مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما      مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما

سوالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور

منابع آزمون اشد،دانلود منابع آزمون کارشناسی ارشد،پذیرش دانشجوی ارشد بدون کنکور،دانلود سوالات ارشد،آخرین اخبار کنکور ارشد،نتایج ارشد رشته،دفترچه کارشناسی ارشد، سوالات ارشد سراسری، کارشناسی ارشد رشته، آزمون ارشد، konkor arshad، نمونه سوالات ارشد، دانلود نمونه سوالات ارشد، نمونه سوال ارشد، ارشد، سوالات سالهای گذشته ارشد، سوالات سالهای قبل، سوالات گذشته، دانلود کلید سال88، دانلود سوالات با پاسخنامه، سوالات با کلید، سوالات کارشناسی ارشد، رشته کارشناسی ارشد، سوالات آزمون استخدامی،سوالات عمومی آزمون اس

جزئیات انتقالی و مهمانی دانشجویان در سال90/ ثبت نام متقاضیان از فردا

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از آغاز ثبت الکترونیکی درخواست دانشجویان دانشگاههای دولتی و دانشگاههای غیرانتفاعی برای انتقال و مهمانی از پنجشنبه اول اردیبهشت خبر داد و گفت: شرایط آئین نامه نقل و انتقال و مهمانی مشمول دانشجویان ورودی 86 به بعد است.

مجتبی بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: آئین نامه میهمانی و انتقال دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی در راستای تسهیل نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان برای دانشجویان کلیه دانشگاههای دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور و جامع علمی کاربردی قابل اجرا است.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم اضافه کرد: دانشجویان دانشگاههای دولتی و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی که متقاضی انتقال و مهمانی هستند انحصارا از طریق سامانه اینترنتی نقل و انتقال باید درخواستشان را ثبت کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاههای پیام نور و جامع علمی کاربردی که متقاضی انتقال و مهمانی هستند هر چند از تسهیلات آئین نامه جدید نقل و انتقال استفاده می کنند اما چون واحد مرکزی دارند ساز و کار خودشان برای انتقال و مهمانی را دارند.

بذرافشان در پاسخ به اینکه دانشجویان دانشگاههای دولتی و غیرانتفاعی کدام ورودی ها می توانند از ابتدای اردیبهشت ماه از طریق سامانه اینترنتی نقل و انتقال درخواست الکترونیکی شان را ثبت کنند نیز به مهر گفت: شرایط آئین نامه نقل و انتقال و مهمانی مشمول دانشجویان ورودی 86 به بعد است.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم تأکید کرد: متقاضیان انتقال و مهمانی تا پایان اردیبهشت ماه 90 فرصت دارند درخواست هایشان را ارائه کنند و پس از آن دیگر سامانه نقل و انتقال بسته می شود.

نویسنده : م.ف : ۸:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون دستیاری تکمیلی ‌تخصصی 29 اردیبهشت برگزار می شود

مهلت ثبت نام آزمون پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) امروز 31 فروردین پایان می یابد و بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 232 نفر در این آزمون که 29 اردیبهشت برگزار می شود، پذیرفته می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، پذیرش دستیار تکمیلی تخصصی در دانشگاههای علوم پزشکی دارای مجوز آموزشی این دوره انجام می گیرد و آزمون کتبی در روز 29 اردیبهشت ماه 90 و آزمون شفاهی نیز در روزهای 30 و 31 اردیبهشت در همان دانشگاهها برگزار می شود.

ظرفیت پذیرش در دوره های تکمیلی تخصصی پزشکی (فلوشیپ) برای آزمون اردیبهشت ماه از سوی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت 232 نفر تعیین شده است.

دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) به مدت یک سال به طول می انجامد و دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، شیراز، یزد، مشهد، اصفهان، تبریز، ارتش، بقیة الله، اهواز، ارومیه و کرمان این دوره ها را برگزار می کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران با پذیرش 129 نفر دارای بالاترین میزان پذیرش و دانشگاه علوم پزشکی کرمان با پذیرش یک نفر در رشته درماتوپاتولوژی دارای کمترین ظرفیت برای پذیرش دستیار دوره تکمیلی تخصصی است. همچنین رشته اینترونشنال کاردیولوژی با پیش نیاز بیماریهای قلب و عروق با ظرفیت 14 نفر دارای بیشترین ظرفیت است.

نویسنده : م.ف : ۸:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

زمانهای مهم برای دانشجویان متقاضی انتقال/ نشانی سامانه ثبت انتقال

زمان آغاز ثبت اینترنتی درخواستهای انتقال و میهمانی دانشجویان، نشانی سامانه اینترنتی ثبت درخواستهای انتقال و میهمانی، دانشجویان مشمول استفاده از این سامانه، زمان و نحوه اعلام نتایج بررسی درخواستهای دانشجویان از سوی دانشگاهها اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشجویان متقاضی انتقال و میهمانی در ترم اول سال آینده فرصت دارند از اول اردیبهشت ماه به مدت یک ماه درخواست‌های خود را از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل به نشانی  msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx ثبت کنند.

دانشجویان متقاضی انتقال و میهمانی دیگر نیازی به درخواست حضوری از دانشگاههای مبدا و مقصد ندارند. دانشجویان پس از ثبت اینترنتی درخواستهای انتقال و میهمانی‌شان "کد رهگیری" دریافت می کنند که از طریق این کد رهگیری می توانند از نتیجه درخواست خود مطلع شوند.

دانشگاههای مبدأ و مقصد نتیجه بررسی خود را با درخواستهای دانشجویان از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی اعلام می کنند. دانشگاهها تا 15خرداد ماه 90 نتایج بررسیهای خود در خصوص درخواستهای دانشجویان را از طریق همین سامانه اعلام می‌کنند. 

به گزارش مهر، سامانه جامع خدمات آموزشی برای ثبت درخواست انتقال و میهمانی ویژه دانشجویان کاردانی و کارشناسی است. همچنین به گفته مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم شرایط آئین نامه جدید نقل و انتقال و مهمانی مشمول دانشجویان ورودی 86 به بعد است.

نویسنده : م.ف : ۸:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ضوابط پذیرش فرهنگیان داوطلب در آزمون کارشناسی ناپیوسته اعلام شد

وزارت آموزش و پرورش برای ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک کاردانی، شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در موسسات آموزش عالی وابسته به خود را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد.

 

به گزارش ایسنا، براین اساس دارندگان مدارک کاردانی می‌توانند مطابق ضوابط، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور از تاریخ 3 تا 9 اسفند ماه در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1390 شرکت کرده و در صورت قبولی در کدرشته محل‌های مربوط به مراکز تربیت معلم، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشکده و آموزشکده‌های فنی وحرفه‌ای ادامه تحصیل کنند.

براساس این گزارش،حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت‌نام از مدارک مربوطه است.درغیراینصورت داوطلب مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان نخواهد بود و درصورت انتخاب و پذیرفته شدن قبولی آنان لغو می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است: دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین از اداره آموزش و پرورش محل خدمت بر اساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط است و عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منزله نداشتن شرایط ثبت‌نام درآزمون است. بنابراین درصورتی‌که داوطلب بدون داشتن موافقتنامه کتبی درآزمون شرکت کرده و پذیرفته شود قبولی وی لغو می‌شود.

همچنین، دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی مورد تایید وزارت علوم یا گواهی فراغت از تحصیل حداکثر تا پایان شهریور 90 برای رشته‌های تحصیلی نیمسال اول و 30 بهمن سال90 برای رشته‌های تحصیلی نیمسال دوم، الزامی است.

بر این اساس دارندگان مدرک تحصیلی معادل کاردانی فقط به شرط قبولی درآزمون جامع، مجاز به شرکت در آزمون هستند و عدم اشتغال به تحصیل همزمان در هر یک از دوره‌های تحصیلی اعم از پیوسته یا ناپیوسته دردانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی وغیردولتی، از دیگر شرایط ثبت‌نامی است.

بر اساس این گزارش، فرهنگیانی که به هر نحوی قبلاً مدرک کارشناسی (پیوسته- ناپیوسته) و بالاتر را از دانشگاه و موسسات آموزش عالی دولتی، غیردولتی یا آزاد بصورت معادل یا غیرمعادل دریافت کرده‌اند مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان نیستند و با توجه به قانون مدیریت خدمات کشوری و ممنوعیت صدور ماموریت آموزشی، فرهنگیان درخارج از ساعت اداری موظف می‌توانند ادامه تحصیل دهند.  

نویسنده : م.ف : ۸:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

زمان آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور و ارائه کارت آزمون

طبق اطلاعیه پیوست شده در بخش ضمیمه ، زمان آزمون اعزام فرهنگیان روز جمعه 1390/2/23 می باشد . در ضمن لازم به یادآوری است کارت شرکت در آزمون از طریق همین سایت یک هفته قبل از تاریخ آزمون ارائه خواهد شد . برای دریافت اطلاعیه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور فایل ضمیمه را در ادامه دریافت نمایید .

نویسنده : م.ف : ۸:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مواد و منابع آزمون عمومی اعزام به خارج از کشور فرهنگیان

آشنایی با معارف اسلامی، اخلاق و تربیت اسلامی، تاریخ ایران و اسلام، زبان و ادبیات فارسی، کلیات روشها و فنون تدریس، سنجش و اندازه گیری، آشنایی با آیین نامه های مدارس، زبان خارجی(ترجمه و درک مطلب زبان عربی، انگلیسی، فرانسه و آلمانی)، آشنایی با رایانه از مواد و منابع آزمون عمومی در آزمون معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور است.

البته داوطلبان فقط می توانند یکی از زبانهای مذکور را انتخاب و در امتحان پاسخ دهند.

مواد تخصصی آزمون در هر یک از رشته ها نیز به تفکیک در سایت مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور درج شده است.

نویسنده : م.ف : ۸:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اردیبهشت سال 90؛ زمان برگزاری آزمون اعزام معلمان به مدارس خارج از کشور

قائم مقام وزیر و رئیس مرکز دفتر همکاریهای علمی و بین المللی آموزش و پرورش از برگزاری آزمون اعزام معلمان به مدارس خارج از کشور در اردیبهشت سال 1390 خبر داد و گفت: شیوه نامه و دستورالعمل نحوه برگزاری این آزمون به ادارات کل استانها ارسال شده است.
علی اصغر یزدانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: این آزمون در سال 1390 و با هدف تامین نیروی انسانی در مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار می شود.

همچنین فرازنده خالدی مدیرکل مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در این باره به خبرنگار مهر گفت: پیش بینی ما این است که حدود 500 نفر از فرهنگیان پذیرفته شده در این آزمون در سال تحصیلی آینده به مدارس ایرانی خارج از کشور اعزام شوند.

علت برگزاری آزمون

وی در پاسخ به این پرسش که "چرا با وجود برگزاری آزمون مدارس خارج از کشور در سال گذشته بازهم در سال جاری آزمون برگزار می شود؟"گفت: آمار نیروهایی که در سال گذشته دوران خدمتشان در مدارس خارج از کشور تمدید شده بود، بالا بود، ضمن اینکه تعدادی از مدارس ایرانی خارج از کشور به دلیل نبود نیروی رسمی کافی از دانشجویان و ایرانیان مقیم این کشورها استفاده می کردند و سوم اینکه ما به دنبال توسعه مدارس خارج از کشور و در نتیجه افزایش شاخص نیروهای انسانی در این مدارس هستیم.

آزمون اعزام معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور هر دو سال یکبار برگزار می شود.

نیروهای مورد نیاز مدارس خارج از کشور

براساس دستورالعمل منتشر شده از سوی  مرکز همکاری های بین المللی آموزش و پرورش، آموزگار دوره ابتدایی، دبیر دوره راهنمایی و دوره متوسطه، مربی امور تربیتی، مسئول امور دفتر و امتحانات (معاون اجرایی)، مدیر آموزشگاه، معاون آموزشگاه، کارشناس آموزش و امتحانات و امور پرورشی، کارشناس مالی و امور اداری (عامل ذی حساب)  از نیروهای مورد نیاز مدارس ایرانی خارج از کشور در سال 1390 هستند.

نویسنده : م.ف : ۸:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳٠
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تعداد و زمان پاسخگویی به سوالات آزمون های فراگیر پیام نور

معاون سازمان سنجش جزئیات سه آزمون اصلی فراگیر دانشگاه پیام نور را تشریح کرد و گفت: آزمون های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 30 اردیبهشت برگزار می شود. 
سیدجلال طباطبایی افزود: این سه آزمون در روز 30 اردیبهشت ماه 90 در کلیه مراکز استان با رقابت 246 هزار و 777 نفر برگزار می شود. 
وی افزود: آزمون کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور صبح جمعه 30 اردیبهشت، در 35 گروه و 50 رشته برگزار می شود و 137 هزار و 20 نفر در این آزمون شرکت کرده اند از میان شرکت کنندگان 65 هزار و 152 نفر زن و 71 هزار و 868 نفر مرد هستند. تعداد سئوالات برای
این آزمون از 120 تا 135 به تناسب رشته ها متغیر است و به همان نسبت مدت پاسخگویی نیز بنا به رشته مورد نظر از 150 تا 210 دقیقه خواهد بود.
معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جزئیات آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور گفت: آزمون کارشناسی ارشد نوبت دهم، در 76 کد رشته و با حضور 102 هزار 953 داوطلب برگزار می شود. وی اظهار داشت: از میان شرکت کنندگان در این
آزمون، 46 هزار و 275 نفر زن و 56 هزار و 678 نفر مرد هستند که باید تعداد 60 تا 90 سئوال را به تناسب رشته پاسخ دهند. مدت پاسخگویی برای این داوطلبان نیز از 90 تا 180 دقیقه با توجه به رشته مورد نظر متفاوت است.
طباطبایی درباره آزمون فراگیر کاردانی به کارشناسی در دانشگاه پیام نور نیز گفت: این آزمون در 10 رشته برگزار می شود و 6 هزار و 804 نفر در آن شرکت کرده اند که از میان متقاضیان این آزمون 4 هزار و 46 نفر زن و 2 هزار و 758 نفر مرد هستند. وی خاطرنشان کرد: در این آزمون تعداد سئوالات برای همه رشته ها 90 سئوال است اما زمان پاسخگویی به تناسب رشته ها برای افراد از 105 تا 120 دقیقه متفاوت است.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: داوطلبان باید توجه داشته باشند که آزمون به صورت چهار گزینه ای است.
 
در مقطع کارشناسی ارشد در هر کد رشته محل 30 نفر پذیرفته می شوند که 15 نفر از آن به صورت آموزش محور و 15 نفر به صورت آموزشی - پژوهشی خواهد بود. در هر کد رشته محل در مقطع کارشناسی ۳۰ نفر و در مقطع کاردانی به کارشناسی ۴۰ نفر پذیرش می شوند

نویسنده : م.ف : ۳:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مدرک کارشناسی ارشد شرط ورود به مجلس شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای ورود به مجلس تاکید کردند.به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری خانه ملت،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه -28 فروردین ماه - در بررسی ایرادات شورای نگهبان در مورد طرح دوفوریتی اصلاح تبصره (2) ماده 28 قانون انتخابات مجلس مصوب 1378 تبصره 2 این ماده را با 135 رای موافق، 45 رای مخالف و 10 رای ممتنع اصلاح کردند.

طبق این اصلاحیه شرط ثبت‌نام برای نمایندگی مجلس کارشناسی ارشد است

نویسنده : م.ف : ۳:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

رشته‌های علوم انسانی دارای بیشترین پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد

معاون سازمان سنجش کشور گفت: بیشترین ظرفیت پذیرش آزمون ارشد در رشته‌های علوم انسانی با 23 هزار و 136 نفر و کمترین ظرفیت پذیرش در رشته‌های پزشکی با 141 نفر و دامپزشکی با 101 نفر است.
دکتر سید جلال طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی «خبرگزاری دانشجو»، با اشاره به اینکه رشته‌های علوم انسانی بیشترین پذیرش و علوم پزشکی و دامپزشکی کمترین پذیرش را در آزمون کارشناسی ارشد سال 90 دارند، اظهار داشت: در مجموع 55 هزار و 658 نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال 90 پذیرفته می شوند که 41 درصد پذیرفته شدگان مربوط به رشته های علوم انسانی است.
وی تصریح کرد: در آزمون سال 90 جمعیت پذیرش در رشته های علوم پایه 11 هزار و 797 نفر، رشته های فنی و مهندسی 13 هزار و 919 نفر، رشته های کشاورزی4745 نفر و رشته های هنر 1819 نفر از سوی دانشگاه ها اعلام شده است.
معاون اجرایی سازمان سنجش کشور بیان داشت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 90 در قالب کارنامه و نیمه اول خرداد ماه امسال از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام می شود.
طباطبایی گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 90 نیز نیمه اول شهریور ماه امسال به داوطلبان اعلام خواهد شد.

نویسنده : م.ف : ۳:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون دوره‌های فراگیر پیام نور30 اردیبهشت برگزار می‌شود

آزمون دوره‌های فراگیر پیام نور30 اردیبهشت برگزار می‌شود
معاون سازمان سنجش خبر داد:
آغاز توزیع کارت‌ آزمون از 26 اردیبهشت

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون دوره‌های مختلف فراگیر دانشگاه پیام نور در30 اردیبهشت ماه از توزیع کارت ورود به جلسه آزمون از 26 اردیبهشت ماه خبر داد.

دکترطباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری بیست و دومین دوره آزمون فراگیر کارشناسی دانشگاه پیام نور در صبح روز جمعه 30 اردیبهشت ماه با شرکت 137 هزار و 20 داوطلب، گفت: از این تعداد 65 هزار و 152 داوطلب زن و 71 هزار و 868 داوطلب مرد هستند.

وی با بیان اینکه دهمین دوره آزمون کارشناسی ارشد و سومین دوره آزمون کارشناسی ناپیوسته فراگیر دانشگاه پیام نور در عصر روز جمعه 30 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، اظهارکرد: درآزمون ناپیوسته فراگیر 6 هزار و 804 داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد 4 هزار و 46 داوطلب زن و 2 هزار و 758 داوطلب مرد هستند.

طباطبایی با اشاره به شرکت 102 هزار و 953 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، گفت: از این تعداد 46 هزار و 275 داوطلب زن و 56 هزار و 678 داوطلب مرد هستند.

وی با اشاره به آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دوره‌های مختلف فراگیر دانشگاه پیام نور از 26 تا 29 اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  از اعلام نتایج نهایی آزمون در اواخر شهریور ماه خبر داد و افزود: محل برگزاری این آزمون در مراکز استانها می‌باشد.

 

نویسنده : م.ف : ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ثبت نام بیش از 51 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به مهلت مجدد برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی گفت: پس از ثبت نام گروه جدیدی در این آزمون، تعداد داوطلبان به بیش از 51 هزار نفر رسید.

دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: حدود 51 هزار و 500 نفر در آزمون ثبت نام کرده و مدارک ثبت نامی را به سایت مرکز سنجش ارسال کردند.

وی خاطرنشان کرد: آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در چهار نوبت صبح و بعدازظهر در روزهای 2 و 3 تیرماه در 24 شهر و 54 رشته برگزار می شود و کارتهای ورود به جلسه نیز در تاریخ های 29 خرداد تا 3 تیرماه توزیع می شود.

نویسنده : م.ف : ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جزئیات ظرفیت پذیرش دوره‌های فراگیر/ پذیرش دانشجوی بدون پایان نامه

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ظرفیت پذیرش در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور بر اساس مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از سوی این دانشگاه اعلام شده است همچنین قرار است در دوره کارشناسی ارشد دانشجوی آموزش محور پذیرش شود.

سیدجلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این سه آزمون در روز 30 اردیبهشت ماه 90 در کلیه مراکز استان با رقابت 246 هزار و 777 نفر برگزار می شوند.

وی افزود: آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور در 50 رشته برگزار می شود 137 هزار و 20 نفر در این آزمون شرکت کرده اند که در نهایت در هر رشته 30 نفر پذیرفته می شود.

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در دوره فراگیر گفت: آزمون کارشناسی ارشد در 76 کد رشته و با حضور 102 هزار و 953 داوطلب برگزار می شود و در هر کد رشته 30 نفر پذیرفته می شوند که 15 نفر از آن به صورت آموزش محور و 15 نفر به صورت آموزشی - پژوهشی خواهد بود.

وی اظهار داشت: آزمون فراگیر کاردانی به کارشناسی در دانشگاه پیام نور همچون دو آزمون دیگر 30 اردیبهشت در 10 رشته برگزار می شود. 6 هزار و 804 نفر در آن شرکت کرده اند که در نهایت در هر رشته محل 40 نفر پذیرفته می شوند.

طباطبایی گفت: ظرفیت پذیرش در مجموع با احتساب رشته ها و مقاطع، 1500 نفر در کارشناسی، 2 هزار و 280 در کارشناسی ارشد و 400 نفر در کاردانی به کارشناسی است.

وی افزود: نتایج نهایی این آزمون اواخر شهریورماه از سوی سازمان سنجش اعلام می شود.

نویسنده : م.ف : ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۸
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

عادل فردوسی‌پور دکتر می‌شود! / رحیم مشایی دانشجو شد

ثبت نام اسفندیار رحیم مشایی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس، حضور عادل فردوسی پور در جمع داوطلبان اولین آزمون دکتری، تعطیلی برخی دانشگاههای مناطق غربی و جنوبی کشور و ... برخی عناوین خبری حوزه دانشگاهی در هفته ای است که در پایان آن قرار گرفته ایم.
برگزاری اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری


اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1390 پنجشنبه 25 فروردین در 32 شهر ایران و 61 حوزه امتحانی با رقابت 130 هزار و 900 نفر در 9 گروه و 107 کد رشته برگزار شد که نتایج اولیه این آزمون در خرداد ماه و نتایج نهایی در شهریور ماه اعلام خواهد شد. رئیس سازمان سنجش همراه با خبرنگاران صبح امروز در حوزه برگزاری آزمون دکتری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر حاضر شد و روند برگزاری این آزمون را بررسی کرد. در ضمن این بازدید کارکنان انتظامات دانشگاه امیرکبیر از حضور چهره های شاخص در حوزه آزمون این دانشگاه برای شرکت در این آزمون خبر می دادند و حضور عادل فردوسی پور برایشان جلب توجه کرده بود. بنابراین عادل فردوسی پور می خواهد از این پس دکتر فردوسی پور باشد. البته اگر از کنکور امروز سربلند بیرون بیاید و صحبت آقای انتظامات در این مورد صحیح باشد.
نویسنده : م.ف : ٤:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٥
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آمار تعداد شرکت کنندگان آزمون های کارشناسی و ارشد فراگیر پیام نور سال 90

 ثبت نام آزمون های فراگیر پیام نور سال ۹۰ در دی ماه سال جاری آغاز شد.رشته های جدید فراگیر پیام نور همه را غافلگیر کرد.هزینه دفترچه نسبت به سال قبل ۱۳ هزار تومان کاهش داشت و با قیمت ۵۰ هزار تومان در اختیار داوطلبان قرار گرفت.
تعداد شرکت کنندگان سال ۹۰ نسبت به سال قبل در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا بدون تغییر بود، کارشناسی افزایش و در کارشناسی ناپیوسته  کاهش چشمگیر داشت.
امسال حدود ۱۰۲ هزار نفر در کارشناسی ارشد فراگیر شرکت کردند.در دفترچه کارشناسی ارشد تعداد ۴۷۰ کد رشته محل وجود دارد که ظرفیت هر یک ۱۵ نفر می باشد بنابراین حدود هفت هزار نفر از بین داوطلبان کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور پذیرفته میشوند 
در مجموع حدود ۲۴۵ هزار نفر در این آزمون ها ثبت نام کردند که اگر این رقم در هزینه دفترچه ضرب گردد مبلغ ۱۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بدست خواهد آمد.

در جدول زیر می توانید آمار این آزمون ها را بررسی کنید

مقطع /

تعداد شرکت کنندگان سال ۹۰

تعداد کد رشته محل 

ظرفیت هر کد رشته محل

ظرفیت کل پذیرش بر اساس دفترچه

تعداد شرکت کنندگان سال ۸۹

کارشناسی ارشد

۱۰۲۵۸۶ نفر

۴۷۰

۱۵ نفر

۷۰۵۰ نفر

حدود ۱۰۲ هزار

کارشناسی

۱۳۵۳۲۳ نفر

۸۱۶۵

۳۰ نفر

۲۴۴۹۵۰ نفر

حدود ۱۲۱ هزار

کارشناسی ناپیوسته

۶۷۷۷ نفر

۳۸۰

۴۰ نفر

۱۵۲۰۰ نفر

حدود ۱۱ هزار

نویسنده : م.ف : ٤:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

بزودی دستور کاهش شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور ابلاغ می شود

فیصل حسنی معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور  با اشاره به افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت کتاب‌های منتشر شده پیام نور گفت: دستور کاهش ۲۰ درصدی کل شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور برای نیمسال اول ۸۹-۹۰ را به زودی ابلاغ می کنیم.
بر اساس این گزارش ۱۵ درصد شهریه متغیر دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال اول ۸۹-۹۰ افزایش داشته است و حال باید دید  چه زمانی بدلیل افزایش قیمت های کتاب های پیام نور  این کاهش شهریه که حسن زیاری رییس دانشگاه پیام نور پیش از این وعده آن را داده بود عملی خواهد شد.

نویسنده : م.ف : ٤:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

منابع کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور رشته ی حسابداری

منابع کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور رشته ی حسابداری

عنوان درسی: حسابرسی پیشرفته
تعداد واحد: 3
منبع : فلسفه حسابرسی (یحیی حساس یگانه)
نام ناشر : علمی و فرهنگی
عنوان درسی:حسابداری دولتی پیشرفته
تعداد واحد: 3
منبع : حسابداری و کنتر لهای مالی دولتی (جعفر باباخانی)
نام ناشر :دانشگاه علامه طباطبایی

عنوان درسی: حسابداری مدیریت
تعداد واحد: 3
1- حسابداری مدیریت با تاکید استراتژیک(بلوچر – چن – لی ترجمه علی پاساییان)
2-حسابداری مدیریت نشریه 131(رضا شباهنگ)
نام ناشر:
1- ترمه
2-سازمان حسابرسی

نویسنده : م.ف : ۳:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نفرات دانشگاه آزاد برای هئیت امنا/ ترکیب کامل هیئت امنا را بشناسید

هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی از میان حجت الاسلام محسن قمی، علی اکبر ولایتی، حسن حبیبی و حمید میرزاده سه نفر را طی روزهای آینده برای پیوستن به ترکیب جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی معرفی می کنند تا ترکیب هیئت امنا کامل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس ماده 10 اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی اعضاء هیئت امناء عبارتند از 3 نفر از اعضای هیئت علمی تمام وقت دانشگاه‌ها در مرتبه دانشیاری و یا بالاتر به پیشنهاد و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، 3 نفر از اعضای هیئت مؤسس که حتماً یک نفر از آنها روحانی باشد، وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا نمایندگان آنها، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یا معاون وی، رئیس دانشگاه (دبیر هیئت امناء).

به این ترتیب بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با 10 نفر تشکیل می شود. کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و عبدالله جاسبی به عنوان دبیر هیئت امناء اعضای حقوقی هیئت امنای دانشگاه آزاد به پیش بینی شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در اولین جلسه این شورا در دهه 90 که سه شنبه 23 فروردین ماه 90 برگزار شد از میان 22عضو هیئت علمی پیشنهادی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام به انتخاب 3 نفر از آنها برای عضویت در ترکیب جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی کرد. فرهاد دانشجو، بهمن یزدی صمدی و فریدون عزیزی بر اساس نتیجه انتخابات برگزار شده در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی در ترکیب جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی جای گرفتند.

هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی به گفته یک منبع مطلع نزدیک به هیئت موسس این دانشگاه، ظرف روزهای آتی اقدام به معرفی سه تن از اعضای هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی برای عضویت در ترکیب جدید هیئت امنای این دانشگاه می کند. بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از این سه گزینه هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی باید روحانی باشد.

بر طبق این گزارش، هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی از میان حجت الاسلام محسن قمی، علی اکبر ولایتی، حسن حبیبی و حمید میرزاده سه نفر را طی روزهای آتی برای پیوستن به ترکیب جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی معرفی می کند تا ترکیب جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی کامل شود.

نویسنده : م.ف : ۳:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

بومی گزینی در کنکور دکتری اجرا نمی شود / 116 هزار داوطلب کارت گرفتند

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با رد اجرای بومی گزینی در کنکور دکتری گفت: محل برگزاری آزمون هیچ تاثیری در پذیرش افراد در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) ندارد و تنها بر اساس محل اقامت فرد انتخاب شده است.

سید جلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 90 برای اولین بار در روز 25 فروردین ماه 90 در 32 شهر و 61 حوزه امتحانی برگزار می شود و 130 هزار و 900 نفر در آن شرکت می کنند.

وی افزود: تاکنون 116 هزار و 88 نفر توانسته اند کارت آزمون خود را دریافت کنند و داوطلبان تا پایان امروز چهارشنبه 24 فروردین فرصت دارند با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور کارت آزمون خود را دریافت کنند.

معاون سازمان سنجش با تشریح شیوه پذیرش در آزمون دکتری سال 90، هر گونه موضوع درباره بومی گزینی در این آزمون را رد کرد و گفت: پذیرش در این کنکور به صورت معرفی اولیه و چند برابر ظرفیت به دانشگاهها است. در معرفی افراد 80 درصد نمره کل آزمون و 20 درصد معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای پس از همتراز سازی اعمال می شود.

وی افزود: پذیرش نهایی از میان داوطلبان پذیرفته شده مرحله اول و معرفی شدگان به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و منحصراً بر اساس نمره ارسالی از دانشگاهها و اولویت انتخابی داوطلب و همچنین ظرفیت اعلام شده دانشگاه ها صورت می گیرد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: حوزه امتحانی داوطلبان صرفاً بر اساس محل اقامت آنان تعیین شده و هیچ تاثیری در پذیرش نهایی ندارد و طرح بومی گزینی به هیچ وجه در کنکور دکتری اجرا نمی شود.

نویسنده : م.ف : ۳:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٤
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شرایط ثبت نام مشمولان در کنکور ارشد پزشکی اعلام شد

 به نقل از خبرگزاری مهر -

مرکز سنجش پزشکی ضمن تشریح شرایط ثبت نام مشمولان در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی اعلام کرد مهلت مجدد برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات در این آزمون تا فردا 23 فروردین ادامه دارد.

 داوطلبانی که تاکنون به هر دلیلی نتوانسته اند در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنند می توانند تا 23 فروردین ماه سال جاری در این آزمون ثبت نام کنند.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کلیه فارغ التحصیلان و دانشجویان دکتری حرفه ای که نظام وظیفه خود را انجام نداده اند، مجاز به شرکت مجدد در آزمونهای کارشناسی ارشد نیستند و در صورت فراغت یا انصراف از تحصیل باید برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجا معرفی کنند.

داوطلبان باید مدارک ثبت نامی خود را به صورت اسکن و خوانا به سایت مرکز سنجش ارسال کنند. همچنین افرادی که مایل به تصحیح، ویرایش اطلاعات و ارسال مدارک تکمیلی در آزمون کارشناسی ارشد سال 90 هستند نیز می توانند تا 23 فروردین نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در چهار نوبت صبح و بعدازظهر در روزهای 2 و 3 تیرماه در 24 شهر و 54 رشته برگزار می شود و کارتهای ورود به جلسه نیز در 29 خرداد تا 3 تیرماه توزیع می ش

نویسنده : م.ف : ٧:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مشروط شدن پذیرش دانشجوی MBA در دانشگاه‌های شریف و امیرکبیر

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری فارس -

پذیرش دانشجوی رشته مدیریت اجرایی در دانشگاه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر از سال آینده باید با هماهنگی شورای گسترش وزارت علوم صورت بپذیرد.

 در سال گذشته بحث عدم پذیرش دانشجوی مدیریت اجرایی در دانشگاه‌های صنعتی همچون دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیرکبیر در وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور با این محوریت که دانشگاه‌های صنعتی نباید در حوزه علوم انسانی ورود پیدا کنند، مطرح شد.

بحث عدم ورود دانشگاه‌های صنعتی در حوزه علوم انسانی در حالی مطرح شد که این دانشگاه‌ها سال‌هاست که دانشجوی رشته مدیریت اجرایی تربیت می‌کنند.

بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته بین وزارت علوم، سازمان سنجش و دانشگاه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر پذیرش دانشجوی مدیریت اجرایی امسال در این دانشگاه‌ها صورت می‌پذیرد اما پذیرش دانشجو در این رشته از سال آینده باید با هماهنگی شورای گسترش وزارت علوم باشد

نویسنده : م.ف : ٦:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ظرفیت پذیرش و شهریه فراگیر سال 90 دانشگاه پیام نور

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت: ظرفیت‌های فراگیر 90 تغییری نکرده است
 عبدالله معتمدی معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت ظرفیت‌های فراگیر 90 تغییری نکرده و همان ظرفیت سال گذشته است. در مقطع کارشناسی فراگیر مشکل ظرفیت نداریم ولی در کارشناسی ارشد فراگیر ظرفیت‌ها محدودتر است البته برای همه رشته‌ها ظرفیت ایجاد شده و هر داوطلبی حداقل نمره را کسب کند پذیرش می‌شود. وی ادامه داد: ثبت‌نام آزمون‌های کارشناسی فراگیر پیام‌نور ۸ تا ۱۵ دی‌ماه ۸۹ و زمان ثبت‌نام آزمون‌های کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد فراگیر پیام‌نور ۲۱ تا ۲۶ دی‌ماه ۸۹ است. در ادامه معتمدی از افزایش رشته‌های دوره‌های فراگیر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: داوطلبان دوره‌های فراگیر امسال، دفترچه‌های فراگیر را به دلیل افزایش رشته‌ها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تغییر منابع، به دقت مطالعه کنند.
معتمدی تصریح کرد: شهریه دوره‌های فراگیر افزایش نیافته و هزینه ثبت‌نام دوره‌های فراگیر 90 نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. 
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور افزود: زمان برگزاری آزمون کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۹۰ برگزار خواهد شد.

نویسنده : م.ف : ٦:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش 183 دانشجو در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری در 38 رشته دانشگاه

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان از ظرفیت پذیرش 183 نفری در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری در 38 رشته این دانشگاه خبر داد.

علی اکبر کجباف در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه اصفهان، با اشاره به برگزاری اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 90 در کشور، اظهار کرد: این آزمون روز پنجشنبه 25 فروردین ماه در 98 رشته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شرکت 9 هزار و 548 داوطلب در حوزه دانشگاه اصفهان، گفت: چهار هزار و 233 نفر زن و پنج هزار و 315 داوطلب مرد در حوزه امتحانی دانشگاه صنعتی اصفهان به رقابت خواهند پرداخت.

رییس ستاد آزمون های دانشگاه اصفهان با بیان اینکه کارت‌های ورود به جلسه آزمون از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است، افزود: داوطلبان در صورت وجود نقص در کارت خود می توانند از ساعت 8 صبح روز سه شنبه 23 فروردین ماه به باجه رفع نقص درحوزه معاونت آموزشی دانشگاه اصفهان مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه آزمون ورودی دوره دکتری سال 90 به صورت نیمه متمرکز برگزار می شود، اظهار داشت: پس از برگزاری آزمون کتبی با توجه به شرایط سازمان سنجش اسامی داوطلبان 2 تا 3 برابر ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها اعلام می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه پذیرفته‌شدگان در مرحله کتبی آزمون به دانشگاه‌های مجری دوره دکتری معرفی می‌شوند، اظهار کرد: در نهایت نمرات داوطلبان پس از مصاحبه با گروه‌های آموزشی این دانشگاه‌ها به سازمان سنجش ارسال و در صورت کسب امتیاز لازم اسامی پذیرفته شدگان توسط این سازمان اعلام می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان خاطر نشان کرد: دانشگاه اصفهان در 44 گرایش دوره دکتری دارد که امسال تنها در 38 رشته دانشجو می پذیرد.

انتهای پیام

نویسنده : م.ف : ٦:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نحوه تصحیح پاسخنامه داوطلبان کنکور دکتری/ آزمون دکتری نمره منفی دارد

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور نحوه تصحیح پاسخنامه داوطلبان اولین آزمون سراسری دکتری را تشریح کرد و گفت: در این آزمون نمره منفی برای بخش استعداد تحصیلی و برخی دیگر از بخشهای آزمون درنظر گرفته شده است.

سید جلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 90 برای اولین بار در روز 25 فروردین ماه 90 در 32 شهر و 61 حوزه امتحانی برگزار می شود.

وی افزود: آزمون استعداد تحصیلی با 40 سئوال در صبح پنجشنبه برگزار می شود و اگر داوطلب جواب سئوال را اشتباه بزند امتیاز منفی می گیرد و اگر جواب درست بزند 3 امتیاز مثبت می گیرد و اگر به سئوال پاسخ ندهد، امتیازی دریافت نمی کند.

طباطبایی اظهار داشت: آزمون زبان انگلیسی نیز پس از آزمون استعداد تحصیلی در صبح پنجشنبه برگزار می شود و 100 سئوال به صورت پاسخ کوتاه دارد و نمره منفی ندارد. البته آزمون زبان های عربی، فرانسه، روسی و آلمانی به صورت تستی چهار جوابی است و آزمون برای این گروهها نمره منفی دارد.

وی با اشاره به نحوه تصحیح آزمون های اختصاصی داوطلبان دکتری تخصصی یادآور شد: سئوالات تمام گروه هایی که به صورت تستی چهار جوابی است نمره منفی دارد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور افزود: آزمون اختصاصی سه رشته آمار، ریاضی و فنی - مهندسی به سه دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند که در 10 سئوال اول این رشته ها به دلیل اینکه سئوالات تستی چهار جوابی بوده و داوطلب باید A، B، C و D  را در پاسخنامه درج کند، نمره منفی وجود دارد اما در دو دسته دیگر سئوالات که باید داوطلب اعداد، علائم و فرمول را درج کند، نمره منفی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: حضور داوطلب در هر دو آزمون صبح و بعدازظهر الزامی است و غیبت در هر یک از این دو باعث محرومیت از آزمون می شود.

نویسنده : م.ف : ٦:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پرونده 700رشته ارشد و دکتری دانشگاه‌آزاد در وزارت‌علوم/ شرط اعطای مجوز

درخواست‌های دانشگاه آزاد برای ایجاد 700 رشته محل در کارشناسی ارشد و دکتری به گفته دبیر شورای گسترش آموزش عالی بر روی میز این شورا قرار دارند که موافقت با ایجاد آنها در انتظار سرعت گرفتن جذب هیئت علمی و استاندارد شدن نسبت هیئت علمی به دانشجو است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل حسنی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی زمانی به اعلام وضعیت تصمیم گیری درباره درخواست‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد رشته‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پرداخت که خبرگزاری مهر با ارائه جدولی از توسعه رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی در بازه زمانی مهر ماه 89 تا پایان آذر ماه 89 نشان داد که توسعه رشته‌های این دانشگاه در این بازه زمانی سه ماهه با تمرکز بر مقاطع کاردانی و کارشناسی صورت گرفته است.

دانشگاه آزاد اسلامی هر چند در پائیز 89 بیشترین توسعه کمی در آموزش عالی کشور را داشته اما این توسعه متوجه مقاطع کاردانی و کارشناسی بوده است، این درحالیست که مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار می‌کنند توجه خاصی بر توسعه رشته‌های این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی دارند و همچنین مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز بر توسعه تحصیلات تکمیلی البته با حفظ شرایط و ضوابط راه اندازی این دوره‌ها تأکید می‌کنند.

بررسی آماری توسعه رشته‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی نشان می‌دهد نسبت توسعه رشته‌ها در مقاطع کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه در یک مقطع زمانی سه ماهه 56 برابر توسعه رشته‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است و مجموع تعداد رشته‌هایی که در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شده است طی سه ماه فقط 13 رشته مقطع است.

 جدول آماری رشته های مصوب دانشگاه آزاد اسلامی به تفکیک مقطع آموزشی از ابتدای مهر 89 تا پایان آذر89

 
مقطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی
کاردانی 209
کارشناسی 521
کارشناسی ارشد 9
دکتری 4
جمع کل 743

ابوالفضل حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه با توجه به سیاست‌های آموزش عالی آیا روند توسعه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی که در بازه زمانی سه ماهه‌ای مانند پائیز 89 درگیر توسعه کاردانی و کارشناسی است منطقی به نظر می‌رسد، گفت: "بله، منطقی است به دلیل اینکه نسبت اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی مطابق ضوابط و مقررات دفتر گسترش آموزش عالی است و دفتر گسترش نیز توسعه کلیه رشته‌ها و مقاطع دانشگاه آزاد اسلامی را منوط به آن ضوابطی کرده که برای دانشگاه‌های دولتی هم رعایت می‌شود."

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی افزود: "برای اینکه پذیرش دانشجو و ایجاد رشته مقطع‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی منطقی باشد باید این دانشگاه نسبت تعداد اعضای هیئت علمی به دانشجو را در هنگام ارائه درخواست برای راه اندازی رشته‌های جدید رعایت کند."

وی با یادآوری اینکه بخش جداگانه‌ای در دفتر گسترش آموزش عالی برای بررسی پرونده‌های دانشگاه آزاد اسلامی جهت راه اندازی رشته‌های جدید ایجاد شده است به مهر گفت: "دفتر گسترش آموزش عالی هر هفته پرونده‌های درخواست‌های دانشگاه آزاد برای راه اندازی رشته‌های جدید را بررسی می‌کند. در این بررسی‌ها تعداد هیئت علمی که دانشگاه آزاد در آغاز راه اندازی آن رشته در نظر گرفته است به عنوان اولین پارامتر مورد توجه در تصویب رشته مورد توجه قرار می‌گیرد."

حسنی با بیان اینکه حدود یک هزار و 500 پرونده تقاضاهای دانشگاه آزاد برای توسعه رشته در این دانشگاه در دفتر گسترش آموزش عالی در حال بررسی است افزود: " 500 مورد از این پرونده ها مربوط به مقاطع کاردانی و کارشناسی است. بررسی پرونده توسعه رشته هایی که مراکز مربوطه قصد استفاده از کادر هیئت علمی واحد مادر را دارند روند بررسی شان خیلی کند است چرا که دفتر جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد توان جذب هیئت علمی متناسب با حجم تقاضاهایشان برای توسعه رشته ها را ندارد."

وی افزود: "همچنین تقاضای دانشگاه آزاد برای راه اندازی 700 رشته محل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هم اکنون در دفتر گسترش آموزش عالی وجود دارد که با توجه به حجم کار دفتر گسترش آموزش عالی هر دو هفته یک بار حدود 30 مورد از آنها بررسی می شود. البته دانشگاه آزاد قطعا برای ایجاد رشته‌هایی که نسبت تعداد اعضای هیئت علمی به تعداد دانشجویان در آن مناسب باشد موفق به دریافت مجوز می‌شود."

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی با تأکید بر اینکه افزایش تعداد مجوزهای راه اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی در گروی سرعت گرفتن جذب هیئت علمی در این دانشگاه است به مهر گفت: "جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد زمان بر است. واحد جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد نیاز دارد که یک مقدار تعامل بیشتری با نیروهایی که در آنجا هستند داشته باشد و به عبارتی فرآیند جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد سریعتر شود."

ابوالفضل حسنی در ارزیابی اجمالی واحدهای دانشگاه آزاد از نظر وضعیت هیئت علمی به مهر گفت: "کیفیت در برخی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کاملا مطلوب است و نشان می‌دهد زحمت بسیاری کشیده شده اما در برخی واحدها که اعضای هیئت علمی‌شان در حد حداقل‌ها هم نیستند به آنها توسعه رشته‌ای نمی‌دهیم و یادآوری می‌کنیم که رشد هیئت علمی داشته باشند."

نویسنده : م.ف : ٦:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اینترنت همراه-مودم edge

با اتصال این مودم به رایانه و لپ تاپ در همه جای ایران اینترنت همراه شماست.
اینترنت نامحدود همیشه در جیب شما
اگر هنوز از اینترنت دیال آپ استفاده می کنید و از سرعت پایین و هزینه بالای آن ناراضی هستید.
اگر Adsl منطقه شما را پوشش نمی دهد و یا از کیفیت سرویس adsl خود نا راضی هستید.
اگر می خواهید در همه جای ایران روی لپ تاپ خود اینترنت داشته باشید ...

فرقی نمی کند در منزل هستید یا محل کار یا دانشگاه. یا حتی در خیابان یا مسافرت
تنها کافیست این مودم 20 گرمی به طول 8 سانتیمتر را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود متصل کنید!

یک سیم کارت ایرانسل یا همراه اول داخل این مودم قرار دهید.
و تنها با پرداخت ماهانه 10 هزار تومان اینترنت نا محدود با سرعت 2 تا 8 برابر دیال آپ روی کامپیوتر خود داشته باشید.

بدون نیاز به سی دی و نصب آسان و خودکار هنگام اتصال مودم به رایانه با 2 کلیک در کمتر از 1 دقیقه

این مودم علاوه بر قابلیت اتصال به اینترنت، لپ تاپ شما را تبدیل به یک موبایل می کند و
امکان برقراری تماس و مکالمه از روی لپ تاپ و رایانه و ارسال و دریافت آسان sms را دارا می باشد.

جدیدترین مدل اینترنت همراه با برترین کیفیت

استفاده آسان با سیم کارت همراه اول و یا ایرانسل

کیفیت بالای دستگاه با بهره گیری از چیپست Philips آلمان با گارانتی تعویض

مشخصات:
- اتصال به اینترنت در سراسر ایران با 2 تا 8 برابر سرعت اینترنت دیال آپ
- پوشش بیش از 95% از نقاط ایران
- استفاده آسان در منزل، خیابان، جاده، مسافرت و ...
- امکان استفاده از اینترنت در حال حرکت
- نصب آسان و بدون نیاز به سی دی با 2 کلیک
- مودم 20 گرمی به طول 8 سانتی متر بدون نیاز به برق و باتری
- دارای آنتن داخلی قوی جهت اتصال بهتر
- امکان ارسال و دریافت sms با کامپیوتر و لپ تاپ
- امکان مکالمه با موبایل از طریق کامپیوتر و لپ تاپ
- دارای LED نمایشگر وضعیت دستگاه
- پشتیبانی از چهار باند 850 ، 900 ، 1800 ، 1900 مگاهرتز
- پشتیبانی از شبکه های EDGE,GSM,GPRS
- قابل نصب روی سیستم های 32 بیت Windows 2000, XP, Vista, Windows7

Detail information:

1) Chipset: Philips 5209
2) Network:GPRS/EDGE system
3) Transmission rate:GPRS-115.2K bps   EDGE-460.8K bps
4) High sensitivity:rotation 360 degree antenna
5) Support Bands:
GSM/GPRS/EDGE(850/900/1800/1900MHZ)
6) Data transmission, voice recognition,
SMS function
7) EDGE MS Class 12 more gap function (up to four time slot 4 time slot to send and receive,send and receive time slot is not a total of more  than 5 slots)
8) several APN(access point name) ;Support multiplexing applications; Firmware can be upgraded
9) Support operating system:Windows 2000/XP/VISTA/7 32-bit
10) Dimension: 86mmx30mmx12mm

کیفیت بالای دستگاه با بهره گیری از چیپست Philips آلمان با گارانتی تعویض

مشخصات:
- اتصال به اینترنت در سراسر ایران با 2 تا 8 برابر سرعت اینترنت دیال آپ
- پوشش بیش از 95% از نقاط ایران
- استفاده آسان در منزل، خیابان، جاده، مسافرت و ...
- امکان استفاده از اینترنت در حال حرکت
- نصب آسان و بدون نیاز به سی دی با 2 کلیک
- مودم 20 گرمی به طول 8 سانتی متر بدون نیاز به برق و باتری
- دارای آنتن داخلی قوی جهت اتصال بهتر
- امکان ارسال و دریافت sms با کامپیوتر و لپ تاپ
- امکان مکالمه با موبایل از طریق کامپیوتر و لپ تاپ
- دارای LED نمایشگر وضعیت دستگاه
- پشتیبانی از چهار باند 850 ، 900 ، 1800 ، 1900 مگاهرتز
- پشتیبانی از شبکه های EDGE,GSM,GPRS
- قابل نصب روی سیستم های 32 بیت Windows 2000, XP, Vista, Windows7

Detail information:

1) Chipset: Philips 5209
2) Network:GPRS/EDGE system
3) Transmission rate:GPRS-115.2K bps   EDGE-460.8K bps
4) High sensitivity:rotation 360 degree antenna
5) Support Bands: GSM/GPRS/EDGE(850/900/1800/1900MHZ)
6) Data transmission, voice recognition, SMS function
7) EDGE MS Class 12 more gap function (up to four time slot 4 time slot to send and receive,send and receive time slot is not a total of more  than 5 slots)
8) several APN(access point name) ;Support multiplexing applications; Firmware can be upgraded
9) Support operating system:Windows 2000/XP/VISTA/7 32-bit
10) Dimension: 86mmx30mmx12mm

برای خرید این مودم اینجا کلیک نمایید و بعد از دریافت از مامور پست هزینه آنرا پرداخت نمایید

ابتدا تحویل کالا درب منزل شما سپس دریافت مبلغ توسط مأمور پست (طرف قرارداد با شرکت پست ایران)
ارسال کالای شما به تمامی نقاط ایران بین 2 تا 8 روز (با سیستم پست پیشتاز و قابلیت رهگیری کالا)

پشتیبانی تمام وقت از خرید شما تلفنی ، آنلاین و یا پست الکترونیک ( خرید با اطمینان کامل )
ایمیل:m.fakhr81@yahoo.com
mory1360@gmail.com
تلفن:09358547794

برای خرید این مودم اینجا کلیک نمایید و بعد از دریافت از مامور پست هزینه آنرا پرداخت نمایید

نویسنده : م.ف : ۳:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانشجویان بورسیه دوره‌های آموزشی ویژه می‌گذرانند

مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم از برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه برای دانشجویان بورسیه خارج و خانواده‌های آنها خبر داد.


حسن مسلمی نائینی مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه باید ارتباط دانشجویان بورسیه با کشور را افزایش داد، گفت: وزارت علوم برای دانشجویان ایرانی بورسیه‌ای که برای تحصیل به خارج از کشور می‌روند کارگاه آموزشی برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه دانشجویان بورسیه باید قبل از اعزام نکات مهمی همچون همکاری با دیگران، ارتباط با سایر دانشجویان بورسیه، مسائل کنسولی و مذهبی را بیاموزند، گفت: در زمینه آموزش دانشجویان بورسیه وزارت امور خارجه نیز با وزارت علوم همکاری می‌کند.

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج افزود: به غیر از آموزش دانشجویان بورسیه، خانواده‌های آنها نیز باید دوره‌های آموزشی ویژه‌ای را سپری کنند، آنها باید با مشکلات دانشجویان بورسیه آشنا شوند و برای حل این مشکلات همکاری کنند.

وی همچنین از برقراری ارتباط بیشتر دانشجویان بورسیه خارج به صورت الکترونیکی با مسئولان وزارت علوم خبر داد.

نویسنده : م.ف : ٩:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جدایی کنکور دستیاری از وزارت بهداشت/ واگذاری آزمون به سازمان سنجش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حال تهیه طرحی هستیم که بر اساس آن آزمون دستیاری از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش آموزش کشور واگذار شود.

علی کریمی فیروزجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سئوال از وزیر بهداشت افزود: از دکتر مرضیه وحیددستجردی دعوت شده است که در جلسه کمیسیون آموزش این هفته، در مجلس حاضر شود و به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.

وی افزود: سئوال از وزیر بهداشت به حوزه آزمون دستیاری اختصاص دارد و همانطور که این آزمون دو سال پیش ابطال شد و با مشکلاتی مواجه شد، هنوز ابهاماتی باقی مانده و حل نشده است.

کریمی فیروزجانی اظهار داشت: معتقد هستم که وزارت بهداشت به دلیل مشغله های بسیاری که در حوزه بهداشت و درمان دارد و آموزش پزشکی هم امر مهمی است و حتی آزمون دستیاری امر حیثیتی و مهمی است، نباید حق داوطلبان ضایع شود و این آزمون باید از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش واگذار شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که آزمون دستیاری سال 88 با آن مواجه شد، گفت: آزمون دستیاری که در سال 88 برگزار شد بار اول با مشکل تقلب و خرید و فروش سئوالات مواجه شد و بار دوم نیز سئوالات از استاندارد لازم برخوردار نبود و در این زمینه گروه زبده ای از سوی کمیسیون آموزش این موضوع را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که سئوالات واجد استاندارد لازم نبود.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نظر شخصی من این است که نظام آموزشی کشور در صورت یکپارچه شدن این مشکلات را نخواهد داشت. در 10 سال اخیر آزمون دستیاری 2 بار با مشکل تقلب و خرید و فروش سئوال مواجه شد و مستندات این موضوع هم وجود دارد اما سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاری کنکور است با چنین مشکلاتی مواجه نیست.

وی یادآور شد: ما در حال تهیه طرحی هستیم که پس از تهیه، آن را به امضای نمایندگان مجلس می رسانیم که در آن، آزمون دستیاری از وزارت بهداشت جدا شود و به سازمان سنجش آموزش کشور سپرده شود.

کریمی فیروزجانی اظهار داشت: در مجموع معتقدم که آموزش در کشور باید یکپارچه شود اما این کار یک شبه امکان پذیر نیست و باید به تدریج برای آن برنامه ریزی کرد که هیچ یک از بخشهای آموزشی در کشور آسیب نبینند و حقی از داوطلبی در هیچ آزمون تضییع نشود.

نویسنده : م.ف : ۸:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اعلام نتایج مرحله اول کنکور دکترا اوایل خرداد 1390

خبرگزاری فارس: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کنکور دکترا از فردا 21 فروردین‌ماه آغاز می‌شود و پس از برگزاری این آزمون در روز پنج‌شنبه 25 فروردین‌ماه نتایج مرحله اول در اوایل خردادماه اعلام می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس از 130 هزار داوطلب شرکت کننده در آزمون دکترای نیمه متمرکز 80 هزار نفر داوطلب مرد و 50 هزار نفر داوطلب زن هستند و از میان آنها حدود 6 هزار نفر در دانشگاه‌های کشور پذیرش می‌شوند.
نتایج اولیه آزمون دکترای نیمه متمرکز به صورت کارنامه ارایه و اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت کدرشته محل‌های مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در اوایل خرداد ماه سال 90 اعلام می‌شود.
معرفی اولیه داوطلبان این آزمون به صورت چند برابر، بر اساس 80 درصد نمره کل آزمون (ضرایب تمام دروس امتحانی یکسان است) و 20 درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد و سهمیه داوطلب صورت می‌گیرد.
کارت شرکت در آزمون نیمه متمرکز دکترا و برگ راهنمای آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در روزهای 21 و 22 فروردین‌ماه منتشر می‌شود.
آزمون دکترای نیمه متمرکز 25 فروردین‌ماه امسال برگزار می‌شود و انجام مراحل مصاحبه توسط دانشگاه‌های پذیرنده در ماه‌های تیر و خرداد سال 90 صورت می‌پذیرد و ارسال نتایج مصاحبه از طرف دانشگاه‌های پذیرنده به سازمان سنجش آموزش کشور اواخر تیرماه سال 90 است.
آزمون ورودی دوره دکترای سال 90 در روز پنجشنبه 25 فروردین‌ماه سال 90 برای 108 کد رشته امتحانی در 9 گروه آزمایشی برگزار می‌شود.
سطح سؤالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی و بر اساس جداول ضرایب و مواد امتحانی مندرج در دفترچه راهنما است.
نویسنده : م.ف : ۸:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

معتادترین دانشجویان دنیا به فناوری

79 درصد از دانشجویانی که به مدت ۲۴ ساعت بدون ابزارهای ارتباطاتی زندگی کردند نشانه‌های قابل ملاحظه‌ای از عدم تعادل و اعتیاد به فناوری را بروز دادند.
استخدام


مرکز بین المللی رسانه و رسیدگی عمومی دانشگاه مریلند بر روی حدود هزار دانشجو بررسی کردند.

این محققان از حدود هزار دانشجوی بین ۱۷ تا ۲۳ سال که ملیت‌های مختلف داشتند خواستند که ۲۴ ساعت بدون ابزارهای ارتباطاتی زندگی کنند.

به طوری‌که این داوطلبان در تمام یک شبانه روز باید بدون رایانه، اینترنت، بازی‌های ویدیویی، برنامه‌های تلویزیونی و تلفن‌های همراه سر می‌کردند.

اضطراب در میان ۷۹ درصد معتادان به فناوری

نتایج این بررسی‌ها نشان داد که ۷۹ درصد از دانشجویان علائمی از استرس و اضطراب، کسلی عمیق و گیجی را نشان دادند و ۲۳ درصد از دانشجویان آرژانتینی داوطلبانه خواستند که از آزمایش خارج شوند.

دانشجویان آمریکایی و چینی معتادترین‌ها به فناوری

دانشجویانی که بالاترین سطح اعتیاد به فناوری را نشان دادند از آمریکا و چین بودند، درحالی که ۳۶ درصد از دانشجویان اوگاندایی از قطع ناگهانی اتصال خود با ابزارهای ارتباطاتی فواید مثبتی کسب کردند.

در دفترچه خاطرات این دانشجویان پس از این ۲۴ ساعت این جملات دیده شد:

"سکوت داشت مرا می کشت."

"حتی در خواب هم می‌دیدم که دارم چت می‌کنم و از اسکایپ و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنم."

"من قادر به ادامه ایزوله بودن نبودم."

"تنها چیزی که می‌خواستم این بود که تلفن همراه خود را بردارم و دوباره بخشی از نژاد انسان شوم."

براساس گزارش وب نیوز، نتایج این محققان نشان داد که چگونه ابزارهای مختلف موبایل امروزه حضور واقعی خود را در ماهیت زندگی روزانه جوانان نشان می‌دهند و نه تنها به یک عادت تبدیل شده‌اند بلکه یک اکوسیستم مهم برای ادامه زندگی آنها هستند.

خبرگزاری مهر

نویسنده : م.ف : ۸:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

توزیع کارت کنکور دکتری آغاز شد/ رقابت 130هزار نفر در اولین کنکور دکتری

توزیع کارت‌ شرکت در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 90 از امروز 21 فروردین آغاز شد و داوطلبان این آزمون می توانند تا چهارشنبه 24 فروردین از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت کارت آزمون خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، کارت آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.snajesh.org قرار ‌گرفته است و داوطلبان در صورت وجود نقص احتمالی باید از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 روز سه شنبه 23 تا چهارشنبه 24فروردین به حوزه های‌ رفع نقص کارت مندرج که از سوی سازمان سنجش اعلام شده، مراجعه کنند.

داوطلبان می توانند در روزهای اعلام شده با ورود به سایت سازمان سنجش و با وارد کردن اطلاعات شخصی (شامل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) و یا نام و نام خانوادگی و کد رهگیری یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون تهیه کنند برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در صورتی که داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در کارت آزمون خود مشاهده کردند لازم است برای اصلاح آن از طریق لینک مربوط حداکثر تا تاریخ 24 فروردین ماه منحصراً به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

داوطلبان در صورتی که نسبت به بندهای 3 مربوط به جنسیت و 7 مربوط به معلولیت در کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده کردند باید از روز سه شنبه 23 فروردین تا یک روز قبل از برگزاری آزمون به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط مراجعه و موضوع را پیگیری کرده تا مشکل برطرف شود.

محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال 1390 دانشگاه های دولتی مراکز استانها است و در خصوص بندهای مربوط به کد و نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون هیچگونه تقاضایی پذیرفته نمی شود و مغایرت در اطلاعات سهمیه ثبت نامی باید از ارگان مربوطه تصحیح شود.

در صورتی که کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس بوده و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله فاقد مهر بودن عکس، واضح نبودن عکس و ... است داوطلب باید در روزهای اعلام شده به باجه رفع نقص حوزه مربوط مراجعه کند.

اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 90 راس ساعت 8 صبح و آزمون بعدازظهر راس ساعت 15روز پنجشنبه 25 فروردین در 32 شهر کشور با رقابت 130 هزار و 900 نفر برگزار می شود. نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص شده است.

نویسنده : م.ف : ۸:۱۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

فارغ‌التحصیلان ممتاز بدون کنکور دانشجوی ارشد و دکتری دانشگاه مفید می‌شوند

دانشگاه مفید قم برای سال ۹۱ - ۹۰ اقدام به پذیرش دانشجوی ممتاز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (بدون شرکت در آزمون) می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه مفید قم از میان فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد رشته های معارف قرآن، علوم اقتصادی، اقتصاد اسلامی، حقوق بین الملل، حقوق بشر، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی، فلسفه، فلسفه دین، فلسفه و کلام اسلامی، علوم سیاسی، اندیشه سیاسی در ایران و مطالعات منطقه ای بدون شرکت در آزمون دانشجو می پذیرد.

بر طبق این گزارش، ظرفیت پذیرش بدون آزمون در 13 رشته کارشناسی ارشد دانشگاه مفید قم به ازای هر رشته 4 نفر است.

همچنین دانشگاه مفید از بین فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل در دوره دکتری تخصصی رشته های علوم اقتصادی، حقوق خصوصی و فقه و مبانی حقوق اسلامی بدون شرکت در آزمون دانشجو می پذیرد.

داوطلبان می توانند جهت آگاهی از جزئیات شرایط پذیرش و نحوه تکمیل و ارسال مدارک لازم به پایگاه اینترنتی دانشگاه مفید قم به نشانی www.mofidu.ac.ir مراجعه کنند.

نویسنده : م.ف : ۸:۱٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

برترین دانشگاهها در 5 رشته مهندسی را بشناسید/ مقایسه اروپا و آمریکا

رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با تشریح نظام رتبه بندی بین المللی QS و جایگاه دانشگاههای کشورهای جهان در حوزه های فنی و مهندسی و علوم کامپیوتر، شیمی و چند رشته مهم گفت: این رتبه بندی موضوعی است و موسسات را تنها در همان حزه ها بررسی می کند.

دکتر جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: البته نکته مورد توجه برای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ایران این است که این نظام پژوهشگاه هایی را که فاقد دانشجو هستند بررسی و رتبه بندی نمی کند اما در این موضوع چهار موسسه CERN در سوئیس، CNRS در فرانسه، انستیتو ماکس پلانک در آلمان و آکادمی علوم روسیه از این قاعده مستثنی هستند.

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری یادآور شد: دومین نکته مربوط است به دانشگاه هایی که تنها بر یک رشته موضوعی تاکید دارند، این موسسات تنها در همان حوزه بررسی شده و از رتبه بندی آنها در فهرست کلی دانشگاه ها خودداری می شود که البته در این زمینه هم سه موسسه، انستیتو کارولینسکا در سوئد، HEC در پاریس و Bocconi در ایتالیا از این قاعده مستثنی هستند.

وی با اشاره به نکات دیگری که در این رتبه بندی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: سومین نکته قابل توجه موسساتی است که در سطح کارشناسی یا تنها در سطح تحصیلات تکمیلی فعالیت دارند که اینها از مزایای طبیعی در حوزه هایی مانند نسبت استاد به دانشجو یا استناد به عضو هیئت علمی برخوردارند. این موسسات در رشته های موضوعی یا جداول شاخص ها قرار گرفته اما از فهرست کلی رتبه بندی دانشگاه ها حذف می شوند که البته مواردی که مستثنی شده اند عبارت است از دانشگاه کرانفیلد در انگلستان، GIST در کره جنوبی و دانشگاه جواهر لعل نهرو در هندوستان.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در ادامه وضعیت دانشگاهها را در رشته های مختلف در سطح جهان تشریح کرد. به گفته وی نقش اسنتیتو تکنولوژی ماساچوست در رشته مهندسی شیمی بسیار برجسته است به طوریکه بیش از 10 درصد استادان مهندسی شیمی در ایالات متحده آمریکا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و اعضای هیئت علمی مهندسی شیمی این انستیتو بیش از 20 درصد از اعضای منتخب آکادمی ملی مهندسی آمریکا را تشکیل می دهند.

جدول برترین های اروپا، آمریکا و اقیانوسیه در مهندسی شیمی و علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی 

ردیف

نام قاره

نام کشور

نام دانشگاهها و رتبه جهانی در مهندسی شیمی 

1

آمریکای شمالی

آمریکا

- انستیتو تکنولوژی ماساچوست(MIT) با رتبه اول
- برکلی با رتبه سوم
- استنفورد با رتبه پنجم
- 4 دانشگاه از ایالت کالیفرنیا جزء 10 دانشگاه اول رشته مهندسی شیمی

2

آمریکای شمالی

کانادا

- دانشگاه تورنتو با رتبه 14
- دانشگاه مک گیل با رتبه 15

3

اروپا

انگلستان

- دانشگاه های کمبریج، آکسفورد، امپریال کالج لندن، منچستر و ادینبورگ در بین 50 دانشگاه اول دنیا
- دارا بودن 8 دانشگاه در جمع 100 دانشگاه برتر
- دارا بودن 23 دانشگاه در جمع 200 دانشگاه برتر جهان

4

اروپا

سوئیس

- دانشگاه ETH زوریخ با زبان غیرانگلیسی و رتبه 11 
- پلی تکنیک لوزان با رتبه 23

5

اروپا

هلند

- دانشگاه تکنولوژی دلفت با رتبه 22

6

اروپا

آلمان

- دانشگاه فنی مونیخ با رتبه 39 

7

اقیانوسیه

استرالیا

- دارا بودن 5 دانشگاه در بین 50 دانشگاه تراز اول جهان
- دانشگاه ملبورن با رتبه 12
- دانشگاه کوینزلند با رتبه 29
- دانشگاه نیوساوت ولز با رتبه 30
- دانشگاه سیدنی با رتبه 44
- دانشگاه موناش با رتبه 47

ردیف

 نام قاره

نام کشور

نام دانشگاهها و رتبه جهانی در علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی  

1

آمریکای شمالی

ایالات متحده آمریکا

- انستیتو تکنولوژی ماساچوست رتبه اول
- دانشگاه استنفورد رتبه دوم
- دانشگاه های ایالات متحده در صدر جدول رتبه بندی علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
- دانشگاه های کال تک، لس آنجلس (UCLA) و کارنیگی ملون در جمع 10 دانشگاه برتر جهان
- دانشگاه شیکاگو و دانشگاه میشیگان به طور مشترک با دو دانشگاه دیگر اروپایی رتبه 19

2

آمریکای شمالی

کانادا

- دانشگاه تورنتو با رتبه 10
- دانشگاه مک گیل حائز رتبه دوم در کشور کانادا
- دانشگاه بریتیش کلمبیا مشترک با یک دانشگاه دیگر در رتبه 26

3

اقیانوسیه

استرالیا 

دانشگاه ملبورن با رتبه 19 به طور مشترک با سه دانشگاه دیگر
- معیار اشتهار دانشگاه ملبورن نزد استخدام کنندگان رتبه نهم قرار دارد

4

اروپا

انگلستان

- دانشگاه های کمبریج و آکسفورد به ترتیب با رتبه های 2 و 6
- کالج امپریال لندن با رتبه 15

5

اروپا

سوئیس

- دانشگاه ETH زوریخ با رتبه 11
- دانشگاه پلی تکنیک لوزان با رتبه 19 مشترک با سه دانشگاه دیگر
- دو دانشگاه در جمع 20 دانشگاه تراز اول جهان 

مهراد گفت: نکته جالب توجه این است که اگر شاخص استناد به اعضای هیئت علمی این مؤسسه را نادیده بگیریم، انستیتو تکنولوژی ماساچوست در جایگاه 26 قرار می گیرد و کال تک در ایالات کالیفرنیا در صدر جدول می نشیند. با این وجود، شاخص اشتهار دانشگاه نشان می دهد که کیفیت عملکرد انستیتو تکنولوژی ماساچوست مورد پذیرش جامعه دانشگاهی
است.

جدول برترین های اروپا، آمریکا و اقیانوسیه در مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی عمران و ساختمان 

ردیف

نام قاره

نام کشور

نام دانشگاهها و رتبه جهانی در مهندسی برق و الکترونیک

1

آمریکای شمالی

ایالات متحده آمریکا

- انستیتو تکنولوژی ماساچوست(MIT) با رتبه اول
- استنفورد با رتبه دوم
- سه دانشگاه MIT، استنفورد و برکلی در هر چهار رشته مهندسی جزو 5 دانشگاه برتر جهان هستند
- دارا بودن 12 دانشگاه در بین 20 دانشگاه برتر جهان

2

آمریکای شمالی

کانادا

- دانشگاه تورنتو با رتبه 13
- بریتیش کلمبیا با رتبه 30
- دانشگاه مک گیل با رتبه 31
- دانشگاه واترلو با رتبه 46

3

اروپا

انگلستان

- دارای 30 دانشگاه در بین 200 دانشگاه تراز اول جهان
- دانشگاه کمبریج با رتبه 3
- دانشگاه آکسفورد با رتبه 5
- امپریال کالج لندن با رتبه 9
- دانشگاه منچستر با رتبه 27
- دانشگاه ادینبورگ با رتبه 45
- یونیورسیتی کالج لندن با رتبه 48

4

اروپا

سوئیس

- دانشگاه ETH زوریخ با زبان غیرانگلیسی و رتبه 11 
- پلی تکنیک لوزان با رتبه 21

5

اروپا

هلند

- دانشگاه تکنولوژی دلفت با رتبه 7

6

اروپا

فرانسه

- پلی تکنیک پاریس با رتبه 24

7

اقیانوسیه

استرالیا

- دارا بودن 15 دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر جهان
- دارا بودن 5 دانشگاه در جمع 50 دانشگاه نخست جهان
- دانشگاه ملبورن با رتبه 15
- دانشگاه نیوساوت ولز با رتبه 34
- دانشگاه موناش با رتبه 35
- دانشگاه سیدنی با رتبه 38
- دانشگاه ملی استرالیا با رتبه 39

ردیف 

نام قاره

نام کشور

نام دانشگاهها و رتبه جهانی در مهندسی عمران و ساختمان  

1

آمریکای شمالی

ایالات متحده آمریکا

- انستیتو تکنولوژی ماساچوست(MIT) با رتبه اول
- استنفورد با رتبه دوم

2

آمریکای شمالی

کانادا

- دانشگاه تورنتو با رتبه 20
- دانشگاه مک گیل با رتبه 33

3

اقیانوسیه

استرالیا 

- دانشگاه ملبورن با رتبه 11 تا 20

4

اروپا

انگلستان

- دارای 30 دانشگاه در بین 200 دانشگاه تراز اول جهان
- دانشگاه کمبریج با رتبه 3
- امپریال کالج لندن با رتبه 5
- دانشگاه آکسفورد با 6
- دانشگاه ادینبورگ با رتبه 45
- یونیورسیتی کالج لندن با رتبه 48

 5

اروپا

سوئیس

- دانشگاه ETH زوریخ با زبان غیرانگلیسی و رتبه 10
- پلی تکنیک لوزان با رتبه 21

 6

اروپا

هلند

- دانشگاه فنی دلفت (Delft) با رتبه 13

 7

آفریقا

مصر

- دانشگاه قاهره با رتبه ای با دامنه بین 151 تا 200

 
 
مهندسی مکانیک، هوافضا و ساخت و تولیدات صنعتی 

ردیف

نام قاره

نام کشور

نام دانشگاهها و رتبه جهانی در مهندسی مکانیک، هوافضا و ساخت و تولیدات صنعتی

1

آمریکای شمالی

ایالات متحده آمریکا

- انستیتو تکنولوژی ماساچوست(MIT) با رتبه اول
- هاروارد با رتبه 3

2

آمریکای شمالی

کانادا

- دانشگاه تورنتو با رتبه 20
- دانشگاه مک گیل با رتبه 33

3

اقیانوسیه

استرالیا 

- دانشگاه ملبورن با رتبه 17 

4

اروپا

انگلستان

- دانشگاه کمبریج با رتبه 2
- دانشگاه آکسفورد با 6
- دانشگاه امپریال کالج لندن با رتبه 7
- دانشگاه منچستر با رتبه 18
- دانشگاه ادینبورگ با رتبه 40
- دانشگاه بریستول با رتبه 47

5

اروپا

سوئیس

- دانشگاه ETH زوریخ با زبان غیرانگلیسی و رتبه 11
- پلی تکنیک لوزان با رتبه 28

6

اروپا

هلند

- دانشگاه فنی دلفت (Delft) با رتبه 32

7

اروپا

آلمان

- دانشگاه فنی مونیخ با رتبه 36
- دانشگاه RWTH آخن با رتبه 47
- دارا بودن تعداد زیادی بیشتری دانشگاه در بین 200 دانشگاه ممتاز جهان

اروپا

فرانسه

- دانشگاه پلی تکنیک پاریس با رتبه 29

رئیس رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام افزود: گرچه دانشگاه هاروارد عملکرد خوبی از خود نشان داده و رتبه 3 این نظام را به خود اختصاص داده است اما از نظر شاخص اشتهار رتبه 16 را به خود اختصاص داده و از نظر شاخص معروفیت استخدام کننده رتبه اول را به دست آورده است.

نویسنده : م.ف : ۸:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢٢
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آغاز توزیع کارت نخستین آزمون دکتری از فردا ومهلت رفع نقص اطلاعات داوطلبان از سه‌

 

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به رقابت 130 هزار و 980 داوطلب در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری، گفت: در این آزمون50 هزار و 911 داوطلب زن و 80 هزار و 69 داوطلب مرد در 107 کد رشته امتحانی در 9 گروه آزمایشی و در 32 شهرستان پنجشنبه 25 فروردین ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه کارت‌های شرکت در آزمون از فردا یکشنبه تا 24 فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.snajesh.org  قابل دریافت است، در خصوص نحوه رفع نقص، گفت: داوطلبان در صورت وجود نقص احتمالی باید در روزهای 23 و 24 فروردین ماه به حوزه‌های‌ رفع نقص کارت مراجعه کنند.

توکلی افزود: داوطلبان باید برای دریافت کارت در زمان‌های مقرر با وارد کردن اطلاعاتی چون نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد و یا نام خانوادگی، نام و کد رهگیری یک نسخه پرینت از کارت شرکت در آزمون را تهیه کنند.

وی با اشاره به مهلت مراجعه داوطلبان در صورت وجود نقص احتمالی از ساعت 8 تا 12 صبح و 14 تا 18 عصر روزهای سه شنبه 23 و چهارشنبه 24 فروردین ماه، گفت: چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، معدل مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، هیات علمی، نمرات ملی و بین‌المللی زبان کارت شرکت در آزمون مشاهده کنند، باید برای اصلاح مورد یا موارد مذکور تا حداکثر 24 فروردین ماه فقط به صورت اینترنتی نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

وی افزود: در صورتیکه داوطلبان نسبت به بندهای جنس و معلولیت کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده کنند، باید از روز سه شنبه تا یک روز قبل از برگزاری آزمون به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند، البته در خصوص بندهای کد و نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون هیچگونه تقاضایی پذیرفته نخواهد شد.

توکلی در خصوص نحوه نقص کارت سهمیه ثبت‌نامی، اظهار کرد: داوطلبان باید برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود به ارگان مربوطه مراجعه کنند تا در صورت تایید سهمیه، مشخصات این دسته از داوطلبان از طریق ارگان ذیربط حداکثر تا 30 فروردین ماه در اختیار سازمان سنجش قرار گیرد، در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل پذیرفته نمی‌باشد.

مشاور عالی سازمان سنجش در خاتمه گفت: برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

منبع : ایسنا   

نویسنده : م.ف : ۳:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علم و صنعت واحد نور و پذیرش دانشجو در رشته‌ها

 

منصورانبیاء در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه مازندران، گفت: دانشگاه علم و صنعت ایران واحد نور از مهرماه امسال از طریق دفترچه آزمون سراسری سازمان سنجش در این 2رشته دانشجو می پذیرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی دانشگاه علم و صنعت ایران واحد نور بعد از10 سال تلاش و پیگیری‌های نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی و مسئولین مرتبط شهرستان نتیجه داد، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با وزیر علوم و رییس دانشگاه مقرر شد تا آماده سازی زیرساخت‌های آموزشی و رفاهی، محل اسکان اساتید و... برای شروع، دو رشته زیست فناوری با گرایش بیوتکنولوژی و مهندسی صنایع با گرایش مدیریت سیستم و بهره وری در مقطع کارشناسی ارشد در مهرماه90 دانشجو پذیرش شود.

انبیاء تصریح کرد: سازمان سنجش هم با پذیرش دانشجو موافقت کرده و در دفترچه آزمون که تا پایان فروردین ماه منتشر خواهد شد، نام واحد نور برای این دو رشته نیز درج می شود.

رییس دانشگاه علم وصنعت ایران واحد نور همچنین با اشاره به اینکه این دو رشته بر اساس نیاز جامعه و در راستای برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و برنامه راهبردی دانشگاه علم و صنعت ایران تعیین شده، اظهارکرد: راه اندازی رشته‌های جدید و کاربردی به ویژه در حوزه بالادستی صنایع نفت، گاز و استخراج نفت از دریا و رشته‌های مربوط به تاسیسات دریایی نیز برای سال‌های آتی جزو برنامه‌های دانشگاه است.

انبیاء در خصوص وضعیت فعلی واحد نور با اعلام اینکه در حال حاضر دانشگاه فعالیت خود را در ساختمان محل استقرار فعلی واحد و ساختمان قدیم فرمانداری آغاز خواهد کرد، گفت: همزمان ساختمانی با زیربنای حدود 10هزارمترمربع در حال طراحی بوده که امیدواریم در آینده نزدیک عملیات ساخت آن با حضور مسئولین امر آغاز شود.

وی همچنین از در اختیار گرفتن دو قطعه زمین به مساحت10هزار متر مربع و 25هکتار برای ساخت تاسیسات و ساختمان و استفاده از فضای آموزشی در دانشگاه علم و صنعت ایران واحد نور خبر داد و خاطرنشان کرد: بخشی از این زمین‌ها با تلاش مسئولین شهرستان واگذارشد و بخشی هم در حال واگذاری است.

منبع : ایسنا    

نویسنده : م.ف : ۳:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام برای جاماندگان و ویرایش اطلاعات آزمون ارشد علوم پزشکی از

دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مهلت مجدد ثبت‌نام جاماندگان از آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی، گفت: این دسته از داوطلبان می‌توانند از 21 تا 23 فروردین ماه با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از داوطلبان نتوانسته بودند در مهلت تعیین شده قبلی، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند، تصریح کرد: این مهلت برای این دسته از داوطلبان در نظر گرفته شده است و البته باید توجه داشت که این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

سراجی در خصوص زمان ویرایش و اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان، گفت: داوطلبانی که در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند جهت اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود از 21 تا 23 فروردین ماه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند.

منبع : ایسنا

نویسنده : م.ف : ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ایجاد 8 رشته کارشناسی و3 رشته کارشناسی ارشد

دکتر مصیب عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی ایسنا، گفت: تصویب این رشته‌ها با پیگیریهای مسئولان دانشگاه و سازمان مرکزی و تائید نهایی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحقق پیدا کرده است و به زودی شاهد پذیرش دانشجو در این رشته‌ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با افزایش 11 رشته تحصیلی جدید، تعداد رشته‌های واحد گرمسار به 95 رشته رسیده است.

عباسی این رشته‌های جدید را شامل یک رشته کارشناسی پیوسته (مهندسی رباتیک ) وهفت رشته کارشناسی ناپیوسته شامل مهندسی تکنولوژی برق شبکه‌های انتقال و توزیع ، مهندسی ماشین‌های کشاورزی، مهندسی تکنولوژی سخت افزار کامپیوتر، تربیت بدنی و علوم ورزشی، مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی و مهندسی تکنولوژی کنترل ساخت و تولید، زیست شناسی (بیوشیمی) و مهندسی کامپیوترنرم افزار برشمرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار همچنین از راه اندازی سه رشته کارشناسی ارشد شامل مهندسی کشاورزی (پرورش و مدیریت طیور، زیست شناسی –علوم گیاهی گرایش سیستماتیک اکولوژی و جغرافیا وبرنامه ریزی روستایی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

منبع : ایسنا

نویسنده : م.ف : ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جزئیات آماری فیزیک هسته‌ای در دانشگاهها/ تعداد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با تشریح جزئیات آماری رشته فیزیک هسته ای در دانشگاههای کشور، تعداد دانشجویان، فارغ التحصیلان و دانشگاههای دولتی فعال در رشته فیزیک هسته ای را نیز اعلام کرد.

ابوالفضل حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر در گزارشی آماری درباره وضعیت آموزشی و نیروی متخصص در رشته فیزیک هسته ای گفت: 30 دانشگاه دولتی در مقطع کارشناسی، 27 دانشگاه دولتی در مقطع کارشناسی ارشد و 8 دانشگاه دولتی در مقطع دکتری مجری رشته فیزیک هسته ای هستند.

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی در اعلام تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان هسته ای کشور گفت: 4 هزار و 275 نفر در سال تحصیلی 90 - 89 در رشته فیزیک هسته ای در آموزش عالی دولتی و دانشگاه پیام نور در حال تحصیل هستند. همچنین در همین سال تحصیلی تعداد فارغ التحصیلان رشته فیزیک هسته ای برابر 277 نفر و تعداد فارغ التحصیلان مهندسی هسته ای 102 نفر بوده اند.

وی درباره وضعیت گسترش رشته ها و دانشکده های هسته ای نیز به مهر گفت: هر دانشگاهی که توان راه اندازی و گسترش رشته های هسته ای دارد می تواند درخواستش را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه کند. در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند مجوز راه اندازی به آنها اعطا می شود.

حسنی از ایجاد کمیته خاصی در شورای گسترش آموزش عالی برای رسیدگی به ایجاد و توسعه رشته های مرتبط با فناوری های نوین خبر داد و گفت: بررسی گسترش رشته های هسته ای نیز در این کمیته صورت می گیرد.

نویسنده : م.ف : ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ارائه منابع جدید علوم انسانی در مهرماه/ تاکید بر رعایت حجاب در دانشگاهها

وزیر علوم با بیان اینکه در سال 89 در حوزه بازنگری در سرفصلها و متون علوم انسانی کار گسترده ای صورت گرفته است، گفت: باید تا مهرماه 90 برنامه های جدیدی در این خصوص به دانشگاهها ارائه کنیم که بخشی از آن، تهیه و تالیف کتب، منابع و مراجع جدید برای سال تحصیلی91 - 90 است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو در دیدار جمعی از روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و پارکهای علم و فناوری استان تهران با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان جهاد اقتصادی گفت: یکی از خصوصیات کارهای جهادی، عالمانه و انقلابی بودن است.

وی افزود: در این راستا روسای دانشگاهها باید با تقویت تفکر جهادی در بین مسئولان اجرایی دانشگاهها و واگذاری مسئولیت به افراد متخصصی که دارای تفکر جهادی بوده و متدین و قاطع هستند، بر سرعت عمل در انجام فعالیتهای علمی و پژوهشی و آموزشی برای پیشرفت سریعتر کشور اضافه کنند.

دانشجو همچنین با تاکید بر جذب هر چه بیشتر اعضای هیئت علمی و بالا بردن ظرفیت پذیرش دانشجویان در دوره های  دکتری توسط دانشگاهها، گفت: پژوهشگاه های مورد تایید وزارت علوم با مجوز شورای گسترش می توانند دانشجویان دکترای پژوهش محور در رشته های متفاوت پذیرش کنند.

وی افزود: دانشگاهها نیز می توانند در ازای 5 دانشجوی دکترای آموزش محور، یک دانشجوی پژوهش محور را با لحاظ شرایط مورد نظر جذب کنند و با این روش می توان ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در کشور افزایش داد.

وزیر علوم با اعلام اینکه در سال جاری تعداد زیادی هیئت علمی در دانشگاه ها جذب می شوند، در خصوص انجام امور پژوهشی در کشور گفت: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری امسال 15 پژوهشگاه در درون دانشگاه ها ایجاد می شوند تا اساتید و دانشجویان دانشگاه ها بتوانند در فضایی مناسب تر به انجام امور پژوهشی خود بپردازند و به پیشرفت علم و فناوری کشور بیشتر از گذشته کمک کنند.
 
وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر علیمحمدی و شهید دکتر شهریاری با تاکید بر ایجاد فضای معنوی در دانشگاهها گفت: علم به صورت مطلق نمی تواند راهگشا باشد و ایمان و جهان بینی است که به علم جهت می دهد لذا روسای دانشگاهها باید در این خصوص تحولات مثبت در دانشگاهها ایجاد کنند و در مسیر کرامت انسانی و آموزه های دینی برنامه ریزی داشته باشند.
 
وزیر علوم با اشاره به استقبال خانواده ها از رعایت عفاف و حجاب در دانشگاه ها بر انجام این امر در دانشگاهها تاکید کرد.
نویسنده : م.ف : ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اعلام نتایج ‌اولیه کنکور ارشد در اواخر اردیبهشت/ ‌پذیرش 65 هزار نفر

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج اولیه به همراه کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 90 اواخر اردیبهشت ماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 90 جهت انتخاب رشته واجدین شرایط در اواخر اردیبهشت ماه منتشر می شود و پس از آن نیز نتایج نهایی در شهریورماه 90 اعلام می شود.

وی گفت: در آزمون کارشناسی ارشد امسال 871 هزار و 800 نفر متقاضی حضور داشتند و آزمون نیز در 142 رشته برگزار شد.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور درباره ظرفیت پذیرش در کنکور ارشد 90 افزود: دانشگاهها در حال ارسال ظرفیت نهایی خود در مقطع کارشناسی ارشد هستند و پیش بینی می شود ظرفیت نهایی حدود 65 هزار نفر باشد.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در سال گذشته گفت: در سال گذشته با آزمون و بدون آزمون ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد 54 هزار نفر بود.

نویسنده : م.ف : ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/٢۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نحوه پاسخگویی به سئوالات کنکور دکتری/ تعداد سئوالات و مدت پاسخگویی

جزئیات نحوه پاسخگویی به سئوالات اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی سال 90 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تشریح شد که بر اساس آن داوطلبان باید به دو شیوه چهار گزینه ای و پاسخ کوتاه به سئوالات آزمون پاسخ دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 90 روز پنجشنبه 25 فروردین‌ماه جاری در صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود و داوطلبان باید در هر دو آزمون‌ صبح و بعدازظهر شرکت کنند در صورتی که داوطلب در یکی از این آزمونها غیبت داشته باشد، از گزینش نهایی محروم می‌شود.

شیوه پاسخگویی به آزمون استعداد تحصیلی 

آزمون صبح پنجشنبه مربوط به استعداد تحصیلی و در آن 40 سؤال با مدت زمان 120 دقیقه برای پاسخگویی طراحی شده است. این آزمون برای کلیه 9 گروه آزمایشی برگزار می شود و داوطلبان باید به شیوه پاسخ کوتاه به سئوالات پاسخ دهند. شیوه پاسخ کوتاه به این معنی است که داوطلب باید گزینه صحیح را به صورت حرف انگلیسی و به شکل حروف درشت بنویسد.  

در صورت درست بودن گزینه 1 حرف A، در صورت درست بودن گزینه 2 حرف B، در صورت درست بودن گزینه 3 حرف C، در صورت درست بودن گزینه 4 حرف D، در صورت درست بودن دو گزینه حرف E و در صورتی که هیچ کدام صحیح نباشد حرف N باید در پاسخنامه درج شود.

جزئیات پاسخ دهی به آزمون زبان خارجی 

آزمون زبان با 100 سؤال و 120 دقیقه زمان برگزار می‌شود و به غیر از رشته‌های عربی، فرانسه، روسی و آلمانی در سایر رشته‌ها داوطلبان باید به سؤالات به صورت پاسخ کوتاه جواب دهند. در آزمون زبان پاسخ برخی از سؤالات به صورت کلمه است که کلمه مورد نظر باید به شکل حروف جدا از هم در بخش تعیین شده که دارای 10 خانه است، درج شود. البته تعداد حروف کلمه مورد نظر الزاماً 10 حرف نیست.  

شیوه پاسخگویی به آزمون اختصاصی داوطلبان دکتری 

آزمون اختصاصی کلیه داوطلبان در بعدازظهر روز پنجشنبه 25 فروردین ماه برگزار می‌شود و به غیر از رشته‌های ریاضی، آمار و فنی مهندسی پاسخ‌ها به صورت تستی چهار گزینه‌ای است. 

در آزمون اختصاصی رشته ریاضی هر دو ماده امتحانی به صورت پاسخ کوتاه است. در رشته آمار ماده امتحانی ریاضی عمومی یک و دو به صورت کوتاه و در ماده امتحانی آمار و ریاضی پاسخها به صورت تستی است. همچنین در رشته فنی مهندسی در ماده امتحانی ریاضیات عمومی یک و دو و معادلات دیفرانسیل پاسخها به صورت جواب کوتاه و در ماده امتحانی فیزیک عمومی یک و دو پاسخها به صورت تستی چهارگزینه‌ای است.

تشریح پاسخ دهی به آزمون اختصاصی رشته های ریاضی، آمار و فنی - مهندسی 

آزمون پاسخ کوتاه رشته‌های ریاضی،‌ آمار و فنی مهندسی سه دسته سؤال وجود دارد که دسته اول پاسخها چهار جوابی بوده و داوطلب باید یکی از حروف A-B-C-D را وارد پاسخنامه کند. در دسته دوم پاسخها، عدد است و در صورت اینکه جواب یک معادله باشد داوطلب باید در پاسخنامه عدد را به طور کامل با صحیح و اعشار وارد کند. همچنین داوطلب باید دقت کند که سمت چپ گزینه‌ها مربعی وجود دارد که در صورت علامت زدن آن به معنای منفی بودن پاسخ است.

براساس راهنمای آزمون دکتری سال 90، اعداد باید به صورت انگلیسی و خوانا در پاسخنامه نوشته شود و در دسته سوم پاسخهای رشته‌های ریاضی، ‌آمار و فنی مهندسی که مربوط به علائم یا نوشتن فرمول در پاسخنامه است در برابر سؤالات 10 مربع وجود دارد که علائم باید در آنها نوشته شود.

نویسنده : م.ف : ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اواخر اردیبهشت اعلام می‌شود.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در اواخر اردیبهشت ماه، گفت: پس‌ از برگزاری‌ آزمون‌ و تصحیح‌ اوراق‌، کارنامه کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ هر یک‌ از کد رشته‌های‌ امتحانی‌، از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد، اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود که امسال بیش از 65 هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش شوند.

توکلی با اشاره به اعلام نتایج اولیه این آزمون در اواخر اردیبهشت ماه، گفت: انتخاب رشته مجازین در آزمون اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود و نتایج نهایی نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش در خاتمه در خصوص نحوه انتخاب رشته، گفت: داوطلبان مجاز می‌توانند کد رشته محل‌های مورد نظر را از میان کد رشته یا کد رشته‌های انتخابی، انتخاب کنند.

منبع : ایسنا    

نویسنده : م.ف : ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اواخر اردیبهشت اعلام می‌شود.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در اواخر اردیبهشت ماه، گفت: پس‌ از برگزاری‌ آزمون‌ و تصحیح‌ اوراق‌، کارنامه کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ هر یک‌ از کد رشته‌های‌ امتحانی‌، از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد، اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود که امسال بیش از 65 هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش شوند.

توکلی با اشاره به اعلام نتایج اولیه این آزمون در اواخر اردیبهشت ماه، گفت: انتخاب رشته مجازین در آزمون اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود و نتایج نهایی نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش در خاتمه در خصوص نحوه انتخاب رشته، گفت: داوطلبان مجاز می‌توانند کد رشته محل‌های مورد نظر را از میان کد رشته یا کد رشته‌های انتخابی، انتخاب کنند.

منبع : ایسنا    

نویسنده : م.ف : ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جزئیات برگزاری آموزش آنلاین پیام‌نوریها / MMS در کلاسهای درس پیام نور

قائم مقام دانشگاه پیام نور با تشریح جزئیات برگزاری آموزش آنلاین برای پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد مجازی در دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام از پذیرفته شدگان مجازی از 28 فروردین آغاز و کلاسها در نیمه دوم اردیبهشت برگزار می شود.

سعید حسامی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: ثبت نام از پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد مجازی سازمان سنجش از 28 فروردین آغاز می شود و به مدت 4 روز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کلاسهای آنلاین دانشگاه پیام نور از 18 اردیبهشت برگزار می شود، در ارتباط با مدارک لازم برای ثبت نام الکترونیک اظهار داشت: پذیرفته شدگان به منظور ثبت نام می بایست با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری نسبت به دریافت شماره دانشجویی از طریق این پایگاه اقدام کنند تا سایر مراحل ثبت نام انجام شود.

قائم مقام دانشگاه پیام نور از برگزاری یک دوره کوتاه مدت کارآموزی به منظور آشنایی دانشجویان با شیوه آموزش الکترونیک خبر داد و گفت: پس از آنکه دانشجویان ثبت نام خود را انجام دادند، می بایست در این دوره کوتاه مدت که به صورت مجازی برگزار می شود، شرکت کنند تا با سیستم جدید آموزش الکترونیک شرکت کنند.

حسامی با بیان اینکه در نیمسال دوم، کلاسها استثنائاً از نیمه اردیبهشت برگزار می شود، تاکید کرد: این ترم تا تابستان به طول می انجامد، اما از ترم آینده کلاسها همزمان با سایر دانشگاه ها برگزار می شود.

وی در ارتباط با بهره گیری دانشجویان از سیستم MMS در این شیوه جدید از آموزش الکترونیک، اظهار داشت: دانشجویان می بایست شماره خود را وارد این سیستم کنند تا بتوانند به خدماتی مثل پاورپوینت، انیمیشن و محتوای درسها که در ای-بوک قرار دارد، دسترسی داشته باشند.

وی افزود: در این صورت، نه تنها ضعف و قوت دانشجو در بخش های مختلف درسی توسط استاد معلوم می شود، بلکه دانشجو و استاد به تبادل سئوال و جواب می پردازند و روند کلاس آنلاین همانند کلاسهای حضوری خواهد بود.

به گفته قائم مقام دانشگاه پیام نور، کیفیت آموزش در این دوره ها فرقی با آموزش در کلاسهای حضوری دانشگاه پیام نور ندارد اما یادگیری در این دوره ها به مراتب بهتر صورت می پذیرد.

وی در این باره تاکید کرد: در این دوره ها دانشجویان از منزل خود یا هر جای دیگری به جز دانشگاه حتی از طریق وایرلس و بدون استرس می توانند سرکلاسها و امتحانات حاضر شوند.

حسامی در ارتباط با استادانی که به صورت آنلاین تدریس می کنند، تاکید کرد: استادانی که در دوره های مجازی تدریس می کنند با استادان دوره های حضوری یا سایر دوره های مجازی فرقی ندارند اما به منظور تولید محتوا در ترم های آینده از استادان خارج از دانشگاه نیز بهره می گیریم.

وی در ارتباط با شهریه این دوره ها نیز گفت: به علت استفاده از پهنای باند و سایر امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، تنها در این ترم شهریه ها افزایش دارد اما از ترم آینده روال عادی طی می شود، با این حال میزان شهریه ها تفاوت چندانی با شهریه مقطع کارشناسی ارشد در سایر شیوه های آموزشی دانشگاه ندارد

نویسنده : م.ف : ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی در دانشگاه پیام نور استهبان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استهبان" نخستین جلسه شورای اداری دانشگاه پیام نور در سال  جدید با حضور  ریاست مرکز وکارکنان برگزار شد.

سرپرست دانشگاه پیام نور استهبان ضمن تبریک سال جدید،  مهمترین محور برنامه سال  جاری  را به خاطر اینکه سال جهانی شیمی نامیده شده برگزاری همایش ها و برنامه های علمی اعلام کرد.

کوچک زاده در ادامه از پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی در سال تحصیلی 91-90 خبر داد و خواستار همکاری و همیاری همه کارکنان به منظور فراهم کردن مقدمات این کار بزرگ شد.

نویسنده : م.ف : ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در هفت رشته کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد

رییس اداره آموزش دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از تحصیل دانش پژوهان در هفت رشته کارشناسی ارشد در سال تحصیلی 90-91 در این دفتر خبر داد. کارشناسی ارشد


عبد‌المجید خطیب، رییس اداره آموزش دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان‌ گفت: هفت رشته کارشناسی ارشد در سال تحصیلی 90 ـ91 در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان دائر خواهد شد.

وی ادامه داد: امکان برگزاری دو رشته کارشناسی ارشد فلسفه دین و تبلیغ و ارتباطات با همکاری دانشگاه باقر العلوم‌(ع)، دو رشته تفسیر اثری و کلام و عقاید اسلامی با همکاری دانشکده دارالحدیث و همچنین سه رشته تاریخ اسلامی، کلام اسلامی و فقه و اصول با همکاری مرکز مدیریت خوزه علمیه خواهران در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فراهم شده است.

خطیب با اشاره به اتمام زمان نام نویسی در رشته های تبلیغ و ارتباطات و فلسفه دین، افزود: نام نویسی داوطلبان در دو رشته کارشناسی ارشد کلام اسلامی و تفسیر اثری تا 23 فروردین به صورت حضوری ادامه دارد.

وی با بیان این‌که ظرفیت هر یک از رشته های دانشکده دارالحدیث 12 نفر است، اظهار داشت: رشته تفسیر اثری ویژه خواهران و رشته کلام و عقاید اسلامی ویژه برادران خواهد بود.

رییس اداره آموزش دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان بیان داشت: ظرفیت هر یک از رشته های دانشگاه باقرالعلوم‌(ع) هفت نفر مخصوص برادران طلبه خواهد بود؛ اما در خصوص سه رشته مرکز مدیریت خواهران ظرفیت و نحوه پذیرش آن براساس قوانین آن مرکز به صورت مجزا خواهد بود.

وی خاطر‌نشان کرد: زمان برگزاری آزمون رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه باقر العلوم‌(ع) و دانشکده دارالحدیث 23 اردیبهشت خواهد بود که به ترتیب در قم و اصفهان برگزار می‌شود.

خطیب ادامه داد: توجه دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به برگزاری رشته های کارشناسی ارشد با هدف نخبه‌پروری حوزوی و تربیت متخصصان حوزوی در رشته‌های مورد نیاز است.

نویسنده : م.ف : ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دانشگاه ویژه فرهنگیان در همه استانها راه اندازی می شود

کرمانشاه - خبرگزاری مهر: وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال در همه استانهای کشور دانشگاه ویژه فرهنگیان برای تربیت نیروی انسانی متخصص تاسیس می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امسال مهمترین اولویت وزارت آموزش و پرورش راه اندازی دانشگاه ویژه فرهنگیان و تربیت معلم به منظور تربیت و تامین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز این وزارتخانه است.

وی افزود: مقاوم سازی و بازسازی فضاهای آموزشی، توجه جدی به کتب درسی و ساماندهی نیروی انسانی با برگزاری آزمون از دیگر اولویتهای کاری امسال وزارت آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه از امسال طی یک برنامه پنج ساله بی سوادی در کشور به صفر خواهد رسید، گفت: برنامه ریزی دقیقی برای انجام این طرح انجام گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: امسال توجه خاصی به آموزش قرآن در مدارس به خصوص مدارس ابتدایی صورت خواهد گرفت، به طوری که یک ساعت آموزش قرآن برای این مقطع در نظر گرفته شده است.

حاجی بابایی در ادامه  با بیان اینکه نگاه وزارت آموزش و پرورش به استان کرمانشاه ویژه است، گفت: به این استان به دلیل مرزی بودن و صدمات بسیاری که در دوران جنگ تحمیلی دیده باید به صورت خاص توجه شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سفر سوم هیئت دولت مصوبات خوبی برای استان به تصویب خواهد رسید که در حوزه آموزش و پرورش توجه خاصی به تجهیز مدارس، احداث نمازخانه، سالن ورزشی و استخر از این جمله است.

نویسنده : م.ف : ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٩
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش 20 درصدی دانشجویان استعداد درخشان کارشناسی ارشد در دانشگاه بوعلی

استخدام
پذیرش 20 درصدی دانشجویان استعداد درخشان کارشناسی ارشد در دانشگاه بوعلی
رئیس دانشگاه بوعلی همدان گفت: 20 درصد از ظرفیت دانشگاه بوعلی همدان برای سال 90 در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان استعداد درخشان اختصاص داده می شود.

علی محمد زلفی گل در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر گفت: پذیرفته شدگان استعداد درخشان در کنکور کارشناسی ارشد سال 90 سازمان سنجش در صورتیکه دارای معدل 17 در مقطع کارشناسی باشند، در زمره 20 درصد قبول شدگان برتر کارشناسی ارشد قرار می گیرند.

وی افزود: در فرآیند اعلام ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان، ده درصد از دانشجویان هر دانشگاه و ده درصد دیگر نیز از دانشجویان برتر سایر دانشگاه های کشور مورد پذیرش قرار می گیرند.

نویسنده : م.ف : ٩:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تاریخ انتخاب رشته مجازین وظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در اواخر اردیبهشت ماه خبر داد.
استخدام

به گزارش خبرنگار ما نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در اواخر اردیبهشت ماه اعلام می‌شود و پس‌ از برگزاری‌ آزمون‌ و تصحیح‌ اوراق‌، کارنامه کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ هر یک‌ از کد رشته‌های‌ امتحانی‌، از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
براساس این گزارش، ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد امسال بیش از 65 هزار نفر در مقطع می‌باشد. نتایج اولیه این آزمون در اواخر اردیبهشت ماه اعلام می‌شود همچنین انتخاب رشته مجازین در آزمون اوایل خرداد ماه آغاز و نتایج نهایی نیمه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.
این گزارش می‌افزاید داوطلبان مجاز می‌توانند کد رشته محل‌های مورد نظر را از میان کد رشته یا کد رشته‌های انتخابی، انتخاب کنند.

نویسنده : م.ف : ٩:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی پژوهشی در انستیتو تحقیقات تغذیه

انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در دوره دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research) دانشجو می پذیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، این انستیتوی تحقیقاتی دانشجویان را از میان داوطلبان دارای دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) علوم تغذیه یا صنایع غذایی و یا دکتری عمومی پزشکی در دو زمینه پژوهشی می پذیرد.
دو زمینه "سبد مطلوب غنی سازی با ویتامین D" و "کنترل و پیشگیری از عوارض ناامنی غذایی" از جمله زمینه های پژوهشی این انستیتو برای پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی پژوهشی (PhD by Research) است.
شرایط پذیرش همانند آیین نامه پذیرش در دوره دکتری تخصصی پژوهشی (PhD by Research) است و در شرایط برابر، داوطلبانی که سابقه انجام فعالیتهای مستند علمی در زمینه پژوهشی مورد تقاضا را دارا باشند، از اولویت برخوردار هستند.
دانشجو یا واحد حمایت کننده دانشجو جهت گذراندن واحدهای دوره عالی پژوهش (M.Phil)، موظف به پرداخت شهریه به مبلغ 40 میلیون ریال به این انستیتو است و کمک هزینه تحقیقاتی و سایر مزایای دانشجویی در دوره Ph.D، مطابق ماده 25 آیین‌نامه دوره دکتری تخصصی پژوهشی به دانشجو پرداخت خواهد شد.
داوطلبان تا 10 اردیبهشت ماه 90 فرصت دارند کلیه فرمها و مدارک مورد نیاز را از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی 4741-19395 مربوط به انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور ارسال کنند.
اسامی واجدین شرایط جهت انجام مصاحبه در 31 اردیبهشت ماه اعلام می شود و مصاحبه در 17 خرداد ماه انجام می گیرد تاریخ ثبت نام پس از آن به افراد مورد پذیرش اعلام می شود.

نویسنده : م.ف : ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دو ویژگی سئوالات اولین کنکور دکتری/ آمار جدید از کنکور سراسری دکتری

استخدام
دو ویژگی سئوالات اولین کنکور دکتری/ آمار جدید از کنکور سراسری دکتری
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون نیمه متمرکز دکتری که برای اولین بار توسط سازمان سنجش برگزاری می شود، دفترچه سئوالات شخصی سازی شده و نحوه چیدمان سئوالات برای هر داوطلب متفاوت خواهد بود.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در این آزمون نحوه چیدمان سئوالات هر فرد با داوطلبی که در کنارش قرار دارد متفاوت است.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش در این آزمون نیز اظهار داشت: در آزمون نیمه متمرکز دکتری 5 هزار و 600 نفر پذیرفته می شوند و با احتساب پذیرش استعدادهای درخشان این تعداد به 6 هزار و 500 نفر می رسد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: 134 هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند و آزمون 25 فرودین ماه در 31 مرکز و شهرستان کشور برگزار می شود.

وی اظهار داشت: آزمون سئوالات زبان و استعداد تحصیلی صبح و آزمون دروس تخصصی بعدازظهر برگزار خواهد شد.

خدایی با بیان اینکه بیشترین آمار شرکت کنندگان در این آزمون به تهران مربوط می شود، گفت: 33 هزار نفر از ثبت نام کنندگان در تهران امتحان می دهند.

نویسنده : م.ف : ٩:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٦
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون کارشناسی ارشد دوره‌های فراگیر پیام نور30 اردیبهشت‌ 90 برگزار می‌شود

آزمون دوره‌های فراگیر پیام نور30 اردیبهشت‌ برگزار می‌شود
معاون آموزشی دانشگاه خبر داد:
ارایه پیشنهاد برگزاری دو آزمون فراگیر در سال 90 به سازمان سنجش

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت: آزمون داوطلبان دوره‌های فراگیر کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در روز 30 اردیبهشت ماه 90 برگزار می‌شود.

دکتر عبدالله معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه تعداد رشته‌های مقطع کارشناسی دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور از60 رشته به 109 رشته افزایش یافته است، افزود: ظرفیت پذیرش دانشجوی فراگیر کارشناسی از 35 نفر به 30 نفر کاهش یافته است که دلیل این کاهش افزایش رشته محل‌های کارشناسی از شش هزار و 535 به هشت هزار و 165 رشته بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد رشته‌ محلهای دوره‌های فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد از 180 رشته محل به 235 رشته افزایش یافته است، تصریح کرد: بر این اساس 7 هزار و 50 نفر دانشجوی فراگیر ارشد پذیرش خواهیم کرد که این رقم نسبت به سال گذشته حدود هزار نفر رشد دارد.

معتمدی همچنین پیش از این در مصاحبه‌ای با ایسنا از ارایه پیشنهاد برگزاری دو آزمون فراگیر در سال 90 به سازمان سنجش خبر داد.

وی با بیان اینکه آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد آخر اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، اظهارکرد: پذیرفته شدگان در این آزمون، مهر ماه امسال پذیرش می‌شوند.

همچنین دانشگاه پیام نور قصد دارد که به سازمان‌سنجش پیشنهاد کند تا مهرماه نیز آزمون فراگیر برگزار و برای نیمسال دوم سال 90 دانشجو پذیرش کند.

معتمدی افزود: اگر با برگزاری دو آزمون فراگیر در سال 90 موافقت شود و در واقع دانشگاه بتواند علاوه بر مهر ماه، در بهمن نیز پذیرش دانشجوی فراگیر داشته باشد دانشگاه پیام نور در سال 91 پذیرش دانشجوی فراگیر نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد این است که اگر پذیرش دانشجوی فراگیر در بهمن ماه 90 (ترم دوم تحصیلی) انجام گیرد، آزمون فراگیر این دوره پس از اعلام نتایج کنکور سراسری برگزار ‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور در خاتمه اضافه کرد: برای آزمون دوم احتمالا ثبت‌نام نیز در تابستان انجام می‌شود.

انتهای پیام

نویسنده : م.ف : ۸:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

مهلت مجدد ثبت نام در کنکور ارشد پزشکی اعلام شد

مرکز سنجش آموزش پزشکی زمان مهلت مجدد برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال تحصیلی 91 - 90 را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبانی که تاکنون به هر دلیلی نتوانسته اند در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنند می توانند از تاریخ 21 تا 23 فروردین ماه سال جاری در این آزمون ثبت نام کنند.

همچنین افرادی که مایل به تصحیح، ویرایش اطلاعات و ارسال مدارک ناقص برای آزمون کارشناسی ارشد سال 90 هستند می توانند در 21 تا 23 فروردین نسبت به ویرایش اطلاعات و ارسال مدارک اقدام کنند.

به گزارش مهر، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در چهار نوبت صبح و بعدازظهر در روزهای 2 و 3 تیرماه در 24 شهر و 54 رشته برگزار می شود و کارتهای ورود به جلسه نیز در تاریخ های 29 خرداد تا 3 تیرماه توزیع می شود.

نویسنده : م.ف : ۳:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

برگزاری اولین کنکور دکتری کلید خورد/ توزیع کارت از 21 فروردین

ثبت نام سومین دوره آزمون مهندسی حرفه‌ای (PE) به گفته معاون سازمان سنجش آموزش کشور از ماه جاری آغاز و در اواخر بهار یا اوایل تابستان 90 برگزار می‌شود.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: آزمون مهندسی حرفه‌ای یک آزمون جامع در یک رشته است لذا این آزمون یک آزمون تخصصی و یک محدوده باریک علمی و فنی خاص مهندسی نیست و دارای دو ویژگی خاص ارزیابی جامع دانش مهندسی با قابلیت بکارگیری دانش و خلاقیت در حل مسائل مهندسی است.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش خاطرنشان کرد: مهندسانی می‌توانند در آزمون مهندسی حرفه‌ای شرکت کنند که 5 سال تجربه کار داشته باشند.

وی افزود: شرکت کنندگان پس از اینکه در امتحان کتبی قبول شدند باید در یک مصاحبه شرکت کنند. قسمتی از این آزمون شامل یک آزمون سنگین علمی است و قسمتی از آن نیز طراحی است که عملی برگزار می‌شود. همچنین داوطلبان نمی‌توانند بخش مصاحبه آزمون را نیز بدون داشتن تجربه با موفقیت پشت سر بگذارند.

خدایی از تعیین زمان دقیق آغاز ثبت نام داوطلبان آزمون مهندسی حرفه‌ای در هفته جاری خبر داد و به مهر گفت: اساتید و انجمن‌های مهندسی بر این آزمون نظارت دارند و طبیعی است که امکان ندارد یک مهندس بدون تجربه موفق به قبولی در این آزمون شود.

نویسنده : م.ف : ۳:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آغاز ثبت نام آزمون مهندسان در ماه جاری/ 5 سال تجربه؛ شرط شرکت در آزمون

ثبت نام سومین دوره آزمون مهندسی حرفه‌ای (PE) به گفته معاون سازمان سنجش آموزش کشور از ماه جاری آغاز و در اواخر بهار یا اوایل تابستان 90 برگزار می‌شود.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: آزمون مهندسی حرفه‌ای یک آزمون جامع در یک رشته است لذا این آزمون یک آزمون تخصصی و یک محدوده باریک علمی و فنی خاص مهندسی نیست و دارای دو ویژگی خاص ارزیابی جامع دانش مهندسی با قابلیت بکارگیری دانش و خلاقیت در حل مسائل مهندسی است.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش خاطرنشان کرد: مهندسانی می‌توانند در آزمون مهندسی حرفه‌ای شرکت کنند که 5 سال تجربه کار داشته باشند.

وی افزود: شرکت کنندگان پس از اینکه در امتحان کتبی قبول شدند باید در یک مصاحبه شرکت کنند. قسمتی از این آزمون شامل یک آزمون سنگین علمی است و قسمتی از آن نیز طراحی است که عملی برگزار می‌شود. همچنین داوطلبان نمی‌توانند بخش مصاحبه آزمون را نیز بدون داشتن تجربه با موفقیت پشت سر بگذارند.

خدایی از تعیین زمان دقیق آغاز ثبت نام داوطلبان آزمون مهندسی حرفه‌ای در هفته جاری خبر داد و به مهر گفت: اساتید و انجمن‌های مهندسی بر این آزمون نظارت دارند و طبیعی است که امکان ندارد یک مهندس بدون تجربه موفق به قبولی در این آزمون شود.

نویسنده : م.ف : ۳:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

جزئیات نحوه توزیع کارت آزمون دکتری 15 فروردین 90

سازمان سنجش اعلام کرد:
جزئیات نحوه توزیع کارت آزمون دکتری 15 فروردین 90

جزئیات نحوه توزیع کارت کنکور نیمه متمرکز دکتری 15 فروردین در نشریه پیک سنجش و سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

به گزارش مهر، کارت های ورود به جلسه آزمون نیمه متمرکز دکتری از 21 فرودین ماه و از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است اطلاعیه این سازمان نیز در خصوص اطلاعات مربوط نحوه توزیع کارت و همچنین برگزاری آزمون فوق در نشریه پیک سنجش 15 فروردین و همچنین سایت اینترنتی سازمان به نشانی www.sanjesh.org درج خواهد شد.
استخدام
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است، برای آن دسته از داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری سال 1390 که در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کرده اند، آزمون در کلیه مراکز استان‌ها به صورت همزمان برگزار می شود لذا محل آزمون داوطلبان بر اساس استان محل اقامت مندرج در بند 34 تقاضانامه ثبت نامی تعیین خواهد شد.

اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی در روز پنجشنبه 25 فروردین سال 90 برگزار می شود که بیش از 127 هزار نفر در آن ثبت نام کرده اند.

نویسنده : م.ف : ۳:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

پذیرش دانشجو دکتری در دانشگاه تهران بدون شرکت در آزمون اختصاصی

خبرگزاری فارس: دانشگاه تهران در دوره دکتری(phd) بدون شرکت در آزمون اختصاصی برای سال تحصیلی91-90 دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دانشگاه تهران در اجرای ماده 6 آیین‌نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر مصوب جلسه مورخ 31 اردیبهشت‌ماه سال 86 شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای سال تحصیلی 91-90 در رشته‌هایی که پذیرش دانشجو دوره دکتری دارد به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده دانشجو می‌پذیرد.

از شرایط اولیه متقاضیان این است که دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی دولتی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارای دو مقاله(استخراج شده از پایان‌‌نامه‌های دوره کارشناسی‌ارشد) مطابق لیست مجلات معتبر علمی - پژوهشی ملی یا بین‌المللی مورد تأیید وزارت متبوع باشند.

همچنین دانشجویان نمونه کشوری دوره کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی دولتی تابعه وزارت علوم با معرفی معاونت دانشجویی وزارت متبوع و دارای حداقل یک مقاله چاپ شده مطابق لیست مجلات معتبر علمی - پژوهشی ملی یا بین‌المللی مورد تأیید وزارت علوم می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

متقاضیان می‌توانند از تاریخ دهم اردیبهشت‌ماه تا دهم خردادماه سال‌جاری جهت ثبت‌نام به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران مراجعه کنند.
نویسنده : م.ف : ٩:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

14 تاریخ مهم برای داوطلبان اولین کنکور دکتری

کنکوری که متولد شد
14 تاریخ مهم برای داوطلبان اولین کنکور دکتری
سالی که گذشت برای داوطلبان دکتری سرنوشت ساز شد سالی که در آن مقرر شد پذیرش دانشجوی دکتری از طریق کنکور سراسری صورت گیرد وزیر علوم برای رعایت عدالت در پذیرش دانشجوی دکتری با صراحت دانشگاهها را از برگزاری آزمون مجدد پس از این آزمون منع کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه وزارت علوم در مرداد ماه 89 اعلام کرد دانشگاه ها اطلاعیه پذیرش دانشجوی دکتری منتشر نکنند، آیین نامه جدید پذیرش دانشجوی دکتری برای سال 90 تدوین شد. بر اساس این آیین نامه، از امسال جذب دانشجوی دکتری دارای دو مرحله برگزاری آزمون شامل زبان، آزمون استعداد، دروس مشترک تحصیلی و مصاحبه توسط دانشگاههای مجری است.
پذیرفته شدگان مرحله اول که آزمونی طراحی شده توسط سازمان سنجش است، به میزان سه برابر ظرفیت برای پذیرش نهایی به دانشگاهها معرفی شوند و دانشگاهها از میان این تعداد با انجام مصاحبه دانشجویان دکتری را پذیرش می کنند.
به گفته حسین نادری منش - معاون آموزشی وزارت علوم، این آزمون شامل غربالگری عمومی است که بر اساس آن وقتی دانشجو اعلام کرد که کدام دانشگاهها را برای ادامه تحصیل در دوره دکتری مد نظر دارد، غربالگری صورت می گیرد و رتبه فرد در آن معین می شود.

کنکور سراسری دکتری تصویب شد تا عدالت آموزشی رعایت شود و داوطلبان برای پذیرش و شرکت در آزمون های مختلف آواره این دانشگاه و آن دانشگاه نشوند اما برخی دانشگاهها حتی پس از تصویب آیین نامه و قبل از تأکیدات صریح وزیر علوم همچنان تصمیم داشتند علاوه بر آزمون سراسری سازمان سنجش مانند سابق به برگزاری کنکور برای پذیرش نهایی اقدام کنند.
تا اینکه کامران دانشجو در جمع روسای دانشگاهها با صراحت اعلام کرد: "اگر قرار بود هر کدام از دانشگاهها یک امتحان مجدد بگیرند که دیگر نیازی نبود وزارت علوم آزمون سراسری برگزار کند. تنها به مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی بسنده کنید."
سرورالدین- رئیس سازمان سنجش نیز اعلام کرده بود: آزمون نیمه متمرکز دکتری یک آزمون عمومی است و قرار نیست تخصصی برگزار شود.
همچنین به باور بسیاری از مسئولان آموزش عالی، آزمون نیمه متمرکز دکتری یک فیلتر مقدماتی محسوب می شود.
طراحی سئوالات کنکور دکتری هم اکنون برای داوطلبان شفاف سازی شده است و بر اساس اعلام سازمان سنجش پاسخ به سئوالات آزمون دکتری در دروس زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی به صورت پاسخ کوتاه است که در پاسخ کوتاه نمره منفی وجود ندارد. درس ریاضی برای گروه فنی و مهندسی و گروه علوم پایه نیز به صورت پاسخ کوتاه، اما در سایر رشته ها و سایر دروس سئوالات به صورت چهار گزینه ای خواهد بود و نمره منفی برای سئوالات چهار گزینه ای اعمال می شود.
تقویم متولد شدن آزمون نیمه متمرکز دکتری90
ردیف تاریخ رخداد توضیح
1 23 مرداد 89 نخستین جرقه برگزاری آزمون دکتری به صورت نیمه متمرکز دانشگاه ها از انتشار اطلاعیه جذب دانشجوی دکتری منع شدند تا این آزمون به صورت یکپارچه برگزار شود
2 22 شهریور 89 اعلام جزئیات آزمون دکتری از سوی وزارت علوم با انتشار جزئیات، تاثیرسوابق تحصیلی داوطلبان در قبولی مورد اهمیت بیشتر قرار گرفت
3 9 آبان 89 تصویب آیین نامه آزمون نیمه متمرکز دکتری آیین نامه آزمون نیمه متمرکز دکتری به تأیید وزیر علوم رسید و به دانشگاههای مجری دکتری ابلاغ شد
4 8 آذر 89 اعلام تاریخ دقیق ثبت نام کنکور 3 بهمن بهمن ماه از سوی سازمان سنجش تاریخ ثبت نام در نخستین آزمون نیمه متمرکز دکتری اعلام شد
5 1 دی 89 نحوه برگزاری کنکور دکتری سازمان سنجش نخستین آزمون نیمه متمرکز را بر اساس GRE برگزار می کند
6 21 دی 89 انتشارجدول دانشگاه های مجری دکتری جدول دانشگاه هایی که قصد برگزاری یا عدم برگزارای آزمون کتبی درون دانشگاهی داشتند، منتشر شد
7 25 دی 89 وزیر علوم: دانشگاه ها آزمون کتبی برگزار نکنند وزیر علوم پس از انتشار جدول دانشگاه ها، با صراحت اعلام کرد دانشگاه ها حق برگزاری آزمون کتبی جداگانه ندارند
8 27 دی 89 صدور ابلاغیه وزارت علوم پس از صراحت شفاهی وزیر علوم، وزارت علوم ابلاغیه خود را در خصوص حذف آزمون کتبی صادر کرد
9 29 دی 89 اعلام پذیرش نهایی 5هزارو 600 داوطلب 86 دانشگاه مجری پذیرش دانشجوی دکتری شدند
10 3 بهمن 89 آعاز نخستین ثبت نام همانند سایر ثبت نام های سازمان سنجش، ثبت نام دکتری نیز به صورت اینترنتی انجام شد
11 9 بهمن 89 اعلام زمان برگزاری دومین کنکور نیمه متمرکز دکتری در سال 90 دومین کنکور نیمه متمرکز دکتری در آذر 90 برگزار می شود
12 25 بهمن 89 ثبت نام مجدد در کنکور دکتری اول اسفند دومین دوره از ثبت نام دکتری برای بازماندگان از کنکور دکتری آغاز شد
13 22 اسفند 89 نحوه طراحی سئوالات کنکور سئوالات نخستین کنکور نیمه متمرکز دکتری به صورت کوتاه یا تستی و بدون نمره منفی طراحی می شود
14 24 اسفند 89 نسبت مردان به زنان در کنکور دکتری در نهایت  131 هزار دانش آموخته کارشناسی ارشد داوطلب شرکت در کنکور نیمه متمرکز دکتری شدند.
به گزارش مهر، 131 هزار و 353 نفر در اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری ثبت نام کردند و آزمون قرار است در روز پنجشنبه 25 فروردین سال 90 برگزار شود.

نویسنده : م.ف : ٩:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

خبرسازترین چهره های دانشگاهی در سال 89/ رد پای دو معاونت رئیس جمهوری

عرصه علم و دانش در سال 89 چند چهره خبرساز داشت که مطرح شدن نام فرحناز ترکستانی برای معاونت ریاست جمهوری، برکناری مرد کنکور کشور از سمتش و به شهادت رسیدن استاد برجسته فیزیک دانشگاه شهیدبهشتی برخی از آنها به شمار می روند.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از چهره های خبر ساز سال 89 ریاست جهاددانشگاهی بود. در تیرماه سال 89 موضوع انتخاب رئیس جهاددانشگاهی با گمانه زنی های زیادی همراه شد.

انتخاب محمدحسین یادگاری به عنوان رئیس جهاددانشگاهی

از مدت زمان پایان حکم ریاست حمیدرضا طیبی در جهاددانشگاهی 9 ماه گذشته بود و ریاست این نهاد انقلابی در ابهام قرار دشت و پس از مطرح شدن گزینه های متعددی از جمله غلامحسین الهام، کامران باقری لنکرانی و علیرضا علی احمدی و میررضا طاهری اتاق سرا، در نهایت محمدحسین یادگاری به عنوان رئیس جهاددانشگاهی معرفی شد.

جهاددانشگاهی دارای 42 واحد دانشگاهی است که 14 واحد آن در شهر تهران و 27 واحد در مراکز دانشگاهی شهرستانها مستقر است. همچنین تعداد 14 پژوهشکده، 12 سازمان و مرکز و 13 موسسه و شرکت به ثبت رسیده تحت پوشش این نهاد فعالیت می کنند. محمدحسین یادگاری استادیار دانشگاه تربیت مدرس و دارای دکتری قارچ شناسی پزشکی است و پیش از این معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تربیت مدرس را بر عهده داشت. 

یوسف ثبوتی از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان رفت

در مردادماه سال 89 طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر رسول خدابخش به عنوان سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان منصوب شد و جای یوسف ثبوتی را پس از 20 سال گرفت. وی که عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه است دارای دکترای فیزیک و تکنولوژی نیروگاه هسته ای است و پیش از این مسئولیت معاونت های دانشجویی، آموزشی و اداری مالی دانشگاه ارومیه را عهده دار بوده است.

تغییر ریاست دانشگاه صنعتی شریف پس از 13 سال

در روزهای پایانی تابستان 89 ریاست یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای کشور تغییر کرد. با حکم وزیر علوم 13 سال ریاست سهراب پور در دانشگاه شریف پایان یافت و دکتر رضا روستا آزاد به ریاست این دانشگاه منصوب شد. دکتر رضا روستا آزاد استاد دانشکده مهندسی شیمی نفت دانشگاه صنعتی شریف است و پیش از این مسئولیت معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه را عهده دار بود. 

دکترسعید سهراب پور رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف پانزدهمین رئیس این دانشگاه بود. دانشگاهی که در سال 1344 با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص موردنیاز کشور در سطوح بالای علمی تاسیس شد و در طول دوران فعالیت خود توانست به صورت یک موسسه علمی پیشرو در صنعت، فناوری‌های روز و علوم کاربردی در عرصه منطقه‌ای و جهانی مطرح و جایگاه ارزشمندی پیدا کند.

انتخاب دو رئیس دانشگاه به عنوان چهره ماندگار سال 89

در آبانماه سال 89 برای نخستین بار در میان چهره های ماندگار علمی که در سال انتخاب می شوند نام دو رئیس دانشگاه به چشم می خورد باقر لاریجانی و علیرضا رهایی دو رئیس دانشگاه در تهران بودند که چهره ماندگار در بخشهای پزشکی و عمران را از آن خود کردند. هشتمین همایش چهره​های ماندگار با معرفی 23 چهره فرهنگی، هنری و علمی برگزار شد و در میان چهره های ماندگار علوم انسانی، پایه، فنی مهندسی و پزشکی دو رئیس دانشگاه حضور داشتند.

ردیف چهره خبرساز مسئولیت توضیحات
1 محمدحسین یادگاری رئیس جهاددانشگاهی پایان 9 ماه بلاتکلیفی برای تعیین رئیس جهاددانشگاهی
2

یوسف ثبوتی

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان

تغییر ریاست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان پس از 20 سال

3 سعید سهراب پور رئیس دانشگاه صنعتی شریف تغییر ریاست دانشگاه صنعتی شریف پس از 13 سال 
4

باقر لاریجانی

علیرضا رهایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر

انتخاب به عنوان چهره ماندگار سال 89 
5 محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور طرح ادعای یکی از نمایندگان مجلس برای بررسی اعتبار مدارک تحصیلی معاون رئیس جمهور
6 دکتر مجید شهریاری استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی شهادت دانشمند هسته ای در پی ترور از سوی منافقین
7 دکتر فرحناز ترکستانی معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر بهداشت

حکم رئیس جمهور برای ترکستانی برای ریاست سازمان ملی جوانان
بیماری ترکستانی
انتصاب حمیدی به عنوان رئیس سازمان ملی جوانان

8

دکتر حسین توکلی 

معاون سازمان سنجش آموزش کشور 

بازنشسته شدن دکتر توکلی یکی از باسابقه ترین مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور پس از 30 سال 

9

علی اکبر صالحی

وزیر امورخارجه

سومین وزیر با سابقه ریاست دانشگاه
رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف

10

کارمند امورمالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

کارمند دانشگاه اختلاس 5 میلیارد ریالی به وسیله تبانی با چند بازنشسته

بررسی اعتبار مدارک تحصیلی معاون رئیس جمهور

یکی از چهره های خبر ساز سال 89 در حوزه دانشگاهی، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور بود که بحث مدرک تحصیلی وی با حاشیه های زیادی همراه بود. به طوریکه الیاس نادران نماینده مردم تهران مدارک رحیمی را فاقد اعتبار ‌دانست و از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواست تا اعتبار مدرک تحصیلی وی را بررسی کنند و نتیجه را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه کنند.

اما در این میان حجت الاسلام سید کاظم موسوی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: "آنچه که نادران مطرح کرد این بود که در جلسه هیئت دولت تصویب شده که مدرک رحیمی جعلی نیست و وزیر علوم نیز در پاسخ به نادران متذکر شد که هیئت دولت نمی‌تواند صلاحیت علمی کسی را تأیید کند و صلاحیت علمی یک فرد به دانشگاه داخلی یا خارجی که در آن تحصیل کرده است بستگی دارد.

وی افزود: قرار شد اگر مدارک تحصیلی دکتر رحیمی وفق مراد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود که دیگر موضوع حل شده در نظر گرفته شود اما در صورتی که متناقض با مقررات مدنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد پیگیری کار ادامه پیدا کند.

شهادت دکتر مجید شهریاری دانشمند هسته ای

8 آبان ماه سال 89 یکی از تلخ ترین روزهای سال برای دانشگاهیان بود. دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی مجید شهریاری و فریدون عباسی مورد سوء قصد قرار گرفتند که دکتر شهریاری به مقام شهادت نائل آمد. دکتر مجید شهریاری از دانشمندان هسته ای کشور بود و پس از شهید علیمحمدی دومین محقق جمهوری اسلامی ایران بود که به مقام رفیع شهادت رسید.

فرحناز ترکستانی معاون وزیری که خبر ساز شد

در یکی از روزهای آذرماه سال 89 خبری بر روی سایت های خبری قرار گرفت مبنی بر آنکه رئیس جمهور طی حکمی دکتر فرحناز ترکستانی که دارای سمت معاونت وزیر بهداشت در بخش دانشجویی و فرهنگی بود را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان منصوب کرد.

این خبر با واکنش های متعدد مواجه شد، در حالیکه خبر برکناری مهرداد بذرپاش پس از جلسه هیئت دولت مطرح شده بود، فرحناز ترکستانی برای این حکم در نظر گرفته شده بود. پس از چند ساعت اعلام شد که دکتر ترکستانی به دلایل شخصی از پذیرفتن این حکم خودداری کرده است اما یک روز بعد اعلام شد که وی حکم را پذیرفته اما به دلیل بستری شدن در بیمارستان از رئیس جمهور درخواست کرده که فرد دیگری این مسئولیت را بر عهده گیرد.

در نهایت پس از ماهها کش و قوس، رئیس جمهور در حکمی همایون حمیدی را به عنوان سرپرست سازمان ملی جوانان منصوب کرد و دکتر فرحناز ترکستانی هم به سمت قبلی خود در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازگشت.

خداحافظی دکتر توکلی مرد کنکوری پس از 30 سال
دکتر حسین توکلی یکی از باسابقه ترین مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور پس از 30 سال از سمت خود به عنوان معاونت اجرایی سازمان سنجش برکنار شد و در مراسمی جای خود را به طباطبایی معاون جدید این سازمان داد. البته حسین توکلی پس از واگذاری سمت معاونت اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مشاور رئیس سازمان سنجش منصوب شد.

یک دانشگاهی دیگر در کابینه
پس از کسب رای اعتماد علی اکبر صالحی از مجلس وی سومین وزیری بود که با سابقه ریاست دانشگاه به وزارت رسید. علی اکبر صالحی رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف، دکترای مهندسی خود را از دانشگاه MIT آمریکا و کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته فیزیک از دانشگاه آمریکایی بیروت "American University of Beirut-AUB" دریافت کرده است. دکتر صالحی در سالهای 1361 تا 1363 و بار دیگر در سالهای 1368 تا 1372 ریاست دانشگاه صنعتی شریف را بر عهده داشت. وی اکنون دانشیار این دانشگاه است.
 
پیش از صالحی، مسعود میرکاظمی وزیر نفت نیز ریاست دانشگاه شاهد و سید‌محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ریاست دانشگاه پیام نور را بر عهده داشته اند.
 
کشف اختلاس چند میلیاردی در یک دانشگاه
کشف اختلاس پنج میلیارد ریالی یکی از کارکنان امور مالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان یکی از خبرهای داغ سال 89 بود. این کارمند خاطی که از تیر ماه 82 عمل مجرمانه‌اش را آغاز کرده بوده ، مسئول حقوق و دستمزد بازنشستگان دانشگاه بوده و ماهانه مقداری پول به صورت اضافه بر حق تعدادی از بازنشستگان و در قالب عائله‌مندی به حساب آنها واریز کرده است. به این ترتیب این کارمند خاطی طی تبانی با این بازنشستگان وجوهی را از بیت‌المال اختلاس کرده است.
 
در میزان اختلاس انجام شده اختلاف نظر وجود داشت و در حالی که معاون دانشگاه رقم اختلاس را کمتر از 5 میلیارد ریال اعلام کرده بود خاطرنشان کرد حدود 500 میلیون تومان برای این اختلاس قطعی است و احتمالا بیش از 60 نفر از بازنشستگان در این تبانی شرکت داشته‌اند.
عرصه علم و دانش در سال 89 چند چهره خبرساز داشت که مطرح شدن نام فرحناز ترکستانی برای معاونت ریاست جمهوری، برکناری مرد کنکور کشور از سمتش و به شهادت رسیدن استاد برجسته فیزیک دانشگاه شهیدبهشتی برخی از آنها به شمار می روند.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از چهره های خبر ساز سال 89 ریاست جهاددانشگاهی بود. در تیرماه سال 89 موضوع انتخاب رئیس جهاددانشگاهی با گمانه زنی های زیادی همراه شد.

انتخاب محمدحسین یادگاری به عنوان رئیس جهاددانشگاهی

از مدت زمان پایان حکم ریاست حمیدرضا طیبی در جهاددانشگاهی 9 ماه گذشته بود و ریاست این نهاد انقلابی در ابهام قرار دشت و پس از مطرح شدن گزینه های متعددی از جمله غلامحسین الهام، کامران باقری لنکرانی و علیرضا علی احمدی و میررضا طاهری اتاق سرا، در نهایت محمدحسین یادگاری به عنوان رئیس جهاددانشگاهی معرفی شد.

جهاددانشگاهی دارای 42 واحد دانشگاهی است که 14 واحد آن در شهر تهران و 27 واحد در مراکز دانشگاهی شهرستانها مستقر است. همچنین تعداد 14 پژوهشکده، 12 سازمان و مرکز و 13 موسسه و شرکت به ثبت رسیده تحت پوشش این نهاد فعالیت می کنند. محمدحسین یادگاری استادیار دانشگاه تربیت مدرس و دارای دکتری قارچ شناسی پزشکی است و پیش از این معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تربیت مدرس را بر عهده داشت. 

یوسف ثبوتی از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان رفت

در مردادماه سال 89 طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر رسول خدابخش به عنوان سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان منصوب شد و جای یوسف ثبوتی را پس از 20 سال گرفت. وی که عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه است دارای دکترای فیزیک و تکنولوژی نیروگاه هسته ای است و پیش از این مسئولیت معاونت های دانشجویی، آموزشی و اداری مالی دانشگاه ارومیه را عهده دار بوده است.

تغییر ریاست دانشگاه صنعتی شریف پس از 13 سال

در روزهای پایانی تابستان 89 ریاست یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای کشور تغییر کرد. با حکم وزیر علوم 13 سال ریاست سهراب پور در دانشگاه شریف پایان یافت و دکتر رضا روستا آزاد به ریاست این دانشگاه منصوب شد. دکتر رضا روستا آزاد استاد دانشکده مهندسی شیمی نفت دانشگاه صنعتی شریف است و پیش از این مسئولیت معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه را عهده دار بود. 

دکترسعید سهراب پور رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف پانزدهمین رئیس این دانشگاه بود. دانشگاهی که در سال 1344 با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص موردنیاز کشور در سطوح بالای علمی تاسیس شد و در طول دوران فعالیت خود توانست به صورت یک موسسه علمی پیشرو در صنعت، فناوری‌های روز و علوم کاربردی در عرصه منطقه‌ای و جهانی مطرح و جایگاه ارزشمندی پیدا کند.

انتخاب دو رئیس دانشگاه به عنوان چهره ماندگار سال 89

در آبانماه سال 89 برای نخستین بار در میان چهره های ماندگار علمی که در سال انتخاب می شوند نام دو رئیس دانشگاه به چشم می خورد باقر لاریجانی و علیرضا رهایی دو رئیس دانشگاه در تهران بودند که چهره ماندگار در بخشهای پزشکی و عمران را از آن خود کردند. هشتمین همایش چهره​های ماندگار با معرفی 23 چهره فرهنگی، هنری و علمی برگزار شد و در میان چهره های ماندگار علوم انسانی، پایه، فنی مهندسی و پزشکی دو رئیس دانشگاه حضور داشتند.

ردیف چهره خبرساز مسئولیت توضیحات
1 محمدحسین یادگاری رئیس جهاددانشگاهی پایان 9 ماه بلاتکلیفی برای تعیین رئیس جهاددانشگاهی
2

یوسف ثبوتی

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان

تغییر ریاست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان پس از 20 سال

3 سعید سهراب پور رئیس دانشگاه صنعتی شریف تغییر ریاست دانشگاه صنعتی شریف پس از 13 سال 
4

باقر لاریجانی

علیرضا رهایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر

انتخاب به عنوان چهره ماندگار سال 89 
5 محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور طرح ادعای یکی از نمایندگان مجلس برای بررسی اعتبار مدارک تحصیلی معاون رئیس جمهور
6 دکتر مجید شهریاری استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی شهادت دانشمند هسته ای در پی ترور از سوی منافقین
7 دکتر فرحناز ترکستانی معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر بهداشت

حکم رئیس جمهور برای ترکستانی برای ریاست سازمان ملی جوانان
بیماری ترکستانی
انتصاب حمیدی به عنوان رئیس سازمان ملی جوانان

8

دکتر حسین توکلی 

معاون سازمان سنجش آموزش کشور 

بازنشسته شدن دکتر توکلی یکی از باسابقه ترین مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور پس از 30 سال 

9

علی اکبر صالحی

وزیر امورخارجه

سومین وزیر با سابقه ریاست دانشگاه
رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف

10

کارمند امورمالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

کارمند دانشگاه اختلاس 5 میلیارد ریالی به وسیله تبانی با چند بازنشسته

بررسی اعتبار مدارک تحصیلی معاون رئیس جمهور

یکی از چهره های خبر ساز سال 89 در حوزه دانشگاهی، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور بود که بحث مدرک تحصیلی وی با حاشیه های زیادی همراه بود. به طوریکه الیاس نادران نماینده مردم تهران مدارک رحیمی را فاقد اعتبار ‌دانست و از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواست تا اعتبار مدرک تحصیلی وی را بررسی کنند و نتیجه را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه کنند.

اما در این میان حجت الاسلام سید کاظم موسوی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: "آنچه که نادران مطرح کرد این بود که در جلسه هیئت دولت تصویب شده که مدرک رحیمی جعلی نیست و وزیر علوم نیز در پاسخ به نادران متذکر شد که هیئت دولت نمی‌تواند صلاحیت علمی کسی را تأیید کند و صلاحیت علمی یک فرد به دانشگاه داخلی یا خارجی که در آن تحصیل کرده است بستگی دارد.

وی افزود: قرار شد اگر مدارک تحصیلی دکتر رحیمی وفق مراد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود که دیگر موضوع حل شده در نظر گرفته شود اما در صورتی که متناقض با مقررات مدنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد پیگیری کار ادامه پیدا کند.

شهادت دکتر مجید شهریاری دانشمند هسته ای

8 آبان ماه سال 89 یکی از تلخ ترین روزهای سال برای دانشگاهیان بود. دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی مجید شهریاری و فریدون عباسی مورد سوء قصد قرار گرفتند که دکتر شهریاری به مقام شهادت نائل آمد. دکتر مجید شهریاری از دانشمندان هسته ای کشور بود و پس از شهید علیمحمدی دومین محقق جمهوری اسلامی ایران بود که به مقام رفیع شهادت رسید.

فرحناز ترکستانی معاون وزیری که خبر ساز شد

در یکی از روزهای آذرماه سال 89 خبری بر روی سایت های خبری قرار گرفت مبنی بر آنکه رئیس جمهور طی حکمی دکتر فرحناز ترکستانی که دارای سمت معاونت وزیر بهداشت در بخش دانشجویی و فرهنگی بود را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان منصوب کرد.

این خبر با واکنش های متعدد مواجه شد، در حالیکه خبر برکناری مهرداد بذرپاش پس از جلسه هیئت دولت مطرح شده بود، فرحناز ترکستانی برای این حکم در نظر گرفته شده بود. پس از چند ساعت اعلام شد که دکتر ترکستانی به دلایل شخصی از پذیرفتن این حکم خودداری کرده است اما یک روز بعد اعلام شد که وی حکم را پذیرفته اما به دلیل بستری شدن در بیمارستان از رئیس جمهور درخواست کرده که فرد دیگری این مسئولیت را بر عهده گیرد.

در نهایت پس از ماهها کش و قوس، رئیس جمهور در حکمی همایون حمیدی را به عنوان سرپرست سازمان ملی جوانان منصوب کرد و دکتر فرحناز ترکستانی هم به سمت قبلی خود در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازگشت.

خداحافظی دکتر توکلی مرد کنکوری پس از 30 سال
دکتر حسین توکلی یکی از باسابقه ترین مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور پس از 30 سال از سمت خود به عنوان معاونت اجرایی سازمان سنجش برکنار شد و در مراسمی جای خود را به طباطبایی معاون جدید این سازمان داد. البته حسین توکلی پس از واگذاری سمت معاونت اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مشاور رئیس سازمان سنجش منصوب شد.

یک دانشگاهی دیگر در کابینه
پس از کسب رای اعتماد علی اکبر صالحی از مجلس وی سومین وزیری بود که با سابقه ریاست دانشگاه به وزارت رسید. علی اکبر صالحی رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف، دکترای مهندسی خود را از دانشگاه MIT آمریکا و کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته فیزیک از دانشگاه آمریکایی بیروت "American University of Beirut-AUB" دریافت کرده است. دکتر صالحی در سالهای 1361 تا 1363 و بار دیگر در سالهای 1368 تا 1372 ریاست دانشگاه صنعتی شریف را بر عهده داشت. وی اکنون دانشیار این دانشگاه است.
 
پیش از صالحی، مسعود میرکاظمی وزیر نفت نیز ریاست دانشگاه شاهد و سید‌محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ریاست دانشگاه پیام نور را بر عهده داشته اند.
 
کشف اختلاس چند میلیاردی در یک دانشگاه
کشف اختلاس پنج میلیارد ریالی یکی از کارکنان امور مالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان یکی از خبرهای داغ سال 89 بود. این کارمند خاطی که از تیر ماه 82 عمل مجرمانه‌اش را آغاز کرده بوده ، مسئول حقوق و دستمزد بازنشستگان دانشگاه بوده و ماهانه مقداری پول به صورت اضافه بر حق تعدادی از بازنشستگان و در قالب عائله‌مندی به حساب آنها واریز کرده است. به این ترتیب این کارمند خاطی طی تبانی با این بازنشستگان وجوهی را از بیت‌المال اختلاس کرده است.
 
در میزان اختلاس انجام شده اختلاف نظر وجود داشت و در حالی که معاون دانشگاه رقم اختلاس را کمتر از 5 میلیارد ریال اعلام کرده بود خاطرنشان کرد حدود 500 میلیون تومان برای این اختلاس قطعی است و احتمالا بیش از 60 نفر از بازنشستگان در این تبانی شرکت داشته‌اند.
منبع :خبرگزاری مهر
نویسنده : م.ف : ٩:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

ضرایب و موادامتحانی آزمون اعزام به خارج از کشور فرهنگیان در سال 90

آزمون کتبی

سنجش و ارزیابی حضوری

امتیاز ایثارگری

امتیاز

زوج فرهنگی

مجموع نمره و امتیاز کل

تخصصی

ویژگیهای شخصیتی

زبان خارجی

30%

20%

15%

10%

20%

5%

100%

نویسنده : م.ف : ٦:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

تعدا شرکت کنندگان و تعداد پذیرفته شدگان آزمون اعزام فرهنگیان به خارج از کشور سال

به گزارش توانا، آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس ایرانی خارج از کشور ۷ خرداد سال جاری با شرکت ۲۱ هزار نفر در مراکز استان های سراسر کشور انجام شد که با اعلام نتایج اولیه در ۲۴ خرداد، یک هزار و ۶۵۰ نفر شامل سه برابر ظرفیت نهایی پذیرش شده اند و در نهایت با انجام مصاحبه های تخصصی ۵۵۰ نفر برای اعزام به مدارس ایرانی خارج از کشور پذیرفته خواهند شد.

خاطرنشان می شود، هم اکنون ۱۴۸مدرسه جمهوری اسلامی ایران در ۱۰۱ کشور دنیا فعال است.

نویسنده : م.ف : ٦:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون اعزام فرهنگیان به خارج از کشور در مرحله مصاحبه تخصصی است

در حال حاضر اقدامات مربوط به مصاحبه تخصصی آزمون اعزام فرهنگیان به خارج از کشور در حال انجام است که در نهایت پس از اتمام مصاحبه تخصصی، نتایج نهایی اعلام می شود.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برگزاری آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس ایرانی خارج از کشور در خرداد سال جاری اظهار داشت: در حال حاضر با دعوت از فرهنگیان، کارهای مربوط به مصاحبه تخصصی آزمون اعزام فرهنگیان به خارج از کشور در حال انجام است که در نهایت پس از اتمام مصاحبه تخصصی، نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

به گزارش توانا، آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس ایرانی خارج از کشور ۷ خرداد سال جاری با شرکت ۲۱ هزار نفر در مراکز استان های سراسر کشور انجام شد که با اعلام نتایج اولیه در ۲۴ خرداد، یک هزار و ۶۵۰ نفر شامل سه برابر ظرفیت نهایی پذیرش شده اند و در نهایت با انجام مصاحبه های تخصصی ۵۵۰ نفر برای اعزام به مدارس ایرانی خارج از کشور پذیرفته خواهند شد.

خاطرنشان می شود، هم اکنون ۱۴۸مدرسه جمهوری اسلامی ایران در ۱۰۱ کشور دنیا فعال است.

نویسنده : م.ف : ٦:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تاریخ توزیع کارت و محل برگزاری آزمون

سازمان سنجش آموزش کشور بدین‌وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری سال 1390 که  در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نموده‌اند، می‌رساند با توجه به تعداد متقاضیان شرکت در آزمون مذکور و به منظور رفاه حال داوطلبان گرامی مقرر گردیده است، آزمون در کلیه مراکزاستان‌ها به شرح جدول ذیل  بصورت همزمان برگزار گردد. لذا محل آزمون داوطلبان بر اساس استانمحل اقامت مندرج در بند 34 تقاضا نامه ثبت نامی تعیین خواهد شد. ضمناً لازم به توضیح است که :
 1-آندسته از داوطلبانی که در زمان ویرایش اطلاعات ثبت نامی (1/12/89 لغایت 10/12/89) نسبت به اصلاح حوزه امتحانی خود (بند 30 تقاضا نامه )  اقدام نموده اند حوزه امتحانی آنان همان حوزه اصلاح شده(یعنی همان شهرستان درج شده در بند 30 تقاضانامه) در نظر گرفته خواهد شد .
2-کارتهای ورود به جلسه آزمون از تاریخ 21/1/1390 و از طریق سایت سازمان قابل دریافت می باشد. اطلاعیه این سازمان در خصوص اطلاعات مربوط نحوه توزیع کارت و همچنین برگزاری آزمون فوق در نشریه پیک سنجش مورخ 15/1/1390 و همچنین سایت اینترنتی سازمان به نشانی: www.sanjesh.org درج خواهد شد.
استان محل اقامت فعلی داوطلب براساس بند34تقاضانامه شهرستان محل برگزاری آزمون توضیحات
آذربایجان شرقی تبریز کلیه شهرستانهای تابع استان
آذربایجان غربی ارومیه کلیه شهرستانهای تابع استان
اردبیل اردبیل کلیه شهرستانهای تابع استان
اصفهان اصفهان کلیه شهرستانهای تابع استان
ایلام ایلام کلیه شهرستانهای تابع استان
بوشهر بوشهر کلیه شهرستانهای تابع استان
تهران تهران کلیه شهرستانهای تابع استان
چهارمحال و بختیاری شهرکرد کلیه شهرستانهای تابع استان
خراسان جنوبی بیرجند کلیه شهرستانهای تابع استان
خراسان رضوی مشهد کلیه شهرستانهای تابع استان
خراسان شمالی بجنورد کلیه شهرستانهای تابع استان
خوزستان اهواز کلیه شهرستانهای تابع استان
زنجان زنجان کلیه شهرستانهای تابع استان
سمنان سمنان کلیه شهرستانهای تابع استان
سیستان و بلوچستان زاهدان کلیه شهرستانهای تابع استان
فارس شیراز کلیه شهرستانهای تابع استان
قزوین قزوین کلیه شهرستانهای تابع استان
قم قم کلیه شهرستانهای تابع استان
کردستان سنندج کلیه شهرستانهای تابع استان
کرمان کرمان کلیه شهرستانهای تابع استان
کرمانشاه کرمانشاه کلیه شهرستانهای تابع استان
کهکیلویه و بویراحمد بویراحمد(یاسوج) کلیه شهرستانهای تابع استان
گلستان گرگان کلیه شهرستانهای تابع استان
گیلان رشت کلیه شهرستانهای تابع استان
لرستان خرم آباد کلیه شهرستانهای تابع استان
مازندران بابل(برادران) کلیه داوطلبان مرد استان
مازندران بابلسر(خواهران) کلیه داوطلبان زن استان
مرکزی اراک کلیه شهرستانهای تابع استان
هرمزگان بندرعباس کلیه شهرستانهای تابع استان
همدان همدان کلیه شهرستانهای تابع استان
یزد یزد کلیه شهرستانهای تابع استان
البرز کرج کلیه شهرستانهای تابع استان
 
 
 
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
نویسنده : م.ف : ٩:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

دریافت نمونه سوالات و نمونه پاسخ های آزمون دکتری 1390

جهت دریافت نمونه سوالات دروس زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید

 جهت دریافت نمونه سوالات استعداد تحصیلی اینجا را کلیک کنید

جهت دریافت نمونه پاسخ های استعداد تحصیلی اینجا را کلیک کنید

جهت دریافت نمونه سوالات و پاسخ های ریاضی اینجا را کلیک کنید

جهت دریافت نمونه پاسخ های زبان انگلیسی اینجا را کلیک کنید

نویسنده : م.ف : ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۳
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم

شیوه نامه ، ضوابط ثبت نام ،انتخاب و اعزام معلمان به خارج از کشور در سال 1390

شیوه نامه وضوابط ثبت نام ، انتخاب و اعزام نیروی انسانی به مدارس جمهوری اسلامی ایران درخارج از کشور سال 1390. فایل PDF را در ادامه از قسمت فایل ضمیمه دریافت نمایید.

  فایل ضمیمه
نویسنده : م.ف : ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱
محبوب کن - فیس نما
Comments نظرات () لینک دائم