاب رشته وی کامل نشده و به این داوطلب نیز شماره رمز 15 رقمی به عنوان رسید داده نخواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش در 23 خرداد ماه خبر داد و افزود: این دسته از داوطلبان باید برای اطلاع از تاریخ برگزاری آزمون‌های علمی، تشریحی، پروژه و یا عملی به اطلاعیه این سازمان در 23 خرداد ماه از طریق نشریه پیک سنجش و سایت اینترنتی این سازمان منتشر می‌شود، توجه داشته باشند.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند در صورت داشتن هر گونه سوال، باید حداکثر تا 12 خرداد ماه از طریق پست الکترونیکی Relations@sanjesh.org  با روابط عمومی این سازمان مکاتبه کنند.

انتهای پیام

 

نویسنده : م.ف : ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

هزینه مصاحبه کنکور دکتری نهایی شد/ رقم یکسان برای کلیه دانشگاهها

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به گزارش خبرگزاری مهر درباره هزینه شرکت داوطلبان در مصاحبه کنکور دکتری گفت: میزان هزینه‌ای که مقرر شده دانشگاه‌ها برای مصاحبه از داوطلبان آزمون دکتری دریافت کنند نهایی و برای تمام دانشگاهها یکسان تعیین شد.

حسین نادری‌منش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره هزینه‌های متفاوتی که دانشگاه‌ها برای دریافت از مصاحبه‌شوندگان آزمون نیمه‌متمرکز دکتری تعیین کرده‌اند، گفت: در بخش مصاحبه معمولاً دانشگاه‌ها اختیار دارند هزینه‌ای را تعریف کنند. دانشگاه‌ها حتی زمانی که هزینه‌های برگزاری جلسات مصاحبه را محاسبه می‌کنند در بعضی مواقع حاضر هستند که هزینه واقعی را از مصاحبه‌شوندگان طلب نکنند و در واقع یارانه دهند.

وی افزود: دانشگاه‌ها عدد هزینه‌ای که می‌خواهند از مصاحبه‌شوندگان دریافت کنند را با وزارت علوم هماهنگ نمی‌کنند اما اگر بخواهیم هزینه واقعی انجام مصاحبه را تعریف کنیم، می‌توانم به تجربه‌ای که در سال‌های گذشته درباره هزینه‌های جلسات مصاحبه برای پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه تربیت مدرس دارم اشاره کنم که با وجود دریافت 25 تا 30 هزار تومان از مصاحبه‌شوندگان، دانشگاه بیش از 100 میلیون تومان از محلی دیگر برای برگزاری کل فرآیند آزمون هزینه کند.

معاون آموزشی سابق دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: دانشگاه تربیت مدرس بیش از 100 میلیون تومان علاوه بر مبلغ دریافتی از مصاحبه‌شوندگان، هزینه می‌کرد چون برایمان مهم بود که دانشجویان دکتری دانشگاه تربیت مدرس پس از شرکت در آزمون کتبی در یک مصاحبه با کیفیت وارد دانشگاه شوند. اگر دانشگاه تربیت مدرس نمی‌خواست این 100 میلیون تومان را از محلی غیر از مبلغ دریافتی از مصاحبه‌شوندگان تأمین کند، مبلغی که هر داوطلب برای آزمون باید پرداخت می‌کرد خیلی بالا می‌رفت لذا دانشگاه تربیت مدرس به نوعی هم برای حفظ کیفیت و هم برای فشار کمتر بر روی داوطلبان اقدام به در نظر گرفتن یارانه برای هزینه‌های داوطلبان دکتری شرکت کننده در آزمون این دانشگاه می‌کرد.

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه هزینه مصاحبه دکتری به دانشگاه‌ها بستگی دارد، به مهر گفت: یک وقت ممکن است دانشگاهی بگوید "برند" یا اسم من آن قدر مهم است که دلیلی نیست که بخواهم بر روی هزینه شرکت در مصاحبه دکتری، یارانه هم در نظر بگیرم.

نادری منش افزود: البته طی جلسه ای که توسط مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی با حضور معاونان آموزشی دانشگاههای تهران برگزار شده است مقرر شده دانشگاهها در بخش مصاحبه به میزان 25 هزار تومان دریافت کنند تا تعدیل هزینه برای داوطلبان نیز صورت گیرد.

نویسنده : م.ف : ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

داوطلبان معترض به معدل کارنامه آزمون کارشناسی ارشد با سازمان سنجش مکاتبه کنند

داوطلبان معترض به معدل کارنامه آزمون کارشناسی ارشد با سازمان سنجش مکاتبه کنند

خبرگزاری فارس: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نیستند و به معدل مندرج در کارنامه خود اعتراض دارند باید تا 13 خردادماه 90 با سازمان سنجش آموزش کشور مکاتبه کنند.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس افزود: معدل درج شده در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد 90، بر اساس معدل اعلام شده توسط داوطلب در تقاضانامه اینترنتی یا اصلاحات مورد درخواست داوطلب بعد از ثبت‌نام است.

وی گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند در صورتی که معدل اعلام شده در کارنامه، معدل واقعی آن‌ها نباشد باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و طبق ضوابط نسبت به تغییر معدل خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه داوطلبانی که به هنگام پرینت کارت ورود به جلسه یا درخواست‌های کتبی پس از آن، نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نکرده‌اند، همان معدل اصلاح شده در کارنامه کارشناسی ارشد درج شده است، ادامه داد: در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد برای داوطلبانی که معدل آن‌ها مغایر معدل‌های معمول بوده یا به عبارتی دیگر خارج از ردیف معدل‌های فعلی است یا معدل خود را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج نکرده‌اند، حداقل نمره معدل یعنی 10 در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد 90 برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی پیوسته که حداکثر تا 31 شهریور ماه 90 فارغ‌التحصیل خواهند شد، میانگین واحدهای گذرانده شده اعلامی آن‌ها تا 31 شهریور 89 درج شده است.

توکلی با بیان اینکه در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد 90 برای فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی پیوسته، معدل اعلامی آن‌ها درج شده است، گفت: در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد 90 برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ناپیوسته که حداکثر تا 31 شهریورماه 1390 فارغ‌التحصیل خواهند شد، میانگین واحدهای گذرانده شده اعلامی آن‌ها تا 31 شهریورماه 89 به همراه معدل مقطع کاردانی درج شده است.

وی ادامه داد: در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد 90 برای فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته، معدل‌های اعلامی آنها در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی درج شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 90 به هنگام قبولی در این آزمون، باید عیناً اصل مدرکی را که در آن معدل مندرج در کارنامه کارشناسی ارشد را تأیید کند به همراه سایر مدارک ثبت‌نامی به مؤسسه محل قبولی خود ارائه دهند در غیر این صورت به عنوان داوطلب دارای مغایرت معدل شناخته شده و با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

وی افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نیستند و به معدل مندرج در کارنامه خود اعتراض دارند و معدل واقعی آنها بیشتر از معدل مندرج در کارنامه اولیه است باید منحصراَ با ارسال تصویر گواهی معدل تأیید شده و تصویر کارت شناسایی عکس‌دار یا کارت ملی به همراه کارنامه نتایج اولیه حداکثر تا 13 خردادماه 90 از طریق پست پیشتاز به آدرس : تهران : صندوق پستی 1365 ـ 15875 سازمان سنجش آموزش کشور- اداره ثبت‌نام- واحد تحصیلات تکمیلی مکاتبه کنند.
انتهای پیام/

نویسنده : م.ف : ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آئین نامه معاینه و معافیت پزشکی

بیماریهای عمومی

ماده 29: مشمولان مبتلاء به بیماریهای عمومی با توجه به نوع بیماری که به آن مبتلا میشوند
 
از معافیتهای مندرج در هر بند به شرح زیر استفاده خواهند نمود.

بند 1-  عدم کفایت رشد و نمو جسمی و عضلانی کافی که موجب ناتوانی در انجام تکالیف 

نظامی میشود معاف دائم.

بند 2-  ابتلاء به بیماریهای قابل علاج که مدت درمان آنها بیشتر از یک ماه باشد و همچنین 

اعمال جراحی وکسانیکه در دوران نقاهت بیماری میباشندبا تشخیص شوراهای پزشکی از 6 

ماه تا یکسال معاف موقت.

بند 3-  پائین افتادگی احشاء توام با اختلالات عملی معاف دائم.

تبصره:  نوع خفیف-معاف از رزم.

بند 4-  طول قد مشمولان کمتر از 150 سانتی متر معاف دائم.
 
بیماریهای غدد مترشحه داخلی

ماده 30: مشمولان مبتلاء به بیماریهای غدد مترشحه داخلی با توجه به نوع بیماری که به آن 

مبتلا می باشند  از معافیتهای مندرج در هر بند به شرح زیر استفاده خواهند نمود.

بند 1-  بیماریهای غدد هیپوفیز اکرومگالی،ژیگانتیسم،سندروم کوشینگ،دیابت بی مزه،

آدنوم هیپوفیز،هیپوفونکسیون کلی هیپوفیز معاف دائم.

بند 2-  بیماریهای غدد تیروئید.

الف) گواتر توکسیک معاف دائم.

ب) هیپرتیروئیدی و هیپوتیروئیدی معاف دائم.

ج) گواترهای حجیم معاف دائم.

د) ندولهای گرم و سرد معاف دائم.

ه) تیروئیدیتهای حاد شش ماه معاف موقت.

و) گواتر عمل شده خدمات غیررزمی.


بند 3-  بیماریهای غدد پاراتیروئید.هیپر پاراتیروئیدی و هیپوپاراتیروئیدی معاف دائم.

بند 4-  بیماریهای غدد فوق کلیوی. پرکاری و کم کاری غده فوق کلیوی معاف دائم.

بند 5- بیماریهای غدد بیضه

الف) تومورهای بیضه معاف دائم.

ب) ژنیکوماستی شدید معاف دائم.

ج) سندروم کلاین فلتر معاف دائم.

بند 6- بیماریهای غدد دیگر

الف) تومورهای هیپوفیز معاف دائم.

ب) هرمافرودیسم‌ها معاف دائم.

بند 7- بیماریهای تغذیه و متابولیک

الف) دیابت قندی معاف دائم.

ب) هیپوانسولینیسم معاف دائم.

ج) بیماریهای ویلسون معاف دائم.

 بیماریهای پوست و بافتهای زیر پوست

ماده 31: مشمولان مبتلاء به بیماریهای پوست و بافتهای زیرپوست با توجه به نوع بیماری که 

به آن مبتلاء می‌باشند  از معافیتهای مندرج در هر بند به شرح زیر استفاده خواهند نمود.

بند 1-  انواع اگزماهای وسیع وشدید

الف) در صورتی که مزمن و مقاوم به درمان باشد معاف دائم.

ب) در سایر موارد خدمات غیر رزمی.


بند 2-  عفونتهای قارچی عمیق و وسیع پوست

الف) در صورتی که مزمن و مقاوم به درمان باشد معاف دائم.

ب) کچلی 6 ماه معاف موقت.


بند 3-  هیپرئیدروز (عرق کردن کف دست) شدید معاف دائم.


بند 4- لیکن پلان پوستی و مخاطی شدید و گسترده معاف دائم.


بند 5-  بسوریازیس کف دست و یا زیس‌های شدید و گسترده وانور سه معاف دائم.


بند 6- سل‌های پوستی معاف دائم.


بند 7-  لوپوس اریتماتوسیستمیک و لوپوس ریتمانودیسکوئید معاف دائم.


بند 8-  خال‌های پیکمانته آنژیوم‌های وسیع و غیرقابل عمل

الف) توام با اختلالات عملی و یا در سر و صورت که کراهت منظر ایجاد کرده باشد معاف دائم.

ب) در سایر موارد خدمات غیررزمی.


بند 9-  میکوزیس فونکوئید و سایر لنفومای پوستی و پارابسوریازیس با پلاکهای بزرگ معاف دائم.


بند 10- سیکاتریس‌های جلدی در صورتی که وسیع و ضخیم بوده یا چسبندگی به اطراف 

داشته بطوری که مانع  حمل تجهیزات و تمرینات نظامی بوده یا تمایل به زخم شدن داشته 

باشد یا اختلالات عملی تولید نموده باشد معاف دائم.


بند 11- اسکلرودرمپها-آتروفی‌های پوستی در صورتی که وسیع و پیش رونده باشند معاف دائم.


بند 12- ویتیلیگو گسترده صورت و یا هر دو دست و یا بیش از 40% کل بدن معاف دائم.


بند 13- عوارض پوستی شدید که در اثر اختلالات عروقی ایجاد شده باشد مانند فلبیت‌های 

عمقی و سطحی که با ورم مزمن اندام توام باشد معاف دائم.


بند 14- هیپودرمیتهای ندولر و شدید و منتشر و مقاوم و توام با علائم سیستمیک معاف دائم.


بند 15- درماتیتهای بولوز غیرمیکروبی اکتسابی و درماتیتهای بولوز مادرزادی و اکرودرماتیت 

مزمن هالوپو،  آکرودرماتیس،آنتروپاتیکا معاف دائم.


بند 16- هیپرکراتوزکف هر دو دست و یا هر دو پا:

الف) در مورد شدید معاف دائم.

ب) در موارد خفیف خدمات غیر رزمی.


بند 17- فرنکولوز شدید و وسیع یکسال معاف موقت


بند 18- بیماریهای پوستی که در حین انجام خدمت وظیفه یا در اثر حساسیت و یا مسمومیت نسبت به مواد شیمیایی (شغلی،داروئی،جنگی) ایجاد شده و به درمان مقاوم باشد معاف دائم.


بند 19-کهیر

الف) همراه با آنژیوادم معاف دائم.

ب) در سایر موارد خدمات غیر رزمی.


بند 20- آلویسی آرآتا همراه با کراهت منظر یا توتالیس و یا یونیورسالیس معاف دائم.


بند 21- بیماریهای کلاژن- اسکلرودرمی ها-پلی آرتریت نودوزا، و اسکولیتهای لنفوسیتی،  اسکولیتهای دارویی در صورتی که وسیع بوده و سبب اختلال عملی گردند معاف دائم.


بند 22- انواع آکنه وقتی که شدید باشد و یا منظره صورت را تغییر دهد و یا اینکه ناحیه وسیعی از گردن، کتف‌ها،سینه و پشت را فرا گرفته باشد معاف دائم.


بند 23- لیشمانیوز (سالک پوستی)

الف) فعال شش ماه معاف موقت.

ب) در صورتیکه پس از بهبودی کراهت منظر یا اختلال عملی اعضاء را ایجاد نماید معاف دائم.


بند 24-سارکوئیدوز پوست معاف دائم


بند 25-بیماری ژنودرماتوز مانند تو بروز اسکلر وزیس ، رکلین هوزن، آلبینیسم ، اکتیوزمادرزادی،گزرودرماپیگمانتوزا، پور فیری معاف دائم.


بند 26- ایکتیوز گسترده مادر زادی یا اکتسابی معاف دائم.
 

ادامه مطلب
نویسنده : م.ف : ۱:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معافیتهای بخشودگی سنی (رهبری)

معافیتهای بخشودگی سنی (رهبری)

1- مشمولان دارای مدرک دکتری پزشکی قبل از سن 50 سالگی تا پایان متولدین 1344

2- مشمولان دارای مدرک دکتری غیر پزشکی قبل از سن 50 سالگی تا پایان متولدین 1350

3- مشمولان دارای مدرک فوق لیسانس قبل از سن 50 سالگی تا پایان متولدین 1352

4- مشمولان دارای مدرک لیسانس قبل از سن 50 سالگی تا پایان متولدین 1354
5- مشمولان دارای مدرک فوق دیپلم و پایین تر متولدین 1338 تا پایان

نویسنده : م.ف : ۱:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مدت خدمت وظیفه عمومی در جمهوری اسلامی ایران

ماده 4- خدمت وظیفه عمومی 30 سال است و مراحل آن برای کلیه مشمولان به شرح ذیل است :

الف ) دوره ضرورت دو سال و در صورتیکه مشمولان مازاد بر نیاز باشند شورای عالی دفاع می تواند این مدت را تا 18 ماه تقلیل دهد.

ب )دوره احتیاط 8 سال

ج )دوره ذخیره اول 10 سال

د )دوره ذخیره دوم 10 سال

 

توضیح 1 : برابر مصوبه شورای هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب مقام معظم فرماندهی کل قوا (مدظله‌العالی) مدت خدمت ضرورت از تاریخ 30/8/87 مدت (هیجده ماه)تعیین گردید که این مدت در مناطق محروم و بد آب و هوا 17ماه ،  و در مناطق عملیاتی16ماه خواهد بود و مدت خدمت کارکنان وظیفه مامور در مراکز دولتی در هر حال 18 ماه خواهد بود.

توضیح2:مدت خدمت دوره ضرورت از تاریخ 1/3/88 تا 29/12/89 در مناطق عادی برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس 17 ماه، فوق لیسانس 16 ماه،دکترا 15 ماه و فوق دکترا 14 ماه می باشد.

نویسنده : م.ف : ۱:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد آموزش بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد

رییس برد آموزش بهداشت و ارتقای سلامت وزارت بهداشت از راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد آموزش بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد.
به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا، داوود شجاعی‌زاده در این باره گفت: در بازدیدی که از دانشگاه بوشهر داشتیم، تحولات خوبی در زمینه آموزش انجام شده و امکانات مناسبی از لحاظ آموزش، کتابخانه دیجیتالی و فضای آموزشی فراهم شده که با وجود این امکانات و اعضای هیأت علمی که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارد، به این نتیجه رسیدم که رشته کارشناسی ارشد آموزش بهداشت را در دانشگاه بوشهر تأسیس کنیم.
وی افزود: مسئولان دانشگاه امکانات خوبی برای دانشجویان و اعضای هیأت علمی فراهم کرده‌اند که در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها از شرایط مناسبی برخوردارند و آینده خوبی را برای این دانشگاه پیش‌بینی می‌کنیم.
شجاعی زاده در خاتمه خاطرنشان کرد: از اول مهرماه سال جاری دانشجوی رشته کارشناسی ارشد آموزش بهداشت در بوشهر پذیرفته خواهد شد.
نویسنده : م.ف : ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ادامه تحصیل دانش آموختگان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مجازی

ادامه تحصیل دانش آموختگان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مجازی


به اطلاع میرساند:کلیه دانش آموختگان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مجازی که بامجوز شورای گسترش آموزش عالی و از طریق آزمونهای مورد تایید پذیرفته شده اند مجاز به شرکت در آزمونهای مقاطع مختلف (کارشناسی ارشد و دکتری)غیر مجازی می باشند.
شایان ذکر است پس از تهیه و تصویب آیین نامه آموزشی دوره دکتری مجازی،دانش آموختگان موصوف می توانند در آزمون دوره دکتری مجازی نیز شرکت کنند.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ادامه تحصیل دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد دوره‌های مجازی در مقطع دکتری

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: دانش‌آموختگان دوره‌های مجازی کارشناسی ارشد آموزش محور برای ادامه تحصیل به مقطع بالاتر مشکلی ندارند.
دکتر ابوالفضل حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اصلاح خبری که پیش از این در گفت‌وگو با وی منتشر شده بود، افزود: دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد مجازی تنها نمی‌توانند به صورت مجازی دردوره دکترا تحصیل کنند، چرا که هنوز سیستم مجازی در دوره دکترا وجود ندارد و زیرساخت و آیین نامه‌ آن هنوز تدوین نشده است.
وی با بیان اینکه دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد دوره‌های مجازی برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر -دکترای نیمه متمرکز- مشکلی ندارند، خاطر نشان کرد: این دسته از دانش‌آموختگان می‌توانند همانند سایر دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهند.
نویسنده : م.ف : ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش ( تکنولوژی آموزشی)

1 – کدام یک از عبارات زیر جهت تفکیک «ارتباط گروهی » از «ارتباط جمعی» قابل قبول است؟
1. در ارتباط جمعی گیرندگان پیام قابل شمارش و شناسایی و در ارتباط گروهی برعکس است.
2. در ارتباط گروهی گیرندگان پیام قابل شمارش و شناسایی و در ارتباط جمعی برعکس است.
3. درجه وابستگی گیرندگان پیام در ارتباط جعی بیشتر از ارتباط گروهی است.
4. درجه وابستگی گیرندگان پیام در ارتباط با جعی گاهی بیشتر و گاهی کمتر از ارتباط گروه است.

2 – شیوه « چیاروسکورو – Chiaroscuro» توسط رامبراند به منظور ایجاد کدامیک از حالات زیر به کار گرفته شده است؟
1. تباین
2. تعادل
3. وحدت
4. هماهنگی

3 – کدامیک از معیارهای حساسیت فیلم عکاسی مربوط به کشور «آلمان» است؟
1. آ.اس.ا
2 . بی .اس.ای
3. دین
4.گوست

4 - چنانچه هدفی این چنین تنظیم شود «فراگیر توجه خاص به موضوع دارد» این هدف درکدام دامنه اهداف بلوم قرار می گیرد؟
1. شناختی
2. روانی – حرکتی
3. عاطفی
4. مهارتها کلامی

5 – توجه به کدامیک از عناصر زیر معلمان را در انتخاب مناسبترین تجارب یادگیری برای فراگیران کمک می کند؟
1. اهداف رفتاری
2. فضای آموزشی
3. مواد و وسایل آموزشی
4. نیروی انسانی

6 – مدیر یک پروژه تکنولوژی آموزشی از همکارانش «دعوت می کند که از اول اردیبهشت ماه 76 کا را شروع کرده و در آخر آبان 76 پروژه را ارائه دهند. این امر به کدام مورد از فعالیتهای مدیریت مربوط می شود؟
1. ارزشیابی
2. برنامه ریزی
3. سازماندهی
4. هماهنگی

7 – اهمیت عمده مخروط تجربی ادگاردیل در استفاده از رسانه های آموزشی در بدست آوردن تجارب از کدام حالت به حالت دیگر می باشد؟
1. جزء به کل
2. ذهنی
3. کلی به جزیی
4. عینی به ذهنی

8 – تجزیه و تحلیل آموزشی عبارت است از :
1. تنظیم هدفهای آموزشی براساس محتوا
2. تنظیم توالی محتوای آموزش
3. تقسیم بندی اهداف کلی آموزش به اهدافی جزئی تر
4. مشخص کردن مراحل اجرای آموزش

9 – کدام یک از نظریه پردازان زیر برای نوشتن هدفهای رفتاری ضروری موجود :
الف – موقعیت، ب – عمل ، ج – موضوع ، د – قابلیت ، آموخته شده، ح – مواقع و محدودیتها را مورد تأکید قرار داده اند؟
1 – بلوم و کرات ول
2 – بلوم و گانیه
3 – مریل و بلوم
4 – گانیه و بریگز

10 – خرده طبقات زیر مربوط به کدام یک از حیطه های یادگیری هستند: 1 – تمیز دادن، مفاهیم عینی ، 3 – مفاهیم تعریف شده ، 4 – یادگیری قانون، 5 – حل مسآله
1. استراتژیهای شناختی
2. مهارتهای فکری
3. نگرشها
4. یادگیری اطلاعات

11 – آزمون رفتار ورودی برای :
1- آگاهی از میزان موقعیت فراگیر در نیل به کل هدفهای آموزشی انجام می گیرد
2. اطلاع از وجود توانائیها و اطلاعات قبلی لازم در فراگیران برای شروع آموزش انجام می گیرد
3 – اطلاع از میزان موقعیت فراگیر در نیل به هر یک از اهداف آموزشی انجام می گیرد
4. تعیین جایگاه فراگیر در شروع آموزش انجام می گیرد

12 - نتایج تحقیقات و پژوهشهایی که تاکنون در زمینه گوش دادن به عمل آمده است، نشان می دهد که :
1. میان سرعت سخن گفتن افراد با میزان اثر آن در گوش دادن ارتباطی موجود نیست
2. فراگیران قادرند تا اکثر شنیده ها را به خاطر بسپارند
3. مهارت گوش دادن امری غریزی است و کوشش در آموزش آن چندان مؤثر نیست
4. قسمت قابل توجهی از وقت افراد بزرگسال همچنین شاگردان مدارس و دانشجویان دانشگاه صرف گوش دادن می شود

13 – در بازگشت تیم فوتبال ایران از هیروشیمای ژاپن ، عدم موفقیت فوتبال ایران مورد بحث و انتقاد مسؤولین قرار گرفت،در این صورت به کدام مورد از سنجش نیازها پرداخته شده است؟(نظریه کافمن ویتا گراجان)
1. برون داد
2. درون داد
3. پیامد
4. فرآورده

14 – زمانی که درمورد تک یاختگان صحبت می کنیم، کدام موضوع نظری مطرح شده است؟
1.مفاهیم
2. حقایق
3. قوانین
4. گرایشات

15 – در ارتباط با درس تکنولوژی آموزشی، کدام مورد سنجش نیازها را مطرح می سازد؟
1. رفع نیازها در ارائه آموزش باشد
2. رفع نیازها در تأمین بودجه باشد
3. رفع نیازها در تأمین نیروی متخصص باشد
4. رفع نیازها در ایجاد فضای آموزشی باشد

16 – اگر شاگرد باید مجموعه ای از مطالب و موضوعات راجع به تاریخ انقلاب اسلامی را فرا گیرد مانند تاریخ وقایع مهم ، نام افراد، نام اماکن و شهرها و ... باشد، این موضوع از نوع ....
1. انواع مفاهیم است
2. اجزاء مفاهیم است
3. شرح روابط علی بین عوامل و پدیده هاست
4. مجموعه ای از حقایق است

17- معلمی می خواهد در قسمتی از تدریس خود از «برنامه تلویزیونی» استفاده کند، شاگردان او بایستی نسبت به «محور دید» از هرطرف در میدانی قرار گیرند که زاویه ای بیش از .... درجه نداشته باشد.
1. 25
2. 45
3. 90
4. 180

18 – به عقیده «دوناله ایلی» تکنولوژی آموزشی حرکتی و جریانی .... است.

1. از یک مجموعه
2. سنتی
3. سیستماتیک
4. مستمر

19 – به مجموعه ای از طراحی های جالب، برجسته و منسجم که اغلب رنگین بوده و حامل پیامی به منظور جلب تجه بیننده و تقویت عقیده ای در ذهن او باشد ... می گویند.
1. پوستر
2. چارت
3. کاریکار
4. نمودار

20 – این تعریف تکنولوژی آموزشی از کیست؟ «تکنولوژی آموزشی شیوه ای است که در آن شما به عوامل موجود سازمان می دهید».
1. جیمزفین
2. دونالدایلی
3.گانیه
4. ویلبرشرام

 

ادامه مطلب
نویسنده : م.ف : ۳:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش (تعلیم و تربیت اسلامی )

1. در آیه شریفه «قل رب ارحمهما کما ربیانی صغیرا» کدام دو معنی به ترتیب برای کلمه رب صحیح است؟
1. خدا – خدا
2. خدا – والدین
3. والدین – خدا
4. والدین - والدین

2. اولین پاداش خداوند به متقین بعد از ذکر نشانه های اهل تقوا در اول سوره بقره کدام است؟
1. «اولئک هم المفلحون»
2. «اولئک هم المهتدون»
3. «اولئک علی هدی من ربهم »
4. «اولئک علیهم صلوة من ربهم »

3. با توجه به آیه شریفه «لقد رسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط» هدف از ارسال رسل کدام است؟
1. برقراری عدالت در جهان
2. آشنا ساختن مردم با میزان
3. تلاوت قرآن برای مسلمانان
4. تعلیم کتاب برای مردم مؤمن

4.مفهوم کدام گزینه به مفهوم آیه شریفه «کل نفس بما کسب رهینة» نزدیک است؟
1. هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت
2. که ضمیر سایه ابر است و بزمگه ، لب کشته
3. عیب رندان مکن زاهد پاکیزه سرشت
4. کس نداند که پس پرده که نیک است و که زشت

5. در کدام گزینه هم به تعلیم و هم به تربیت اشاره شده است؟
1. الذی علم بالقلم
2. علم الانسان ما لا یعلم
3. خلق الانسان من علق
4. اقراء باسم ربک الذی خلق

6. مصراع «خوشا آنانکه الله یارشون بی» اشاره دارد به :
1. «فاذکرونی اذکرکم»
2. «ان تنصروالله ینصرکم»
3. «ان الله کان علیکم رقیبا»
4. «اقراء باسم ربک الذی خلق»

7. قساوت قلب، بیشتر در اثر ارتکاب کدام رذیلت حاصل می شود؟
1. اکل الحرام
2. حب الدنیا
3. کثرة الذنوب
4. نسیان الموت

8. معیار فضیلت در اخلاق و تربیت اسلامی عبارتست از عملی که .....
1. بر موازین عقلی منطبق باشد
2. از وجدان آگاه انسان ناشی شود
3. با میل و طبیعت انسان سازگار باشد
4. انسان را به خدا نزدیک کند

9. نخستین ادب و آئین مربوط به معلم و شاگرد در امر تعلیم و تربیت اسلامی، کدام است؟
1. آگاهی کامل از اهداف تعلیم و تربیت
2. تسلط کافی به روش های تعلیم و تربیت
3. احاطه کامل بر محتوای مواد درسی
4. خالص گردانیدن نیت از هر چیزی برای خدا

10. از نظر مولا علی (ع)، با ارزشترین علم ، علمی است که ........
1. در همه شؤون زندگی مؤثر باشد
2. ورد زبان انسان های والا باشد
3. در اعماق قلب انسان رسوخ نماید
4. در اعضاء و جوارج انسان ظاهر شود

11. گسترش سعه وجودی انسان و ظرفیت او برای بهره مندی بیشتر از الطاف و مراحم خداوندی در گروه تحقق کدام هدف تربیتی است؟
1. تعلیم تقوا
2. تعلیم حکمت
3. پرورش روحیه عدالتخواهی
4. پرورش روحیه اجتماعی

12. نتیجه اعتدال، افراط و تفریط در قوه شهریه، به ترتیب کدام است؟
1. عفت – حرص – خمودی
2. عفت – جبن – جربزه
3. حکمت – جبن – جربزه
4. حکمت – حرص – خمودی

13. حضرت علی (ع) در وصیت نامه خود ضمن شمارش به کسانی فرمود: « آنها را در زندگی خود شریک سازید» ؟
1. یتیمان و بردگان
2. ارحام خویشاوندان
3. فقرا و تهیدستان
4.صحابه و یاران پیامبر

14. مفهوم کدام بیت ، با نظرات تربیتی اسلام سازگار است؟
1. پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد
2. ابر اگر آب زندگی بارد هرگز از شاخ بید برنخوری
3. با فرومایه روزگار مبر کز نی بوریا شکر نخوری
4. شمشیر نیک ز آهن بد چون کند کسی نا کس به تربیت نشود ای حکیم ، کَس

15. فلسفه جهاد در فرهنگ الهی عبارتست از .....
1. مبارزه با تمایلات موجود در درون انسان
2. مبارزه با موانع رشد و کمال انسانها
3. پاک گردانیدن زمین از وجود کافران
4. پاک گردانیدن درون انسان از همه تعلقات

16. در مورد تربیت انسان کدام گزینه نادرست است؟
1. قرآن مجید روش های مختلفی را برای تربیت انسانها بکار می برد
2. همه انسانها را با یک روش – اگر صحیح باشد – می توان تربیت نمود
3. روش های تربیتی اسلام در عین تعدد و تنوع دارای هماهنگی لازم می باشند
4. روش تربیت در مورد انسانها با توجه به تنوع طبیعت، متفاوت است

17. از امر به معروف و نهی از منکر آنچه مستحب است......
1. امر به مستحب و نهی از مکروه است
2. امر به مستحب و نهی از منکر است
3. امر به واجب و نهی از منکر اس
4. امر به واجب و امر به مستحب است

18. شرط لازم و کافی برای تأثیر موعظه و پند و اندرز در متعلم این است که .....
1. با شیواترین بیان و سخن روان انجام شود
2. راه سرپیچی از ان بر متعلم بسته باشد
3. اثر عملی آن در رفتار واعظ مشهود باشد
4. نمونه های عملی اثر پند و اندرز ارائه شود

19. «تشویق کودک به عمل به آنچه می آموزد، عادت دادن طفل به سادگی از حیث لباس و خوراک، دور نگهداشتن کودک از همنشینان بد» از روش های تربیتی کیست ؟
1. ابوعلی سینا
2. ابن مسکویه
3. امام محمد غزالی
4. خواجه نصیرالدین طوسی

20. مهمترین شرط برای بهره مندی از هدایت تشریعی الهی عبارتست از ....
1. ایمان قلبی به خدا داشتن
2. صرفنظر کردن از لذات دنیوی
2. تمایل به مساعدت کمک به دیگران
4. انجام دادن واجبات در هر شرایط
کلید سوالات در ادامه مطالب

ادامه مطلب
نویسنده : م.ف : ۳:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش (اصول و فلسفه تعلیم و تربیت )

سوالات 1 تا 20
1 – کدام مکتب باور دارد که هدف آموزش و پرورش کمک به تحقق ذات است؟
1. آرمانگرایی
2. انسان گرایی
3. تجربه گرایی
4. واقع گرایی

2 – اصطلاح «هدف آموزش و پرورش ، رشد و تکامل موزون تمامی استعدادها و قابلیت های جسمی و روحی کودک مطابق با اصول و قوانین طبیعی است » مربوط به کدام یک از صاحبنظران تربیتی زیر، است؟
1. برتراند راسل
2. پستالوژی
3.فروبل
4.هربارت

3 – کدام فیلسوف پدر رئالیسم است؟
1. ارسطو
2. افلاطون
3. دکارت
4. هگل

4 – در ارتباط با مکاتب فلسفی دین اسلام چه دینی است؟
1. آرمان گرا
2. عمل گرا
3. واقع گرا
4. وجود گرا

5 – وقتی «جان دیوتی» در تعلیم و تربیت از آزادی بحث می کند، به کدام نوع آزادی بیشتر بها می دهد؟
1. درونی
2. خارجی
3.عمل
4. انتخاب شغل

6 – به نظر کدام فیلسوف هدف آموزش و پرورش شناخت و درک وجود مطلق بوده و کتاب انجیل نیز حاوی کلیه اطلاعات و معارف لازم است؟
1. باروخ اسپینوزا
2. رنه دکارت
3.کمینیوس
4.هربارت

7 – چه کسی باور دارد. ما زمان حال کودک را فدای آینده می کنیم؟
1. جان لاک
2. روسو
3. کانت
4. هگل

8 – کدام مکتب بر این باور است که آموزش و پرورش باید بر همکاری و یادگیری اجتماعی مبنی باشد؟
1. انسان گرایی
2. آرمان گرایی
3. واقع گرایی
4. پیشرفت گرایی

9 – کدام مکتب باور دارد که نظریات تربیتی را نمی توان به عنوان نتایج منطقی آراء فلسفی تلقی نمود؟
1. اگزیستانسیالیسم
2. تحققی
3. تجربه گرایی
4. پیشرفت گرایی

10- در معرفت شناسی، طبقه کدام نگرش، معرفت نتیجه امر خارجی و مفهوم ذهنی تلقی می شود و این دو قابل تفکیک نمی باشند؟
1. ایده آلیست ها
2. اگزیستالیست ها
3. رئالیست ها
4. پراگماتیستها

11 – اصطلاح «هدف از آموزش وپرورش عبارتست از قادر ساختن افراد به ادامه و استمرار آموزش و پرورش خود» از کدام یک از صاحبنظران تربیتی است؟
1. برتراندراسل
2. ژان ژاک روسو
3. فروبل
4.جان دیویی

12 – کدامیک تعلیم و تربیت را عبارت از کنترل و در ضبط داشتن یادگیری می داند؟
1 . جان دیویی
2. تئودوربراملد
3.دونالد باتلر
4.برودی

13 – کدامیک معتقد است که تنها آزادی، آزادی عقل است؟
1. افلاطون
2. جان دیویی
3.وایت هد
4.هگل

14 – این تعریف از تعلیم و تربیت که تعلیم و تربیت را سازگار کردن انسان با محیط می داند از چه کسی است؟
1. اسپنسر
2. برودی
3.دیویی
4.هربارت

15 – کودک باید طوری تربیت شود که از آزادی لازم بهره مند باشد و خود را مسئول کیفیت زندگی خویش بداندف این مطلب دیدگاه کدام مکتب است؟
1. آرمان گرایی
2. پایدارگرایی
3. وجود گرایی
4. واقع گرایی

16 – جمله «جهان پندار من است» دیدگاه کدام فیلسوف را بیان می کند؟
1. برودی
2. سارتر
3. شوپنهاور
4. وایتهد

17 – سه نفر از فیلسوفان پیرو مکتب اگزیستانسیالیسم عبارتند از :
1. کی یرکه گارد، یاسپرس ، سارتر
2. کی یرکه گارد، گابریل مارسل ، برتراندراسل
3. سارتر، پیرس، ویتکنشتاین
4. هایدگر، یاسپرس، ویلیام جیمز

18 – تعلیم و تربیت منفی با نام کدام مربی وابسته است؟
1. دیویی
2.روسو
3.فروبل
4.هربارت

19 – طرح دانش فراگیر مربوط به کدام عالم تعلیم و تربیت است؟
1. ژان آموس کمینوس
2. ژان فردریک هربارت
3. ژان ژاک روسو
4. ژان هانری پستالوزی

20 – اصل ادامه یا پیوستگی تجربه در تعلیم و تربیت دیدگاه کدام صاحبنظر را منعکس می کند؟
1. جان دیویی
2. جان لاک
3. ژان پیاژه
4. ژرژ کرشن اشتاینر

 کلید سوالات در ادامه مطالب

ادامه مطلب
نویسنده : م.ف : ۳:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مواد امتحانی و ضرایب دروس برخی از رشته‌های امتحانی گروه آموزشی علوم انسانی آزمون

مواد امتحانی و ضرایب دروس از کدرشته‌های امتحانی آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389

با توجه به مصوبه شورای نظارت و برنامه‌ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی برخی از مواد امتحانی و ضرایب دروس از کدرشته‌های امتحانی آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1389 را برای متقاضیان شرکت در آزمون مذکور به شرح مندرج در جداول ذیل به تفکیک گروه آموزشی اعلام می‌نماید.

 

 

ادامه مطلب
نویسنده : م.ف : ۳:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش ( روان شناسی تربیتی)

1)آموزش چیست ؟

الف) کنش متقابل بین مهم و دانش آموزان
ب) فعالیتی که با هدف ایجاد یادگیری در افراد از پیش طراحی شده
ج) فعالیتی که معلم جهت دستیابی هدفهای کلی درس طرح ریزی
د) فعالیت دانش آموزان جهت یادگیری مطالب آموزشی

2) ویژگی مهم و امتیاز عمده آموزش رو در روی کلاسی چیست ؟

الف) تعیین هدفهای رفتاری
ب) انتقال اطلاعات
ج) الگوی عمومی آموزش
د) کنش متقابل

3)مبادله گفتار یا اعمال بین معلم و دانش آموزان که به جریان آموزشی و یادگیری جهت می دهد چه نام دارد ؟

الف) کنش متقابل
ب) تدریس
ج) سخنرانی
د) طرح آموزشی

4) طبق مدل عمومی آموزش ترتیب درست مراحل فعالیتهای آموزشی معلم کدام است ؟

الف) تعیین آمادگی دانش آموزان ، تعیین هدفهای آموزشی ،اجرای روش آموزشی ، ارزشیابی
ب) تعیین هدفهای آموزشی ، تعیین آمادگی دانش آموزان ، اجرای روش آموزشی ، ارزشیابی
ج) تعیین آمادگی دانش آموزان ، سنجش آغازین ، تعیین هدفهای آموزشی ، اجرای روش آموزشی
د) تعیین هدفهای آموزشی ، تعیین آمادگی دانش آموزان ، ارزشیابی ، اجرای روش آموزشی

5) مهمترین هدف فعالیتهای آموزشی چیست ؟

الف) افزایش حجم ذخیره سازی حافظه دراز مدت
ب) تعیین فعالیتهای ضمن آموزش
ج) تهیه مدل آموزشی
د) تغییر در رفتار

6) کدام یک از موراد زیر نمایانگر فعالیتهای پیش از عمل آموزش در یک الگوی عمومی آموزش محسوب می شود؟

الف) تعیین هدفهای آموزشی
ب)استفاده از رسانه مناسب
ج) انتخاب روشهای آموزشی
د) اجرای ارزشیابی

7) فعالیت ضمن عمل آموزش را مشخص کنید ؟

الف) تعیین ویژگیهای ورودی یادگیرندگان
ب) تعیین هدفهای آموزشی به صورت رفتاری
ج) به کارگیری روشها برای وصول به اهداف آموزشی
د) مراجعه به رفتارهای روانشناسی یادگیری و روانشناسی تربیتی

8) کدام یک از مراحل فعالیتهای آموزشی به فرایند واقعی آموزش یا تدریس اختصاص دارد؟

الف) فعالیتهای پیش از فرآیند آموزش
ب) فعالیتهای ضمن آموزش
ج) فعالیتهای پیش از فرآیند آموزش و ضمن آن
د) فعالیتهای ضمن و پس از فرآیند آموزش

فصل دوم - سوالات 25 - 9
9) منبع انتخاب و تدوین هدفهای کلی آموزش را مشخص کنید ؟

الف) منابع علمی روانشناسی یادگیری
ب) نیازهای دانش آموزان
ج) کتابهای روانشناسی تربیتی
د) انتظارات معلمان

10) کدام یک از گزینه های زیر از جمله ملاکهای گزینش هدفهای آموزشی از دیدگاه تایلر می باشد ؟

الف) جامعه
ب) دانش آموز
ج) موضوع درسی
د) فلسفه آموزش و پرورش

11) بهترین روش بیان هدفهای آموزشی ، تدوین هدفها با توجه به کدامیک از موارد زیر است ؟

الف) فعالیتهای معلم
ب) یادگیری دانش آموزان
ج) فعالیتهای دانش آموزان
د) عناوین درسی

12) هدفهای آموزشی معلمان باید بر اساس چه موردی بیان شود ؟

الف)فعالیتهای دانش آموزان
ب) یادگیری دانش آموزان
ج) فعالیتهای معلم
د) عناوین درسی

13) در نظریه بلوم هدفهای آموزشی باید به چه صورت مطرح شوند ؟

الف) فهمیدن
ب) کاربستن
ج) رفتاری
د) غیر رفتاری

14) دانش آموز بتواند به انتخاب خود یکی از اشعاری را که معلم به او می دهد به نثر ساده و حداکثر در ده سطر بنوسید .

الف) یک هدف کامل رفتاری است
ب) یک هدف رفتاری است اما شرایط و ملاک ندارد
ج) یک هدف رفتاری است که تنها ملاک دارد
د) یک هدف رفتاری است که تنها شرایط دارد

15) دانش آموز باید بتواند سه علت مهم سقوط سلسله غزنویان را توضیح دهد . هدف بالا کدام ویژگی لازم جهت بیان یک هدف رفتاری کامل را ندارد ؟

الف) شرایط عملکرد
ب) ملاک عملکرد
ج) وسایل عملکرد
د) عملکرد یادگیرنده

16) در هدف " دانش آموز باید بتواند با استفاده از فهرستی از نام شعرا و نویسندگان ایران که معلم در اختیار او قرار می دهد ، نام پنج شاعر دوره غزنویان را حداکثر در یک دقیقه نام ببرد " ملاک عملکرد کدام است ؟

الف) با استفاده از فهرست
ب) معلم در اختیار او قرار میدهد
ج) نام پنج شاعر
د) حداکثر در یک دقیقه

17)دانش آموز باید بتواند شعر فارسی را بدون غلط از حفظ بگوید . شرایط عملکرد کدام است ؟

الف) بدون غلط
ب) از حفظ
ج) بگوید
د) شعر فارسی

18) کدام یک از موارد زیر نشاندهنده یکیک از فواید مهم هدفهای رفتاری است ؟

الف) سهل الوصول بودن
ب) آرامش شاگرد در یادگیری
ج) مبتنی بر انگیزه های افراد
د) مبتنی نبودن بر نظر معلم و مدیر

19) در روش گرانلند چه هدفی مد نظر است ؟

الف) عملکرد
ب) عملکرد نمونه
ج)هدفهای رفتاری
د) درک و فهم

20) هدفهای آموزشی رفتاری سه دسته اند . کدام مورد زیر جزء آنها نیست ؟

الف) پایانی
ب) ورودی
ج) مرحله ای
د) واسطه ای

21) به نظر گرانلند در تهیه اهداف آموزشی چه روشی باید اعمال شود ؟

الف) در ابتدا به صورت کلی و غیر رفتاری بیان شود
ب) با در نظر گرفتن افعال بیان کردن و تشخیص دادن طراحی می شود
ج) این روش برای هدفهای رفتاری مفید تر از هدفهای شناختی است
د) از روی عملکردهای فرد می توان به میزان یادگیری او پی برد

22) جدول مشخصات هدفهای رفتاری دارای دو بعد است : 1- هدف 2- کدام است ؟

الف) دانش
ب) فعالیت
ج) محتوا
د) سازمان

23) آن دسته از اهداف آموزشی که آمادگی قبلی یادگیرنده را مورد بررسی قرار میدهد چه نام دارد ؟

الف)کلی
ب) واسطه ای
ج) نهایی
د) ورودی

24) کدام یک از گزینه های زیر ، از جمله فواید استفاده از هدفهای رفتاری در فرایند آموزش نیست ؟
الف) بهبود کیفیت روش ها و فنون تدریس
ب) تسهیل طرح و اجرای آموزش
ج) تسهیل عمل ارزشیابی
د) ایجاد آرامش در یادگیری

25) اعمالی که یادگیرنده بعد از یادگیری بخشی از درس و پیش از یادگیری و اتمام کامل درس انجام می دهد چه نام دارد ؟
الف) هدفهای ورودی
ب) هدفهای واسطه ای
ج) هدفهای تکمیلی
د ) هدفهای غایی

 

فصل سوم - سوالات 45 - 26
26) مثال زیر جزء کدام یک از اهداف آموزشی بلوم است ؟ " دانش آموز باید بتواند با شخص ناشنوا
از طریق اشاره رابطه برقرار کند ؟

الف) شناختی
ب) عاطفی
ج) روانی – حرکتی
د) دانش روالها

27) هدف زیر مربوط به کدام طبقه شناختی است ؟" از دانشجو انتظار می رود که از طریق مقایسه نظریه های مختلف یادگیری ، بهترین آنها را از لحاظ کاربرد آموزشی انتخاب کند ".

الف)تحلیل
ب) ترکیب
ج) ارزشیابی
د) کاربستن

28) پایه ای ترین سطح یادگیری در حوزه شناختی کدام است ؟

الف) ترکیب
ب) ارزشیابی
ج) فهمیدن
د) دانش

29) اینکه از یادگیرنده انتظار می رود برای یک متن درسی هدف رفتاری کامل بنویسید در کدام سطح هدفهای حوزه شناختی قرار می گیرد ؟

الف) فهمیدن
ب) کاربرد
ج) ارزشیابی
د) ترکیب

30) توانایی پیش بینی نتایج اقدامات مختلف جزء کدام یک از اهداف زیر است ؟

الف) تفسیر
ب) برون یابی
ج) درون یابی
د) تحلیل

نویسنده : م.ف : ۳:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

از نظر آلفرد بینیه هوش یعنی

هوش

تعریف هوش

اکثر پژوهشگران می دانند که هوش از مجموع ویژگیها و استعدادهایی تشکیل می شود که مستقیماً قابل مشاهده نیستند؛با این همه تعریف هوش در طول سالها تغییر یافته و هنوز تعریفی که مورد قبول اکثر روان شناسان باشد به دست نیامده است.به مرور زمان،روان شناسان به دو گروه تقسیم شدند:گروه اول بر این اعتقاد است که هوش از یک استعداد کلی و واحد تشکیل می شود؛اما گروه دوم معتقد است که انواع مختلف هوش وجود دارد.اولین آزمونهای هوشی،هوش را به صورت یک استعداد ذهنی کلی،که همة عملکردهای شناختی را یکجا جمع می کرد در نظر می گرفت.مثلاً اولین آزمون هوشی که در سال 1905 آلفرد بینه روان شناس فرانسوی آن را ساخت فقط یک عدد کلی به دست میداد و در واقع هوش را یک توانایی کلی در نظر می گرفت.اسپیرمن از طرفداران این نظریه او بود.او بین نمرات آزمونهای روانی مختلف،که در مورد یک گروه از آزمودنیها اجرا می شد،همبستگی بالایی بدست آورد.و بر این اساس معتقد شد که هوش یک توانایی شناختی واحد است و آن را عاملg یا هوش کلی نامید.

پس از اسپیرمن ترستون اعلام کرد که هوش از هفت استعداد ذهنی و مستقل از یکدیگر تشکیل می شود.ادراک کلامی،سیالی کلامی،استعداد عددی،استعداد تجسم فضایی،حافظة تداعی،سرعت ادراک و استدلال.سالها بعد،گیلفورد این تعداد را افزایش داد و اظهار داشت که هوش،دست کم از 120 عامل تشکیل می شود.تقریباً همزمان با گلیفورد ریموند کتل،نظریة وجود انواع  مختلف هوش را رد کرد و اظهار داشت که دو نوع هوش وجود دارد:هوش سیال و هوش متبلور.هوش سیال یعنی توانایی یا استعداد کسب شناختهای تازه و حل مسائل تازه.هوش متبلور،یعنی تراکم شناختها در طول زندگی.به عبارت دیگر،هوش متبلور،یعنی کاربرد شناختهای قبلی در حل مسائل.مجموع شناختهای ما به درجة هوش سیال،فرهنگ، تعلیم و تربیت و تجربه های زندگی وابسته است.تحقیقات نشان می دهد که هوش متبلور با افزایش سن بیشتر می شود،در حالی که هوش سیال،پس از 40 سالگی سیر نزولی طی می کند.هوش سیال به توارث و هوش متبلور به یادگیری نسبت داده می شود.

اندازه گیری

گفتیم که تعریف هوش در طول سالها تغییر پیدا کرده است و تعریفی که مورد قبول اکثریت روان شناسان باشد هنوز وجود ندارد.گاهی هوش را به این صورت نیز تعریف می کند:چیزی که آزمونهای هوشی اندازه می گیرد.بنابراین،اگر این تعریف را قبول داشته باشیم و بدانیم آزمون هوشی چیست مشکل تعریف هوش حل خواهد شد.آزمون هوشی عبارت است از مجموعه مسائلی که در اختیار آزمودنی قرار می گیرد  تا شرایط کاملاً مشخص و معینی را پاسخ دهد.نتیجة بدست آمده از حل این مسائل با نتایج افراد دیگری که آنها نیز در همین شرایط همان مسائل را حل کرده اند مقایسه می شود و این مقایسه اجازه می دهد تا دربارة هوش یا توان ذهنی آزمودنی قضاوت شود.

ویژگیهای اصلی آزمون هوشی

استاندارد بودن

در مورد آزمونهای هوشی استاندارد بودن دو معنا دارد.در معنای اول،استاندارد بودن یعنی تورم یا هنجار داشتن.به سخن دیگر،همة آزمونها باید در گروههای وسیعی از آزمودنیها به اجرا در آید.نمرة میانگین و نمرات بالاتر و پایین تر از میانگین معلوم می شود.مثلاً وقتی بینه اولین آزمون هوشی را ساخت،یعنی تعدادی سؤال با درجات دشواری مختلف تهیه کرد،آنها را به ترتیب از کودکان 3 ساله،4 ساله،5 ساله و... پرسید و بدین ترتیب معلوم کرد که هر گوره سنی چند امتیاز بدست می آورد.امتیازهای بدست آمده برای گروههای سنی را در جدولی نوشت و آن را تورم یا هنجار نامید.

اعتبار(ثبات یا پایایی)

اعتبار یک آزمون یعنی اینکه نتایج اجراهای متوالی آن در یک گروه معین،ثبات یا پایایی داشته باشد.بدین صورت که مثلاً اگر 30 دانش آموز را با یک آزمون معین،دو بار متوالی تحت آزمایش قرار دهیم،نتایج دو نوبت نزدیک به هم باشد.بدین صورت که افراد قوی در هر دو نوبت قوی،افراد متوسط در هر دو نوبت متوسط و افراد ضعیف در هر دو نوبت ضعیف باشند.اگر بین دو سری نتیجه ضریب همبستگی 1 یا 100 درصد باشد،مفهومش این خواهد بود که افراد در دو نوبت مختلف نتایج کاملاً یکسان اخذ کرده اند.البته این مورد هرگز دیده نمی شود اما آزمون خوب آزمونی خواهد بود که در فاصلة زمانی کوتاه،نتایج نزدیک به هم را فراهم آورد.

روایی

روایی یعنی توانایی آزمون برای اندازه گیری واقعی آنچه می خواهد اندازه بگیرد .بعنوان مثال،اگر استاد روان شناسی بخواهد معلومات دانشجویان را در درس روان شناسی عمومی ارزیابی کند  باید از مطالب این کتاب سوال بدهد.او می تواند تعریف روایی، اعتبار و استاندارد بودن یک آزمون را بپرسد اما اگر از دانشجویان بپرسد که دو کلمه مترادف  به چه معناست و سوالتی از این نوع آزمونش روایی نخواهد داشت.

روایی انواع مختلف دارد.یکی از آنها روایی پیش بینی است.مثلاً سوالات کنکور ورودی دانشگاهها  زمانی دارای روایی پیش بینی خواهد بود که از روی آنها بتوان موفقیت تحصیلی  در دانشگاه را پیش بینی  کرد. این روایی با محاسبة همبستگی بین نتابج آزمون و نتایج دانشگاهی،که به عنوان معیار  به حساب می آید تعیین می شود.همبستگی یعنی رابطه بین دو متغیر.همبستگی بالا در این معنا به کار می رود که دو متغیر  رابطة تنگاتنگ دارند و از روی یکی می توان دیگری را پیش بینی کرد.بنابراین،وقتی یک آزمون روایی دارد،از روی نتایج آن می توان رفتار آزمودنی را زمانی که در شرایط همان آزمون قرار می گیرد پیش بینی کرد.

نویسنده : م.ف : ٢:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جذب فارغ التحصیلان ممتاز در وزارت نفت (7/3/1390)

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد به منظور تکمیل بانک اطلاعات دانش‌آموختگان ممتاز و تأمین نیازهای استخدامی شرکتها / مدیریتهای تابعه براساس دستورالعمل جذب دانش آموختگان ممتاز دانشگاهها در وزارت نفت، نسبت به جمع آوری اطلاعات دانش‌آموختگان ممتاز مقاطع ، کارشناسی ارشد و دکترا حائز شرایط (طبق جدول شماره 1) در رشته های مورد نیاز وزارت نفت (طبق جدول شماره 2) از طریق تکمیل فرم ثبت نام دانش‌آموختگان ممتاز اقدام نماید. لذا از علاقمندان واجد شرایط دعوت می گردد نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نمایند.
با توجه به ممنوعیت جذب در کلانشهر تهران و ماهیت فعالیتهای صنعت نفت که عمدتا اشتغال در استانها و مناطق عملیاتی کشور را ایجاب می نماید، لذا اولویت انتخاب از میان متقاضیانی است که تمایل به انجام خدمت در خارج از استان تهران و خصوصا مناطق عملیاتی جنوب کشور را داشته باشند و در اولویتها استانهای مربوطه را انتخاب نموده باشند.
تذکر بسیار مهم: تکمیل فرم ثبت‌نام صرفاً جهت تکمیل بانک اطلاعات فارغ‌التحصیلان ممتاز می‌باشد. بدیهی است در صورت نیاز شرکتها به خدمات افراد واجد شرایط، مشخصات متقاضیان براساس اعلام نیاز شرکتها در رشته / گرایشهای تحصیلی جهت کاریابی به شرکت‌ها اعلام و مراتب جهت انجام اقدامات بعدی به متقاضیان مورد نیاز از طریق تماس تلفنی یا همین پایگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد.لذا تکمیل فرم ثبت نام به هیچ عنوان تعهد استخدامی ایجاد نمی‌نماید.

لینک ثبت نام

نویسنده : م.ف : ٧:۳٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٧
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

سوالات عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با پاسخنامه

سوالات عمومی و  اختصاصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با پاسخنامه
این سوالات شامل 650 سوال عمومی و  تخصصی شامل ( زبان و ادبیات فارسی ، قرآن و معارف اسلامی ، روانشناسی تربیتی ، اصول و روشهای فنون تدریس ، تکنولوژی آموزشی ، سنجش و ارزیابی ، تعلیم و تربیت اسلامی) می باشد .
علاوه بر این 650 سوال فوق که پاسخنامه هم دارند سوالات زیر نیز ارسال می شود: (سوالات زیر بدون کلید می باشند.کلید سوالات منتشر نشده و در هیچ جا موجود نیست)
1-سوالات عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش مورخ 7 خرداد 1389
2-سوالات اختصاصی رشته آموزگار دوره ابتدایی مورخ 7 خرداد 1389

فایل سوالات از طریق ایمیل و در مدت زمان 24 ساعت ارسال می شود در صورتی که تمایل دارید از این سوالات را دریافت نمایید به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید.و یا اینجا کلیک نمایید
رمز موفقیت در تکرار، مکرار است.
به علت تشابه سوالات آزمونهای استخدامی هر سال نسبت به سالهای گذشته، مطالعه نمونه سوالات سالهای گذشته می تواند راهکاری مناسب جهت افزایش اطلاعات ، مرور دانستها و آشنایی با نحوه سوالات و در نتیجه افزایش احتمال قبول شدن در آزمونهای استخدامی باشد. لذا جهت موفقیت بیشتر در آزمونهای استخدامی پیشنهاد می شود حتما نمونه سوالات سالهای قبل را مطالعه نمائید
ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com
mory1360@gmail.com
تلفن:09358547794
برای دریافت سوالات به سایت www.banksoallat.com مراجعه نمایید. و یا اینجا کلیک نمایید

نویسنده : م.ف : ٧:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج نهایی آزمون دستیاری اواخر خرداد اعلام می‌شود

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: آموزشی

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری تا اواخر خرداد ماه خبر داد.

به گزارش سرویس صنفی آموزشی ایسنا، دکتر محققی در این زمینه گفت: مراحل نهایی آزمون دستیاری در حال انجام است و با توجه به حساسیت‌های این آزمون و ضرورت دقت در آن، تلاش شده است تا در اواخر خرداد ماه نتایج اعلام شود.

وی ادامه داد: مطابق با سه سال گذشته زمان شروع سال تحصیلی دستیاری از اول شهریور ماه خواهد بود و در سایر موضوعات مرتبط آزمون‌های گواهی نامه دوره‌های تخصصی، آزمون خروجی دوره تخصصی در دانشگاها امسال در 8 دانشگاه منتخب برگزار می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: در سال‌های بعد به نسبت ظرفیت موجود در دانشگاه‌ها آزمون دستیاری همزمان با ارتقاء دوره‌های دستیاری در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

محققی خاطرنشان کرد: آزمون‌های دانشنامه یا آزمون بورد تخصصی رشته‌های بالینی در شهریور ماه برگزار می شود.

وی در خصوص زمان برگزاری دوره بعدی آزمون پذیرش دستیاری ادامه داد: دوره بعدی این آزمون با دو ماه تاخیر نسبت به تقویم قبلی در فروردین ماه سال 91 برگزار می‌شود و داوطلبان می توانند برای اطلاع یافتن از منابع و مقررات آزمون‌ها به سایت دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مراجعه کنند.

به گزارش سایت وب‌دا، وی در پایان اعلام کرد: تمامی محتوا و اصول آزمون دستیاری در دوره بعدی با آزمون‌های قبلی مشابهت کامل خواهد داشت.

انتهای پیام

نویسنده : م.ف : ٧:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شرایط پذیرش اتباع غیرایرانی مجاز انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

شرایط پذیرش اتباع غیرایرانی مجاز انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

خبرگزاری فارس: شرایط پذیرش اتباع غیرایرانی مجاز انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد این داوطلبان حق انتخاب کد رشته‌های مناطق ممنوعه و حساس را ندارند.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، تمام اتباع غیرایرانی شرکت‌کننده در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 1390، باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون، بند مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، علامتگذاری کرده باشند.

اگر اتباع غیرایرانی که در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی این آزمون قرار گیرند، در زمان ثبت‌نام این بند از تقاضانامه را علامتگذاری نکرده باشند، پذیرش آنان لغو خواهد شد.

فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر در گزینش آزمون کارشناسی ارشد سال 1390 شرکت داده می‌شوند.

اتباع غیرایرانی مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در مناطق ممنوعه تردد و اسکان اتباع خارجی نیستند. بدیهی در صورت پذیرش و اعلام قبولی داوطلبان غیرایرانی در مناطق ممنوعه، پذیرش آنان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آن مناطق منتفی می‌شود.

پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته‌هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته‌های خاص و حساس اکیداً ممنوع است.
انتهای پیام/ع

نویسنده : م.ف : ٧:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شرایط پذیرش رتبه اولی‌های دوره کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد 90

شرایط پذیرش رتبه اولی‌های دوره کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد 90

خبرگزاری فارس: شرایط پذیرش داوطلبان رتبه اول دوره‌های کارشناسی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام شد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علاوه بر ظرفیت مندرج در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1390 به ترتیب برای ظرفیت 1 تا 4 نفر، یک ظرفیت؛ برای ظرفیت 5 تا 9 نفر، 2 ظرفیت و برای ظرفیت بیش از 9 نفر، 3 ظرفیت؛ در هر کد رشته محل (به جز کد رشته محل‌های بورسیه و شرایط خاص) به فارغ التحصیلان رتبه اول دوره کارشناسی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که بر اساس مفاد آیین‌نامه ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان رتبه اول دوره کارشناسی که در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کرده‌اند، در صورت احراز حد نصاب نمره علمی لازم که بر اساس مصوبه شورای هدایت استعدادهای درخشان، 80 درصد است و سایر شرایط گزینش به شرح تبصره‌های 1 تا 7 ذیل تخصیص داده می‌شود:

تبصره 1- حداکثر مدت تحصیل برای دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته 8 نیمسال، برای دانش آموختگان دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال و برای دانش آموختگان دوره‌های نیمه حضوری و دانشگاه پیام نور 10 نیمسال است و ضمناً به لحاظ میانگین کل، داوطلب باید حائز بالاترین میانگین در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی در مؤسسه محل تحصیل خود باشد.

تبصره 2- دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی موظفند یک بار در هر سال به ازای هر رشته، از بین فارغ‌التحصیلان رتبه اول تمام رشته‌های آموزشی خود در مقطع کارشناسی که بیش از 2 سال از تاریخ فراغت از تحصیل آنها نگذشته باشد، فقط یک نفر را که بالاترین معدل کل را کسب کرده باشد در موعد مقرر به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی کنند.

تبصره 3- بر اساس نامه شورای هدایت استعدادهای درخشان، دانشجویان مقطع کارشناسی در دوره‌های نیمه حضوری، مجازی و بین‌الملل چنانچه از طریق آزمون سراسری این سازمان وارد دوره‌های فوق شده باشند، می‌توانند از تسهیلات رتبه اولی بهره‌مند شوند.

تبصره 4- دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی غیر وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نمی‌توانند از مزایای این آیین‌نامه بهره‌مند شوند.

تبصره 5- آن دسته از دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته نیستند، نمی‌توانند از مزایای این آیین‌نامه بهره‌مند شوند.

تبصره 6- هر یک از فارغ‌التحصیلان رتبه اول، در گزینش نهایی ابتدا در هر یک از اولویت‌های انتخابی با سهمیه ثبت‌نامی و در صورت عدم قبولی، در امتیاز رتبه اول گزینش می‌شوند. بدیهی است چنانچه داوطلبی در اولویت اول در سهمیه ثبت‌نامی پذیرفته نشود و با امتیاز رتبه اول پذیرفته شود، اولویت‌های بعدی وی بررسی نخواهد شد. ضمناً در صورت عدم قبولی، وضعیت وی به همین ترتیب در سایر اولویت‌ها (در صورتی که داوطلب اولویت‌های بعدی را انتخاب کرده باشد) بررسی خواهد شد.

تبصره 7- افرادی که با توجه به امتیاز رتبه اول پذیرفته نشوند، ادامه تحصیل آنان همانند سایر داوطلبان و از طریق شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل ) سنوات بعد میسر خواهد بود.

تذکر: افرادی در امتیاز رتبه اول گزینش خواهند شد که ضمن واجد شرایط بودن، اطلاعات آنان بر اساس مندرجات فرم تأییدیه رتبه اول مندرج در صفحه 172 توسط معاونت آموزشی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل تحصیل آنان حداکثر تا 5 مردادماه 1390 منحصراً از طریق پرتال اینترنتی به این سازمان اعلام شود. بدیهی است در غیر این صورت سهمیه رتبه اول برای آنان لحاظ نخواهد شد. ضمناً مشمولان این آیین‌نامه مجازند حداکثر طی مدت 2 سال پس از زمان تحصیل صرفاً برای یک بار از تسهیلات آن بهره‌مند شوند (به عبارت دیگر بیش از 2 سال از زمان فارغ‌التحصیلی آنان نگذشته باشد).
انتهای پیام/ع

نویسنده : م.ف : ٧:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

چگونگی شیوه‌های آموزشی مقطع کارشناسی ارشد سال 90 اعلام ش

چگونگی شیوه‌های آموزشی مقطع کارشناسی ارشد سال 90 اعلام شد

خبرگزاری فارس: شیوه آموزشی و پژوهشی، شیوه آموزش محور و شیوه پژوهش محور از شیوه‌های آموزشی مقطع کارشناسی ارشد سال 1390 هستند.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، شیوه آموزشی و پژوهشی، روشی است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و پایان‌نامه است. این شیوه تا سال 1389 تنها شیوه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد در ایران بوده و پذیرش دانشجو در تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور فقط به این روش صورت می‌گرفت.

تحصیل در شیوه آموزش محور با محوریت آموزش و به صورت واحدهای درسی و بدون پایان‌نامه بوده که گذراندن حداقل 2 و حداکثر 4 واحد سمینار (تحقیق و تتبع نظری) الزامی است و در سایر موارد عیناً مطابق آئین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته است.

علاقه‌مندان به تحصیل در رشته محل‌های شیوه آموزش محور باید نسبت به درج کد رشته محل‌های مربوط، در فرم انتخاب رشته اینترنتی به ترتیب علاقه به همراه سایر کد محل‌های انتخابی مبادرت کنند.

شیوه پژوهش محور، دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی، ثبت اختراع و غیره بوده و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارایه پایان‌نامه است. تعداد واحدهای درسی در این شیوه 6 تا 10 واحد است و دانشجو می‌تواند همزمان با واحدهای آموزشی، واحدهای پژوهشی خود را انتخاب کند.

طول مدت دوره در هر سه شیوه حداکثر 2 سال مشتمل بر 4 نیمسال تحصیلی است. در موارد استثنایی افزایش طول مدت دوره با تشخیص شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مجاز است و در هر صورت مدت دوره در هر سه شیوه نباید از 2 و نیم سال تجاوز کند. همچنین انتقال، تغییر رشته و مهمان در هر سه شیوه ممنوع است.
انتهای پیام/ع

نویسنده : م.ف : ٦:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جزئیات شهریه رشته های کنکور ارشد90/ دوره‌های بین‌الملل در صدر جدول

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی که ملزم به پرداخت شهریه هستند، با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 90 اعلام شد که در این دفترچه بالاترین میزان شهریه به دوره های بین المللی اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی دوره های نوبت دوم (شبانه) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی داوطلبان کنکور ارشد که در این دوره ها پذیرفته می شوند ملزم به پرداخت شهریه هستند.

دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مجری دوره های نوبت دوم (شبانه)، از ارائه خوابگاه، سرویس ایاب و ذهاب و مسائل رفاهی معذور بوده و به داوطلبان توصیه می شود انتخاب خود را به صورت بومی و کد رشته های شهر محل سکونت خود را انتخاب کنند.

دانشجویان دوره های نوبت دوم "شبانه" تابع مقررات آموزشی دانشجویان دوره روزانه خواهند بود، مگر در مواردی که در آیین نامه طرح ایجاد دوره های "شبانه" نوبت دوم مستثنی شده است. انتقال دانشجویان دوره های نوبت دوم شبانه به دوره روزانه ممنوع است.

مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان دوره های نوبت دوم شبانه بر اساس مصوبات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بدون ذکر کلمه نوبت دوم شبانه اعطاء می شود. 

میزان شهریه های ثابت و متغیر تحصیل در دوره های نوبت دوم شبانه دانشگاه های مجری که به تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده، در دفترچه به طور کامل درج شده است و پذیرفته شدگان این دوره ها ملزم به رعایت تعهدات مالی در قبال دانشگاه مربوطه خواهند بود. 

جدول شهریه دوره های نوبت دوم دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی

موضوع گروه آموزشی شهریه ثابت هر نیمسال به ریال شهریه متغیر هر واحد نظری به ریال شهریه متغیر هر واحد عملی به ریال شهریه هر واحد پایان نامه به ریال
کمترین شهریه علوم انسانی 2.250.000 450.000 550.000 1.000.000
بیشترین شهریه علوم انسانی 4.000.000 700.000 875.000 1.750.000
کمترین شهریه فنی و مهندسی 3.000.000 600.000 750.000 1.500.000
بیشترین شهریه فنی و مهندسی 4.500.000 1.000.000 1.250.000 2.000.000
کمترین شهریه علوم پایه  2.500.000  500.000  625.000  1.000.000
بیشترین شهریه علوم پایه  3.500.000  1.000.000  1.250.000  2.000.000
میزان شهریه هنر  4.000.000 800.000   1.000.000  1.500.000
کمترین شهریه کشاورزی  3.000.000  600.000  750.000  1.750.000
بیشترین شهریه کشاورزی  3.000.000  750.000  875.000  1.500.000

دانشگاههای اراک، ارومیه، اصفهان، الزهرا(س)، ایلام، بوعلی سینا، بیرجند، تبریز، تربیت مدرس، تربیت معلم تهران، تربیت معلم آذربایجان، تربیت معلم سبزوار، تهران، خلیج فارس، بوشهر رازی، کرمانشاه، زابل، سمنان، سیستان و بلوچستان، شاهد، شهرکرد، شهید باهنر کرمان، شهید بهشتی، شهید چمران اهواز، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شاهرود، صنعتی شریف، صنعتی مالک اشتر، علامه طباطبایی، علم و صنعت ایران، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، علوم و فنون دریایی خرمشهر، فردوسی مشهد، قم، کشاورزی و منابع طبیعی رامین، ملاثانی اهواز، گیلان، لرستان، مازندران، محقق اردبیلی، ولیعصر (عج) رفسنجان، هرمزگان، هنر اصفهان ، هنر تهران، یاسوج، یزد، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی، پژوهشگاه مواد و انرژی فنی و مهندسی از جمله دانشگاههای دارای دوره شبانه هستند.

حداقل شهریه ثابت  2.250.000 ریال و حداکثر شهریه ثابت 4.750.000 ریال است.

دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مجری دوره های نیمه حضوری نیز در دوره کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرند اما دانشگاه ها در این دوره به هیچ وجه امکان تأمین خوابگاه، وام تحصیلی و سایر امور رفاهی به دانشجویان را نخواهند


داشت و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه است.

شهریه دوره های نیمه حضوری برای کلیه رشته های تحصیلی دوره های نیمه حضوری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم برای ورودیهای سال 90 شامل دو قسمت شهریه ثابت و متغیر بوده و میزان شهریه ثابت و متغیر برای هر نیمسال تحصیلی به میزان 60 درصد شهریه های دوره نوبت دوم (شبانه) همان دانشگاه خواهد بود.

در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد، شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی دانشگاه پیام نور نیز اعلام شده است که بر اساس آن شهریه های ثابت و متغیر با تصویب هیئت امنا افزایش می یابد. در حال حاضر نرخ افزایش سالانه حدود 15 درصد تعیین شده است.

شهریه ثابت دانشجو در ترم تابستانی 50 درصد شهریه ثابت مربوط است و و بقیه موارد به قوت خود باقی می ماند. شهریه متغیر درس خودخوان 50 درصد شهریه های متغیر مربوط خواهد بود. در صورت موافقت دولت با تأمین اعتبار مورد نیاز ناشی از کاهش شهریه ها جدول تکمیلی اعلام می شود.

بر اساس اعلام دانشگاه پیام نور شهریه ثابت این دانشگاه 3.311.000 ریال و شهریه متغیر نیز به ازای هر واحد درسی منظور شده است. دروس نظری 331.100 ریال دروس عملی کم هزینه و پایان نامه 993.300 ریال و دروس عملی پرهزینه 1.655.500 ریال در نظر گرفته شده است.

در بخش دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی نیز شهریه های ثابت و متغیر در 25 دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی اعلام شده است. شهریه ثابت در این دانشگاهها از 3.000.000 ریال تا 4.000.000 ریال برای رشته های مختلف متغیر است.

در این دوره از کنکور کارشناسی ارشد نیز در دوره های مجازی کد رشته های مختلف تحصیلی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دانشجو پذیرفته می شوند. اعداد ذکر شده منحصرا مربوط به دانشگاههای است که شرایط پذیرش و میزان شهریه خود را اعلام کرده اند.

جدول شهریه رشته های مختلف تحصیلی مربوط به دوره های مجازی

نوع موسسه گروه آموزشی شهریه ثابت هر نیمسال (ریال) 

شهریه متغیر


هر واحد نظری (ریال)

شهریه متغیر


هر واحد عملی (ریال)

شهریه هر واحد

پایان نامه
مؤسسات آموزش عالی غیردولتی  غیرانتفاعی علوم انسانی 2.750.000 500.000 625.000 1.000.000
مؤسسات آموزش عالی غیردولتی  غیرانتفاعی علوم پایه و فنی و مهندسی 3.250.000 550.000 750.000 1.500.000
دانشگاه تربیت مدرس علوم انسانی و هنر 7.000.000 950.000 58.000.000
دانشگاه تربیت مدرس علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم پزشکی 9.000.000 1.200.000 74.000.000

پذیرش در رشته های دوره های بین الملل به روش شرایط خاص بوده و داوطلبان متقاضی این رشته محلها به صورت چند برابر به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برای مصاحبه معرفی خواهند شد. اسامی چند برابر ظرفیت معرفی شدگان رشته های بورسیه و شرایط خاص در سایت سازمان سنجش درج خواهد شد. داوطلبان محدودیتی در تعداد انتخاب رشته محل های دوره های بین الملل ندارند.

جدول شهریه رشته های مختلف تحصیلی مربوط به دوره های بین الملل 

نوع موسسه گروه آموزشی شهریه ثابت هر نیمسال (ریال)  شهریه متغیر هر واحد نظری (ریال) شهریه متغیر هر واحد

عملی (ریال) شهریه هر واحد

پایان نامه

دانشگاه تبریز


(پردیس بین المللی ارس)

علوم انسانی 12.000.000 1.000.000 1.200.000 1.800.000

دانشگاه تبریز


(پردیس بین المللی ارس)

علوم پایه 12.500.000 1.000.000 1.250.000 1.800.000

دانشگاه تبریز


(پردیس بین المللی ارس)

فنی و مهندسی 13.000.000 1.000.000 1.300.000 1.800.000

دانشگاه تبریز


(پردیس بین المللی ارس)

کشاورزی 13.500.000 1.000.000 1.350.000 1.800.000
دانشگاه گیلان علوم انسانی 11.375.000 1.925.000 2.450.000 6.125.000
دانشگاه گیلان فنی و مهندسی، معماری و علوم کشاورزی 12.250.000 1.800.000 2.625.000 6.125.000

سایر دانشگاه ها از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه سیستان و بلوچستان (پردیس بین المللی چابهار)، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه صنعتی شریف که دارای شعبه بین الملل هستند تا زمان چاپ دفترچه شماره 2 آزمون کارشناسی ارشد شرایط و شهریه ها خود را اعلام نکرده اند.

نویسنده : م.ف : ٦:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانشگاه آزاد در 90 فردوسی پور!/ یک راه برای تقلب در کنکور و پولی شدن دکتری

ادعای آمریکایی ها برای دانشجویان ایرانی، وزیر سابق نفت به دانشگاه می‌رود، اعطای بورسهای مشکوک به ایرانیها، اختلاف ساعت ایران با کشورهای دنیا وامکان تقلب درکنکور بخشی از اتفاقاتی است که در هفته جاری و در آموزش عالی کشور رخ داد.

ادعاهای وزارت امور خارجه آمریکا و سرنوشت فارغ التحصیلان بیکار 

به گزارش خبرنگار مهر، روز 30 اردیبهشت ماه وزارت امور خارجه آمریکا ادعا کرد قوانین مرتبط باتحصیل دانشجویان ایرانی را تغییر داده که این  تغییرات محدود به شرایط اخذ روادید بوده و مدت زمان آن از سه ماه به دو سال افزایش یافته است اما دانشجویان ایرانی برای تحصیل در برخی رشته ها که امریکائیها آنها را رشته های حساس! می دانند منع هستند. این تغییر در جهت افزایش مدت اعتبار و تعداد دفعات ورود نسبت به روادید سه ماهه با قابلیت یک بار امکان ورود به وجود آمده است.

این در حالی است که تحلیلهای نشریه نیویورک تایمز نشان می دهد میزان اشتغال دانشجویان فارغ التحصیل آمریکایی به مشاغل نیازمند به مدارک دانشگاهی و به طور کلی میزان استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهها در آمریکا به طور چشمگیر کاهش یافته است.

وزیر سابق نفت به دانشگاه می‌رود

پس از تغییر و تحولات کابینه دولت دهم و در راستای اعلام ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو، عنوان شد که سید مسعود میرکاظمی وزیر سابق نفت در مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا حضور می یابد. این موضوع از سوی وزارت نفت تکذیب شد.

وزارت نفت در بیانیه خود اعلام کرد : سید مسعود میرکاظمی به دلیل عضویت در هیئت علمی دانشگاه، علاقمند به پذیرش مسئولیتهای اجرایی نبوده و درصدد انجام امور علمی در دانشگاه و مراکز آموزش عالی کشور است. پیش از این میرکاظمی در دوره ای مسئولیت ریاست دانشگاه شاهد را بر عهده داشت.

پذیرش دانشجوی دکتری پولی از بهمن 90

ابوالفضل حسنی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی شرایط پذیرش دانشجوی دکتری مازاد بر ظرفیت را اعلام کرد و گفت: سعی می‌کنیم برای بهمن ماه 90 پذیرش مازاد بر ظرفیت دانشجوی دکتری را عملیاتی کنیم. شیوه نامه پذیرش دانشجوی دکتری در راستای پذیرش مازاد بر ظرفیت تهیه و ابلاغ می شود.

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی افزود: پذیرش دانشجوی دکتری مازاد بر ظرفیت پس از انجام مصاحبه ورودی‌های آزمون نیمه متمرکز دکتری انجام می‌شود. بر این اساس سعی می‌کنیم در بهمن ماه 90 پذیرش دانشجوی دکتری مازاد بر ظرفیت را عملیاتی کنیم.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: موافق تجمیع کنکورهای دولتی و آزاد هستم

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ارتباط با تجمیع سازمان سنجش با مرکز سنجش آموزش پزشکی و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر من داوطلب کنکور بودم حتماً می گفتم تجمیع باید صورت گیرد اما در برخی موارد این دو مرکز با تجمیع مخالف هستند.

محمدحسین سرورالدین در پاسخ به مهر در ارتباط با تجمیع سازمان سنجش با سایر مراکز آزمون گفت: اگر پیش از این مطرح شده بود که سازمان سنجش آموزش کشور با مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ادغام می شود تاکید می کنم به این صورت اصلاً نبوده است. هر چند هنوز گزارش کامل این نظرسنجی به دست من نرسیده است اما می توانم از همین الان جواب را به شما بگویم و از طرف داوطلبان اعلام کنم که جواب مثبت است.

اعطای بورسهای مشکوک به ایرانیها

فراخوان آکادمی علوم آمریکا برای اعطای بورس به ایرانیان طرفدار حقوق بشر آمریکایی و اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا برای ارائه تسهیلات به ایرانیان از جمله تحرکات سیاسی آمریکا در قبال نخبگان ایرانی در هفته گذشته بود. غلامرضا خواجه سروی معاون وزیر علوم در این رابطه می گوید: علاوه بر بورسیه‌ای که آکادمی علوم آمریکا درباره آن تبلیغات می‌کند، بورس‌های دیگری نیز در دنیا داریم که در حقیقت یک در باغ سبزی برای جذب نیروهای کشورمان است تا این نیروها در خدمت اهداف نظام سلطه قرار گیرند. چنین تصوری درباره اکثریت قریب به اتفاق دانشگاهیان ما خیلی راه به جایی نمی‌برد.

خواجه سروی درباره اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا برای ارائه تسهیلات به ایرانیان متقاضی تحصیلات دانشگاهی نیز به مهر گفت: موردی که آمریکایی‌ها قبلاً نیز به اشکال مختلف دنبال اعمال آن بودند اما اکنون صراحتاً اعلام می‌کنند ناظر بر بورس‌هایی است که پیش از این نیز به هم‌میهن مان می‌دادند اما از نظر هموطنان ایرانی خیلی از این بورس‌ها، بورس‌های مشکوکی بود و تلقی این بود که غرب با این بورس‌ها می‌خواهد یک سری آدم خریداری کند و در خدمت اهداف خود قرار دهد. 

اختلاف ساعت ایران با کشورهای دنیا وامکان تقلب درکنکور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پس از برگزاری جلسه کمیسیون آموزش با رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: همزمانی کنکور سراسری در ایران با سایر کشورها که مشکلاتی را به علت عدم یکسان بودن ساعتها به دنبال دارد از دیگر مباحثی بود که در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی شد. 

سلیمی افزود: در برخی کشورها مثل ژاپن که 6 ساعت از ایران جلوتر است مشکل برگزاری آزمون وجود دارد و امکان لو رفتن سوالات وجود دارد. 

برگزاری یک جشنواره دانشجویی پس از وقفه 7 ساله 

هفتمین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور پس از 7 سال وقفه در روزهای سوم تا پنجم خرداد ماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. به گفته معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: تعداد نشریات دانشجویی سیاسی در سال 83، کمتر بوده و در طول این سالها افزایش پیدا کرده است به طوریکه در حال حاضر 25 تا 30 درصد نشریات دانشجویی سیاسی هستند. 

غلامرضا خواجه سروی می گوید: حدود 7 هزار نشریه دانشجویی در این دوره هفتمین از جشنواره شرکت کرده اند و تلاش شده از اساتید دانشگاه و دانشجویان دوره دکتری به عنوان داور هفتمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی استفاده شود. این در حالی است که بر خلاف دوره های گذشته دانشگاه آزاد اسلامی به بهانه نبود بودجه در این جشنواره شرکت نکرده است. 

امضای طومار برای تفکیک جنسیتی دانشگاهها

دانشجویان حاضر در تجمع 20 هزار نفری سه‌شنبه سوم خرداد ماه در دانشگاه تهران که برای حمایت از مردم بحرین برگزار شده بود با امضای طوماری خواستار اجرای تفکیک جنسیتی در دانشگاهها شدند. در طومار درخواست اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها متذکر شده است: "ما دانشجویان دانشگاه‌های کشور ضمن ابراز تأسف از فضای غیراسلامی دانشگاه‌ها که نه تنها محیط نامناسب فرهنگی را به همراه داشته که از جنبه علمی هم هجمه‌های جبران‌ناپذیری به پیکره دانشگاه وارد نموده است، بدینوسیله حمایت قاطع خود از اجرای طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها را اعلام می‌داریم." 

این در حالی است که کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره تفکیک جنسیتی گفت: می گویند "تفکیک جنسیتی" توهین به دانشجو و استاد است. از آنها می پرسیم که آیا قانون الزام کرده که دانشجویان دختر و پسر با هم سر یک کلاس باشند. اگر قانون این را الزام کرده پس ما هم برویم قانون بگیریم که اگر خواستند با هم نباشند.

دانشگاه آزاد به برنامه 90 فردوسی پور هم آمد

برنامه 90 عادل فردوسی پور که دوشنبه شب ها از شبکه سوم سیما پخش می شود این هفته میزبان حسین شمس سرمربی سابق تیم ملی فوتسال کشورمان بود که عادل فردوسی پور در واکنش به عدم پرداخت بدهیهای این سرمربی کشورمان گفت: پول آقای شمس را بدهید. هزینه ها بالا رفته است. این روزها بیشتر هم شده است. بنده خدا دانشگاه آزادی هم دارد!

نویسنده : م.ف : ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ایجاد شیوه های مختلف پذیرش دانشجوی دکتری/ کوتاه کردن دوره دکتری

ایجاد نظام چند سطحی برای تربیت دانشجوی دکتری توسط مدیرکل امور بورس وزارت علوم برای خروج از چالشی که تحت عنوان تمایل اکثر فارغ‌التحصیلان دوره‌های دکتری دانشگاه‌های داخل برای عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌ها عنوان می‌شود، پیشنهاد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکثر فارغ التحصیلان دوره‌های دکتری دانشگاه‌های ایران در حالی علاقمند به جذب در دانشگاه‌ها به عنوان هیئت علمی هستند که به گفته معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تنها 2 درصد از فارغ التحصیلان دوره‌های دکتری کشورهای پیشرفته به عنوان هیئت علمی دانشگاه مشغول به کار می‌شوند.

حسین نادری‌منش - معاون آموزشی وزیر علوم تفاوت بین گرایش فارغ ‌التحصیلان دکتری دانشگاه‌های ایران با فارغ التحصیلان دکتری کشورهای پیشرفته برای جذب در دانشگاه‌ها به عنوان عضو هیئت علمی که تفاوتی از زمین تا آسمان است را در جمع روسای دانشگاه‌های منتخب استانی طرح آمایش آموزش عالی مطرح کرد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از روسای دانشگاه‌ها خواستار شد وقتی به آمایش آموزش عالی فکر می‌کنند، به دنبال تصویر کردن یک آموزش عالی هدفمند و مأموریت‌گرا باشند که طی آن به عنوان مثال هدف از تربیت دانشجوی دکتری صرفاً تربیت یک لشگر متقاضی عضویت در هیئت علمی دانشگاه نباشد. بلکه عده‌ای از آنها نه برای معلم شدن بلکه برای کارکردهای دیگر مانند ورود به صنعت تربیت شوند.

بر طبق این گزارش، معاون آموزشی وزیر علوم در عین اینکه انگاره استاد شدن کلیه فارغ التحصیلان دکتری را فرضیه‌ای نادرست دانست اما چندان به ریشه بروز و همه‌ گیر شدن این نگاه و همچنین راه برون رفت از آن نپرداخت.


حسن مسلمی نائینی – مدیرکل امور بورس وزارت علوم که مدیریت روند تربیت نیروی هیئت علمی مورد نیاز کشور از طریق بورس کردن دانشجویان را برعهده دارد با خبرگزاری مهر به گفتگو نشست تا ضمن واکاوی ریشه فرضیه غلطی که می‌گوید عمده فارغ التحصیلان دکتری باید عضو هیئت علمی شوند، به تشریح راهکارهای برون رفت از این فرضیه نادرست بپردازد و به هدفمند شدن و بهینه‌سازی نظام تربیت دانشجوی دکتری در کشور اشاره داشته باشد.


مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: وضعیت و استانداردهای اخذ مدرک دکتری در ایران به یک شکل و یکنواخت است این درحالیست که در دنیا استانداردهای متفاوتی برای اخذ مدرک دکتری وجود دارد. در دانشگاه‌های کشورهای خارج به بخشی از افرادی که مدرک دکتری اخذ می‌کنند اجازه نمی‌دهند که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه تدریس کنند.


این استاد دانشگاه تربیت مدرس افزود: در دانشگاه‌های بزرگ دنیا نیز دانش‌آموختگان دکتری هستند که از نظر رساله، مدارک علمی و مقالات علمی‌شان خیلی خوب بوده اما با توجه به نوع پذیرش و نحوه تحصیل، به آنها اجازه تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را نمی‌دهند و در نهایت به آنها اجازه تدریس در مقاطع کاردانی و کارشناسی داده شد یا اینکه به آنها حق پژوهش در یک شرکت را می‌دهند.


مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم به میزان انگیزه دانشجویان ایرانی شاغل تحصیل در خارج کشور برای هیئت علمی شدن اشاره کرد و به مهر گفت: با دانشجویان ایرانی که در حال حاضر در مالزی یا کشورهای دیگر در حال تحصیل در مقطع دکتری هستند جلسه داشته‌ام، آنها هم همگی انتظار عضو هیئت علمی شدن را ندارند بلکه بعضاً علاقمند هستند با توجه به حس و نیاز علم‌ جویی که در ایرانیان است اطلاعات علمی خود را افزایش دهند و می‌گویند که اصلاً انتظار استاد دانشگاه شدن را نداریم.

 

ایجاد شیوه های مختلف پذیرش دانشجو


مسلمی نائینی با ارائه پیشنهادی مبنی بر ایجاد شیوه‌های مختلف پذیرش دانشجوی دکتری و شیوه‌های مختلف آموزش برای دانشجویان دوره‌های دکتری با توجه به انتظاری که از آنها پس از فارغ التحصیلی می‌رود، گفت: باید بر اساس نیاز مراکز خدماتی، اجرایی، صنعتی و ... دانشجویانی در مقطع دکتری بپذیریم که این دانشجویان بر اساس نیاز آنها به دانشگاه بیایند و اقدام به تهیه رساله دکتری کنند.

تربیت دانشجوی دکتری مطابق با نیاز صنعت

وی افزود: همچنین بعضی از درس‌هایی که در حال حاضر در مقطع دکتری ارائه می‌شوند ممکن است با رساله دانشجویی که به منظور ورود به صنعت یا بخش خدمات و اجرا انجام می‌شود مرتبط نباشد. این درس‌های اضافه را می‌توان حذف کرد و دانشجوی دکتری را مطابق نیاز بخش صنعت، خدمات یا اجرا تربیت کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید استانداردهای تربیت دانشجوی دکتری برای صنعتی، خدمات و حوزه اجرا با استانداردهای تربیت دانشجوی دکتری که با انگیزه معلمی و عضویت در هیئت علمی دانشگاه تربیت می‌شود متفاوت باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به استانداردهای مختلفی که برای تربیت دانشجویان دوره‌های دکتری تعریف می‌شوند می‌توان مرتبه‌های مختلفی نیز به آنها داد، از این جهت که به برخی از آنها مجوز تدریس داده شود، به برخی گفته شود که فقط می‌توانند تحقیق کنند یا اینکه وارد صنعت شوند.

 

تفاوت در تربیت دانشجویان دکتری با مأموریت های مختلف

مدیرکل امور بورس وزارت علوم افزود: به این ترتیب دیگر همه دانشجویان دکتری الزامی ندارند به اندازه فردی که برای مأموریت هیئت علمی شدن تربیت می‌شود، در مقطع دکتری واحد درسی بگذرانند یا اینکه فردی که قرار نیست هیئت علمی شود و در دوره دکتری تحصیل می‌کند تا پس از فارغ التحصیلی وارد صنعت شود نیز دیگر مجبور نیست پایان‌نامه بنیادی قوی داشته باشد بلکه اگر یک پایان‌نامه کاربردی داشته باشد یقینا صنعت نیز علاقمند می‌شود تا این دانشجوی دکتری را بورس کند.

کوتاه کردن دوره دکتری

وی افزود: شاید مراکز صنعتی، خدماتی، اقتصادی و اجرایی علاقمند باشند دانشجویان مقطع دکتری را که ممکن است سطح درسی‌شان در حدی نیست که بتوانند استاد دانشگاه شوند را به راحتی بورس کنند. به این ترتیب حتی می‌توان دوره دکتری را نیز کوتاه‌تر کرد.

وی گفت: در این پیشنهاد که برای تعریف استانداردهای مختلف جهت تربیت دانشجوی دکتری وجود دارد، ممکن است دانشجوی دکتری که در یکی از این استانداردها تحصیل می‌کند اصلا درسی نخواند و فقط به اجرای یک طرح تحقیقاتی سه ساله بتواند دوره را تمام کند چنین فردی دیگر نه نیاز است که استاد دانشگاه شود و نه می‌تواند چون در استانداردی از نظام چند سطحی تربیت دانشجوی دکتری تربیت شده است که خروجی‌های آن استاندارد به عنوان مثال فقط می‌توانند وارد صنعت و یا مراکز خدماتی دیگر شوند.

این استاد دانشگاه، تعریف نظام چند سطحی تربیت دانشجوی دکتری که با نگاه به مأموریت خروجی‌های این نظام صورت می‌گیرد را منجر به حل مشکلات ارزشیابی مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج کشور نیز دانست و گفت: ارزشیابی مدارک دکتری فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج در حال حاضر  به مأخذ دکتری دانشگاه‌های داخل انجام می‌شود بنابراین نیاز به حضور تمام وقت در خارج و بررسی توانمندی‌های علمی، پژوهشی وحرفه‌ای متقاضی یعنی گذراندن دروس در دانشگاه‌های داخل، داشتن مقالات علمی و پژوهشی و حتی دفاع از رساله دکتری بوده و به علت مشکلات مربوط، هم کار وزارت علوم را زیاد کرده و هم مورد اعتراض متقاضیان است.

ارزیابی مدارک فارغ التحصیلان خارج در چند سطح

مسلمی اظهار داشت: در صورتی که می‌توان مدارک دانشگاه‌های خارج را نیز در مرتبه‌های مختلف ارزیابی کرد یعنی به یک عده مدرک ارزشیابی شده برای تدریس در مقطع کاردانی و کارشناسی وعده دیگر در مقاطع بالاتر و برخی برای تحقیق و عده‌ای دیگر برای کارشناسی در مراکز خدماتی، اجرایی و صنعتی داده شود.

نویسنده : م.ف : ٦:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد منتشر شد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد منتشر شد


دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) سال 90 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1390 می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مشاهده کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است از روز سه شنبه 3 خرداد تا روز دوشنبه 9 خرداد در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

همچنین آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی شده اند در صورت تمایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) می‌توانند از روز پنجشنبه 5 خرداد با مراجعه به باجه مرکزی پست در هر شهرستان و در شهرستانهای بزرگ به مناطق پستی مربوط در مهلت اعلام شده با پرداخت مبلغ 7 هزار ریال نسبت به دریافت آن در قبال پرداخت وجه مربوط، اقدام کنند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1390 می توانند در محدوده زمانی از ساعت 9 صبح روز پنجشنبهه 5 خرداد تا ساعت 24 روز دوشنبه 9 خرداد برای انتخاب رشته اقدام کنند.

به گفته معاون اجرایی سازمان سنجش حدود 300 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته اند که از این میان 75 هزار نفر پذیرفته می شوند.
نویسنده : م.ف : ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

5 خرداد؛ آغاز انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، گفت: انتخاب رشته اینترنتی مجازین آزمون کارشناسی ارشد از فردا، 5 خرداد آغاز می‌شود.

 

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه‌ فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی به همراه دفترچه راهنمای انتخاب رشته، فقط از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org در اختیار آن دسته از داوطلبانی که بر اساس نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شدند، قرار داده می‌شود، اظهار کرد: داوطلبان باید با مطالعه دقیق دفترچه‌های راهنمای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه از دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مراکز پیام نور، رشته‌های مجازی، دوره‌های بین‌الملل و همچنین رشته‌های دارای شرایط خاص و یا بورسیه حداکثر تا 100 کد رشته محل را به ترتیب علاقمندی در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنند.

وی افزود: هر داوطلب باید فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را از طریق سایت سازمان از فردا، پنجشنبه 5 خرداد ماه تکمیل کند و در صورت انجام صحیح انتخاب رشته، کد رهگیری 15 رقمی که در حکم رسید است از طریق سایت در اختیار وی قرار می‌گیرد که نشانگر مراحل طی شده بوده و داوطلب باید آن را یادداشت و نگهداری کند.

وی با بیان اینکه چنانچه داوطلبان به هر دلیلی موفق به دریافت کد رهگیری 15 رقمی نشده باشند انتخاب رشته آنان در سایت سازمان ثبت نخواهد شد، خاطرنشان کرد: بر این اساس فرایند انتخاب رشته برای این دسته از داوطلبان انجام نشده است.

توکلی با تاکید بر اینکه تغییر رشته، تغییر گرایش و انتقال دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در حیطه وظایف سازمان سنجش آموزش کشور نبوده و هیچگونه اقدامی نیز از سوی این سازمان میسر نیست، خاطرنشان کرد: به داوطلبان تاکید می‌شود به هنگام انتخاب رشته خود دقت لازم داشته باشند.

وی به داوطلبان توصیه کرد: قبل از اقدام به انتخاب رشته‌های تحصیلی در اینترنت، کد رشته‌ محل‌های انتخابی خود را به ترتیب علاقه در فرم نمونه دفترچه درج و سپس به سایت سازمان مراجعه کنند تا در مدت زمان کوتاهتر نسبت به انتخاب رشته اقدام شود، چرا که برای داوطلبان در هنگام انتخاب رشته در اینترنت محدودیت زمانی وجود دارد.

مشاور عالی سازمان سنجش با تاکید براینکه کد محل‌های انتخابی مندرج در فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی پس از تکمیل و تایید نهایی به هیچ عنوان قابل تغییر و یا تعویض نیست، تصریح کرد: داوطلبان دقت کنند در ستون ملاحظات برخی رشته‌های تحصیلی، پذیرش با ضرایب رشته و یا گرایش دیگری عنوان شده است، بنابراین داوطلبانی که بر اساس نتیجه مندرج در کارنامه مجاز به انتخاب رشته یا گرایش درج شده در ستون ملاحظات شده‌اند می‌توانند اینگونه محل‌ها را نیز در صورت تمایل انتخاب کنند.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که در آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1390 پذیرفته شده و دارای مدرک کارشناسی غیرمتناسب با رشته قبولی باشند، موظف به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی مربوط بوده و هزینه دروس پیش نیاز نیز توسط دانشجو پرداخت می‌شود.

توکلی با بیان اینکه مجازین آزمون کارشناسی ارشد می‌توانند از فردا تا نهم خرداد ماه انتخاب رشته اینترنتی انجام دهند، اظهار کرد: آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به انتخاب رشته نشوند به منزله انصراف از ادامه مراحل آزمون تلقی خواهند شد.

وی افزود: از آنجایی که گزینش علمی بر اساس نمره کل محاسبه شده برای هر یک از داوطلبان انجام می‌شود، بنابراین ترتیب تقدم یا تأخر کدهای محل تحصیل انتخابی توسط داوطلب هیچگونه تاثیر یا امتیازی در گزینش نهایی نخواهد داشت و فقط تقدم کد محل تحصیل نشانگر ترتیب علاقه داوطلب به تحصیل در محل مربوط است.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

توصیه‌های سازمان سنجش به داوطلبان آزمون کارشناسی‌ارشد

توصیه‌های سازمان سنجش به داوطلبان آزمون کارشناسی‌ارشد

خبرگزاری فارس: داوطلبان آزمون سراسری کارشناسی‌ارشد سال 90 برای اطلاع از نتیجه اولیه آزمون خود به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، داوطلبان آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی‌ارشد ناپیوسته داخل) سال 1390 برای اطلاع از نتیجه اولیه آزمون خود می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org کارنامه نتایج اولیه خود را مشاهده کنند.

داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای خود (نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) یا اطلاعات کارت اعتباری را وارد کنند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که براساس مفاد کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر به ترتیب زیر اقدام کنند:

1ـ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز سه‎شنبه 3 خرداد تا روز دوشنبه 9 خرداد در سایت اینترنتی سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود. ضمناً آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی شده‌اند در صورت تمایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) می‌توانند از روز پنج‎شنبه 5 خرداد با مراجعه به باجه مرکزی پست در هر شهرستان و در شهرستان‌های بزرگ به مناطق پستی مربوط در مهلت مذکور، با پرداخت مبلغ 7000 (هفت هزار) ریال نسبت به دریافت آن در قبال پرداخت وجه مربوط، اقدام کنند.

2- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال 1390 توصیه می‌شود ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) اقدام کرده و کد رشته محل‌های موردنظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب کنند و پس از آن کد رشته‌های انتخابی خود را در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در صفحه 173 دفترچه راهنمای شماره 2 به چاپ رسیده است) درج و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، در محدوده زمانی که از ساعت 9 صبح روز پنج‎شنبه 5 خرداد تا ساعت 24 روز دوشنبه 9 خرداد می‌باشد، برای انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محل‌های انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده، اقدام کنند. بدیهی است پس از تأیید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، شماره رمز 15رقمی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد و در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.

3ـ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم مربوط، در محیط اینترنتی انتخاب رشته بندهای ذیل را مشاهده می‌کنند که در صورت علامت‌گذاری در یکی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. بدیهی است هر زمان‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب‌ حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان‌ کرده‌، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و . . .) که باشد، از این آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می‌گردد.

*اطلاعات فوق (معدل، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی) مورد تأیید می‌باشد.
*اطلاعات فوق (معدل، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی) مورد تأیید نبوده و دارای مغایرت است.

- تبصره: در صورتی که داوطلبان بند دوم را علامت‌گذاری کنند به آنها اجازه اصلاح و ویرایش معدل و دانشگاه محل تحصیل داده خواهد شد و پس از ویرایش این موارد و تأیید آنها، اجازه انتخاب رشته به آنان داده می‌شود.

- تذکر: داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند با توجه به مصوبه جلسه 19 اردیبهشت‌ماه 1389 شورای این سازمان از آنان ثبت‌نام به عمل نخواهد آمد، پس لازم است داوطلبان معدل خود را براساس مفاد بند«تذکرات خیلی مهم در رابطه با معدل» مندرج درصفحه 4 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون مورد بررسی قرار دهند تا مغایرتی بین معدل اعلام شده به این سازمان و معدلی که به هنگام قبولی ارائه خواهند کرد، نداشته باشند.

*تذکرات مهم:

الف ـ با توجه به اینکه کد محل‌های انتخابی درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از تأیید نهایی توسط داوطلب و دریافت شماره رمز 15رقمی به عنوان رسید، به هیچ عنوان قابل تغییر و یا تعویض نیست، به داوطلبان اکیداً توصیه می‌شود قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی خود، جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته‌های انتخابی را (محل دانشگاه، دوره، میزان شهریه دوره‌های مختلف و . . .) مطالعه کرده و مدنظر داشته باشند.

ب ـ سیستم انتخاب رشته، تا حدود زیادی هوشمند پیش‌بینی شده تا در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر دهد (به عنوان مثال: انتخاب کد رشته محلی که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و یا مجاز به انتخاب رشته نشده باشد و یا اینکه داوطلب در گرایشی از گرایش‌های رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نگردیده است و . . .) لذا لازم است داوطلبان این مورد را نیز در نظر داشته باشند. بدیهی است چنانچه داوطلبی نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نکند، انتخاب رشته وی کامل نشده و به این داوطلب نیز شماره رمز 15رقمی به عنوان رسید داده نخواهد شد.

ج ـ داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته ‌می‌باشند برای اینکه مراحل انتخاب رشته‌های تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانند و مشکلی برای آنان به وجود نیاید، لازم است اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط ارگان‌های بورس دهنده و مؤسساتی را که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌کنند به دقت مطالعه کنند.

د- داوطلبان متقاضی رشته‌های بورسیه دارای شرایط خاص پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این‌گونه رشته‌ها توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداکثر 2 کد رشته محل از این نوع کد رشته محل‌ها می‌باشند و لازم به توضیح است که تاریخ دقیق اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش در اطلاعیه مورخ 23 خرداد ازطریق نشریه پیک سنجش و سایت اینترنتی این سازمان به اطلاع کلیه داوطلبان خواهد رسید.

هـ- کلیه داوطلبان متقاضی کد رشته‌های امتحانی 1350-1351-1352-1356-1357-1358 و 1360 که مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از تاریخ برگزاری آزمون‌های علمی، تشریحی، پروژه و یا عملی به اطلاعیه سازمان سنجش که در تاریخ 23 خرداد ازطریق نشریه پیک سنجش و سایت اینترنتی سازمان سنجش منتشر می‌شود توجه داشته باشند.

و- پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه این آزمون آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و یا موردی به غیر از معدل، نام رشته تحصیلی و یا نام محل اخذ مدرک کارشناسی خود دارند، ضمن توجه به توضیحات مربوط به کارنامه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و در سایت سازمان سنجش درج شده است در صورت هرگونه سؤال، لازم است حداکثر تا تاریخ 12 خرداد ازطریق پست الکترونیکی E-mail:public-Relations@sanjesh.org با روابط عمومی سازمان سنجش مکاتبه کنند. بدیهی است به مکاتباتی که پس از مهلت تعیین شده صورت گیرد، هیچ‌گونه ترتیب اثری داده نخواهد شد.
انتهای پیام/ع*

نویسنده : م.ف : ۳:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش فارغ‌التحصیلان برای خدمت سربازی در قرارگاه خاتم الانبیا

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا گفت: دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاههای بزرگ کشور می توانند دوره سربازی را در این قرارگاه با اجرای پروژه‌های تحقیقاتی انجام دهند.

سردار قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر به جذب نیروهای متخصص در این قرارگاه اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا فارغ التحصیلان دانشگاههای بزرگ می توانند دوره خدمت خود را در قرارگاه خاتم الانبیا بگذرانند.


 


فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا با تاکید بر اینکه برای پذیرش شرط خاصی در نظر گرفته نشده است، یاداور شد: فارغ التحصیلان دانشگاههای بزرگ کشور می توانند با مراجعه به معاونت گزینش قرارگاه آمادگی خود را اعلام کنند.


 


سردار قاسمی از همکاریهای بین المللی این قرارگاه خبر داد و یادآور شد: این قرارگاه با کشورهای همسو و همسایه همکاریهای مشترک دارد.

نویسنده : م.ف : ۳:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ایجاد 4 رشته جدید در دانشگاه مازنداران

ایجاد 4 رشته جدید در دانشگاه مازنداران

خبرگزاری فارس: سرپرست دانشگاه مازنداران خاطرنشان کرد: مجوز ایجاد 4 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری به دانشگاه مازنداران داده شد.

احمد احمدپور سرپرست دانشگاه مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،‌ با اعلام این خبر گفت: دانشگاه مازندران موفق به اخذ مجوز ایجاد 4 رشته جدید در این دانشگاه شد که رشته الهیات،‌ فقه و مبانی، حقوق در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری و رشته جغرافیا با گرایش برنامه‌ریزی در مقطع کارشناسی‌ارشد را شامل می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر چند دانشجوی کارشناسی‌ارشد و دکتری در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، گفت: بیش از 30 رشته گرایش در مقطع کارشناسی‌ارشد در دانشگاه مازندران وجود دارد و که بیش از 1500 دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

احمدپور خاطرنشان کرد:‌ 21 رشته در دوره دکتری در دانشگاه مازندران وجود دارد که حدود 280 دانشجو در مقطع دکتری در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
انتهای پیام/ع

نویسنده : م.ف : ۳:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پرطرفدارین رشته‌ها در میان دکترهای متقاضی جذب در دانشگاهها

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم از رشته‌های شیمی و مهندسی برق به عنوان رشته‌هایی نام برد که فراوانی تقاضا در آنها در میان دارندگان مدرک دکتری تخصصی که بهمن ماه ۸۹ برای جذب در دانشگاهها اعلام آمادگی کرده بودند، بیشتر است.

محمدرضا مردانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر گفت: یک هزار و ۶۰۰ دارنده مدرک دکتری تخصصی که بهمن ماه ۸۹ برای جذب در دانشگاهها اعلام آمادگی کرده بودند از ۱۳ اردیبهشت ماه برای مصاحبه به دانشگاهها دعوت و تا شهریورماه نیز بررسی بر روی آنها خاتمه پیدا می‌کند.

وی نیاز اعلام شده از سوی دانشگاهها برای جذب هیئت علمی در رشته ها و گرایش های مختلف را در عدد بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: از یک هزار و ۶۰۰ دارنده مدرک دکتری تخصصی که بهمن ماه برای جذب در دانشگاهها اعلام آمادگی کرده بودند ممکن است در برخی رشته ها و گرایش ها متقاضی بیشتری وجود داشته باشد.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم افزود: رشته هایی نظیر شیمی و مهندسی برق پرمتقاضی هستند و ممکن است در این رشته ها همه متقاضیان جذب نشوند.

مردانی در تشریح موقعیت افرادی از این یک هزار و ۶۰۰ نفر که ممکن است به عنوان هیئت علمی جذب نشوند، گفت: اگر مدارک دکتری ارسالی متقاضیان از دانشگاههای معتبر و مورد قبول وزارت علوم باشد مشکلی نیست اما اگر در بین مدارک ارسالی احیانا مدرکی باشد که دکترای آنها از دانشگاهی اخذ شده باشد که مورد تأیید وزارت علوم نباشد ارسال کننده آن جذب نمی شود.

خبرگزاری مهر

نویسنده : م.ف : ۳:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۳/٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج اولیه کنکور ارشد اعلام شد/ جزئیات انتخاب رشته 300 هزار داوطلب مجاز

کارنامه و نتایج اولیه آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 90 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد و داوطلبان می توانند با درج شماره های داوطلبی یا پرونده از نتیجه آزمون مطلع شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1390 می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org کارنامه نتایج اولیه را مشاهده کنند.

آندسته از داوطلبانی که بر اساس مفاد کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است براساس مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره 2) و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر اقدام کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است از روز سه شنبه 3 خرداد تا روز دوشنبه 9 خرداد در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

همچنین آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی شده اند در صورت تمایل به دریافت اصل دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) می‌توانند از روز پنجشنبه 5 خرداد با مراجعه به باجه مرکزی پست در هر شهرستان و در شهرستانهای بزرگ به مناطق پستی مربوط در مهلت اعلام شده با پرداخت مبلغ 7 هزار ریال نسبت به دریافت آن در قبال پرداخت وجه مربوط، اقدام کنند.

به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1390 توصیه می‌شود ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) اقدام کرده و کد رشته محل های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب کنند و پس از آن کد رشته‌های انتخابی خود را در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در صفحه 173 دفترچه راهنمای شماره 2 به چاپ رسیده است) درج و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، در محدوده زمانی از ساعت 9 صبح روز پنجشنبهه 5 خرداد تا ساعت 24 روز دوشنبه 9 خرداد برای انتخاب رشته  اقدام کنند.

داوطلبان برای انتخاب رشته می توانند با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری است) نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده، اقدام کنند. پس از تایید  نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، شماره رمز 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد و در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم مربوط، در محیط اینترنتی انتخاب رشته بندهایی را مشاهده می‌ کنند که در صورت علامتگذاری در یکی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. بدیهی است هر زمان‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب‌ حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان‌ کرده، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و ...) که باشد، از این آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می شود.

در صورتی که داوطلبان بند دوم را علامتگذاری کنند به آنها اجازه اصلاح و ویرایش معدل و دانشگاه محل تحصیل داده خواهد شد و پس از ویرایش این موارد و تأیید آنها، اجازه انتخاب رشته به آنان داده می شود.

بر اساس اعلام سازمان سنجش داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قراربگیرند و به هنگام ثبت نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند با توجه به مصوبه جلسه 19 اردیبهشت ماه 89 شورای این سازمان ازآنان ثبت نام بعمل نخواهدآمد. پس لازم است داوطلبان معدل خودرا براساس مفاد بند "تذکرات خیلی مهم در رابطه با معدل" مندرج درصفحه 4 دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره 2) این آزمون مورد بررسی قراردهند تا مغایرتی بین معدل اعلام شده به این سازمان ومعدلی که به هنگام قبولی ارائه خواهند کرد، نداشته باشند.

با توجه به اینکه کد محل‌های انتخابی درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از تایید نهایی توسط داوطلب و دریافت شماره رمز 15 رقمی به عنوان رسید، به هیچ عنوان قابل تغییر و یا تعویض نیست، به داوطلبان اکیداً توصیه می‌ شود قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی خود، جزییات و اطلاعات مربوط به کد رشته‌های انتخابی (محل دانشگاه، دوره، میزان شهریه دوره‌های مختلف و ...) را مطالعه کرده و مد نظر داشته باشند.

سیستم انتخاب رشته، تا حدود زیادی هوشمند پیش بینی شده تا در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر دهد، لازم است داوطلبان این مورد را نیز در نظر داشته باشند. بدیهی است چنانچه داوطلبی نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نکند، انتخاب رشته وی کامل نشده و به این داوطلب نیز شماره رمز 15 رقمی به عنوان رسید داده نخواهد شد.

داوطلبان متقاضی رشته‌های بورسیه دارای شرایط خاص پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این گونه رشته‌ها توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداکثر 2 کد رشته محل از این نوع کد رشته محلها هستند و لازم به توضیح است که تاریخ دقیق اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه وسایر مراحل گزینش در اطلاعیه 23 خرداد 90 ازطریق نشریه پیک سنجش و سایت اینترنتی این سازمان به اطلاع کلیه داوطلبان خواهد رسید.

کلیه داوطلبان متقاضی کد رشته‌های امتحانی 1350-1351-1352-1356-1357-1358 و 1360 که مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از تاریخ برگزاری آزمونهای علمی، تشریحی، پروژه و یا عملی به اطلاعیه این سازمان در تاریخ 23 خرداد 90 که ازطریق نشریه پیک سنجش و سایت اینترنتی این سازمان منتشر می‌شود، توجه داشته باشند.

به گفته معاون اجرایی سازمان سنجش حدود 300 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته اند که از این میان 75 هزار نفر پذیرفته می شوند.

نویسنده : م.ف : ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

کارنامه اولیه آزمون تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل )سال 13

برای مشاهده کارنامه اولیه آزمون تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل )سال 1390 اینجا کلیک کنید

نویسنده : م.ف : ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۳/۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم